Ter Neuzensche»Courant Tweede Blad Binnenland Buitenland Fokveedag te Axel. Maandag 15 Juli 1935. No. 9323. VAN I>E VRACHTVERDEELING. Men schrijft aan het Handelsblad: (Het departement van Economische Zaken heeft in den loop van dit jaar ettelijke bespre- kingen gevoerd met het departement van Jus- titie en dat van Buitenlandsche Zaken over een regeling, die een eind zou maken aan den toestand, die is ingetreden na het arrest van den Hoogen Raad van December 1934, waar- bij een onderneming, die goederen van Rotter dam naar Amhem vervoerde, buiten de even- redige vrachtverdeeling om, ontslagen werd van rechtsvervolging, omdat het genoemde traject gerekend werd te behooren tot de Rijn- route, waar het verkeer niet mag worden be- lemmerd door regelingen die ingrijpen in de vrijheid van scheepvaart. Sindsdien is er heel veel binnenlandsch ver voer dat geheel of gedeeltelijk den loop der rivie'ren volgt, aan de vrachtverdeeling ont- trokken. Het gevolg was verlenging van wachttijden voor de schippers, die zich bij de bevrachtings- commissies bleven aanmelden. Meer dan een voorstel, afkomstig van de zijde van het departement van Economische Zaken en beoogende een eind te maken aan de onttrekking van zuiver binnenlandsch ver- voer, dat den Rijnweg volgt, is in den loop van dit jaar met de beide andere departemen- ten besproken, zonder dat het daar genade kon vinden. Naar wij vememen is thans echter een wij- ziging ontworpen, die de goedkeuring van Justitie en Buitenlandsche Zaken heeft be- komen en die het beoogde effect zal hebben: het tegengaan van het onttrekken van binnen landsch vervoer langs de rivieren aan de vrachtverdeeling. Het is bijna te mooi om te gelooven na al de teleurstellingen van het laatste half jaar voor hen die iedere week op een wijziging zaten te wachten, maar, naar wij van goed in- gelichte zijde vememen, zou nu het interdepar- tementaal overleg tot overeenstemming heeft geleid, spoedig een wijziging tegemoet kunnen worden gezien, die verzekerd dat de even- redige vrachtverdeeling op doeltreffender wijze dan thans haar taak kan vervullen en die het onttrekken van vervoer tegengaat. SCHANDELIJKE VERKWISTING BIJ CRISIS-CENTRA LES. Het verslag van de Algemeene Reken- kamer over 1934 geeft verschillende voor- beelden van schandelijke geldverkwisting bij een der nude re crisisorganisaties. Het Hibld. deelt daaromtrent o.m. het vol- gende mede: Onder het veelzeggende tusschenhoofd „Geheime uitgaven" merkt het verslag aller- eerst op: ,,Tegen het einde van 1933 bleek aan de Rekenkamer, dat sedert de oprichting van de Ned. Varkenscentrale (15 Augustus 1932) meer dan 25.000 was besteed voor .propa ganda". Inzage van de stukken, waaruit kon blijken, op welke wijze deze gelden waren aangewend, werd aan de ambtenaren van de Rekenkamer geweigerd. De Rekenkamer deed te dien aanzien den minister van Economische Zaken (Mr. Ver- sohuur) opmerken, dat slechts met machti- ging van den wetgever z.g. geheime uitgaven aan hare kennisneming mochten worden ont- trokken. De Minister stemde hiermede in en zeide toe, een rapport van den Crisis-accountants- dienst, die een onderzoek naar bet gebrulk der gelden zou instellen, aan de Rekenkamer te zullen overleggen. Aan deze belofte, die van 5 April 1934 dagteekent, was bij de vast- stelling van dit verslag nog geen gevolg ge- geven". De tegenwoordige minister teekent hierbij aan, ,,dat het rapport op 9 April 1935 aan de Rekenkamer is toegezonden, dus precies een vol jaar na de toezending. Hier heeft men dus het ongelooflijke zien gebeuren, dat de Varkenscentrale voor een duister gehouden doel f 25.000 heeft uitge- geven en in strijd met de wet weigert, om aan de Rekenkamer mede te deelen, wat met dat geld is gedaan. Zelfs al zou publicatie diet- bestemming om commercieele redenen niet gewenscht zijn geweest, dan nog had de Var kenscentrale daarover inside-informations aan haar hebben kunnen verstrekken En waarran heeft het vervolgens een jaar en vier dagen moeten duren, alvorens het be- treffende rapport van den Crisisaccountants- dienst gereed was, althans werd verzonden? Was er z6o veel te onderzoeken over de bestemming van die 25.000 en waarom ge- lastte minister Versohuur den heer Van Zwa- nenberg eenvoudigweg hiet, am de gevraagde inliehtingen aan de Rekenkamer te verstrek ken? Een accountantsonderzoek had even- goed kunnen plaats vinden! Aanvankelijk beschikte het bestuur der Varkenscentrale niet over voldoende kasmid- delen; het nam daarom gelden op bij een aan- tal bankinstellingen en ook bij baconfabrikan- ten. Na Februari 1933 veranderde de toestand. De schuld van de Centrale bij de bankinstel lingen, maakte plaats voor tegoed; de gelden, die van fabrikanten waren geleend, konden worden teruggegeven. Dit geschied'de tijdig, met edn uitzondering. Van een der geld- schietende fabrikanten werd een som van 300.000 nog in kas gehouden. Over dat tijd- vak heeft de Centrale noodeloos 3% rente moeten betalen". Punt drie, door de Rekenkamer gereleveerd, luidt al,s volgt: „Het bleek der Kamer, dat de prijzen die de Ned. Varkenscentrale besteedde voor ijs ten behoeve van baconkoeling sterk uiteenliepen; van f 8 tot 14 per 100 K.G. Dit ijs werd niet door de Centrale ingekocht, doch de fabrikanten van bacon en exploitanten van koelhuizen brachten het haar in rakeming. De minister van Economische Zaken ant- woordde op een verzoek om inliohting, dat de prijzen, in rekening gebracht door de bacon- bedrijven, welke zelf een ijsfabriek explodteer- den, als voorloopig zouden worden beschouwd en dat na-verrekening zou gesohieden. ,,Dientengevolge hebben de fabrikanten ruim 52.000 terugigestort". De vraag komt op of zonder inmenging van ds Rekenkamer, 66k na-verrekening en dus terugstorting van 52.000 zou hebben plaats gehad. Dit moet onwaarschijnlijk worden ge- acht, want b.v. welke reeels reden kan er zijn geweest, om deze f 52.000 eerst te veel in rekening te brengen Kenden de groote baconfabrikanten, die eigen ijis-installaties bezitten, z66 slecht de productiekosten van hun ijs, dat zij bij het in rekening brengen een zeer ruimen slag in de lucht moesten doen? Want er is nog al aenig verschil tusschen 8 en 14 gulden. (75 en bij een kostprijs van 8 kan men voor f 52.000 niet minder dan twee derde millioen kilo ijs maken! Weinig verheffend is verder hetgeen het verslag der Rekenkamer mededeelt over den „directeur eener oudere centrale", die zoowel in het algemeen, als wat zijn persoon be- treft te kort schoot in het betrachten van de zuinigheid. De Rekenkamer deelt niet mede, welke Centrale zij op het oog heeft. Deze heer genoot een salaris van 4000 (inderdaad overeenkomende met den eenvou- digen, oescheiden aard der betrekking), maartevens was hij zijn eigen onderge- schikte, n.l. hoofdcontroleur! Het mooie was, dat de salarieering daarvan hooger was dan die van zijn „primaire baan", n.l. 5000, in totaal dus reeds /9000. Het allermooiste is echter, dat de Rekenkamer mededeelt, ,,dat er in de admin istratie geen declaraties of andere bescheidem aanwezig waren, betreffende reizen, in de functie van hoofdcontroleur ge daan, zoodat de Rekenkamer zich volstrekt geen denkibeeld heeft kunnen vormen van den omvang van het werk voor het hoofdcontro- leurstracternent verricht". Aldus ihet verslag, woordelijk gecdteerd. De vraag doet zich voor, wie heeft dezen man deze goedbetaalde 3inecure bezorgd? Hij z61f, in zijn qualiteit als directeur? Want dat het een sinecure was, blijkt uit het verslag. Klaarblijkelijk heeft hij op zijn stoei gezeten in Den Haag niet eens zichzelf gecontroleerd... Maar ibovendien bracht de man (die in Haarlem woont) per etmaal f 9,60 in rekening voor verblijf in Den Haag, benevens een spoorweg-abonnement eerste-klasse, dat ge- bruikt werd tusschen Den Haag en Haarlem. Het jaar stellende op 300 werkdagen, komt men tot een bedrag van 2880 voor verblrjf- kosten in Den Haag benevens /720 voor de trajectkao.rt. Het totaal-generaal wordt dan f 12.600. Uitdrukkelijk zegt het verslag, dat de man niet gemachtigd was om deze 'kosten te decla- reeren! Wederom de vraag: wie bezorgde hem dan het gelukkige resultaat) dat hem deze kosten f 3600 per jaar) werden uitbe- taald Hij zelf En nog was hij niet aan het einde van de financieele escapades, want er kwam nog bij een bagageverzekering, benevens onkosten- nota's voor representatiekosten, taxi's en sigaren. Hiervan zegt het verslag, dat zij in vier maanden tijds 200 bedroegen. Deze directeur kostte het Landbouwcrisis- fonds (dus den boeren en consumenten) 4000 salaris, 5000 „bijibaan" en 4200 „onkosten", tezamen dus ruim f 13.000. De Rekenkamer laat hierop volgen: „Het algemeenen beheer was op dezelfde leest ge- schoeid" En dan volgen eenige voorbeelden; zoo b.v. hooge vergoedingen voor reis- en verblijf- kosten, koffie, thee, sigaren, sigaretten, auto's, salarisverhoogingen enz. Zeer sympathiiek doet aan, hetgeen de Rekenkamer dan laat volgen: „De Rekenkamer bracht de belangrijkst.e harer opmerkingen onder de aandacht van den Minister van Econ. Zaken, daarbij als haar gevoelen te kennen gevende, dat het niet asnging om den druk, door de econo mische crisis op de bevolking gelegd, nog te verzwaren, door de gelden, die voor steiun aan den landbouw worden opgebracht, te ge- bruiken op een wijze als bij de Centrale ge schied'de". HERZIENING VAN DEN WETTELIIKEN TIJD. Verschenen is de memorie van antwoord op het Voorloopig Verslag aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot herziening van den wettelijken tijd. In de eerste plaats bespreekt de minister in deze memorie de opmerking van het Voor loopig Verslag, dat hij door de bij nota van wijziging aangebrachte veranderingen eigen- lijk gekomen is met een geheel nieuw ontwerp, waarover de Raad van State niet is gehoord. Door de thans gevolgde wijze van handelen en den spoed, waarmede het wetsontwerp in de Tweede Kamer is afgedaan, hebben de be- langhebbenden hun meening niet tijdig kun nen uiten. De minister merkt hiertegenover op, dat hij uiteraard geen verantwoording dragen kan voor de orde van behandeling in de Tweede Kamer. Wat nu den Raad van State betreft, wijst hij er op, dat het ter beoordee- ling staande punt er een was van louter prak- tijk, waarbij het oordeel der Volksvertegen- woordiging, ondubbelzinnig, voor zooveel de Tweede Kamer betreft, uitgesproken, een vei- lig richtsnoer mag worden geacht. De wets- technische zijde vormt daarnaast een element van geheel ondergeschikte beteekenis. De minister meende, waar het hier toch ging om een vraagstuk van praktijk, aan de bereidheid tot het plegen van gemeen over- leg, bij een zoo positieve uitspraak verschul- digd te zijn, den duidelijken wenk te volgen. Ware het hier geweest een onderwerp, dat voor het eerst werd aangesneden, dan was het mogelijk geweest, dat de Regeering haar aanvankelijk voorstel verdedigd had op grond van haar overtuiging dat het praktisehe, juridische of technische voordeelen had boven hetgeen de Tweede Kamer wenschte. Het betreft hier niet een onbetreden terrein; in- tegendeel, schier ontelbare malen is in mo- ties, in initiatief-ontwerpen, en bij de behan deling der Rijksbegrooting uiting gegeven aan dikwijls uiteenloopende verlangens op 't gebied der tijdregeling. Ettelijke malen is ook het pad der wetgeving betreden. Steeds ech ter zonder succes. Toen den minister dan ook bleek, dat er een vermengde eenstemmigheid in de Tweede Kamer heerschte ten opzichte van het be- eindigen van de tijdsplitsing en dat vrijwel al gemeen het aanvaarden van den Midden- Europeeschen tijd daartoe als middel werd aanbevolen, meende hij ter bevordering van het intreden van de gewensohte rust op dit punt, goed te doen, het ook hem aanvankelijk juist voorkomende voorstel tot aanvaarding van Greenwichtijd met zomertijdregeling los te laten en dit te wijzigen in een ontwerp van wet, waarbij de Midden-Europeesche tijd alge meen wordt gesteld. De kennisneming van het Voorloopig Ver slag der Eerste Kamer was voor den minister in zooverre een teleurstelling, dat daarin min der aandacht wordt geschonken aan de groote voordeelen van eenheid en de critiek zich be- paalt tot de vraag, welke tijd moet worden aanvaard met behoud van den zomertijd, als- of niet de probleemstelling na de behandeling in de Tweede Kamer een andere ware ge- worden. Met het oog op het intemationale verkeer is aansluiting gezocht aan de wereld-tijdindee- ling, onder in achtneming van den wensch van eenheid van tijd gedurende het geheele jaar. Dit voert tot aansluiting bij den Midden-Euro- peeschen tijd, met overeenstemming tevens ten opzichte van Belgie, Frankrijk en Enge- land in de periode van zomertijd in die landen. De minister wijst er op, dat eenmaal aange- nomen het verlangen naar eenheid in tijd ge durende het geheele jaar alleen het aanvaar den van aansluiting naar het Oosten mogelijk was, aangezien men bij meest westelijke tijd op den loop der zon ten achter raakt, hetgeen de beschikbare ruimte aan daglicht aanmer- kelijk zou bekorten. De vraag of de Regeering alvorens van stel- sel te veranderen, voeling heeft gehouden met de landbouw- en bedrijfsvereenigingen, moet de minister ontkennend beantwoorden. Hij achtte zulks niet noodig in de veronderstel- ling, dat de duidelijke taal in het andere deel der Volksvertegenwoordiging, waarvan tal van agrarische en bedrijfsspecialisten deel uitma- ken, niet zou zijn gesproken, wanneer het landbouw- en bedrijfsbelang tegen de aanvaar ding van den Midden-Europeeschen tijd zoude verzetten. De minister wil hierbij niet onver- meld laten, en dit geldt voor de bezwaren van andere zijde eveneens, dat men in een materie als deze niet kan wachten op 'n eenstem migheid van de onderscheidenen kringen der bevolking. Men doet de soupless6 en het aanpassings- vermogen van ons maatschappelijk verkeer te kort, aldus de minister, wanneer men hier van onoverkomelijke bezwaren zou gewagen. EEN KINDERRIJKE REGEERING. Men schrijft uit Brussel aan de N. R. Crt.: Terwijl in Frankrijk de meeste ministers gewoonlijk kinderloos zijn of slechts een of ten hoogste twee kinderen hebben, spant het hui- dige Belgische kabinet ongetwijfeld de kroon wat betreft den kinderrijkdom van zijn leden. Een maand geleden werd het gezin van den 42jarigen minister-president, mr. van Zeeland, met een vierde kindje vctrijkt. Deze week was het de beurt aan den nog jongeren minister van landbouw, mr. De Schrijver, om zijne collega's de geboorte van een zoon aan te kondigen. Mevrouw De Schrijver beviel in de ministerieele ambtswoning, wat sedert men- schenheugenis niet meer was gebeurd. De heer en mevr. De Schrijver hebben thans vrjf zoontjes en vier dochtertjes. Minister Rubbens, van het departement van kolonien, heeft acht kinderen; de minister van binnenlandsehe zaken du Bus de Wamaffe heeft er zeven; de minister van economische zaken Van Isacker vier; burggraaf Poullet drie en de heeren Bovesse (openbaar onder- wijs) en Spaak (transportwezen en P.T.T.) ieder eveneens drie. Alles bij elkaar tellen de leden van het kabinet Van Zeeland 37 kinde ren,, wat ongetwijfeld in de Europeesche poli- tiek een recordcijfer is. BLOEDIGE STRAATGEVECHTEN. Vrijdagavond en Zaterdagnacht hebben in de hoofdstad van Noord-Ierland, Belfast, bloe- dige straatgevechten gewoed, waarbij 2 per- sonen werden gedood en meer dan 40 gewond. Het centrum der gevechten was wederom de omgeving van Yorkstreet, waar de laatste weken en maanden reeds herhaaldelijk bloe- dige gevechten hebben plaats gehad. Een op- tocht van Schotsche leden der protestantsche Oranjepartij, die hebben deelgenomen aan de jaarlijksche herdeniking van den slag aan de Boyne, in 1690 geleverd tusschen den Neder- landschen Koning-Stadihouder Willem HI en den katholieken Jacobus II, kwam in botsing met Iersche nationalisten en na korten tijd was een formeel straatgevecht aan den gang, waaraan honderden aanhangers van beide partijen deelnamen. Er werd met steenen en flesschen geworpen, terwijl weldra ook van vuurwapens werd gebruik gemaakt. Toen het gevecht zijn hoogtepunt bereikte, arriveerde de politie met een groot aantal pantserwagens en macihinegeweren en werd op de mendgte geschoten. Alle toegatfgstraten werden on der vuur genomen en te ruim 1 uur was de orde hersteld. Tot de slachtoffers behoort een vrouw, die een schot in de longen kreeg en korten tijd later overfeed. De meeste ge- wonden, waaronider \ner politiebeambten, moesten in ziekenhuizen ter verpleging wor den opgenomen. Verscheidene personen wer den g&arresteerd. De bekroningen. Afdeeling Paarden. Klasse 1. Hengsten 5 jaar en ouder, kleine maat: le prijs Honey's Mon, K 1568, eig. Jac. Ser- rarens, Ossenisse; 2e pr. Anton van Absdale, K 1516, eig. G. J. M. Vaal, St. Jansteen. Klasse 2. Hengsten 5 jaar en ouder, groote maat: le pr. Immo, K 1346, eig. Jos. de Waal, Os senisse; 2e pr. Jules, K 1490, eig. H. Bonte. Klasse 3. Hengsten 4 jaar: lie pr. Solon van Certain, K 1367, eig. wed. Ed. Verschueren, Hengstdijk; 2e pr. Avenir de Willy, K 1571, eig. Corn, de Feijter, Bosch- kapelle. Klasse 4. Hengsten 3 jaar: le pr. Dessert van Waarde K 1631, eig. P. Dieleman M!zn, Hoek; 2e pr. Clairon van Lamswaarde K 1599, eig. Em. C. Fassaert. Lamswaare; 3e pr. Frederik K 1638, eig. Com. de Putter, Dooseshof, Axel. Klasse 5. Hengsten 2 jaar, kleine maat: le pr. Bravo d'Ahea, Vb. 73694, eig. Corn, de Feijter, Boschkapelle, H. Kerckhaert en H. de Maat, Stoppeldijk; 2e pr. Patriot van Spui, Vb. 72771, eig. H. Kerckhaert en H. de Maat, Stoppeldijk; 3e pr. Albion, 71507, eig. S. van Hoeve, Axel; 4e pr. Bienfait van Absdale, eig. wed. Ph. Pauwels, St. Jansteen; 5e pr. Mon Gros van Zeedorp 71579, eig. Ed. de Waal, Ossenisse. Klasse 6, hengsten 2 jaar, groote maat: le pr. Herseur van het Wiaterhof N 72767, eig. Th. de Kock-v. d. Bulck, Kloosterzande; 2e pr. vosbles van E. G. M. de Waal, Osse nisse; 3e pr. Lucas, Vb. 73808, eig. Corn, de Putter, Looseshof, Axel; 4e pr. Avenir, Vb. 72229, eig. Corn, de Putter vnd.; 5e pr. Clairon van Reigersbosch, N 71901, eig. B. L. IJse- baert, Axel. |Klasse 7, hengsten van 1 jaar. le pr. Paul van Luntershoek, N 24285, eig. Com. de Feijter, Boschkapelle; 2e pr. Byou van Fredericapolder, N 25256, eig. H. Bonte, Koewacht; 3e pr. Turban, N 24190, eig. Jac. Serrarens, Ossenisse; 4e pr. Ara's Clairon, 74774, eig. P. J. J. van de Voorde, Walsoorden; 5e pr. Clairon van Hoek, N 74191, eig. A. B. W. Kindt, Hoek; 6e pr. Harold, N 76647, eig. Corn, de Putter, Looseshof, Axel; E.V. Robert van Absdale, eig. Wed. Th. Pauwels, St. Jan steen; E.V. Thomas, N 75491, eig. Jac. de Put ter Pzn, Axel; E.V. Marcus van Clairon, eig. Jac. Serrarens, Ossenisse. Klasse 8, hengsten geb. in 1935. le pr. bruinschimmel van Jan de Mul, Zaam- slag; 2e pr. Germain de Clairon, eig. P. J. J. van de Voorde, Walsoorden; 3e pr. Christiaan N 78752, eig. Henri de Bruijcker, Ossenisse; 4e pr. Eduard van Herseur, eig. J. F. Kant, St. Jansteen; 5e pr. Jaap van Luntershoek, Vb 78029, eig. Corn, de Feijter, Boschkapelle; 7e pr. 'Hero van Solon, eig. wed. Ed. Verschue ren, Hengstdijk; 8e pr. vosbles van H. Morres, Stoppeldijk; 9e pr. Honny's Clairon, eig. Jac. Serrarens, Ossenisse; 10e pr. Jan van 't Veer, eig. Adr. de Putter Mzn, Zaamslag Veer; lie pr. Clairons zoon, eig. A. D. H. Verschueren, r-iengstdijk; 12e pr. bruinschimmel van Corn, de Putter, Looseshof, Axel. IKlasse 10, merrien 5 jaar en ouder kl. maat. le pr. Caline de Burrhus K 16161, eig. Com. de Feijter, Boschkapelle; 2e pr. Joubertine de Lab., K 16171, eig. Anth. H. Dekker Zaam slag; Cora de Burrhus K 15282, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 4e pr. Cerina K 16158, eig. Anth. Dees-de Jonge, Sluiskil; 5e pr. Ema de Wilson K 14501, eig. Com. de Feijter, Boschkapelle; 6e pr. Poes K 15291, eig. Iz. de Feijter Hn, Axel; 7e pr. Fondine de David K 14481, eig. Gebr. Kerckhaert, Nieuw- Namen; 8e pr. Aria K 14338, eig. P. J. J. van de Voorde, Walsoorden; 9e pr. Clara van Zandvoorde N 17713, eig. Kinderen H. Dael- man, Westdorpe; 10 pr. Parfleurixe de Louisa K 16803, eig. Gebr. Kerckhaert, N. Namen. Klasse 11, Merrien 5 jaar en ouder, groote maat: le pr. Madam K 17952, eig. R. O. Buijsse, Graauw; 2e pr. Amanda, eig. W. L. den Ha- mer Jzn, Axel; 3e pr. Julma, K 16810, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 4e pr. Clara K 12418, eig. G. C. de Deckere, St. Jansteen; 5e pr. Stella, K 14476, eig. J. F. Verstraeten, Graauw; 6e pr. Frieda de Melo K 1625l" eig. J. F. Verstraaten, Graauw; 7. Gerda K 14389, eig. Corn, de Putter, Looseshof, Axel; 8e pr. Dora de Melo K 16796, eig. J. F. Verstraaten, Graauw; 9. Kitty v. Vogelschor K 16715, eig. Anth. Dees-de Jonge, Sluiskil; lOe pr. Bertha, eig. P. Th. de Kock, Hontenisse; lie pr. Su- zanna Kiel K 18916, eig. Corn, de Putter, Loo seshof, Axel. Klasse 12, merrien 4 jaar, kleine maat. le pr. Paula, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuid- dorpe; 2e pr. Marie, eig. Jac. de Putter Pzn, Axel; 3e pr. Hermine van Vogelschor, Vb. 78039, eig. Anth. Dees-de Jonge, Sluiskil; 4e pr. merrie van A. Ph. Buijsse, Graauw; 5e pr. Pauline, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe; 6e pr. Mimmie van Clairon, Vb. 71325, eig. P. A. Vereecken, Kruispolder; 7e pr. Alace van Solon, eig. wed. Ed. Verschueren, Hengstdijk; 8e pr. Hersa van de Louisa, K 18821, eig. Gebr. Kerckhaert, Nieuw Namen; 9e pr. Irena K 18796, eig. Jac. Serrarens-de Maat, Osse nisse; 10 pr. Flora K 18865, eig. K. de Koeijer Azn, Zaamslag; lie pr. Monna, K 18944, eig. Jac. de Feijter Czn, Boschkapelle. (Klasse 13, merrien 4 jaar, groote maat: le pr. Julia van Zeedorp, K 18795, eig. Ed. de Waal, Ossenisse; 2e pr. Suze, K 18818, eig. A. C. J. de Deckere, Nieuw Namen; 3e pr. Victorina K 18915, eig. W. de Feijter Wzn, Axel; 4e pr. Gloutine van Clinge K 18814, eig. E. Cleiren, Clinge; 5e pr. Coba K 18924, eig. A. Ph. Buijsse, Zuiddorpe; 6e pr. Prinses K 18911, eig. wed. F. J. de Feijter, Axel; 7e pr. Juliana K 18930, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuid dorpe; E.V. Bertha, V. 77857, eig. J. F. Kant, St. Jansteen; E.V. Rosette K 18797, eig. Jac. de Feijter, Stoppeldijk. Klasse 14, merrien 3 jaar, kl. maat: le pr. Azalea van Kruispolder Vb. 68668, eig. Gebr. Staal, Lamswaarde; 2e pr. Elza Vb. 70372, eig. P. J. J. van de Voorde, Walsoor den; 3e pr. Reine Claude de Weelsbeke BS 36/5899, eig. Kinderen H. Daelman, Westdorpe; 4e pr. Hermine van Herseur, Vb. 71163, eig. A. de Feijter Czn, Axel; 5e pr. Caline van Othene Vb. 70565, eig. Anth. H. Dekker Johzn, Zaam slag; 6e pr. Cora, Vb 70829, eig. H. van Gas- sen, Ossenisse; 7e pr. Mirza, eig. A. J. van Overloop, Axel; 8e pr. Mimmie, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe. Klasse 15, merrien 3 jaar, groote maat: le pr. Emma, Vb. 68365, eig. H. Schelfhout, Hengstdijk; 2e pr. Dora, Vb. 70388, eig. Joh. K. Hamelink, Stoppeldijk; 3e pr. Celesta, Vb. 69125, eig. P. Moorthamer, Axel; 4e pr. Ida, Vb. 69649, eig. Ren6 A. C. Hendriks, Stoppel dijk; 5e pr. Lillie de Chateau BS vol. 37, eig. Adr. de Putter Mzn, Zaamslag; E.V. Alma/ eig. P. Th. de Kock, Hontenisse; E.V. Martha, Vb. 69693, eig. Jac. de Jonge, Axel; E.V. Odo- lia d'Absdale, Vb. 70806, eig. G. C. de Deckere, St. Jansteen. Klasse 16, merrien 2 jaar, kleine maat: le pr. Clairona van Hoek, Vb. 71485, eig. A. B. W. Kindt, Hoek; 2e pr. Emma de Zaam, Vb. 71478, eig. Abr. Haak, Zaamslag; 3e pr. Roza van Vogelschor, Vb. 72090, eig. Anth. Dees-de Jonge, Sluiskil; 4e pr. Martha, Vb. 73257, eig. Jac. de Putter Pzn, Axel; 5e pr. Honny's Clara, Vb. 73606, eig. Jac. Serrarens- de Maat, Ossenisse; 6e pr. Fortuna Vb. 71785, eig. wed. J.'F. Comelissens, Stoppeldijk; 7e pr. Orpeka de l'Escolle, B.S. 37/4925, eig. kinde ren F. de Jonge, Zaamslag; 8e pr. Mimi de la Lijs van 't Veer, Vb. 72268, eig. Adr. de Put ter Mz., Zaamslag; E.V. Paula van Hulst, Vb. 73233, eig. P. J. Michielsen, Hulst; E.V. vos bles van P. J. Boenne, Graauw. Klasse 17, merrien 2 jaar, groote maat. le pr. Clairona, Vb. 71487, eig. J. K. Hame link, Stoppeldijk; 2e pr. Kate, Vb. 73261, eig. K. de Koeijer, Ter Neuzen; 3e pr. Mina van Hengstdijk, Vb. 92293, eig. wed. Ed. Verschue ren, Hengstdijk; 4e pr. Lena van Clinge, Vb. 71702, eig. E. Cleiren, Clinge; 5e pr. Clara de Hasselt, vol. 37, eig. Abr. Haak, Zaamslag. Klasse 18, merrien 1 jaar: le pr. Medea, Vb. 76668, eig. Alph. Mang- nus, Boschkapelle; 2e pr. Elza, Vb. 75468, eig. Joh. W. Scheele, Zaamslag; 3e pr. Olga, Vb. 74954, eig. K. van Arenthals, Zaamslag; 4e pr. Glorieuse van L., Vb. 76851, eig. Com. de Putter, Looseshof, Axel; 5e pr. Cora van Hoek, Vb. 74321, eig. A. B. W. Kindt, Hoek; 6e pr. Suzanna de Clinge, Vb. 71902, eig. E. Cleiren, Clinge; 7e pr. Clairona, Vb. 74970, eig. P. B. van Hoeve, Axel; 8e pr. Hertha, Vb. 74284, eig. Joh. W. Scheele, Boschkapelle; 9e pr. Elsa van Ronde Putten, eig. M. van Fraaijenhove, Axel; lOe pr. Clarisse, Vb. 75486, eig. wed. Joh. van Esbroeck, Stoppeldijk; lie pr. Dalila van Dorpzicht, Vb. 76408, eig. J. K. Hamelink, Stoppeldijk; 12e pr. Liza de Steenbosch, eig. Adr. de Putter Mlz., Zaamslag; 13e pr. Monna, Vb. 76425, eig. Wed. F. J. de Feijter, Axel; 14e pr. Clarine van L., Vb. 76861, eig. Com. de Putter, Looseshof, Axel. Klasse 19, merrieveulens, geb. 1935. le pr. Amanda van Clairon, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 2e pr. Julia van Clairon, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 3e pr. Bertha, Vb. 78203, eig. J. Huijssen, Axel; 4e pr. veulen van K. van Hoeve, Ter Neuzen; 5e pr. veulen van A. de Deckere- Kerckhaert, Nieuw Namen; 6e pr. Dora van Zorgvliet, Vb. 98198, eig. L. W. de Regt Lz., Zaamslag; 7e pr. Julma, eig. Alf. d'Hert, Zuid dorpe; 8e pr. Kitty, eig. Jac. de Putter Pz., Axel; 9e pr. Erna de Dick, eig. H. de Jonge, Ter Neuzen; lOe pr. Suzanna, eig. A. de Deckere-Kerckhaert, Nieuw Namen; lie pr. Noni de la Lijs van 't Veer, eig. Adr. de Put ter Mzn, Zaamslag; 12e pr. Alida van Lunters hoek, eig. Com. de Feijter, Boschkapelle, 13e pr. Martha, eig. Wed. Joh. van Esbroeck, Stoppeldijk. Afdeeling Rundvee. Klasse 1, Koeien 1 maal gekalfd. le pr. Stina, eig. S. van Hoeve, Zaamslag; 2e pr. Linda, eig. Abr. de Koster, Zaamslag; §e pr. Dora, eig. L. van de Wege, Axel; 4e pr. Roza, eig. Alf. d'Hert, Zuiddorpe; 5e pr. Gerarda, eig. Kinderen F. de Jonge Zaamslag; 6e pr. Everdina, eig. H. de Jonge Hzn, "Per Neuzen; E.V. Jans, eig. J. C. Verhulst. AxeS. Klasse 2, koeien 2 maal gekalfd: le pr. Keetje, eig. A. van Es. Axel; pr. Bertha, eig. Kinderen F. de Jonge, ZaantsEag; 3e pr. Alma, eig. Alf. d'Hert, Zuiddorpe; 4e pr. Neeltje, eig. A. van Es, Axel; 5e pr. Arata, eig. L. van de Wege, Axel; 6e pr. Annie, eig. Jac. de Putter, Axel. Klasse 3, koeien 3 maal gekalfd: le pr. Sjoerd V, eig. P. A. Dieleman, Zastm- slog; 2e pr. Bles, eig. Jac. de Feijter Czn. Boschkapelle; 3e pr. Elza, eig. H. de Joage Hzn, Ter Neuzen; 4e pr. Leinna, eig. H. ESaate, Koewacht; 5e pr. Mina, eig. W. de Feijter Can, Hoek; 6e pr. Elza, eig. C. van Hoeve-. Zaam slag 7e pr. Emma, eig. G. Weijns, Axel. (Klasse 4, koeien 4 maal gekalfd: le pr. Nora, eig. G. Weijns, Axel; 3e pr. Aaltje, eig. A. van Es, Axel; 3e pr. Sjoerd IV, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag; ie pr. Dina, eig. Adr. de Putter, Zaamslag Klasse 5, koeien 5 maal of meer gekaiiH: le pr. Sara S 64007, eig. C. de Fe#ter, Boschkapelle; 2e pr. Jantje, eig. C. WoSfert, Ter Neuzen; 3e pr. Truus, eig. Abr. de Kratoer, Zaamslag; 4e pr. Emma, eig. Kr. Dieteman, Hoek; 5e pr. Janna, eig. Adr. de Putter, Zaam slag; 6e pr. Lena, eig. R. van Overloop, ZxaA- dorpe; 7e pr. Boerinne, eig. H. Bonte, Koe wacht; 8e pr. Art, eig. W, de Feijter Czn, Hoek; 9e pr. Marie S 62324, eig. J. A. Maris, Zaamslag Klasse 6, 2jarige runders: Catagorie niet-drachtigele pr. Truztje, eig. A. de Feijter-Moes, Axel; 2e pr. Keetje, eig. W. den Hamer, Axel; 3e pr. Julia, eig: Alf. d'Hert, Zuiddorpe; 4e pr. Sjoerdje VT. eig. P. A. P. Dieleman, Zaamsldg. Catagorie zichtbaar drachtige: le pr. Irma, eig. A. van Alten, Axel; 2e pr. Moor, eig. Alf. d'Hert, Zuiddorpe; 3e pr. Ida, eig. X W. Scheele, Boschkapelle. Klasse 7, ljarige runders: le pr. Moor, eig. G. Faas, Axel; 2e pr. Ju liana R.v.J. 192164, eig. J. A. Maris, Zaamsla®, 3e pr. Keetje, eig. J. van Hoeve, Ter Neuzen; 4e pr. Marie, eig. A. de Feijter-Moes, Axel; 5e pr. Aaltje, eig. Jac. de Putter, Axel; 6e pr. Sjoerd VII, eig. P. A. P. Dieleman, Axel; 7e pr. rund van F. W. Dieleman, Axel. Klasse 8, vaarskalveren 6 tot 12 maanden: le pr. Koba, eig. C. de Feijter, BoschA*- pelle; 2e pr. Greta, eig. M. Dieleman, Zaam slag; 3e pr. Prinses, eig. J. W. Scheele, BoseA- kapelle; 4e pr. Elsje, eig. C. van Hoeve, Zaam slag; 5e pr. Martha, eig. C. de Feijter, Bosch kapelle; 6e pr. Emma, eig. H. de Jonge, Hoek. Klasse 9, vaarskalveren tot 6 maanden. 1 pr. Rafia, eig. A. van Es, Axel; 2e pr. Mina, eig. M. van Fraaijenhove, Axel; 3e pr. Dora, eig. P. de Regt, Axel. Klasse 10, kampioen en res. kampioen: Kampioen: Sara S 64007, eig. C. de Feijter, Boschkapelle; res. kampioen: Jantje. eig. C. Wolfert, Ter Neuzen. Klasse 11, stierkalveren 3 tot 12 maanden: le pr. Tjietske Adama, eig. J. Scheele, And; 2e pr. Prins VI, eig. Abr. de Kraker, Zaamslag; 3e pr. Prins IV, eig. J. W. Scheele, Boschkapelle; 4e pr. Prins V, eig. H. de Jonge Hzn, Ter Neuzen. Klasse 12, stieren 2 jaar oud: le pr. Adolf, eig. J. van Hoeve, Ter Neuzen; 2e pr. Elias, reg. Jongvee 4612, eig. C. de Pat ter, Axel; 3e pr. Jan, eig. L. W. de Regt, Zaamslag. Klasse 13, stieren 2 jaap oud: le pr. Albert Jan R 180826. eig. J. ToOfi- naar, Hoek; 2e pr. Lenin, eig. Jos. Scheele, Axel. Klasse 14, stieren ouder dan 3 jaar: le pr. Theo, NRS N 12013, eig. Stierenver. Graauw; 2e pr. Prins IH, S 12622, eig. Stieren- vereen. Zaamslag; 3e pr. Hercules 1195T, eig-. Stierenvereen. Hoek. Klasse 15, kampioen en res. kampioen: Kampioen: Theo NRS N 12013, eig. SUenen- vereen. Graauw; res. kampioen: Prims TTt, S 12622, eig. Stierenvereen. Zaamslag. Klasse 16, drie stuks fokvee van een eig.: le pr. P. A. P. Dieleman, Zaamslag: 2e pr. Alf. d'Hert, Zuiddorpe; 3e pr. A. van Es, Axel; 4e pr. A. de Kraker, Zaamslag; 5e pr. Jan de Feijter, Axel. Klasse 17, stier met 6 afstammelingen: le pr. Prins III, Stierenvereen. Zaamslag; 2e pr. Hercules, Stierenvereen. Hoek. Klasse 18, Vereenigingsstier met 10 koeien, minstens 1 jaar oud: le pr. Stierenvereen. Zaamslag. Klasse 19, hoogste melkproductie: le pr. A., de Kraker, Zaamslag; 2e pr. C. de Feijter, Boschkapelle; 3e pr. G. Weijos, Axel. Klasse 20, hoogste vetgehalte: le pr. C. van Hoeve Szn, Zaamslag; 2e pr. M. Dieleman, Zaamslag; 3e pr. C. de Feijter, Boschkapelle. Inzending van den Z.-Vl. Slagersbond met vetvee: Kampioen vaars met 4 tanden: Gebr. Ver- straten, Axel; vette schotten: le pr. P. M. Geelhoedt, Zaamslag, 2e pr. Gebrs Verstm- ten, Axel; Dikbillen: le pr. C. Verseheiiing, Ter Neuzen, 2e pr. Gebr. Verstraten, Axel; Vaars met 4 tanden: le pr. Gebr. Verstraten, Axel, 2e pr. idem; Vaars met 2 tanden: le pr. Jan Verstraten, Axel; 2e pr. H. Verbiest. Zuid dorpe; Vaars zonder tanden: le pr. G. S. BSan- kert, Axel; Ossen met 4 tanden: le pr. Gebr. Verstraten, Axel; 2e pr. Gebr. Verbiest, 3aa van Gent; Ossen met 2 tanden: le pr. Geabr Verstraten, Axel, 2e pr. A. de Feijter-Maes, Axel; Ossen zonder tanden: Gebr. van Es, Ter Neuzen; Stieren met 2 tanden: le pr. Gefar. Verbiest, Sas van Gent; Stieren zonder taraSen: A. W. de Jonge, Axel; Kalveren: le pr. H. X Colsen, Sluiskil. Afdeeling Pluimvee: Wit Wyandotte: le pr. J. A. Breepoel, AjcbI; Witte Sussex: 3e pr. Jac. Cove, Axel; Witts Rocks: le pr. Adr. Butler, Axel; Ancona'sr ISe pr. Jac. Boeije, Axel; Patrijs Leghorns: le pr. en eereprijs Ph. A. Knieriem, Axel; Patrijs Leghorns 1935: le pr. J. P. Smies, Axel; Witte Leghorns Hennen 1935: le pr. en eereprijs Wi de Feijter, Axel, 2e pr. idem. (Zwart Java Kriel: le pr. J. A. Breepoel,, Axel; Jap. Zijdehoen: Z.E.V. A. Vernsaas, Axel; Jap. Zijde hoen, hen oud: le pr. en eere prijs A. Vermaas, Axel. Toomen oud: Witte Barnevelders2e pr. Jam de Putter, Axel; Barnevelders: 3e pr. X d den Hamer, Axel; Rhode Islands Reds; 3e pr. Lev. Scheele, Axel; E.V. J. C. den Hamer, Axel; Zwart Minorca's: le pr. en eereprijs CL Lippens, Axel; Ancona's: le pr. Jac. Boeije, Axel; Patrijs Leghorns: 2e pr. P. Butler, Axti; Patrijs Leghorns 1935: E.V. J. P. Smies, Axel Witte Leghorns 1935: le pr. W. de Feijter Wx, Axel; Autralorps 1935: le pr. en 2 eerepmaen J. C. den Hamer, Axel; Holl. Silverpel Kriefen oud: le pr. J. C. den Hamer, Axel; Witte Leg horn Kiielen oud: le pr. en eereprijs A. Ver maas, Axel; Rhode Island Reds, 06 19351: 2e pr. Lev. Scheele, Axel. Vermeerderingsbedrijf220 Witte Leg horns: le pr. G. Verwdlghen, Hulst.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 5