ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OFFIE ...YSEKDYK CEELMERK DIE MEN BU U HEEL LEKKER VINDT No. 9322 VRIJDAG 12 JULI 1935 75e Jaargang Einnenland Buitenland Predikbeurten TWEEDE BLAD DE OONTROLE OP DE BANKEN IN BELGIe. TER NEUZEN, 12 JULI 1935. MOTORONGEVAL. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEM. V a MA mftNRMN* R NEUZENSCHE COURANT HULDIGING VAN DEN HEER P. LINDENBERGH. Bart Peizel heeft een portret geschdkterd van den heer P. Lindenbergh te Wemeldinge, oud-voorzitter van het bestuur van de Eerste Nederlandsche Cobperatieva Kunstmest- fabriek te Vlaardingen. Doaderdagmiddag is ait schilderij door den heer Lindenbergh zelf, in de directiekamer van bet kantoor, onthuld, in tegenwoordigheid van bestuursleden en leden van de commis- sie van toezicht en genoodigden. Hierbij heeft de heer A. C. de Oude uit Zierikzee de groote verdiensten, die de thans bijna vijf-en-tachtig- jarige voor den landbouw in het algemeen en voor de Cooperatieve Kunstmestfabriek in het bijzonder heeft gehad in het licht gesteld. De heer Lindenbergh heeft met welgekozen woorden voor de hem gebrachte hulde be- dahkt. Die heer C. H. Buschmann Jr., directeur van de cooperatie, heeft het schilderij voor de directiekamer aanvaard. TOERISTENVERKEER PER RIJWIEL NAAR BELGIe. Betreffende de uitzonderingsmaatregelen welke door de Belgische regeering getroffen werden met het doel het toeristenverkeer per rijwiel naar Belgie te vergemakkelijken, ont- vangen wjj de volgende mededeeling: Tot en met 16 November an. mogen Nedar- landsche onderdanen persoonlijik him rrjwiel gebriuiken om naar Belgie te rijden zonder eenige formaliteit te vervullen aan het Bel gische grenstolikantoor voor wat hun fiets betreft. Dus een douanefietskaart of ander douanebewijs voor hun rijiwiel wordt niet ver- eischt. Voor hen, die per trein reizen tot aan een Belgische binnengemeente, dus geen grens- gemeente, en hun fiets als bagage per trein medenemen, kan bij aankomst in deze ge- meente worden volstaan met het overleggen van het vervoerbewijs, door het Nederlandsche station bij vertrek afgegeven of het vertoo- nen van een Nederlandschj rijwielbelasting- merk, om het rijwiel in Belgie verder te mogen gebruiken. Deze faciliteiten zijn udtsluitend van toe- passing voor rijwielen, weflce uiterlijke teeke- nen van gebruik vertoonen. Nieuwe rijwielen zijn op de gewone wijze aan de geldende douaneformaliteiten onderworpen. DE K XVIII BEHOUDEN IN INDie AANGEKOMEN. De onderzeeboot K XVIII, die 14 November van het vorige jaar van Den Helder vertrok, is Donderdag na een afstand van niet minder dan 22.710 zeemjjl te hebben afgelegd, behou- den te Soerabaja aangekomen. Toen de K XVIII zijn ongeevenaarde reis begon, riep Minister Deckers de bemanning toe: „Mannen van de K XVIII kiest de ruime zee, toont alien naties, wat de Nederlandsche marine vermag. Gods zegen vergezelle u. Houidt hoog de natie''. En namens H. M. de Koningin werd aan de opvarenden geseind: „H. M. hoopt, dat deze ondememing, waar- bij veel van uw aller volharddng en plichts- betrachting zal worden gevergd, ten voile aan de veelzijdig gestelde verwachtingen zal be an twoord en" Overeenkomstig dit Koninklijk woord is ge- handeld. De grootste reis, door een onderzeeboot van welke zeemacht ook ondernomen, is vol- bracht. De roem van de Nederlandsche vlag is hoog gehouden. De naam van de Nederlandsche marine wordt weer met eere over heel de wereld genoemd. Woensdag 14 November 1934, na een in- drukwekkende afscheidsplechtigbeid, in tegen woordigheid van Minister Deckers, militaire antoriteiten en familie, vertrok de K XVIII uiitgeleide gedaan door duizenden van Den Helder. De reis ging voorspoedig. Van Den Helder, via Madeira en Kaap Verde naar Dakar. Nadat in den Kersttijd van ver- leden jaar, midden op den Atlantischen Oceaan tusschen Afrika en Z.-Amerika de ontmoeting met de snip hiad plaats gehad, werd van Dakar naar Pemambuco (Zuid- Amerika) gevaren. Dan ging de reis via Rio de Janeiro, Buenos-Aires, en Montevideo naar Trista da Cunha, in den Zuid-Atlantischen Oceaan. Vervolgens naar Kaapstad, Durban, Mauritius, Freeman tie (Australie) om Don derdag te Soerabaja den tocht te beeindigen. Donderdagmiddag van half 2 tot 2 uur had tusschen den Minister van Defensie te Den Haag en den commandant van de K XVIII te Soerabaja een kruisgesprek plaats, dat aan weerszijden goed is overgekomen. In antwoord op de vragen van den Minister werd gezegd, dat de geestdrift te iSoerabajia Donderdagmorgen groot was. Vele partiou- liere- en oorlogsvaartuigen voeren de K XVIII bij aankomst tegemoet. Het is aldus de minister een uitstekende dag voor de marine geweest. Terwijl in Soerabaja de geheele bemanning van de K XVIH was opgesteld, hield de Minis ter de volgende toespraak: Het eerste woord, dat ik op dezen voor de Koninklijke marine zoo gedenkwaardigen dag in Nederlandsch-Indie mag doen hooren, moet een hartedjjke gelukwensch zijn, dien ik richt tot u vice-admiraal Van Dulm, commandant der zeemacht en in u tot alien, die onder uw bevelen dienen. Met mij hebt gij van 14 November des vorigen jaars af tot heden Hr. Ms. K XVIII op haar vijf-werelddeelen-reis gevolgd en het moet u een vreugde zijn geweest deze onder zeeboot behouden Soerabaja's haven te zien binnenloopen, om haar plaats in te nemen naast de oorlogsbodems, waarover gij het bevel voert. Heel in het bijzonder wensch ik u geluk, commandant, officieren, onderofficieren en manschappen van Hr. Ms. K XVIII. De regeering verheugt zich zeer over het gelukkig voltooien van uw belangwekkende reis en brengt eerbiedig dank aan God, Die den zeeen beval u te dienen en Wiens Zegen u vergezelde bij dag en bij nacht. Sohier elk Nederlander en menigeen buiten onze grenzen heeft aan uw langen tocht groote aandacht geschonken en met spanning den dag verbeid, waarop hij zou zijn vol- bracht. j Ik wist, dat hij werd ondernomen onder een ervaren en voor zijn moeilijke en verantwoor- delijke taak volkomen berekend commandant. Ook wist ik, dat gij alien u zoudt beijveren om de reis geheel aan haar doel te doen beant- woorden. Door saamhoorigheid, gehoorzaam- heid en uit plichtsbesef levende krachtsin- spanning zijt gij daarin ten voile geslaagd. Moge prof. Vening Meinesz, ten behoeve van wiens waarnemdngen gijtallooze malen onder water gingt, zijn wetenschappelijk arse- naal belangrijk hebben versterkt. Commandant, officieren, onderofficieren en manschappen, de natie weet u er dank voor, dat gij in vele verre landen met eere de kleu- ren van de vaderlandsche vlag hebt vertoond en het was mij telkens opnieuw een voldoe- ning uit de reisrapporten van den commandant te kunnen lezen met welk een geestdrift onze landgenooten in den vreemde Hr. Ms. K XVni hebben ontvangen. De banden, die hen met het vaderland vereenigen, hebt gij nauwer toegehaald, hun vaderlandsliefde hebt gij nieuw voedsel gegeven en de dierbare her- inneringen, die zoo velen hunner aan Neder- land hebben, zijn door u verlevendigd. Zij hebben zich ingespannen om u aan den wal schoone en onvergetelijke dagen te doen beleven en wij zijn hun daarvoor dankbaar. Niet minder erkcntelijk zijn wij den antori teiten der door u bezochte landen, die u nar- telijk gastvrijheid schonken en op ondubbel- zinnige wijze blijk gaven van hun vriendschap jegens ons land. Uw besoek aan de vreemde havens, meer- malen door professor Vening Meinesz en den Untenant ter zee Wijtema tot het ihouden van voordrachten benut, heeft veel bijgedragen tot het geven van grootere bekendheid aan ons land en zijn voortbrengselen van wetenschap en arbeid. Volgden wij dit alles met groote belangstel- ling, het zal u niet verbazen, dat wij ons het nauwste met u vereenigd gevoelden geduren- de de vele weken, dat Gij met Uw kleine on derzeeboot verbleeft op de eindelooze oceanen. Daar is het vooral, dat Uw zeemansdeugden tot haar voile recht kwamen, daar vooral hebt Gij getoond te beseffen, dat het Uw eereplidht was alien, elk op zijn eigen plaatsi, den geheelen persoon in te zetten om Hr. Ms. K XVIII behouden naar Soerabaja te voeren Ik weet, dat het U heel wat meer heeft ge- kost dan viel op te maken uit het lrAUes wel; geen bijzonders", dat de commandant ons tel kens weer seinde, aldus op treffende wijze den eenvoud eerbiedigend van zijn mannen, die het waarlijk niets bijzonders vinden hun plicht te vervullen, ook al zijn de omstandig- heden moeilijk. Al giert de storm, geen bijzonders; al slaan hoog op de golven, geen bijzonders; wij ge- hoorzamen aan het Gezag en doen wat plicht is. Ziedaar de ware zeemansdeugd. Deze deugd, die onze marine en met onze Marine Nederland groot maakte, zij blijve U en alien, die met U de ear hebben Koningin en Vader land in onze zeemacht te dienen, leiden en sterken. Commandant, officieren, onderofficieren en manschappen van Hr. Ms. K XVIH, de groot;- ste reis, oodt door een onderzeeboot van eenige zeevarende Mogendheid afgelegd, hebt Gij gelukkig volbracht. Aan de geschiedenis van onze Koninklijke Marine hebt Gij een belang rijk hoofdstuk toegevoegd. Daardoor verdien- det Gij den dank van Volk en Regeering. H. M. de Koningin, in wier dienst gij trouiw uw moeilijk taak vervuldet, heeft u blijk wil- len geven van haar hooge waardeering voor uw arbeid door enkelen uwer ©en Koninklijke onderscheiding toe te kennen. Mij is het een voorrecht mede te deelen dat het H. M. behaagde, den beleddvollen commandant ter zee der eerste klasse Hetterschy, ridder in de orde van Oranje Nassau te bevorderen, tot off icier in deze orde; den Untenant ter zee der 2e klasse Wytema en de officier van den marinestoomvaar.tdienst der 2de klasse Leeu- wenburg tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De eeremedaille in de orde van Oranje Nas sau werd toegekend in goud aan den opper- schipper Boskamp, in zilver aan den majoor- machinist Valkier; in brons aan den kwartier meester den Berg, den korporaal telegrafist Bauw, den korporaal-machinist Kondngstein, den korporaal-kok van der Linde en den matroos der le klasse Koldenhof. De versier- selen, verbonden aan al deze onderscheidingen zullen worden gedragen met de zwaarden. Ik wensch de gedecoreerden met de hun te beurt gevalien onderscheidingen van harte geluk, en doe dit te liever, omdat ik weet, dat alle opvarenden van Hr. Ms. K XVIII zich met hen erover venheugen en zich er door geeerd weten en gedankt. Heft thans met mij aan een driewerf hoezee ter eere van onze geliefde Koningin, die wij dienen willen in hou en trou. Leve de Koningin! Het staatsblad publiceert het koninklijk be- sluit, waarbg een controle op het bankwezen en de uitgifte van fondsen wordt ingesteld. De controle zal van toepassing zijn op de Bel gische ibanken en de buitenlandsche banken, die filialen in Belgie hebben. Deze laatste moeten een afzonderlijke boekhouding voeren, wat het bedrijf in Belgie betreft. De wet is niet van toepassing op de Nationale Bank van Belgie en enkele andere met name genoemde bankinstellingen, die een meer officieel karak- ter hebben. Nieuwe banken mogen slechts worden opgerieht, indien zij temninste 4 mil- lioen kapitaal hebben. De aandeelen moeten geheel volgestort zijn. De Nationale Bank mag in emstige gevallen een onderzoek hij de banken instellen evenals bij staking van de betalingen. Door het wetsontwerp wordt ook een conamissie van controle ingesteld wel- ker bevoegdheden bij de wet vastgelegd zijn. Het koninklijk besluit wordt voorafgegaan door een verslag aan den koning, waarin vooral wordt uiteen gezet, welke verhouding er tusschen de activa en de direct opedschbare passiva moet bestaan. DE ZAAK COPPeE. De zaak Coppee, welke indertijd, vooral in de eerste jaren na den wereldoorlog, zooveel stof heeft opgejaagd, is thans definitief be- slecht geworden. Men weet, dat wijlen baron Coppee, beschuldigd van levering van benzol, tijdens den oorlog aan de Diuitsche militaire autoriteiten tot het betalen van ruim 20 mil- ldoen francs schadevergoeding aan den ^el- gischen staat werd veroordeeld. Na zijn dood gingen zijn erfgenamen echter in appdl. De zaak kwam zelfs voor het Hof I van Cassatie en werd vervolgens verzonden j naar de rechtbank te Gent. Bij een brand in het gerechtshof aldaar, ging het zeer omvang- rijke dossier van dit proces grootendeels ver- loren. Dit had nieuwe vertraging tot gevolg. Tenslotte heeft de burgerlijke rechtbank te Gent, na zestien jaar deze zaak „geclasseerd", zoodat de Belgische staat geen verhaal meer heeft op de erfgenamen van baron Coppee en de verschuldigde millioenen niet in de schat- kist terecht zullen komen. MINISTERIEEL BEZOEK. Hedenmorgen kwam de Minister van Bin- nenlandsche Zaken, Mr. J. A. de Wilde, naar Zeeland voor een tweedaagsch bezoek. In ge- zelschap van het college van Ged. Staten, werd heden een tocht door het eiland Tholen ge- maakt, terwijl voor Zaterdag een bezoek aan een deel van Zeeuwsch-Vlaanderen op het programma staat. AZIJNESSENCE GEDRONKEN. Het 2%-jarig kind van schdpper Br., aan boord van het motorschip van den vracht- dienst Van Gend Loos, kreeg gisteravond een fleschje met azijnessence in handen en dronk daaruit. Terstond is men met het kind naar een geneesheer gesneld, welke de maag van het kind heeft gezuiveid. Naar we ver- namen zal het kind van dezen dronk geen nadeeUge gevotgen hebben. Het fleschje had al eenige dagen geopend gestaan voor het weren van insecten en had daardoor veel van het zuurgiehalte verloren. LANDDAG. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal alhier op Zaterdag 20 Juli a.s., op het terrein van den heer D. Koster, aan den Baandijk, van wege de Gereformeerde Jeugd- vereenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen een Landdag worden gehouden. Door mej. Par- mentier te Oegstgeest zal worden gesproken over ,,Trouw aan ons devies" en door Ds. A. van de Weg te Oudewater over; ,,Met heilige bezieling", terwijl Ds. Vink te Hoek een slot- woord zal spreken. Het muzikale deel zal worden verzorgd door de Ter Neuzensche Radio-Centrale. De heer de K. te Sluiskil begaf zich per motor op weg naar Ter Neuzen. Op de weg tusschen Hoeksche brug en Middensluis reden hem eenige fietsers voorop, die een grootere breedte vein de weg in beslag namen, dan bij de wet is geoorloofd. De heer K. gaf signalen. De fietsers weken niet voldoende uit. Gevolg: een slippartij door 't grint. Vemielde motor. Bestuurder met schaafwonden en bezeerde duim. Van de heer K. persoonlijik vemamen we. dat het ongeval geen emstige gevolgen had. Hij achtte schuld van de fietsers budtenge- sloten. Indien bet grint niet als spelbreker had gefungeerd was er niets gebeurd. Eveniwel zij men hierdoor voorzichtig op de weg ter plaatse, nu er pas weer ter verharddng grint is gestrooid. Hierdoor is er een buitengewone slipkans. WERKGB1LEGENHEID IN DE LANDBOUW Naar ons werd medegedeeld zijn er in den laatsten trjd uit Zeeuwsch-Vlaanderen nogal wat landarbeaders door de arbeidsibemiddeling eiders geplaatst, o.a. een 10-tal arbeiders voor bietenbewerking naar Duitschland via de Nederlandsche Arheidsbeurs te Oberhausen en een 60-tal ongehuwde landarbeiders naar de Wieringermeerpolder. Dit aantal had ech ter veel grooter kunnen zijn indien zich meer gegadigden hadden aangemeld. De directeur der districtsarbeidsbeurs deelde ons mede, dat er thans nog een vrij groot aantal onge huwde flinke landarbeiders, op de hoogte met de gewone landbouwwerkzaamheden in de Wieringermeer kunnen worden geplaatst. Eveneens is er een aanvrage voor 30 land arbeiders voor Noord-Frankrij'k, doch voor deze aanvrage had zich nog geen enkele ge- gadigde bij de correspondenten in het district aaugemeld hoewel de loonen toch hehoorlijk zijnfrs. 20 per dag voor gewone landbouw werkzaamheden, frs. 30 voor sieizoenwerk en frs. 275 per H.A. bietenrooien en opladen, al les inclusief huisvesting, terwijl werk gega- randeerd wordt voor minstens 4 maanden. Meer en meer schijnen de jonge landarbei ders er van terug te komen om elders werk te aanvaarden, niet alleen naar het .buiten land doch ook naar elders in het binnenland. Voor enkele jaren ging dit veel vlotter, hoewel toen geen crisis-werkloosheid heerschte. Thans in het voile -seizoen met gunstige weersgesteldhieid is er ook hier veel werk doch slechts voor enkele weken. Na aflqpp hiervan zullen de meesten weer tot lang- durige werkloosheid zijn gedoemd. Toch schij nen velen de kans, om niu werk te kunnen krijgen voor langen tijd, te laten voorbijgaan. Geeft men de voorkeur om enkele weken te werken en dan verder op de uitkeering van hun ouders te blijven hangen? We willen het liever niet gelooven doch gezien boven- staande zou men toch tot die conclusie moeten komen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de (week van 30 Juni tot en met 6 Juli zijn in onze provincie voorgekomen 2 geval len van roodivonk, n.l. 1 te Goes en 1 te Krui- ningen. Uitbreiding lichtnet. Naar wij uit goede bron vememen, zal van wege de N.V. P.Z.E.M. dezer dagen worden overgegaan tot electrificatie van het gehucht de Kwakkel. Reeds is men volop doende de huisaanslui- tingen aldaar gereed te maken, zoodat wan- neer de uitbreiding en doortrekking van het net tot stand zal zijn gekomen, hiervan door de bewoners onmiddelirjk kan worden gepro- fiteerd. Gemeenteraad. Donderdagavond om half zeven kwam de raad in publiieke vergadering bij elkander. Aan den oproep hadden alien leden gehoor gegeven. Als eerste werk waartoe ons stedelijk be stuur geroepen was kwam aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven der nieruiw ge- kozen raadsleden, die den eersten Dinsdag van de maand September in him functies zullen bevestigd worden. Als commissie van onderzoek der geloofsbrieven werden gekozen de heeren Neeteson, de Leux en de Maayer. Tijdens het onderzoek werd de vergadering voor korten tijd geschorst. Toen na eenigen tijd de commissie terugkeerde, ibracht de heer de Leux rapport uit omtrent haar bevlnding, waaruit bleek, dat alle geloofsbrieven in orde bevonden waren, zoodat tot toelating van de gekozenen kon besloten worden. Na voorlezing van de notulen der vergade ring van 16 Mei 1J. die onveranderd werden goedgekeurd, kiwamen achtereenvolgens ter tafel de processen verbaal van de zitting van het stembureau en de voorzitter mededeeling doende van de verkiezing der elf leden, welke als kennisgeving werden aangenomen, als- mede het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. In handen van de commissie van onderzoek werden gesteld de gemelenterekening over 1934 en van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf over datzelfde jaar. Op advies van den heer Neeteson, rappor teur, werd besloten de rekening van het bur- gerlijk armbestuur aan te houden tot de vol gende vergadering daar de commissie nog nadere besprekingen te voeren heeft met het Burg. Armbestuur. Aan de Bataafsche Import-Maatschappij werd vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinepomp aan den Oostdam tegen- over het perceel Aug. Dhaene tegen ©en jaar- lijksche recognitde van f 2,50. Een verzoekschrift van den directeur van het E. K. werk te Breda om 50 subsidie be- schikibaaf te willen stellen voor het vrouwen en jeugdwerk werd, wegens den precairen fi nancieelen toestand niet mgewilligd. Het safaris van den derden ambtenaar ter secretarie, den heer R. Slock werd naar aan- leiding van een ingediend verzoekschrift ge- bracht van 500 op 700, met ingang van 1 Augustus tot een maximum van 1000 met 3 jaarljjksche verhoogingen. Op een desbetreffende vraag door den heer Versehaffel gesteld of deze ambtenaar noodig is, antwoordt de voorzitter, dat zulks stellig het geval is, daar de gemeente-administratie in de laatste jaren een groote uitbreiding heeft ondergaan. De wijze waarop deze ambtenaar zijn om- vangrijk werk verricht, motdveeren alleszms deze salarisregeling. Er wordt besloten een bedrag van J 205,80 .beschikbaar te stellen voor extra hulp door het Grisis-Comite B. zoodat aan de werk- loozen ©en bedrag van /780 in natura zal kunnen worden uitgekeerd door gemeld Comity. De heer Versehaffel wil niet uitsludten de menschen van vreemde nationaliteit, die hier lang wonen, doch wel degenen die komen om te vegeteeren op onze instellingen. Op de vraag van den heer de Meijer of de raad ook wat te verteUen heeft in Grisds- Oomite B, antwoordt de Voorzitter, dat dit niet het geval is. Het Crisis-Comity B wordt aangewezen door den Burgemeester en werkt uitsluitend voor onze gemeente. Naar aanleiddng van' verschillende erf- pachtsaanvragen merkt de heer de Leux op, dat veel vreemde werkkrachten door de ajan- nemers in dienst genomen worden, die tegen loonen werken, voor welke onze eigen mien- schen niet kunnen werken. De heeren de Leux, Kaas en de Meijer ver- klaren voorstanders te zijn om vreemde werk krachten te weren. De heer Machielsen wil nog verder gaan en bij het verleenen van erfpachtsterreinen ook buitenlandsche aannemers uit sluiten. Hij neemt een voorstel-de Meijer, dat in dezen zin gesteld is, doch teruggenomen werd, over. Dit voorstel wordt echter verworpen. Een voorstel de Leux, bedoelende van uit den vreemde komende werkkrachten te weren, wordt aangenomen. De lieer Neeteson aoht het noodig om daar- aan ook sancties te verbinden. Gp voorstel van den heer van Goethem wordt aangenomen als sanctie 500 per wo- ning aan de voorwaarden van uitgifte en het gebruik van buitenlandsche werklieden te ver binden. Onder deze voorwaarden wordt besloten aan Gebrs. Claeyssens een erfpachtsterrein af te staan aan de Kerkhoflaan ter breedte van 7 M. en aan Th. E. van Aerde een terrain aan de Westsluis waarop een dubbele woning zal gebouwd worden. Aan de Handiboog Maatschappij „Sint Sebastiaan" wordt de Molenberg voor 15 jsai in erfpacht afgestaan tegen een jaarlij&ache erfdienstbaarheid van 15. De vdorstellen tot begrootingswijzagtqgeBL: voor 1935 worden zonder aanmerking gekeurd. Bij de rondvraag verzoekt de heer de Leux om uit te zien naar een geschikt terrein.. als standplaats voor woonwagens, daar het tegen.- woordige aan de omwonenden veel last en hinder bezorgt. De heer Neeteson deelt mede, dat m de vacature ontstaan door het overlijden van. den heer Hoefnagels als Comimissaris in tte Zeeuwsche Waterleiding Maatschappij wur- zien is door de benoeming van den Eurge- meester. Hij feliciteert den nieuwert Qnxn- missaris met deze benoeming en boopt, dat hij in die hoedanigheid veel nuttig werk in. deze instelling zal kunnen verrichten. Verder deelt de heer Neeteson mede, dat hg gemeend heeft te handelen in den geaal van den raad, door te ijveren voor aansluiting van den overkant van het kanaal aan het buizen- net. Men heeft hem geantwoord, dat daar rekening m©e zal gehouden worder; De voorzitter dankt den heer Neeteson. voor zijn bemoeiingen in deze aangelegenheut. De heer de Leux acht zich verpliclxt te protesteeren tegen de lage loonen, die bet.uald worden aan de Sassche arbeiders te werk ge steld bij het Waterschap Axel-Hulater- ambacht. Ook de heeren van Goethem en de Maager sluiten zich bij dit protest aan. Nadat nog de heeren Machielsen en de Meijer de verstrekking van electrische stroom. aan het Staakje en op den Stuiver hebben ter sprake gebracht, en de beer Kaas dezeLChe kwestie voor de Zandstraat beeft aangeroerd. wordt de vergadering ten 9 uur geskstan, waama de raad nog overgaat in gebsim* zitting. Ieder jaar wordt in deze gemeente prijsvlucht met postduiven gehouden ten bate der T-B.C.-bestrijding, deze vlucht wordt in Sas van Gent genoemd de T.B.C.-vIucht- Deze T.B.C.-vlucht zal dit jaar gehouden: worden van uit Arras op Zondag 28 Juli ax., uitsluitend liefhebbers uit Sas van Gent zndten. kunnen meedingen. Op deze vlucht wardsn veel deelnemende duiven verwacht, znoals ieder jaar. De prijzen voor deze vlucht worden drata medelijdende menschen beschikbaar gesteki,, in den vorm van cadeaux of geldp.njzen_ De winsten op deze vlucht gemaakt,. -wor den voor 100 gestort in de kas van bat Wit Gele Kruis, afdeeling T.B.C.-bestrrj(Sn&. gevesrtigd te Sas van Gent. Ben commissie zorgt voor de regeling «n het goede verloop der vlucht. Die cdnjmiasriie verzoekt bij deze beleefd aan alien (fee iete over hebben voor die ongelukkdge T.BXJ.-Skiers om een cadeau of geldelijke bijdrage.. INTial alleen van inwoners uit Sas van Gent veel cadeaux verwacht dodh ook van vele oud-Sassenaren en vrienden uit orrtligrgiande steden en dorpen. Vriendelijk verzoek om de cadeaux otf gel delijke bijdragen te zenden voor 25 Juli a_s. aan de adressen: P. J. Hamelynck, W-eatfcarfe 102, Sas van Gent en Fr. Marquinde Ooat- kad'e 11 te Sas van Gent. ZONDAG 14 JULI 1935. Ned, Hervormde .Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Ds. O. S. Cazemie*, van Dalfsen, jeugddienst, medew. icerfe- koor; 2.30 u„ Ds. O. S. Cazemier, vourber. H. A. SLUISKIL. 9.30 u.. de heer H. J. Ufagge- jmars; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. AXEL. 9.30 u., de heer C. van Pelt, van: Rot terdam 2.30 u., Ds. E. Raams, van Hoek HOEK. 9.30 u., Ds. E. Raams; Z.30 jjl, de. heer C. van Pelt, van Rotterdam. ZAAMSLAG. 9.30 u., Ds. G. van Dis, HL JL-i 2.30 u., Ds. G. van Dis, Dankzegging. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akerstook wb* Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u„ Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. X W- van Tol, van Sliedrecht. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAiMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., leesdiensl. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leea- dienst. AXEL. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., leesdieaist Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TE5R NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u, Iees- dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. "ER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., 'HJHL Dienst; 2.30 u., Lof. WOENSDAG 17 JULI 1935. Gereformeerde Kerk. 'HOEK. 3.30 u„ Ds. J. A. Vink, huweKjk*- inzegening. FRAUDES BIJ TARWELEVERING. Dinsdagmiddag heeft voor de rechtbank te Arahem terecht gestaan H. J. J., oud 31 fabrikant, wonende te Elst, waar hij tevens lid was van den gemeenteraad. De aanhaudmg van dezen man op 18 Mei j.l. is de aanleiding; geworden tot de ontdekking van de knoeierijen; te Elst betreffende tarweleveringen. Aan dezen verdachte was ten laste gei-agd, dat hij omstreeks de jaren 1933 ,1934 en 1935 te Elst meermalen, telkens met het oagmsrfc zich wederrechtelijk te bevoordeelen, opzet— telijk listiglijk en bedriegelijk als besCfeuit- bakker, aangesloten bij de Nedeilaiwiaclw meelcentrale, aan deze centrale heeft nc^f— zonden zoogenaamde verwerkstaten, waaxoy.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 5