De oproeping voor't examen thuis gekregen? Gemeenteraadsverkiezingen Gemengde Berichten TER NEUZEN, 19 JUNI 1935. HOEK. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. SLUIS. BIERVLIET. n RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. Msakl Ge U bewust of onbewust een beeije ongerust Voelt Ge een gejaagdheid bij U opkomen? Voelt Ge U wai dof in Uw hoofd? Komt er wat hoofdpijn op, neem *Ji „AKKERTJE", hel maakt U ruslig en kalm. van bet verdrag van Versailles, de milltaire lieperkingen voor Duitschland bevattende, als niet meer bestaande te beschouwen. Wei ziet Engeland zich nog verplicbt de toestemming van Frankrijk en Italie te vragen, en wel be- schouwt de Fransche pers het nog als haar tank, fel te protesteeren tegen uit Britsche .„*eraad" dit alles ecbter is nog slechts ver loaning. Duitschland heeft, ten koste van een aantal schepen op papier, de proef geno- mm, in hoeverre de status, die het zich zelf op 16 Ma'art had tcegekend, ondanks de reso- luiie van Geneve, door de anderen aanvaard worrit. Engeland, door het offer aangelokt, blijit daartoe grof bereicl. Dat is feitelijk reeds een afdoende beslissing. En Frankrijk? (De Fransche regeering zal waarschijnlijk vamiaag op de Britsche nota antwoorden. Hoe dit antwoord zal uitvallen, is nog niet te gis- sen. maar wel degelijk valt te vermoeden, •velke politick het zal inleiden. Juist Laval is. er de man voor, om in dit vergelijk betref- fenrie de vloot een uitgangspunt te zien voor algemeene onderhandelingen met Duitschland, over rantsoeneering der bewapening. Het is denkbaar, dat Frankrijk het een aan het an der zal zien vast te knoopen. Dan is het niet -duideiijkhoe Duitschland en vooral hoe En geland dat zou kuxmen weigeren. Ffeitelijk zien wij dit tafereel: Duitschland getoruikt een vloot op papier om een exgeal- lieerde stalling op papier, die Duitschlands weermacht binnen nauwe grenzen beperkte, op te ruimen. Daarin is het feitelijk reeds ge- slaagd. Nu gaat de strijd echter verder over rnateriaal en instellingen, die niet meer enkel op. papier bestaan. Men is dus eerst aan het begin. Dit echter was, om zijn karakter en om bet feat, dat Duitschland deze taktiek noodig •wand, reeds belangwekkend genoeg. iDe voortzetting zal groote moeilijkheden opieveren, dat zal niemand betwijfelen. De problem en, met het schijnbaar reeds in be- ginsel bereikte nog verbonden, zijn echter waarlijk ook niet ,,voor de poes": Het is geen Engelsch-Duitsche aangelegenheid, als hoeda- mg het vraagstuk totnogtoe behandeld is. Er Is een gedrang van verwante problemen om- heen. Noemen wij b.v. de kwestie van de su- prematie in de Oostzee. Daarom is het Duitschland tegenover Rusland te doen. Hoe ban echter Duitschland, aan maxima gebon- den, die onder alle omstandigheden handha- ven, wanneer Rusland volkomen de vrije hand houdt ten opzichte van alle scheepstypen Voor zijn landsverdediging heeft Rusland, mi- Htairistisch als alle dictatoriaal geregeerde land en, alles over. En zijn mogeljjkheden zijn zeer groot. Het kan zijn schepen elders aan- acbafien, zooals het trouwens reeds doet, b.v. In Italie. Maar ook Engeland en Amerika zul- ten niet onwillig zijn te leveren, om van Frankrijk nog te zwijgen. Een vlootregeling, die Rusland zijn on beperkte vrijheid laat, zal dus Berlijn niet kunnen bevredigen. Dan is er de houding van Frankrijk. De vlootverdragen hebben de veiligheidsklep, dat een ppkomst van een nieuwe, sterke vloot hun taodende kracht zou kunnen verbreken. Maar dat is niet eens noodig, want in 1936 loopt alles af. Frankrijk heeft niet aan de vlootcon- fe-ren tie van 1930 deelgenomen, omdat het niet langer wilde berusten in het recht van Italie op maritieme gelijkheid met Frankrijk. Frankrijk wees op de twee wereldzeeen, waar- in bet kusten te verdedigen had, en op zijn groot en verspreid liggend koloniaal rijk. Wat tegenover Italie, een land dat het hebben moet van zijn toevoer over zee, voor de Franschen gold, geldt nog veel meer tegenover Duitsch land, dat geen kolonien bezit, en een betrek- kelijk korte kustlijn. Frankrijk zal in de 35 pot der Duitschers een reden zien, om ver- hopging te vragen van zijn eigen percentage. Wel bereikt zijn vloot, door rijkdom aan ma- teriaal, waarvoor te Washington geen rant- «wn bepaald is, in omvang ongeveer de helft van dien der Britsche vloot, maar juist tegen over Duitschland zal Frankrijk groote betee- kenis hechten aan een overwicht in zwaar, gerantsoeneerd materiaal. De eisch van Duitschland zou zelfs den Fransch-Italiaan- schen mariiieaaen naijver nieuw leven kunnen intdazen, en Frankrijk nopen, een grooter rantsoen te verlangen, in vergelijking met dat tier grootste zeemogendheden. HSu krijgt men gelegenheid, dit alles te be- bandelen op de vlootconferentie, die, volgens de bepalingen van Washington nog in dit jaar gehouden zou moeten worden. Inplaats van de nijjf mqgendheden van Washington zouden dan zeven mogen dhecien bijeen komen. Want Rus land zou er al evenmin als Duitschland bij ge- imst kunnen worden. De discussies kunnen dan zeer ingewikkeld worden, overeenkomstig de ingewikkeldheid van de problemen, die ter toefcandeling staan. Die conferentie heeft toch reeds niet te beste vooruitzichten, op grond vat uen eisch yan pariteit met Engeland en Amerika, die de Japanners onrechtmatiglijk nteilen. Onrechtmatiglijk omdat Amerika te Washington een hoogen prijs in strategische positie in den Grooten Oceaan betaald heeft, voor Japans genoegen nemen met 70 pet. van zijn linievloot. De voprbereiding van de nieuwe conferentie is reeds mislukt, doordat Japan .«ifiamdelbaar bleek met zijn eischen. Nu heeft .ftmiraal Oscoemi, de Japansche minister van marine, ook nog in een interview met de Ko- iBsoeiiun Sjinboen verklaard, van een deelne- ming van Duitschland en Rusland aan de vlootconferentie niet te willen weten. Volgens Japansche opvatting kan die deelneming de verwarring slechts vergrooten, en bovenal de kwestie, die Japan het belangrijkst acht, die van zijn gelijke positie ter zee met Engeland .en Amerika, van den voorgrond verdringen. Men is er dus nog lang niet. Zal Duitsch land bereid zijn, zich aan de Engelsche cate- gorien en aan 35 percent, enkele in vergelij king met Engeland te binden, onverschillig wat de andere doen? Het is nauwelijks aan te nemen. Men ziet, het blijkbaar zoo vlot gere- gelde vlootprobleem bevindt zich ook nog slechts in een embryonalen toestand, hoe heu- ge-lijk het ook zij dat de betrekkingen tus- schen de twee landen ervan drachtig gaan. UE STOP TE TERNAAIEN EN DE SLUIS TE TER NEUZEN. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Sedert eenige dagen wordt op zekere regee- ringsdepartementen alhier verteld dat offi- -caeuse onderhandelingen aan den gang zouden zijn tusschen den Haag en Brussel over het wegnemen van den beruchten stop te Ter- naaien en het bouwen van een nieuwe zeesluis voor de haven van Gent, te Ter Neuzen. Van deze geruchten is ook gewag gemaakt in een te Gent, ten stadhuize, gehouden persconfe- rentie, waar burgemeester Vanderstegen o.m. verklaard heeft dat, mede dank zij het jongste bezoek, door de Belgische Kamerleden en Se- natoren aan de haven van Gent en het zqe- kanaal gebracht, de Belgische regeering meer en meer neiging blijkt te hebben om den stop van Temaaien weg te nemen, in ruil van welke toegeving de door Gent zoo zeer ge- wenschte nieuwe zeesluis te Ter Neuzen zou mogen worden gebouwd. Op dezelfde confe rentie is ook nog gezegd, dat de Gentsche ste- delijke autoriteiten deze kwestie niet uit het oog verliezen en met de meeste aandacht de besprekingen volgen welke tusschen de Ne- derlandsche en Belgische regeeringen gevoerd worden." GEVONDEN VOORWERPEN. j De inspeeteur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Rijwielbelastingmerk, wed. de Tenter, Oost- kolkstraat 3. Idem, K. A Hamedink, Spui*104. Idem, L. van 'Hecke, Oostkade 24, Sluiskil. Werkjas, P. Moes, Baandijk 22. Grijze mantelband, bureau van politie. Pakje inhoudende een paar grijze kousen en een directoir, Van Oppen, Burg. Geillstraat 48. Kinderkousje en schoentje (wit), L. Visser, Schoolplein 1. Damespolshorloge, H. Doetjes, Nieuwediep- straat 13. Portemonnaie met inh., J. de Koeijer, Othene D 341. Idem, P. de Zeeuw, Steenkamplaan 42. Idem, B. Meeuwsen, Zandstraat 8. Een doos met glaswerk, J. de Visser, Ma- grette, Axel. Vulpen, A. Riemens, Westkolkstraat 7. Een jonge zwarte hond, J. Willemsen, Kerk- hoflaan 35. Een nieuwe plank, J. Wilhelmus, Driewegen O 106. Alpino-muts, J. van Es, Donze-Visserstraat. Heerenrijwiel, C. J. Klaassen, sluisknecht, Nieuwe Sluis. Oude roeiboot (Belgisch model), L. Hu- bregtse, Grenulaan 19. Jurkband, J. Buurman, Steenkamplaan 4. 1NGRI.J PEN DE BEPERKING VAN DEN ZEEUWSCHEN VARKENSSTAPEL. iHet schijnt in de bedoeling te liggen aen Zeeuwschen varkensstapel belangrijk te be- perken. In een vergadering van vertegenwoor- digers der Zeeuwsche landbouworganisaties werd althans medegedeeld, dat het aantal var- kens boven de 20 K.G., hetwelk aan Zeeland werd toegewezen, vorig jaar 55.000 bedroeg en nu is teruggebracht tot slechts 37.810, alzoo een vermindering van ruim 31 pet., daarbij dus inbegrepen de fokzeugen en fokbeeren. De vertegenwoordigers van genoemde orga- ^njgaties achten een z66 ver gaande verminde ring onaanvaardbaar. Een beperking, waar- door zeifs de buisslachtingen worden aange- tast gaat te ver en ontneemt aan bedrijven, die er in bepaalde deelen van Zeeland toch ook zijn, waar men zich jaar uit met de var- kenshouderij heeft bezig gehouden, de be- staansmogelijkheid. Alleen voor de huisslachtingen zouden reeds 36.000 varkens noodig zijn. Bovendien worden in Zeeland nog ruim 4500 fokzeugen en fokbeeren gehouden. Besloten werd dan ook dringend te verzoeken een hoogere toewijzing toe te staan. (D.Z.) TWEE KOEIEN GESTOLEN? Deizer dagen ontdekte de landbouwer B. te Clinge dat er van de 5 vaanzen die in zijn weide onder de gemeente Clinge waren onderge- bracht, er twee waren gestolen. Hij kwam tot dit vermoeden door dat de afrastering nergens was verbroken en de dieren dus door onbevoegden buiten de omheining moesten zijn gebracht. Het waren de twee mooiste runde- ren. Uit een spoor dat de dieren hadden ach- tergelaten viel op te maken dat deze op Bel gisch grondgebied moesten zijn gebracht. Ieder dier (tweejarige niet dragende vaarzen) ver- tegenwoordigden voor den eigenaar een waar- de van 100. Den volgenden dag kwam een onder Beveren-Wlaes in Belgie wonende land bouwer bij de gendarmerie aldaar aangifte doen, dat er twee hem niet toebehoorende koeien in zijn weide liepen. Het bleken de bij den landbouwer B. onbvreemde dieren te zijn. Gisteren werd onder deze gemeente door de rijks- en gemeentepolitie gearresteerd een zekere J., afkomstig uit Sluiskil, die zich aan verschiilende zedendelicten heeift schuldig gemaakt. De gearresteerde heeft een bekentenis af- gelegd en is op transport gesteld naar Mid- delburg. Gevonden voorwerpen. Bij de politie alhier zijn de volgende voor werpen als gevonden aangegeven en aan het daarachter vermelde adres terug te bekomen: Damesportemonnaie met inhoud (gemeente- veldwachter). Zilveren kettinkje (gemeente-veldwachter). Meisjesmuts, W. de Feijter, landbouwer, Mauritsfort 5. Nleuw vaandel. Door de zangvereeniging ..Crescendo" alhier werd van de baten verkregen uit de op Tweede Paaschdag gehouden „fancy fair" een nieuw vaandel met kroon aangeschaff. Het plan bestaat dit vaandel Zaterdag met eenige feesteljjkheden te doen inwijden. Goed afgeloopen. Toen de burgemeester onzer gemeente Maandagmiddag als naar gewoonlijk van zijn ambtsbezigheden per auto huiswaarts keerde, werd hij in de Veerstraat bij het inrijden van de naar zijn hofstede gelegen dreef, aange- reden door een uit de richting het Veer ko- mende motorrijder met duo, nadat hij vol- doende verkeerssignalen had gegeven. De motorrijders hebben blijikbaar niet voldoende acht gestagen op de verkeers- teekens, met het gevolg, dat de motor tegen het achterste gedeelte van de auto botste, waardoor de berijders onder den motor kwa- i men te liggen. Wonder boven wonder kwamen beide beer,en met den schrik vrij en konden direct de reis voortzetten. Naar wij vernemen, is de carrosserie van de auto lichtelijk beschadigd. After the ball! We hebben Statiekermis alweer achter den rug. Ondanks alle tegenwarkende factoren heeft de Oommissie, die de organisatie van deze buurbkermis had ter hand genomen, haar program volledig kunnen afwerken. Wel kwamen nu en dan storende invloeden het werk in zijn geregelden voortgang ernstig belemmeren, maar de leidende persoonlijk- heden lieten zich daardoor niet uit het veld slaan. Het was anders geen gemakkelijik werkje om de op touw gezette feestelijkheden naar behooren te regelen en af te werken. Voor wat de volwassenen betreft, gaat dit nog niet met zooveel moeilijkheden gepaard, maar dit is heel anders, waar het er om gaat, leiding en richting te geven bjj Ijet bouden van kinderspelen. Met eindeloos geduld en de uiterste lank- moedigheid heeft men zich op bevredigende wijze door het moeilijke probleem heenge- slagen, hetgeen bewijist, dat geschikte per- sonen de organisatie van deze volksvermake- lijkheden hadden op zich genomen. Als kinderkermis is deze eerste wijkpret in alle opzichten geslaagd. Een kijk over het tooneel van dit gebeuren heeft menigeen de vraag ontlokt: ,,Waar komen in 't Sas toch al die kinderen van- daan? Naar hun aanwezigheid en him aan tal te beoordeelen zou men geneigd zijn te gaan veronderstellen, dat de gemeente meer kinderen dan volwassenen telt. En wat bij derg.elijke gelegenheden ook op- valt, is de vaststelling van het feit, dat de fiets een voorname plaats in het kinderleven heeft ingenomen. Is er in 't Sas nog wel een kind, boven de zeven jaar, dat nog niet in 't bezit is van een fiets of niet fietsen kan. De deelneming der volwassenen is minder groot geweest dan in vroegere jaren. Er zijn geldige en gegronde redenen, die zulks ver- klaren. Toch wordt verzekerd, dat de neringdoen- den over den gang van zaken niet ontevreden zijn. Binnenshuis schijnt de drukte grooter ge weest te zijn dan daarbuiten, hetgeen niet te verwonderen is, als men bedenkt, dat het gure weer en dfe sterke wind het vertoeven in de open feicht verre van aangenaam maakte. Vrij dag ontlastte zioh boven deze gemeente een hevig onweer. De rioleering kon het vele water niet verzwelgen, tengevolge waarvan de straten blank kwamen te staan en het water zelfs in de buizen doordrong en vrij veel schade aanrichtte. Op het gemeentehuis sloeg de slagregen door de vensters en deed de burgemeesters- kamer in een zee herschapen. Er deed zich nog een eigenaardig geval voor, dat gelukkig niet tot ernstige gevolger heeft geleid. Een zekere v. d. B. kwam van de repetitie van de muziekvereeniging naar huis terug. Juist toen hij bij zijn ouderlijke woning was gekomen, flitste een felle blik- semstraal, waardoor de knaap die in 't felle licht had gekeken, plotseling niets meer kon zien en tegen zijn moeder riep, dat ze zijn in strument zou overnemen. Dat de moeder hevig verschrok, behoeft geen vertoog en onmiddellijk werd de plaatselijke geneesheer ontboden, die den jongen liet neerleggen in een duister vertrek. xnu We zagen hem gelukkig Zondag reeds mwt zijn komuiten loopen met een zwarten bri] op, zoodat dit ongeval zeer goed afgeloopen is. (Midd. Crt.) Tijdens het onweer van Vrijdagnacht werd de landhouwschuur van den heer A. Zonne- vijlle in den Ameliapolder door den bliksem getroffen. De schuur, die totaal uitbrandde, was verzekerd. De brandweer is niet gewaar- schuwd, daar niets meer te redden viel en belendende gebouwen geen gevaar liepen. van Dinsdag 18 Juni 1935. ZAAMSLAG. Stembureau I III tot. Lijst 1, Anti-rev.: A. de Koeijer 160 169 62 391 D. G. Koopman 22 33 5" 60 K. Hamelink 13 8 1 22 A. J. de Visser 23 8 31 J. Scheele 5 6 11 C. A. de Kraker 1 1 J. de Klerk 2 1 3 A. de Kraker 1 1 2 H. de Zeeuw 2 6 1 9 J. L. van de Ree 23 42 5 70 Lijst 2, Vrije lijst: C. de Jonge 150 35 63 248 M. Florussen 56 12 13 81 P. de Blaeij 3 6 15 24 J. Boeije 1 7 8 Lijst 3, Staatkundig Geref. H. de Feijter 33 63 35 131 A. Deij 3 5 1 9 C. Donze 2 2 Lijst 4, Cbr.-Historischen A. de Ferjter 208 187 33 428 A. Haak 20 14 7 41 C. Maas 14 17 21 52 F. C. Wisse 26 1 5 32 L. Wj. de Regt 18 3 17 38 A. Koster 8 8 W. de Jonge 1 1 1 3 Joh. Scheele 13 3 16 600 361 142 618 Uitgebrachte geldige stemmen: stem bureau I 804, II 623, HI 294, totaal 1721. iGekozen zijn: Lijst 1: A. de Koeijef, D. G. IKoopman, K. Hamelink en A. J. de Visser. iLijst 2: G. de Jonge en M. Florussen. I4jst 3: H. de Feijter. Lijst 4: A. de Feijter, A. 'Haak, C. Maas en F. C. Wisse. BO&CHKAPEULE. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 474. Lijst 1: J. W. Scheele 82, Adr. Scheele 5, J. de Feijter 5, J. Koster 10, totaal 102 stemmen. Lijst 2: C. Lambert 144, M. Ottjes 14, A. van Damme 14, J. de Poorter 24, A. van der Walle 18, P. Erpelinck 13, P. Baart 14, J. v. d. Bergen 9, totaal 250 stemmen. Lijst 3: Sophie van Eerdenburg 122 stem- men. Gekozen zijn de heeren J. W. Scheele, Kos ter, Lambert, Ottjes, van Damme, de Poorter en mej. van Eerdenburgh. SAS VAN GENT. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 1198. Hiervan verkregen: Lijst 1, Zandstraat: Th. F. Wiarrens 68 stemmen. Lijst 2, S.D.A.P.: J. J. de Leux 221, J. P. van Hulle 3, H. M. P. van Ham geb. Dierick 9, C. C. van der Wes- ten 23, J. W. F. Schroder 2, M. P. de Grof 0, totaal 258 stemmen. Lijst 3, R.K. G. J. L. Goossens 201, C. F. van Acker 27, P. C. van Hecke 29, C. L. de Maaijer 33, W. L. Lammens 11, E. C. van Goethem 6, B. C. Puijlaert 8, M. C. F. van Goethem 7, E. A. T. M. Coene 7, A. J. Goethals 6, totaal 335. Lijst 4, vrije lijst: P. A. Neeteson 158. Lijst 5, vrije lijst: A. A. Marquinie 275, L. F. B. de Meqer 52, J. L. Renique 9, J. V. Vermoet Lzn. 5, P. J. Kaas 6, A. Stouthamer 1, A. Vernaeve 6 L. A. van den Hemel 5, L. E. Warrens 13,' H. Wauters 7, totaal 379 stemmen. Gekozen zijn: Lijst 1: geen. Lijst 2: J. J. de Leux, J. P. van 'Hulle en H. M. P. van Ham geb. Dierick. Lijst 3: G. J. L. Goossens, C. F. van Acker en P. C. van Hecke. Lijst 4: P. A. Neeteson. Lijst 5: A. A. Marquinie, L. F. B. de Meijer, J. L. Renique en J. V. Vermoet Lzn. Indien op de lijst Neeteson meer candidaten waren voorgekomen, waren daaraan, met het grootste overschot, 2 zetels toegeweizen, waar door het aantal zetels der S.D.A.P. 2 zou zijn geweest. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Dinsdag 18 Juni 1935. De volgende zaken werden behandeld: D. d. N., oud 44 j., schipper, wonende te IJmuiden, werd ten lasts gelegd, dat hij op 2 November 1934 met zijn stoomtrawler .Nellie" van Frankrijk naar Nederland is gekomen met eenige flesschen gedistilleerd en een hoeveel- heid suiker, zonder een en ander aan te geven bij de belasting. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. C. K., oud 26 j., koopman en winkelier, wonende te Stoppeldijk werd ten laste gelegd dat hij op 13 Februari 1934 te Stoppeldijk een verboden nederlage van goederen heeft gehad van suiker en sigarettenpapier. Eisch f 25 en f 75 boete. A. A. v. D., oud 25 j., slachter te Clinge en N. C. v. S., oud 27 j., slachter wonende te De Klinge (B.), werden ten laste gelegd dat zij op 29 November 1934 te St. Jansteen on geveer 75 K.G. rundvleesch hebben vervoerd zonder gedekt te zijn door document. Eisch no. 1/40 boete; no. 2/50 boete. N. C. v. S., voomoemd, werd bovendien nog ten laste gelegd dat hij op 29 November 1934 te St. Jansteen een koe heeft geslacht zonder voorafgegane betaling van den aocijns. Eisch 50 boete. A. A. v. D., oud 25 j., slachter te Clinge, werd verdacht dat hij op 29 November 1934 te St. Jansteen op aanvrage van de belasting- ambtenaren niet heeft vertoond een quitantie van betaalden accijns, betreffende geslacht. Eisch 40 boete. L. d. C., oud 29 j., voerman, wonende te Waarschoot (Belgie), gedetineerd, werd ver dacht dat hij in den nacht van 25 op 26 April 1935 te Philippine 2 paarden uit Belgie heeft ingevoerd. Eisch 7 weken gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en verbeurdverklaring. Mr. Kuipers, verdachtes raadsman, vroeg de paarden niet verbeurd te verklaren en ver- zocht in vrijheidstelling van verdachte. De Rechtbank stelde den verdachte in vrijheid. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 18 Juni 1935. De volgende personen waren gedagvaard: C. A. D., oud 45 j., zonder beroep, wonende te Aardenburg, werd tenlaste gelegd, dat hii op 5 September 1934 te Aardenburg met een motorrijtuig heeft gereden, waarvoor de be lasting nog niet was betaald. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uil- spraak idem. A. V., oud 41 j., rijwielhersteller, wonende te Cadzand, werd verdacht dat hij op 26 Octo ber 1934 te Cadzand als houder van een motor-rijtuig over den weg heeft gereden, zonder dat de belasting daarvoor was betaald. Eisch 20 boete of 8 dagen hechtenis. Uit- spraak 3,50 boete of 1 dag hechtenis. A. B., oud 35 j., cafehopder, wonende te Breskens, werd beklaagd dat hij op 24 Sept. 1934 te Overslag niet op de eerste vordering van de belastingambtenaren een belasting- kaart heeft vertoond van de door hem be- stuurde auto. Eisch 10 boete of 4 dagen hechtenis. Uit- spraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. HOOGER BEROEP. Door D. L. L., oud 27 j., koopman te Goes, is hooger beroep aangeteekend tegen een von- nis van de Rechtbank van 7 Juni 1935, waar- bij hij is veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf wegens verduistering in dienstbetrek- king 4 X gepleegd. Het faillissement van L. C. van HOoff, steenhouwer, wonenoe te Hulst, curator Mr. R. J. J. Lamibooy te Hulst, is geeindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelings- lijst, zonder eenige uitkeering aan de con- currente schuldeischers. ZHEUWSOH ELFTALZWALUWEN. Vorige week liep hier in de kringen van de voetballiefhebbers het gerucht dat het Zwa- luwenelfta! Zondag naar Ter Neuzen zou komen en de lang verbeide wedstrqd eindelijk zou plaats vinden. Qnze informaties waren echter teleurstellend, want de in uitzicht ge- stelde wedstrijd zou nog wat op zich laten wachten en zal deze vermoedelrjk eerst eind Augustus gehouden worden. Dit is wel bevreemdend, want nu is het voor de tweede maal achtereen dat de sportlief- hebbers in Goes en omgeving het voorrecht krijgen om het sterke Zwaluwenelftal te kun nen bewonderen. Waarom dit zoo beslist is, is ons een raadsel, want Middelburg, Vlissingen, Ter Neuzen en andere plaatsen hadden dit- maal niet gepasseerd mogen worden. De wed strijd kan niet overal tegelijk plaats vinden, dat is logisch, maar dat Goes tweemaal ach tereen wordt uifcverkoren en andere deelen der provincie daardoor worden gepasseerd, is on- Iogisch en tevens onbegrijpelijk. Het Zwaluwen elftal is zeer sterk en kan gerust een Nederlandsch B-elftal genoemd worden en valt er voor het Zeeuwsch elftal, dat, op een viertal spelers na, is gevormd uit het elftal van Middelburg, veel te leeren. Het spreekt van zelf, dat de Zwaluwen de over- winning zullen behalen, doch op de Zeeuwen rust de taak om de nederlaag zoo klein mo- gelijk te houden. De opstelling der elftallen is als volgt: iZeeuwsch elftal: Doel: Vijgeboom (Midd.): achter: Leijnse en Geelhoedt (Midd.); midden: Ploegaert (Midd.), Vader (Vliss.) en Dirkse (Midd.); voor: Merk (Midd.), Kouwijzer (Tern.), Vogel (Midd.), Janisse (Zeel.) en Schrijver (Goes). Zwaluwen-elftal Doel: Mul (HBS)achter: v. d. Linden en Blom (NAC); midden: Mallee (NAG), Bool (HVV) en Breitner (HDWS)voor: Mijnders (DFC), v. Spaandoiick (Neptunes), Lagen- daal (Xerxes), Drok (RFC) en Wels (Uni- tas DE ARRESTATIES TE OSS. Naar de N. R. Crt. meldt, heeft de 26-jarige weduwe van B.—van H. uit Oss, die door de Ossohe gemeentepolitie was gearresteerd, ver dacht van brandstichting en Dinsdagmorgen voor den officier van justitie te 's Hertogen- bosch was geleid bekend, dat zij den brand had gesticht. Het was opgevallen dat het op 11 Mei m de boerderij van haar vader plot seling hevig brandde, toen zij die verlaten had en het was gebleken, dat zij vooraf eenige kostbare voorw'erpen, onder andere een radio- toestel, te gelde had gemaakt en later ver- klaarde, dat die voorwerpen waren verbrand. Ook kleedingstukken die als verbrand waren opgegeven, waren in veiligheid gebracht. De arrsstatie heeft te Oss opzien gewekt, daar zij uit een fatsoenlijk gezin komt. Zij zegt, dat haar vader niets van de eigenlijke toedracht heeft geweten. Deze woirdt mis- schien zeer gedupeerd, daar de verzekering thans wel niets zal uitbetalen. Verder heeft de 30-jarige F. v. d. W., bijge- naamd de Brommert, Dinsdag tenslotte be kend, dat hij tezamen met de neven G. en P. de B. den overval met berooving op de oude v. d. B. te Veghel heeft gepleegd. Hij was in de marechausseekazerne aldaar opgesloten en zal nu naar 's Hertogenbosch worden overge- bracht. Het heeft opzien gewekt, dat hq een bekentenis heeft afgelegd, aangezien hij als verstokt mjsdadiger bekend was, vele ver- oordeelingen achter den rug heeft, doch nog nooit bekende. Nader vernemen wij, dat P. de B. voor den substituut officier van justitie mr. Dubois in Den Bosch heeft verklaard, waar de kleeren waren geborgen die hij tijdens den overval op zijn neef C. droeg en welke onvindbaar waren gebleven. De marecbaussee te Oss heeft in de nabijheid van de ouderlijke woning van P. de B. ge ruimen tijd graafwerk verricht en een sloot uitgebaggerd, maar de kleeren zijn nog niet opgespoord. De Koninklijke marechaussee te Oss is Maandagaivond overgegaan tot arrestatie van de 34-jarig,? vrouw W. v. d. H.d. H., die ernstig verdacht wordt van oplichting van den bejaarden alleenwonenden landbouwer C. v. d. Burgt te Veghel. Zooals men zich zal herinneren is op den ouden man een overval met roof gepleegd door drie beruchte Ossche misdadigers. Een onbe- kende vrouw heeft 14 dagen voor den nachte- lrjken overval bij den ouden man enkele waardelooze wandbordjes gekocht, waarvoor zij een belachelijk hoogen prijs bood. Terwijl de oude man zich even verwijderde om geld te wisselen, heeft zij zich 400 toegeeigend. Na haar vertrek bemerkte de oude man dit. Het ingestelde onderzoek bleef vruchteloos. Eenige uren later werd de man van zijn laat- ste geld ten bedrage van 700, beroofd. Nu P. de B. verscheidene details van zijn oude wandaden heeft bekend, is ook deze vrouw weer ter sprake gekomen. Zij zal met verschiilende bendeleden geconfronteerd worden. De arrestatie van de 37-jarige gehuwde vrouw G. uit Geffen, die Maandagmorgen werd opgesloten, schijnt niet slechts verband te houden met de roofoverval op Betje van Dijk te Geffen, doch tevens wordt de vrouw verdacht debet te zijn geweest aan verschii lende brandstichtingen. De 54-jarige hotelhouder B. te Veghel, gear resteerd als verdacht van medeplichtigheid bij de brandstichting in zijn bakkerij is Maan dagmorgen gevankelijk naar Den Bosch over- gebracht waar hij in het; huis van bewaring werd opgesloten. P. de B. is Maandagmiddag weer naar Veghel getransporteerd, om daar aan den tand te worden gevoel-d over vefschillende misdaden in die streek gepleegd. ZWAAR WEER IN BRABANT. Zaterdagnaoht heeft hoven Oostelijk Noord- Brabant een zwaar onweder gewoed, gepaard gaande met hevigen slagregen. Vooral in de omgeving van Heesch-Nestelrode was het eeu waar noodweer. Daarbij sloeg de bliksem in de groote boerderij Denhcf te Nestelrode. In een oogwenk stond het geheele dak in lichter laaie. De bewoners, de familie Buis, konden zich met groote moeite en op het laatste oogenblik redden. Buren snelden te hulp en wisten door het openbreken van den stal een aantal varkens in veilighei4 te brengen. Een kalf en een aantal kippen kwamen echter in de vlammen om. Een broer van den heer Buis, die aan het reddingswerk deelnam had zich reeds eenige malen naar binnen begeven teneinde een en ander naar buiten te bren gen. Toen hij weer binnen was, stortte het dak in en zag hij zich door het vuur ingeslo- ten. Hij trachtte door de vlammen naar bui ten te springen, doch struikelde, tengevolge waarvan hij in den vuurpoel terecht kwam. Met zware brandwonden aan hoofd, armen en beenen wist men hem naar buiten te sleepen, waar de brandende kleeren van zijn lichaam moesten worden gerukt. De geheele boerderij ging .in vlammen op. De voorraadscbuur kon men met vereende krachten behouden. Daar de plaats van den brand zeer afge- legen was, rukte de brandweer niet uit. De sohade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. CHAUFFEUR WAS OVERVERMOEID. Tengevolge van de vermoeidheid van een vrachtauto-chauffeur is Zaterdagochtend op de Kortekade aan den Kralingschen Plas even buiten de stad een droevig ongeluk gebeurd, dat aan een jongen het leven heeft gekost en waarbij nog twee personen zijn gewond. De 23-jarige chauffeur H. Diks uit Utrech* was Vrijdagnacht naar Rotterdam gekomen' om bananen te laden. Toen hij op die terug- reis op de Kortekade was aangeland, overviel hern een hevige vermoeidheid en hij sukkelde in slaap. De auto reed tegen den trottoir- band. Do chauffeur schrok wakker, meende toen een rem in te drukken, maar in werke- lijkheid trapte hij het gaspedaal in met het gevolg, dat de auto met groote snelheid het trottoir opreed en pas stilstond, toen hij tegen een kastanjeboom botste. De schok was zoo hevig dat de heele vracht bananen boven op de cabine terecht kwam, die ingedrukt werd. De drie inzittenden n.l. de chauffeur, zijn 17-jarig broertje C. Diks en de 14-jarige J. Overbeek, eveneens uit Utrecht, werden gewond. De chauffeur is met een her- senschudding en een hoofdwond naar het zie- kenhuis aan den Coolsingel overgebracht; zijn broertje had inwendige kneuzingen en de 14- jarigfe jongen had eveneens zware inwendige kneuzingen. Voor zij aan het ziekenhuis waren gearriveerd, was de jongen Overbeek overleden. De toestand van de anderen is zorgwekkend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2