Dr. Van Bockstaele Predikbeurten Feuilleton-vertellingen Gemengde Berichten Laatste Berichten Advertentien Afwezig J. P. PETERSMA, Bekendmaking. I Aanbesteding. Aanbesteding. Openbare Verkooping Het HUIS BRABANTSCHE BRIEVEN. RECHTSZAKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. Dokter A. v. d. HAUWAERT, Tandarts, St. Niklaas, tot 30 Juni a.s. AFWEZIG van Zaterdag 29 Juni tot en met Maandag 8 Juli. Zenuwarts, VLISSINGEN afwezig van 29 Juni tot en met 17 Juli. LIJKDIENAAR. te HOEK. JAN DE PUTTER, ren, schillen en wat dies meer zij, zich zoo vast In de roosters vastzogen, dat de doorlaatope- ningen verstopt raakten. /Het werd een complete overstiooming van de straten en het zich hoe langer hoe meer ophoopende water zocht op verschiliende jtaaisen zijn weg naar kelders eh kelderkeu- kens die weldra in volslagen modderpoeien kerschapen werden. B§ verschiliende personen kwam na afzak- •king van het noodweer toen nog de nachtelijke beadgheid, hun huizen van water en modder te ontdoen, een arbeid, die bij sommigen zooveel tijd in beslag nam, dat zij zich eerst tegen den morger, weer ter ruste konden begeven. Hier en daar is de zuigpomp er bij moeten j*eha.a]d worden, kortom, bijna iedereen heeft de naweeen van deze wolkbreuk aan den lijve moeten ondervinden. Ook was na afloop van dit noodweer in de verte een rooden gloed aan den hemel zicht- baar. Er werd gemeld, dat naar den kant van <de Vadken brand gewoed heeft in een boeren- huis. waarbij verschiliende huisdieren in de ■vlammen zijn omgekomen. Een noodweer, zooals we in jaren hier niet meegemaakt hebben. ZONDAG 30 JUNI 1935. Ned. Hervormde Kerk. TtEffi NEUZEN. 9.30 u„ Ds. G. L. Bouman, van Winschoten; 2.30 u., Ds. G. L. Bou man, bed. H. Doop. SOJESKIiL. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop; 2.30 u., de heer H. J. Plagge- mars. avet, 9.30 u., Ds. Van Oeveren; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, van Ter Neuzen. HOESK. 9.30 u., de heer H. J. Plaggemars, van Sluiskil; 2.30 u., Ds. E. Raams, bed. H. 3>oop en voorb. H. Avondmaal. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Ds. S. Groeneveld; 2.30 Ds. S. Groeneveld, afscheidspredikatie. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. HCTESK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9.30 u„ Ds. Kok; 2.30 u., lees dienst. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NE5UZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. A. Ver- hage, van Middelburg; 6 u., leesdienst. AXEL 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst; 6 u., Ds. A. Verhage, van Middelburg. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TE5R NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H Dienst; 2.30 u., Lof. Ulvenhout, 25 Juni 1935. Menier, Trui hee de ta- fel onder den no- tenl.eer gezet van- ayond en onder den gorgel van den mearel, die as 'n jzenvenfluit deur dean, stillen zomer- avond schalmeit, schrijf ik oe deus anaien olie, die vloeit over oew taiefke. Den avond is as iichaam. Den dag was zwaar. Broeihitte stond te wemelen op de velden. 'n Locht, teerblauw as 'nen geschuurden tin- nen schottel, wulfde over de stille weareld, die wit van zon was. In '.t hooilaand voelde-n-ik m'n bloed naar m'n vel dringen, zoo zweepte de zon hear wermte op mijnen bast. Zwaar kroelde den hout-achtigen geur van 't booi over ons durp. En eer ik 'nen volgen- deo voor gras afgeslagen had, lag den veu- rigen al te vergeelen tot goudgelen hooi, die zoo ziin tig ruukte, mee de scherpte van peper. Oew hoofd kroop er vol van. Ruim, wijd strekten de velden naar't bosch, da mee z'n leste sparren nog in 't hooilaand stond. Was werrn! M'nen bonte stond tot aan den buik in de Mark te slapen, met open lodderoogen, die aiks zagen. As Trui 'n kan koel pompwaber met citroen- sap 't laand opbrocht, dan stotte ze me aan, wees op den bonte en lachte: „die is zekers bang dat den melk zuur wordt mee die hitte, Drc". En fel zag ze deur heur spleetoogskes, die 't witte zormelicht deurboorden, naar mij. •Jk Had plazier in m'n sterke, pootige wijf, wmioo. De mouwen op, tot d'ellebogen, sjuust as in den winter, waren heur korte, breeje on- dtrermen te zien in al heur steuvige kracht: hard van den buiten, vurig van de zon! Ros van den fellen dag, scheen heuren kop de zon af te ketsen en ginnen pe£rl zweet was aan heur te zien. Toch had ze sjuust duizend .meter ver twee koperen kannen water ge- dragen, deur 't heete veld en heur ennigste opmerking over de wermte gold den zooge- nomden veurzorg van den bonte, die volgens Trui den melk koel bield. „Wa zegde gij weinig," vroeg Trui. Maar ik vergat efkens antwoord te geven. Amico, 't is 'n plazierig bezit, zo'n struisch wijr? As stippen waren de kearels in 't wijd- ruime hooilaand. Ze stonden verspreid, hier en daar in kleine groepen, die den witten bui- En nog wijder en wijdscher mokten. *t Gras viel gestaag plat onder de zulver- blaanke zeisen, die as zonneschichten over •ffeerde sprongen. tk Had m'n borst bloot, waarover 't water gutste tot jeukens-toe. Duuzenden veugeltjes pitsten in 't afge- dane grasgewas, waaruit ze grbet huilie zaai- kes zochten. Wa verderop lag* mijnen Bles, onder den schaduw van 'nen popelier, waaruit zachtjes ™t Oosten-windeke klepperde. 't Was zoo stil, da'k 't uurwerk in onzen keirktoren heurde schuren, teugen dat den klokslag viel in 't witte Niks van deuzen puren zomerdag, die werrn teugen oew vftl aankroelde. Toen dwerlden wat hooipluimkes op 't Mansvolk keek allegaar naar de locht. Enkelen wezen naar 'nen donderkop, die schamp-wit teugen 't ,,geschuurde tin" van den hemel stond gekarteld. 't Windeke ruimde. Koel streek 't over de verbrande borsten en nekken. De veugeltjes flierden in groote zwerim weg. Toen dusterde den dag. Slecht getroffen! Den wind builde. Den dag verkleurde. In 't Ioof veural, dat deurschijnend lichtte van de i kollesale witte donderwolken, die 't geblader- i te deurschenen. Boven de bosschen, wijd weg, den kant van j 't Belze uit, kruiden de woikenklodders over malkaar in bezeten geweld. Ik wenkte m'n volk, dat daarop al te woch- ten stond. Ineenen wier de weareld zwart. Hoog boven onzen kop flierden''zwarte wolkslierten; d'eerste druppen, malscb en vet, patsten neer. Spattenden uit malkaar op oew daampende vel. Maar 'k was te veul mee m'n afgedane booi begaan, om die lekkere, die koele drup pen te genieten. Maar ollee! 't Stond nog nie in oppers, 't was straks gaauw gekeerd. Dof rolde den donder van verre, achter de bosschen vandaan. Zwak sidderde het eerste gelicht aan den ender. Vetter klatsten de druppen op d'eerde. Spetterden op 't loof in rauschend gerucht. 'k Ging mee de mannen op huis aan. Slen- terend, waant 't was lekker op den buiten. De eerste druppen in 't w5rme laand lieten den ebrde ruuken met vrouwelij'ken geur, as ik 't zoo zeggen mag. 'Nen veugel vloog mee aangstig Snellen slag deur 'it wolkenzwart, op kollesale hogte. Toen klatste de bui in rausend lawijd naar d'eerde. Toen sloeg veur 't eerst vandaag ginnen w^rmen gloed op oew vel. Ziltig en malsch stroomde 't water tot schuimens-toe op den groenen ebrde, die gulzig zoop uit deuzen overdaad. Den donder rolde dichterbije. 't Licht wier blaauwer. Sneed as messen veur oew oogen, die er blind van wieren. Den dbnder begost te knetteren, of de loch- ten scheurden. 't Lawijd wier heftiger. As radeloos zwiepten de volleboomkruinen in de vlagen van den spookachtigen wind, die ieveraans uit den diepen duster kwam ge- gulpt. telkens en telkens weer. En as we in den stal te wocbten stonden, dan schuurde den waterval witte voren in den erft, waar- laangs 't schuimend sop driftig wegspoelde naar den laaggelegen mestkuil. Toen barstte er 'nen donderslag los, waar- van 't lawijt te groot scheen veur ons durpe Wij keken malkaar aan en ennigte sloegen 'n kruske. Daar kwam Trui aangebeerd. Wit as 'nen doek. E as ze aangstig is, amico, dan zet ze ge- meenlijk 'nen grooten mond open. ,,Zeg 's zijn juilie gek? Motten guilie ge troffen worren? Is da-d-'n manier van doen am hier in de poort te gaan staan? Naar binnen zeg 'k oe!" En sjuust as ik naar 'n krachtig woord zocht, om heur te laten zwijgen, dan flikkerde daar 'n mes van blaauw licht veur onz' oogen, dat we stijf stonden, gevangen zaten in 't bloedstremmende licht. As ik weer zien kost, zou 't me nie ver- wonderd hebben, as ik hier nog alleenig stondmaar net as ik blij was mee m'n verlossing uit deus korte gevangenis van schrikkelijk licht, dan daverde de weareld onder de twintig, dartig klappen, die daar in de ruimte sloegen of heel den hemel op onzen kop ging vallen. Trui hield heur haanden boven op heur muts. Ze boog in heur knieen deur of er al 'n zwaar meubel uit den hemel op heur viel. As menschen in den aangst zitten, dan geef ik ze zoo meugelijk altij maar wa te doen, da's t beste middel om ze over den aangst of zurg henen te helpen. Maar 't onweer begost nou af te nemen. Den donder ratelde, weer verder en verder weg, 't gelicht wier zwakker, de bui droog- de op. En veur we 't beseffen scheen de zon De... afgespoelde, opgeschuurde zon, amico' Ze straalde nog fierder as 'n urur gelejen. D'n buiten leek proper gebezemd. Maar m'n platte grasochernft! Afijn. Zo'n bui loopt rap kwijt en d'eerde was droog in 'n kwartier. De locht was as zalf veur oew keel. Ge slikte ze, dronk ze in teugen. 't Leven was eenen balsem. En deuzen avond, amico Ros vloeit den zonne-ondergaank deur den kruin van m'nen uitgedrupten notenl55r. Vermiljoen blinkt den spiegel van de voile regenton, waarop de avondlocht drijft. Trui ritselt heur krantje aan m'n tafel. Scheef zie 'k den manesikkel, blaank as zon- beschenen glas, aan den hemel hangen. 't Was 'nen zwaren dag, mee 'nen teug uit den hemel. Wat is 't leven schoon, wat is 't 'n groote genieting te axieiAen in Gods wondere, kuste- lijke schepping, waarover nou den aivond val len gaat, in dieperen duster, in plechtigen rrust. 't Is 'nen dag gewiest om op te eten, raauw! Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRA N.B. J. d. G., Utrecht. Oewen toraillebrief zal 'k mergenavond uitpluizen en beantwoorden. Bedaankt aivast veur oewen kollesalen brief, horre. (Lezer(es), gelieve dit te zeggen aan mijnen blinden amico, astebiief). D- Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 28 Juni 1935. De volgende vonnissen werden uitgesproken Wegens overtreding van 's Rijksbelasting- wetten: C. K., oud 27 j., koopman en winkelier, wonende te Stoppeldijk tot 10 boete of 5 dagen en 15 of 5 dagen hechtenis. A. v. D., oud 25 j., slachter, wonende te Clinige tot 15 boete of 5 dagen hechtenis. N. C. v. S., oud 27 j., slachter wonende te De Klinge (B.), tot 30 boete of 10 dagen hechtenis. A. v. D., oud 26 j., slachter wonende te Clinge en N. C. v. S„ oud 27 j., slachter, wonende te De Klinge (B.) ieder tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. D. d. N., oud 45 j., schipper, wonende te Umuiden tot 2 maanden gevangenisstraf. L. d. C., oud 29 j., voerman, wonende te Waarschoot (B.) tot 3 weken gevangenisstraf en 4 weken hechtenis met aftrek van het voorarrest. Uitgezonderd bij de zaak van de N., werden tevens de inbeslaggeniomen goederen ver- beurd verklaard. De volgende zaak werd behandeld: J. M. W„ oud 29 j., slager, wonende te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij op 20 April 1935 te Axel, opzettelijk een geldsfoedrag van tien gulden, toebeboorende aan Elisa beth Schieman, welk geld hij als restant van f 20,- onder zich had tot betaling van een bedrag van f 1,98, heeft verduisterd. Eisch f 25 boete of 10 dagen hechtenis. ONWEER. In den naeht van Woensdag op Donderdag woedde boven deze omgeving een vrij hevig en langdurig onweer. Naar iwe vernemen is de bliksem te Sluiskil en omgeving op verschil iende plaatsen ingeslagen, zonder evenwel brand te veroorzaiken. Woensdagnacht is tijdens het onweer dat boven deze streek woedde de bliksem gesla- gen in het douanekantoor aan het kanaal te Selzaete. De electrische lichtgeleiding werd beschadigd en een gat in een muur geslagen. Te Rosteine is een koe in de weide door den bliksem gedood. Te Assenede is de hofstede van den heer De Vleeschauwer getroffen en door brand vemield. Ook 2 koeien, 2 kalveren en een varken kwamen in de vlammen om. Te Aagtekerke sloeg de bliksem in de schuur van den heer K. Er ontstond geen brand, doch veel materieele schade. Te Nieuw- en St. Joosland sloeg de bliksem in den schoorsteen der Cbr. school, evejjeens zonder dat brand het gevolg was. Brokstukken wer den weggeslingerd, pannen en leidingbuizen vemield. Boven Twente woedde het onweer ontzet- tend. Verscheidene personen hadden een schuilplaats gezocht onder een boom bij het station-Noord te Elnschede. Zij werden door den bliksem getroffen, de 25-jarige mej. Rutgers uit Hengelo en de heer B. Leuferink uit Enschede werden op slag gedood. Oldenzaal was tijdens die bud geclurende een paar uur in duistemis gehuld, wegens storing op de liohtleiding. Te Rossum, nabij Oldenzaal is de groote boerderij van H. Oos- terbroek door den bliksem getroffen en ge- heel afgebrand. De levende have kon worden gered. In een weide aan den Nadorst, onder Mid delburg, zijn 2 koeien van den landbouwer Van de Putte door den bliksem doodgeslagen. Te Ursem is mej. Wildeboer, terwijl zij de koeien meikte door den bliksem getroffen. Zij is bewusteloos weggedragen en was den vol- genden morgen nog niet bij bewustzijn. Te Rotterdam verwekte een wolkbreuk, waarmede het onweer gepaard ging, aan velen groot ongerief. Tal van straten kwamen blank te staan, daar de riolen al het water niet afvoeren konden. Vele kelders en sous- terrains liepen onder water. Te Engelen werd de hoeve van den land bouwer K. getroffen en door het vuur verteerd en te Rosmalen die van den landbouwer J. Lits. Het blijkt, dat het korte onweer, dat Maan- dag voora! in noordelijk Friesland losbrak, heel wat schade heeft aangericht. In Noordwolde werd het huis van de weduwe Postma getroffen, dat met den geheeien in- boedel afbrandde. Tal van koeien werden in de wedden gedood. Te Suawoude sloeg den bliksem in een wagen met hooi. De hooier Bergsma werd door den bliksem getroffen en bewusteloos opgenomen. Weer bijgebracht bleek hij gedeeltelijk ver- lamd te zijn. Een der paarden werd doodge slagen, wagen en hooi verbrandden. Hier en daar ging het onweer gepaard met bagel- en regenbuien van ongekenden hevig- heid, die heel wat schade aan ruiten en veld- vruchten aanriehtten. Elders werd tijdens het onweer een wind- hoos opgemerkt, die hoopen hooi meters ver meenam. In de omgeving van het dorp Kooten viel een hagelbui, zooals daar nog niet beleefd is. Takken van boomen werden afgerukt, jonge vogels werden uit hunne nesten geslingerd. Zelfs kuikens in de ren werden door de dikke hagelsteenen gedood. De hevige bui duurde ongeveer 20 minuten en aan de veld- vruchten is groote scbade toegebracht. Ook Dinsdagnamiddag heeft het in Zuid- Friesland weer geonweerd, maar niet zoo erg als Maandag. EEN MOORD OP DEN „STATENDAM". Te Rotterdam is bekend geworden dat aan boord van het s.s. ,,Statendam" van de Hol- land-Amerika Lijn een moord is gepleegd op een der schepelingen. Kort voor het vertrek van het schip uit New York is aan boord een der opvarenden, de 40-jarige olieman P. de G. wonende te Rotterdam met een mes neer- gestoken en overleden. Een stoker K. ge- naamd en eveneens uit Rotterdam afkomstig, werd als verdacht van dezen moord ge- arresteerd door de New Yorksche politie, die ook bet lijk in beslag heeft genomen. DIEFSTAL IN EEN BAD. In het gemeentelijk bad aan den Amsteldijk te Amsterdam heeft iemand meer zijn aan- dacht gewijd aan de kleeren der zwemmers dan aan het zwemmen. Een 5-tal zwemmers heeft althans bjj de politie aangifte gedaan. dat, terwijl zij in het bad waren, uit hun kleeding in de kleedkamers diefstal is ge pleegd. DOOR EEN AUTO DOODGEREDEN. Woensdagmiddag ongeveer 5 uur is op den Jaagweg onder de gemeente Avenhorn een emstig ongeluk gebeurd. Een auto, waar mede couranten worden bezorgd en welke werd bestuurd door C. K. uit iHoom, kwam met groote snelheid den Jaagweg afgeredfin in de richting Hoom. Bij het passeeren van het woonwagenkamp kwam een bewoner van een der woonwagens, waarschijnlijk om naar zijn spelende kinderen uit te zien, juist den weg op. De man werd door den auto gegre- pen en werd met zoo'n kracht tegen de voor- ruit geslingerd, dat deze geheel versplinterde. De man, die vader was van 12 kinderen, werd 100 meter meegesieurd; hij was op slag dood. Een der woonwagenbewoners ontstak over dit geval z<56 in woede, dat bij een motorrijder, die hij voor den schuldige aanzag, te lijf ging en met een steen tegen het hoofd sloeg. Hij werd echter dadelijk vastgegrepen en de motorrijder kwam er betrekkelijk goed af. De bestuurder van den auto, tegen wien pro- ces-verbaal is opgemaakt, had lichte verwon- dingen. DE HITTE. De groote warmte, die sedert het einde van de vorige week, overal in Belgie wordt waar- genomen, bleef ook Woensdag aanhouden. Plaatselijke onweders braken los, maar brach- ten geen verkoeling van de atmosfeer. Te Brussel steeg het kwik Woensdag tot 31 gra- den Celsius, te Gent tot 32. Aan de kust was het slechts een paar graden minder. De grootste warmte werd geconstateerd in de Limburgsche Kempen. In talrijke steden zijn menschen door de ihdtte bevangen, op den openbaren weg, onwel geworden. Hier en daar kwamen zonnesteken voor, waarvan enkele met noodlottigen afloop. Op vele plaat sen zijn de scholen gesloten. DOOR DE WARMTE BEVANGEN EN OVERLEDEN. Tengevolge van de warmte is de ruim 45- jarige arbeider J. B. uit Vinkeveen, die Dins- dagmiddag in een hooifand langs de Zuwe werkzaam was, onwel geworden. De man is in den loop van Dinsdagavond overleden. NOODWEER. Een zeer zwaar onweer heeft zich Dinsdag ontlast boven S-eeland en Jutland. Talrijke boerderijen zijn door blikseminslag afgebrand. Bij Aalborg is een landbouwer door het hemelvuur gedood. Over een gebied van 75 hectaren is de graan- en bietenoogst vemield. Op het eiland Femoe tusschen Seeland en Laaland bezweken door een hevigen storm talrijke boerenschuren en stallen. Gedurende het onweer, dat slechts tien minuten duiurde, viel er niet minder dan 25 m.M. neerslag. ONWEER EN STORM BOVEN ZUID-ENGELVND. Boven Londen en een groot gedeedte van Zuid-Engeland zijn Woensdagmiddag hevige onweders losgebarsten. Er is een man ge dood, verscheidene huizen zijn beschadigd en andere vernielingen aangericht door de hevige hagel- en regenbuien. De temperatuur, die het boogste punt van dit jaar bereikt had n.l. 85 graden, daalde in weinige minuten met 10 graden. Bestuurders van vliegtuigen rapporteerden hevige stormen boven de hoofdstad. N OODLAN DIN G. Dinsdagmiddag omstreeks half zes moest het sportvliegtuig P.H.-L.P.S., dat van Bmssel kwam en bestuurd werd door Ir. F. J. Philips, tengevolge van een defect aan den motor een noodlanding maken op een weiland nabij Yerseke, waarbij het over den kop sloeg. Het toestel werd zwaar beschadigd, doch de heer Philips had slechts Mchte schrammetjes. Hij is later per trein naar Eindhoven vertrokken. Bij het demonteeren van het vliegtuig der Ph.-L.P3., dat een noodlanding in de Ierseke- moer moest maken, had Woensdag namiddag een ongeluk plaats dat betrekkelijk nog goed afliep. De romp van het vliegtuig stond op- getakeld, doch doordat het over zijn, zwaarte- punt heenging sloeg het om en kwam een der monteurs van de Hollandsche vliegschool uit Rotterdam daar onder terecht. Met ver- eende krachten werd het vliegtuig opgetild en de ongelukkige er van onder gehaald. Hij klaagde over pijn aan zijn linkervoet en ge- voelde zich -onwel, waarvoor geneeskundige hulp werd ingeroepen, welke door Dr. Gnir- rep werd verleend. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. MIDDELBURG. Hedenmiddag heeft in een bocht van den smallen Kloosterweg onder Aagtekerke, een ernstig ongeluk plaats ge- had. De veehandelaar J. L. uit Middelburg reed met zijn motorrrjwiel, met zijn knedht M. als duorijder, aldaar, toen uit tegenovergestelde rich ting een vrachtauto uit Westkapelle na- derde. Hoe het kwam is nog niet bekend, doch een botsing tusschen auto en motor greep plaats in een bocht van den weg, met het gevolg, dat L. van zijn motorrijwiel werd geslingerd en op slag werd gedood. De duorijder werd eveneens afgeworpen. Deze is na nog eenige teekenen van leven ge- geven te hebben eveneens overleden. De bestuurder van de vrachtauto was ge heel overstuur, doch hem deerde overigens niets. Het spoor dat de auto naliet loopt goed rechts van den weg. De jus title zal heden middag ter plaatse nog een ondenzoek in- stellen. INGEZONDEN STI KKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) BEVORDERING ANIMO DEELNAME ZEEUWSCH ELFTAL? In verband met den Zondag j.l. te Goes ge- speelden wedstrijd tusschen een Zeeuwsch K. N. V. B.-XI-tal en de Zwaluwen, kan ik niet nalaten het volgende onder de aandacht van alle Zeeuwen, en speciaal voetbalbesturen en -spelers, te brengen, opdat ze weten op welke wijze de spelers van het Zeeuwsche elftal na afloop van dien wedstrijd voor hun opoffering om te trachten in die ontzettende hitte het Zeeuwsche voetbalpeil zoo goed mo- gelijk op te voeren, door de daarmee belaste officials zijn beloond. De Zeeuwsche spelers werden na afloop bedanikt en kregen f 1,zegge 6en gulden, voor verblijfkosten, en de Zwaluwen ook denkt U? Enkele spelers, die toch nog wel iets meer van den afloop voor de Zwaluwen wilden zien, stapten hetzelfde hotel binnen als him collega's en deze spelers zaten met hun lei- ders te dineeren! En in datzelfde hotel zaten dus ook onze jongens, onze Zeeuwsche spelers, doch niet met hun leiders, doch verspreid aan verschil iende tafeltjes, waar niemand verder notitie van nam en die gelegenheid kregen te practi- seeren hoe ze sinds hun van huis gaan uit Ter Neuzen, Middelburg, Vlissingen of elders, ook een stevig maal konden krijgen, hetgeen ze toch even goed verdiend hadden als de Zwaluwen. Niet alleen verdiend doch waar- aan ook wel behoefte bestond na zoo'n in- spannenden middag. E6n der Zeeuwsche spelers werd waar schijnlijk van de heerlijke lucht van het diner, aangeboden aan de Zwaluwen-spelers, en zijn behoefte aan eenige versterking, in het hotel onwel en moest op een paar stoelen liggende maar in conditie komen. Na eenige boterhammen verwerkt te heb ben was hij later weer iets opgeknapt. Het doel van dit schrijven is meer om spe lers en clubbestuurders en alien die het goed meenen met onze Zeeuwsche voetballers, het grievende en pijnlijk aandoende onder de oogen te brengen opdat zij weten op welke wijze de moreele belangen van onze spelers veilig zijn. Een kostelijk diner, zooals de Zwaluwen kregen, was niet eens noodig geweest, doch desnoods een .koude lunch en na afloop ook een poosje'gezellig samenzyn, zou de liefheb- berrj bij de spelers, om de ,,eer" te genieten in een Zeeuwsch vertegenwoordigend elftal uit te mogen komen, meer bevorderen dan thans is geschied. Enkele spelers hebben dan ook reeds ge- zegd bet te betwijfelen of ze zich nog ooit ■voor een Zeeuwsch Xl-tal beschikbaar zouden stellen. Juist dit zou jammer zijn. Laten daarom alien die hiertoe in de gelegenheid zijn, het Bondsbestuur of zij die de regeling van der- gelijke wedstrijden hebben, opdragen in de allereerste plaats te zorgen dat ook onze Zeeuwsche jongens, na afloop van een wed strijd een goed maal kunnen gebruiken en niet meer met een fooitje worden naar huis gestuurd, waar ze absoluut niet genoeg aan kunnen hebben, om ook *maar op de meest eenvcudige wijze zoo'n dag hun verblijfkosten te kunnen defkken. Hoogachtend, P. KOSTER. Lid Z. V. B. te Goes. Voor Sluiskil: 26 Juni. Noorsch s.s. TOK- STAAT, 1106, led'ig. Antweipen. Voor Gent: 26 Juni. Eng. s.,s. AFOtN GWILI, 427, pekkolen, Manchester; Noorsch s.s. SKARV, 472, ledig, Newhaven; Lett. s.s. ASTRA, 1808, hout, Riga; Fransch s.s. DAPHNE, 1123, ledig, Caen. 27 Juni. Duitsch s.s. FRIELING HAUS, 2356, erts, Lulea; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London; Noorsch s.s. LISKEN, 655, ledig, Zeebrugge; Eng. s.s. ERNIX, 317, ledig, Goole; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Antwerpen; Deensch s.s. FREE- JA, 719, hout, Rafso. Van Gent: 26 Juni. Spaansch s.s. ACHU- RI, 1584, ledig, Bilbao; Eng. s.s. PTARMI GAN, 180, stukg., London; Duitsch s.s. IDA BLUMENTHAL, 890, ledig, Rafso. 27 Juni. Eng. s.s. AFON GWILI, 427, ledig, New-Castle; Zweedsch s.s. NUOLJA, 3681, ledig, Narvik; Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzer, Boness. Hiermede bericht oncer- geteekende, dat hij zich ge- vestigd heeft als Beleefd aanbevelend, S. BUIZE, Zaamslag A 63. Het Bestuur der waterkeering van de Calamiteuze SERLIPPEiNS-, NIEUW-OTHENE-, MARGARETHA-, KLEINE-piIUUSSENS- en EEN- DRAGTPOLDERS maakt bekend: dat de rekening der ontvangsten en uitgaven gedaan door den Secretaris- Ontvanger, mitsgaders de verantwoor- ding van het bestuur over het dienst- jaar 1934/1935, gedurende veertien dagen, te rekenen van Maandag 1 Juli ten kantore van den Secretaris-Ont- vanger ter inzage van de besturen en grond-eigenaren van" de polders, die bij de zeewering en oeververdediging van dit waterschap zijn betrokken, is nedergelegd en in afschrift, tegen be taling der kosten, voor hen verkrijg- baar is. Zaamslag, 28 Juni 1935. W. DEES Pzn., Voorzitter. J. STOLK Lzn., Secretaris-Ontv. Ondergeteekende zal namens zijn lastgever op DINSDAG 2 JULI a.s., in 5 perceelen trachten aan te besteden: HET BOUWEN VAN E!EN WOONHUIS AAN DE DAHLIA- STRAAT TE TER NEUZEN. lste perc. Graaf- en metselwerk. 2e perc. Timmer- en ijzerwerk. 3e perc. Zink- en loodgieterswerk. 4e perc. Glas-, schilder- en behangwerk. 5e perc. Electr. lichtinstallatie. Bestek en teekening verkrijgbaar k f 1,5e perc. 0,50. J. FRAANJE, Bouwkundige, 2e Verbindingstr. 22, Ter Neuzen. Het BESTUUR van de Woning- bouwvereeniging ,,SAS VAN GENT" is voomemens om op 8 Juli 1935 ten 7 ure nm. in Hotel „La Bourse" te Sas van Gent aan te besteden: „HET BUITENVERFWERK VAN 42 WONINGEN, in massa of drie perceelen". Bestekken en inlichtingen te ver- krijgen op werkdagen van 89 v.m. ten kantore van Architect HENNINK vanaf Maandag 1 Juli. Notaris HOVING te Ter Neuzen, zal op DINSDAG 2 JULI 1935, des nam half drie uur (W.T.), ten ver- zoeke van de Familie LJJBAART, bij den heer W. A. NIEUWELINK, Cafe ,,'s Lands Welvaren", in het openbaar verkoopen: met erf en tuln aan de St. Hu- brechtstraat 4 te Hoek, groot 8 Are 95 Centiaren. Betaling koopsom 1 Augustus 1035, onkosten 6 dagen. Las ten vana" 1 Juli 1935. Aanvaarding bij de betaling. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris voornoemd. Door deizen v-ervullen wij den treurigen plicht kennis te geven, dat heden zacht en kalm is over leden onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 64 jaar, 4 maanden en 26 dagen. Namens de Familie, Wed. J. DE PUTTER— DE ZEEUW. J. K. DE PUTTER. S. DE PUTTER—KOSTER en Kinderen. K. J. DE PUTTER. Axel, 26 Juni 1935.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2