ALBEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De Kabinetscrisis. Restanten VOERMAN-de PAUW Het geheim van de 7 wijzerplaten AKKiRTJiS No. 9329 MAANDAG 29 JULI 1935 75e Jaargang Binnenland Feuilleton EERSTE BLAD Burgcmeester en Wethouders van TER NEUZEN De opdracht aan Dr. Colijn. TER NEUZEN, 29 JULI 1935. AKKER.CACHETS CO U RANT inon Voor elken reere vBONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen a- per peat 1,55 per 3 maanden - Bij vooruitbetaling fr. per post i 5,60 per jaar - Voor Belgie en Amerika 2,-, overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. CitgeefsterFirma I*. J. VAIN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 Kl.F.TNF. ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen venminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAY OND. zullen op D1NSDAG 6 AUGUSTUS 1935, des namiddags 3 uur, voor aannemers uit de ge- meente Ter Neuzen, in liet Gemeentebuis aan- besteden HET VERBOUWEN VAN TWEE LES- LOKALEN IN SCHOOL C TE TER NEUZEN, TENBEHOEVE VAN HET LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS. Het bestek en teekening is vanaf 31 Juli 1935 verkrijgbaar ten kantore van de gemeen- tewerken aan de Markt te Ter Neuzen, waar oak nadere inlicbtingen worden gegeven. Tea- Neuzen, 29 Juli 1935. Burgemeesters en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. PROF. AALBERSE GEEFT DE OPDRACHT TERUG. Professor Aalberse beeft Zaterdag aan H. M. de Koningin verzocbt hem te willen veroorloven de vorming van een parlementair kabinet op de breedst mogelijke basis niet te aanvaarden, omdat bij na de bespreking met de voorzitters van de Kamerfracties de over- tuig.ng bad gekregen geen voldoende over- eenstemming te zullen kunnen bereiken om te komen tot de vorming van een parlementair kabinet op genoegzaam toreede basis. De Haagsche correspondent van het Han- delsblad scbrijft: Prof. Aalberse heeft Zaterdagnamiddag nog een bijeenkomst gebad met de vertegenwoor- digtrs van de onderscheidene Tweede Kamer fracties, met name met Mr. Goseling (R. K), Jhr. De Geer (C.-H.), den hear Scbouten (A. R.), Dr. Bierema (V. B.), en ir. Albarda (S. D. A. P.). Mr. Joekes, de voorzitter van de Vrg.-Democratische Kamerfractie was niet aanwezig. Deze gecombineerde bijeenkomst beeft ongeveer 3V2 uur geduurd. Na afloop daarvan heeft Prof. Aalberse zich naar den Ruigenhoek begeven om Hare Majesteit de Koningin rapport uit te brengen van het resultaat van de door hem als kaoi- netsformateur gevoerde besprekingen, en om Hare Majesteit ontheffing van de hem ver- strekte opdracht te verzoeken. De parlementaire redacteur meldt nader: Naar aanleiding van de tbans mislukte po- gingen van Prof. Aalberse is ons ter oore gekomen, dat in de bewuste vergadering de vertegenwoordigers van de zes groote Kamer fracties aanwezig waren, behalve Mr. Joekes, de voorzitter van de vrijzinnig-demoeratisohe Kamerfractie. Zooals bekend waren aan deze vergadering besprekingen met de politieke leiders afzonderlijk voorafgegaan. Uit het feit van de aanwezigheid ter conferentie van hedenmiddag kan men klaarblijkelijk afleihen, dat de vertegenwoordigde fracties niet tevoren reeds principieel iedere mogslijkheid van samenwerking hadden willen afsnijden. Zulks blijkbaar in tegenstelling tot Mr. Joekes, die het persoonlijk onderhoud niet door een ge- zamenlijke bespreking heeft laten volgen. Overigens werkt vooral de omstandighsid, dat de anti-revolutionnaire fractieleider ook aanwezig was, ietwat verrassend. De veronderstelling scbijnt niet gewaagd, dat deze fractie niet bet odium op zich heeft wilien laden, 's lands belang acbter te stelien bij persoonljjke rancunes. Maar ook de libe- ralen, die de laatste jaren van de zijde der katholieken zoowel in als buiten het parie- ment ondier een voortdurend spervuur van laatdunkende minachting gestaan hebben en die nog in de laatste Kamerdebatten woorden als „delirum van liberate economie" over hun hoofd moesten laten gaan, hebben tereobt sentiments overwegingen buiten bescbouwing gelaten en slechts gekeken naar bet welzijn van het land. Ondanks principieele bereidbeid der vijf fractieteiders tot het voeren van een gemeen- scnappeiijke bespreking, is de conferentie mislukt. Wellicht is er aanleiding te veron- derstellen, dat de grootste bezwaren kwamen van de zijde der anti-revolutionnairen en libe- ralen. Maar practiscb is men blijkbaar tot de conclusie gekomen, dat ook een samenwerking tusschen Roomsch-Katholieken, sociaal-demo- craten en Christelijk-Historischen niet te ver- wezenlijken is. Tbans rjjst natuurlijk de vraag: Wat nu? Denkbaar ware bet, dat Mr. Aalberse nu nog een ander ingekleed verzoek zou krijgen b.v. om te trachten een extra-parlementair kabi net te vormen. Docb uit pari omentai re n kring vangen wij op, dat men vermoedt, dat bet eerder een anderen kant zal uitgaan. Men noemt b.v. Jhr. Mr. De Geer en ook wel Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck als figuren, die thans misschien ook een opdracht zouden krijgen. En ook wordt bet nog heel wel mogelijk geacbt, dat de Koningin ten slotte de ontslag-aanvrage van bet kabinet-Colijn niet zal inwilligen. PROF. AALBERSE EN DE MUNTRWESTIE. Het A. N. P. meldt hedenmorgen: H. M. de Koningin beeft Zaterdagavond de Minister van Staat Jbr. De Geer ontvan- gen. Hedenochtend heeft H. M. Dr. Coign ontvangen en hem opdracht verleend tot vor ming van een extra-parlementair kabinet van breede samenstelling. Dr. Coiijn beeft ver zocbt de opdracht in beraad te mogen houden, waarop de Koningin den wensch beeft uitge- sproken de besiissing binnen enkele dagen te mcgen vememen. Naar we vememen heeft de formateur Dr. Colijn de ministers uitgenoodigd tegen hedenmiddag half vier teneinde een bespreking met hem te houden op het Departement van Kolonien. Naar aan het Alg. Ned. Persbureau ter oore komt, wordt in parlementaire kringen met stelligheid verwaeht, dat indien prof. Aal- "To&rse in zijn opdracht vas geslaagd, een kabinet onder zijn leiding even kracbtig voor bet behoud van de waardevastheid van onzen gulden zou blijven waken als zulks tot dusver is gescbied. Met name wordt dit afgeleid uit de door prof. Aalberse als Nederlandsch regeerings- gedeiegeerde op de jongste Internationale Aroeidsconferentie te Geneve gebouden rede, waarin bij verklaard heeft tegenstander te zijn van devaluatie en aan zoo ver mogelijk gaan- de deflatie de voorkeur te geven. DE VERKIEZING VOOR DE EERSTE KAMER. Dt uitslag van de Vrijdag gebouden verkie- zing der leden van de Eerste Kamer is: R.-K. Staatspartij 11 zetels (ongewijzigd). Gekozen zijn: Mr. F. I. J. Janssen, JbrMr. G. A. H. Micbiels van Kessinicb, Mr. C. H. A. J .A. Janssen de Limpens, A. C. de Bruyn, A. F. O. van Sasse van IJsselt, H. M. J. Biom- jous, W. M. van Lanschot, P. W. de Jong, A. N. Eleskens, P. J. S. Serrarens, G. C. J. D. Kropman. S.D.A.P.5 zetels (ongewijzigd). Gekozen zijn: mevr. W. C. B. Posthuis Smit, H. Polak, J .J. Vorrink, S. de la Bella, P. Moltmaker. N.E.B.2 zetels (2 zetels gewonnen). Gekozen zijn: M. V. E. H. J. M. graaf de Marcbant et d'Ansembourg, A. J. van Ves- sem. Anti-Rev. Partij: 2 zetels (ongewijzigd). Gekozen zijn: Jbr. Mr. H. A. M. van Asch van Wijk, Dr. W. de Vlugt. Chr.-Hist. Unie: 3 zetels (ongewijzigd). Gekozen zijn: R. Pollema, J. ter Haar Jr., Jbr. Mr. B. C. de Savornin Lohman. Kamer zou hebben moeten plaats maken voor een communist, die er nu buiten viel. In de Eerste Kamer komt niet terug de beer Mr. Fock, die geacbt werd zitting te hebben voor Zeeland, en voorts de vrijz.-dem. Prof. Kranenburg. Ook komen niet terug, als zijnde niet gecandideerd de soc.-dem. leden Dr. Wi- baut en Oudegeest. MOEILIJKHEDEN MET DENEMAR|KEN. Naar gemeld wordt, zijn er emstige moei- lijkbeden gerezen in verband met de bandels- betrekkingen tusschen Nederland en Dene- marken. Deze moeilijkheden, welke niet van den jongsten tijd dateeren, zijn in hoofdzaak bet gevolg van een niet of niet-voldoende be- schikbaar stelien van deviezen voor Neder- landscbe artikelen door de Deensche deviezen- instanties. De bestaande moeilijkheden zijn van dien aard, dat de Nederlandsche regeering er boogstwaarschijnlijk toe zal overgaan de be staande handelsovereenkomst met Denemar- ken op te zeggen. TIJDELIJK OPZICHTER-TEEKENAAR. De heer J. v. d. Peijl, teekenaar bij de gas- fabriek te Goes, oud-leerling der Goescbe Am- bacbtsschool, is benoemd tot tijdelijk opzich- ter-teekenaar bij de waterleiding voor Ooste- lijk Zeeuwscb-Vlaanderen te Ter Neuzen. PI AN O-EXAMEN Bij het de vorige week voor de centrale jury te Wavre Notre Dame gebouden examen voor piano (booger A) slaagde met onderscheiding mej. Lucienne van Cantfort alhier. GEMEENTE-COMPT ABILITEIT De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire gericht aan de gemeente- besturen betreffende de gemeente-comptabi- liteit. In deze circulaire geeft de minister eenige algemeene aanwijzingen ter bevordering van de eenvormigheid in de plaatsing en ichrijving der posten voor gemeentelijike I ten van werkloosheidszorg in gemeentetae- grooting en -rekening. In een bijlage van deze circulaire zijn daze aanwijzingen samengevat. Zij zijn besiaanfl voor de gemeente-begrooting en -rekening saw 1936 en eventueel vooi*die voor volgende jM-en. In de tweede plaats wordt bij deze circnlatu* 'n bijlage gevoegd, welke 'n uiteenzetting goesft van de wijze van raming en boeking van <ie extra-brjdrage en de belastingbijdrage uit &et Werkloosheidssubsidiefonds, welke ook reed* op den dienst 1935 betrekking beeft. v.c van een toelichting. Vele artikelen (niet alle) met 40-60 °/o kortrng Ongekende K O O P J E S voor wie goed fcqfc een der geheimzinnige verhalen van AGATHA CHRISTIE. (Nadruk verboden.) 41) Vervolg. „Och ik denk niet, dat je lang zult hoeven te wachten. Ik moet toegeven, dat ik tamelijk blij ben, je hier bij me te hebben. Ik veronder- stel dat Lomax terug zal willen komen en er met mij over zal willen praten als alles achter den rug is." ,,Wanneer wat achter den rug is. Wat voert Lomax dan toch eigenlijk uit?" „Sst", zed lord Caterham. „Hij is een voor- stel aan het doen." ,(E3en voorstel. Wat voor een voorstel? „Een huwelijksvoorstel. Aan Bundle. Vraag me niet waarom. Ik veronderstel, dat hij wat men den gevaarlijke leeftijd noemt, bereikt heeft. Ik kan het niet uitleggen op een an- dere manier." „Bundle, een huwelijks-voorstel. De ezel! Op zijn leeftijd." Bill's gezicht werd vuurrood. ,yHij zegt, dat hij in zijn eerste jeugd is", zei lord Caterham voorziehtig. „Hij?... Hij is een afgeleefd... seniel... Ik... Bill stikte bijna. ,,Heelemaal niet", zei lord Caterham koel. ;Hij is vijf jaar jonger dan ik." „Wat een verschrikkelijke brutaliteit. De Kabeljauw en Bundle. Een meisje als Bundle. U hadt dat niet moeten toestaan." „Ik bernoei me nooit ergens mee", zei lord Caterham. „U hadt hem moeten vertellen wat u over hem dacht." ,,Ongelukkig sluit de modeme beschaving dit uit", zei lord Caterham. ,,In het steenen trjdperk wel, maar beve hemel, ik denk dat ik het zelfs toen niet zou hebben gekund, om dat ik klein ben." .Bundle! Bundle! En ik heb haar nooit ten huwelijk durven vragen, omdat ik wist dat ze slechts zou lachen. En George... een afschu- welijke bluffer, een gewetenlooze scbijnheilige, ouwe zwammer... een smerige, giftige zelf- verheffer. ,,Ga door", zei lord Caterham. ,,Ik geniet er van." Hoor eens bier, ik moet weg", zei Bill een- voudig. ,,,Neen, neen, ga niet. Ik hal veel liever dat je bleef. Bovendien wil je Bundle spreken." „iN!u niet. Dit heeft al bet andere uit mijn hoofd verdreven. U weet zeker niet waar Jimmy Thesiger is. Ik geloof dat hij zou lo- geeren bij de Coote's. Is hij daar nog?" „Ik geloof, dat hij gisteren terug naar de stad ging. Bundle en Loraine zijn er Zaterdag heen geweest. Als u maar wil wachten..." Maar Bill sehudde energiek bet hoofd en snelde de kamer uit. Lord Caterham liep op zijn teenen de hal in, en snelde vlug door de zijdeurIn de verte zag hjj Bill de laan afracen in zijn auto. ,De jonge man krijgt een ongeluk", dacht hij. Bill bereikte Londen echter zonder onge- lukken en parkeerde op St. James Square. Toen zocht hij Jimmy's kamer op. Jimmy was thuis. „H<§ Bill, zeg wat is er aan de band. Je ziet er niet zoo vroolijk uit als we van je gewoon zijn." ,,Ik tob ergens over", zei Bill. Ik tobde na- melijk eerst al en toen gebeurde er nog iets anders wat me een schok gaf." „0", zei Jimmy. ,,Hoe duidelijk. Waar gaat het allemaal over? Kan ik iets doen?" Bill antwoordde niet. Hij zat naar het tapijt te staren, bij zag er zoo in de war en zoo on- ibehaaglijk uit, dat Jimmy's nieuwsgierigheid gewekt werd. „Is er iets buitengewoons gebeurd, Willem?" vroeg hij vriendelijk. „Iets verduiveld raars. Ik kan er ndets van begrijpen." ,,'Die geschiedenis van de Zeven Wijzer platen?" „Ja... die geschiedenis van de Zeven Wij zerplaten. Ik kreeg vanmorgen een brief." ,,Een brief. Wat voor een brief?" „Een brief van de executeurs van Ronny Devereux." ,,Goeie hemel na al dien tijd?" „Het scbijnt, dat hij instructies naliet. Als hjj plotseling mocbt sterven moest mij twee weken na zijn dood een zekere verzegelde enveloppe gestuurd worden." ,,En die hebben ze je gezonden?" „Ja." ,,Heb je ze geopend?" „Ja". ,,Nu wat stond er in?" Bill keek hem met zoo'n vreemden onzekeren blik aan, dat Jimmy versehrok. Vrijbeidsbond.1 zetel (1 zetel verloren). Gekozen is S. v. d. Bergb Jr. Vrijz. Dem. Bond: 1 zetel (1 zetel verlojrenj, Gekozen is Prof.. Dr. van Embden. Dac de R.-K. Staatspartij in groep I (Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht, Limburg) haar aantal zetels behouden heeft, is te dan- ken aan de door haar toegepaste taktiek, hare lijsten niet te verbinden. Waren hare lijsten verbenden geweest, dan zou zij 1 zetel min der hebben behaald, terwijl de S.D.A.P. er dan 2 zou hebben verkregen. In Zeeland hebben van de 5 Statenleden van den Vrijheidsbond, die daar geen kans meer hebben op bet verkiezen van een eigen candidaat, 2 een stem gegeven aan de anti- rev. en aan de C.-H.-lijst, daardoor de kans op behouc van de zetels dier partijen vergroo- tend. In groep III (Noord-Holland en Friesland) heeft blijkbaar ook een mil van stemmen plaats gehad, tusschen RjK. in Noord-Holland en anti-rev. in Friesland, waardoor de zetels dier partijen en die der C.-H. behouden bleven, terwijl zonder dien mil een C.-H. in de Eerste „Luister eens", zei hij.. „Verman-je ouwe jongen. Je scbijnt er paf van te staan. Wat het ook zij, drink eens." Hij schonk een sterke whisky-soda in en bracht die bij Bill, die hem gehoorzaam aan- nam. Zijn gezicht droeg nog dezelfde verbij sterende uitdmkking. ,,Het gaat over wat in dien brief staat" zei bij. ,,Ik kan bet eenvoudig niet gelooven. Dcit is 3JI6S ,,0 onzin", zei Jimmy. „Je moet je gewoon maken zes onmogelijke dingen te gelooven voor bet ontbijt. Ik doe dat geregeld. Vertel me alles nu maar eens. Wacht even." Hij ging naar buiten. Stevens?" „Ja, mijnheer." ,,Ga eens wat cigaretten voor me balen. Ze zijn op." ,,Heel goed, mijnheer." Jimmy wachtte tot hij de voordeur hoorde dichtgaan. Toen kwam bij terug in de zit- kamer. Bib zette juist zijn leeg glas neer. Hij zag er beter uit, doelbewuster en zicbzelf meer meester. „Nu dan", zei Jimmy. „Ik heb Stevens weg gestuurd, opdat hij ons niet kan afludsteren. Ga je er mij altes van vertellen?" ,,Het is zoo ongelooflijk." ,,Dan is het zeker waar. Voomit vertel op." Bill haalde diep adem. „Ik doe het. Ik zal altes vertellen." DERTIGSTE HOOFDSTUK. Een dringende oproep. Loraine die aan het spelen was met een vernikelijk klein hondje, was eenigszins ver- baasd, toen Bundle na een afwezigheid van twintig minuten weer bij haar kwam, adem- loos en met een niet te beschrijven uitdruk- king op het gezicht. „Oef", zei Bundle, terwijl ze zich op een tuinbank vallen liet. „Wat is er aan de hand?" vroeg Loraine haar nieuwsgierig aankijkend. George is er aan de hand. George Lomax „Wat heeft hjj uitgevoerd?" „Hij heeft mij ten huwelijk gevraagd, maar 't was vresselijk. Hij brabbelde en stotterde. Maar hij wilde met alle geweld er op door- gaan. Hij moet het uit een boek geleerd hebben, denk ik. Je kondt hem niet stil krijgen. O, wat heb ik een hekel aan mannen die brabbelen. En ongelukkig kende ik het antwoord niet van buiten". die nare schele hoof dpijn, steeds op dezelfde plaats? Zoo'n dof, drukkend gevoel, vervolgens diep borend en niet meer om uit te houden Een half uur rust, zoek de stilte en een of twee Nederlandsch van die "AKKERTJES'''zullen Product U oogenblikkelijk verhchting brengen en ongemerki de Fijn geheel doen verdwijnen. er 12 stuks slechts 52 cent. l/olgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) ,,Je wist toch wel wat je wilde". Natuurlijk wil ik niet trouwen met zoo'n ziekelijke idioot als George. Ik bedoelde, dat ik me ten zeerste bewust was van de eer, die hii me bewezen had enz., enz. Maar ik werd ten laatste zoo zenuwachtig, dat ik uit het raam sprang en wegHep". ,,Heusch, Bundle, dat is niets voor jou". ,,Nu, ik had ook heusoh niet gedacht, dat er zooiets gebeuren zou. George, van wie ik altijd gedacht heb, dat hij een hekel aan me had - en dat had hij ook. En wat is het fataal te doen of je belang stelt in het lieveltngs- onderwerp van een man. Je hadt bet geleuter moeten hooren over mijn meisjesgeest en het genoegen dien te vormen. Mijn meisjesgeest! Als George het vterde deel wist, van wat er in mijn meisjesgeest omgaat, zou hij van af- schuw flauw vallen". Loraine lachte Ze .kon het niet helpen. „0, ik weet, dat het mijn eigen schuld is. Ik "heb het mezelf op den hals gehaald. Daar is vader zich aan het verstoppen achter die rhododendrons. Hallo vader!" Lord Caterham naderde met een bange uitdrukking op het gezicht. „Lomax weg?" merkte hij op met een eenigszins geforceerde vriendelijkheid. Wat hebt u me voor een leuk zaakje laten opdraaien", zei Bundle. „George vertelde me dat hij uw voile goedkeuring en machtiging had". ,En", zei lord Caterham, „wat verwachtte je dan dat ik zeggen zou. Maar dat zei ik feitelijk heelemaal niet, noch iets, dat er op le^J)at dacht ik ook eigenlijk niet", zei Bundle. „Ik nam aan, dat hij u vastgepraat had en u zoover had gebracht, dat u slechts zwakjes met het hoofd kon schudden". „Iets dergelijks gebeurde ongeveer. Hoe was hij eronder? Vervelend?" „Daar heb ik niet op gewacht", zei Bundle. „Ik vrees, dat ik nogal kortaf was". ,,Och ja", zei lord Caterham, „misschien was dat de beste manier. God zij dank, dat Lomax nu voortaan niet altijd meer hier zal komen, en mij met allerlei vervelen, zooals hij dat gewoon was. Altes is ergens goed voor. zegt men. Heb je mijn ligger ergens gezien?" ,,Een beetje golfspel zal mijn zenuwen be- daren", zei Bundle. „Ik speel met je om een kwartje, Loraine". Een uur verliep heel vredig. Eensgezind keerde het drietal naar het huis terug. Er lag een briefje op de halltafel. ..Mijnheer Lomax heeft dat voor u achter- I EEN TIJDREDE. Vrijdagavond trad in het gebouw Emma nuel" op Prof. G. Wlisse van Apeidoom. tot het houden van een tijdrede. Zijn onderwerp luidde„Het Gezicht uit de Openbartng; (tear aanstaande grpote verdrukking". 'Het geboam was dicht bezet met belangstellenden. De spreker werd ingeleid door den hear I. A. Muller. Prof. Wisse legde in zijn rede den nadruk. op het feit dat God een twist met zijn vaHc j heeft en plaatste in dien twist eenerzijds den. mensch in zijn zelfverlossingsideen, anderzgds Jezus Christus in Zijn verlossingswerfc -op Golgotha. j Terwijl aan de eene zijde God bezig" is ZJck te handhaven in Zijn wereld, tracht de werrfd zich te handhaven tegenover- God. Id iien strrjd, die naar de Openbaring een gewe&Sge zal zijn, zal de Almaohtige triumfeeren, docih deze triumph zal uit den aard der zaak gaan door ontzaggelijk diepe wegen. Voor hen die bij het Woord van God wenschen te lever;, I* deze strijd reeds zichthaar in het groote *e- reldgebeuren dezer dagen, waarin bij zero-acre, belangstelling wekken het Italiaansch-AlKS- synisch conflict met al den nasleep die 'iaanrtt kan voortkomen en het wassend communisms twee dingen die den mensch wijzen op de vet- vulling van hetgeen in Openb. 7 is vo,orspeld? de groote verdrukking voor het Christenscffk GEWESTELIJKE TARWE-ORGA N ISATTK- De minister van Economische Zaken heeft benoemd met ingang van 24 Juli voor het tgd- vak, eindigende 1 Sept. 1936, in het bealuur der stichting gewestelijke tarwe-organisatie voor Zeeland: J. M. van Bommel van Vloten te Goes; C. Franse te Kleverskerke, W. L. Klompe te Tholen, A. E. Langenhorst te Hulst; J. C van gelaten, uwe Lordschap", legde Tredwell uit. „Hij was zeer teleurgesteid te bemerken. dat u uitgegaan waart". „Bundle, je hadt toch wel wat duideirjker kunnen zijn, vind ik". „Hoe bedoelt u? ,,Nu tees dit eens"? Bundle nam het aan en las: Waarde Caterham, Het spijt me, dat ik niet met u heb kun nen spreken. Ik dacht, dat ik het dukieijjk had laten hooren, dat ik u weer wilde spreken na mijn onderhoud met Eileen. Zij het lieve kind was zich blijkbaar heelemaal niet bewust vein de gevaalessj^ die ik voor haar koesterde. Zij was. vrees ik, zeer verschrikt. Ik wil haar op geener- lei wijze haasten. Haar meisjesachtgw verwarring was zeer bekoorlijk en ik draagr haar nu zelfs een hoogere achting; tos, daar ik haar jonkvdouwelijke temgPKiu- dendheid zeer waardeer. Ik moet haar tijd geven om aan het idee gewoon te warden. Haar verwarring toont juist aan. daui. Ik haar niet heelemaal onverschillig ben, ea ik twijfel niet aan mijn uiteindelijk suooas. Geloof mij, beste Caterham. Uwe oprechte vriend. GEORGE LQMAX. ,,Wel", zei Bundle. „Wei, sapperloot-" Ze kon geen woorden vinden. „Die man moet gek zijn", zei lord Cater ham. „Niemand kan zooiets over jou schrg- ven Bundle, tenzij hij eenigszins getikt is. Arme kerel, amie kerel. Maar wat een skiI- harding. Het verwondert me niet, dat by minister werd. Het zou juist een goede straf voor hem zijn, als je hem trouwde, Bundle." De telefoon werd gehoord en Bundle ging er naar toe. In een oogenblik waren George en zijn voorstel vergeten en wenkte zij levendjg Loraine. Lord Caterham ging naar zjjn eigen heiligdom. „Het is Jimmy", zei Bundle, „en hij is ergens vreeselijk over opgewonden." „God zij dank, dat ik je te pakken beb zei Jimmy's stem. ,,Er is geen tijd te ver- liezen. Is. Loraine daar ook?" ,,Ja ze is hier." (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1