ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het geheim van de 7 wijzeiplaten THEE YSENDYK JAVA heel fjjn KARAYANEH AKKERTJES No. 9325 VRIJDAG 19 JULI 1935 75eJaargang Binnenland Feuilleton qoed en toch,, J goednoop Buitenland TWEEDE BLAD AKKER- CACHETS k NEUZENSCHE COURANT IR. MUSSERT NAAR INDIe VERTROKKEN Naar schatting van autoriteiten op Schip- hol waren Woensdagmorgen ongeveer 12.000 leden van de N.S.B. aanwezig bij het vertrek van hun leider if. A. A. Mussert naar Indie met de Sperwer. Eenige honderden leden van de N.S.B. bad- den zich in Amsterdam verzameld in een der cafe's in de Kalverstraat, die vergunning had verkregen om open te blijven tot vier uur in den morgen. Behalve een groot aantal marechaussee's, bereden agenten en agenten van de motor- brigade waren er nog 50 Amsterdamsche politie-agenten die* zich in drie overvalwagens en een grooten bus van de K.L.M. gereed had- den gehouden om langs den weg, en daama op Sohiphol, de orde te bewaren. Op Schiphol stelden zich de N.SJB.'ers op over de geheele b^eedte van het vliegveld, van de groote K.L.M.-loods aan den linkerkant tot aan de miiitaire loodsen. Om 5.20 reed de Sperwer het terrein op, met gejuich begroet, en om 5 uur 30 ver- scheen de heer Mussert in het restaurant van het stationsgebouw, dat voor de genoo- digden was gereserveerd. Zoodra hij zich op het vliegterrein begaf was het houzee-geroep en het gejuich zoowel als het zingen van vaderlandlievende liederen niet meer van de lucht. Toen de heer Mussert het vliegveld opging onder donderend gejuich en omgeven door verscbeiaene hoofdbestuursleden wan- delde hij langs het geheele front van de wach- tenden, overal uitbundig toegejuicht en door het opheffen van den arm begroet. Om 5 uur 55 rolde de machine van het plat- vorm naar het vliegterrein en om 5 uur 58 was zij los van het terrein. DE RIJKSMIDDELEN. Uit het ovsrzicht van den stand der Rijks- middelen op ultimo Juni j.l. blijkt, dat de directe belastingen 47.805.246 in Juni heb- j ben opgebracht, tegen vorig .jaar f 48.669.060 of f 863.814 minder. De overige middelen brachten gezamenlijk over de maand Juni otp f 30.186.271, of 1.003.857 minder dan in Juni 1934 en 2.992.950 minder dan de raming. Over het eerste half jaar 1935 bedroeg de opbrengst f 180.714.692, d. w. z. f 18.492.655 medr dan in hetzelfde tijdvak vorig jaar; maar 18.360.309 baneden de raming. De invoerrechten brachten in Juni op 7.116.165, d.w.z. 94.314 minder dan in Juni 1934 en 1.008.835 minder dan de ra ming. Sedert 1 Januari beliep de opbrengst 42.095.128, hetgeen 7.229.184 m<5er is dan het eerste half jaar 1934, maar 6.654.871 mindeT dan de raming. De omzetbelasting was in Juni f 4.958.452, d.w.za. f 59.748 meer dan in Juni 1934, doeh 1.833.215 minder dan de raming. Over het eerste halfjaar bracht deze belasting op 29.551.502. dat is f 6.703.572 meer dan vorig jaar, maar 11.198.498 minder dan de raming. De inkomsten ten bate van het Gemeente- fonds (Gemeentefondsbelasting met opcen- ten en opcenten op de vermogensbelasting) bedroegen voor den dienst 1934'35 tot en met de maand Juni 1935 95.421.703, hetgeen 18.381.703 meer is dan de raming, en 3.029.529 mder dan de opbrengst voor den dienst 1933'34. De inkomsten ten bate van het werkloos- heidssuibsidiefonds beliepen tot en met de maand Juni 31.112.569. De motorrijtuigsnibelaoting b.acht over Juni 1.184.254 en sedert Januari 12.526.124 op, de rijwielbelasting reap, f 6063 en f 120.968. DE ONGELUItKEN BIJ DE K. L. M. Het Tweede Kameriid van Braambeek heeft. den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Hebben de emstige ongelukken, die het laatste half jaar aan vliegtuigen der K.L.M. zijn overkomen, den Minister van Waterstaat de overtuiging doen behouden, dat de zorg van de K. L. M. voor de veiligheid op hetzelfde hooge peil is gebleven, ook bij het verlangen om de diensten snel uit te breiden en de vlieg- tijden te verkorten? Heeft de Minister met name genoegzame zekerheid, dat deze snelle uitbreiding heeft plaats gevonden met vliegtuigen, omtrent welker kwaliteiten voldoende gerustheid be- staat Is met het oog daarop en mede met het oog op de verliezen, die zulks onvermijdelijik zal oproepen, de omzetting van den wekelijkschen dienst op Indie in een dienst tiweemaal per week in elk opzicht verantwoord te achten en overeen te brengen met den eisch eener maxi- male veiligheid, zooais de K. L. M. deze in het verleden steeds liet zien? Is de wijziging in dezen dienst geschied met uitschakeling van elken drang om nog niet geheel verzekerde vluchten te doen uitvoeren, mede met vliegtuigen, die him doelmatigheid nog niet afdoende hebben beweeen Vindt de Minister in de hierboven bedoelde ongevallen geen aanleiding om een diepgaand onderzoek te doen instellen naar die gestie der K.L.M. voornamelijk met het oog op de vei ligheid Indien vorenstaande vraag bevestigend wordt beantwoord, is de Minister dan bereid het resultaat van dat onderzoek aan de Kamer over te leggen, opdat de zich thans openbaren- de ongerustheid zoo spoedig mogelijk weer kan plaats maken voor de wetenschap, dat het „safety first" bij de K. L. M. niet heeft ge- leden DISCONTOVERLAGING VAN DE NEDERLANDSCHE BANK. De Nederlandlsche Bank bericht, dat zij haar rentetarieven met ingang van Donderdag j.l. over de geheele linie met verlaagt. Het disconto komt hierdoor van 3% op 3 Haar rentestand wordt dan aldus: 18 Juli 6 Juli schepen, de zakelijke recht-sn op die schepen en andere daarmede samsnhangende onder- j werpen, alsmede uitvoering van laatstgenoemd vcrdrsLg. Het lid" Brautigam heeft opmerkingen inge- j zonden bij de vaste commissi e voor privaat- j en strafrecht, in wier handen deze wetsont- werpen zijn gesteld. Hoewel de vaste commissie tegen de Regee- ringsvoorstellen op verscheidene punten min of meer ernstige bezwaren koestert, acht zij de ontworpen regeling, vergeleken met de bovenstaande, een belangrijke verbetering. Zij uit waardeering voor wat, voornamelijk dank zij 't werk der commissie-Molengraaff, is tot stand gebracht. De commissie kan zich met een regeling in het wetboek van koophandel, zooais wordt voorgesteld, wel vereenigen. Totstandbrenging van een algemeene tran- sportwet acht de commissie, evenmin als de Regeering, noodza.kelij.k of wenschelijk. Maar zij is geneigd, bevestigend te beantwoorden de vraag, of niet op een punt, dat der aan- sprakelijkheid van den vervoerder, naar een zoo groot mogelijke uniformiteit van het reciht voor de verschillende vervoermiddelen, voor zoover deze met elkaar concurreeren, moet worden gestreefd. Toch dringt de com missie er niet op aan, het ontwerp-binnen- vaartrecht te laten rusten, totdat ook de wet- telijke bepalingen betreffende 't vervoer te land, kunnen worden herzien. Echter maakt zij het voorbehoud ten aanzien van de aan- sprakelijkheid \'Oor vervoerde goederen. Voorts zou hij gaame van de Regeering de stellige verzekering ontvangen, dat de vooribereiding eener herziening van het geheele transport- recht, wat het landvervoer betreft, met groo ten spoed en voortvarendheid zal worden ter hand genomen. Dat ook wat den inhoud betreft, aansluiting bij het zeerecht gezocht is, acht de commissie in hoofdzaak juist. Maar het gevaar bestaat., dat regelingen, voor de zeevaart nuttig en noodig, op de binnenvaart toepasselijk worden, hoewel daarvoor niet geschikt of overbodig. Een ander gevaar is, dat Vtfef Tiet binnen- vaartrecht de oncntbeerlijke .eenvoud, helder- heid en overzichtelijkheid minder worden be- reikt, dan noodig ware. Ds commissie wijst gevallen aan, waarin h.i. deze gevaren niet genoeg zijn omzeild. Het ligt ongetwijfeld op onzen weg, de con- venties van Geneve zoo spoedig mogelijk te ratificeeren. een der geheimzinnige verhalen van AGATHA CHRISTIE. (Nadruk verboden.) 37) (Vervolg.) ZES EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Hoofdzakelijk over het golfspel. „Die vriendin van je is een aardig meisje, Bimdle", zei lord Caterham. Eoraine was bijna een week op Chimneys en had zich die goede opinie van haar gastheer hoofdzakelijk verworven door de bekoorljjke bereidvaardigfheid, die ze getoond had om onderwezen te worden in de wetenschap van het golfspel. Verveeld door zijn winter in het buitenland, was lord Caterham golf beginnen te spelen. Hij speelde vreeselijk slecht en dientengevolge was hij verschrikkelijk enthou- siast over het spel. Hij bracht de meeste morgens door met golfballen over verschil lende struiken en boomen te slaan... of liever hij probeerde die te slaan en hakte groote stukken uit het fiuweelige gras en bracht Mac Donald derhalve heelemaal tot wanhoop. „We moeten een klein veld aanleggen", zei lord Caterham een madeliefje aansprekend. ,Een gezellig klein veld. Kij'k eens naar deze baJ, Bundle, reohterknie vrij, langzaam naar achter slaan, het hoofd stil houden en de pol- sen gebruiken." De bal die boven hard geraakt werd, vloog over het grasveld en verdiween in de onmete- lijke diepte van een groot rhododendrons. „Vreemd". zei lord Caterham. „Ik begrijp niet hoe dat kwam. Zooais ik zei, Bundle, die vriendin vac je is een heel aardig meisje. Ik geloof heusch, dat ik haar er toe brengen zai veel belang in het spel te gaan stellen. Van- morgen heeft ze een paar keer uitstekend ge- slagen.werkelijk zoo goed als ik het zeif zou kunnen." Lord Caterham sloeg weer ondoordacht en verwijderde een reusachtig stuk graszode. MacDonald die juist voorbijkwam raapte het op en stampte het stevig weer temg. De iblik waarmede hiij lord Caterham aanzag zou ieder- een, uitgezonderd een vurig golfspeler in den grond hebben doen zinken. ,,Als MacDonald zich schuldig heeft ge- maakt aan wreedheid tegen de Coote's waar ik hem ten sterkste van verdenk, dan wordt hij nu gestraft", zei Bundle. ,,Waarom zoiu ik in mijn eigen tuin niet mogen doen wat ik wii?" vroeg haar vader. ,,Mac Donald moet er zich voor interesseeren dat mijn spel zooveel beter wordt... de Schot- ten zijn van een natie, die beroemd is om haar golfspel." Wisseldisoonto 3 PromeSiSendisconto 3 Beleening van effect en 3% Beleeningen van Goederen 3 Voorschotten in Rek.-Crt. 3% NIEEWE WETTEL1JKE REGELING VAN HET BINNENVAARTRECHT. Verschenen is het voorioopig verslag der Tweede Kamer, over de wetsontwerpen tot nieuwe wettelijike regeling van het binnen- vaartrecht, goediketiring van de te Geneve gesloten verdragen van 9 December 1930, tot vaststelling van eenige eenvormige regelen betreffende aanvaring in de binnenscheep- vaart en over de teboekstelling van binnen- „Arme oude man", zei Bundle. „U zult nooit een golfspeler worden... maar in ieder geval houdt het u zoet." .Heelemaal niet", zei lord Caterham. „Gis- teren deed ik een slag waar een ander zes keer over doet in vijf keer. De professional tegen wien ik het vertelde, was heel ver- wonderd." „Dat zal wel", zei Bundle. „Qver de Coote's gesproken. Sir Oswald speelt tamelijk goed. Maar bij het spel komt zijn karakter naar voren... hij ziet niets over het hoofd. Dat vind ik niet prettig." „Het is wel iemand, die zeker van de zaak wil zijn", zei Bundle. ,,Dat is niet volgens den geest van het spel", zei haar vader. ,,En hij stelt geen belang in de theorie ook. Hij zegt dat hij alleen speelt voor lichaamsoefening en niet om het mooi te doen. Nu is die secretaris Bateman heel an- ders. Die interesseert zich voor de theorie. Ik sukkelde erg met mijn golfstok en hij zei dat dit kwam omdat ik te veel aandacht schonk aan mijn rechterarm, en onbwiikkelde daarover een heel interessante theorie. Bij het golfspel hangt alles af van den linkeranm. Hij zegt dat hij links tennist, maar golft met gewone stokken omdat hem daarbij de handig- heid van zijn linkerarm te past komt." „En speelde hij bijzonder goed?" informeer- de Bundle. „Neen", ibekende lord Caterham. „Maar misschien was hij er niet zoo bij. Ik begrijp de theorie heel goed, en ik vind dat er heel veel voor is ook. O! Zag je dat, Bundle, rechtover de rhododendrons. Een uitstekende slag. O, als ik het zeker had dat ik hem iede- ren keer zoo kon... Ja Tredwell wat is er?" Tredwell wendde zich tot Bundle. „Mijnheer Thesiger zou u graag spreken. aan de telefoon, freule." Bundle schoot pijlsnel naar het huis, onder- wijl ,,Loraine! Loraine!" gillend. Loradne kwam juist binnen toen ze den hoorn opnam. „Hallo. Ben jij het Jimmy?" „Hallo. Hoe rnaak je het?" „Uitstekend maar ik verveel me tamelijk." ,,Hoe maakt Loraine het?" ,^e maakt het goed. Ze is hier. Wil je haar spreken?" „Dadelij'k. Ik heb veel te vertellen. Om te beginnen ga ik het week-end bij de Coote's doorbrengen", zei bij veelbeteekenend. ,,En hoor eens, Bundle, jij weet niet hoe je loopers moet krijgen wel „Absoluut niet. Maar moet je heusch loo pers meenemen naar de Coote's?" „Och ik heb zoo'n idee, dat ze te pas zou- den kunnen komen. Weet je niet in wat voor winikels men ze kan krijgen?" „Weet je wat jij moest hebben? Een be- vriende inbreker, die je op de hoogte brengt." Juist, Bundle, juist. En ongelukikig ge noeg heb ik er geen. Ik dacht dat jouw hel- der brein het probleem misschien zou kunnen Rusteloos, gejaagd, angstig en neerslachiig Verdrijf loch al die muizenissen en breng Uw geslel tot rusl. Neem een AKKERTJE" en zoo noodig nog een. Blij verrasl zult Ge Nederlandsch zijn U weldra als een herboren Product mensch te voelen,opgewekl,vol zelfvertrouwen en levenslust. "AKKERTJES" schaden niet I Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens rficept von Apotheker Dumont REISCIIeQUES VOOR DTJITSCHLAMI. Het Nederlandsch Clearinginstituut vestigt nogmaals de aandacht op de tussdress ie Nederlandsche en Duitsche Regeeringen ge- troffen regeling betreffende verkoop van ceis- cheques en hetgeen daarmede is gelijk ge steld. Het is aan in Nederland gevestigde personen onder straffe verboden, zich ter &e- taling van hun reis- en verblijfkoster. xr Duitschland bij buiten Nederland gevestigde banken of reisbureaux te Voorzien van neis- cheques, tenzij de geheele koopprijs bij Clearinginstituut wordt gestort. Evenzasw zijn strafbaar zij, die reischeques, waarwrnr de voorgescbreven storting van 20 pCt. bij -bet Clearinginstituut niet plaats vindt, aan ba Nederland gevestigde personen verkooperr aff afleveren. oplossen. Maar ik denk, dat ik zooais ge- woonlijk mijn toevlucht zal moeten nemen tot Stevens. Het zal niet lang meer duren dat hij heel raar over me gaat denken... eerst een aiutomatisch pi,stool en nu... loopers. Hij zal denken dat ik tot de misdadigersklasse ga behooren." Jimmy?" zei Bundle. ,,Ja?"" ,Hoor eens hier... wees nu alsjeblieft voor- zichtig. Ik bedoel als sir Oswald je ziet rond- sluipen met loopers, nu ja, ik zou denken dat hij heel vervelend zou kunnen zijn." ,,Een jonge, aardig uitziende jonge man op de beklaagd'snbank. Goad, ik zal oppassen. Ik ben echter banger voor Pongo. Die sluipt zoo stiekum rond op zijn piatvoeten. Je hoort hem nooit aankomen. En hij heeft altijd aan- leg gchad zijn neus ergens in te steken waar hij niets mee te maken had. Maar vertrouw op den jongen held." „0, ik wou dat Loraine en ik er waren om voor je te zorgen." ,,Dank je wel, zuster. Maar toch heb ik een plan..." „Ja?" ,,Zouden Loraine en jij—rqqrgen geen toe- vallig er goed uitkomende panne kunnen heb ben bij Letherbury Dat is niet ver van jullie af, wel?" ,,Een veertig mijl. Dat is niets." „Ik dacht wel dat het dat zrjn zou... voor jou. Maar spaar Loraine haar leven. Ik houd no,gal van Loraine. Goed dan... zoo ongeveer om kwart over twaalf of half een." ,^Zoo, dat ze ons op de lunch vragen?" „Juist. Zeg Bundle, gisteren sprak ik die Socks en wat denk je-i Terence O'Rourke komt ook op dit week-end." „Jimmy denk je dat hij ,,Och, je moet iaaereen verdenken, weet je? Dat zegt men. Hij is een onibesuisde jon gen en zoo vermetel als miaar kan. Ik zou er hem niet te goed voor achten het hoofd van een geheim genootsehap te zijn. Hij en de gravin konden wel samen werken. Hij is ver leden jaar in Hongarije geweest." „Maar hij kon toch altijd de formule stolen. „Dat kon hij niet. Hij moet het doen onder omstandigheden, dat hij .miet verdacht kan worden. Maar de terrugtocht in het klimop en in zijn eigen bed zou nogal slim uitge- dacht zijn. Nu de instructies. Na eenige ibe- leefde futiliteiten tegen lady Coote, moeten jij en Loraine met kunst en vliegwerk Pongc en O'Rourke te pakken zien te krijgen en ze bezig houden tot de lunch. Begrijp je Dat is niet moeilijk voor twee zulke knappe meis- jes als jullie bent." „Je gebruikt uitstekende honing, zie ik." ,,Eenvoudig constateeren van de waarheid." „Nu, in ieder geval is van je instructies goede nota genomen. Wii je nu met Loraine praten?" Bundle gaf den hoorn en verliett tactvol de kamer. Kan gelijktijdige gelding van de voorgestel- de regeling en de wet op de evenredige vracht- verdeeling geen aanleiding tot moeilijkheden wen? Moeten in het binnenvaartrecht niet eenige bepalingen over de vlotvaart worden opge- nomen De voorgestelde verplichting tot teboek stelling van binnenschepen boven een zekere maat, acht de commissie een verbetering. Maar zij wil de kosten zoo laag mogelijk ge houden zien en acht het aanbevelenswaardig, bij wijze van overgangsmaatregel alle be- staande schepen gratis te doen registreeren. Anders dan de Regeering acht de commissie het stelsel van het z.g. uniform-charter aan bevelenswaardig, al ziet zij wel in, dat ook hiertegen bezwaren vallen aan te voeren. H. i. mogen wettelijke maatregelen, welke althans eenigszins kunnen voorkomen, dat van de zwakke positie en het gebrek aan kennis van vele ondememers in de binnensdheepvaart misbruik wordt gemaakt, niet achterwege blijven. Het voorschrijven van een uniform- charter kan ongetwijfeld een doeltreffend mid- del zijn tegen bezwarende bepalingen, welke nu vaak worden gemaakt, zonder dat de schip- per zich daarvan behoorlijk rekenschap geeft. De commissie stelt zich een regeling dezer materie zoo voor, dat de organisaties van be- langhebbenden bij de binnenvaart formulieren voor verschillende soorten bevrachtingsover- eenkomsten zullen opstellen, welke dan bij Koninklijk beslult als erkende charters zul len worden toegelaten. Daarnaast zal het noodig zijn, dat ook de Regeering zelve voor de verschillende vormen van bevrachtings- overeenjkomsten formulieren o.pstelt, welke echter slechts als suibsiddair bedoeld zouden zijn. Hebben partijen slechts een mondelinge overeenkomst gesloten, dan zal haar verhou- ding moeten worden geregeld door het Regee- ringscharter, althans voor zoover het haar vrij staat, het bestaan eener overeenkomst te bewijzen. Wat dit laatste punt betreft, meent de com missie,, dat het ontwerp in de uitsluiting van het bewijs door getuigen en vermoedens te ver gaat. Het schijnt dier commissie nood- zakelijik, getuigenbewijs toe te laten, zoodra aan de overeenkomst een begin van uitvoe ring gegeven is. ZEVEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Een nachtelijk avontuur. Jimmy Thesiger kwam op een zonnigen na- middag op Letherbury aan, en werd hartelijk begroet door lady Coote en met koelen weer- zin door sir Oswald. Daar bij er zich van be- wust was dat de huwelijkssmedende bliik van lady Ooote op hem rustte, deed Jimmy moeite bizonder aardig te zijn tegen Socks Daventry. O'Rourke was er en wel in het beste humeur. Hij was geneigd om ambtelijk en geheim zinnig te doen over de gebeurtenissen op de Abbey, waarover Socks hem zeer vrijmoedig onder- hield, maar zijn ambtelijke terughoudendheid nam een nieuwen vorm aan... door namelijk zijn venhaal van de gebeurtenissen zoo kwis- tig met details te versieren, dat niemand bij mogelijkheid meer raden kon wat er eigenlijk gebeurd was. „Vier gemaskerde mannen met revolvers? Is dat heusch?" vroeg Socks strong. ,,0 nu herinner iik me, dat er een half dozijn waren om me vast te houden, en het goedje in mijn keel te gooien. Zeker en ik dacht, dat het ivergif was en dat iik er was geweest." „En wat werd er gestolen of wat probeerden ze te stelen?" „Wel, natuurlijk de kroonjuweelen van Rus- land, die mijnbeer Lomax in het geheim mee- gebracht had om ze te deponeeren in de Bank van Engeland." „Wat ben je toch een vervloekte leugenaar", zei Socks zonder de minste ontroering. Een leugenaar? Ik? En de juweelen wer- deii in een vliegmachine hier naar toe ge bracht, waarin mijn beste vriend piloot was. Wat ik je nu vertel is een geheim, Socks. Vraag het Jimmy Thesiger maar, als je mij niet gelooft. Niet dat ik iets van wat hij zegt zou gelooven." „Is het waar" zei Socks, „dat George Lo max naar beneden kwam zonder zijn gebit. Dat zou ik graag weten." „Er waren twee revolvers", zei lady Coote. ..Akelige dingen. Ik heb ze zeif gezien. Het is een wonder dat deze arme jongen niet ver- moord is." ,,0 ik ben voorbestemd om opgehangen te worden", zei Jimmy. „Ik hoor, dat er een Russische gravin was", zei Socks, „van subtiele schoonheid en dat ze Bill in haar macht had." „Sommige dingen, die ze over Buda-Pesth vertelde waren allerverschdkkelijkst", zei lady Coote. „Ik zal ze nooit vergeten. Os wald we moeten er wat geld heen sturen." Sir Oswald bromde wat. „Ik zal het noteeren, lady Ooote", zei Rupert Bateman. „Alstuiblieft mijnheer Bateman. Ik voel, dat we iets moeten doen uit dankbaarhedd. Ik kan DE BEZUINIGINGEN IN FRANKRHR Laval heeft aan de persvertegenwoordigers een regeeringsrapport voorgelezen, waarin maatregelen tot herstel van het financieele leven worden uiteengezet. De regeering heeft 28 decreten aangenomea^ hiervan hebben 20 betrekking op bezuimgia- gen en 8 dienen om bet economische leswa te verbeteren. De bezuinigingen op de begrooting bedm- gen 7 milliard 63 millioen franc; op de anto- nome amortisatiekas 196 millioen: op de departementen en gemeente 1.385 millioen; if de spoorwegen 1.070 millioen, waarbij nog; moet worden gevoegd de reeds verkregen be zuinigingen door coordinatie van wegen en spoorwegen, ten bedrage van 1.250 millKxan- •Het totaal der bezuinigingen bedraagt 10.9591 millioen franc. Volgens het regeeringsrapport zullen de decreten automatisch vervallen, zoodra op -4» staatsbegrooting een overschot wordt goofflt- stateerd. In groote trekken is de bezuiniging verkre gen door een vermindering van alle uitgsyea met 10 pet. Evenwel heeft deze geen betrekking op de werkloozenondersteuning en andere ■vurifir- steuningen, alsmede op de reeds bestelde leve- ringen. De salarissen van ambtenaren en beambtea onder 8000 franc worden met 3 procent ver- laagd, die van 8000 tot 10.000 met 5 proe*n£ en de salarissen van meer dan 10.000 franc met 10 procent. De inkomens van meer dan 80.000 rrasar zullen 5 procent meer inkomstenbeiastin.g moeten betalen de belasting op de roeremii: goederen wordt van 17 op 24 procent ga— I bracht en verder voorzien in een belassUagr I van 25 procent op de winst van de oork>g3- industrieen. Een aantal verordeningen voorziet it: verlaging van het levenspeil, teneinde in opgelegde offers tegemoet te komecaw» wordt een verlaging van de gas- en elactcses- teitstarieven voorgesteld met 5 procent, am een vermindering in prijs van industriesteesR- kool van 5 tot 10 procent. De prijzen vam kunstmest worden met 5 procent verlaagd. an de prijs van brood wordt met ingang van "S Juli 10 procent minder, terwijl de toesiagiss op gezinnen met meer dan 3 kinderen wor^fcu verhoogd. De Petit Parisien" schrijft naar aanfe-sasffig; van de salariskortingen dat in vele deepen niet begrijpen hoe het komt, dat sir Os-®:«faJ niet doodgeschoten werd... om maar niet wasr sterven aan longontsteking te spreken.'/ ,,Doe niet zoo dwaas", zei sir Oswald. Ik heb inbrekers altijd afgrijselijk geycaa- den", zei lady Coote. „Stel je voor, dat je den bof had er e-saaqjje." van aangezicht tot aangezicht te ontmodar hoe interessant", mompelde Socks. „Dat moet je niet gelooven", zei Jimna®- ,'Het is verduiveld pijnlijk." En hij klopte voorzichtig op zijn linkeraxBa. „iHoe is het met dien armen arm", infewr- meerde lady Ooote. „0, nu is hij bijna in orde, maar het is ver duiveld lastig geweest, dat ik alles met oaj® linkerhand moest doen. daar was ik in ast geheel niet handig mee." ,,Men moest alle kinderen zoo opvaedsaa, dat ze ambidextre werden", zei sir Oswaki ,,0", zei Socks zich eenigszins op vretaocsd terrein gevoelend. ,,Beteekent dat net aSs zeehonden." „Neen, dat zijn amphibieen", zei mijnlaeie? Bateman. „Ambidextre beteekant dat men evengoed alles met de linker als met de rtxdfc- terhand kan doen." „0", zei Socks. Ze keek met ontzag naar sir Oswald. ,,Kunt u dat?" Zeker ik kan met beide handen schrijveia. ,,Maar niet met aiie twee tegelijk?" „Dat zou niet practisch zijn", zei sir Os wald kortaf. „Neen", zei Socks. „Ik denk dat dat e«as beetje te subtiel zou zijn." „Toch zou dat iets schitterends zijn op sear: ministerie", merkte mijnheer O'Rourke op. „Als men ervoor kon zorgen, dat de rectiOs-- hand niet weet wat de linker doet." „Kunt u de beide handen gebruiken?' „Neen ik niet. Ik ben de allerrechtsGr mensch die er ooit bestaan heeft. „Maar je geeft bij het kaarten met je Ibi- kerhand", zei de oplettende Bateman. .JJat- merkte ik een avond op." „0 maar dat is heel wat anders", zei heer O'Rourke bedaard. De sombere slagen van een gong weer- klonken en ieder haastte zich naar bovear <xn zich te kleeaen voor het diner, Na het diner speeldien sir Oswald en lady Coote, mijnheer Bateman en mijnheer O'Rour ke bridge, en Jimmy bracht al flirten.de met Socks den avond door. Het laatste wat Jimmy hoorde, toen hij dien avond den trap opging was, dat sir Oswald tegen zijn vrouw zei; „je zult nooit een bridgespeelster wordene Maria." En haar antwoord: ,,Dat weet ik, lieve. Dat zeg jij altijd. Je: moet mijnheer O'Rourke nog een pond ltz~ talen, Oswald. Zoo is het gced. (Wordt vervolgd-Si

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 5