Predikbeurten Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijken Stand SLUISKIL. ZAAMSLAG. AXEL. HULST. HONTENISSE. WALSOORDEN. CRISISPUBLICATIEN VOETBAL. WIELRENNEN. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. Bank zij de gratis beschikbaarstelling van de oelie, door de firma Calve te Delft, en voor de Jieschikbaars telling van de noodige ingre- difeDten door eenige bakkers, winkelieiis en melkslijters is deze verkoop mogtlijk gewor- deiL Bestehingen wordien Dins dag opgeno- meri en Woensdag bezorgd. De p.ijs is be- paaSd op 10 cent, voor 2 bollen, terwijl voor hel zakje dat de 2 bollen bevat, in verband met bet liefdadig doel ook een hooger bedrag gaame wordt aanvaard. Men verwacht, dat alle Ter Neuzenaars .aansinanden Woensdag bollen zullen eten. VEREENIGING „iIKT HOOGELAND Ctoder verwijzing naar de in dit nummer ■goorkomende advertentie betreffende een in- nanjeling ten bate van bovenstaande vereeni ging. vragen wij bij dezen aller lezers belang- stelisng voor dit belangrijke werk der barm- faartigheid. He bekende vereeniging ,,'Het Hoogeland^ met baar 5 inricbtingen: ,,Het Hoogeland", _rtna Thuis" en „Klein Bouwzicht" te Beek- bergen. „Filadelfia" te Vries (Dr.) en „WS1- itelminahoeve" te Opende (Gr.j, verricht een reddings- en opheffingswerk van groote en aJgemeene beteekenis. 2* genoemde kolonies worden verpleegd •mt&lagen gevangenen, voorwaardelijk veroor- deeMen, zwervers, bedelaars, landloupers, alco- bolisten, geestelijk en maatschappelijk onvol- waardigen en ouden. van dagen, ult alle stan dee. van alle gezindten van ons volk en uit alle deelen des lands. Getracht wordt deze personen weer pas- fciaar te maken voor de maatschappij of in- <lien noodig, bun een blijvende plaats in de JookMiies te geven. Waar „Het Hoogeland" zijn zegenrijken ar- beid alleen voort kan zetten met bulp van alien, mag vertrouwd worden dat haar pogen albier succes zal bebben. ZOMERPOSTZEGELS. De verkoop van de zomerpostzegels, ten bate van onvolwaardige arbeidskrachten en werklooze kunstenaars is reeds begonnen. Waren deze tot nu toe alleen verkrijgbaar aan de olketten van bet postkantoor, tbans -ami-fit getracbt die verkoop eenigszins uit te fireiden, door bet zenden van bestelkaarten n»n enikele particuliere kantoren en ingezete- bko. Vooral voor liefbebbers van bet verza- mt-ien van postzegeis is bet gewenscbt, dat met meer wacbten, docb tbans bun bestei iingen doen. HENGSTEN KEURINGEN. De minister van Economische Zaken beeft ibepaald, dat de gewone keuringen van tot de dekking bestemde bengsten in bet najaar 1336, welke alleen door de Stamboekcommissie auilen geschieden, zullen worden gebouden in de> gemeente Zierikzee op Maandag 28 Octo ber a.s., in Kattendijke op Dinsdag 29 Octo ber., in Hulst op Woenslag 30 October, in Owstburg op Donderdag 31 October, alien wor bet type trekpaard. DOOR EEN AUTO AANOEREUEN. Te Driewegen onder Biervbet werd Dins dag de beer B. door een auto aangereden, terwijl bij onverwacbt den weg overstak. Den antamabilist, den beer W. uit IJzendijke treft gcen scbuld. Geneeskundige bulp moest iworden ingeroepen. „Polyhymnia". Bovengenoemde zangvereeniging aanvaard- de Woensdag U. de reis naar Burgbt bij Haamstede op Schouwen-Duiveland, om deel te nemen aan bet jaarlijksch zangconcours. Het verpiicbite nummer werd uitnemend ge- zEtngen. Bij de inzet van bet eigen gekozen nummer werd een kleine toonfout gemaakt. EBerdoor werd jammer geen beslag gelegd de le prijs. Daarvoor werden twaalf pun- ten te weinig bahaald, n.l. 168. Evenwel met de triomf van de 2e prijs, Afdeeling II zijn de zangers en zangeressen ..Imiswaarts gekeerd. Tusschen de buffers bekneld. "Bij het rangeeren van waggons geraakte Itedenvoormiddag op bet terrein van de cokes- fab riek de rangeerder M. Scbeele, wonende te Axel, tusschen de buffers van twee wagons bekneld Na ter plaatse door Dr. Van der Swam te zijn bebandeld, is hij, klagende over suwendige pijnen, naar bet ziekenhuis te Sluis- fcii ter verpleging overgebracht. (Dezer dagen wierp een ikat bij een land- .toouwer vijf jongen waarvan er twee werden werdronken. Een of twee dagen daarna zag de landibouwer, dat de moederkat haar jongen- tal weer op vijf bad gebracht, door hieraan j»g.n iets jongere kat en een jongen bunzing tee te voegen, die door haar werden gezoogd. Det iigt voor de band, dat deze diertjes door baar van anderen waren ontroofd. De tumzing die kiaarblijkelijk eenige dagen ouder wms dan de katjes, deed een dreigemd geluid hcoren als men hem naderde. Eerstdaags zullen in 't buiten dienst ge- atelde wooniiuis bij de voormalige openbare sct'ooi te Othene worden ondergebracht, eenige niet kwaadaardige krankzinnigen uit det sticbting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Bij wijze van proef, voor buisverpleging, zal her. toezicht en de verzorging worden opgedra- gen aan een verpleger uit die instelling den iseeT De Putter, afkomstig uit Hoek. Oielio's Lauwerendag. Voor het in den Zeeuwschen Zangersbond jZajig Veredelt" vereenigde zangersbeir is de dag van bet jaarlijksche zangconcours een _boiogtij waamaar de deelnemende vereeni- gxogen reeds maanden van tevoren met span ning uitzien. En waar ditmaal, met bet oog op bet 30-jarig bestaan dier vereeniging, door itet Bondsbestuur „Nu met Hope" te Burgh als gastvrouwe was aangewezen en een be- zae-M aan dit scboone gedeelte van Westen Schouwen van 9 jaar geleden nog levendige iberirmeringen wakker hield bij de oudere jjeneratie van ,,Orelio" en de andere deel nemende vereenigingen, zag men dit heerlijke uudzomerfestijn van vocale dilettantenkunst met temeer ongeduld tegemoet. Het was dan ook een goede gedacbte dit wonderscboone ocmi, naar wij vememen een der mooiste pjakjes in onze waarlijk ook mooie provincie uit te kiezen. In een mooie omgeving, zoo rijk aan natuurscboon, gelegen aan den voet van Schouwen's geweldige duinenreuzen, kan jto edelen kamp van de zangers onderling ,^3* in gehalte slecbts op vooruitgaan en in- apdreeren tot de hoogste uiting van het kunst- gevoel. Want, ai wordt in den Zangersbond de ,kunst" zuiver door dilettanten ibeoefend, het is met dit zangconcours weer bewezen, dat bet peil in den Bond over bet algemeen nog stijgende is en er van werkelijke ,,kunst" te genieten valt. ,Zoo trokken dan -j.l. Woensdag in den prillen morgen ,,prelio" van Axel met „Poly- bymnia" van Sluiskil en ..Crescendo" van Hoek er op uit om zicb te Ter Neuzen geza- menlijk aan boord te begeven van de voor deize gelegsnheid speciaal gebuurde boot. De inizittenden van drie autobussen gevuld met de Axelscbe zangers, bun bestuur en eenige belangstellenden sloten aan de Sobelde aan bjj de beide andere Zeeuwsch-Vlaamsche zustervereenigingen. Een heerlijke ocbtend werd bet zoo op de rustige wateren van de machtige Zeeuwsobe stroom. De gulden Juli- zon voorspelde een luisterrijke dag, waardig om onder Gods vrije uitspansel op rechte wijze te verbeelijken in stemmenklank. Te Hansweert en Wemeldinge kwamen tal van Zuid-Bevelandscbe zustervereenigingen aan boord en de honderden door het kanaal van Zuid-Beveland varend© feestgangers wer den door de wuivende boerinnetjes op de beide oevers in bun pittoresken dracbt luide toege- juicbt. In de toeste stemming arriveerde men te Zierikzee waar de tram gereed stond om de vele zangers en zangeressen naar bet oord van bestemming te brengen betwelk te pl.m. 11 ure werd bereikt. De gebruikedijke officieele ontvangst tien raadbuize werd gevoigd door de gezamenlijke uitvoering van bet Bondslied door ver over de 600 zangers. Daarna bad de opmarsch naar bet feestterrein plaats, hetwelk scbitterend gelegen tusschen duin en boscb een ideaal oord is voor een zangconcours, zooals wij reeds schreven en met de meeste welwillend'heid door de familie v. d. Lekde Clercq en de onmisbare medewerking van den silotvoogd de Vin voor bet adele doel was afgestaan. Te ruim 1 ure werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van de verscbillende num- mers door de deelnemende 18 vereenigingen. Als juryleden zouden optreden de beeren Henry van Nieuwenhoven uit Breda en Bduard Flipse uit Rotterdam, welke laatste evenwel verbinderd zijnde vervangen werd door den beer H. W. de Ronde uit Rotterdam. Achtereenvolgens werd gezongen door de vereenigingen uitkomende in de 3de, 2e en lste afdeeling. Daarna volgt de afdeeling uitmundheid en tenslotte de eere-afdeeling. „Orelio" was een der twee vereenigingen die uitkwam in de eere-afdeeling. Als ver- plicbt nummer werd gezongen Salve Regina" opus 27 (muziek H. van Nieuwenhoven). Het vrije nummer was getiteld „Is 't lang gel-een" van Marie Boddaert (muziek van J. P. Wierts). Naarmate bet einde naderde werd de be- langstelling en tevens de spanning grooter. Dat is de mooie climax die zit in de regeling welke men in den Zeeuwschen Zangersbond volgt. Hoe zou „Orelio", de veelgelauwerde en be- proefde zangerscbaar uit Axel zicb houden? Zou zij de zware slag bekomen door bet em- stig verlies van baar diepbetreurden eminen- ten directeur na zoo korten tijd niet al te zeer gevoelen? Het waren vragen die vanzelf- sprekend rezen bij de honderden zangers en de vele honderden luisteraars. Maar de vrees week om plaats te maken voor vertrouwen en vreugde! De correcte en beikwame leddster die tbans in mevrouw Moerdijkv. d .Swalm gevonden is, beeft op 17 Juli een doorslaand en overtuigend bewijs gelerverd, dat zij op bet hechte fundament door wijien baar voorganger gelegd, zal voortgaan met de vervolmaking van „Orelio's" kunnen. Op schitterende wijze legden onze stadgenoo- ten met 196 punten beslag op den eersten prijs (het voor eerste prijs vereischte aantal punten was 180). Met dit eclatante succes bad „Orelio" nog als extra-prijs den der acbt buitengewone p rijzen in ontvangst te nemen, n.l. een prachtige verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld door de V.V.V. „Haam- stedeBurgh". Opgetogen over dfit succes waren de over- gelulkkige ,,Orelioanen" alzoo weer bij de hel- den van den dag en reeds spoedig waren wij per draadtoeriobt te Axel in kennis van dezen nieuwen triomf die elk recbtgeaard Axelaar met trots vervulde. Als een loopend vuurtje ging het blijde nieuws door de stad en bet was alleen jammer dat bet lang na middernachte- lijk uur was eer onze Axelsche zangkampioe- nen weer bij bunne haardsteden terugkeerden. De ontvangst zou anders geestdriftig zijn geweest. Voorzitter Flipse van Wissenkerke riep in zijn slotrede na de uitreiking der prijzen alien weer een hartelijk tot weerziens toe en zoo behoorde deze succesrijke dag weer tot bet verleden en is „Orelio's" lauwerenschat op- nieuw een eerepalm rijker. Waarbij het, naar wij vurig hopen, niet zal blijven! Bijna gestikt. Bij den beer A., waarvan het kleine zoontje zoo noodlottig door een bond werd gebeten, bad bijna nog ©en ongeluik plaats. Het jong- ste kindje van 1% jaar was bij zijn papa aan het spelen; in een onbewaakt oogen'blik slikte het kind een zilveren balletje van zijn ram- melaar in. De vader had dit echter niet ge- merkt, maar zag, dat de kleine plotseling blauw werd. Hij begon de kleine been en weer te rollen met het gevolg, dat bet balletje terug te voorsohijn kwam, anders was bet kind zeker gestikt. Benoeming. Tot meteropnemer voor het electrisch net op den Rosenberg werd door burgemeester en wetbouders van Hontenisse benoemd Alph. Asselman, albier. Naar de zandbank. Eenige jongelui albier hadden bet plan op- gevat om een genoeglijken namiddag dbor te brengen; deels zouden ze die doorbrengen op het water, deels op de prachtige groote zand bank gelegen v6or Walsoorden. Daartoe waren ze met zijn vijven in een roeibootje gestapt, waarbij als kapitein van den boot zou fungeeren de kantoorklerk D. R. Door den kapitein moesten echter op dit vaartuig geen bevelen worden gegeven tot het vooruit- of achterwaarts sturen, doch wel diende hij- zelf rekening te houden met de stevighedd zijner armen tot het hanteeren der riemen. E!n daar een riem voor een roeiboot nu een- maal zwaarder is en niet zoo handlg te han teeren als een porteplume, viel dit voor D. R. niet mee. In het begin werd stevig aan de riemen getrokken, zoodat ze langzamerhand in den zwaren stroom terecht kwamen; en hier kwam ook het noodlot. De krachten moesten het al spoedig begeven en ten slotte kreeg de machtige stroom de overhand. Dob- bereird en zwiepend zwalkten ze op het on- stuimige water rond; angstige oogenblikken volgden; zwakke pogingen werden nog onder- nomen om de riemen te hanteeren, doch de natuurelementen overwonnen ook hier. De prachtige plaat v66r Walsoorden, waar ze zich een heerlijke middag hadden gewaand, zagen ze voor hun blikken wegzinken en steeds verder dreef hun bootje af in de rich- ting Ter Neuzen. O, angstig noodlot der natuur, dat hier voor de jongelui een zoo vroegtijdig einde aan hun schoone verwach- tingen stelde. De kapitein gaf geen bevelen, de sirene loeide niet, geen scheepsbel werd geluid en ook geen vuurpijlen afgeschoten om de in nood verkeerenden ter hulp te Snellen. Doch wanneer de nood het hoogst is, is cfc red ding nabij. In de verte zag men een grooten oceaanstoomer af ikomen stevenen. De kapi tein stelde zich op de commandobrug met de wereldtaal, het Esperanto, hem eigen, venzocht hij zijn collega hem op sleeptouw te nemen en hen behouden te Walsoorden binnen te bren gen. Zeelui zijn op elkadr meermalen aange wezen en aan dit verzoek werd dan ook met genoegen voldaan; waama ze veilig te Walsoorden werden binnengesleept onder groote hilariteit der scbippersbevolking, die vanaf „de kaai" een en ander hadden aan- schouwd. STEUNREGELING KOOLZAAD OOGST 1936. Met betrekking tot den steun, welke zal worden verleend voor koolzaad van den oogst 1936, maakt de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland bekend, dat telers die voor ge- noemden steun in aanmerking wenschen te komen, zulks onverwijld dienen aan te vragen op een daartoe bestemd aanvraagformulier. Bedoelde formulieren zijn verkrijgbaar bij de L. C. O. v. Zeeland te Goes en bij de dis- trictS-secretarissen en moeten uiterlijk 25 Juli aanstaande in het bezit der L. C. O. v. Zeeland zijn. De DandbouW-Crisis-Organisatie voor Zeeland. ZONDAG 21 JULI 1935. Ned, Hervormde ,Kerk. TEIR NEIUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, H. A.; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, dankz. SLUISKIL 9.30 u. en 2.30 u., de beer H. J. Plaggemars AXEL. 9.30 u., Ds. Hermanides, van Hulst, H. A.; 2.30 u., Ds. Scheltema, van Til- burg. 'HOEK. 9.30 u., Ds. E. Raams; 2.30 u., de beer W. Vrijlandt, cand. te Biervliet. ZAAMSLAG. 9.30 u., leesdienst; 2.30 u., Ds. E. (Raams. SAS VAN GEJNT.. 9.30 u., leesdienst. PHILIPPINE. Geen dienst. HONTENISSE. 9.30 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TE3R NEUZEN. 9.30 u., Ds. A. v. d. Weg, van Oudewater, 2.30 u., Ds. A. v. d. Weg, voorb. H. A. a xfj 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gem een te. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TEIR NE1UZE1N. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZE1N. 7 u., 8.30 u. en 10 u., (H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. TE1RNEUZENDCL. Het bestuur van de voetbalvereeniging Temeuzen is wel gelukkig in haar keuze met het uitnoodigen van Zustervereenigingen, want de vorige wedstrijd tegen RFC ligt nog versch in het geheugen en zagen wij met genoegen den goeden tegenstand van onze eerste elftal- spelers, zoodat wij later nog wel eens hopen mogen dezelfde club albier tegen Terneuzen aan het werk te zien, en nu komt a.s. Zondag de bij ons zoo goed bekende Westelijke Twee- de Klasser DCL op bezoek. Zooals men wel zal weten neemt DCL een zeer goede plaats in deze klasse in en zal het ons niet verwon- deren als wij later haar nog eens in de pro- motiewedstrijden voor een plaats in de Eerste Klasse zullen zien strijden. Allen die dus de voetbalsport beoefenen en zij die als liefhebbers van deze gezonde bui- tensport bekend staan mogen vooral niet ver- zuimen den wedstrijd te komen aanschouwen. Langen tijd bebben we geen reden gevonden buitengewone aandacht te schenken aan de verrichtingen van onze stadgenooten-renners. De laatste maal brachten we verslag uit over de wegcourse uitgeschreven door de W.V. „Trap Door", waar de jonge renners Jeanne Dooms en K. Hamelink den boventoon voer- den. N.u is het weer de jonge renner Jeanne Dooms, Wiens verrichtingen we Maandag j.l. te Schoondijke konden nagaan. Hij werd als eerst-aankomende geclasseerd in een wegwed- strijd over 28 K.M., waarover 48 minuten werd gereden. Dat is een gemiddelde van pi. 35 K.M. per uur. In wegcourses verreden bij onze Zuiderbu- ren is hij een welkome verschijning. iBreepoel, eveneens een der onzen, werd als no. 3 geclasseerd. Dit zijn nog twee sterren aan het firmament der wegwedstrijden, een kleine selectie van de zeer velen, die vorig jaar „daohten" renner te worden. Vergeten we tevens niet melding te maken van dengeen, die vorig jaar de „coming man" werd genoemd, Vreekj. In dit seizoen was hij reeds te gast bij de N.W.U. om mee te rijden in de selectiewedstrijden, gehouden op de Sta- dionbaan te Amsterdam. Hij reed er met be- kendheden als Ooms, v. Vliet, Peperkamp e.a. Hij boekte geen succes. Evenwel, het is een bewijs dat de N.W.U. serious willende renners helpt. Het is tevens een spoorslag om hard- nekkig vol te houden. Met dagelijks touristen- ritten te maken, en als toeschouwer te fun geeren wordt men geen renner. We zullen de verrichtingen van deze jongens in de toekomst volgen, en hopen meer namen met eere te kunnen noemen bij deze enkelen. Het kan! GRIEZELIGE VONDST. Bij het binnenwater de Koedood aan den Linker-Maasoever zijn reeds eenige tijd werk- loozen uit Rhoon bezig de kan ten van dit waiter bij te steken. De losgestoken veen wordt dan op de oevers geworpen Woensdag- avond zagen twee mannen J. Verwey uit de Brielschelaan en L. v. d. Wal van den Wol- faertsbocht, tusschen veen eenige beenderen liggen. Bovendlen vonden zij vlak bij ook een - menscthelijiken schedel. Zij warschuwden de politie, die den schedel en de beenderen in een kistje hebben gedaan en meegenomen naar het bureau te Charlois. De beenderen en de schedel moeten met het veen opgebaggerd zijn. ONTVOERING VAN HOUTPRINS. Maragret Waley, die te Tacoma met haar man terecht stond wegens ontivoering van den 9-jarigen George Weyerhauser, het zoontje van den houtmillionnair, is op twee punten der tenlastelegging tot elk 20 jaar gevange- nisstraf veroordeeld. De straffen zullen samenvallen. Haar man is reeds tot 45 jaar gevangenisstraf veroordeeld. DE" GROOTE IJVER VAN EEN JEUGDIG BRANDWEERMAN. Te Remiremont hahben in den laatsten tijd kort na elkaar vier branden gewoed, die ver- moedelijk door bramdstichting waren ontstaan. De politie stelde een onderzoek in, en ontdekte dat de branden waren gestictit door een 22- jarigen brandweerman, die pas in het brand- weercor.ps was opgenomen en op deze wijze gelegenheid had willen scheppen zijn kunnen te toonen. Tnderdaad had hij zich bij de blus- sching der vier genoemde branden door groo ten ijver onderscheiden. Hij bekende dat hij, behalve de vier geslaagde branden nog vier mislukte pogingen tot brandstichiting had ge daan. EEN ITALIAAN DIE NIET NAAR ABESSINIe WILDE. Met het Spaansche stoomschip Biscaye is dezer dagen uit Huelva als verstekeling in de Rotterdamsche haven aangekomen de 24- jarige Italiaan B. S., stoker van beroep. De kapitein van het schip zag iets in den jonge- man en gaf hem dan ook niet bij de rivier- politie aan, maar monst.erde hem voor de ver- dere reis, die naar Genua ging. Woensdagmid- dag vertrok de Biscaye uit Rotterdam. Nabij" de Berghaven te Hoeik van Holland is de Italiaan toen overboord gesprongen en naar den wal gezwommen. Hier werd hij door de politie aangehouden, die hem aan den Vreem- delingendienst te Rotterdam overgaf. De Italiaan deelde mee, dat hij vreesde, dat hij te Genua dienst zou moeten nemen, voor Abessynie, waarvoor hij niets gevoelde en dat hij daarom van het schip was gesprongen. DE TARWE-FRAUDE TE ELST. Naar gemeld wordt, is in verband met de tarwe-fraude op last van justitie alsnog een knecht gearresteerd, die in dienst was van den pakhuishouder J. te Amhem. Hij wordt ver- dacht betrokken te zijn bij de gepleegde on- regelmatigheden tijdens het schoonen van de tarwe. TWEE NEDERLANDERS IN BELGIe GEARRESTEERD. Donderdag zijn te Brussel twee Nederlan- ders, Eduard Engelsman en Elias de Vos, die te Brussel op de Em. Jacqeminlaan een aldaar geparkeerden auto hadden gestolen, op het Casinoplein te Blankenberge in hechtenis ge- nomen. De twee mannen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. ACHT DOODEN ALS GEVOLG VAN DE HITTE. In het Z.W. van de Ver. Staten zijn acht menschen overleden als gevolg van de hitte. In de ,,dooden-vallei" in California, die de warmste plaats van de heele wereld heet, wees de thermometer 132 gr. F .aan. BELGISCH J ACHTVLIEGT UIG VERPLETTERD. Op het vliegveld te Eberle bij Brussel is Woensdagmiddag het nieuwe dezer dagen door de Belgische militaire luchtvaart aangekochte Eingelsche vliegtuig ,,Monoplane-Fairey", be- stuurd door een Engelschen vlieger-luitenant, te pletter gevallen. Het toestel werd geheel vernield en de vlieger was op slag dood. Het vliegtuig dat Dinsdag door koning Leo pold in oogenschouw was genomen was een eenmotorig jachtvliegtuig. De kruissnelheid be- droeg 380 K.M. De maximum-snelheid 400 K.M. Het vliegtuig was bewapend met vier machinegeweren en een klein kanon, dat, ver- horgen in den motor> door den piloot bediend kon worden. WONDERBAARLIJKE REDDING VAN EEN PARACHUTIST. Een parachutist van het Russische leger is op wonderbaarlijke wijze gered toen hij een paraohutesprong zijn valscherm onklaar raak- te. Twee parachutisten sprongen na elkaar uit hetzelfde toestel. De vlieger Krasikof sprong het eerst, gevoigd door Noskoi, die de fout maakte, onmiddellijk het valscherm open te trekken, waardoor het doek aan het vliegtuig bleef haken en geheel kapot scheurde. Nokof viel en kwam terecht op het reeds geopende scherm van Krasikof, die kans zag hem om het middel te grijpen. De beide man nen waren te zwaar voor het eene valscherm zoodat Noiskof probeerde zijn kleiner reserve valscherm open te trekken, wat echter niet gelukte, waarop op het laatste moment Kra sikof kans zag zijn eigen reserve valscherm open te trekken en beiden behouden op den grond terecht kwamen. ONGELUK.KEN IN DE BERGEN. Volgens een te Parijs gepubliceerd rapport hebben de ongelukken in de Alpen vorig jaar 146 menschen het leven gekost, hetgeen het grootste aantal is in de afgeloopen 13 jaren. Bij 44 slachtoffers werd de dopd veroorzaakt door omlaagstorting, 14 door lawinen en 11 hij stormen. Een ontzettende sneeuwstorm die destijds heeft gewoed over het geheele Fran- sche, Zwitsersche, Italiaansohe en Oostenrijk- sche Alpengebied, heeft 21 menschen het leven geksst. Om het gevaar aan te toonen, dat bergbeklimmers zonder gids loopen, wijst het rapport op het felt, dat slechts in 9 van het totaal van 146 sterfgevallen, de slachtoffers vergezeld waren van berggidsen. BERLIJN. De politiepresident en oud-mi- nister van hinnenlandsche zaken Von Lenet- zow; heeft het ontslag verzocht en verkregen van Von Frick, in afwachting van de defini- tieve beslissing van den Fulfrer. Een commissi©, bestaande o.a. uit den Fiihrer, Dr. Gobbels, generaal Dalinger, Hel- durf en Uhland, vergaderde heden morgen nader. Het resultaat is, dat nauwe samen- werking zal bestaan tusschen politie en ge- meentebestuur, zoodat in de toekomst de rijks- hoofdstad in zijn vollen omvang nat.-socialis- tisch zal blijven, en communistische en reac- tionaire aanvallen geweerd kunnen worden. HONTENISSE. Van 1 tot en met 15 Juli hebben zich in deze gemeente gevestigd: Joseph Theodoor SchelfMbut te Groenendij'k van Oudenbosch. Martha Barbarina Adriaansens te Walsoor den van Roermond. Albert Johan Paulin van Dorsselaer te Kuitaart van Vaals. Vertrokken Anna Catharina Asselman van Groenendij'k naar Hulst. Emile Domien Nijskens van Terhole naar Hulst. Maria Josephina de Smet van Walsoorden naar Clinge (Z.). Jannis Anth. Goethals van Groenendijk naar Sluis. Emile Desir£ Emelie Vael van Terhole nsuar Antwerpen (B.). Jan Francies Jacobus de Backker met ge- zin van Walsoorden naar Tilburg. Mathilda Rosalia Cornelia Verwilldgen van Kloosterzande naar Hulst. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 6 Juli. Petrus Johan nes Picavet (van Hulst), oud 28 j., jm. en Rosalia Schelfhouf, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen5 Juli. Josephus Judocus Jacobus Pauwels (van Hengstdijik) oud 22 j., jm. en Maria Phelomina Weeze- poel, oud 29 j., jd. 8 Juli. Alfred de Theije, oud 28 j., jm. en Irma Rosalia Maria Fas- saert oiid 24 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Mathilda Maria Aloui- sia, d. van Albertus Alouisius de Waal en van Caesarina Rosalia de Gijsel. 7 Juli. Wynanda Paulina, d. van Albert Wentzler en van Elodie Marie Rottier. Johannes Franciscus, z. van Eugene Antonius de Waal en van Johanna Maria d'Hont. 8 Juli. Michael, z. van Louis de Gelder en van Alida Keijmel (van Gouda). Irena Maria Louisa, d. van Cerullus Dominicus de Waal en van Leonia Maria Louisa Serra- rens. Overlijden. 7 Juli. Johanna Maria Meers- .schaert, oud 64 j., echtg. van Johannes Hen- ricus Kouwijzer. 11 Juli. Sophia Maria Ver- durmen, oud 39 j., d. van Jan Francies en van Louisa Verdurmen. 12 Juli. Petrus Augus- tinus de Boeije, oud 72 j., echtg. van Maria Paulina Franssens. ZAAMSLAG. Door den architect A. P. Wisse werd giste- ren namens de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente alhier onder hare leden aanbesteed het bouwen van een Vereenigingsgebouw c.a. aan de Zaagstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt: le perceel, metselwerk: C. H. H. Wisse 2385, M. de Bruijne f 2380, J. Hough f 2283, H. P. Lensen f 2222, C. A. van Fraaijenhove 2147, J. de Vos f 2093, A. Lensen 2045. 2e perceel, timmerwerk: D. Bastink 1998, C. H. H. Wisse 1924, M. Galle 1880, A. D. Kejjzer 1863, L. W. Hamelink JT848, J. A. Risseeuw 1840, J. Kaijser f 1825, M. H. Wisse 1814, A. Dekker 1790. 3e perceel, schilderwerk C. Kaijser f 397. 4e perceel, loodgieterswerk J. M. de Zeeuw 215. 5e perceel, ijzerwerk: Jan Willemsen 114,60, L. Willemsen 111. 6e perceel, eleetra: C. de Rulsscher /56, H. W. Hough 49. Voor Ter Neuzen: 18 Juli. Nederl. m.s. OUD BEIJERLAND, 240, ledig, London. Van Sluiskil: 18 Juli. Zweedsch s.s. ESKIL, 1616, cokes, Geffle. Voor Riemen: 18 Juli. Eng. s.s. LUXOR, 3926, benzine, Antwerpen. Voor Gent: 17 Juli. Duitsch s.s. KALMAR, 580, stukg., Antwerpen Ned. m.s. WILBO, 88,, ledig, Londen; Eng. s.s. PERELLE, 265, ledig, Londen. 18 Juli. Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen; Zweedsch s.s. BARA, 520, ledig, Southampton; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen. Van Gent: 17 Juli. Spaansch s.s. URUMEA, 1976, ledig, R'dam; Duitsch s.s. SCHWALBE, 461, stukg., Koningsberg; Deensch s.s. LAU RA MAERSK, 873, ledig, Seaham; Fransch s.s. DANAE, 978, ijzer, Newport; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzer, Middlesbrough; Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen. 18 Juli. Zweedsch s.s. GALEON, 648, ledig, Danzig" Nederl. rn.s. THRIANTHA, 171, led., Boom" Belg. s.s. CLARA, 481, ledig, Blyth; Zweedsch s.s. FRIDA, 546, ledig, Harlingen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2