Gemengde Berichten Landbouwberichten Schaakrubriek. SAS VAN GENT. breskens. rechtszaken. "SLrrd de Z, L. M. een twee- nuenen een avonturierster. MET HOOFD EN BORST BEKNELD GERAAKT. gelfend'Rc5Xb4 lijk van een jongetje gevonden. NA VIJF JAAR VAN CRONISCHE SPIT. Nu voor goed vr(j van pijn. Vijf jaar leea hi] ondragelijke rheumatische pijnen, nu eindelij'k is hij weer in staat het leven van de zonnige kant te zien. Lees slechts zijn brief: „Ik heb Kruschen Salts genomen in de hoop, dat mijn rheumatische pijnen en spit zouden verdwijnen. Deze pijnen hadden mij 5 jaren lang gemarteld. Ik had alle mogelijke middelen geprobeerd, zonder eenige verbete- ring te bemerken, totdat men mij op Kruschen Salts attent maakte. Reeds spoedig nad'at ik met Kruschen begonnen was, verminderden de pijnen. Ik ben nu geheel vrij van pijn en voel mij bovendien veel gezonder dan vroeger. Ik geniet niu een uitstekende gezondheid en voel mij eerder 23 dan 43 jaar. Ik ben weter in staat het leven van de zonnige kant te Bien en ik voel me zoo fit als een veulen. G. G. tG C. Het is algemeen bekend, dat rheumatiek haar oorzaak vindt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. De zes verschillen- de zouten, waaruit Kruschen Salts is samen- gesteid, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor unne- zuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die het bloed verontreinigen, pijnloos en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Vandaar, dat niet alleen de rheumatische pijnen ver dwijnen. maar ook de geheele gezondheids- toestand bij het gebruik van de „kleine dage- lijksche dosis" Kruschen Salts enorm zal ver- fceteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaai bij alle apothckers en drogisten a 0,90 en j 1,60 per flacon. omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor een cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesah, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowu- tree Handels Maatschappij Amsterdam voor- komt. Axiv' Ze zijn vertrokken langs de Belgische kust en hebben na hun vertrek de bussen gevuld met spiritus in netten gedaan en hebben deze op sleeptouw genomen. Er is getracht de netten aan wal te krijgen, doch dat is met gelukt, ex was niemand op de afgesproken plaats aan- wezig. Later is men doorgevaren en is de ka- bel waaraan de netten bevestigd waren, ge- broken, waardoor de netten en de spiritus veHoren^ging^ge gouburg verklaarde door zijn broer aangenomen te zrjn om een schip geladen met spiritus van Dum- kerken naar Breskens te brengen. Ovengens bevestigt get. de verklaringen vac den vonge Verdachte, door den president ondervraagd, wensch te niet te antwoorden, doch legde aan de Rechtbank een schriftelijke verkJarmg over, waarin o.m. beweerd werd, dat hfl de aan boord aanwezige flesschen aan de kom- miezen heeft aangegeven. Hij heeft den kom- mies van Beveren gezegd, ga mee naar bene- den, daar liggen de flesschen. De nogmaals voorgeroepen get. van B. cnt- kent dit ten stelligste. De Rijksadvocaat aan het woord komende, acht de feiten bewezen. Men heeft hier te doen met een emstige smokkelondememmg. Het gaat niet om 8 flesschen, er was hier een groote ladig gedistilleerd, die vanuit Duinker- ken was meegenomen. De Rijksadvocaat ziet in verdachte een beroepssmokkelaar. Indien de Officier van Justitie geen gevan- genisstraf mocht eischen, dan vordert spreker een geldboete van f 50 met verbeurdverklarmg van het inbeslaggenomene en tevens van den stroomtrawler „Nelly" LJm. 68. De Officier van Justitie, daarna requisitoir nemende, vorderde een gevangenisstraf van 3 maanden. zijn werk verrioht en vernieuwen was brood- noodig. Door de milde gaven op de bazar, is men nu in staat die vlag (al zal de vereeniging die vlag, die getuige was van menigen strqd, in eere houden) te vervangen door een vaandel. Een vaandel, de wensch van ledere ver eeniging, zal thans voor ..Crescendo" in ver- vullinK gaan. Na dat het vaandel is onthuld, worden aan de muziekvereeniging en de zangvereeniging een herinneringsmedaille aangeboden. Daarna zingt ..Crescendo" het Bondslied. Dan is de beurt aan de muziekvereeniging Elk naar zijn Krachten" voor het uitvoeren van een marsch door den heer Schirris ver- vaardigd, n.l. de „Bazarmarsch". Welwillend opgedragen asm den promoter van de bazar, den weledelep heer P. A. OckA Hieraa wordt door de beide vereenigingen met bet vaandel voorop een rondgang door het dorp gemaakt. Het spreekt bijna van zelf, dat hier bij geen straatje overgeslagen wordt. Na de rondgang wordt even gepauzeerd, en daarna wordt door de beide vereenigingen een concert op het schoolplein gegeven. het vaandel er uit ziet, is hier met dit a.s. Zaterdag een ver- ZWARE STRAF VOOR KAPITEIN. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit- spraak gedaan inzake de klacht van den in- specteur-generaal voor de Scheepvaart tegen den vroegeren kapitein van het stoomvis- schersvaartuig „De Hoop II" Mm. 40, wegens het met lading naar zee vertrekken zonder de vereischte papieren als vrachtschip en zon der dat zijn vaartuig voorzien was van uit- wateringsmerken. Dit schip is naar men zich herinneren zal geruimen tijd door de Engelsche auto- riteiten vastgehouden wegens smokkelarij van spiritus, welk feit de eigenaar van het schip niet bekend was. De Raad is, met den inspecteur-generaal voor de Scheepvaart, van oordeel, dat de aan- geklaagde op zeer emstige wijze zijn verplich- tineen als gezagvoerder van een Nederlandsch schip heeft venzaakt. Hij heeft willens en wetens gehandeld tegen de wettelijke voor- schriften en schade berokkend aan de naam van de Nederlandsche scheepvaart in binnen- en buitenland. De klacht is dus gegrond en een zware straf is hier naar 's raads oordeel op haar plaats Mitsdien straft de raad, uitspraak doende bij verstek, den betrokkene door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van zes maanden. geld, de belanghebbende telers niet voldoende medezeggenschap hebben. Om te voldoen aan den z.i. billijke wensch van den georganiseerden landbouw heeft de Directeur-Generaal voorgesteld de uitvoer- controle voor uien op te dragen aan een Com- missie, waaraan de vorm van een stichtmg zal worden gegeven Daze commissie zou dan bestaan uit 4 leden- exporteurs en 1 lid-producent, welke worden aangGWGEGn door het U.C.B., terwijl de lan bouworganisaties 3 producent-leden zullen aanwjjzen. iMet voldoGning heeft het Dagelqksch Be- stuur van de Z. L. M. van dit voorstel ken- nis genomen daar met de belangen der land- bouwers-uientelers bij de nieuwe regeling on- getwijfeld meer rekening zal worden gehou- den, dan tot heden het geval was. Invoer vleesch. In verband met de huidige zeer moeilijke positie van de veehouderij in ons land werd de invoer van vleesch inzonderheid uit Dene- marken en Argentinie opnieuw in besprekmg gebracht. Miedegedeeld werd dat de invoer van vleesch de laatste jaren wel sterk is afgeno- men, doch nog altijd van beteekenis mag worden genoemd. iHoewel tegenover de invoer van Deensch vleesch, in ons land een niet onbelangrijke ex port van landbouwproducten uit Nederland naar Denemarken staat, was het Dagelijksch Bestuur van oordeel dat maatregelen tot be- perking van de invoer van vleesch noodzake- liik moGtGn worden geacht, gezien het groote overschot aan vleesch dat Nederland reeds heeft zonder de bedoelde invoer. IBesloten werd het Landbouw-Comite te verzoeken krachtige pogingen in het werk te stellen om de invoer van vleesch te doen ver- minderen, vooral uit die landen, waarheen wij geen of vrijwel geen producten exporteeren. Nieuwe regeling van de pacht. Het Dagelijksch Bestuur heeft het nieuwe ontwerp-Pachtwet besproken en nader in stu- die aenomen. Tevens werd besloten het ont- werp in de eerstvolgende Hoofdbestuursver- gadering te behandelen. Door deize regeling wordt aan de Z. L. M. een afdeeling Tuinbouw toegevoegd, welke in zonderheid de belangen der leden-tuinbouwers zal behartigen. Algemeene Vergadering Z. L. M. Besproken werd de regeling der te houden Hoofdbestuurs- en algemeene vergadering, welke op 9 en 10 Juli a.s. te Axel zullen wor den gehouden. Ongetrwijfeld zal het op de algemeene vergadering waar de heer Smid, oud-referendaris bij de Directie van den Land bouw, een inleiding zal houden, niet aan be- langstelling ontbreken. Medegedeeld werd dat de opgave voor de rijtoer de gestelde verwachtingen reeds over- treft. UITVOER VAN AARDAPPELEN. Voor de maanden Juni en Juli is de Neder landsche groenten- en fruitcentrale aan- gewezen als monopoliehouder voor den uit- voer van aardappelen geoogst in 1935. De machtigingen tot uitvoer worden afgegeven door de veilingen. Om den export naar andere landen dan Duitschland mogelijk te maken, zal de heffing op uitgevoerde aardappelen worden terugbe- taald, indien worden overgelegd de origineele veilingsvenklaringen, terwijl de door de douane afgestempelde machtiging tot uitvoer in, het bezit van de Nederlandsche groenten- en fruit centrale moet zijn. Voor als proviand aan zeeschepen geleverde aardappelen moeten eveneens de origineele veilingsverklaringen worden overgelegd, terwijl als bewijs van uit voer een duplicaat model „I" wordt geaccep- teerd, dat door de douane moet zijn afgetee- kend. Hoe vermeld opdat rassing zou zijn. Weer en wind dienende belooft het een ge- zellige dag voor Hoek te worden. Jubileum- Men schrijft ons van particuliere zrjde: Op Zondag a.s. zal mevr. W. T. Uyt den Bogaard—van de Futte haar 26-jarig ambts- jubileum als vroedvrouw herdenken. Tevens is ze 12% jaar als gemeentevroedvrouw al- hier werkzaam geweest, in welken tijd zij de harten van vele Sassche en Westdorpsche moeders voor zich wist te winnen. Steeds wijdde zij zioh met hart en ziel aan haar mooie taak en velen zullen dan ook ongetwijfeld op dezen dag van hun belangstelling en dank- baarheid getuigen. Mogen zij de jubileerende dezen dag tot een onvergetelijken maken. Wij wenschen haar nog nog vele, lange jaren werkzaam aan haar mooie taak, die voor haar een roe- ping werd in het welztfn van moeder en kind. De bondsdag van de afdeeling Zeeland van het Nederlandsch Verbond van Jonge Vrou- wen- en Meisjesvereenigingen zal dit jaar al- hier gehouden worden op Woensdag 10 Juli. Met een extra Provinciale boot zal van uit Vlissingen de Scbelde worden overgevaren. In de Hervormde kerk alhier zullen spre- ken mevr. Tonsbeekten Cate van Kamper- land en Da L. C. Dufour van Groede. Verder zal door Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen een autotocht worden gemaakt. in KORT VERSLAG van de vergadering van het Dagelijksch Bestuur der Zeeuwsche Landbouw Mij., gehouden op 17 Juni 1935 te Middelburg. De vergadering werd geleid door den heer Mr. P. Dieleman, algemeen voorzitter der Z. L. M. De volgende onderwerpen kwamen o.m bespreking Zaadteeit. De drie centrale landbouworganisaties heb ben bij den Minister van Economische Zaken een voorstel ingediend tot het steunen van de teelt van radijs-, spinazie-, blauwmaan- en kool- of raapzaad. Met de voorgestelde regeling wordt het mogelijk geacht de uitvoer van deze zaadsoor- ten in stand te houden door middel van een- voudige regeeringsmaatregelen, welke geen kosten behoeven mede te brengen. In het kort komt de regeling hierop neer dat genoemde zaden worden gesteund met een bepaald bedrag per 100 K.G., waardoor het mogelijk wordt concurreerend te expor- teeren. Dientengevolge heeft het Landbouwcrisis- fonds voor de gewassen die in plaats van de genoemde zaden zouden worden verbouwd, geen steunuitkeering te doen, terwijl tevens aan monopolieheffing op de meerdere invoer van granen, een grooter bedrag zal worden geincasseerd. lUiteindelijk zal dit een voordeel voor het Landbouworisisfonds opleveren. Het Dagelijksch Bestuur heeft zich met deze voorstellen vereenigd. SPIRITUS-SMOKKELARIJ OP GROOTE SCHAAL. Zoo als reeds in ons vorig nummer in het kort is gemeld, heeft Dinsdag voor de Recht bank te Middelburg terecht gestaan D. de N., oud 44 jaar, schipper, wonende te IJmuiden, die ten laste was gelegd, dat hij omstreeks 2 November 1934 te ongeveer acht en een half uur des voormiddags, als schipper van de stoomtrawler .Nelly" Mm. 68, met dat vaar tuig, op reis van Frankrijk naar Nederland, uit de Noordzee door de Sardijngeul den mond van de Westerschelde is binnengevaren, heeft koers gezet naar Breskens, voorts de eerste wacht Vlissingen is voorbijgevaren en de ha ven van Breskens is binnengevaren, in ge noemd vaartuig met zich voerende een flesch inhoudende acht deciliter spiritus, vijf fles schen, te zamen inhoudende vier liter dubbel- roode' Curasao, alles gedistilleerd, benevens een papieren zak, inhoudende 3 kilogram melk- suiker, alizoo goederen aan invoerrechten en accijns onderhevig, zulks zonder eenige ver- klaring of aangifte te doen aan de eerste wacht te Vlissingen, terwijl hij bovendien aan een tweetal ambtenaren der invoerrechten en accjjnzen op een daartoe strekkende vraag hun heeft gezegd dat hij van Duinkerken ledig scheeps was vertrokken en geen goederen had aan te geven. Getuige J. van Beveren, hoofdkommies te Vlissingen, bleef volharden bij zijn destijds opgemaakt proces-verbaal. Get. heeft de traw ler inbeslaggenomen en verdachte had hem op een desbetreffende vraag geantwoord, dat hij niets had aan te geven en het schip ledig van Duinkerken was gekomen. A. le Feber als getuige gehoord, verklaarde door Piet Brugge uit Breskens te zijn aange nomen om het schip van Duinkerken naar Breskens te brengen, hij zou daarvoor een be drag van /100 ontvangen. Het schip was ge laden met spiritus. Tusschen Heyst en Knocke zouden menschen aan het strand komen, die de hoeveelheden spiritus zouden overnemen. Get. is met zekeren Hoogstrate, verdachte, verdachtes broer en een zekere van Doorn naar Duinkerken gegaan aan boord van de Mm. 68. Uitvoercontrole uien. De Directeur-Generaal van den Landbouw heeft aan de drie Oentrale Landbouworgani saties medegedeeld, overtuigd te zijn dat in de uitvoercontrole op uien, welke door het Uit- voer-Controle-Bureau (U.C3.) wordt gere- Uitkeering schapenfonds. Met instemming werd vemomen dat de drie cenitrale landbouworganisaties zich tot den Minister van Economische Zaken hebben ge- wend met het verzoek de uitbetaling van het z.g. Schapenfonds 1933 zoo spoedig mogelrjk te doen plaats hebben. Beperking varkensstapel. iBij de gewijzigde crisisbeschikking 1933^11 zijn aan de provincie Zeeland slechts 37.810 varkens zwaarder dan 20 K.G. toegewezen, tegen het vorige jaar 55.000. Het Dagelijksch Bestuur was van oordeel, dat deze bepenking van 31 voor Zeelan onaanvaardbaar is. OT1 In een uitvoerig gedocumenteerd schrqve heeft het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. m samenwerking met de andere nisaties in deze provincie zich tot den Regee ringscommissaris voor de Akkerbouw en de Veehouderij gewend om de onmogelijkheid van deze beperking aan te toonen, daar alleen reeds voor de huisslachtingen ongeveer 40.000 varkens noodig zijn. Met de meeste aandrang werd dan ook verzocht het aantal varkens boven de 20 K.G. voor de provincie Zeeland zoodanig te verhoogen dat het toewijzen van varkens aan de individueele varkenshouders tal leden af te vaardigen, die bij het Land bouw-Comite een wijziging van de genomen maatregelen zullen bepleiten. Beperking spekproductie. Naar aanleiding van een rapport van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd reeds in de vorige vergadering van het Land- bouw-Oomite de beperking van de spekpro- ductie besproken. Daar hierover op korten termvjn een beslis- sing moest worden genomen, heeft het Bureau met het rapport zijn instemming betuigd mits de huisslachting en het mesten van oude bee- ren en zeugen mogelijk blijft zonder verhoo- ging van de heffing. IHet Dagelijksch Bestuur heeft zich met zienswijize van het Bureau vereenigd. Verlaging vaste lasten. (Kennis werd genomen van het schrijven van de drie centrale landbouworganisaties aan den Raad van Ministers inzake het nieuwe bezui- nigingsontwerp. In het schrijven betuigen de organisaties haar leedwezen dat de verlaging der vaste lasten in het nieuwe bezuinigmgs- ontwerp niet is opgenomen. Zij dringen er op aan zoo spoedig mogelijk voorstellen in te die- nen tot verlaging der vaste lasten, daar ver- lichting voor verschillende bevolkingsgroepen dringend noodig is. Tuinbouwcommissie der Z. L. M. In verband met de aansluiting van verschil lende tuinbouwvereenigingen bij de Z. L. M. werd besloten een reorganisatie van de Tum- bouweommissie voor te bereiden. Elke toegetreden vereeniging zal worden verzocht een lid in de commissie aan te wijzen. De commissie zal op geregelde tijden verga- deren en kan voorsteUen bjj het Dagelijksch Bestuur indienen. DIEFSTALLEN FIT SPOORRUTUIGEN, Dinsdagnacht heeft de politie te Winters- wrjk een wielrijder aangehouden, die een g^root pak vervoerde. Bij onderzoek bleek dit pak kussens te bevatten afkomstig uit een tweede klas rvjtuig van de Ned. Spoorwegen. De wielrijder werd gearresteerd en zijn rijwiel en kussens werden in beslag genomen. In ver band met deze arrestatie is later nog aange houden een blokwachter van de Spoorwegen, die in een en ander de hand heeft gehad. Beide gear res teerden bekenden reeds meer- malen verschillende diefstallen uit spoorrijtui- gen te hebben gepleegd. Bij een daarna in hun woningen door de politie ingesteld onder zoek werd een groote partij glasruiten en pluche, afkomstig uit spoorwegcoupe's in be slag genomen. Het onderzoek is nog in vollen o-ang en naar vermoed wordt, hebben nog ver schillende andere personen zich aan diefstal len van spoorwegmateriaal schuldig gemaakt. De rijtuigen, waaruit de diefstallen hebben plaats gehad, zijn naar Duitschland verkooht en vermoedelijk hebben de dieven gedacht daaruit zonder bezwaar verschillende dingen te kunmen rooven. DE DIEFSTALLEN IN DE OMGEVING VAN HELMOND. Als verdacht van het plegen van diefsta! met braak in verschillende gebouwen m de omgeving van HeLmond zijn op last van den officier van justitie te Roermond in de strat- gevangenis aldaar ingesloten de 50-jarige M. M. uit Gemert, de 40-jarige P. de B. uit Hel- mond en de 39-jarige A. E. uit Gemert. In hun woningen is een bedrag van ongeveer f 6oo, afkomstig van de inbraak in de stoom- zuivelfabriek te Lieshout, gevonden. ingedrukt, dat de jonge man vrijwel onmid- dellijk werd gedood. Het ongeluk gesehiedide bij de woning van den heer K. aan het Kerk- plein Het stoffelijk overschot van het slacht- offer is naar het r.k. gasthuis overgebracht. KIND DOOR STROPDASJE BIJNA GEWLRGD. Van een drie-jarig kind, dat met een kame- raadje te Watergraafsmeer met een kinder- auto aan het spelen was, geraakte het strop- dasje tusschen de wielen, waardoor de kleine bijna werd gewurgd. Een dokter die toevallig passeerde, paste op het slachtoffertje kunstmatige ademhalmg toe De inmiddels gewaarschuwde geneeskun- dige dienst heeft de kleine, die weer was bij- gekomen, doch er nog vrij ernstig aan toe was naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. VERSTOORDE KETELMUZIEfi TE lEen zevental inwoners van Nuenen heeft door bemiddeling van een Eindhovensch advo- caat een klacht ingediend bij den procureur- generaal in Den Bosch in verband met het optreden der Koninklijke Marechaussee. Eeni- gen tijd geleden heeft zich nl. een bruid, die reeds ongeveer een week in ondertrouw was, plotseling bedacht en besloten den grooten stap niet te wagen. Overeenkomstig de tra- ditie besloot toen een groepje jongelui uit het naburige Woensel, om voor de woning van de voormalige bruid ketelmuziek te komen ma ken. Buiten den burgemeester om heeft de marechaussee uit Eindhoven, onder leiding van den districtscommandant jhr. Den Beer Poortugaal aldus de lezing der dorpsbewo- ners eigenmachtig ingegrepen en op de „muizikanten" losgeslagen. Ook de wethouder van Neunen, de heer v. Wijk, maakte onver- waohts met den gummistok kennis. Hiervoor zou kapitein Den Beer Poortugaal den heer v. Wijk zijn excuses hebben aangeboden. OM OUDE SCHULD. Dinsdagmiddag half zes verscheen een zevental paardekoopers ten huize van G. W. aan den Bovendijk te Overschie. Zr] hadden met W. nog een oude sohuld te vereffenen, waarover zij eens wilden praten. Van praten kwam vechten en de politie werd gewaar- schuwd, dat er een ernstige vechtpartij het eevolg was van ae oude schuld. Met de politie-auto begaf men zich maar den Boven dijk waar het zevental vooiToopig werd aan gehouden en naar het bureau vervoerd. Ver- schillenden van het gezelschap hadden vrij ernstige verwondingen bekomen. Na ver- hoord te zijn is het zevental huiswaarts ge- keerd. TE HAASTIG NAAR IIET STATION GELOOPEN. De ongeveer 60-jarige inspecteur van de Levensverzekeringmaatsohappij 's Gravenhage te Groningen, de heer W. H. begaf zioh Dins- haastig naar het station -e Groningen te dagavond wat Veendam om den trein naar kunnen halen. Bij het stationsgebouw viel hij en bleek aan hartverlammmg te zijn HET SPOORWEGONGELUK BIJ WELWYN. De Engelsche koning heeft aan den direc- teur van de London North Eastern Railways zijn deelneming betuigd met de slachtoffers van het spoorwegongeluk bij Welwyn. Zooals gemeld hadden de reizigers in de eerste rijtuigen van den aangereden sneltrein temauwemood den schok gevoeld en ont- dekten zij pas aan welk gevaar zij ontsnapt waren, toen zij1 uit de raampjes keken. Een reiziger had er zelfs heelemaal niets van ge- merkt. De man was vast in slaap en hoorde pas wat er gebeurd was den volgenden och- tend om zes uur, mijlen ver van de plaats van het ongeluk. Wel had hij een schokje gevoeld, maar hij had gedacht, dat dit het gewone ran- geeren was en was doorgeslapen. Toen hij des morgens om 6 uur wakker werd, deed zijn tong pijn, zoodat hij vermoedelijk toch door den schok op zijn tong gebeten heeft. De man is een kapper, die Zaterdagochtend naar Londen was gegaan en 's avonds weer terugkeerde. Hij was dus zeer vermoeid, wat zijn diepen slaap verklaart. Te Nice is dezer dagen een Amerikaansehe avonturierster in hechtenis genomen, die in Frankrijk wegens oplichting zes maanden ge vangenisstraf moet ondergaan en dan uitge- leverd zal worden aan Zwitserland. Verschei- dene landen hebben haar uitlevering gevraagd. Mevrouw Mac Kenney, zooals haar eigen naam luidt, is lang uit de handen van de poli tie gebleven, omdat zij door een ongewoon groot aantal huwelijiken telkens van naam kon verwisselen. In 1909 is mevrouw Mc Kenney in Amenka voor het eerst veroordeeld wegens meineed in een echtscheidingskwestie. Enkele maanden later is zij getrouwd met een schatrijk Ame- rikaan, die heel spoedig stierf, haar een enorm fortuin nalatend, plus een villa aan den Nijl en een villa te Menton. Meer huwelijken vol- gen en rekeningen van modehuizen en juwe- liers te Parijs, die zij onbetaald laat. In Oos- tenrijk wordt zij ooik voor een kwestie van on- betaalde rekeningen veroordeeld. Terugge- keerd in Amerika wordt zij in 1923 wegens diefstal te Los Angeles aangehouden en in 1927 wegens opliohterijen tot vier jaar gevan- genis veroordeeld. Een nieuw huwelijk maakt haar tot ,,iemand" in de hooge New-Yorksche kringen. Echtscheiding volgt en een defini- tieve vestiging aan de Azuren Kust. Nieuwe oplichterijen, nieuwe verhoudingenplotseling ziekte die een eind maakt aan de bedrijvig- heid van mevr. Mc Kenney. Opneming in een ziekenhuis. Er wordt leverziekte geconsta- teerd, die mogelijk verklaard kan worden uit een onbetaalde rekening van 34.000 frank, die zij in de bar van een groot hotel te Nice had gemaakt. Uit het ziekenhuis ontslagen, staat mevrouw Mc. Kenney zonder den cent te Nice op straat, waar zg is aangehouden. neer overleden. Te Oisterwijk is de 18-jarige metselaar G. van Avendonk bij het plaatsen van een wa ren betonnen putring tusschen dezen ring en een muur bekneld geraakt, waardoor hem hoofd en borstkas op zoodanige wijze werden Wij hebben hier weer een paar voorbeelden van eenzelfde combinatie, die in verschillende partij en voorkomt. Koningsgambiet. Wit: Riemann. Zwart: Anderssen. Gespeeld omstreeks 1950. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. wgi e7e5 05X«, Dd8h4j d7d5 Pg8f6 Rf8b4 Rb4Xc3 Rc3Xf« Ke8d8 Dh4—h5 Th8e8 achterwege. In e2e4 f2f4 Rflc4 Kelfl Rc4Xd5 Pblc3 e4e5 e5Xf6 Ddle2-j- Pgl—f3 De2c4 Opmerkingen laten dezen stand was d2d3 noodig om na c7 c6 den raadsheer naar e4 te spelen. Aange- zien Wit echter niet ziet, wat er gaat gebeu- ren, slaat hij rustig op f7 om de qualiteit te winnen. 12. Rc4Xf7 DhSXfSt as. g2Xf3 Gedwongen, want op Kgl volgt TelT en Tfl: mat. Rc8h3f Kfl—f2 Rf6—h4t Kf2^gl Te8elt Dc4fl TelXfl mat dameoffer en mataanval tegen den ontblooten koningsvleugel. In de volgende partij is dez^ combinatie op schitterende wijze uitgewerkt. 13. 14. 15. 16. Dus: Wit: Macdonnel. Zwart: Boden Londen 1869. 1 e2e4 2. Rflc4 Rt8c5 Tegenwoordig wordt Pf6 liever gespeeld. 3. b2b4 Een voortzetting, op het Evausgambiet (1. e4, e5. 2. Pf3, Pc6. 3. Rc4, Rc5. 4 b4) 4. c2c3 R'b4—c5 Beter is Re7 of Ra5. Wat doet de raadsheer op c5, nu Wit kennelijk van plan is dl2—d4 te laten volgen? 5. d2d4 e5Xd4 6 c3 X d4 Wit heeft een pionnencentrum opgebouwd onder opoffering van een pion. 6 Ro5b4t 7. Kel—fl Wit wil niet door ruil (na 7. Rd2) zgn aanvalspositie verliezen. Er dreigt nu Rf7:t, DM7' Rb4a5? Beter ware De7 en Zwart staat goed. 8. Ddl—h5 Sterker was Rf7:t, Dh5t en Da5. 8 d7—d5! Zwart. die een pion voor is, offert dezen terug. 9. Rc4X<i5 10. Rcla3 - Een zonderlinge combinatie^ Het voor Wit was wel 11. Re7Ph5. 12Rg5 met ongeveer gelrjk spel. Wit ziet echter kans, 15. Pbld2 pe4X<i2t 16. Pf3Xd2 0—0—0 17. Tal—bl Wit wil op 17. Pd4antwoorden met Dd4: Rb5f. 19- Tb5: Td4: 20. Pd4: en Wit heeft toren, paard en raadsheerjroor^de dame. 17. 18. Pd2—f3 Tbl—dl Ra3c5 Df7d5 Rd7—f5 Th8 'Uit de East River te New-York is het lgk opgehaald van de 5-jarige Jackie Kaul, een kind van ouders uit den midden stand. Het jongetje was 9 dagen geleden verdwenen. De vader vertelde aan d& politie, dat het kind waarschijnlijk bij vergissing ontvoerd was in plaats van een zoon van een der rijke families in de buurt. volgt Tdl:t en Tg6 mat; op De4 (dekt het mat door Pf3) volgt Tg6f. r>&6: mat"' dien Wit door Td3 het veld f3 dekt, wordt de dame geinterfereerd en is Tg6 mat mogelijk. 24. Rc5Xd4 Op Tbl volgt Pe5, Tb3, Pf3:t en Tel mat. Ook De4 of Df5 helpt na Tbl, Pe5 niet wegens Tg6f, Dg6: Pf3: S24 5Pc6Xd4 De toren kan niet slaan wegens Tel mat. Er dreigt Pf3 mat. Dus: 25. Dc2d3 Te6-g6t 26. Dd3Xg6 Pd4Xf3 mat Dit alles moest berekend worden, toen Zwart 20. Df3: speelde. Probleem van J. B. Verdonk. (Eerste plaatsing.) Dd8e7 Pg8f6 beste 20. 21. 22. een pion schijn. 11. 12. 13. 14. te winnen, Rd5Xf?t Dh5Xa5 Da5a4 Pgl—f3 maar dat is slechts De7Xf7 Pb8c6 Pf6Xe4 Rc8dT b c d e Stand na 20. Rc5. Dd5Xf3I ,g2 X f 3 h3t Kflgl T e® Dreigt Tg6 mat. 23. Da4c2! Om op Tg6 met Dg6: te antwoorden en de qualiteit voor te Wijven. Tdg><d4(!) Nog sterker was Pe5! wat een pro- bleemachtig slot teweegbrengt. Op ae5: a b c d e f g Zelfmat in 4_ zetten. Wit begint en dwingt Zwart, hem in 4 zet ten mat te zetten!

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3