MEUBELSTRAAT AXEL Cafe-Restaurant Jet Centrum" Qqqh veuieppittq meer! JjGX&QP- B. H. POT - Kerkdreef - AXEL AXEL STRIJKORKEST Gemengde Berichten Burgerlijken Stand Advertentien Bezoekt met de Fokdag DONDERDAG ter gelegenheid van den Fokdag Aanbesteding. drie kinderen VERBRAND. DOOD ONDER AAN DE TRAP GEVONDEN. INBRAAK TE BERGEN OP ZOOM. een ijslandsche reus. ONGELUK MET EEN VRACHTAUTO. SCHEEPVAARTBEWEGING. H. J. SCHOUT EN JAN VAN BRAKEL ELISABETH DIELEMAN- LOOF, JOHANNA DE KOEIJER, waarvan alle etalages U een beeld geven van schitterende Meubelen tegen ongelooflijk lage prijzen. Bezoekt onze beneden- en bovenzalen. U staat verbaasd. Levering franco Het bouwen van een Ver- eenigingsgebouw c.a. aan de Zaagstraat te Zaamslag. _ij.:sniisver- (firecl verdwijnen als Ge Uw ingewanden remigt melt LAXEER-AKKERTJES (AKKER'S LAXEER-CACHETS) een nieuwe vinding van Apolheker 'n Prachtige nieuwe samenstelling in kenden Akkertjes - vorm. Ge proell diys niels Gemakkelijk innemen en geheel onschadeh]k Laxeer-Akkertjes werken zachl, veroorzaken geen krampen, geen overmatige ontlasling, geen sle prikkeling der darmen, waatdoor la'er weer meuwe verslopping zou onisiaan. Integendeel ze brengen Uw ingewanden blijvend in siaal normaal te ^erken- het eevolg zijn van het miskennen van de waarde van den landbouw en de landbouwende hevolking, zoowel in materieel als in cultured oozicht. In materieel opzicht ligt de waarde van de landbouw bierin, dat hij den grondslag vormt van het geheele economisch leven en in cultureel opziaht in den gunstigen invloed, dien de aanraking met de natuur uitoefent op de zedeljjke en verstandelljke vormmg der menschen. De groote fout van onzen tijd acht spr. het domineeren der groote stadscultuur. Zij sehept eene geestesgesbeldheid, die een gevaar is voor de maatschappij en onvereemgbaar met eene levensvatbare demoeratie. In de groote steden komt men door oppervlakkigheid tot allerlei economische dwalingen en dat niet alleen bij de arbeiders en middenstanders, maar helaas ook bij de intellectueelen. Vooral behandelt spr. in dit opzieht twee groote dwalingen en wel loon naar behoefte en koopkrachttheori-e. De loon-naar-behoef'te-theorie is wel in hooge mate in strijd met de natuur, die bij hare belooning van den arbeid nooit rekemng houdt met de behoefte van den bewerker van den bodem. De koopkrachttheorie berust op de waan, dat verbetering welvaart schept Niemand zoo goed als de landman weet, dat het precies andersom is. De landbouwende bevolking gevoelt, naar spr meent, de economie beter aan dan de meeste intellectueelen. Daarom. acht hij het zoo te betreuren, dat de landbouwende bevol king zich zoo ver heeft gehouden van de economische en sociale politick. Zij heeft op wat in de laatste halve aeuw is ge- schied, zoo goed als geen invloed uitgeoefend en plukt daar\'an thans de wrange vruchten. Daarom is het zoo wenschelijk, dat er komt eene economische en politieke ontwaking van den boerenstand, ja van de geheele platte- landsbevolking. De bedoeling is dat leden van alle politieke partijen samengaan, met om een nieuwe partij te stichten, maar om gezamen- lijk te strijden tegen een fout, die alle poli tieke partijen gemeen hebben. Deze fout bestaat hierin, dat zy, om met politiek sterk georganiseerde groepen vrede te houden, de belangen der politiek met of zwakgeorganiseerde groepen opofferen. Bij de economische en politieke ontwaking dumt, zeide spr. wel in de eerste plaats te worden p-estreefd naar verhekleriiTg der inzichten, die algemeen heerschen betreffende de drie pun- ten: 1. "net wezen van den vrijhandel; 2. de verhouding tusschen landbouw en industrie en 3. de grondslag onzer sociale politiek. De verkeerde inzichten, die omtrent deze 3 punten heerschen maken het politiek onmoge- lijk, dat ten behoeve van den landbouw die maatregelen worden genomen, welke in het algemeen belang noodig en in overeenstem- ming met de sociale rechtvaardigheid zijn. Naar spr. meent is en wordt nog ten aanzien van den vrijhandel met den landbouw een min- derwaardig spel gespeeld. Met klem komt hij op tegen de legende, als zou de landbouw f 200.000.000 steun ontvangen. Het gaat niet om steun, maar om een nleuwen grondslag voor de prijsvorming, nu de vrijhandel en de wereldmarkt daarvoor niet meer geschik. ^Terwijl de vrijhandel uitgaat van aanpas- sing der loonen aan de prijzen, is in een steeds grooter wordend deel van het economisch leven een toestand ontstaan, waarpij men uit gaat van sociaal wenscheiijk geachte loonen en de prijzen daarbij aanpast. Als men bij den landbouw ook van dezen grondslag uitgaat, zal blijken, dat de landbouw thans, in plaats van 200 millioen gulden steun te ontvangen, nog wel 200 millioen gulden te kort komt. Als men alles steun wilt noemen, wat iemand meer ontvangt voor zijne diensten, dan prj absolute vrrje concurrentie het geval zou zijn, hoeveel steun, vraagt spr. ontvangen dan met de ambtenaren en dank zij contingenteermgen, prtjsafspraken enz., niet de industrieelen en middenstanders. De prijzen der landbouw- producten staan op 70 van het vooroorlog- sche peil, terwijl tal van loonen op 175 tot 200 staan. Deze wanverhouding dient te verdwijnen voor men mag spreken van aan den landbouw verleenden steun. Het verdwij nen van deze wanverhouding is echter ook noodig voor het economisch herstel. Om het evenwicht te herstellen zullen tal van loonen en salarissen naar beneden en de prijzen van de landbouwproducten omhoog moeten. Daar voor is echter een ander systeem van land- bouwcrisispoUtiek noodig. Spr. meent dat de oplossing alleen is te vinden, door met be- hulp van hooge invoerrechten of monopolie- heffingen de prijzen der producten, die men in Nederland te weinig heeft, speciaal granen, automatisoh op loonend peil te brengen. Aan deze prijzen dienen zich dan die van de pro ducten, welke wij te veel hebben, aan to pas- sen. En die aanpassing kan geschieden met behulp van de opbrengst der heffingen. Men krijgt dan hoogere tolmuren aan de grens, maar kan langzamerhand van de binnenland- sche tolmuren, die het ingewikkelde crisis- apparaat heeft opgetrokken, heel wat af- breken. Wat het tweede punt betreft, meent spr., dat men hier te lande bet verband tusschen iandbouw en industrie al heel slecht ziet. Het gevoig daarvan is, dat naar de meening van velen de zgn. steun van den landbouw strekt tot nadeel van industrie en middenstand. Juist net omgekeerae is het geval, al thans voor de voor het binnenland werkende be- driiven Het is het rendeeren van het land- bouwbedrijf, dat aan de industrie en ook aan den middenstand afzetmogelijkheid moet ver- schaffen. Als men in provincien als Gronin- gen Friesland, Drenthe en Zeeland den land bouw aan zijn lot overliet, zou in deze provin- cies geen enkel industrieel of middenstander iets kunnen verkoopen. Wat de sociale poy- tiek betreft, deze is, naar spr. meent, veel te veel geworden loonpolitiek. Spr. ziet daarm niet alleen geen heil, maar in vele gevallen een rem op de productie, ook verwacht hij geen heil van socialisatie. De grondslag van de sociale politiek moet z.i. zijn: het bevorde- ren van het besef der individueele bestaans- verantwoordelijkheid. Ieder moet persoonhjk streven naar welvaart en naar bezit. peze trek ligt sterk in de plattelandsbevolking. Onze sociale politiek, die van dit begmse moest uitgaan, gaat daar echter grootendeels t<*Tenslotto komt spr. tot de conclusie, dat onze economische en sociale politiek zich ken- merken door het miskennen van de plaats, die de landbouw inneemt en daardoor ook van de elementaire waarbeden op econonusch en sociaal gebied, welke alleen in den landbouw te vinden zijn. In deze miskennmg Jgt voor een groot deel de oorzaak der orisisellende en der moeilijkheden, om die ellende te foayen te komen. Wil men in dit laatste slagen, dan is een herorienteering op economisch en social crebied noodig in agrarische nchtmg. Als een krachtige eensgezinde actie van den boeren stand deze herorienteering zou kunnen bren gen dan zal daarmede niet alleen de boeren stand zelf, maar het geheele Nederlandsche volk gediend zijn. DE ONTHULLINGEN UIT OSS. De marechaussee te Oss heeft opnieuw haar werk met een mooi succes bekroond gezien. Een der meest beruchte en verstokte misda- digers uit Oss n.l. de 32-jarige A. H., bijge- naamd de Dikke Toon de Soep, die gevangen zat in de marechausseekazerne heeft een rfeks misdaden bekend. Hij stond bekend als |ee» zwijger. Nu is het toch gelukt hem aan het spreken te krrjgen. Hij maakte deel uit van de bende van P. de B„ L. V., bijgenaamd de SiiD L. v. d. H., bijgenaamd de Birus. De politie kon op Toon de Soep nooit vat knjgen, omdat hij uiterst geraffineerd tewerk ging, maar door de bekentenis van den wielerbaan- directeur J. V., die hem als den brandstichter van het Sportparkpaviljoen aanwees, is h5 in hand en van de politie gekomen. Maar er kwam geen woord over zijn lippen. Men was echter overtuigd, dat zijn ontmas- kering opheldering zou brengen m een reeks zware misdaden. De wachtmeesters De Gier en v. d. Weerd hebben hem niet met rust ge- laten. Het succes overtrof alle verwachtingen en toen hij eenmaal begon te spreken, liep hij af als een wekker. Met drie anderen heeft hij een bende ge- vormd Ten huize van den Brus werden de inbrekerswerktulgen vervaardigd en door^re- laties met revolversmokkelaars konden zr| zich het noodige materiaal verschaffen. Van den landbouwer K. op den Zevenberg- sche hei te Oss wisten zij dat hij een aanzien- lijk bedrag in huis had en Zondagsmorgens met de oudste kinderen naar de kerk gin&i terwrjl de vrouw met de jonge kinideren thuis bleef. Op 2 November 1930 drongen zp, na- dat K. naar de kerk was gegaan, het huis binnen en bonden de vrouw. t)e waning werd overhoop gehaald en een bedrag yan f 1000 werd buitgemaakt. K. was door het gebeurde volkomen geruineerd en men heeft nog mi collecte voor hem gehouden. De pohtie heeft indertijid de hand gelegd op werkeiijke daders doch zij konden een goed alibi op- S6Verschillende betrouwbare personen beves- tigden, dat een van bun in de kerk m de buurt van K. heeft gezeten. Thans is gebleken dat hij onmiddeUijk na den overval naar de kerk is gefietst en het grootsto gedeelte van den dienst heeft bijgewoond. On 7 Mei 1933 werd een inbraak gepleegd bij den wijnhandelaar N. L. in het centrum van Oss; bij afwezigheid van dej 6 drongen de dieven aan de achterzijde het hui binnen, waar een brandkast k la sardine werd opengescbeurd. Een bedrag van 300 werd hieruit meegenomen. Voorts heeft Toon de Soep bekend mede- plichtig te zijn aan de inbraak in het gemeen- tehuis van Gassel bij Grave in 1933. Hier werd eveneens de brandkast opengebroken en een bedrag van /400 buitgemaakt. Daar geen der misdaden aan het licht kwam werd de" bende brutaler. Bij een inbraak ten huize van den winkelier van G. te Lange- boom laadde men de brandkast op een hand- wagen, bracht die in een bosch in de nabijheid om er daar 1000 uit te halen. De leege brandkast vond men daama in het bosch terug. Bij de overval met roof op den kassier van de Boerenleenbank te Mariaheide, bij Veghel, heeft Dikke Toon de Soep, een krachtig man, den kassier in bedwang gehouden, terwijl zijn mede plichtige ca. 1600 buit maakte. Dikke Toon de Soep heeft verder gezamen- lijk met G. brand gesticht in de boerderij van den lanldbouwer v. D., aan den Berghemschen weg te Oss, die in de asch werd gelegd. Tij- dens de ontstane verwarring werd in een nabijgelegen huis ingebroken. Verder bekende hij zijn medeplichtigheid aan de berooving van een varkenskoopman v. d. C. uit Herpen, dien hij in een cafe had meegelokt, op sterken drank had gebracteerd, waama Toon en zrjn trawanten hem van 700 beroofden. Ofschoon de politie hem aanhield slaagde Toon de Soep er in, den dans te ont- springen. De versterkmg van de marechaussee te Oss, die de leden van de bende voortdiurend scha- duwde, bracht de heeren er toe het operatie- terrein naar elders te verleggen. Te Doon op Zand, op 50 K.M. afstand van Oss, drongen vier gemaskerde handieten in den nacht van 8 op 9 Februari 1934 bij den 64-jarigen alleen wonenden B. Verhoeven binnen. Na een wor- steling bonden zij den ouden man vast en door hem te mishandelen slaagden zij erm hen de plaats te doen aanwijzen waar zijn geld was geborgen. Zij lieten hem in den kouden nacht gebon- den op de vliering van zijn woning liggen. De wreede wijze, waarop deze overval was ge pleegd, heeft idiestijds groote verontwaardi- ging gewekt. Toon de Soep is waarschijnlijk nog met aan het einde van zrjn bekentenissen gekomen en men voorziet, dat er hinnenkort nog meer personen in handen van de politie zullen vallen. Dinsdagmorgen is brand ontstaan in de schuur grenzende aan de boerderij van den heer J. Leermakers, gelegen aan een binnen- weg in het gehucht Hoogeind, gemeente Oos- telheers c.a., op ongeveer 4 K.M. afstand van Oirschot. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak was de vrouw van den heer Leermakers met twee kinderen in de boerderij. De man was niet thuis. Drie kinderen speelden in de schuur, een kind was naar school. Hoe de brand ontstaan is, is met bekend. Het vuur greep direct snel om zich heen en tastte ook de boerderij in een ommezien aan. De vrouw, die geheel overstuur was, kon zich met de twee kinderen, die zich bij haar in het woonhuis bevonden, in veiiigheid stellen. De drie kinderen, die in de schuur, aan het spelen waren, drie jongens van resp. 2%, 4 en 6 iaar, zijn verbrand. Toen het huis reeds op instorten stond, hebben buren, die met wisten dat de kinderen in de schuur aan het spelen waren, nog een onderzoek ingesteld. Dit had uiteraard geen resultaat. Een paard en een koe zijn mede verbrand. De boerderij was slechts laag venzekerd. EEN LUGUBERE VONDST. Zondagavond werd de politie er van in ken- nis gesteld, dat in het benedenhuis van pand 14 aan het Ungerplein te Rotterdam een lijk gevonden was. Kinderen, die aan het spelen waren, hadden door een kelderraam een hoop rommel gezien en meenden op een bed een man te zien. iBij informatie bleek, dat men van den be- woner reeds eenige weken niets meer gezien had De politie verschafte zich toegang tot het perceel en vond in het sousterrein het lijk van den 58jarigen W. H. P. Suringer. Het lijk verkeerde in verregaanden staat van ontbinding. Er werd direct een uitge- breid onderzoek ingesteld. Uit gevonden kran- ten en correspondentie, die in de gang lagen, kwam vast te staan, dat de man reeds om- streeks 15 Mei gestorven was. Aangezien in de woning veel dooreengewor- pen papieren werden aangetroffen, werd aan- vankelijk aan misdaad gedacht. Het hleek echter later, dat de overledene zeer slordig was op zijn papieren. Een wond aan het ge- laat, die men had meenen te zien, hleek bij de sectie op het lijk een onthindingsverschrinsei, terwijl het verder resultaat van het onderzoek aan zelfmoord doet denken. FRAUDE MET ELECTRISOHEN STROOM. De Rotterdamsche politie heeft in samen- werking met het gemeentelijk electriciteits- bedrijf een uitgehreid onderzoek dat sinds Maart loopt, ingesteld naar gevallen van frau- de met de meters voor electrisch licht, waar bij deze meters op handige wijze zoodanig werden bewerkt, dat er minder stroom werd aangegeven dan werd gebruikt. Men slaagde er in een bewoner van Tuindorp Vreewijk aan den linker Mjaasoever op heeterdaad te betrap- pen. Toen deze man door de politie aan een streng verhoor werd onderworpen, gaf hij de namen op van eenige electriciens, die er hun werk van maakten, regelmatig tegen vergoe- ding, bij diverse personen zooals pensionhou- ders, kappers, winkeliers enz. manipulaties met de electrische meters te verrichten, waar- door deze menschen veel meer stroom konden gebruiken dan zij moesten betalen. Tenslotte is de politie er toch in geslaagd, drie electri ciens aan te houden. Het zijn de 35-jarige J. J. v. S., de 54-jarige J. H. en diens schoonzoon de 25-jarige M. Dit drietal is in het huis van bewaring opgesloten. Zij hebben 42 klanten gehad, verspreid over de geheele stad. Hoe- lang zij hun praktijken reeds hebben toege- past, heeft men niet kunnen nagaan, zoodat het ook niet mogelijk is vast te stellen, hoe groot de schade is die het electrisch bedrijf heeft geleden. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. Ook in Schiedam zijn der- gelijke gevallen van fraude bekend. Zondagmorgen werd de los-werkman T. uit de Vogelenwijk te 's-'Hertogenhosch, die daar op een bovenverdieping woont, door een zijner kinderen dood onder aan de trap gevonden. Vermoedelijk is de man, toen hij gisteravond laat thuiskwam, van de trap gevallen en daar bij ongelukkig terecht gekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in het kantoor van de Bisquitfabriek Liga te Bergen op Zoom een brutale inbraak gepleegd. Ongenoode gasten hebben zich toegang ver- schaft tot het fabrieksterrein en zich na het uitsnijden van een ruit en het forceeren van drie deuren toegang verschaft tot het privd- kantoor der directie. De inbrekers moeten igoed op de hoogte zijn gew-eest van de situatie, daar er in de brand kast een bedrag van 13.447 aanwezig was, welk bedrag voor betaling van nieuwe ma chines die pas in bedrijf waren gesteld, diende. De inbrekers hebben getracht, de brand kast te forceeren, en zelfs de sleutels van de safe in handen gehad, doch, niet wetend dat het de sleutels van de safe waren, hebben zij die achteloos w^geyorpen. Daar hun pogin- gen om de brandkast te forceeren mislukten, moesten zij zich met een klein bedrag aan geld tevreden stellen. Hoe koelbloedig de gasten te werk zijn ge gaan blijkt uit het feit, dat zij sigaren en sigaretten die zij in het kantoor vonden, daar tor plaatse hebben opgerookt. De politie heeft voetsporen gevonden en vingerafdrukken genomen. VALSCHE KWARTJES. iEen winkelier van den Horreweg te Gronin- gen heeft den 32-jarigen H. A. S. betrapt, toen deze zich door middel van een valsch kwartje uit een der automaton een doosje siga retten toeeigende. De man is gearresteerd. De winkelier had den laatsten tijd meerma- len van deze valsche munten voor goede kwartjes ontvangen. senschudding is de man m het Prote®^.an^^ I ziekenhuis opgenomen, waar hij Maandag j overleden is. Den autobestuurder treft geen i schuld. Te ^Copenhagen wordt op het oogenblik een Scandinaafsch congres van intermsten gehou den Een IJslandsch geneesheer heeft naar dit congres als demonstratie-object voor zijn collega's den 22jarigen Johan.tpjfTtur^<Jl^nri" genomen, een boerenzoon uit Noord-IJsland. Toen den jongen werd aangenomen was hij wel een groote kerel, maar toch met zooyeel grooter dan zijn kameraadjes van de catac - satie. Sedert is hij echter gaan |weie^, dat het een aard was en hij is thans 2.20 M. lang. De laatste 2 centimeter heeft hij eryer- leden jaar nog bijgevoegd en hij liik nog wel langer worden. Behalve zijn lengte en de ontzaglijke grootte van zijn han den en voeten, is aan den jongen man niets abnormaals. Zijn lichaam is geheel ^nre^g geproportioneerd en in tegenstellmg tot yele Indere reuzen is hij zelfs zeer mteiHgent Zijn lichaamskrachten zijn volkomen in yerhyudmg tot ziin geweldige afmetmgen en hij zou waarschijnlijk een zeer gevaarlijk hokser wor den, als hij hiertoe werd opgeleid. VERSCHE SARDINES. Van 15 dezer af wordt ef tusschen St. Naztdre en Parijs en nog enkele centra een vlfegdienst geopend voor het vervoer van versche visch, in hoofdzaak sardines. Op deze wiize hoopt men de sardine-visschers van de Fvansche westkust, wien het slecht gaat. aan een nieuw afzetgebied te na aankomsl hi den namiddag, zullen de sar dines te Parijs op straat worden gevent. In S twee uur wordt de visch overgebracht. VORST. Te Heerenveen en omstrek^n heeft het Maandagnacht gevroren. DRIE JONGE LEEUYVEN ONTSNAPT. Zondag zijn drie jonge leeuwen op de kermis van Darlington uit hun kooi ontsnapt. Hun vrijheid duurde slechts een uur. Het ontsnap- pen heeft groote consternatie gewekt, doch de door hen aangerichte schade was slechts on- beteekenend, Niemand werd gewond. IZondagmiddag is een vrachtauto, waarin 15 menschen zaten, bij Probstzella (district Saal- feld), tegen een boom gereden. Twee vrou- wen werden op slag gedood, vijf andere per sonen liepen ernstige kwetsuren op. OUDE MAN DOODGEREDEN. Zaterdagmiddag is in de Hengeloschesbraat te Enschede een 87-jarige verpleegde, J. Nuyen, uit het Oudemannen- en vrouwenhuis aldaar, toen hij plots de straat overstak, aan- gereden door den autorijder A. Th. B. uit Hengelo. Met een schedelbreuk en een her- OLXNGE. Huwelijks-aangiften. 14 J^i-ArthurAugust van de Voorde (van IJzendrjke), oud 29 j. In Josephina Marie Stephanie Ferket, oud 28 j'Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juni,7^°1Vsi"S C. J. de Deckere, oud 44 j., h 52 j! jnT en Ivone Clothilde de Deckere, oud 26Ge'biorten. 6 Juni. Jozd, d. van TheophUus H. Goossens en van Carolma W. Janssens_ 11 Juni Franciscus Joannes, z. van Joannes Fer ket en van Juliana Leonie Beugels. 21 Juny Aimy EUsa, d. van Ren^ van Broeck en van A G^erUjdln. 12 Juni. Virginia Maria Bailiauw, oud 69 j., wed. van Leopoldus Franciscus Lau- rei;is KOEWACHT. Huweliiks-aangiften. 8 Juni. Aloijsius Buijs, oud 4 j wedn. en Carolie Marie Willems oud 43 j-, wed. 15 Juni. Desire de Ke^zer, oud 27 j., jm. en Anna Josephina de Vliegher, oud 25Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juni. Petrus Franciscus van Ecke, oud 24 j., jm. en de mentia E. M. van Pottelberghe, oud 21 j. jd. 12 Juni. Rene Joseph Vervaet, oud 26 j., Jim en Maria Josephina Edmonda Ongenae, oud 25 i. id. 26 Juni. Aloijsius Buijs, oud 56 wedn. en Ooralie Marie Willems, oud 43 j. W<Gehoorten. 1 Juni. Ema Maria Theresia, d. van J. B. van den Berghe en van M. L. v. Pottelberghe. 3 Juni. Willibrordus Caroius Petrus, z. van C. J. Vercauteren en van M. E. de Keijzer. 23 Juni. Marcel Joseph Leonie Maria, z. van C. Coppieters en I. S. M. Cehe. Overlrjden. 21 Juni. Solvia Buys, oud 61 echtg. van J. F. Vermeire. 22 Juni. Charles L. David, oud 77 j., ongeh. Voor Ter Neuzen: 8 Juli. Ned. s.s. BEVER- WIJK 1847, hout, Archangel, ___T Van Sas van Gent: 8 Juli. Ned. s.s. ROZEN- BURG, 1259, ledig, Rotterdam, V an Sluiskil9 Juni. Eng. s.s. OHATWOOD, 1557, ledig, Tyne| ATTOA Voor Gent: 8 Juli. Deensch s.s. LAURA MAERSH, 873, hout, Archangel; Ned. s.s. RUURLO, 1932, hout, Archangel; Belg. s.s. IJZER 677, stukg., Antwerpen. 9 Juii Ned. s.s. JANTJE, 87, ijzer, London. Eng. s.s QUEENSWORTH, 1151, phosphaat, Moermansk. Van Gent: 8 Juli. Ned. s.s. ANTARES, 126, macadam, Hull. 9 Juli. Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, Middlesbrough; Belg. s.s. IJZER, b77, restant, Hamburg. Ondertrouwd M. J. R. F. KoHLER. Ter Neuzen, 9-7-'35. Nieuwstraat 41. Schoolplein 4. Thuis a.s. Zondag van 3—5 uur. Huwelijksvoltrekking 25 Juli. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd c. VAN NES EN N. A. DE PUTTER. De Heer en Mevrouw VAN NES—de Putter, zeggen mede namens weder- zljdsche ouders, hartelllk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 9 Juli 1935. Toekomstig adres na 1 Aug. Gever- straat 40, Oegstgeest. Getrouwd EN JULIENNE KRAMER. De Heer en Mevrouw J. VAN BRAKEL- KRAMER, zeggen ook namens weder- zijdse familie hartelljk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 11 Juli 1935. De Heer en Mevrouw SPAAS—VAN DER HE1JDEN betuigen hun hartelljken dank voor de vele gelukwenschen bij de geboorte van Vin Zoontje ontvangen. 'po?er Neuzen, 10 Juli 1935. Heden overleed na langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 56 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, J. DIELEMAN Az. Ter Neuzen, 8 Juli 1935. V Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot- moeder, in den ouderdom van 68 jaar, 10 maanden en 9 dagen. Namens de Familie, VERBRUGGE. Zaamslag, 9 Juli 1935. De Kerkvoogdi] der Ned. Herv. Gem. te Zaamslag, zal onder hare leden opDon- derdag 18 Juli a.»., des nam. 8 uur (N.T.) in de Consistorie, trachten aan te besteden in 6 perceelen: Bestek met teekening kf 1,— verkrijg- baar bij ondergeteekende. Aanwijzing op Dinsdag 16 Juli a.s. des nam. 7 uur. De Architect, A. P. WISSE. Zaamslag, Juli 1935. 12 Stuks in koker verpakl 60 cent. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3