Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijken Stand TER NEUZEN, 24 JULI 1935. kranige bedding. ZAAMSLAG. BIERVLIET. RECHTSZAKEN. arrondissements-rechtbank TE MIDDELBURG. doodelijk ongeluk bij assen. F AILLISSEMENTEN. OUDE MAN OVERREDEN TE BAARN. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPV AARTBEWEGING. M-^ndaeavond was ter hoogte van den OeSnt ^ier de ongeveer 21jarige Nelly Vriend aan het zwemmen. Vermoedehjk is net meisje, dat volgens haar verklanng zwem men kon, onwel geworden, althans op een ge e-even oogenblik bemerkten toesebouwers dat het meisje in levensgevaar verkeerde, medein verband met den daar loopenden stroom. Men zae nog slechts de uitgestoken handen boven het water uitsteken. Men trachtte met een stok haar te bereiken, doch dat lukte met. De daar juist passeerende M. Baart, het ge- vaar ziende, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Het gelukte hem het meisje te grijpen en met groote inspannmg er mee naar den wal te zwemmen, waar hij met behulp van omstanders met zijn kost- baren last op het droge werd geholpen. Nadat het meisje eenige oogenblikken m het gras had gelegen, kwam ze spoedig bij en is dit geval door het moedig optreden van Baart goed afgeloopen. We hopen dat de man, die zelf herstellende is van een zware ziekte, geen nadeelige ge- volgen van zijn moedige daad moge onder- vinden. JUBILe J. A. VAN ROMPTJ. Na de benoeming van den heer J. A. van Rompu tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau werd hem van wege de R.K. fractie der Statenleden toegezegd dat hem harerzijds de versierselen dier orde zouden worden aangeboden. Namens die fraetie zijn die versierselen dezer dagen door den heer Vienings aan den heer Van Rompu ten zijnen huize overhandigd. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ONDERSCHEIDIN G. De Belgische regeering heeft onzen stadge- noot de heer A. Verschelling begiftigd met het Nijverheids eereteeken eerste klas voor de lange en getrouwe diensten bewezen aan de Agence Maritime E. Minne te Gent en Ter Neuzen. De uitreiking hiervan vond j.l. Zon- dag plaats in het Heijsel stadion te Brussel. geslaagd. Bii het onlangs te Den Haag gehouden exa- men voor boekhouden (Mercurius diploma) slaagde de heer J. W. L. van Doom alhier. MONDHAKMONIGACLl'B „BBAVO". Ter gelegenheid van het op 15 September as te vieren 25jarig bestaan der bijenver- eeniging te Huist, zal, naar we vememen, onze plaatselijke mondharmonicaelub „Bravo onder leading van haren directeur den heer Joh. Romeijnsen, daartoe uitgenoodigd, aldaar een avondconcert geven op de fraai gelegen muziektent op het marktplein. HOOFDAKTE. Voor de hoofdacte is te Rotterdam geslaagd de heer E. P. B. Lippens te Aardenburg. Dr. G. J. WEYLAND. Naar de Vliss. Ort. verneemt is in den toe- stand van dr. G. J. Wleyland, voorzitter der Synode en predikant der Ned. Herv. gemeente te Veere, die reeds gedurende geruimen tijd in het ziekenhuis te Middelburg wordt ver- pleegd, een ongunstige wending gekomen en kan het ergste spoedig worden verwacht. WANDELSPORT. Naar ons werd medegedeeld is bij de Hul- stersche wandelsportvereeniging „Onder Ons" in voorbereiding de organisatie van een af standsmarsch over een afstand van 30 K.M In de op Donderdag 1 Augustus te houden vergadering van den gemeenteraad alhier komen de volgende punten in behandeling. 1. Opening. Notulen. Mededeelingen. Ingekomen stukken en zoo noodig daarover besluiten. Onderzoek geloofsbrieven nieuw geko- zen raadsleden. Aanbieding gemeente-rekenmg, dienst 1934. Voorstel Burg, en Weth. tot toeken- ning van eene tegemoetkoming uat de gemeentekas ingevolge ^art. 13 der Lager Onderwijswet. Voorstel Burg, en Weth. wijzigmg der verordening. regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 9 Voorstel Burg, en Weth. wijziging en opnieuw vaststelling begrooting, dienst 1935. 10. Omvraag. Driemanschap. Zaterdag 1.1. had alhier de gewone jaarlijk- sche samenkomst plaats van het d"™a"" schap, bestaande uit de muziekgezelsehappen van Zaamslag, Hoek en Axel. Ofschoon in den namiddag een weinig regen viel, wasi ove- rigens het weer uitstekend. Nadat de geze schappen zich na aankomst hadden opgesteld werd door hen een marsch gemaakt onder vroolijke muziek, door de verschillende dorps- straten, terwijl elk gezelschap daarna een concert gaf op de tribune op het dorpsplem. Er was 5ij deze gelegenheid veel volk samen- gekomen, terwijl voor patates-frites en ijs op het plein was gezorgd. Bii deze gelegenheid zullen de gedachten van vele muziekliefhebbers wel zijn uitgegaan naar wijlen den heer Blansaart, een oude veteraan op muzikaal gebied, wiens plaats thans door een ander is ingenomen. Na afloop keerde ieder voldaan huiswaarts. Bii Kon. besluit is benoemd tot burgemees- ter dezer gemeente de heer A. P. Kostense. giemeente-secretaris alhier. DE ZEEUWSCHE PEBS. Zaterdagmiddag heeft de vereeniging ,,De Zeeuwsche Pers" te Goes haar jaarvergade- T*ing gehouden. Alle in Zeeland verschijnende dagbladen, nieuwsbladen en advertentiebladen de laatste voor zoover zij geen gratis-bla- den zijn hebben zich sinds de oprichting der vereeniging bij haar aangesloten. De voorzitter der vereeniging, dr. S. S. Smeding uit Middel burg, heeft de vergadering geopend met een rede over het begrip collegiale concurrentie. De vergadering heeft verder een huishoude- ljjk karakter gedragen; het bestuur bestaat behalve den voorzitter, uit de heeren I. van de Sande, Ter Neuzen, vice-voorzitter, M. J. Kosten, Zierikzee, en H. van Benthem, Goes, secretaris-penningmeester. BRESKENS UITVOERMARKT VAN GARNALEN. Men schrijft uit Vlissingen aan de Telegr.: Er heerscht momenteel groote ontevreden- heid bij de Vlissingsfche gamalenvisschers, welke wordt veroorzaakt door een besluit van de Visscherij Centrale, waarin wordt bepaald dat geen gamalen meer in Vlissingen mogen worden verkocht bestemd voor uitvoer. Tot goed begrip diene het volgende: Nadat op 1 Juli j.l. het besluit van de Vis scherij Centrale in werking was getreden dat de gamalen voor niet minder dan 15 cent per K.G. mochten verkocht worden, zoodat hon- derden kilo's gamalen moesten worden ver- nietigd, hebben eenige handelaren uit Belgie vrij geregeld de markt te Vlissingen bezocht voor het opkoopen van de gamalen aan de vastgestelde minimumprijs. Hierdoor waren de visschers, hoewel nog niet afdoende, toch gedeeltelijk geholpen. De Visscherij-Centrale heeft nu echter Bres- kens aangewezen als de markt voor uitvoer. Voor de visschers uit Vlissingen, Arnemuiden en Veere, waar men overeengekomen was om Vlissingen, zrjnde het centrum van de vis schers, als uitvoermarkt te handhaven, betee- kent zulks niet alleen meerdere onkosten, om- dat zij nu alien naar Breskens moeten, doch het beteelcent meer. Naar wij van welingelichte ztjde vememen, wenschen de handfelaren uit Belgie, die een machtig concern vormen, niet te Breskens te koopen. Deze weigering spruit voort uit een persoonlijke kwestie die de handelaren hebben met de agent van de Visscherij Centrale te Breskens. Deze agent, een voormalig visseber, heeft gemeend de praktijken van de handela ren, welke volgens hem schandalig hooge win- sten maken ten koste van de visschers, in het daglicht te stellen. Het gevolg daarvan is ge- weest dat de handelaren niet meer te Bres kens koopen, zoolang deze persoon te, Bres kens wordt gehandhaafd. De Visscherij Cen trale daarentegen is niet geneigd deze agent te ontslaan en wil, door Breskens als uitvoer markt aan te wijzen, de handelaren dwingen, te Breskens te koopen. Wij vroegen deze week nog enkele visschers naar ham plannen. Zij verklaarden niet van zins te zijn hun gamalen naar Breskens te brengen, daar zulks kosten meebrengt, terwijl er toch geen resultaat zal bereikt worden. De organisatie der visschers heeft zich in deze achter de Visscherij Cen trale gesteld. Met groote belangstelling wordt het resultaat afgewacht, doch het is zoo goed als zeker, dat wederom groote partijen gama len zullen vemietigd worden, daar de hande laren een dergelijk machtig concern vormen, ook in Belgie en Frankrijk, dat men niet ver wacht dat deze heeren zullen toegeven. Met dit al is het de visscherman die hier het meest wordt gedupeerd. De rechtbamk heeft in hare zitting van 23 Juli 1935 de volgende vonnissen uitgesproken: I. P. C., oud 26 j., reparateur te Breskens, beklaagd van het veroorzaken van lichaijie- liik letsel door schuld, is vrijgesproken. P. E. M. v. W., oud 28 j., dekknecht op &en veeboot, is wegens een dier noodeloos pijn aandoen, veroordeeld tot 15 boete of 5 dagen heohtenis. C. v. A., oud 29 jaar, journalist te Ter Neu zen is wegens overtreding Motor- en Rijwielwet, met bevestiging van het vomns van den Kantonrechter, veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. De Tarwefraude te Elst. De Arnhemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende de fraude, ge- pleegd door den 31-jarigen bakker te Elst, die op de weekstaten, welke hij aan de Meel- centrale moest overleggen, te hooge gewichten invulde betreffende de tarwebloem, welke hij tot beschuit verwerkte. De Centrale werd daardoor tot een bedrag van f 1000 benadeeld. De rechtbank heeft verdachte wegens op- lichting, meermalen gepleegd, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis van 18 Mei af; de eisch was een jaar en zes maanden met aftrek. oorzaakt in brand, zoodat men zich wel kan voorstellen welk een onbeschrijfelijk tnestigen en angstigen aanblik dit verschnkkelyke tafreel gedurende eenige oogenblikken opie- V6rd€. Hoe hevig de botsing geweest is, .blijkt wel uit het feit, dat portieren en zelfs bodemplan- ken van de auto's meters ver werden wegge- slingerd. Met groote activiteit werd aan het rea- dingwerk begonnen. Hot bleek dat zich onder de gewonden vier personen bevonden, die er emstig aan toe waren. Dezen werden het eerst naar het aca- demisch ziekenhuis te Leiden vervoerd Een van hen is spoedig na aankomst overleden. Van de andere gewonden werden acht even- eens naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Een van hen is naar het St. Bemardusge- sticht te Sassenheim gebracht, tezamen met den ooggetuige, die in overspannen toestand was geraakt. Bij het onderzoek naar de wijze, waarop het ongeluk had plaats gehad en naar de ldenti- teit van de slachtoffers, stond de politie m- tusschen voor groote moeilijkheden. Een van de auto's de Graham Page, was van de auto- verhuurinrichting van Zetten uit Rotterdam, een der auto's van den zoogenaamden wilden dienst, zoodat de inzittenden (en deze auto zat vol) niets van elkander afwisten. Boven- dien waren verscheidene slachtoffers bewus- teloos of geheel versuft, zoodat zij geen en kele inlichting konden geven en de politie dus ook niet in staat was de familie te doen Waar- sohuwen. In den loop van den avond zijn zeven per sonen uit het ziekenhuis ontslagen onder wie de motorrijder J. J. Vet ten en de duopassagier H. Broers, beiden uit Amsterdam, die per trein naar de hoofdstad zijn teruggekeerd. De zuigeling, een jongetje van 15 weken, *H. Brou- wer uit Rotterdam, is aan zijn kwetsuren be- zweken. De ouders, P. Brouwer en M. Brou- wer-Boer, konden het ziekenhuis nog niet ver- laten. Emstig gewond zijn de heeren Rgks en Madlener uit Amsterdam; de laatste is des avonds aan zijn verwondingen bezweken. Niet levensgevaarlijk zijn gewond de heer W. J. Lobenstein en mevrouw M. Lobenstein- Schenk uit Rotterdam; de heer Derulo uit Amsterdam en de heer K. J. Peterse uit Rot terdam, de chauffeur van den auto van Van Zetten. BENZINEDAMP ONTVLAMD. Maandagochtend was in de keuken van haar woning aan den Hyacinthweg 32 in Den Haag mevr. T. van L. bezig een kleedingstuk te wasschen met benzine. Toen kort daarop de zoon thuis kwam, ontstak hij daar een lucifer. Tot beider ontsteltenis vatte de nog hangende benzinedamp vlam, waardoor mevr. Van L. aan beide handen en onderarmen werd ge wond. Mevr. Van L. werd te haren huize door per- soneel van de politie-brandweer voorloopig verbonden, zij is daarop naar het Roode-Kruis- Ziekenhuis gegaan ter verdere bshandeling. DE ZUIVERING VAN OSS VORDERT. Maandag zouden de 57-jarige Driek va.n De politie verdient dan ook geenszins, om door de pers met modder te worden gegooid, aldus vervolgde spr., weshal/ve hij er krachtig op aandrang deze motie aan te n-emen, ten- einde de gemeentepolitie in haar geheel te rehabiliteeren. De motie werd met langdurigen bijval on- dersteund. DE ARRESTATIES TE OSS. De 29-jarige F. B. uit Oss, die verdacht werd van medeplichtigheid aan den in 1930 gepleegden overval met roof op mej. Kuipers op de Zevenbergsche heide onder Oss, en door de Kon. marechaussee gearresteerd was, is tenslotte gezwicht voor de vele aanwijzingen. Vrij dagmorgen is hij tot een volledige beken- tenis overgegaan. Thans hebben twee van de drie verdachten n.l. de Dikke Toon de Soep en F. B. hun medeplichtigheid aan dezen over val bekend. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag geraakte het twee-jarig dochtertje van de familie van B. wonende aan de Zandvaart te Breezand in een sloot achter de woning van het huis en verdronk. Het eerste elftal van de V. V. Velocitas heeft met enkele bestuursleden en oud-leden een vacantiereis door Friesland gemaakt. Zondagmiddag was men bij het Sneekermeer aangekomen, en na een zeiltochtje van enkele uren werd aan wal gegaan. Hierbij is de vice- voorzitter, de 27-jarige S. Rozema, misgestapt en in het water gevallen. Hij greep zich nog vast aan de vlaggestok, die echter afibrak. De heer Meulema stak hem den afgebroken stok nog toe, die hij vastgreep, doch weer moest loslaten. De heeren Marcus en Hendriks sprongen hem na, doch tevergeefs. Maan- dagmorgen is het lijk opgehaald. Rozema was ongehuwd en vroeger keeper van Velocitas. Zonldagmiddag is het eenjarig dochtertje van den heer A. L. de Vogel aan den Kort- steekersweg, onder Alphen, in den Ouden Rijn geraakt en verdronken. Het lijkje is later op gehaald. Zondagavond omstreeks 10 uur is te Ubbe- na, tusschen Assen en Vries een 70-jarige man, wiens identiteit tot dusver nog niet is vastgesteld, bij het oversteken van den weg gegrepen door een auto. De man was op slag dood. De auto reed tegen een boom en werd zwaar beschadigd. De beide inzittende mili- tairen liepen verwondingen op. buiten het pachtcontract staat. Naar het oordeel van adressante zal deze wet als zij tot stand komt, ten opzichte van het algemeen geidende burgerlijke recht een zeer biizondere en nieuwe rechtsorde scheppen voor het landschapsrecht, waartoe niet alleen sreen urgentie bestaat, maar die alleen al daardoor diep zal ingrijpen in het private grondeigendomsrecht en het vrije contracten- recht en belangrijke schade doen aan de goede en rustige betrekkingen tusschen verpachter en pachter, en aan beider verantwoordelijk- heidsbesef. Adressante verzoekt het onderhavige werp te verwerpen, doch geeft subsidiair een aantal wijzigingen in overweging. WEGGELOOPEN. Te Amersfoort zijn Zondag vier jongens uit het Rijksopvoedingsgesticht weggeloopen. Den vorigen Zondag waren het er acht, waarvan een te Amsterdam is aangejiouden. Door de Rechtbank zijn heden in staat van faillissement verklaard: J Vinke, landbouwer te Philippine. Recht- ter-commissaris: Mr. J. H. F. Bloemers. Cura tor: Mr. G. Tichelman, advocaat-procureur te Ter Neuzen. Jac. Wagenaar, landbouwer te Terhole. Rechter-commissaris: Mr. J. H. F. Bloemers. Curator: Mr. R. J. J. Lambooy, advocaat te Huist. ERNSTIG GECOMPLICEERD AUTO- ONGELUK BIJ OEGSTGEEST. iMaandagmiddag heeft te Oegstgeest op den nieuwen Rijksstraatweg nabij het Groene kerkje een vreeselijk auto-ongeluk plaats ge had waarbij vier auto's en een motorrijwiel op 'elkaar zijn gebotst, tengevolge waarvan dertien personen werden gewond, van wie drie emstig. Twee der gewonden zijn reeds aan de gevolgen overleden. Op den weg* ter plaatse waar het ongeluk gebeurde, stond van Haarlem af gerekend aan de rechterzijde een vrachtauto. Uit de rich- ting Haarlem naderden achter elkaar drie personenauto's, een Ford, een Graham Page en nog een Ford, alsmede een motorrijwiel, een Harley Davidson. Van de andere zijde kwam eveneens een personenauto, een Chevrolet. Op het oogenblik, dat de eerste Ford den vracht auto passeerde, wilde de achter hem rijdende Graham Page den eersten Ford voorbijrijden, zoodat op een gegeven oogenblik drie auto's naast of althans gedeeltelijk naast elkaar op den weg waren, met daarachter nog een tweede Ford en de motorfiets, terwijl van den anderen kant de Chevrolet naderde. Wanneer deze laatste uiterst rechts op den weg was gebleven, was er waarschijnlijk niets gebeurd, want de'nieuwe Rijksweg heeft een breedte, die gemakkelijk vier auto's naast el kaar kan bevatten. De Chevrolet maakte ech ter plotseling een ■scherpe zwenking naar links, met het gevolg, dat hij den eersten Ford aan- reed, maar er nog langs afschampte en met groote vaart terechtkwam op de Graham Page. Beide auto's kwamen met een hevigen schok tot stilstand. De tweede Ford reed op de Graham Page en het motorrijwiel stortte zich eveneens in het autokluwan, dat zich plot seling op den weg had gevormd. De uitwer- king van deze vijfvoudige botsing was ver- schrikkelijk. Uit den warwinkel van auto's en autodeelen sloegen of vielen of kropen niet minder dan dertien personen naar buiten, die op de straat terecht kwamen en een vreese- lijken aanblik boden. Er was een hevig ge- kerm en geschreeuw. De slachtoffers bloed- den uit vele wonden. Onder den zonnigen Julihemel was deze plaats plotseling in een slagveld veranderd. Iemand, die het ongeluk gezien had, viel flauw en kreeg, toen hij weer bijkwam, een zenuwcrisis. Een baby van drie maanden, die een moeder op reis had meege- nomen, lag deerlijk gewond tusschen de auto- resten. Tot overmaat van ramp vloog een van de auto's, de Chevrolet, die het ongeluk had ver- Erp, bijgenaamd Driep van Reinieren, en de 33-jarige G. van Galen uit Oss, die beiden een hoofdrol hebben gespeeld in een der afschu- welijke misdrijven welke ooit aldaar zijn ge pleegd, op transport worden gesteld naar 's Hertogenbosch, waar zij, na voor den offi- cier van justitie te zijn geleid, in het huis van bewaring worden opgesloten. Genoemde Driek van Reinieren had in Augustus van het jaar 1926 de beruchte Ossche misdadigers Grat van Galen en Dotje van Berne bereid gevonden tegen een belooning van 100 gulden een aan hem toebehoorend bouwvalUg huis in brand te steken. De hebzucht van den huiseigenaar eischte ongelukkigerwijze vier onschuldige slachtoffers. De 24-jarige echtgenoote van Van Zand- voort, die het eene gedeelte van het huis bewoonde en haar drie jeugdige kinderen vonden den verschrikkelijken dood in de vlammen. Negen jaren zijn voorbijgegaan eer dit afschuwelijke drama, dat destijdis zooveel beroering wekte, kon worden opgehelderd. Het is een treffende omstandigheid, dat Driek van Reinieren, die tot dusver nog niet met de politie in aanraking is geweest, juist Maandag aan de Justitie zou worden overge- leverd. Immers, hij was van plan Maandag in ondertrouw te gaan. Zijn tweede huwelijk zal nu wel eenigen tijd moeten worden uitgesteld, daar hij voorloopig wel niet meer in Oss za1 terugkeeren. De verdachte, die verschillende ruim verzekerde huizen bezat, welke alle suc- cessievelijk zijn afgebrand, had de laatste jaren zijn schaapjes op het droge. Het staat thans wel vast, dat hij nog danig aan den tand zal worden gevoeld betreffende deze branden, welke het mogelijk hebben gemaakt, dat zijn geheele huizenbezit op fraaie wijze kon wor den vemieuwd. De noodlottige brand bij van Zandvoort zou niet de eenige zijn, waarbij de huurders het slachtoffer zijn geworden van de laaghartige praktijken van den huiseigenaar. Een brand, waarbij een zijner huizen, be- woond door het gezin M., aan den Berghem- schen weg te Oss, geheel werd verndeld, heeft weliswaar geen menschenlevens geeischt, doch de bewoners werden hierdoor volkomen ge- ruineerd. Eenige jaren geleden brak plotse ling een hevige brand uit in genoemd perceel Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners er niet meer in mochten slagen een partij vankens, ter waarde van meer dan 1000 gulden, te redden. De dieren kwamen jam- merlij'k in de vuprzee om. Het vee, dat juist den volgetadeh dag Sbbr M. aan een koophian zou worden afgeleverd, was niet verzekerd en de brand beteekende voor hem dan ook een ware ramp. De huisbaas is echter wel geva- ren bij het gekraai van den rooden haan. Hoogstwaarschijnlijk zal thans ook aan het lidht komen, of hij steeds gebruik heeft ge maakt van betaalde brandstiijiters. Het on derzoek der politie naar de oorzaak van de vele geheimzinnige branden, waarbij maar al te vaak het hoog verzekerde vee jammerlijk in de vlammen omkwam, is dan ook nog niet ten einde. Het geeft te denken, dat het ver schillende keeren is voorgekomen, dat bij een brand, welke tijdens afwezigheid van de be woners uitbrak, de buren alles in het werk hebben gesteld om het loeiende vee uit de brandende stallen te drijven, doch dat de red- dinigspogingen niet lukten, omdat de staldeu- ren van binnen stevig afgesloten waren. In dergelijke gevallen dekte verzekering steeds de schade. ONGELUK OP EEN SCHIP. Zaterdagmiddag was de schipper van de vrachtiboot „Bergen op Zoom 5" te Tholen bezig zijn motor op gang te brengen, toen plotseling een vlam uitsloeg, die een benzine- bus deed ontbranden. Met moeite heeft de schipper zich branden de op het dek kunnen bergen, waar bleek dat hij emstige brandwonden aan gelaat en borst had opgeloopen. De echtgenoote van den schipper schrok zoodanig van het ongeluk, dat zij een pan met kokende melk over beide voeter. goot, zoodat ook zij hevige ibrandwon- den heeft opgeloopen. Naar gemeld wordt zijn beiden, na voorloopig door den dokter te zijn behandeld, naar een ziekenhuis te Rotter dam vervoerd. Het begin van brand is door omstanders ge- bluscht. De Regeeringspersdienst deelt officieel mede: 's-GRAVENHAGE. De Ministerraad is hedenmorgen in buitengewone zitting bijeen gekomen om, overeenkomstig de gisteravond door Minister Colijn in de Tweede Kamer af- gelegde verklaring, zich te beraden over de politieke situatie. Een definitieve beslissing over het aan de Kroon uit te brengen advies wordt in de mor- genochtend te houden vergadering van den Ministerraad genomen. Ten aanzien van de zitting van den Minister raad van hedenochtend kan alleen nog wor den medegedeeld, dat daarin het Kabinet op nieuw zijn wil heeft bevestigd om zoo noodig met de krachtigste middelen op te treden tot handhaving van den gaven gulden. VERHOOGING DISCONTO NED. BANK. AMSTERDAM. De Nederlandsche Bank heeft haar diseonto over de geheele linie met 2 verhoogd en zal dertialve vanaf heden bedragen: Wisseldisconto 5 Beleening'op effecten 5% Beleening op goederen 5% Voorschotten in rek.-courant 5y2 BENOEMD. Bij beschikking van den Directeur-GeneraaJ der P. T. T. is met ingang van 1 September a.s. aangewezen als directeur van het kantoor Oostburg, de commies bij den P. T. T.-dienst de heer Th. Zanen, thans te Leiden. Zondagavond is de 76-jarige man R. Tiffe- len, die verblijf houdt in het Rusthuis van het Leger des Heils, bij het oversteken van den Rijksweg AmsterdamAmersfoort te Baam gegrepen door een auto, bestuurd door den heer K. uit Amsterdam. Bij het oversteken van den drukken weg heeft de oude man ver- moedelijk niet voldoende uitgekeken. Kort na het ongeluk is hij ter plaatse overleden. DROEVIG ON GEVAL TE ROTTERDAM. In het havenkwartier is Zaterdagavond een droevig ongeluk gebeurd. Een zesjarig jon getje, T. Koemans, wonende in de Spanjaard- straat, was met vriendjes aan het spelen op het goederenemplacement en wilde daarbij onder een wagon van een rijdenden goederen- trein doorkruipen. Hij kwam helaas te vai- len, met het gevolg, dat een der wielen hem over het onderlijf ging. Beide beenen werden hem afgereden. Door den G. G. D. werd hij in zorgwekkenden toestand overgebracht naar het St. Franciscus-gasthuis, waar hij eenigen tijd later is overleden. EEN VERONGELUKTE BEROOFD De politie te Rilland-Bath heeft proces- verbaal opgemaakt tegen P. H., verdacht van diefstal van voorwerpen uit de kleeren van den verongelukten chauffeur, bij de doodelijke aanrijding op den overweg bij W. P. 20 op 15 Juli j.l. GESTIKT. De landbouwer Ter Weele te Deldenerbroek had Maandagmiddag het ongeluk bij het nut- tigen van het middagmaal dat een stukje vleesch hem in de keel bleef steken met het gevolg, dat hij een oogenblik daarna is over leden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 19 Juli. Pieter Over- beeke, oud 28 j., jm. en Sarah Levina Cornelia Lensen, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. David de Putter (van Bergen op Zoom), oud 28 j., jm. en Cornelia Janneke de Visser, oud 26 j., jd. Geboorten. 13 Juli Veronika Elisabeth, d. van Siegmond Bemhard Wilke en van Maria Cornelia Meijer. 14 Juli. Gerda Augusta, d. van Maurice Emilius Stockman en van Al- bertina Antheunis. 15 Juli. Leendert Corne lls, z. van Francois Jan de Ruijter en van Sijke Elisabeth Punt. Overlijden. 14 Juli. Adri Arthur Mane Gee- rards, oud 1 j., (van Koewacht), z. van Jo seph Aloijsius en van Tanneke Mana de Vuijst. DE GEMEENTE-POLITIE TE OSS. Het congres van den R.K. Politiebond Sint Michael, dat Dinsdag en Woensdag te Bergen op Zoom is gehouden, heeft een motie aange- nomen van de afdeeling Oss, waarin ten sterk- ste wordt stelling genomen tegen enkele be richten in de pers, waarin beweerd werd, dat de Ossche gemeentepolitie niet voor haar taak berekend is. Naar de afgevaardigde mededeelde, heeft de Ossche politie den marechausseVs vele leidraden in handen gegeven, die tot de arre- statie van verschillende misdadigers hebben geleid. JONGETJE STOND IN BRAND. Op de Gedempte Voldersgracht te Haar lem begon Dinsdagavond een negenjarige jon- gen die daar fietste, plotseling hevig te glllen. Omstanders schoten toe en bemerkten, dat de jongen in brand stond. Nadat het vuur snel was gebluscht, aldus de „Tel.' vertelde het kind, dat hij thuis met een stuk veter had zitten spelen en er met behulp van een lucifer een z g. „stinkveter" van had gemaakt. Toen zijn moeder de kamer binnenkwam had het jongetje de brandende veter gauw in zijn broekzak gestopt en er verder niet meer aan gedacht met het noodlottige gevolg, dat zijn kleeren lang'zaam aan waren gaan smeulen. Bii onderzoek bleek, dat de jongen er goed was afgekomen, ondanks het feit, dat er van zijn broek en hemd geen draad meer heel was. HET NIEUWE PACHTONTWERP. De Vereeniging van rentmeesters heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin gezegd wordt, dat in de betrokken kringen niet de minste behoefte bestaat aan een nieuwe wettelijke regeling van de pacht, nog minder aan een regeling, waarbij een zoo diepgaande inmenging van een leekenrechtsorgaan in de betrekking tusschen partijen van het pacht contract wordt geprovoceerd als ook weer van het onderhavige wetsontwerp het gevolg zal zijn indien het tot wet verheven wordt. Adres sante betoogt, dat het verlangen naar een pachtwet niet uitgaat van een beteekenend getal pachters of verpachters zelf, maar van degenen, die zich, veelal ongevraagd, opwer- pen als de verdedigers en eischers van een z.g. verzekerde sociale rechtspositie der pachters in het algemeen, welke geruchtmakende troep van voorlichters zelf voor het leeuwendeel TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. A. van Alphen, stucadoor, Steenkampl. 50, van Den Haag. A. M. v. d. Esschert, zonder, le De Feijter- straat 7, van Amersfoort. L. Tamboer, schildersknecht, L. Kerkstraat 28, van Dirksland. J. A. Zeegers, zonder, K. Kerkstraat 18, van Nijmegen. S. de IKoeijer, zonder, B. Geillstraat If, van Zaamslag. «P a. J. Crince, vertegenwoordiger, Verv. Steenbergenlaan 29 inw., van Zaamslag. J. J. L. van Ooijen, monteur Rijkstelef., Schoolweg la, van Naaldwijk. H. M. Th. Maas, zonder, Statlonstraat 66, van Boxtel. A. van der Straaten, zonder, de Jongtstraat 5, van Soignies (B.). F. Butler, zonder, Tholensstraat 41, van Dordrecht. Vertrokken D. E. Wolfert, machine-constructeur, P 20, naar Rotterdam. C. de Zeeuw geb. Willems, zonder, Lange Kerkstraat 12, naar Gent (B.). T. K. Weststra, zonder, O 27, naar Haarlem. Wed. OttoDamen, zonder, woonwagen- kamp, naar Breda. P. H. van Leuven, schipper, Blokken 18 a/b, naar Kruiningen. S. Groeneveld, em. predikant, Heerengracht 15, naar Leiden. P. J. J. Willemse, verpleegster, Axelschestr. 58, naar Den 'Haag. J. J. Wlillemsen, smid, P 65a, naar Zaam- slag. C. G. Baljes, zonder, Kanaalweg 47, naar Huist. V. Baert, zonder, Baandijk 1, naar Huist. K. M. de Feijter, fotograaf, Tramstraat 29, naar Roosendaal. H. Brugmans, leeraar H.B.S., Scheldekade 56, naar Amsterdam. Voor Ter Neuzen: 22 Juli. Eng. s.s. THE DUKE, 387, ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 23 Juli. DUKE, 387, ledig, Dover. Voor Sluiskil: 23 Juli. 1256, ledig, Bibao. Van Sluiskil22 Juli. 1089, cokes, Hernosund. Voor Riemen: 23 Juli. Noorsch s.s. P. C HADVORS.EN, 663, erts, Requijade. Van Riemen: 23 Juli. Noorsch s.s. P. C. H4.LVORSEN, 663, ledig, Hartlepool. Voor Gent: 22 Juli. Zweedsch s.s. GUN NEL, 1043, ledig, Antwerpen; Deensch s.s. THYRA S, 705, hout, Leningrad; Zweedsch s s GARM, 940, papierpap, Antwerpen. 23 Juli. Ned. s.s. JEANETTE, 238, pijp- aarde, Charlestone; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Litt. s.s. GOTLAND, 591, hout, Memel Van Gent: 22 Juli. Duitsch s.s. FRIELING HOUS, 2356, ledig, Oxelosund. 23 Juli. Duitsch s.s. SAYN, 1341, ledig, Oxelosund. Eng. s.s. THE Noorsch s.s. ORIA, Zweedsch s.s. KISA,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3