ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het gehBim van de 1 wijzerplaten £erc Xittend^twen,? No. 9314 MAANDAG 24„JUNI;1935 75® Jaargang Binnenland Feuilleton JCGXejOi^CUckerifes Uw CORSETS XEDERLAXDERS OF DI1TSCHERS? ONZE HANDELSBETREKKINGEN MET ENGELAND. LAGERE BELASTIXGEN VOOR GROOTE GEZINXEN GEVRAAGD. 71lcJ<jzn Schoon Schlp nuu afiwwuwMWMii NEUZENSCHE ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per psst 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. .ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 10,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BIAI) VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. fflNDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter voldoening aan het be- paalde in het laatste lid van artikel 8 der Hinderwet ter openbare kennis, dat het ver- zoek van de directie van de N.V. Compagnie Neerlandaise de l'azote te Sluiskil om om op het perceel kadastraal bekend in sectie A no. 1148 een inrichting tot het onttrekken van zwavel aan met zwavel verzadigde zuiverings- aarde te mogen oprichten door Burgemeester en Wethouders van Axel is ingewilligd. Ter Neuzen, 24 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HET KONINKLIJK REZOEK AAN ROTTERDAM. Bij stralend zomerweer heeft H. M. de Koningin, vergezeld van Prinses Juliana j.l. Zaterdag een bezoek gebracht aan Rotterdam. De bevolking heeft Haar daarbij een zeer geestdriftiige, hartelijke ontvangst bereid. Het doel van het bezoek was, zich voomamelijk te doen inlichten over den nood der haven- stad en de daar heerschende werkloosheid. De Koningin liet zich daaromtrent ten stad- huize inlichten door den burgemeester en de wethouders en den voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de school aan den Schiedamschen Singel werd een bezoek gebracht aan de tentoon- stelling van werkloozenwerk en aan den park- aanleg die door jonge werkloozen gesohied. In de zeevaartschool woonde de Koningin met Prinses Juliana de plechtigheid bij der aanbieding door een comitd en aanvaarding door den burgemeester, namens de gemeente, van het bronzen borstbeeld van Prins Hendrik. Ongeveer half 7 vertrokken de vorstelijke bezoekers per trein van het Maasstation, uit- geleid door een talrijke geestdriftiige menigte. POLITIETROEPEN AAN DE GRENS. Men schrijft aan de N. R. Crt. Zooals bekend bestaat ons leger in vredes- tijd slechts uit eenige kernen van staven van grootere eenheden mobilisatiebureaux en wat oefeningseenheden voor de recrutenopleiding. Behalve het wapen der Koninklijke mare- chaussee welks taak in hoofdzaak, althans voor vredestijd en normale omstandigheden, op het gebied van de politie ligt, is het eenige korps waar beschikt wordt over eenige stem- te aan geoefend militair personeel, het korps politietroepen. Nu wint, evenals o.a. in Frankrijk en Bel- gie, ook hier te lande het idee veld, dat het niet veiantwocrd is ook in vredestijd de gren- zen geheel onbewaakt en onverdedigd te laten voor een coup de main, een plotselingen aan- slag, met pantserwagens bijvoorbeeld. Zeker is er geen plaats voor een alarmge- dachte, hetgeen niet wegneemt dat in be- voegde en verantwoordelijke kringen het voorbeeld van de oprichting van de Belgische grensdetachementen van vrijwillig doordienen- de dienstplichtigen, de „jagerswielrijders", sterk de aandaoht getrokken heeft. In vergevorderden staat van voorbereiding is dan ook, nu hier te lande daarvoor geen andere troepen beschikbaar zijn, het korps politietroepen gedeeltelijk te bestemmen voor bewailing van toegangswegen tot ons land. De uitbreid'ing van dit korps staat mede hiermede in verband, evenals het stellen van dit korps onder de rechtstreeksche bevelen van den minister van defensie. een der geheimzinnige verhalen van AGATHA CHRISTIE. (Nadruk verboden.) 28) (Vervolg.) TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Loraine's avonturen. Loraine zat rechtop in bed en draaide het lieht aan. Het was precies tien v66r een. Ze was vroeg aar bed gegaan... om half tien. Ze bezat het nuttige talent zich zelf wakker te kunnen laten worden op elken gewenschten tijd en zoo had ze eenige uren verfrisschenden slaap kunnen genieten. Twee honden sliepen in haar kamer en een van hen lichtte den kop op en keek haar vragend aan. ,,Koest, Lurcher", zei Loraine en het groote dier lei weer rustig zijn kop neer, terwijl het naar haar keek vanonder de ruige oogleden. Het is waar, dat Bundle ooit getwijfeld had aan de gedweeheid van Loraine Wade, maar dat korte oogenblik van achterdocht was voorbijgegaan. Loraine was volkomen voor reden vatbaar gebleken, en bereid om overal buiten gelaten te worden. En toch als je het gezicht van het meisje bestudeerde, zag je, dat er doelbewustheid lag in de kleine reso lute kaak en de lippen, die zich zoo vast op- eensloten. Loraine stond op en kleedde zich in 'n En- gelsche jas en rok. In een zak van den jas deed ze een electrische izaklantaarn. Toen opende ze de lade van haar toilettafel en nam er een klein pistooltje uit met een ivoren handvathet zag er bijna als speelgoed uit. Ze had het daags tevoren bij Harrods gekocht en ze was er erg mee ingenomen. Ze wierp een laatsten blik door de kamer om te zien of ze iets vergeten had en op dat oogenblik stond de groote hond op en kwam LICHAMELIJKE OPVOEDING VAN WERKLOOZEN. Gelijk bekend is eenigen tijd geleden van den minister van sociale zaken een aanschrij- ving uitgegaan naar de gemeentebesturen waarin er op wordt gewezen, dat voor cur- sussen die beoogen de cultureele ontwikke- ling van werkloozen te bevorderen en voor hun omtspanning onder bepaalde voorwaarden door de regeering gelden kunnen worden be schikbaar gesteld. Naar wij van het rijks- college voor de lichamelijke opvoeding van werkloozen vememen, staat de minister ook welwillend tegenover cursussen enz. voor sport en lichamelijke oefening en ontwikke- ling van de werkloozen. Voor gemeentelijke commissies voor de li chamelijke opvoeding en andere belangstel- lenden is de hiermee gegeven mogelijkheid van beteekenis. Mocht bij plaatselijke gym- nastiek- of sportorganisaties een initiatief opkomen ter bevordering van de lichamelijke opvoeding van werkloozen, dan verdient het aanbeveling, dat men zich tot het gemeente- bestuur wendt ter nadere informatie. DE REORGANISATIE VAN DE KAMERS VAN KOOPHANDEL. De Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland hebben een telegram gezonden aan den minister van oeconomische zaken, in verband met par. 49 van het ontwerp van wet tot verlaging der openbare uitgaven, waarbij wordt vocrgesteld de jaarlijksche bij- dragen, verschuldigd door de ingesohrevenen in het Handelsregister aanzienlijk te verla- gen, en tengevolge waarvan een groot aantal Kamers zal moeten worden opgeheven. Gezien de praktijk, hebben de Kamers getoond han- del en nijverheid bealngrijke diensten te kun nen bewijzen en thans, na een werkzaamheid van 13 jaar, in haar gereorganiseerden vorm, met het bedrijfsleven geheel te zijn verbonden. Vooral in den laatsten tijd is de beteekenis der Kamers in groote mate gebleken bij de gedecentralisecrde uitvoering van verschillen- de maatregelen, en juist nu in deze moeilijke tijden dient vermedcn te worden, dat het in- stituut der Kamers van Koophandel, dat zich speciaal richt op de belangenbehartiging van het bedrijfsleven, juist ten nadeele van het bedrijfsleven wordt beknot. De voorgestelde verlaging der jaarlijksche bijdragen voor 75 pet. der ingeschrevenen brengt geen verlaging van beteekenis, doch zal voor een belangrijk deel een verhooging van lasten beteekenen. Het heeft op de Kamers een hoogst onaan- genamen indruk gemaakt, dat in deze voor het bedrijfsleven zoo belangrijke materie, noch het advies der Kamers gevraagd is, noch met haar eenig overleg is gepleegd, doch in deze geheel is afgegaan op het advies van een op dit gebied niet deskundig collega. Zij verzoeken audientie te widen verleenen aan een commissie uit de Kamers, om de be- zwaren omtrent de onderhavige regeerings- voorstellen ter kennis te brengen en te ver zoeken paragraaf 49 uit het wetsontwerp te lichten, en, indien tot wijziging van de huidige Komaan_ Hollandsche Dames-clienten, bestel met Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan- passen. De n i e u w s t e schoonste Parijzer modellen 30 a 40 goedkooper! op haar toe terwijl hij haar met smeekende oogen aamkeek en met den staart kwispelde. Loraine schudde het hoofd. „Neen Lurcher. Je moogt niet meegaan. De vrouw kan je niet meenemen. Ga hier liggen en wees braaf." Zij kuste den kop van den hond en liet hem weer op 't kleed liggen; toen gleed ze ge- ruischloos de kamer uit, de deur achter zich sluitend. Ze verliet het huis langs een zijdeur en ging naar de garage waar haar two-seater klaar stond. Het liep er eenigszins schuin af en ze liet de wagen zachtjes naar beneden loopen, en zette den motor pas aan toen ze een eindje van het huis af was. Toen keek ze op het horloge aan haar arm en zette haar voet op de gaspedaal. Ze liet den wagen ach ter op een plaats, die ze tevoren reeds uitge- zocht had. Er was daar een opening in de heg waar ze gemakkelijk door kon komen. Eenige minuten later stond Loraine 'n beetje bemodderd in het park van Wyvern Abbey. Zoo geruischloos mogelijk ging ze op weg naar het eerbiedwaardig met klimop begroeide gebouw. In de verte sloeg een stalklok twee uur. Loraine's hart klopte sneller toen ze dicht bij het terras kwam. Er was niemand nergens een teeken van leven. Alles scheen vredig en ongestoord. Ze bereikte het terras en stond daar om zich heen te kijken. Plotseling zonder de minste waarschuwing viel er iets met een plof bijna tot v6br haar voeten. .Loraine boog zich om het op te rapen. Het was een pakje losjes in bruin papier gepakt. Terwijl ze liet vasthield keek Loraine omhoog. Er was een open raam juist boven haar hoofd en toen ze keek slingerde er zich een been over heen en begon een man langs het klimop naar beneden te klimmen. Loraine wachtte niet meer. Zij zette het op een loopen en holde weg, nog steeds het bruin papieren pakje vasthoudend. Achter haar hoorde ze opeens het geluid van een wo rs baling. Een heesche stem: ,,Laat me los." regeling van artikel 19 der Handelsregister- wet moet worden overgegaan, tevoren dien- aangaande en omtrent de eventueele daaraan te verbinden consequentie's met de Kamers het noodige overleg te willen _plegen. De Vrijheid schrijft: In verschillende deelen van ons land is on- langs een nationaal-socialistiSch pamflet op oranje-papier verspreid, dat aanvangt met de woorden Christendom en Staatkunde". Daarin staat o.a. het volgende te lezen: „Hitler verminderde de staatsschuld met 6 milliard. Colrjn vermeerderde de staatsschuld met pl.m. 600 millioen". Deze verheerlijking van de gevaarlijke Duitsche politiek is niet alleen uit Nederlandsch oogpunt allerbedenke- lijkst, zij is bovendien volkomen in strijd met de werkelij'kheid. Wat is de werkelijkheid Van een openba re behandeling der begrooting is sinds Hit ler's triomf in Duitschland geen sprake; het geldelijke beheer kenmerkt zich daar door een beklemmende geheimzinnigheid. Echter staat het vast, dat door de Arbeidtsbeschaffungs- wechsel (onder dwang in omloop gebracht papier) de vlottende Duitsche schuld op zijn minst met 6 of 7 milliard is toegenomen. De Duitsche staatsschuld is dus onder Hitler's bewind met evenveel vermeerderd, als zij vol- gens het fantastisch pamflet verminderd is. Ieder de Duitsche toestanden kent, zal dit grif beamen. Is de Nederl. schuld onder de Ministers Colijn en Oud met 600 mill, toegenomen? Ook dit is niet waar. De geconsolideerde schuld bedroeg op 1 Juni 1933 ruim f 2572 millioen, op 1 Juni 1935 ruim f 2669 millioen. De vlot tende schuld kon op 1 Juni 1933 gesteld wor den op ruim 578 millioen, op 1 Juni 1935 op ruim 679 millioen. De totale staatsschuld is in die twee jaren van ruim f 3151 millioen tot ruim 3348 millioen gestegen, d.w.z. met 197.808.600, dus een kleine 200 millioen. Echter bedroegen de vorderingen der schat- kist, die feitelijk van de schuld moeten afge- trokken worden, op genoemde data resp. f 31 millioen en ruim 366 millioen. Dit maakt 'n voordeelig verschil van 35.376.000. De zuivere toeneming van de staatsschuld in twee jaren tijds bedraagt dus, f 162.432.600. Hier hebben de nationaal-soeialistische voorlichters zich weliswaar niet twaalf mil liard verrekend, gelijk ten aanzien van het door hen in on-nationale en stuitende servi- liteit verheerlijkte Duitschland het geval was, maar zij hebben dan toch maar den feitelijken aanwas der schuld verviervoudigd. Maar zij becijferden in het nadeel van him eigen land, zij flatteerden de berekening voor het vreemde land. Maar zijn zulke scribenten nog wel Neder- landers? vraagt het blad. Zijn zij in hun hart niet sinds jaar en dag Duitschers? Zijn zij in hun hart niet even gevaarlijk als de roerig- ste patriotten der jaren vddr 1795? TOT TEGEMOETKOMING BEREID? Naar de correspondent van het Hbld. te 's-Gravenhage meldt, heeft de regeering haar memorie van antwoord op het voorloopi/g ver- slag der Tweede Kamer over het Bezuini- gingsontwerp thans gereed. Zijn we wef ingelicht, dan zou de regeering zich op ver schillende onderdeelen bereid verklaren, haar voorstellen in gunstiger zin te wijzigen. Intusschen staat het op dit oogenblik nog' niet vast, wanneer de memorie van antwoord gepubliceerd zal worden, zulks in verband met de mogelijkheid, dat de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer nog in nader overleg met de regeering wil treden. Nog een stem, die ze goed kende: „Dat zal niet gebeuren als ik het helpen kan." Loraine holde door... blindelings als door een paniek bevangen... precies den hoek om van het terras... en pardoes in de arm en van een grooten stevig gebouwden man. ,,Kalmpjes aanzei hoofdinspecteur Battle vriendelijk. Loraine spande zich in om te spreken. ,jO vlug... o, vlug! Ze vermoorden elkaar. O, wees toch vlug!" Er klonk een scherpe knal van een revol- verschot en toen nog een. Hoofdinspecteur Battle begon hard te loo pen. Loraine volgde, om den hoek van het terras weer terug en langs de bibliotheek- deur. De deur was open. Battle boog zich en knipte een electrische zaklantaarn aan. Lo raine was wlak achter hem en gluurde over zijn schouder. Ze snikte en hijgde. Op den drempel van de deur lag Jimmy Thesiger in iets wat een plas -bloed geleek. Zijn rechter arm lag slap naast zijn lichaam in een eigen- aardige houding. Loraine uitte een doordringende kreet. „Hij is dood, jammerde ze. O Jimmy Jimmyhij is dood." „Kom, kom", zei hoofdinspecteur Battle kalmeerend. „Trek het u niet zoo aan. Ik weet zeker dat de jonge man niet dood is. Kijk eens of u de knoppen van het licht kunt vinden en draai ze dan aan." Loraine gehoorzaamde. Zij strompelde de kamer door, zocht den knop bij de deur en drukte eropDe kamer baadde in licht. Hoofdinspecteur Battle slaakte een zucht van verlichting. ,,Het is in orde... hij is alleen maar in den rechterarm geschoten. Hij is flauw gevallen ten gevolge van bloedverlies. Kom me een handje helpen met hem." Er werd op de bibliotheekdeur gebonsd. Er werden stemmen gehoord, die iets vroegen, die tegenwerpingen maakten, die eischten. In twijfel keek Loraine er naar. „Zal ik „Het heeft geen haast", zei Battle. „We zul- VERKAPTE MILITAIRE N.S.B.- ORGANISATIES Het Tweede Kamerlid,- de heer Van der Heide (s.-d.) heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het de regeering bekend, of het juist is, dat de nationaal-soeialistische beweging besloten heeft een nieuwe organisatie op te richten of te doen oprichten, die naar den schijn buiten deze beweging zou staan om bij een eventueel verbod van de weerafdeelingen de plaats van deze te kunnen innemen? 2. Zoo ja, is het haar bekend welke doei- stelling deze nieuwe organisatie heeft; draag". ze een militair of een semi-militair karakter i zooals kan worden afgeleid uit de militaire titulatuur van stormtroepen, brigades, com- mandanten en kader; uit het feit, dat bij aan- melding tot het lidmaatschap van deze storm troepen, waarvoor de aanbeveling van een hoogeren functionnaris van de N.S.B. een noodzakelijke vooiwaarde is, opgaaf moet worden verstrekt van allerlei bijzonderheden b.v. welk gewicht het adspirant lid heeft, welke methode van zelfverdediging hij zich eigen heeft gemaakt en op welke tijden van den dag of nacht hij beschikbaar kan zijn? 3. Is de Minister niet van oordeel, dat, als deze organisatie inderdaad een militair of semimilitair karakter mocht dragen of slechts naar den schijn dit karakter niet mocht heb ben aan deze volstrekt onnederlandsche methode van doen voor goed een einde moet worden gemaakt? Met steun van de Nederlandsche regeering is te Londen een informatiebureau voor Nederland en Ned.-Indie geopend, met het doel de middelen te vinden ter bevordering van, den handel en andere betrekkingen tus- schen het Britsche Rijk en Nederland en kolonien. Hiertoe heeft de Nederlandsche regeering een uitvoerend comitd benoemd on der voorzitterschap van majoor L. H. grippe, dir. van de Blue Funnel Line en als secretaris C. M. Morrel, secretaris-generaal van de Britsche Kamer van Koophandel voor Ned.- Indie. Het bureau heeft o.a. tot taak het bijhouden van archieven, teneinde alle gewenschte ad- viezen inzake Nederland en kolonien te kun nen geven. Het bureau zal voorts sohikkin- gen treffen voor Britsche delegatdes, missies, studiegezelschappen enz. die Nederland en Ned.-Indie zullen bezoeken. Het bureau zal nauw samenwerken met de Britsche kamer van koophandel voor Ned.-Indie en het kan- toor daarvan te Batavia zal optreden als ver- tegenwoordiger van het Londensche infor- matie-bureau. Invoering van vrijgezellenbelasting bepleit. De Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen heeft een adres tot den ministerraad gericht, waarin er op wordt gewezen: dat onder de tegenwoordige omstandigheden in het bijzonder door de heffing van door de gemeenten zeer hooge opcenten op de perso- neele belasting, de last, die daardoor te druk- ken komt op de gezinnen, vooral de groote gezinnen, ondragelijk is geworden; dat het overigens wel van zelf spreekt, dat naast de zware heffingen op accijnsmiddelen van dagelijksch gebruik de last voor de groote gezinnen feitelijk niet meer te dragen is; waarom de Bond voor Groote Gezinnen heeft uitgezien naar middelen om te komen' tot een verlichting van een belastingdruk, die vooral uit hoofde van de personeele belasting op de gezinnen is gelegd; len ze aanstonds binnenlaten. Kom me een handje helpen." Gehoorzaam kwam Loraine. De hoofd inspecteur had een grooten schoonen zakdoek te voorschijn gehaald en verbond keurig den arm van den gewonden man. Loraine hielp hem. „Het zal wel in orde komen", zei de hoofd inspecteur. „Wees maar niet bezorgd. Ze komen altijd wel op hun pootjes terecht, die jonge kerels. Hij is trouwens niet .flauwge- vallen van bloedverlies, hij moet met een bons op den grond terechtgekomen zijn toen hij viel." Het geklop op de deur buiten was ver- schrikkelijik geworden. Ds stem van George Lomax stijgend in woede, klonk hard en dui- delijk. „Wie is hier binnen? Doe oogenblikkelijk de deur open." Hoofdinspecteur Battle zuchtte. „We zullen nu wel moeten", zei hij. „Wat jammer". Zijn oogen keken vlug rond, het tooneel in zich opnemende. Er lag een automatisich pistool naast Jimmy. De hoofdinspecteur nam 't heel behoedzaam op, terwijl hij het heel voorzichtig vasthield en het onderzocht. Hij bromde en legde het op de tafel. Toen liep hij de kamer door en ontsloot de deur. Ver- scheidene menschen kwamen de kamer bijna ingevallen. Bijna alien spraken tegelijkertijd. George Lomax brabbelend met eigenzinnige woorden, die niet vloeiend genoeg kwamen, riep: „Wat... wat... wat... beteekent dit? O bent u het, hoofdinspecteur? Wat is er ge- beurdzeg... wat is er... gebeurd?" Bill Eversleigh zei: „Mijn God! Jimmy!" En hij staarde naar de slappe gedaante op den grond. Lady Coote, gekleed in een schitterende purperen peignoir riep uit: ,^D9 arme jongen". Eln ze snelde hoofdinspecteur Battle voor- bij, om zich moederlijk over de liggende ge- stalte van Jimmy te buigen. Zij I Gij ook slachioffer van Uw beroep Kunt Gij niet voldoende beweging nemen Lijdt Gij daardoor aan „verstopping", trage stoelgang, hardlijvigheid en al de geyol- gen daarvan, zooals: slechte spijsvertering, beslagen long, bloedaandrang Neem dan „Laxeer-Akkertjes" van Apotheker Dumont. Apotheker Dumont heeft een nieuwe samen- stelling gevonden, niet maar een gewoon laxeer-middel, doch een middel bestaande uit plantaardige stoffen, waaraan men niet went en die zachl werken. Maar boven dien bevatten „Laxeer-Akkertjes" melk- zuur-fermenten tegen de gisting, gal-ex- tracten voor de lever en chlorophylls voor den bloeddruk en daardoor verbeteren de nieuwe „Laxeer-Akkerijes"Uw heele geslel. Let dus op de hoeveelheid die Uw ingewanden afvoeren. Als het moeilijk en traag gesohiedt, neem dan „Laxeer-Akkertjes". Ge zult U dan spoedig veel pretti- ger en opgewekter voelen, want Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. dat hij meent, dat deze verlichting ware aan te brengen in den vorm van een reductie per minderjarig kind ten laste, bedragende b.v. 10 pet. per kind en zulks op de hoofdsom van de personeele belasting voor wat aangaat le, 2e en 3e grondslag van deze belasting, een beginsel, dat tegenwoordig in meerdere heffingen op het schoolgeld is gelegd; dat het van zelf sprekena is, dat door dezen maatregel de gezinnen en wel bijzonder de groote gezinnen aanmerkelijk zullen worden verlicht in de belasting, die zij te betalen heb ben en daardoor het rijk en uiteraard ook provincie en gemeente misschien wellicht eenigszins vermindering van inkomsten zullen te derven krijgen; dat naar het oordeel van den Bond deze vermindering van inkomsten ware te vinden in de heffing van een vrijgezellenbelasting, waardocr meer dan tot dusver ongehuwden zullen worden verplicht om bij te dragen in de lasten, die op de gemeenschap in totaal drukken, zoodat als gevolg van beide maat regelen de gemeenschap, dat is Rijk, provin cie en gemeente, geen vermindeTing van in komsten behoeven te ondergaan; reden, waarom hij met klem aandringt: le. op vermindering van personeele belas ting in hier boven bedoelden zin en 2e. op de invoering van een vrijgezenen- belasting tot goedmaking van vermindering der inkomsten, die door invoering van den maatregel sub 1 genoemd zou ontstaan. GEWEIGERDE AUDIeNTIE. De jongste alg. vergadering van de HoIL Mij v. Landibouw had aan het bestuur opge- dragen, om voor den eere-voorzitter, voorzit- Bundle zei: „Loraine!" Herr Eberhard zei: „Gott im Himmel!" En andere woorden van die soort. Sir Stanley Digby zei: ,,Lieve hemel; wat beteekent dat alle- maal?" Een meid zei: ,,Kijk wat 'n bloed." Eln ze gilde in aangename opwinding. Een lakei zei: „Allemachtig". De butler zei met veel meer koelbloedig- heid in zijn manieren dan men eenige oogen- blikken tevoren in hem had kunnen opmerkenz „He! He! dat gaat zoo niet." En met een handgebaar beduidde hij de meiden en bedienden weg te gaan. De efficiente heer Bateman, zei tegen George „Zu]],en we een paar menschen weg zenden, mijnheer?" Toen herademden ze allemaal. ,,Ongelooflijk", zei George Lomax. „Batt!e wat is er gebeurd?" Battle keek hem even aan en George be- heerschte zich en hernam zijn tactvolle ge— woonten van altijd. „Vooruit", zed hij naar de deur gaande, „laat iedereen als het u belieft terug naar bed gaan. Er is een... hm... hm." Klein ongeluk gebeurd", zei hoofdinspec teur Battle doodbedaard. „Elen... h'm een... ongeluk; u zult me zeer verplichten, als u alien weer naar bed gaat," Iedereen scheen ongaame weer naar bed te gaan. ,,Lady Coote... als het u belieft..." „De arme jongen", zei Lady Coote op moe- derlijken toon. Ze stond heel ongaame nit haar knielende houding op. Eln toen ze dat deed bewoog Jimmy zich en ging rechtop zitten. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1