ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het bezuinigingsontwerp AKKERTJES Het geheim van de 7 wijzeiplaten Weer onprettig? No. 9326 MAANDAG 22 JULI 1935 75e Jaargang Feuilleton TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Ministers Colijn en Oud spreken. NEUZENSCHE COURANT Buiten Ter Neuzen ABONNEMENTSFRIJSBinnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden ir. per past 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie eD Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post A bonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. TJitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20.'- KEEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwel'k op aanvraag. verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst eOn dag voor de uitgave- niT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Verschillende kleinere wetsontwerpen wor den zonder debat en zonder hoofdelijike stem ming aangenomen (o.a. betreffende naturali- satie en contingenteeringen). Bij het wetsont- werp inzake toepassing van art. 83 der com- tabiliteitswet inzake de stichting van een waterbouwkundig laboratorium te Delft, de koopsom voor de muziekbibliotheek Scheur- leer c.a., dringt de heer Van Dijk a.-r.) erop aan, dezen stichtingen een wettelijke basis te geven. Minister Slotemaker de Bruine zal een wettelgke regeling overwegen. Het wets- ontwerp c.a. wordt zonder hoofdelijike stem ming aangenomen. Het bezuinigingsontwerp. Vervolgens was Minister Coign aan het woord ter beantwoording van de algemeene beschouwingen over het Bezuinigingsontwerp. De Kamer was dicht bezet; de galerijen en loges gevuld met belangstellenden. Alle ministers waren aanwezig. Hij constateerde dat het economisch beleid der Regeering in het centrum der bela*gstel- ling heeft gestaan. Hij behandelde eerst een paar afzonderlgke punten. Het eerste betreft de beweerde versperring van het capitulanten- stelsel voor burger] ij-ke betrekkingen voor een deed der bevolking. Het betreft de uitslui- ting van sociaal-democraten voor defensie- betrekkingen. Hier ligt inderdaad een moei- lijkheid, welke verband houdt met de houding der SjD.A.P. ten aanzien van een mobilisatie en .,de Zeven Brovincien". De veiligheid van het land vorderde destijids die maatregelen. Deze zullen slechts zoo lang worden gehand- haafd als zij noodig zijn. Bestaat die reden op het oogenblik nog? Het antwoord op die vraag is niet zoo een- voudig. Er begint zich echter een verande- ring te voltrekken. De heer ALharda wees op uitspraken van congressesn. De minister vond die uitspraken niet zoo duideljjk, door de woorden, waarin zij iwaren gekleed. Het be- roep op die uitlating is niet zoo afkJoen.de. De heer Albarda zelf heeft in zijn rede gezegd, dat de weerkracht van het land geen verzwakking lijden kan, in verband met de gevaarlijke om- standigheden. Moet daaruit worden afgeleid dat elke individueele poging van de soc.-demo- craten om de weermacht te ondermijnen is veroordeeld Na deze uitspraak was de mi nister echter beredd te overwegen of de boven- geschetste moeilijkheden uit den weg kunnen worden geruimd. Het capitulantenstelsel zelf moet zij handhaven. Er is behoefte aan een voldoend aantal onder-off icieren Het aftreden van minister Steenberghe. Het tweede punt betreft het aftreden van minister Steeniberghe. Daarover kan niets nieuws gezegd worden. Alles is gezegd in het perscommunique, dat door den minister-pre sident en den heer Steenberghe zelf is opge- steld. Met den heer Steenberghe heeft de har- telijkste samenwenking bestaan. Er is geen verschil van meening geweest behalve het punt der devaluatie. Alleen heeft de heer Steeniberghe bij zijn optreden bedongen, dat de monetaire politiek van het kabinet opnieuw besproken zou worden indien de omstandig- heden dit noodig zouden maken. Dit is ge- beurd naar aanleiding van de devaluatie in Belgie. In deze devaluatie heeft de Regeering echter geen aanleiding gezien ook tot deva- 38) een der geheimzinnige verhalen van AGATHA CHRISTIE. (Nadruk verboden.) (Vervolg.) Om een uur of twee kroop Jimmy geruisdh- loos dat hoopte hg tenminste den trap af. Hij bracht een kort bezoek aan de eet- kamer en ging dan naar sir Oswald's stu- deerkamer. Daar ging hij aan het werk na een minuut of twee scherp geluisterd te heb- hen. De meeste laden van jhet bureau waren gesloten maar een eigenaardig gevormd stuk ijzerdraad in Jimmy's hand wist daar wel raad cxp. Een voor een gaven de laden mee. Dade voor lade onderzocht hij methodisch, er voor zorgend dat hg alles weer jiuist op de- zelfde plaats teruglegde. Een keer of tiwee tield hij op om te luisteren, daar hij zich ver- beeldde in de verte iets te hooren. Maar hij werd niet gestoord. Hij doorzocht de laatste. Jimmy kende nu of hij had kunnen kennen als hg er aandacht aan gesohonken had verschillende interessante details betreffende staal maar hij vond niets van wat hij hebben moest, eem verwijzing naar Herr Eherhard's uitvinding of iets dat hem een aanwijzing kon geven omtrent de identiteit van den ge- heimzinnigen No. 7. Hij had mlsschien nau- welijks gehoopt, dat hij dat doen zou. Het was een klein kansje, maar hij had het gewaagd... hij had niet veel succes verwacht, tenzij door een louter toeval. Hij probeerde de laden om er zeker van te zijn, dat hij ze weer goad ge sloten had. Hij kende Rupert Bateman's scherpe opmerkingsgave en hij keek de kamer rond om zich te vergewissen, dat hij geen ver- raderlijk spoor van zijn aanwezigheid haa achtergelaten. ,,Ziezoo", mompelde hij zachtjes in zichzelf. „Daar is niets. Misschien zal ik morgen luatie over te gaan. De heer Steenberghe stond op een ander standpunt. Zijn aftreden heeft vertraging van de indiening van het vaste lasten-ontiwerp veroorzaakt. Alle leden van het kabinet betreuren het heengaan van den heer Steenberghe. De Regeering had aan de Kamer ook niets anders te vertellen dan in het perscommuni- qud stond. De doeleinden van het Regeeringsbeieid. Daama kwam de minister tot het hoofdpunt van zgn rede, de doeleinden van het Regee- ringsbedeid. De Regeering heeft haar doel meermalen uiteengezet; van haar doeleinden is zij ook niet afgeweken. De tloeleinden zijn aanpassing van produc- tiekosten en prgzen aan de gewijzigde om- standigheden. De productie moet goedkooper worden, om- dat de koopkracht der bevolking zeer is ach- terultgegaan. De omschrijving van die doelstelling raakt dadelijk de kern van het debat. Alle uiterste opmerkingen zijn samen te vatten in: De Regeering verwaarloost de volsthuishouciing. Doch wat doet de Regeering anders dan zich bezig houden met de volkshuishouding. Natuurlijk baart de Staatshuishouding der Regeering groote zorg. De Staatshuishoudmg is de grondsdag van de volkswelvaart. De Re geering worstelt dag en nacht om de Volks huishouding te redden. Wie uwer heeft be grip van den omvang der ontzaglijke moei lijkheden, die er zijn om meer afzet en meer betaling te krijgen en ons productie-apparaat van 50 jaar om te buigen in andere richting. De grondslagen van onze maatschappelijke structuur moeten blijven gehandhaafd. Wie de critici hoort, vooral buiten de Kamer, krijgt den indruk, dat de ministers van de zaak geen begrip hebben! Ook de drie minis ters van Economische Zaken, die er achter- eenvolgens zijn geweest. Op dit terrein heeft geen enkel moment verschil van meening in het kabinet bestaan, alleen niet ten aanzien van de devaluatie. Alle voorstellen van de heeren hebben den persoonlijken steun van den minister-president gehad. De bevordering van de verschuivingen in het productie-apparaat eischt allereerst wijziging van den structuur van onze bodem- eultuur. Hoe ver moet men daarmee gaan? Is er iemand die met zekerbeid de grens kan bepalen? De omstandigheden wijzigen zich elken dag. Naar Duitschland kunnen wij zeker meer tuinbouwproducten zenden, maar krijgen wij ze betaald? (De heer De Visser (C.P.): Ze sturen ze naar het verkeerde adres!) De heer Colijn wees er verder op, dat de contingenteeringen een belangrijke steun voor onze 'Industrie zijn geweest. De heer Colijn betoogdie voorts, dat wegens het gevaar van verstarring onderzocht wordt of contingenteering van sommige artikelen niet later veranderd kan worden door een hoo- gere heffing aan de grens. Wordt daartoe besloten, dan zal een principieel debat daar over moeten voorafgaan. Een wijziging van de gedragslijn over de geheele linie ligt echter niet in de bedoeling. Het geloof in de mogelijkheden van indu- strialisatie is bij den huidigen minister van Economische Zaken grooter dan bij zijn voor- ganger. De minister-president heeft juist gezocht naar iemand met een reputatie op vroeg meer geluk hebben... tenminste als de meisjes het hunne doen." Hij kwam uit de studeerkamer, deed de deur dicht en draaide ze op slot. Eventjes dacht hij dat hij heel dicht hij hem een geluid hoor- de, maar hij besloot, dat hij zich vergist had. Geruischloos voelde hij wadx hij loopen moest door de groote hal. Er kiwam juist genoeg ldcht uit de hooge boogramen om hem in staat. te stellen zijn weg te vinden zonder ergens over te struikelen. Weer hoorde hij een zacht geluid... dezen keer hoorde hdj het heel zeker en zonder zich te kunnen vergissen. Hij was niet alleen in de hal. Er was daar iemand anders, die juist als hij wegsloop. Opeens sloeg zijn hart heel anel. Met een plotselingen sprong was hij bij den knop van het electrisch lidht, en draaide het aan. De plotselinge lichbgloed deed hem met de oogen knipperen, maar hij zag duidelijk genoeg! Nog geen tien centimeter van hem af, stond Rupert Bateman. „Dieve heme!, Pongo", riep Jimmy. „Wat heb je mg verschrokken, door zoo in het don- ker rond te sluipen". „Ik hoorde leven", legde mijnheer Bateman gestreng uit. „Ik dacht dat er inbrekers binnengekomen waren en ik ging naar ibe- nedem om te kijken". Jimmy keek nadenkend naar de van crepe zolen voorziene schoenen van mijnheer Bateman. „Jrj denkt toch overal aan, Pongo", zei hij joviaal. ,,Zelfs aan een doodelijk wapen". Zijn oog rustte op de dikte in den ander zijn zak. „Het is het best gewapend te zijn. Men weet nooit wie men tegen kan komen". „Ik ben blij, dat je niet geschoten hebt", zei Jimmy. „Het begint mij een beetje te vervelen aangeschoten te worden". „Dat had ik toch heel licht kunnen doen", zei mijnheer Bateman. „Dat zou heelemaal tegen de wed zijn ge weest", zei Jimmy. „Je moet namelijk heei zeker zijn, dat de kerel inibreekt voor je op hem schiet. Je moet niet zoo voorbarig ge- dit gebied. De Kamer bewgst, dat deze rich- ting ook in het Kabinet lag. Het is nuttig te herhalen wat door spreker in Maastricht is gezegd, n.l. dat men na deze ministerketuze nu niet verwachten moet, dat in 66n jaar tijds het land met rookende fabrieksschoor- steenen zou worden overdek'.. De onderhandelingen met het buitenland zijn zeer moeilijk. De minister gaf daarvan voorbeelden. Onze actieve handelsbalans ten aanzien van Italie is verdiwenen brj de laatste onderhandelingen; anders was er met dit land niet tot overeenstemming te komen. Enge- land heeft ons ook al een wenk gegeven, dat ons actief binnenkort verdwijhen moet. Op talrijke invloeden en factoren zal men bij het opriohten van nieuwe iijdustrieen moe ten letten. Verbetering van de outilage van fabrieken zou b.v. leiden tot verhooging van de vaste lasten der bedrijven. Al deze mctoren moeten worden onderzocht. Dat is aan den Minister Economische Zaken wel toevertrouwd, maar aan de diaad moet eerSt een grondige exploiratie voorafgaan. De bevordering van de industrialisatie-plan- nen zal worden onttrokken aan het Werkfonds en overgegerven aan een aparte stichting, die werkt met staatsgeld. In het bestuur zullen o.a. zitting hebben de Ministers Gelissen en Oud. Voor het Werkfonds blijven de openbare werken over. Productie- en goederenprijzen. De Minister komt vervolgens tot de pro ductie- en de goederenprijzen. De vaste las- ten en loonen zijn daarop van invloed; vaste lasten zijn eveneens van invloed op de loonen. De Regeering heeft met uitzondering van haar eigen terrein niets gedaan om het algemeen loonpeil te drukken, behalve in ©en enkel ge- val, toen een groep arheiders een hboger loon wilde handhaven, terwijl alle andere geneigd waren een lager te aanvaarden. De Regee ring heeft in het algemeen niet direct in de loonen in het vrije bedrijf ingegrepen. Zij is daarvan al even huiverig geweest als met het ingrijpen in andere privaat-reehtelijke ver- houdingen. Consequente deflatie of devaluatie. Vervolgens kwam de Minister tot het dilem ma: consequente deflatie of devaluatie. Het begrip consequente deflatie -taat allerminst vast. De meest consequente deflatie zou zijn als de Regeering niets deed. Dan had men de consequente deflatie in den kortst mogelijken tgd. D i e heeft de Regeering niet gewild en die wil zij nog niet. Dat zou voor de arbeiders een complete ruine hebben beteekend. De Regeering is reguleerend opgetreden. Ten eerste door de dingen niet op haar he- loop te laten. Dat heeft zfj gedaan door aller- lei steunma-atregelen, die als een rem op de bovengenoemde consequente deflatie hebben ge werkt. Die remmende kant van haar politiek brengt mede, dat er een aanvulling komt aan den anderen kant. Gestimuleerd moet wor den, waar de deflatie niet snel genoeg gaat. Daarvoor dient het ingediende vaste-lasten- ontwerp. De Minister achtte deze gedragslijn logisch al gaf hij toe, dat er opmerkingen van ande ren aard zijn te maken. Consequente aan passing in al haar consequenties aanvaardt de Regeering niet. Zij wil een benaderende consequente deflatie. Wat zij wil is een benaderende consequente deflatie. Geen aantasting van hoofdsommen. De Regeering acht de mogelijkiheid van aan tasting van de hoofdsommen, in den vorm, waarin dat gevraagd wordt, niet aanwezig. Zij acht zich daartoe ook niet gerechtigd. Op dit terrein is de Regeering niet geheel werkeloos geweest. Zij heeft herhaaldelijk offers van het kapitaal gevraagd. De Regee ring wil allereerst den druk der schulden ver- lagen op een wijze en in een vorm, die juri- disch geoorloofd is. Het altematief deflatie-devaluatie onbegrijpelgk. De Minister begreep het altematief: de flatie-devaluatie niet voor de oplossing van het schuldenprotoieem. Sommigen kunnen er gemakkelijk toe komen, maar hoe het in het binnenland met de niet vrije prijsvorming moet gaan, is niet te zeggen. De exporteeren- de industTie verkrggt meer guldens; zij pro- fiteert van devaluatie, maar binnenlands lost men het probleem niet op, tenzij de binnen- landsche producten meer opleveren. De Re geering kan de vraag van Mr. Aalberse, of zij met haar twee wetsontwerpen inzake de ver- 1 aging van vaste lasten meent te kunnen vol- staan, niet beantwoorden. Zij hezit geen pro- fetische gaven. Wel kan zg zeggen, dat zij tegen devaluatie zoo lang strrjden zal, als zij maar eenigszins kan. Ten aanzien van de mogelijikhedd van een Internationale muntstabilisatie, staat zg niet zoo pessimistisch meer als vroeger. Sedert de drang daartoe in den laatsten tijd veel sterker is geworden. Natuurlgk zou een vrijwillige devaluatie te verkiezen zijn hoven een gedwongen. Over het Werkfondskapitaal geheel beschikt. De Minister kwam nog even terug op het Werkfonds, omdat de klacht, dat ddt fonds zoo langzaam werkt, hem hinderde. volgtrekkingen maken. Anders zou je wel eens moeten verklaren, waarom je een gast, die een absoluut onschuldige boodschap deed zooals ik, doodschoot". „Ja, waar kwam je eigenlijik voor?" „Ik had honger", zei Jimmy, „en tamelijk veel zijn in droge biscuitjes". „Er staan wat biscuitjes in een blikje bij je bed", zei Rupert Bateman. Hij keek Jimmy door zijn (hoornen bril heel doordringend aan. „Zoo. Miaar daarin is het personeel wat onattent geweest, ouwe jongen. Er staat een blikje met ..Biscuits voor hongerige gasten" erop. Maar toen de hongerige gast het open- deediwas er niets in. Dus trippelde ik naar beneden naar de eetkamer". En met een lieven ongekunstelden glimlach haalde Jimmy uit den zak van zijn kamerjapon een handjevol biscuits te voorschrjn. Er was een oogenblik stilte. ,,En nu zal ik terug naar bed trippelen", zei Jimmy. „Wel te rusten, Pongo". Met een nonchalant air ging hij de trap op. Rupert Bateman volgde hem. In ds deur- opening stond Jimmy stil, alsof hij nog een goeden nacht wilde wenschen. „Dat is toch raar van die biscuitjes", zei mijnheer Bateman. ,,Vind je goed dat ik even „Zeker kerel. Kijik zelf maar". Mijnheer Bateman schreed de kamer door, deed het biscuitblik open en keek in de leegte. „Heel onachtzaam", mompelde hij. „Nu, goeden nacht. Hij verliet de kamer. Jimmy ging een oogeniblik op zijn bed zitten luisteren. ,,Dat scheelde maar een haar", mompelde hij bij zichzelf. „Wat is dat toch een achter- dochtig iemand die Pongo. Hij sohijnt nooit te slapen. Een ellendige gewoonte om met revolvers rond te sluipen. Hij stond op en opende een van de laden van de waschtafel. Onder een sorteering dassen lag een stapsl biscuitjes. „Er is niets aan te doen" ^ei Jimmy. „Ik zal al die vervloekte dingen op moeten eten. Vele vrouwen zijn op gezette lijden het slachtoffer van pijnen. Denk niet, dai te gen dit lijden weinig le doen is, want de vele vrouwen die geleerd hebben "AKKERTJES" te gebruiken, weten beter. "AKKERTJES" bestrijden vrouwenpijnen en zijn een uitkomst in de donkere dages der vrouw. In plaats van neerslachtig zult Ge U opgewekt en rurtig voelen. "AKKERTJES" zijn een nieuwe zeer wark- zame vinding van Apotheker Dumont.^ Ze hebben geen enkele nadeelige working. De cachel-vorm is de meest ideale manier van innemen. "AKKERTJES" hebben in korten tijd bewezen een geneesmiddel bij uitnemendheid te zijn. Haal nog heder. een doosje. Ook U zult tevreden zijn I Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept von Apotheker Dumoni AKKER-CACHETS Bezuiniging blijft noodzakelijk, of zonder vaste-Iasten-ontwerpeas. Aan den heer Aalberse antwoordde de Mi nister nog, dat het verband, dat deze tsts- schen de stemming over het BazuinagjngR- ontwerp en de stemming over de vaste lastar- ontwerpen legt, hem ontging. Bezuiniging blijft noodzakelijk, ook de dtevir ltusten geven dit toe. Als de vaste-lastea- ontwerpen worden aangenomen, blijft bezuiru- ginig toch noodig. Werden zij niet aange nomen, dan hlijft bezuiniging toch noodig-. Waarom de stem dus afhankelijk gemaaflct v«n het hesluit der Kamer over dit tweetal aodem wetsontwerpen De Regeering en RJt. Staatspartij) Wordt na goedkeuring van de vaste-laatean- ontwerpen het Bezuinigingsontwerp verwor- pen, dan zou er een conflict met de Regee ring zijn. Indien het Bezuinigingsontwerp zou warden aangenomen, ondanks het tegenstemmen van de katholieken, dan zou het kabinet toch in conflict komen met de grootste fractie, welke haar tot nu toe heeft gesteund. De vertrouwenakwestie genteld De heer Aalberse heeft gevraagd of liel kabinet nog gelooft in de mogelijkhekl van. het volbrengen van zgn taak. Dat geloof Ik wel wat verminderd. Dat ligt niet aan ge- brek aan vertrouwen van het kabinet aeif Het gelooft rotsvast, dat de moeilijkheden niet op te lossen zijn door binncnlandache maatregelen alleen. Het- vergrooten van invoer met geleidelijke prijsstijging moet betering brengen. De verdwaasde wereld zal eindelijk weer tot het gezonde verstand terug- keeren. Eln ondertusschen moeten wij doen wat onze hand vindt om te doen. Doen is ech ter nog iets anders dan alleen maar platmen maken. De Regeering heeft bg alles wat zij wif de medewerking der Kamer noodig. Zg heeft zich tegemoetkomend getoond en de grens van- die tegemoet'koming is gekomen, behoudens kleinigheden. Doch de Regeering kan haar werk niet blij ven doen als haar autoriteit voortdunend wordt ondermijnd, door beweringen, dat haar leden onkundig zgn. Stelt men vertranwen in het beleid der Regeering, ja of neenf Men late dat blijken en men geve tegekjk de wegen aan. Wil de Kamer medewerken, dan zai de Re geering alles doen om haar taak voort te net- ten, zonder daarbij haar kracht te mwr- schatten. Het (kabinet gevoel-t zich bij dit alles af hankelijk van Hem, die alle werk lei-dt; er- kent het „ora" doch ziet daamaast het labora" niet over het hoofd. Het was even stil in de Kamer nh. dit in-- drukwekkend slot. Doch onmiddellijik braJr een stemmenrumoer los van de leden, die zoo druk met elkaar van gedachten wisselden. dat de rede van Minister Oud aanvanfcefijk weinig aandacht had. Rede van Minister Out. De Minister van Financien, de heer Ond, kwam vervolgens aan 't woord. Hij verdedig- de eerst de methode van samenstelling van liet Bezuinigingsontwerp en van de wijzigmgex; daarvan. De Regeering vertrouwt, dat de Kamer de daaruit gelichte onderwerpen met zoovefi spoed zal hehandelen, dat zij in Jamiari in wenking kunnen treden en dus volkomen het- zelfde effect hebben. Iemand, die het overleg met de Regeering mede heeft gevoerd als de heer Albarda mag niet zeggen, dat het ontwerp is uitgehofcL De heer Albarda (S.D.A.P.): Zoo h-ab het niet gezegd. Minister Oud: Eeest u het maar na H hefot Tien tegen een, dat Pongo morgenvroeg komt rondspieden". Met een zucht begon hij aan een maaltijd biscuitjes waar hij absoluut geen zin in had. AOHT EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Vermoedens. Juist op den afgesproken tijd om twaalf uur stapten Bundle en Eoraine het park bin nen, na de Hispano in een naburige garage achtergelaten te hebben. Lady Coote groette de twee meisjes ver- rast maar met klaarblijkelijke vreugde en drong er onmiddellijk hij hen op aan, dat ze moesten blijven lunchen. O'Rourke die achterover geleund in een reusachtigen leunstoel had gezeten, begon dadelijk heel geanimeerd met Loraine te pra- ten, en luisterde slechts met een half oor naar de technische uitleg van Bundle over de mechanische ziekte, die de Hispano had. ,,En we zeiden", eindigde Bundle, ,,hoe won- derlijk, dat hij juist hier defect raakt. Den vorigen keer gebeurde het op een Zondag in een plaats die IKlein Spedlingt-on onder den Heuvel heet. En het deed zijn naam eer aan dat kan ik je wel vertellen." „Dat zou een schitterende naam zijn voor een film", merkte O'Rourke op. „De geboorteplaats van het eenvoudige landmeisje", stelde Socks voor. „Ik zou wel eens willen weten", zei lady Ooote, ,,waar mijnheer Thesiger is." ,,Ik denk dat hij in de billardzaal is", zei Socks. ,,Ik zal hem wel gaan halen." Ze ging, maar ze was nauwelijks een minuut weg, toen Rupert Bateman op het tooneel verscheen met zijn gewone afgematte en em- stige gelaatsuitdrukking. „Ja, lady Coote! Thesiger zei, dat u me moest hebben. Hoe maakt u het lady Eileen..." (Hij ging niet verder, omdat hij de twee meisjes moest verwelkomen en Loraine begon direct den aanval. ,,0 mijnheer Bateman. Ik zou u zoo graag willen spreken. U vertelde me toch wat Ik doen moest voor een hond, die voortdur-end zeere pooten heeft." De secretaris schudde het hoofd. „Dat moet iemand anders geweest ziju, pif- frouw Wade, hoewel ik het eigenlijk toeval- lig weet..." ,,Wat bent u toch een wonderlijk iemand", onderbrak hem Loraine. „U weet overal van.'" „Men moet op de hoogte blijven van de modsme wetenschap", zei mijnheer Bateman emstig. „Nu, wat betreft de pooten van nw hond. Terence O'Rourke mompelde sottb voce tegen Bundle: ,,Menschen van dat type schrijven ai die stukjes in weekhladen. ..Het is niet algemeea bekend, dat om een koperen haard moot bfin- kend te houden enz." De mestkever is een van die interessante insecten." „De huwciijks- ceremonie bij de Fingaleesche Indianen en zaa vender". „Algemeene ontwikkeling dus.'" „En kun je twee verschrikkelijker woord en uitdenken", zei mijnheer O'Rourke en hg voegde er vroom aan toe, „ik dank den hemal, dat ik een academisch gevormd man ben ea van geen enkel onderwerp iets af weet?" ,,Ik zie, dat we hier ook golf kunnen spe- len", zei Bundle tegen lady Coote. ,,Ik zal met u meegaan, lady Eileen", aei O'Rourke. Laten we him tweeen vragen", zei Bundle. Loraine, mijnheer O'Rourke en ik willen met jou en mijnheer Bateman golf spelen." ,,Doet u het maar mijnheer Bateman", zei lady Ooote toen de secretaris even aarzefefe. „Ik weet zeker dat sir Oswald u niet noodig, heeft." IHet gezelschap ging naar het grasveld ,,Heel slim klaargespeeld, he?" fluistersSe Bundle tegen Loraine. ,,Gelukgewenscht met onze jonkvrouwelijke tact." Het spel was even voor eenen uit en Bate man en Loraine hadden het gewonnen, (Wordt vervoIgd-S

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1