Sport Gemengde Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten kloosterzande. SELZAETE. VOETBAL. KORFBAL. WIELRENNEN. landbouwer onder zijn kar INGEZONDEN STUKKEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. Uit zeer vertrouwbare bron vememen wij, dat tijdens de feesten welke door de V.V.V. te 'Hontenisse ter gelegenheid der opening van den weg Molenstraat over Groenendijk wor- den gegeven, ook een betrouwbaarheidsrit en een behendigheijiswedstrijd zal worden geor- ganiseerd door een commissie uit de V.V.V. De betrouwbaarheidsrit zal worden gehou- den op Zondag 11 Augustus a.s. en beloopt ongeveer 100 K.M. terwijl op een gemiddelde uursnelheid van 40 K.M. wordt gerekend. De behendigheidswedstrrjd wordt dienzelf- den dag te ongeveer 5 uur gehouden op een terrein te Kloosterzande. Voor beide ritten zullen een aantal prijzen beschikbaar zijn, bestaande uit kunstvoorwer- pen enz. De betrouwbaarheidsrit loopt uitsluitend door Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Beide ritten worden verreden onder de bepalingen van de wedstrijdreglementen der K.N.A.C. en der K.N.M.V. Zeer de aandaeht trekt het feit, dat deze betrouwbaarheidsrit de eerste is, welke in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt georganiseerd. Zelfs in geheel de provincie Zeeland werd een dergelijke wedstrijd nog niet verreden. Om deze reden en gezien het feit dat de rit van geringen omvang is en dus voor de deelnemers niet duur uitkomt verwachten wij dat de com missie mag rekenen op een ruime deelname. Boekhouden. In het penSionaat St. Joseph te Etten be- haalde mej. Rosa Verdurmen alhier het diplo ma enkel en dubbel boekhouden van den Ned. R.K. bond van Groote Schrijvers St. Genesius. Hersteld. De heer Van Schoor, controleur bij de doua- nen alhier, die op 3 Juni 1.1. zooals in ons blad werd medegedeeld, een schedelbreuk opliep tengevolge van een auto-ongeval, is thans zoodanig hersteld, dat hij het ziekenhuis te Gent reeds heeft kunnen verlaten. Ontvlucht. Een der verpleegden in het krankzinnigen- gesticht alhier, die wegens zijn herstel niet meer zoo streng bewaakt werd, is Zondagmid- dag ontvlucht. Opsporingen in de omgeving leverden tot heden nog geen resultaat op. TERNEUZEN—RFC. 23. Betrekkelrjk veel publiek was gister bij dezen wedstrijd aanwezig. De grootste trek- pleister zal natuurlijk wel geweest zijn het medespelen van den intemationaal Drok. Ter neuzen had De Rijk op doel en J. de Cooker op de linksbuitenplaats, terwijl op de links- halfplaats een invaller (W. Riemens) uit- kwam, terwijl C. Riemens rechtsbuiten speel- de. De invaller had in deze wel een zware taak, daar hij tegenover zich had de sterke vleugel v. WalsumDrok. Toch is het ons veel meegevallen, het ging hem veel beter af, dan wij ons aanvankelijk hadden voorgesteld. Over het algemeen is het een aardige wed strijd geweest, waarbij door de thuisclub goed partij is gegeven. Jammer vonden wij het, dan ook, dat Laurens, die zeer goed veldwerk leverde, op de beslissende momenten te veel achterbleef, waardoor een aantal goede kan- sen verloren gingen. De eerste serieuze aanval kwam van de zijde van RFC. Deze leverde een comer op, die door De Rijk niet voldoende werl wegge- werkt, waarbij het weder op een comer uit- liep. Nu wist De Rijk den bal ver het veld in te plaatsen. Terneuzen gaat dan naar voren en C. Riemens geeft een goede voorzet, waarna Laurens den bal inschiet. De keeper weet den bal nog tot comer te verwerken. In betrekkelijk korten tijd is dit nu reeds de derde en het zou later blijken, dat een comer nog al eens redding moest brengen, want het aantal dat aan beide ploegen is te beurt gevallen, was abnormaal hoog. Hoewel bijna alien goed voor doel werden geplaatst, heeft toch geen enkele een doelpunt opgeleverd. Een tiental minuten is men bezig, als Kouwijzer in geheel vrije positie den bal wordt aangegeven. Hij zoekt dan echter het doel veel te hoog. Uit een hoekschop krijgt dan Drok een kans; de bal komt wel in het doel, maar onze intemationaal heeft daarbij zijn hand gebruikt, wat den scheidsrechter niet is ontgaan. Eenige minu ten later volgt na een voorzet van de Cooker een hard schot van Laurens. De paal brengt daarbij aan RFC redding. De terugspringende bal wordt dan door Kouwijzer juist naast ge- kogeld. Een tijdje later vindt Laurens nog- lfraals de paal op zijn weg. Direct daarop neemt RFC de leiding, als uit een voorzet van rechts de linksbinnen een schuiver in- zendt, waarbq de Rijk hoegenaamd geen moeite doet het schot te keeren. 01. Een oogenblik later heeft de Rotterdamsche middenvoor een goede kans. De bal gaat ech ter over het doel. Eenmaal zien wij Kouwij zer goed opdringen. De door hem ingesehoten bal gaat dan via des keepers knie comer. Met een 01 stand komt de rust. Kort na het begin van de tweede helft weet Kouwijzer den RFC-keeper ver uit zijn doel te lokken. Onze middenvoor schiet echter nog naast. Een geweldig hard schot van Laurens wordt zeer prachtig gestopt. Doordat Kouwij zer een bal iets te hard voor doel plaatst, kan de toesnellende Hamelink van een zeer mooie kans niet profiteeren. Terneuzen, nu gesteund door den wind, doet krachtige pogingen om gelijk te maken. Toch duurt het nog ongeveer 20 minuten eer Kouwijzer hierin, via de paal, slaagt. 11. Ons inziens bevondt hij zich ech ter op het beslissende moment in buitenspel- positie. Lang duurt echter de gelijke stand niet, want eenige minuten later geeft de RFC- rechtsbuiten een lage voorzet, de Rijk werpt zich naar den bal, doch kan niet wegwerken en de toeloopende linksbinnen deponeert het leder in het doel. 12. Men is reeds in het laatste kwartier, als C. Riemens, die inmiddels met Hamelink van plaats is verwisseld, over den vallenden kee per heen de partijen weder op gelijken voet brengt. 22. Zoo verstrijkt de tijd en het ziet er naar uit, dat de stand niet meer zal veranderen, totdat een drietal minuten voor het einde, als Drok den bal in zijn bezit heeft, geen enkele van de Temeuzen-verdedigers een poging doet hem dien te ontnemen. of ook maar te hinde- ren. De Rotterdammer weet hiervan een dahkbaar gebruik te maken en met een ge- weldigen schuiver geeft hij De Rijk totaal geen schijn van kans 2-3waarmede hij tevens zijn ploeg de overwinning bezorgd. Wel ontstaat in de laatste minuut nog een ge- vaarlijk oogenblik voor RFC, als Laurens een hard schot lost, maar de keeper kan ten koste van een comer den bal nog juist uit het onderste hoekje grabbelen. Daama komt het einde. De leiding berustte bij den heer Lensen. Vermelden we nog dat Terneuzen in ver- band met haar 15jarig bestaan, voor den aan- vang van de gasten een bloemenhulde in ont- vangst had te nemen, waarbij natuurlijk over en weer niets dan goede wenschen werden geuit, Zaterdag had „Seolto" de kampioen van Zeeland, ..Zeelandia" uit Hansweert, met 2 twaalftallen op bezoek. In beide wedstrijden is het voor de ontvangende veneemiging op een debacle uitgeloopen. Het lste twaalftal der bezoekers won met 110 en het 2de met 80 van resp. .Seolto" I en II. Uit deze cij- fers blrjkt wel. dat, al is het spelpeil hier dan ook stijgende, het momenteel nog niet kan tippen aan dat der kampioenem. Over het ver- loop der wedstrijden kunnen we kort zijn. Slechts dient vermelding, dat de ruststand bij beide wedstrijden slechts 0-2 was, hetgeen evenwel de uiterste inspanning van „Seolto" had gevergd. Na de rust was „,Seolto" uitgespeeld en heeft het den bezoekers dan ook niet lastig meer kunnen maken. Het publiek, dat was opgekomen, heeft kun nen genieten van het prachtige spel, dat Zee landia" te aanschouwen gaf. Al is ,,Seolto" dan ook, om het met een populair woord uit te drukken, ,,ingeimaakt", toch hebben zulke wedstrijden tegen sterkere tegenstanders het nut, dat er wat uit te leeren valt. Indien „Seolto" emstig blijft trainen, wie weet, welke successen er wel voor haar zijn weggelegd. Dus niet den moed laten zakken bij zulke groote nederlagen, maar de tanden op elkaar en volhouden! WIELERBAAN OOSTBURG. Bij de gister op de wielerbaan te Oostburg gehouden wedstrijden werd onze stadgenoot, de renner A. van Driel lste in den afvalwed- strijd, lste in den klassementswedstrijd en te samen met K. Hamelink lste in de achter- volging (alles voor nieuwelingen). CRISISFRAUDE IN GELDERLAND. De N. R. Crt. meldt: Gedurende vier weken heeft de majoor der rijksveldwacht R. H. v. d. Berg te Elst, met hulp van twee controleurs van den rijks-cri- sis-controledienst, de heeren Vermeulen en De Vries, een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de knoeierijen bij de afleveringen van tarwe in de Betuwe en omgeving. Dit heeft, zooals ge- meld, ten gevolge gehad, dat kon worden over gegaan tot arrestatie van het gemeentefaads- lid C. W. te Elst en twee andere vertlachten. Daarbij heeft de politie draden in handen ge- kregen, die het geval nog grooter afmetingen heeft doen aannemen. Een onderzoek door de gewestelijke centrale te Arnhem had tot re sultaat, dat werd overgegaan tot de arresta tie van den taxateur A. S. J. aldaar, sinds de op rich ting van die centrale daarbij werkzaam, aan wiens graanpakhuis en kantoor aan de Korenmarkt de verbouwers uit verre omtrek van het gewest de door de regeering overge- nomen tarwe afleverden, nadat zij gewaar- deerd en geclassificeerd was. Ten huize van en in het kantoor van deze ambtenaar heeft Vrijdag het parket uit Arn hem een huiszoeking gedaan en daarbij is de geheele administratis in beslag genomen. Dit onderzoek leidde vervolgens tot een vijfde ar restatie en wel van den heer A. R., boekhou- der van A. S. J. Opslagplaatsen en kantoor werden op last van de justitie verzegeld. De nasporingen werden tot diep in den nacht voortgezet, met als resultaat de arrestatie van den technischen leider van de gewestelijke tarwe-organisatie voor de provincies Gelder- land, Utrecht en Overijssel, den landbouwkun- digen ingenieur W. A. V., die op het politie- bureau te Arnhem is opgesloten en Zaterdag naar het huis van bewaring zou worden over- gebracht. Ook ir. V. is taxateur en keurmeester van de door de boeren geleverde granen. Hij was de rechterhand van den secretaris van de cri- sis-organisatie Gelderland, het lid van de Eer ste Kamer, den heer Ruiter, secretaris van de A.B.P.B., bij wien voor genoemde provincies alle gegevens voor den crisis-akkerbouw bin- nen kwamen. In verband met een en ander werd tijdelijk de leiding van de gewestelijke tarwecentrale te Arnhem direct overgedragen aan den rijks-controleur. Het veel omvattende onderzoek is hiermede geeindigd en er zijn waarschijnlijk nog meer verrassende gebeurtenissen te verwachten. Bij de aflevering van goedkoope buitenlandsche tarwe in rlaats van eigen verbouwde inlandsch koren, schijnt ook geknoeid te zijn met dena- turatie van tarwe en rogge, waarbij ambte- naren van crisisinstellingen hun medewerking hebben verleend. POGING TOT MOORD TE KERKRADE. Vrijdagmiddag heeft de ge'huwde vrouw Anna W. geboren O., op haar zwager, den 26-jarigen Willem Veenstra, mijnwerker, in de woning van haar ouders" aan de Gulpener- straat te Kerkrade drie schoten gelost uit een parabellum. Een der schoten trof W. in den rechterbovenschouder en ging door het lichaam heen. W. is in zorgwekkenden toe- stand naar het ziekenhuis gebracht. De 25-jarige vrouw, die met een broer van het slachtoffer gehuwd is, is wegens poging tot moord gearresteerd en in het politiebureau opgesloten. De commissaris van politie leidde zelf het onderzoek. Gebleken is, dat het slachtoffer in den kost geweest is bij zijn broer, wonende te Kaalheide. Tusschen de daderes en het slachtoffer moeten intieme betrekkingen heb ben bestaan. Om hieraan een einde te maken heeft V. het kosthuis bij zijn broer verlaten en is daama in den kost gegaan bij de ouders van zijn schoonzuster, de echtelieden Offer- mans. Aan de daderes was medegedeeld dat V. verkeering had aangeknoopt met een andere vrouw. Gewapend met een parabellum begaf ze zich naar haar ouders, waar ze wist dat V. zich bevond. Na een korte woordenwisse- ling trok ze het vuurwapen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN BAKFIETS. Vrijdagnacht om 2 uur is de 30-jarige koop- man i. q., die met zijn driewielige bakfiets op den rijksweg bij Rijswijk (Z.-H.) reed en wel op het verboden gedeelte voor snelver- keer, aangereden door een auto bestuurd door B. uit Delft. Met een gecompliceerde been- breuk en een slagaderlijke verwonding is hij per ziekenauto naar het gemeente-ziekenhuis in Den Haag vervoerd, waar hij is overleden. De bakfiets is totaal vernield. LI,IK GEVONDEN. Vrijdagmorgen is in de rivier de Donge on der de gemeente Geertmidenberg het lijk ge- vonden van den 23-jarigen A. van Gool, met- selaar, wonende te Oosterhout, die sedert Dinsdag j.l. nadat hij de kermis te Raams- donksveer had bezocht werd vermist. Het lijk is naar het lijkhuisje te Raamsdonkveer ver voerd, alwaar door de justitie sectie zal wor den verricht. VERDRONKEN. Ter hoogte van de Makassarstraat te Utrecht is Donderdagavond een 9-jarig jon- getje in het Merwedekanaal geraakt. Eerst een kwartier later kon hij uit het water worden gehaald. Door toepassing van kunst- matige ademhaling meende men den jongen te hebben gered, doch in de rijkskliniekein, waarheen het ventje gebracht werd, overleed hij spoedig. GERAAKT EN GEDOOD. Vrijdagmiddag is de landbouwer J. Jager te Nieuwe Pekela, doordat zijn paard schrok, van den wipkar waarop hij zat gevallen. Hij raakte onder den wagen, waarvan de wielen hem over het hoofd gingen. Een juist passeerende geneesheer kon slechts den dood constateeren, J. was gehuwd. GEVAAKLIJK INDIVIOL GEARRESTEERD De Rijksveldwacht te Geleen en Puth heeft een Duitscher aangehouden, die zich als land- bouwersknecht had uitgegeven, doch in wer- kelijkheid 'n communist was en geen andere bedoelingen had, dan hier wapenen op te koo- pen voor zijn kameraden in Duitsehland. Sedert drie maanden was hij werkzaam op een boerenhofstede, zonder zich bij den bur- gemeester te hebben gemeld. De man schijnt o.m. de bedoeling te hebben gehad een mi- trailleur te stelen, welke geborgen stond in een gebouw aan den Rijksweg te Geleen. De werktuigen had hij hiervoor reeds in gereed- heid. Deze zijn in beslag genomen. EEN NATU CRWONDER. Bij den landbouwer G. H. Doomink te Sin- deern bij Varsseveld bracht een koe een kalf ter wereld dat slechts drie pooten heeft. Het dier kan zich evenwel goed voortbewegen. Men houdt het dier als bezienswaardigheid in het leven. DE ZUIVERING VAN OSS. Het werk van de Ossche gemeentepolitie m- zake de opheldering van de oude moordzaak- Hartogs is met succes bekroond. Inderdaad is het inspecteur van Kempen gelukt, dit duis- tere drama, dat op St. Nicolaasavond van 1925 te Oss is geschied, geheel tot klaarheid te brengen. De arrestatie van P. W., bygenaamd de Spekkoek, had te Oss groote verwonderimg gewekt, omdat W. als een oppassend fabrieks- arbeider bekend stond en men hem niet tot een misdaad in staat achtte. Thans is geble ken, dat de politie met de aanhouding van W„ tegen wien destijds emstige verdenkingen wa- ren gerezen, op het juiste spoor is geweest. W. werd op het politiebureau aan een ver- hoor onderworpen, doch aanvankelijk bleef hij het hem ten laste gelegde ontkennen. Vrijdag morgen heeft inspecteur van Kempen hem op- nieuw gehoord en (lit zijn tactisch optreden is het te danken dat W., na tien jaar vrrj uit te 2iju gegaan, thans een volledige bekenbenis heeft afgelegd. Zooals bekend is, had de 23-jarige fabrieks- arbeider J. Hartogs, bijgenaamd Jantje van Mas, den avond van den vijfden December 1925 in gezelschap van vier vrienden op vroo- lijke wijze doorgebracht, waarbij verscheidene herbergen waren bezocht. Om elf uur hadden de jongelui cafe Kocken op den Heuvel ver laten om gezamenlij.k door de Kazemestraat naar huis te gaan. Volgens de verklaring van W. heeft hij in deze straat de jongelui ont- moet. Er ontstond oneenigheid en W. maakte zich z66 kwaad, dat hij zijn zakmes greep en Hartogs daarmede eenige steken in borst, rug en dijbeen toebracht. Er werd een slagader geraakt, met het ge- volg, dat het slachtoffer aan verbloeding is bezweken. W. nam de vlucht, en ook den nobelen kameraden van Hartogs werd de grond te warm onder de voeten. Zij lieten den hevig bloedenden jongeman in de sneeuw liggen. Toen eenige voorbijgangers omstreeks half twaalf het slachtoffer stervend vonden liggen was er niemand in de buurt te zien. Begrijpelrjkerwijs viel de verdenking van de politie omniddellrjk op de vier mannen, die den avond van den moord in gezelschap van het slachtoffer waren geweest en niemand dacht aan W. De Ossche stilzwijgendheid heeft den dader dan ook een tijdlang zijn straf doen ontgaan. Het feit dat na zooveel jaren een misdriif nog wordt opgehelderd zal niet nalaten schrik te veroorzaken onder een zeker deel van de Ossche bevolking, die een menschenleven mgar al te weinig telt. W. werd ter beschikking van den officier van van justitie te's Hertogenbosch gesteld. De Donderdagavond gearresteerde W. B. moet ook op eenigerlei wijze bij dit drama betrokken zijn geweest. Het onderzoek in deze zaak is nog in vollen gang. MOTORRIJDER VERONGELUKT Zaterdagavond is op den straatweg naar Zwolle even ten Zuiden van Meppel de 23- jarige ongehuwde A. Timmermans uit Den Haag die per motorfiets van de T. T.-races huiswaarts kieerde door te krachtig en plot- seling remmen over den kop geslagen. De jongeman werd deerlijk aan het hoofd ver- wond. Dr. Dhont constateerde onder meer een schedelfractuur en achtte onmiddellijke over- bitenging naar het ziekehhuis noodzakelijk. Even na aankomst is hij daar overleden. „WITTEBROODSWEKEN". De giemeente-politie te Tegelen heeft Vrij dag aangehouden de vrouw K., die bij een weduwe in de Nassaustraat aldaar uit een mantel een portemonnaie met geld ont- vreemdde. Zij is naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht. De dievegge was daags te voren in het huwelijk getreden. BRUTALE OPLICHTER. Bij een drogist te Heerlen v voegde zich Woensdag een vreemdeling en estelde een aantal artikelen. Hfl zeide geen geld bij zich te hebben, maar de bediende mc 't bestelde maar in het hotel bezorgen er lan meteen voor f 100 klein geld meebreng en, daar hij niet kleiner had dan een biljet van 100. De bediende vervoegde zich met het bestelde aan het hotel en de vreemdeling nam het klein geld in ontvangst en zou het bankbiljet in een andere kamer gaan halen. Maar de bediende moest lang wachten en kwam tenslotte tot de ervaring, dat de vreemdeling de plaats had gepoetst en zich per taxi over de Duitsche grens had laten brengen. ONDER EEN IJZEREN BALK GERAAKT. Bij het bouwen van het klooster der paters Oblaten aan den N. Goirlescheweg te Tilburg, is de aannemer W. Broens door een ijzeren balk van 300 kg, die bij het ophijschen naar beneden stortte, getroffen. In deerniswaardi- gen toestand werd de 42-jarige man naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij Donderdagmid- dag overleed. EEN POST-VLIEGBOOT IN NOOD EN GiERED. Naar eerst thans bekend geworden is, heeft de Graf Zeppelin tijdens den overtocht over den Atlantischen Oceaan haar koers moeten wijzigen om hulp te kunnen bieden aan een vliegboot van den Duitsch-Zuid Amerikaan- schen luchtmaildienst, die midden op zee had moeten dalen. De vliegboot was op de thuisvlucht en had de „Schwabenland", het drijvende station voor watervliegtuigen, voor anker liggend nabij het eiland Fernando Noronha, verlaten en koers gezet naar de Westfalen, het schip dat nabij Bathurst aan de Afrikaansche kust is gesta- tionneerd. Eenige uren later ontving de „Schwaben- land" draadloos bericht, dat de vliegboot we gens motorstoring op zee had moeten dalen, waarop het schip onmiddellijk de ankers lichtte, om hulp te gaan bieden. Ook de Westfalen en de Graf Zeppelin had den het draadloos bericht opgevangen en direct naar de opgegeven plaats koers gezet. De Graf Zeppelin kwam het eerst bij de vliegboot aan en bleef daar in de buurt totdat de Westfalen in 't zicht kwam. Dit schip had met zijn speciale installatie de vliegboot spoe dig aan boord geheschen. De mail werd over- geladen in een reservevliegtuig dat zoo spoe dig mogelijk naar Bathurst vertrok. De Graf Zeppelin zette daarop haar reis voort, terwijl de beide vliegtuigmoederschepen zich weer naar hun bases begaven. VLIEGTUIGONGELUK BI.J BERLIJN. Vrijdagochtend tegen half twaalf is een ernstig vliegongeluk gebeurd boven Britz bij Berlijn. Het vliegtuig, dat regelmatig voor de firma Siemensz vliegt, is door nog onopgehelderde oorzaak, een kwartier na den start gevallen en op een huis terecht gekomen. De piloot en vijf inzittenden werden gedood. Bovendien werden van de bewoners van het huis twee personen gedood en kregen ver scheidene anderen ernstige brandwonden. Het huis brandde geheel uit. Omtrent het vliegongeluk bij Berlijn wordt nog het volgende gemeld: Het vliegtuig, dat op slechts geringe hoogte boven Britz, een voorstad van Berlijn, vloog, werd plotseling door een bui overvallen. Het begon te schommelen en stortte daarop om- laag. Het viel met voile kracht op den achter- gevel van een vijf verdiepingen hoog perceel in de Jahnstrasse. Daarbij ontplofte de ben- zinetank, waardoor alle woningen in genoemd perceel, alsmede in belendende huizen gedeel- telijk zwaar werden beschadigd. Zooals be kend, werden twee bewoners van het eerste huis, een echtpaar gedood. Brandweer en eerste hulp waren spoedig ter plaatse om den brand te blusschen en de bewoners der huizen te redden. Dit laatste geschiedde met goed succes in korten tijd met behulp van mechanische ladders en spring- zeilen. De door de ontploffing ontstane brand was binnen een uur gebluscht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Mjogen wij een plaatsje in uw blad om een opmerking te maken naar aanleiding van het raadsverslag in uw bad van Vrijdag j.l. waar- in wordt besproken het toelaten van een ver- eniging tot het houden van haar repetitie in een gebouw van de gemeente. Uw verslaggever laat den voorzitter zeggen dat dit een nieuwe vereniging is, die voor hare oefeningen geen voldoende localiteit kon vin- den, en op die wijze werd geholpen. Zie M. de R., dit is b^slist onjuist. Wij kun nen niet beoordelen of het op die wijze aan B. en W. is voorgesteld, en of er opzettelrjke misleiding door een der partijen is geschied, maar noodzaak was er beslist niet. Deze vereniging die reeds geruimen tijd be- staat was eerst gehuisvest in het gebouw Emmanuel in de Nieuwediepstraat en is om fi- nancieele redenen verhuisd naar het gebouw Ons Huis aan de Markt, omreden ze daar voor een zacht prijsje terecht konden, evenwel met het beding dat het minstens voor een jaar ge- huurd werd. Plotseling werd evenwel de huur opgezegd, met de mededeeling dat ze een schoollokaal van de gemeente gratis .konden betrekken, Het zou een proef zijn van 3 maan den, waarschjjnlijk om te zien of de raad hier- op niet zou rageeren en zijn wij overtuigd dat indien de leden voldoende op de hoogte ge weest waren, ze dit zo niet zouden slikken. Het heeft bij de stichters van deze gebouwen juist voorgezeten, om op deze wijze het alge meen belang te helpen dienen, en om de ver- enigingen te kunnen helpen. Zie M. de R. de toestand weergegeven zoals die werkelijk is, is de bedoeling van dit schrijven. Dankend voor de plaatsing. De exploitanten van het Verenigingsgebouw ,,Ons Huis". Mijnheer de Redacteur. Verzoeke voor onderstaande een bescheiden ruimte in Uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat hartelijk dank. Het wil mij voorkomen, dat, in verband met het nog steeds toenemend druk verkeer, een oogenblik de aandaeht gevestigd dient te wor den op den gevaarlijken bocht bij het post- kantoor alhier, alwaar ondergeteekende j.l. Woensdag tijdens de marktdagdrukte getuige is geweest van een paar kort op elkaar vol gende onheilspellende momenten, die, dank zij de waakzaamheid van de betrokken chauf feurs, wondergoed afgeloopen zijn. In den na- middag passeerde daar n.l. de auto van Dr. Van Breda Vriesman, komende uit de Nieuw- straat, terwijl uit tegenovergestelde richting een fietser aankwam, die midden op den kei- weg reed. Door krachtdadig remmen van den chauffeur werd hier een ongeluk voorkomen, terwijl zich daar even later een dergelijk feit voordeed met een vanaf de Provinciale boot komende luxe auto en een op het rijwielpad fietsende dame, die dus, doordat zij links van den weg hield, tegen de verkeersregels zondig- de. Ook hier wist de chauffeur zijn wagen on middellijk tot stilstand te brengen en een aan- rijding te voorkomen. Gaame wil ik dit ter kennis brengen der betrokken autoriteiten, opdat hiertegen vol doende veiligheidsmaatregelen genomen zul len worden. In dit Verband lijkt het mij niet ondienstig even de aandaeht te vestigen op de voor het Hotel Rotterdam" steeds gepar- keerd staande auto's, die m.i. een permanent gevaar opleveren voor het passeerend ver keer. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Ter Neuzen. v. D. 8 Juli. TER. NEUZEN. Aanbesteding bouwen twee woonhuizen. Bouwkundige J. Fraanje. 11 Juli. AXEL. Fokdag en tweede Zomeravond- concert. 13 Juli. BRESKENS. Zangers- en muziekdag. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. David de Put ter (van Bergen op Zoom) oud 28 j., jm, en Cornelia Janneke de Visser, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Henri Meert, oud 29 j., jm. en Elisabeth Leonie Meert, oud 29 j., jd. Karel Krijn Verlinde, oud 22 j., jm. en Magdalena Elisabeth Andriessen, oud 18 j., jd. Jacobus Izaak de Fouw, (van Hoek), oud 26 j., jm. en Catharina van Dron- gelen, oud 25 j., jd. Geboorten. 28 Juni. Cornells Jacob, z. van Abraham Rouw en van Janneke Elizabeth Meijer. Olga, d. van Alojzij Mirt en van Elly Martha Kaiser. 30 Juni. Pieter, z. van Jacob Scheele en van Geertruida van Kerkvoort. 1 Juli. Elizabeth Johanna, d. van Marinus van de Linde en van Pietemella Giltje van Over- beeke. Jozina Catharina, d. van. Comelis Jansen en van Catharina Jozina de Vos. 2 Juli. Geertje Pieternella, d. van Jelte Jonker van Anna Maria de Leege. Overlijden. 3 Juli. Grietje Leeuwerke, oud 2 j., d. van Trienus en van Adriana Jiskoot (wonende te Rotterdam). TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. v. d. Velde, werkman, Emmalaan 1, van Rotterdam. N. van Sabben, dienstbode, Nieuwstr. 10, van Borssele. M. J. de Bruin, zonder, Westkolkstraat 44, van Tilburg. Vertrokken: Wed. M. HermansRoete, zonder, Nieuw- straat 28, naar Antwerpen. M. Bakker, dienstbode, Vlooswijkstraat 24, naar Kortenhoef. Rotterdam, 8 Juli. VEEMARKT. Aangevoerd: 551 vette runderen, 404 vette- en graskalveren, 5 nuchtere kalveren, 410 schapen en lammeren, 593 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,50, 2e kw. 0,46, 3e kw. /3035; Kalveren le kw. /0,70, 2e kw. 0.60, 3e kw. 0,350,45; Schapen le kw. 0,35, 2e kw. 0,31, 3e kw. 0,28, per stuk /15, /ll, 8; Lammeren le kw. /0,36, 2e kw. 32, 3e kw. 0,28, per stuk 10, 8, 6; Varkens le kw. 0,34, 2e kw. 0,33, 3e kw. 0,32. Vette koeien ruimer aangevoerd, willig be- handelt tot strjvere prijzen. Prima koeien tot 55 cent. Vette kalveren met grooteren aanvoer, iets vluggere handel tot hoogere prijzen. Prima kalveren tot 75 cent. Varkens ruimer ter markt. Handel lui en prijzen van de vorige week, moeilyk te handelen. Schapen en lammeren zeer ruim aangeboden. Handel traag tot onverkochte prijzen, enkele partijen lammeren voor export verkocht. VLAS. Aangevoerd: Blauw 2690 K.G. 0,54 0,62; Holl. Geel 7500 K.G. 0,52—0)56; Groningsch 3000 K.G. 0,525// 0,56; Dauw- root 300 K.G. onverkocht. Door terughoudendheid der koopers op het land Was de aanvoer hier tor beurze ruimer doch de verminderde vraag van buitenland sche rekening liepen de prijzen terug. AARDAPPELEN. Geldersche Blauwpitten 1011 ct.; Gelder- sche Ronde 89 ct.; Malta Spring 1011 ct.; Westl. Ronde 7^9 ct.; Westl. kleine 6Yz 8 ct. per K.G. Voor Sluiskil: 5 Juli. Duitsch s.s. NOR- DERNE1547, ledig, Roscoff. 6 Juli. Eng. s.s. CHATWOOD, 1557, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 5 Juli. Duitsch s.s. ATLAS, 1311, kunstmest, Malaga; Zweedsch s.s. TORGNY LAGMAN, 1258, cokes, Savona. 6 Juli. Duitsch s.s. NORDERNEY, 547, cokes, Hamburg. Voor Sas van Gent: 6 Juli. Nederl. s.s. ROZENBURG, 1259, pyriet, Huelva. Voor Riemen: 6 Juli. Belg. m.s. LAURENT MEEUS, 3479, benzine, Batoum. Van Riemen: 6 Juii. Nederl. m.s. JUNIOR, 83, kunstmest, Goteborg. Voor Gent: 5 Juli. LeU. s.s. TALVALDIS, 252, ledig, Portsmouth; Duitsch s.s. WIL- HELM RUSS, 575, hout, Trangsund; NederL JACOBA, 80, pijpaarde, Tigemouth; Letl. s.s KANDAVA, 1170, hout, Ventspils; Letl. s.s. AUSMA, 1190, hout, Riga. 6 Juii. Deensch s.s. KIRSTEN, 765, hout, Leningrad; Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Brugge. 7 Juli. Fransch s.s. CIRCE, 1110, kolen, New-Castle; Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, kolen, Blyth; Ned. m.s. REINA 2, 158, ledig, Londen; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. Van Gent: 5 Juli. Zweedsch s.s. SKAGRA- BORG, 595, ijzer, Stockholm; Nederl. ms. MUDO, 130, ledig, Wamel; Duitsch s.s. KRIEMHILD, 487, ijzer, Stettin; Duitsch s.s. JOHAN BLUMENTHAL, 931, ledig, Kotka; Eng. s.s. BIRTLEY, 1696, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Liverpool; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Glasgow; Danz. s.s. SUSA, 555, ledig,Goole; Letl. s.s. TALVALDIS, 252, ijzer, New-Castle; Deensch s.s. FREYA, 719, ledig, Emden; Belg. s.s. CLARA, 481, ledig, Goole. 6 Juli. Letl. s.s. ASTRA, 1808, ledig, Bra- gastadt; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Russ s.s. KOLHORNIK, 2350, ledig, Lenin grad; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen; Deensch s.s. VIKING, 776, ledig, Archangel; Noorsch s.s. ALMOfRA, 1486, ledig, Archangel. 7 Juli. Letl. s.s. AUSMA, 1190, restant, R'dam; Eng. s.s. DONA IS ABET,, 290, jjzer, Boness; Deensch s.s. AGNETE MAERSK, 1204, ledig, Archangel; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3