SCH00LDA6 1935 Dr. Van Bockstaele H. S. C, Kuijiman, Oogarts Advertentien Laatste Berichten Afwezig Aanbesteding. Houtverkooping - Hoek eem partij NIEUWE HOUTWiREN TQESPIJS DROEVIG ONGELUK TE HAARLEM. TWEE JONGENS VEROORDEELD TOT LEVENSLANG. SCHEEPVAARTBEWEGING. GEORGES VAN ACKER en JOSe VAN BOCKSTAELE. A F W EZIG van Zaterdag 29 Juni tot en met Maandag 8 Juli. Dokter A. v. d. HAUWAERT, Tandarts, St. Niklaas, van 23 tot 30 Juni a.s. HET BOUWEN VAN EEN WOONHUIS AAN DE DAHLIA- STRAAT TE TER NEUZEN. Geeftdan Uwkind als bord De 55-jarige V., bijgenaamd Thomas de Freik, is een Ossenaar van geboorte. Hij woonde ten tijde van den overval naast den kassier van de boerenleen'bank te Maren. V. wordt er ernstig van verdacht dat hij destijds in contact met de Ossche bende heeft gestaan, aan welke hij de noodige aanwdjzingen zou hebben verstrekt. Toen kort na de overval den grond hem te Maren blijkbaar te warm onder de voeten werd, vestigde hij zich met- terwoon te Aalst bij Eindhoven. Het gaf te denken, dat toen ook de beruchte Ossche in- breker J. van B. zijn operatieterrein daarheen verpiaatste. Maandagmorgen zijn van O. en V. op transport gesteld naar den Bosch, teneinde daar ter beschikking van den officier van justitie te worden gesteld. De beide andere verdachten blijven voorloopig nog op het politiebureau te Oss opgesloten. Een moeder van zeven kinderen aangehouden wegens brandstiohting. Opnieuw is de oorzaak van een der vele verdachte branden, welke de laatste jaren te Oss voorkwamen, opgehelderd. De gemeente- politie is Dinsdag tot arrestatie overgegaan van de 37-jarige huisvrouw van R. v. d. E., moeder van zeven kinderen, wier boerderij in de Waterstraat te Oss op 26 Maart 1934 op geheimzinnige wijze is afgebrand. Eenig vee kwam daarbij in de vlammen om. Ondanks het feit, dat de gemeente-politie reeds dade- lijk na den brand van meening was, dat er brandstiohting in het spel was, kon men geen voldoende bewijsgronden aanvoeren en de ver- zekeringssom moest worden uitbetaald. De vrouw legde tenslotte een volledige be- kentenis af. Zij verklaarde dat zij: haar boer derij in brand heeft gestoken om zich de ver- zekeringspenningen toe te eigenen. Zij zal voor den officier van Justitie te 's Hertogen- bosch worden geleid. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Maandagavond is in het Zuider afwaterings- kanaal te Raamsdonk de 15-jarige M. L. bij het baden verdronken. Het slachtoffer was in het kanaal gaan baden met enkele jongens waaronder ook zijn broer. L. die zich te ver in het kanaal waagde verdween plotseling in de diepte. De andere jongens, die niet konden zwemmen, konden hem niet redden. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. Maandagavond is de 13-jarige T. B. te Capelle a. d. IJssel bij het zwemmen in de Maas onder Kralingsche Veer verdronken. In de Maas te Venlo is de 18-jarige W. B. bij het pootjebaden te water geraakt en ver dronken. Reddingspogingen bleken vruchte- loos. Dinsdagmiddag is bij het baden voor de haven van Harderwijk in de vaargeul ver dronken de 12-jarige zoon van den heer van W. Twee jaar geleden is een oudere broer van den jongen eveneens bij het baden om het leven gekomen. Dinsdagmiddag is te Goirle verdronken de 37-jarige M. Dietstraten, wonende te Goirle. De man was gehuwd en had twee kinderen. Dinsdagavond was de 27-jarige gehuwde fabrieksarbeider P. van G. uit Eindhoven in het Nieuwe Kanaal aldaar aan het zwemmen. Hij heeft vermoedelijk kramp gekrsgen en is in de diepte verdwenen en verdronken. ARRESTATIES TE OLDEBROEK. Vorige week zijn in de buurt van Oldebroek personen gearresteerd, die zich aan allerlei ongerechtigheden zouden hebben schuldig ge- maakt. Er werd in verschillende bladen van klein Oss gesproken. Tot welke proporties de Oldebroeksche historic dient te worden terug- gebracht, moge blijken uit het volgende. Voor een goed inzicht moet men in de eerste plaats de omstandigheden kennen. De Veluwe- zoom, zoo tusschen Wezep en Elburg, is zeer schaars bevolkt. Eerst in de laatste jaren is er door wagenaanleg, vreemdelingenverkeer, eenig tozidht op de woningtoestanden en vooral scherper politie-toezicht, in den vorm van instelling van een marechausseekazerne te Wezep, verbetering gekomen. Dit belet niet dat vooral het oudere geslacht zich nog moeilijk heeft kunnen aanpassen. Het vroeger een kwarteeuw terug geregeld voorkomen van zeer ernstige vechtpartijen en mishandelingen onderling, het in donker op- wachten en afranselen van menschen die zich buiten den hoofdweg durfden wagen, is door de marechaussee met den gummistok, door de Zwolsche rechtbank door zware straffen onderdrukt. Ook leerde men, dat het stroo- pen van wild, van hout, dennennaalden, enz. uit de bosschen, hetgeen vroeger iets van- zelfsprekends was, niet meer mocht, Het ge- volg hiervan was niet dat het ophield, wel dat het clandestiem gebeurde. Het spreekt wel vanzelf dat bij een dus- danige bevolking met geringe ontwikkeling zich wel meer afspeelde, dat daar voor bijna gewoon werd gehouden en elders als misdaad wordt beschouwd. De veroordeeling van een Oldebroeker door de Zwolsche rechtbank voor diefstal van rij- wiellampen bracht deze tot een bekentenis niet alleen van zijn daden, maar ook van alles wat hij zoo links en rechts aan geruchten had gehoord. Als eerste spoor volgde de marechaussee en diefstal van koper uit de legerplaats Olde broek. Vroeger liet de artillerie de verschoten projectielen voor wat zij waren, en aan om- wonenden werd oogluikend toegestaan de brokstukken weg te halen. In de laatste jaren worden na schietoefeningen echter de brok stukken verzameld in kuilen, die van tijd tot tijd worden leeggehaald, omdat in de projec tielen heel veel koper en koperlegeeringen zijn verwerkt. Ook nu ging de bevolking door met tusschenbeiden wat projectielenafval weg te halen en te verkoopen voor enkele centen per K.G. aan opkooper elders. Een half jaar geleden werd echter bemerkt, dat er een modeme strooming kwam: men was met een vrachtauto de schiethedde opgereden en had daar uit de kuilen vermoedelijk een flinke hoeveelheid weggehaald ineens. Naar aan- leiding van de mededeelingen van den ver- oordeelden Oldebroeker werden nu een 14 dagen geleden bij een opkooper te Harderwijk 730 K.G. in beslag genomen. Van het een kwam het ander. Bij hun ar restatie vertelden de meeste verdachten haast oogenblikkelijk alles wat zij in een lange reeks van jaren voor ongeoorloofds hadden uitge- haald. Inbraken in landhuizen van Kamper fami ne's bij Wezep, later hetzelfde in landhuisjes bij Nunspeet, maar altijd by voorkeur 's win ters als zij onbewoond waren en niet te ver- wachten was dat er spoedige ontdekking zou volgen; de buit was dan ook als regel mini- maal. Diefstallen van rijwielplaatjes, rijwiel- lantaarns, goederen van onbeheerd gelaten venterswagens en natuurlijk kippendiefstallen, deden zich herhaaldelijk voor. Het behoort alles uit misdadigersoogpunt tot het „kleine werk". In den loop van die jaren deden zich ook eenige branden en brandjes voor, zelfs vrij vele, dank zij de rietbedekking en slechtge- bouwde schoorsteenen. Enkele van deze schijnen opzettelijk gesticht te zijn voor de verzekeringsgelden. Het eenige misdrijf, dat verder van honk gepleegd is, was de diefstal van vijf koeien uit een weide te Hoogland, bij Amersfoort, ook al weer eenige jaren terug. De groote slag" is geweest de diefstal van f 800 bij iemand onder Doornspijk begin van dit jaar. Hoofddaders zijn de klompenmakers W. v. d. M. en zijn sehoonzoons J. W. en W. v. d. B. De andere gearresteerden hebben bij den of ander gevalletje deze geassisbeerd of zijn debet aan misdrijven op eigen houtje, die door praatjes nu ook aan het licht kwamen. Het onderzoek door de marechaussees in- gesteld is hierdoor zoo tijdroovend en veelom- vattend, omdat het juist niet een kleine bende was die hier opereerde, maar een 50 tot 60 personen betrokken zijn bij de uit een tijdperk van tien jaren opgezamelde ongerechtigheden van deze geheele streek. Natuurlijk groeien bij de mondelinge over- levering de misdaden weelderig in omvang en aantal. Door het vele gepraat zijn nu echter boven- dien aan het licht gekomen eenige zeer ern stige symptomen op zedelijk gebied. Ten- minste een geval, maar waarschijnlijk zijn het er meer, van moord op 'n pasgeboren kind iets wat daar vroeger nooit voorkwam, evenmin als abortus is aan het licht ge komen. ON WEER BOVEN NOORD-BRABANT. Gisteravond onitlastte zich boven een ge- deelte van Oostelijk Noord-Brabant een hevig onweer. In den Dungen hield het noodweer niet lang aan. De bliksem sloeg evenwel in de boerderij van den landbouwer R. van der Steen op de Keer. In een minimum van tijd brandde de stalling als een fakkel. Het tal- rijke gezin kon zich ternauwemood redden. De brandweer was spoedig ter plaatse en be- streed met eenige stralen de vuurzee. Het achterhuis met stalling zijn geheel in de asch gelegd. Het woongedeelte liep groote water- schade op. Een aantal kippen is in de vlam men omgekomen. De schade wordt door ver- zekering gedekt. Te Berlicum ging het onweer gepaard met zwaren hagel, waardoor groote schade werd aangericht aan de te velde staande gewassen. De bliksem sloeg in het woonhuis van den groentenkweeker v. d. Heijden op den Dijk, zonder eveniwel brand te veroorzaken. Het dak van het woonhuis werd gedeeltelijk ver- nield. Voorts werd eenig vee in de weide gedood. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gisteravond is de bliksem geslagen in de boerderij van Ebbers op Hietmaat te Zelhem. Het 7-jarig dochtertje werd getroffen en ge dood. De boerderij is totaal afgebrand. OUDE MOORD OPGEHELDERD? Acht en twintig jaar geleden is op den toen nog lang niet volgebouwden Linker Maasqever te Rotterdam een moord gepleegd in de buurt van een stoomgemaal, dat zich aan de Pre- torialaan bevond. Een bootwerker, een zekere Van Dijk, werd vermoord gevonden en uit het onderzoek bleek, dat, toen men het lijk vond, de man al een vier en twintig uur dood moest zijn. Deze moord is nooit opgehelderd gewor- den. Onlangs is aan den Linker Maasoever de eigenaar van een cafe overleden. In de buurt ging toen het hardnekkige gerucht, dat deze cafehouder op zijn sterfbed bekend zou heb ben, dat hij den moord gepleegd had. Een en ander kwam ook de politie ter oore. De mis daad was inmiddels verjaard. Niettemin heeft de politie naar de geruchten over de bekente nis een onderzoek ingesteld, welk onderzoek echter geen positieve resultaten heeft gehad. (N. R. Crt.) DRIE DAGEN RONDGELOOPEN MET EEN KOGEL IN ZIJN ZITVLAK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd een man aangehouden op de Hengelosche straat te Enschede, die een pak op zijn nek droeg. De man rukte zich los en koos het hazenpad. De rechercheur, die de aanhouding verrichtte, zond den man een kagel na, doch de man wist desondanks te ontkomen. Woensdag is de vluchteling, een 25-jarige zwerver, P. A. v. d. L., thans te Enschede ge- domicileerd, te Apeldoom aangehouden. Hij werd op transport gesteld naar Enschede. Daar bleek de kogel nog in het zitvlak te zit- ten. Het voorwerp moest langs operatieven weg verwijderd worden, iets waartegen de be- trokkene zich aanvankelijk verzette. Uit het onderzoek is nog gebleken, dat de zwerver, die het pak manufacturen uit een magazijn van den expediteur Van der V. had ontvreemd, meermalen daar een bezoek had gebraoht. Deze goederen werden grootendeels bij een koopman te dezer stede in beslag ge nomen. EEN STOOMBOOT ONTVREEMD. Een reederij te Amsterdam was eenigen tijd geleden met iemand in onderhandeling getre- den over den verkoop van een van haar pas- sagiersstoombooten. De adspirant-kooper toonde groote animo voor de transactie en de reederij ging er toe over een zgn. huurkoop- contract op te stellen. De adspirant-kooper werd uitgenoodigd, dit contract te komen teekenen en tegelijkertijd den eersten termijn te voldoen. Wie er echter op het reederskantoor verscheen de adspi rant-kooper niet. Het leek wel of hij opge- houden had, te bestaan. Op zichzelf vond de reederij dit niet zoo heel erg, maar waar zij wel bezwaar tegen had, was het feit, dat het stoombootje, dat in een haventje aan het van Hasseltkanaal aan den overkant van het IJ lag, eveneens verdwenen was. Het werd na eenigen tijd teruggevonden op een werf, waar de kooper, die het niet gekocht had, het in reparatie had gegeven, zonder de toestemminlg van den rechtmatigen eigenaar te hebben afgewacht. De reederij heeft een aanklacht wegens dief stal ingediend, zoodat van den verkoop van het stoombootje wel niet veel meer zal te- recht komen. EEN NIEUW SOORT DUIKERTOESTEL. Donderdagmiddag zijn twee Duitschers met het motorbootje UM. 360, schipper van Woen- sel, naar de Noordpier te IJmuiden gevaren, om te trachten met een nieuw soort duiker- toestel duikproeven te verrichten naar een Heldersch bootje, dat daar twee jaar geleden vergaan is. Aan boord moet zich een som geld bevinden van 180. De motorboot was door de beide Duitschers aangekocht. Twee minuten nadat de duiker zich te water had begeven, bemerkte men, dat hij geen tee kenen van leven meer gaf. De man werd on- middellijk opgehaald en kunstmatige adem- haling werd toegepast, echter zonder resul tant. Men keerde daarop naar IJmuiden terug, waar onmiddellijk een geneesheer aanwezig was, die eveneens, gedurende een uur, kunst matige ademhaling toepaste. De man bleek echter reeds te zajn overleden. Het slacht offer was de 28-jarige H. A., afkomstig uit Hamburg. Hij laat een vrouw en een kind achter. Het duikertoestel en de andere attri- buten zijn in beslag genomen. DE FRAUDE TE WORMERVEER. Tot nog toe is men er niet in geslaagd nadere aanwijzingen omtrent de veriblijfplaats van den voortvluchtigen bankier uit Wormer- veer te krijgen. Alleen weet men, dat hij in het Oosten des lands moet verblijven, doch waar is niet precies bekend. Achteraf beizien ware het tactischer ge weest, na hetgeen reeds kort na Pinks teren bekend was, den voortvluchtige geen kans meer te geven om te ontsnappen, vooral niet na Vrijdag 14 Juni, toen de frauds feitelijk al bij de politie bekend was en men het noodig vond den bankier verder te bewaken, wat Zaterdag en Zondag trouw is geschied. Dat hij Maandag 17 Juni toch nog naar de Beurs te Amsterdam kon gaan, kwam doordat dit zijn gewoonte was en men werkelijk vertrouw- de, dat er geld zou worden gehaald en dat effecten zouden worden meegebracht. Eerst toen de betrokkene Maandagavond niet terug- keerde, werden er verdere maatragelen ge nomen en het openbreken der safe's toonde voldoende aan, hoe de zaak erbij stond. Gemeld kan nog worden, dat het den com- missaris vein politie te Wormerveer is gelukt groote bedragen aan geldswaardige papieren en verdere bescheiden op te sporen en mee naar Wormerveer te brengen. Zaterdag zijn deza gedeponeerd ter griffie te Haarlem. Beslag werd verder nog gelegd op effecten, die evenwel niet zoo maar konden worden teruggenomen, maar die nu niet verder kun nen verhandeld worden. Verschillende safehouders kregen van de politie bericht, dat hun stukken waren opge- spoord en nu weer in goede handen waren. In zake de teruggave kon natuurlijk nog geen datum worden genpemd. En eerst als de voortvluchtige bankier te Wormerveer is gevonden, zal er meerdere klaarheid in deze zaak komen. VAN f 11.000 BEROOFD. Zondagochtend is een zakenman uit Den Haag op een politiebureau in de binnenstad komen vertellen, dat hij zijn portefeuille met 11.000 was kwijt geraakt in den afgeloopen nacht. De dienstdoende inspecteur toonde den man de portefeuille, die een surveilleerend agent van politie even tevoren in de Zwanen- steeg had gevonden. Er zaten papieren in ten name van den Hagenaar; het geld was er evenwel uit verdwenen. De man vertelde, dat hij Zaterdagmiddag met zijn auto naar Rotterdam was gekomen. Hij had op den Schiedamschedijk eenige ver dachte huizen bezooht en eveneens op de Binnenrotte. De adressen op den Dijk herin- nerde hij zich achteraf nog wel, maar de an dere niet. Des nachts had hij in zijn auto ge- slapen. De politie deed huiszoeking op de aange- geven adressen; zij arresteerde er een vrouw, die aanvankelijk niet wilde erkennen, dat de Hagenaar bij haar op bezoek was geweest, doch dit feit na lang aanhouden toch toegaf. Het geld is niet gevonden. VERKIEZINGSVARIA. Tijdens de stemming door den gemeente- raad te Zevenbergen heeft zich een incident voorgedaan, hetwelk wel eenig in de geschie- denis zal zijn. De voorzitter van het stembureau Zeven- bergsche Hoek heeft aan vijftien kiezers per vergissing inplaats van een stembiljet, een bianco oproepingskaart verstrekt, welke door de diverse kiezers in de bus werden gedepo neerd. Toen een kiezer wederom een oproe pingskaart inplaats van een stembiljet ont- ving, vroeg hij den voorzitter of er een nieuw soort biljetten werd verstrekt, waarop deze zijn vergissing bemerkte. Het stembureau overwoog wat te doen en besloot om de 15 kiezers te verzoeken opnieuw te komen stemmen en hun hiervoor een kwar- tje vergoeding te geven. Echter de kiezers bleven thuis. Toen werd er een auto gerequireerd om de kiezers te gaan halen en het lukte er veertien te bewegen om opnieuw te stemmen. De vijftiende was echter op reis gegaan en niet meer te achterhalen. De vraag, welke in Zevenbergen thans ge steld wordt, is of er nu nieuwe verkiezingen zullen moeten worden uitgeschreven. De 73-jarige heer B. en zijn 78-jarige echt- genoote zijn op de Raaks te Haarlem door een vrachtauto aangereden, vermoedelijk door dat zij den rijweg wilden oversteken zonder voldoende op het verkeer te letten Beiden werden tegen den grond geworpen. De heer B. kreeg een schedelbasisfractuur en brak een rib, terwijl zijn vrouw een zware hersenschudding had opgeloopen. De oude menschen zijn opgenomen in het Diaconessen- huis; de toestand van de vrouw is levensge- vaarldjk. SPELLINGS ABOTAGE VAN AMBTEN AREN Het departement van Justitie heeft de goed- keuring geweigerd op de statutenwijziging van den Algem. Ned. Typografenbond, omdat de stukken in de spelling Marchant waren gesteld. Wij vernemen thans, dat eerst aan de volgende voorwaarden zal moeten. worden voldaan. a. De statuten zullen gesteld moeten zijn in het Middelnederlandsch, het Siegenbeeksch, het de Vries en te Winkelsch en het Mar- chants, en wanneer de aanvrager ook belan- gen heeft in de kolonien, in het Maleisch en het Hoog-Papiamentsch. b. Zij zullen op mu?iek gezet moeten zijn door Prof. Dr. Willem Mengelberg. c. Zij zullen voorzien moeten zijn van de handteekening van Z. M. den Plaatsvervan- genden Maharadja van Kashmir. d. Zij zullen verlucht moeten zijn met minstens drie karakteristieke koppen van vrligestelden. (De Groene, K.K.) ERNSTIG ONGEI/K. Een driemotorig vliegtuig van de ,,Saco" luchtlijn is bij het vertrek van de luchthaven Medellin in Columbia tengevolge van den krachtigen wind tegen een ander driemotorig toestel aangeslingerd. Veertien menschen werden gedood, onder wie de Argentijnsche tenorzanger en filmster Carlos Gardel, die op weg was van Bogata naar Panama met zijn gezelschap, om op te treden in de theaters van Midden-Amerika, na zijn toumee door Zuid-Amerika. Zij waren des middags om 12 uur uit Bogata vertrokken en bereikten Medellin in den na- middag in het driemotorige „Saco" toestel. Bij het vertrek naar Cali kwam het vlieg tuig in botsing met een toestel van de ,,Soadta" lijn, waarvan de piloot werd gedoqd. Onder de slachtoffers bevindt zich ook de directeur zelf, Carlos Samper Saco. Nader wordt uit Panama gemeld, dat bij het ongeluk op het vliegveld Medellin veertien personen zijn gedood, onder wie Ernesto Sam per, de beroemde Columbiaansche vlieger, die naar men meent, het toestel bestuurde, dat in botsing kwam met een -Duitsche machine, waarin zich zeven personen bevonden, en die wilde dalen. Duizenden menschen waren naar het ver trek van Carlos Gardel komen kijken, die in Parijs, Argentinie en New-York zoo'n ver- maardheid bezit, en waren daardoor getuige van de ramp. Ernesto Samper, de Lindbergh van Colum bia, heeft een der records van Lindbergh ver- beterd. Na de botsing vielen beide toestellen in vlammen neer. SPADA TERECHTGESTELD. De beruchte Corsicaansche bandiet Spada, de laatste vertegenwoordiger van de heer- schers der Corsicaansche bosschen, is ge- executeerd. Omtrent de laatste levensuren van Spada, wordt vemomen, dat hij tot laat in den avond met zijn bewakers heeft gekaart, totdat hij van meening was, dat het tijd werd om te gaan slapen. Toen de bewakers hem kwamen wekken, lag hij vast te slapen. Zij moesten hem flink schudden, om hem wakker te krijgen. Toen hem plechtig werd aangekondigd, dat zijn laatste uur had geslagen, antwoordde hij droog: ,,Aan moed heeft het mij nimmer ont- broken". Langzaam en zorgvuldig maakte hij toilet, waarna hij verzocht de H. Mis te mogen bij- wonen, waaronder hij te communie ging. Het laatste glas rum en de laatste cigaret, welke hem werden aangeboden, zooals in Frankrijk gebruikelijk is bij een terechtstel- ling, weigerde hij. Toen hij de gevangenispoort, waarvoor de guillotine stond opgesteld, werd uitgeleid, wil den de beulsknechten hem steunen, doch dit wees hij af: „Ik kan alleen wel gaan", zei- de hij. V6or hij het schavot beklom omarmde hij den priester, die hem op zijn laatsten gang begeleidde en nam afscheid van hem met de woorden: „Vooruit maar. Tot weerziens". De omgeving van de gevangenis was streng door politie en militairen afgezet, zoodat nie- mand de terechtstelling kon bijwonen, behalve het gerechtshof en de vertegenwoordigers van de pers. Spada werd van zes moorden beschuldigd, die eenige jaren geleden een geweldige sen- satie hadden gewekt. Een expeditie gendarmes is indertijd in ver- band met deze moorden naar Corsica gezon- den om den bandiet gevangen te nemen. EEN SLOKOP. In een ziekenhuis te Lodz in Polen is thans voor den zesden keer een fakir geopereerd die op kermissen allerlei voorwerpen had in- geslikt, die voor normale spijsverteringsorga- nen minder geschikt zijn. Ditmaal werden uit zijn maag gehaald: 560 groote glasscherven, 270 veiligheidsspelden in alle grootten, 110 haarspelden, 210 spijkers, 20 dassen en een aantal potlooden en potloodslijpers, benevens een uurwerk van een horloge. nib j .i i De rechter te Jasper in den staat Indiana heeft twee jongens, den 14-jarigen Bascum Ray en den 17-jarigen Maurice Sheridan uit Huntingdon in West-Virginia veroordeeld tot levensla'nge gevangenisstraf, waarvan de eerste jaren zullen worden doorgebracht in een staatsopvoedingsgesticht. De sheriff had de jongens Maandag j.l. ge arresteerd toen hij in hun auto gesmokkelde alcohol had gevonden. Op weg naar de ge vangenis trokken de jongens plotseling re volvers, waarmee zij den sheriff in bedwang hielden. Zij boeiden hem met zijn eigen hand- boeien en zetten hem uit den auto. Korten tijd later werden zij echter toch gearresteerd. Aangezien de jury hen schuldig aan ontvoe- ring verklaarde, had de rechter geen andere keus dan hen tot levenslange gevangenisstraf te veroordeelen. Ondertrouwd: A. C. S. VAN BREDA VRIESMAN Arts en R. DE ROO HET ONWEDER. VAASSEN. In den afgeloopen nacht om- streeks 1 uur woedde boven Vaassen een hevig onweder. Te ongeveer half twee sloeg de bliksem in de groote boerderij „Runne- berg", bewoond door den heer Kloeselman en zijn echtgenoote. Vermoedelijk is de vrouw vah Kloeselman door den bliksem getroffen en gedood, want men vond haar lijk in het bed op de slaapkamer. Men vermoed dat Kloeselman nadat hij bemerkte dat de bliksem was ingeslagen en brand was ontstaan uit het bed is gesprongen en naar buiten wilde Snel len, al thans men vond zijn lijk voor een kast in een andere kamer geheel verkoold. De boerderij brandde geheel uit en de brandweer van Vaassen kon tegen die vuurmassa niets uitrichten. Het echtpaar Kloeselman was ongeveer 60 jaar oud. HOORN. In hot nabijgelegen Ursem werd de 20-jarige B. Wildeboer, die bezig was in het weiland koeien te melken, door den blik sem getroffen. Bewusteloos werd zij aange- troffen terwijl zij geheel blauw zag. De ge- neeskundige dienst die spoedig ter plaatse was, heeft haar naar het ziekenhuis doen ver- voeren, doch hedenmorgen was het bewustzijn nog niet wedergekeerd. Voor Ter Neuzen: 24 Juni. Eng. s.s. THE SULTAN, 356, ijzer Millom. 25 Juni. Ned. s.s. BEIJERLAND, 865, kolen, Gdynia. Van Ter Neuzen: 25 Juni. Eng. s.s. THE SULTAN, 356, ledig, Blyth. Van Sas van Gent: 24 Juni. Fransch s.s. CAPT. LE DIABAT, 1613, ledig, Sunderland. Voor Selzaete: 25 Juni. Zweedsch s.s. CLEOPATRA, 4975, ledig, London. Van Rienien: 24 Juni. Noorseh s.s. ORA- NIA, 696, fosfaat, Wallacebury. Voor Gent: 24 Juni. Amer. s.s. WEST CAMAK, 3513, gem., Havre; Noorseh s.s. AVANCE I, 768, erts, Requijade; Duitsch s.s. SPECHT, 355, ledig, Bremen; Duitsch s.s. HARALD, 612, hout, Danzig; Eng. s.s. PTAR MIGAN, 180, stukg., Antwerpen; Lett. s.s. LIVONIA, 503, hout, Kotka. 25 Juni. Eng. s.s. ARDGANTOCH, 415, ledig, R'dam; Zweedsch s.s. SKARABORG, 595, hout, Gefle; Zweedsch s.s. THEMIS, 385, papierpap, Enge; Grieksch s.s. CONSTINOS H., 1602, erts, Milos. Van Gent: 24 Juni. Belg. s.s. CLARA, 481, ledig, Boness; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Middles borough; Deensch s.s. CHRISTIANSBORG, 1929, ledig, Gamle. 25 Juni. Noorseh s.s. RADIX, 3967, ledig, Falmouth; Eng. s.s. BLYTH, 445, situkg., Goole; Ned. s.s. HEBE, 90, zand, London; Noorseh s.s. AVANCE I, 768, ledig, Brussel; Duitsch s.s. SPECHT, 355, ijzer, Antwerpen; Duitsch s.s. HARALD, 612, restant, Antwer pen; Amer. sn. WEST CAMAK, 3513, rest., Antwerpen; Duitsoh s.s. CORDELIA, 723, fosfaat, Stettin. Heerengracht 11-12, Ter Neuzen. Carolina van Nassaustr., Den Haag. 25-6-'35. Huwelijksvoltr. 20 Juli te Den 'Haag. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd: De Heer en Mevrouw VAN ACKER VAN BOCKSTAELE betuigen, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. Axel, 25 Juni 1935. Voor de vele blijken van belangstelling en deelne- ming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde Zuster en Tante, Mevr. HORTENSE DE MEULENEERE DE STORBELEERE, betuigen wij U onzen oprechten dank. Uit aller naam, Wed. E. VAN GRAEFSOHEPE. Ter Neuzen, 26 Juni 1935. Ondergeteekenden, nog zeer onder den indruk van de vele op hun lrjst uitgebrachte stemmen, danken de kiezeressen en kiezers, alsook voor de vele blijken van belangstelling, na de stemming ondervonden. Zij zullen hunne beste krachten geven ter afwerking van het pro gram, dat reeds 16 jaar door den lijstaanvoerder gevolgd is. H. J. COLSEN. P. B. GEENEVASEN. E. L. VAN HECKE. Sluiskil Ter Neuzen 25 Juni 1935. Voor den Scholenbond ,,Land van Axel", zal VRIJDAG 28 JUNI 1935, in de Geref. Kerk te Axel, in Avond- vergadering aanvangende 7 uur N.T. optreden; Ds. P. VAN DIJK van Zaandam, met het onderwerp: „Ver- band tusschen Kerk en School". HET BESTUUR. Eerstvolgend spreekuur in het Zieken huis te Ter Neuzen op Vrijdag 28 Juni van hall elf tot 3 uur. Ondergeteekende zal namens zijn lastgever op DINSDAG 2 JULI a.s., in 5 perceelen trachten aan te besteden: lste perc. Graaf- en metselwerk. 2e perc. Timmer- en ijzerwerk. 3e perc. Zink- en loodgieterswerk. 4e perc. Glas-, schilder- en behangwerk. 5e perc. Electr. lichtinstallatie. Bestek en teekening verkrijgbaar 5. f 1,5e perc. 0,50. J. FRAANJE, Bouwkundige, 2e Verbindingstr. 22, Ter Neuzen. Deurwaarder A. DIJKSTRA te Hulst zal op ZATERDAG 29 JUNI a»s., des nam. 5 uur (n.t.), op het erf van den landbouwer Tollenaar te Hoek, publiek k contant, verkoopen: Let-op den meerderen inhoud der pakken! J-ST (STUDIOI

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3