f Na> Vernieuwing schoolplein school aan de Jozinastraat. ander in der mirme zal worden gschikt. rPreker stelt voorop, dat bier altijd is sprake <feweest van menschen die niet schuldig zijn. Hij spreekt hier begrijpelijkerwijze niet van een individu, dat op zijn kruiwagen gaat zit- ten, en bljjft zitten. Dan wilde hij nog iets zeggen omtrent de uitbetaling der loonen, en vragen of hiervoor niet een andere regeling mogelijik was, dan een uitbetaling over twaalf dagen. Iemand, die 's Maandags uit de steunrege- ling in de werkverschaffing komt, ontvangt M°P Woensdag zijn steungeld. Indien men dan in zijn 5e crisisjaar is, en een maand of 8 Ciet heeft gewerkt, is bet begrijp-elijk, dat men iet zoo -lang kan wacbten. De middenstand bij kan ook geen dag of 10 meer poffen, het cre- Mcdiet is niet meer zoo groot. Spreker wilde be- Zupleiten een regeling waanbij de eerste Zater- Al^a-S wordt uitbetaald bet loon van de eerste week, al is bet dan een voorschot daarop, en de daarop volgende Zaterdag de rest. Elke ^eparticulier doet toch ook zoo, men mag dan *11 eens een paar pendagen moeten laten staan. Thans is de zaak zoo, dat de men schen zonder inkomsten zijn van den eenen ./Woensdag tot den volgenden Vrij dag. En dan heeft men, zooals spreker hiervoren reeds tantoonde, beel weinig te eten. De VOORZITTER zegt toe, te zullen over- slawegen omtrent deze twee laatste punten tot Me-en oplossing te geraken. de SCI 3. Benoeming ambtenaar Burgerlijke TE Stand. bev Burgemeester en wethouders deelen mede: Door bet vertrek van den heer J. L. Dreg- nans is de bezoldigd ambtenaar van de bur- Berlijke stand, C. J. van Hootegem, benoemd ot commies ter gemeente-^ecretarie en is der4em een andere afdeeling opgedragen. In tror-erband hiermede is het wenschelijk, een iedt>ndere ambtenaar te benoemen tot bezoldigd unbtenaar van de burgerlijke stand. Het erst komt daarvoor in aanmerking de ^^.djunct-commies ter gemeente-secretarie J. HJ'ersprille. bij Wij stellen U voor, deze laatste te benoe- 2o0nen tot bezoldigd ambtenaar van de burger- ijke stand en wel uit de navolgende aanbe- ■«Bng: inzc 1" J' VersPrille> adjunct-commies ter ge- beb heentesecretarie. 2. H. J. M. Kwaak, klerk ter gemeente- ecretarie. In verband met bovenstaande stellen wij TT tevens voor, zulks op verzoek van belang- ebbende, de bezoldigd ambtenaar van de iurgerlijke stand C. J. van Hootegem aan te 'hjzen als onbezoldigd ambtenaar van de urgerlijke stand. O: Met algemeene stemmen wordt aldus be- last)oten- des sted 4. Benoeming gemeentewerkman. Burgemeester en wethouders schrijven den lad: Bij besluit van 19 Maart 1935 is aan Willem Rendrik van Doeselaar met ingang van 1 Juli g(s. eervol ontslag verleend als gemeente- 1 -erkiman wegens het bereiken van de 65- moetrig'e leeftiJd- Ter vervulling van de daardoor ontstane icature doen wij hieronder volgen de door 2cis opgemaakte alphabetische aanbeveling: 1- B- J. Andriessen, Fierssenspolderstraat 58; 2. H. de Bokx, Baandijk no. 35; P. H. de Bruijn, Kerkhoflaan no. 19; P4. J. J. Eggermont, Kanaalweg no. 57; i5. S. J. Jansen, Pierssenspolderstr. no. 19; P. A. de Putter, Steenkamplaan no. 106. VOORZITTER verzoekt de heeren weg 3. 4. '15. gUntDe Midc;r doeli n Cad sand en Dees met hem bet bureeml3ureau te vormen. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan :rkrijgen: R. J. Andriessen 4, H. de Bokx 2, H. de Bruijn 3, S. J. Jansen 4 en Minnik stem. 2 g(Volgt een tweede vrije stemming. I Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 9" R. J. Andriessen 6, H. de Bokx 1, P. H. de Gebruijn 2, J. J. Eggermont 2, S. J. Jansen 2 P. de Bokx 1 stem. Daar geen der candidaten de volstrekte V°oreerderheid heeft bereikt en P. H. de Bruijn, J. Eggermont en S. J. Jansen ieder 2 stem- en bebben verkregen, moet een tusschen- ■u y emming tusschen bovengenoemden plaats bben om uit te maken, wie met R. J. An- iessen in herstemming komen. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan W S. J. Jansen 7, P. H. de Bruijn 6 en J. J. rgermont 1 stem. Moet alzoo herstemming plaats bebben tus- aen R. J. Andriessen en S. J. Jansen. ten Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan PT R- J. Andriessen 7 en op S. J. Jansen even- O I as 7 stemmen. De VOORZITTER deelt mede, dat hij thans mel 1 loten welke candidaat benoemd kan wor- n verklaard. De beer COLSENMoet dit nu werkelijk rloot worden? \i VOORiZTTTIER,: Ja, mijlnbeer Colsen, W wu u er om dansen Bij loting wordt benoemd S. J. Jansen, KOfens benoeming ingaat met 1 Juli 1935. Burgemeester en wethouders stellen voor. volgende besluit te nemen: Je gemeenteraad van Ter Neuzen; jezien een op 23 April 1935 ingekomen J"es van het Bestuur der Vereeniging voor fcOlristelijk Onderwijs te Ter Neuzen, Jozina- aat, houdende verzoek om ingevolge arti- 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden tcbikbaar te willen stellen voor de ver- uwing van het schoolplein bij de school l de Jozinastraat no. 12 aldaar; •verwegende: dat voor de vernieuwing van i schoolplein gelden kunnen worden aange- .agd uit de gemeentekas; tenat is voldaan aan het bepaalde bij artikel le lid, der Lager Onderwijswet 1920; relet op artikel 72 e. v. der Lager Onder- 3wet 1920; ehoord een voorstel van burgemeester en ihouders; ||gf besluit medewerking te verleenen. >e heer VAN DRIEL deelt mede, ouder ge- >nte te willen vertellen ervoor te zijn, mede- ■king aan het nieuwe schoolplein te willen leenen. Spreker is wel voor bewaarscho- dus ook voor het lager onderwijs. Doch alleen voor de bijzondere scholen is spre- ervoor, ook voor het openbaar onderwijs et noodig, en dan is een dergelijke gelegen- 1 wel eens iets goeds om van zijn tegen- II .tij iets meer los te branden dan anders n u 1 worden bereikt. Dat is de tactiek van koopman. Men moet nu maar veronder- len, dat spreker ook koopman is, en dan pman in schoolgehouwen, en liefst in oude >olgabo:uwen. Het onderhoud van de open- Firrr gebouwen, heeft spreker aan de hand art. 176 der gemeentewet nagegaan, ge- BOEKfedt door burgemeester en wethouders. Dit ok op de openbare scholen van toepassing, en als het van toepassing is, dan is het ook op de openbare school op Java. Spreker is op die school niet gerust. Ter Neuzen heeft 2 openbare scholen noodig. Spreker heeft gis- teren ondervonden, dat in de school op Java in de hoogste klas een nieuw plafond is ge- legd, doch voor de rest mankeert er zoowat alles aan, indien men althans zijn oogen op- merkzaam rond laat gaan. Hij wil vragen, of burgemeester en wethouders deze school wil len doen inspecteeren door een deskundige, die daartoe bereid en genegen is, opdat deze in een toestand kan worden gebracht, dat het moigelijk is, deze te bewonen. Of, vraagt spre ker, schuilt er hier een andere angel in het gras? Er is nog een school aan de over- zijde van de brug. Het dak van de school op Java was voor 5 jaar ook reeds lek. Door een metselaar, welke aan het gabouw gewerkt heeft, is spreker gezegd, dat het zooveel door- regende, dat de geveisteenen aangetast waren. Een gebouw met slechte goten, een slecht dak, wordt een slecht gebouw, en dat kan wel eens een manier zijn om er vlug van af te komen. Hij vindt het dan ook behoorlijk, dat indien aan andere scholen iets ten koste wordt gelegd, hij ook voor deze school komt aanbellen, dan kent men elkaar. De ouders zijn gewaarschuwd, en indien nu mocht blij- ken, dat de bedoeling zou zijn, het onderwijs over de brug te krijgen, dan zullen spreker en diens fractie eischen, al moesten zij de onder- wijzers deelen, een school aan deze zijde van de brug. Spreker heeft steeds zijn medewerking ver leend aan voorstellen die het onderwijs en de gebouwen betreffen, hij wil daaraan blijven medewerken, doch dan ook het noodige voor het andere gebouw. Hij vraagt liever, doch thans draagt hij aan burgemeester en wethou ders den eisch op, de school op Java zoodanig te herstellen, dat deze bewoond kan worden. Dus deze te voorzien van een bruikbaar dak en bruikbare goten. Men zal misschien zeg gen, dat dit laatste, nu de waterleiding op komst is, niet meer zoo hard noodig is, doch om het gebouw in goeden staat te houden is zulks noodzakelijk. Spreker hoopt, hierop niet meer terug te moeten komen, dan zou hii het voor den zesden keer moeten vragen, en dit zou hij ellendig vinden. De heer SCHEELE merkt op, dat de heer Van Driel voor de school aan de Jozinastraat wil medewerken, doch ook tracht voor de school op Java iets te bereiken. Hij is den heer Van Driel dankbaar voor de medewer king, die hij in de eerste kwestie verleenen wil, doch vestigt er de aandacht op, dat tevens een soort beschuldiging aan het adres van de Ohristelijke school aan de Jozinastraat wordt gericht, en komt het hem daarom noodzake lijk voor, in deze zaak een toelichting te geven. Herstel van het schoolplein is nood zakelijk. Dit is 40 jaar geleden gelegd, toen de school is gebouwd. Het schoolplein is zeer klein, en de klinkers vertoonen, door den tijd, dat zij liggen, groote putten. Dit heeft tot gevolg, dat de kinderen bij slecht weer, als zij op het schoolplein zitten doornat in school komen. Daaruit blijkt dan ook de noodzake- lijkheid van een nieuw plein. Het bestuur vraagt voor een nieuw schoolplein een bedrag van f 240. Dit is nu niet zoo'n som, doch deze zou niet gevraagd zijn, indien niet vorig jaar de 3-Jaarlijksche afrekendng over de jarpn 1931, 1932 en 1933 had plaats gehad, en het schoolbestuur van hetgeen haar blijkens de kosten van het openbaar onderwijs in de ge- meente toekwam, f 1000 in de gemeentekas had teruggestort. Was dit niet het geval ge- weest, dan had een nieuw schoolplein uit de gewone exploitatie kunnen betaald worden, en hadden burgemeester en wethouders met dit voorstel niet hoeven te komen. Indien men hiermede iets vroeger geweest was, had men dit gewoon uit de exploitatiekosten betaald, en had de gemeente nog een voordeel gehad van 750. Thans vraagt het schoolbestuur 240 en heeft er 1000 teruggestort, zoodat de gemeente, vergeleken met het openbaar onderwijs, nog altijd /750 in het voordeel is. De heer VAN DRIEL antwoordt den heer Scheele, dat hij geen beschuldiging heeft ge- uit. De school aan de Jozinastraat heeft de oudste brieven. Hij heeft dan ook direct zijn medewerking verleend. De VOORZITTER merkt den heer Van Driel op, dat de berichten omtrent den desola- ten toestand van het schoolgebouw niet van dien aard zijn, dat zij overeenkomen met het schilderij dat deze daarvan heeft opgehangen. Bij de begrooting voor 1934 is de aan dacht op dit gebouw gevestigd en na dien tijd hebben burgemeester en wethouders het standpunt gehuldigd, dat ieder jaar een toe- langrijk bedrag voor de restauratie zal wor den uitgetrokken. Burgemeester en wet houders besteden hieraan de voile aandacht. Wat 'bstreft het andere, dat de heer Van Driel noemde, daaraan is men vandaag nog niet ge- bonden. Men weet niet, en kan niet zeggen, wat er over enkele jaren zal gebeuren. In ieder geval kan met het geuite standpunt rekening worden gehouden. De heer VAN DRIEL dankt den voorzitter voor deze toezeggingen. Hij is gewoon, die zonder meer te aanvaarden. In dit geval is het echter iets anders. Per ongeluk heeft hij van het schoolhoofd eens inzage gekregen van het cahier, waarin deze zijn aanvragen bij- houdt. Thans geeft deze het hem niet meer. De aanvragen en bedragen worden hierin regelmatig opgeteld, en bleek bij nazien, dat hij voor die §§ne kachel zesmaal had moeten aanvragen. Dit wordt voor den betrokken tak van dienst vervelend. Hij heeft die thans ter sprake gebracht, opdat niet 6-maal voorzienin- gen zouden moeten worden gevraagd. Indien spreker niet de waarheid zegt, is hij een leugenaar en een man die veel liegt, doch wat waar is, moet ook waar zijn. Met algemeene stemmen wordt overeen- komstig het voorstel van burgmeester en wethouders besloten de gevraagde medewer king te verleenen. 6. Venten door niet-ingezetenen. Ingekomen is een adres van D. Herrebout en 30 anderen, alien inwoners en nerngdoen- den van Sluiskil, die zich daarin tot den raad wenden, met het dringend verzoek, ten spoe- digste een wijziging te willen brengen in de verordening betreffende het venten in deze gemeente en wel in dezen zin, dat ten ver- volge het venten in de gemeente door perso- nen, die buiten de gemeente wonen, slechts wordt toegestaan op 6dn dag in de week en wel op Woensdag. Bij de thans bestaande verordening, die het mogelijk maakt dat door touiten de gemeente wonende personen elken dag der week in deze gemeente wordt gevent, worden zij in hun bedrijf zeer ernstig bena- deeld, hetgeen ook voor de gemeente in haar geheel, die daardoor belastinginkomsten derft, een niet onbelangrijke schadepost beteekent. Tevens verzoeken zij, zoo mogelijk bepalin- gen in het leven te willen roepen, waardoor het euvel van de z.g. „vliegende winkels", welke eveneens de middenstandsbedrijven groote schade berokkenen, zal worden weg- genomen. 1 Zij vertrouwen, dat de raad en in het be- lang van de neringdoenden van Sluiskil £n in het algemeen belang van de gemeente, een besluit in bovenbedoelden zin zal nemen en zien deze beslissing met de grootste belang- stelling tegemoet. Voorts is hieromtrent ingekomen een adres van het bestuur der winkeliersvereeniging „Ter Neuzen Klimop", luidende als volgt: Vernomen hebbende, dat in den gemeente raad een adres tot beteugeling van het ven ten zal besproken worden, meent het bestuur van de winkeliersvereeniging Klimop", dat zij haar standpunt in dezen aan Uw geacht college behoort kenbaar te maken. ,,Ter Neuzen Klimop" kan zich vereenigen met beteugeling van het venten, voor zoover dit bedoelt allerlei soorten verkapte bedelarij tegen te gaan. Mocht uw raad van oordeel zijn, dat er nog verder moet worden gegaan en het noodig zou zijn om kooplieden uit de omliggende plaatsen die hier hun koopwaren langs de deur of anderszins komen aanbieden en sedert jaren op behoorlijke wijze hier hun brood komen verdienen, meerdere beperkingen op te leggen, ofwel te weren, dan meenen wij hiertegen ernstig te moeten waarschuwen. Een streng ventverbod toch, zou in alle plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen veel kwaad bloed zetten en zeer tot schade strekken van den goeden naam van onze gemeente als koop- stad van Zeeuwsch-Vlaanderen. Wij hebben allereerst te zorgen, dat wij in goede verstandhouding met de geheele bevol- king van Zeeuwsch-Vlaanderen leven, omdat de middenstand van Ter Neuzen voor een groot deel op de buitenbevolking is aange- wezen en op deze voortdurend een beroep doet om te Ter Neuzen te komen koopen. Bovendien gaan vele kooplieden uit Ter Neu zen geregeld met hunne koopwaren naar de omliggende plaatsen, waar zij' toch ook niet zonder meer worden geweerd. Het zou dan toch onbillijk zijn dat de enkelen uit andere gemeenten die hier hun brood komen verdie nen, wel zouden worden geweerd. Tenslotte zou dit tegenmaatregelen van andere gemeenten tot gevolg kunnen hebben en er een onderlinge strjjd tusschen die en onze gemeente kunnen ontstaan, getuige het schrij ven dat wij ontvingen van den burgemeester van Hoek :n verband met het verbaliseeren van den ijscoventer Kraaij. Ben streng ventverbod zou dus niet strek ken tot voordeel, doch zeer ten nadeele van onzen handeldrijvenden middenstand, waarom wij zoo vrij zijn uw geacht college ernstig in overweging te geven wel met ons standpunt in dezen rekening te willen houden. De Inspecteur van Politie, in wiens handen het adres voor advies werd gesteld, rappor- teert als volgt: Naar aanleiding van het verzoek van ver- schillende neringdoenden te Sluiskil, om het z.g.n. ventverbod te wijzigen in dien zin, dat aan niet-ingezetenen het venten slechts zal zijn toegestaan op den Woensdag heb ik de eer Uedelachtbaren beleefd te berichten, dat door mij, namens u, sporadisch ventvergun- ningen voor Sluiskil worden afgegeven en dat daar dan ook weinig gevent wordt. Een enkeling, die vent zonder vergunning, kan aan het politietoezicht ontsnappen, doch daar- tegenover staat, dat, wanneer overtreddng wordt geconstateerd, proces-verbaal wordt opgemaakt b.v. op 13 dezer ten aanzden van 2 personen. De grief der adressanten schijnt te gaan tegen S. Cracau, koopman in manufacturen, wonende te Vlissingen, wien door mij een jaarvergunning voor 5 is afgegeven en die daarmede hier en te Sluiskil vent op den Woensdag, ojp welken dag hij des namiddags de weekmarkt hier waarneemt. Momenteel zijn door mij voor het venten in de geheele gemeente, dus ook te Sluiskil, afgegeven in totaal 9 vergunningen tot 1-1 '36 en 9 stuks tot 1-7 '35, terwyl gezegd mag worden, dat, door het heffen van leges op het venten, het aantal venters alhier zeer belang- rijk is teruggeloopen. In de maanden Novem ber 1934, December 1934 en Januari 1935 werden b.v. afgegeven 16, 13 en 16 dagver- gunningen. Derhalve kan m.i. nie£ gezegd worden, dat in deze gemeente zoodanig druk gevent wordt door niet-ingezetenen (ingezetenen betalen niet dit in overleg met den heer burge meester en den heer gemeente-secretaris), dat de neringdoenden daardoor ernstig in hun zaken zouden kunnen worden geschaad. Wat de vliegende winkels betreft, zij opge- merkt, dat die hier en te Sluiskil, voor zoover mij bekend, zelden voorkomen. Bovendien is mij geen weg bekend, welke bewandeld zou kunnen worden, om aan het houden daar van een eind te maken. De klacht van adres santen is overdreven en rechtvaardigt een verordenangswijziging of een wijziging in de uitvoering van het ventverbod niet. Burgemeester en wethouders schrijven aan den raad o.m.: Uit het onderzoek is ons gebleken, dat te Sluiskil weinig wordt gevent. Bovendien zijn er diverse kooplieden uit Ter Neuzen, die hun waren ook in de omliggende gemeenten uit- venten. Gaat men nu in deze gemeente strenge voorschriften betreffende het venten geven, dan spreekt het vanzelf, dat ook de omliggende gemeenten daartoe zullen over- gaan en worden ook de ingezetenen dezer gemeente gedupeerd. Het belang der ge meenten onderling eischt o.i. zoo weinig mo gelijk beletselen in het leven te roepen voor elkaars ingezetenen. Op grond hiervaa stellen wij u voor, het adres van de ingezetenen te Sluiskil voor kennisgeving aan te nemen. De heer COLSEN vraagt of burgemeester en wethouders niet kunnen tegengaan het z.g. ,,kiein venten". Spreker ziet dagelijks menschen van Westdorpe en Philippine, waar het venten maar een of enkele dagen per week is toegestaan, hetgeen tot gevolg heeft, dat men a] die menschen te Sluiskil krijgt. Ook is gevraagd, de zjg. „vliegende winkels" tegen te gaan, de menschen die voor een of twee dagen een gebouw huren en daar in uit gaan verkoopen. De VOORZITTTER deelt mede, dat deze zaak van alle zijden is bezien. Gebleken is, dat zoo weinig ventvergunningen worden verstrekt, dat inderdaad kan gezegd worden, dat er weinig wordt gevent. Er wordt met het verstrekken dier vergunningen zeer spaar- zamelijk geleefd. Mocht de noodzakelijkheid zich voordoen. dan zullen burgemeester en wethouders niet nalaten, maatregelen voor te stellen. De heer VERLINDE uit zijn spijit, dat de raadsvergadering zoo laat is uitgesehreven. Daardoor heeft spreker geen tijd gehad, deze zaak nog nauwkeurig te bekijken. Hij heeft echter vemomen, dat er andere plaatsen zijn, waar het niet mag, en zou er daarom prijs op stellen, dat burgemeester en wethouders deze kwestie aanhielden, en grondig onderzochten. Hioewel spreker in het algemeen niet voor dergelijke venboden en beperkingen is, en het treurig genoeg vindt, dat de landen onderling hiertoe zijn overgegaan, en hij het eveneens zou betreuren, indien zulks door de gemeen ten werd gedaan, is hij toch van meening, dat, indien onze menschen niet op een andere plaats mogen komen, het toch gerecbtvaar- digd zou zijn, ook die van andere plaatsen van hier te weren. Ten slotte zouden de neringdoenden van Ter Neuzen, indien ze nergens hun waren mogen afzetten, hiervan de meeste schade ondervinden. Het zou toch verkeerd zijn, menschen van andere geme#nten toe te latent terwijl in die andere gemeenten onze men schen werden geweerd. Spreker is van mee ning, dat de raad in zoo'n geval ook wat zou moeten doen. De heer VAN OADSAND merkt op, dat de heer Oolsen hier misschien spreekt op de ijscomannen, o.a. dien Italiaan, die op Zondag met veel geroep en geschreeuw ijsco komt venten. De VOORZITTER antwoordt, dat die ijsco- man in Ter Neuzen, op werkdag, ook met geroep en gescheeuw zijn ijsco ventte. Hem is toen verzocht, zich te matigen, doch hlijik- baar kan hij zijn hartstooht voor den zang niet bedwingen! De heer DE BAKKER heeft uit de bespre- kingen vemomen, dat er verschillende plaat- selijke verboden zijn, voor ijsco, patates frites enz. Spreker vindt dit jammer, en wil naar aanleiding daarvan het volgende voorstel indienen: iHij stelt voor, waar de gemeenten onderling hierin thans teveel vrijheid hebben, te trach- ten te bereiken, dat gedeputeerde staten hier in regelend kunnen optreden. De heer COLSENWe hebben meer dan eens den heer De Bakker hooren verklaren, dat gedeputeerde staten naar zijn meening hun neus in te veel dingen shaken. Nu wil de heer De Bakker, dat wij aan gedeputeerde staten gaan vragen, hun neus ook hierin te steken. De heer DE BAKKER: Met wat ik doe, heeft de heer Colsen niets te maken. Het is in het belang van de ingezetenen, deze zaak vrij te laten. Hij is er op tegen, dat voor een enkeling in Sluiskil hier dwang komt. De VOORZITTER deelt mede, deze aange- legenheid aan te zullen houden voor behan- deling in een volgende vergadering. De heer VAN AKEN vraagt, of er tegen vliegende winkels niets te doen is. De VOORZITTER antwoordt, dat de ge meenten niet beschikken over strafmaat- regelen. De heer COLSEN betreurt het, dat het kan, dat een vliegende winkel zonder meer kan verkoopen, hetzij in een gesloten huis, hetzij in een gebouw als b.v. „Bethel". Die menschen betalen geen cent belasting, hebben geen ver- dere onkosten, en gaan met een hoop geld strijken. De VOORZITTER stelt zich voor, hierover in een volgende vergadering nader te praten. De heer DE BAKKER merkt op, dat de voorzitter niet heeft gevraagd, of zijn voorstel ondersteund wordt. De VOORZITTER deelt mede, den heer De Bakker te moeten ontraden, dit voorstel in te dienen. Gedeputeerde staten hebben in deze aangelegenheid niets te zeggen. De heer DE BAKKER: Zij moeten toch het besluit van den raad ibekrachtigen. De VOORZITTER: Gedeputeerde staten dienen na te gaan, of een raadsbesluit niet in strijd is met eenige wetsbepaling. De heer DE BAKKER: Dus dan moeten onze menschen thuis blijven. Dat is dan in het waarachtig belang der gemeente. Met algemeene stemmen wordt besloten, de behandeling van dit onderwerp aan te hou den, en in een volgende vergadering te be- handelen. 7. Verkoop erfpachtsrecht. Burgemeester en wethouders deelen mede: Van de woningbouwvereeniging ,,Werk- mansbelang" te Ter Neuzen is ingekomen een verzoek om het erfpachtsrecht van een stuk grond naast de middenstanswoningen te mogen verkoopen. Krachtens artikel 4 van de voorwaarden der overeenkomst waarbij deze gronden in erf- pacht zijn uitgegeven is hiertoe uw goedkeu- ring noodig. Daar door de ruime aanbouw van midden- 4tandswoningen in de behoefte zeker wordt voorzien en door de verkoop de lasten der ver eeniging ten behoeve van de middenstands- woningen verminderen, stellen wij u voor uw goedkeuring terzake te willen verleenen. Wij stellen u daarom voor het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit goed te keuren dat door de woningbouwver eeniging ,,Werkmansbelang" te Ter Neuizen wordt verkocht het erfpachtsrecht van plan. 452 M2. grond deel van het perceel C 4841, op bijgaande teekening in roode kleur aange- geven en zulks onder de navolgende voor- waarde De opbrengst van de verkoop van het erf pachtsrecht van deze gronden wordt bestemd tot aflossing op de leening aangegaan ten behoeve van de bouw van de middenstands- woningen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 8. Wyziging gemeentebegrooting, dienst 1934. Burgemeester en wethouders stellen voor de begrooting dienst -1934 te wijzigen als volgt: Gewone dienst. onder de inkomsten' te verhoogen de vol gende posten: bijdrage wegens kosten van de vaste werk- lieden /410; opbrengst distribute rund- vleesch e. a. /1000; subsidie van de provin- cie in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen j 20; uitkeering van het be drijf wegens batig saldo f 65totale verhoo- ging der inkomtsen f 1495; onder de uitgaven te verhoogen de volgen de posten: druk- en bindwerk /60; abonnement op de telefoon en kosten ielefoongesprekken 25; grondlasten ten laste van hoofdstuk VII 10; kosten van officieele ontvangsten /10; kos ten van de amibtswoning voor den agent van politie SO; kosten van telefoon en telegram- men 50; kosten van dag-, week- en maand- bladen en aankoop van boeken ten dienste van de politie 10; reisgeld voor passanten en overige uitgaven voor de politie 125; on derhoud van brandweerkazernen en brand- spuithuizen /100; keuring van trekhonden 10; annuiteiten aan het rijk verschuldigd terzake van ontvangen voorschotten in het belang voor de verbetering van de volkshuis- vesting /15; onderhoud noodwoningen 10; restitutie aan het rijk van teveel ontvangen bijdragen ex. art. 38, 3e lid van de woningwet 400; schrijf- en kantoorbehoeften 60; on derhoud straten en pleinen 1000; onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen 25; kos ten voor de algemeene begraafplaats en kos ten van begraving 30; kosten van zegels 25; kosten van dienstrijwielen in gebruik bij openbare werken /5; grondlasten /10; onder houd administratie van bezittingen niet voor de publieke dienst bestemd /160; rente gas- bedrijf Axel 120; aanschaffen van school- meubels 1351onderhoud van schoolmeubelen 50; bijdrage aan hoofdstuk VI van de ge wone dienst wegens gedeelte jaarwedde van de vaste werklieden /400; aanschaffen van schoolmeubelen /25; onderhouden van school meubelen 35; aanschaffen en onderhoud van schoolbehoeften /180; advertenties /15; teruggaaf van op een vorige dienst teveel ver- haalde pensioen ingevolge art. 36 der Pen- sioenwet 1922 5; rente van waarborgsom- men gestort door besturen van bijz. scholen 20; vergoeding aan schoolbesturen als be- doeld in art. 101 der L.O. wet 1920 /200; kos ten landbouwonderwijs /45; kosten terzake van verzekering en pensionneering van amb- tenaren en beambten 60; kosten distributie mndvleesoh e.a. /1000; gedeelte jaarwedde vaste werklieden f 10; kosten van de districts- arbeidsbeurs en van de arbeidsbemiddeling 400; kosten terzake van verzekering, pen sionneering enz. 50; rente wegens door het bedrijf tijdelijk gestorte gelden 10; restitutie van teveel ontvangen bijdrage ex art. 38 3e lid der woningwet 410; totale verhooging der uitgaven /5340; onder de uitgaven te verlagen de post on- voorziene uitgaven met /3170; Kapitaaldienst. onder de inkomsten te verhoogen de vol gende posten: bijdrage van het rijk in de kosten verbouw arbeidsbeurs 40; bijdrage van hoofdstuk VII van den kapitaaldienst 60; totale verhooging der inkomsten 100; onder de uitgaven te verhoogen de volgen de posten verbouw arbeidsbeurs /100; bijdrage van hoofdstuk XI van den kapitaaldienst /60; totale verhooging der uitgaven /160; onder de uitgaven te verlagen de post aan koop van rentegevend goed met 60. De VOORZITTER deelt mede, dat op on derwijs" een bedrag van 1000 is overgehou- den, welke nog in deze wijziging moet verant- woord worden. In verband hiermede, wordt het bedrag- van 3170 teruggebracht tot 2170. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 9. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1935. Burgemeester en wethouders stellen voor de begrooting dienst 1935 te wijzigen als volgt: onder de inkomsten te verhoogen de post bijdrage van het rijk in de kosten van steun aan werkloozen 25000; onder de uitgaven te verhoogen de posten: steun aan werkloozen /5000; kosten van werkverschaffing door of vanwege het rijk ondemomen 20000; totale verhooging der uitgaven 25000. Krachtens de geldende voorschriften kan bij een totaal cijfer voor werkloozensteun en werkverschaffinjg van 135.000 worden ge- rekend op een bijdrage van het rijk van 78,4 of 105,300. Als bijdrage is thans uit getrokken 77.000. De bijdrage kan dus me' een gelijk bedrag als dat der uitgaven worden verhoogd. Als steunverleening is over de eerste 4 maanden uitgegeven 32750. In verband met de werkverschaffing kan dit cijfer voor de volgende 8 maanden worden geraamd op 82250, is totaal 115.000. De raming be- draagt thans 110.000. Noodzakelijke ver hooging 5000. Voor werkverschaffing is nog geen post uitgetrokken. De raming hiervoor moet op 20.000 worden uitgetrokken. De heer VAN DRIEL vraagt inlichtingen omtrent den post van 20.000. De heer SCHEELE -anitwoordt, dat bedoelde 20.000 zijn bestemd voor werkverschaffing. Daar dit niet uit de gewone middelen mag ge9chieden, is het noodig, hiervoor een post uit te trekken. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Wijziging begrooting Woningbedrijf dienst 1934. Burgemeester en wethouders stellen voor het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit: de begrooting van het woningbedrijf, dienst 1934 te wijzigen als volgt: onder de baten te vermeerderen de volgen de posten: opbrengst huren 119,24, rente uitgezet kasgeld 18,09, verhaal van bijdragen voor eigen- en weduwen- en wezenpensioen inge volge antikel 36 der pensioenwet 1922 Stbl. 240 1,25; opbrengst ingewisselde zegels /1,17; huren 63,24; rente uitgezet kasgeld 6,67vebhaal van bijdragen voor eigen- en weduwen- en wezenpensioen ingevolge artikel 36 per pensioenwet 1922 Stbl. 240 /0,45; op brengst ingewisselde zegels /0,43; opbrengst huren 26,60; rente uitgezet kasgeld /4,75; verhaal van bijdragen voor eigen- en wedu wen- en wezenpensioen ingevolge artikel 36 der pensioenwet 1922 Stbl. 240 /0,34.; totale vermeerdering der baten 242,23 onder de baten te verminderen de post: uit gaven van de gmeente wegens andere grond- slagen, art. 38 woningwet 157,87; onder de lasten te vermeerderen de volgen de posten: onvoorziene lasten 2,26; winst 3,16; idem 71,65; idem 32,59; totale vermeerdering der lasten 109,66; onder de lasten te verminderen de volgende posten rente van het bouwvoorschot groot 109.000 23,54; onvoorziene lasten /0,86; rente van het kapitaal groot 13750,79 /0,89; uitkee ring aan de gemeente wegens bijdragen voor eigen- en weduwen- en wezenpensioen inge volge art. 36 der pensioenwet 1922 Stbl. 240 /0,01; totale vermindering der lasten 25,30. Kapitaaldienst: onder de inkomsten te vermeerderen de vol gende posten: onderhoudsfonds op 1 Jan. 1934 119,46; toevoeging aan het onderhoudsfonds 70,43 onderhoudsfonds op 1 Jan. 1934 55,70; toe voeging aan het onderhoudsfonds /40; totale vermeerdering der inkomsten 285,59; onder de inkomsten te verminderen de posten: onderhoudsfonds op 1 Jan. 1934 53,97;: toevoeging aan het onderhoudsfonds /400; totale vermindering der inkomsten 453,97; onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: uitkeering uit het onderhoudsfonds 564,61; onderhoudsfonds op 31 Dec. 1934 over te brengen naar de volgende dienst 189,89; idem 95,70; totale vermeerdering der uit gaven 850,20; onder de uitgaven te verminderen de post:- onderhoudsfonds op 31 Dec. 1934 over te brengen naar de volgende dienst 1018,58. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6