Nose-Comite. Studie-hoofdpijn? Gemengde Berichten AXEL. MIDDELBURG. OOSTBURG. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. pnt. v.—t. WIELRENNEN, HET SLEEFSCHIP „PAULA JEAN". 'Hel sleepschip dat j.l. Vrijciag op de ean-j- plaai bij den M a rg a re thapo 1 der aan den grand voer was de Paula Jean", die met nog twee andere scliepen werd gesleept door de sleep- boot „Wiljo" kapt. Dorsje, uit Papendreclit. Het was namiddags 1 uur. toen Let eerste scbip van de sleep, de Paula Jean", schipper C. Verbroecken, uit Steendorp (Belgie), gela- den met pufkolen en-bestemd voor Seizaete, omksHtg voer. Krvrt daarop passeerden daar ook de sleep booten ..Locus II" en „Hansweert" ieder met een sleep. Zij wierpen deze los en beproefden met de ,,Wiljo" bet sleepschip van de plaat te trek ken. De passeerende ,,Koningin Emma" van den prov. stoombootdienst vestigde door ■tooten op de stoomfluit er de aandaobt op, dat ®en scbip omhoog zat. Van Ter Neuzen zijn daarop naar de stran- dingspiaats uitgevaren de sleepbooten Char les" en ,,Walvisoh" en de ,,Hoogezand" en JHoHandia". Ofschoon door deze sleepbooten gedunende 2 uur aan het scbip getrokken were mocht het niet gelukken het van de plaat te sleepen. Daar inmiddels het water gwrallen was, moest men de paging staken. Men zag in, dat er veel gevaar bestond, dat het schip, door de ligging op de plaat, zou breken. Des avonds begon het water in de roef te loopen, waaruit men den inboedel reeds vearwijderd had. Ctanstreeks half 7 is het setup midscheeps geteroken. Toen zijn terstond maatregelen ge- troffen om het setup te lichten. Dit werk is aangenomen door de Ter Neuizen Tugboat Cy met de Firma Van der Tak te Rotterdam. Za- terdagrn orgen was reeds een bergingsvaartuig tegenwoordig en werd er nog een verwacht. Het is in den nacht van Zaterdag op Zondag geiuist het schip te lichten, waarna het in de voorhaven te Ter Neuzen op de sliktong is gezet Het nog resteerende deet der lading wordt daar uit het schip verwijderd. De ge- broken flanken zullen worden versterkt, waar na het schip vermoedelijk naar de werf te Baines zal worden gesleept. SGHEEPSONGEVAL OP DE SCHELDE. Tengevolge van een explosie op de motor- sieepboot „Pietemella is deze hedenmorgen tear hoogte van den Hoek van Baarland ge- soaken. De beide opvarenden konden gered worden door de juist passeerende motorboot ..ScheJde" en zijn behouden te Hansweert aan den wal gebracht. Omtrent dit ongeval vememen wij nader: Het zal zoo wat half vijf in den morgen zijn geweest, dat ik met mijn motorboot in de TuUwjheid van. het Schaar van Everdingen was, zoo vertelde ons de heer Meeusen, schipper van de waterboot „De Schelde", toen ik in de verte een sleepboot zag drijven, die kennelijk in nood venkeerde. Naderbij gekomen ver- nam ik, dat de sleepboot een explosie van de motor had gehad, waardoor navigeeren uitge- sloien was. Wij namen daarop de sleepboot op sJeeptouw, doch na eenigen tijd werd ge- oonstateerd, dat deze water maakte. Waar- schijnlijk is een der zware deelen van den motor door den scheepswand gedrongen, met het gevolg, dat onder de waterlijn een gat is ontstaan. Hierop stelden wij pogingen in het werk om het binneng^d rongen water er uit te pom- pern, doch alles ging zoo vlug in zijn werk, dat dit niet meer mocht baten. De kapitein, Hoo- geriuiizen, en zijn stuurpian sprongen, met acfaterlating van al huh^bezittingen, op onze boot over, waarop de sleepboot omsloeg en direct in de diepte verdween. De sleepboot ligt op een diepte van 10 M. bij den ingang van bet Schaar van Everdingen. Een der sleepbooten van de firma De Meijer is uitge varen om de juiste plaats, waar de sleepboot ligt af te bakenen, De sleepboot had een motor van lOO PjK. aan boord en was op weg van Ter Neuzen naar Rotterdam. Eigenaar is de heer Van den Breen te Rotterdam. DJEEFSTAL VAN VEE UIT DE WEIDE. Ten nadeele van den landbouwar van W. te Westdorpe zijn uit diens onder de gemeente Westdorpe in den Canisvlietpolder gelegen weide. een tweetal anderhalfjarige runderen cntvreemd. Eg een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat de runderen zich reeds onder be- heer bevonden van de Belgische douane, die ze onder de gemeente Wachtebeke had in be- slaggenomen. ZEEI WSOHE VEREENIGING VOOR LUCIHTVAART. Onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, uit Vlissmgen, heeft te Goes een bestuprsvergadering van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart plaats gevonden. De door het Dagelijiksch bestuur voorloopig gedane benoeming van den heer W. M. van Aller uit Vlissingen tot fungeerend secretaris der Z.V.L., werd goedgekeurd. Ingekomen was een brief van den onder- woorzatter der vereeniging, dr. S. S. Smeding, waaiin deze mededeelde in verband met zijn drukke beroepslbezigheden, niet langer in srnhl te zijn een bestuursfunctie te blijven ver- vuHen: derhplve het ondervoorizitterschap neer te ifcggen en van het te zijner tijd samen te stellen nieuwe hoofidibestuur geen deel meer te zal]en kunnen ultmaken. Op voorstel van den aftredenden function- naris werd mr. R. M. van Dusseldorp te Goes, voorizit'ter der afdeeling de Bevelanden, tot ondervoorzitter der Z.V.L., benoemd. aflat de reeds vastgestelde reorganisatie haar beslag zal hebben verkregen in de ver- vangtng van het tegenwoordige vereenigings- toestuur door een uit afgevaardigden der af- deelingen samen te stellen nieuwe hoofdbe- stuur, zal tevens moeten voorzien worden in de vervulling van de door het, eveneens wegens drukke werkzaamheden, bedankqn van den heer E. H. C. baron van Randwijok te Mid- delburg, ontstane vacature van penningmees- ter. Het ligt in de bedoeling dan den heer J. Huizinga te Ter Neuzen, voorzitter der afdee- lin,g Zeeuwsch-Vlaanderen Oost, daartoe voor te dragen. Na afdoening dezer mutaties zijn bespre- kingen gevoerd over de organisatie van de tweede Scheldevlucht op 27 Juli a.s Ten slotte heeft mr. van Dusseldorp nog enkele mede- deelingen gedaan over de venschillende aspec- ten van een vliegveld-kwestie te Goes. OPRICHTING PROSPERPOLDER NEDERLANDSCH-GEDEELTE. De N.V. Maatschappij tot exploitatie van <mroerende goederen ,,Huis en Haard" te St. Jansteen verzoekt Ged. Staten de oprichting te willen bevorderen van een waterschap over de aan die Maatschappij toebehoorende gron- d<vn, welke te zamen vorimen het op Neder- Jandsch grondgebied gelegen gedeelte van den Zjg. internationalen Prosperpolder. Gelijik de Maatschappij opmerkt, bestaat het voomeimen binnenkort tot verkoop in kavels van de be- txokken gronden welke nu nog in 6ene hand zijn over te gaan. Bestendiging van den tegenwoordigen toe- stand, welke ook thans reeds zijn bezwaren heeft op de bedoelde gronden is het Alge- meen Reglement voor de polders of water- sdhappen in Zeeland niet van toepassing ■ontmoet zeker bedenking ingeval van verkave- ling, waardoor dan immers een complex van gronden, toebehoorende aan verschillende eigeharen, zou ontstaan, dat naar uiterlijken vorm meer nog dan te voren gelijkenis ver- toont met de gewone waterkeerende polders en waterschappen, zonder eoht-er eenige reglie- mentaire basis als waterschap te hebben. Zoowel om redenen van administratieven aard als met het oog op de belangen niet al- leen van de betrokken gronden zelf, maar ook op die van de belendende polders, komt dit niet gewenscht voor. Ged. Staten kunnen zich zeer wel ver- eenigerf met de door genoemde vennootschap uitgedrukte gedachte en wijzen er op, dat vaststelling van een bijzonder reglement voor den nieuw op te richten polder hi. aohterwege kan blijven en besloten kan worden, dat het nieuwe waterschap geregeerd zal worden door het Algemeen Rglement. Wel zullen in het oprichtingsbesauit omtrent verschillende onderwerpen bepalingen dienen te worden op- genomen, betreffende de begrenzing van den nieuwen polder, de waterscheiding met de gronden, gelegen in het thans reeds als afzon- derlijke' Belgische polder onder den naam Prosperpolder bekend staande gedeelte, de regeling van den onderhoudsplicht van de dijiken, van de waterleidingen en de wegen en het opmaken van een kaart van den nieuwen polder. Het ontwerp besluit bepaalt dan ook o.a. dat de verplichting tot het beheeren en onder- houden van de scheidingsdijken van den Douisapolder, den Koningin-Emmapolder en den Hertogin-Hedwigepolder eenerzijds en den nieuw opgerichten polder anderzijds op dezen laatstgenoemden zal rusten en dat binnen ddn jaar na de benoeming van het leerste bestuur van Ged. Staten een kaart ter goedkeuring moet worden ingezonden aangevende: a. de watergemeenschap met den Belgischen Pros perpolder, welke watergemeenschap, zooveel toelaatbaar is, zal dienen te worden opge- heven; b. de afmetingen van de waterleidin gen en andere afwateringsmiddelen, welke aan die watergemeenschap dienstig zullen zijn. BESMETTEUIJKE ZIEKTEN. In de week van 2 tot en met 8 Juni zijn in onze provincie voorgekomen 6 gevallen van roodvonk, nl. 2 te Vlissingen, 2 te Nieuw en St. Joosland, 1 te Goes en 1 te Heinkens- zand. AUTOBUS VERBRAND. Vrijdagmorgen is de autobus van den heer M. de Bart, te Goes, die elken morgen het Goesche persooeel van de Zeeuwsche Confec- tiefabriek naar Middelburg brengt, op den terugweg, onder 's Heer Hiendrikskinderen in brand gevlogen. De heer De Bart, die zelf chauffeerde, wist het vuur in den motor met een minimax te blusschen, doch de carrosserie brandde geheel uit. Kortsluiting moet de oorzaak zijn. GEVAARMJKE „SOUVENIRS". De nabestaanden van een onlangs te Mid- delburg overledene, hebben toij de politie een tweetal granaten gedeponeerd, van vrij groote afmetingen (ongeveer 50 cm. hoog). Gebleken is, dat de dingen gieladen waren en dus zeer gevaarlijke souvenirs" vormden. Ze moeten afkomstig zijn uit de buurt van Cadzand; overblijfselen uit den wereldoorlog. Blijkbaar heeft de overledene niet geweten, welk hache- lijk risico hij liep met het bewaren er van. De politie heeft de marine-autoritelten te Vlissingen gewaarschuwd. Dezen zullen de granaten onschadelijk laten maken. (Midd. Crt.) Voor de akte L. O. te Moerdijk (R.K. Kwieekschool), is geslaagd de heer A. Ver- straeten alhjer. Het veillg verkeer. Zaterdag zijn nog 472 waarschuwingen uit- gedeeld wegens verkeersovertredingen en -fouten en daardoor is het totaal in 5 dagen gestagen tot 3387. Vanaf heden wordt niet meer gewaar schuwd en waar het geldt bepaalde overtre- dingen volgen bekeuringen. Verkeersongeval. Zondagavond te ongeveer 8 uur reed een dame uit Maastricht, die alhier in de omge- ving is gelogeerd, met haar rijwiel op den weg van Oostburg naar Zuidzande, toen ter hoogte van de gasfabriek de laatste tram in de rich- ting van Zuidzande haar achterop reed. De dame verkeerde in de meening dat een auto haar achterop reed en onibegrijpelijkerwijze stuuirde zij geheel in de richting van de tram- rails, waardoor zij plotseling door de locomo- tief werd gegrepen en een eind medegesleurd. Zij bekwam zware inwendige kneuzingen en werd naar het ziekenhuis te Oostburg ver- voerd. Het faillissement van A. P. Versprille, koopman te Breskens, Vergouwstraat 25, curator Mr. F. W. Adriaansen, is wegens ge- brek aan baten opgeheven. RADIO-REIS MET DE OUDEN VAN DAGEN! Wat een geweldig plan!... Wat een stout.e ondememing!... En toch hoopt het „Nose- Oomite" te kunnen slagen, gesteund op twee voorname punten: Eerstens, omdat wij de ondervind.ing hebben opgedaan dat de bevolking van Ter Neuzen een warme genegenheid gevoeld voor de ouden van dagen. Tweedens, omdat de Radio-trein van Tweede Pinksterdag een geweldig succes is geweest. We roepen de 200 toeristen van 10 Juni op, om te getuigen of er iets mooiers denkbaar zou zijn voor onze oudjes als een reis met een Radio-trein. Die mooie comfortabele wagens, die lekkeie kussens. die groote breede ramen, die tafeltjes in den trein. dat muziek, die afwisselende lol, dat machtige natuurschoon waar de bevol king der lage landen als in verrukking voor staat. Hoe heerlijk is het dit alles nog eens kun nen te genieten geven aan die menschen, wier levensavond zachtjes nederdiaalt! Het groote besluit is genomen op onze ver- gadering: Het Nose-Comite" richt een Radio- trein in voor de ouden van dagen van Ter Neuzen. We willen vooreerst nog eens goed onder- strepen wat eigenlijk een reis met ouden van dagen beteekent. Het is de milde genegenheid der heele stad, uitgedrukt in den vorm eener spontane gave, om de ouden van dagen in groep te laten ge nieten van modeme toerisme, modem vei- keer, moderne techniek en ze in den lande misschien voor de laatste maal op gemakke- lijkie wijze rona te voeren. Het is geen aalmoes die gegeven wordt aan behoeftigen, o neen... maar de jongeren staan op alle gebied zoo ver vooruit, dat we ook de ouderen, die niet meer zoo vlug kun nen volgen, gelijk tot welken rang of stand ze ook behooren, nog eens van het schoone willen laten genieten. Reeds twee jaar aohtereenvolgens voerden wij onze oudjes rond in mooie glimmende auto's. Wij kruisten door de prachtige pol- derlanden van Zeeuwsch-Vlaanderen. We kunnen dit jaar wederom hetzelfde doen. Toch waren we van oordeel, dat voortdurende her- halen de mooiste zaak afgezaagd maakt en haar minder attractief doet zijn. Daarom verkozen we nu een reis per Radio- trein. Nog om andere reden. Het leek ons van sommige autobezitters heel veel gevergd ieder jaar een dergelijke belangrijke route te moeten maken. En de modeme techniek heeft hier met 66n slag weer iets moois tot stand gebracht. De directie der Belgisohe Staatsspoor- wegen is op het heerlijke idlee gekomen Radio- treinen in te richten. De mooie tweede klasse wagens der vroegere intemationale treinen zijn voorzien van luidsprekers; aan deze wa gens wordt dan een wagen met microfoon aangekoppelid en zoo kan men de heerlijkste muziek genieten in alle rijtuigen; er wordt gesproken, voorgedragen, verteld, gezongen, uitleg gegeven over de plaatsen en steden die men voorbijtrekt. Men kan eten en drinken in de trein, ey^is stroomend water voor de handen te wassehen, gemakkelijke en zinde- lijke W. C., enz. Konden wij* nu met onze ouden van dagen van Ter Neuzen een derge lijke reis maken en (die menschen eens laten genieten wat wij op 2e Pinksterdag genoten hebben We vragen nog eens onze 200 medereizenden tot getuigen of dit niet iets heerlijks zou zijn De reis die we gekozen hebben Is natuur- lijk minder lang als op 2e Pinksterdag. Wij brengen een bezoek aan de Vlaamsche Ardennen en trekken voorbij de streken Sotte- gem, Geeraardsbergen, Lessen, Ellezelles, Ron- se, Kortrijk, Yperen, door de Yzervallei naar Brugge en van Brugge naar SelzaeteTer Neuzen. Om deze heerlijke reis te doen slagen, is er iets meer medewerking noodig dan voor den autorit. We moeten vooreerst de ouden van dagen deze reis ook geheel gratis kunnen aanbieden. Het moet een offer, een geschenk 'Zijn van de heele bevolking. Doch wanneer we dan de reis niet zoo ver nemen als op 2e Pinksterdag wordt het tarief spoedig heel wat minder en kunnen wij met de lijsten die we gewoonlijk laten circuleeren in de stad, spoedig het be- drag der reiskaartjes verzamelen. Ieder Neuzenaar teekent voor dit doel toch voor iets in. Men sprekeniet over crisis, malaise of slechte tijd. Men bekijke met kranig oog de lasten van het leven en men brenge daarnaast nog moe- dig een offertje voor de ouden van dagen. Ons volkskarakter moet hier geheel ont- bolsterd worden van inidividualisme en egoisme. Gemeenschapszin weze de richtlijn en dan komt-de zaak voor mekaar. Vorige jaren mochten wij ons steeds ver- heugen in de gunst der bevolking. Als wij over enkele dagen onze lijsten aanbieden, zal die gunst niet minder zijn, nu het doel grooter is. Voor den Radio-trein is er tweedens nog iets anders noodig als voor den autorit. Naast de ouden van dagen moeten wij nu nog een flinlk dSeel medereizenden hebben om den trein te bezetten. Er moeten circa 100 gewone reizigers ge vonden worden die zelf hun reiskaartje be- talen. Op deze wijze is het mogelijk het mini- mumaantal reizigers voor den trein te ver- zamelen. Worden deze medereizenden gevonden dan komt de heele zaak in orde. En 100 reizigers gelet op het lage tarief is niet veel. De reis heen en terug zal ongeveer een rijks- daalder bedragen. Hoevelen zullen er niet zijn die er beslist opgesteld zijn onze ouden van diagen op deze mooie reis te vergezellen Het „Nose-Comit6" vat direct het plan aan. Over enkele dagen circuleeren onze lijsten en vragen wij het offertje voor de ouden van dagen. Zij, die begeeren op eigen kosten mee te reizen, laten zich van nu af inschrijven. De reis gaat waarschijnlijk ap 16 of 18 Juli, wanneer de trein voor ons beschikbaar is. We vertrekken, niet heel vroeg in den mor gen: om circa 9Je uur en zijn 's avonds terug rond 9 uur. Dus een reis die als't ware ieder- een kan meemaken, zonder eenige vermoeienis. Komaan, een heele maand staat Ter Neu zen in het teeken der Radio-reis met de ouden van dagen. Ieder spreekt er van en maakt er propaganda voor. Het moet een groote alge- meene daad van pieteit zijn. Een cadeau uit voile gemoed aangeboden aan onze oude men schen. Misschien is het voor velen de laatste maal dat ze zoo iets zullen meemaken. Het nare individualisme zwijge nu eens een oogenblik. We her'halen nog eens: We zetten moedig onze schouders onder den crisistijd en weten toch nog enkele dubbeltjes te offe- ren voor onze ouden van dagen. Ze zullen nog eens genieten van het modem verkeer Ze zullen nog eens in idankbare foewondering de hemel toelachen, voor het nog ongeziene natuurschoon! Alle verdere ihlichtingen bij de' leden van - HET „NOSE-COMlTe." Naschrift van den Voorzitter. Als voorzitter van het ,,NosejComite" doe ik een bijzonder beroep op alle Ter Neuze- naren. Het is algemeen bekend, hoe over enkele dagen, de dood aan onze bedsponde is voorbijgeslopen Zij is voorbijgeslopen en liet ons ongedeerd. Gode dank daarvoor! En toen wij er weer bovenop waren, toen gingen onze eerste gedachten uit tot de ouden van dagen van Ter Neuzen. Reeds v66r onze ziekte bastond het plan om dit jaar een Radio- reis in te richten. Indien wij heen gegaan war;en, hadden wij er niets meer voor kunnen doen. Doch nu wij gespaard bleven, was ons opperste verlangen dit mooie plan direct door te zetten. Van alle kanten zegt men ons dat wij kalm moeten zijn, kalm en rustigJa, dat zai ik, maar eerst dan als succesvol geslaagd zal zijn de rit met onze ouden van dagen: de rit met een Radio-trein naar de overheerlijke Vlaamsche Ardennen. Neuzenaren, als de dood is komen aantik- ken aan de deur, dan verlangt men zich te spoeden nog iets .goeds te doen in zijn leven. Zoo ook verlang ik me te spoeden ons Comite te helpen nog iets goeds te doen voor de ouden van dagen uit onze gemeente. Ergens hooger in dit artikel staat geschre- ven, dat het misschien voor enkelen de laatste maal zal zijn dat ze zullen meegaan. Zal het ook niet voor ons de laatste maal zijn Wie weet? Doch wat ik wel w.eet: Idealisme is een goede medicrjn Neuzenaren, geeft ons een dropje van deze medicijn, helpt ons alien aan dit groote plan... weigert ons uwe hulp niet voor de ouden van dagen! A. VAN DEN BRUELE. Op verzoek van het Nose-Comite kunnen giften aan ons Bureau worden bezorgd of per giro worden ingezonden. Ons giro-nummer is 38200. Red. Ter Neuzensche Courant. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kampioenschap van Nederland' DW6—PSV 1—2 VelocitasGo Ahead 0—4 doelp. gsp. gew. gel. verl. PSV 8 6 1 1 13 23—12 Go Ahead 8 5 2 1 12 16—10 Ajax 7 3 4 6 8—10 Velocitas 7 2 1 4 6 1012 DWIS 8 - 2 6 2 4—17 Afdeeling IV. Prom.-comp. 3e klasse. AxelAlliance BoeimeerGoes 5—1 1—2 doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.t. Goes 6 5 1 10 16—11 Alliance 6 3 3 6 11—17 Boeimeer 6 2 1 3 5 2(3—14 Axel 6 1 1 4 v 3 15—23 OVERZIOHT DER WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederland. De strijd om het Kampioenschap van Neder land en tevens het seizoen 1934/35 is beeindigd door de overwinning van PSV te Amsterdam op DWIS met 21, waardoor de kampioens- titel in het be^it is gekomen van PSV. Bij den aanvang der oompetltle zullen er niet velen zijn geweest die PSV die tital zouden hebben toegedacht, doch langzamerhand werkte PSV zich naar boven en deze laatste wedstrijd bracht de beslissing daar Go Ahead, die weliswaar te Groningen een fraaie over- winning van 04 op Velocitas behaalde, en daarmede revanche nam op haar eerst gele- den nederlaag, het niet verder kon brengen dan 12 punten en dus 1 punt op PSV achter- bleef. De nederlaag van Go Ahead op eigen terrein van Velocitas heeft haar dus tevens het kampioenschap gekost, waardoor wel dui- delijk aan den dag treedt hoe een wedstrijd die niet vlotten wil feitelijk een heele compe- titie kan bederven. Promotiecompetitie 3e Klasse. AxelAlliance. 51. iNiiettegenstaande in Axel gisteren de be slissing kon vallen, die dan ook daar gevallen is, bestond voor de laatste wedstrijd onzer stadgenooten in deze promotie-competitie slechts matige belangstelling. Voor Axel zelf was de uitsilag nog alleen in moreelen zin van beteekenis, doch dat neemt niet weg dat de oranjehemden, die met een gehandicapt elftal verschenen, zonder den Doelder en F. Diele- man, zich tenvolle gegeven hebben en er van hebben gemaakt wat er van te maken viel. Te ruim half drie blaast scheidsrechter Metz uit Breda voor den opgooi en vrouwe Fortuna is met aanvoerder van den Berge, die geluk- kig radende, den storm die van doel tot doel staat in den rug verkiest. Heijnen, de Roosen- daalsche midvoor met de vier kruisjes achter zich, brengt het bruine monster aan het rol- len en de gasten tijgen ten aanvail, doch zij komen niet ver, daar de natuurlijke bondge- noot achtereenvolgens Scheele en daama K. Gans aan het werk stelt voor het All. doel. Eerstgenoemde schiet in de handen van van Oers en de laatste laat zich tenslotte door Dirven de gelegenheid ontfutselen. De Axe- laars nemen het spel nu in handen en v. Oers stopt een fraaien schuiver van Scheele. Als Mattele het dan probeert is de doelman op- nieu/w paraat. Een vrije schop tegen Axel ver- mag het offensief nog niet te onderbreken, doch langzamerhand komen de gasten er beter in. Nadat M. Gans nog eens heeft overgescho- ten, moet aanvoeder v. d. Berge terugspelend een corner toesitaan, waarbij Borgt tenslotte de situatie redt. Onder een stormbui ontstaat dan opnieuw een hoekschop op het oranjedoel, doch Dronkens zuiver nu het terrein en daar rnede ontworstelen zich de Axelaars aan een tijdelijik overwicht der gasten. Er zijn ruim 20 minuten gespeeld als .een prachtvoorzet van rechts bij Koster belandt die op schitterende wijze de eersteling in den uitersten hok ko.pt. 1—0. De Axelaars komen direct terug. Mattel^ passeert naar Scheele doch op gelukkige wijze weet de doelman een schuiver van diens voet ten koste van een hoekschop uit zijn doel te houden. Alliance bestookt dan Dielemans home, doch Guben zoekt het doel te hoog. Van den Berge en Borgt zijn in goeden vorm en oak de Oondnck geeft niet thuds. Wanneer de Axelaars dan weer in het Roosendaalsche gevaarlijke gebied zrjn, leveren Matteld en M. Gans fraai kopwerk. De roodzwarte defensie wordt daardoor deerlijk in het nauw gedreven en als v. Oers op den grond liggend het Ieder niet meer bereiken kan, maakt Scheele op af- doende wijze een eind aan de paniekstemming en na 24 minuten wijst het bord 20. De Axelaars schijnen er thans den smaak van te pakken te hebben. Een fraai doch eenigsizm.s fortuinlijk doelpunt boeken wij na ruim 30 minuten spelens als K. Gans' schot den keeper te maohtig is en via den paal in het net verdiwijnt. 30. De oranjehemden zijn nu gedurig in de meerderheid en blijken nog steeds niet bevre- digd met den verkregen voorsprong. Als Kos ter op den linkervleugel door zijn postuur in de minderheid blijft, snelt Koekkoek hem te hulp, doch M. Gans weet zich niet vlug ge- noeg te verplaatsen. Even later plaatst de kleine linksbuiten zeer goed den bal voor de roodzwarte veste en M. Gans maakt nu geen fout, doch stelt den voorsprong veiligheids- halve op 40. Voor de rust noteeren. wij in een striemenden regen onder een orkaan een comer op het Axelsche doel, maar de gasten hebben van schleten geen kaas gegeten. Ook Mattel^ heeft met een schuiver geen succes en in stom ach tige regenbuien gaan wij theedrinken. In de tweede helft was de strijd meer ge- lijkopgaand en moet onze kleine doelman di rect handelend optreden. De rechtsbuiten der gasten kogelt daarop naast en even later brengt de Axelsche lat uitkomst, als dezelfde Zoo'n „AKKERTJE" maakt U weer frisch, rusiig en kalm. Maakt dat Ge een goed examen zult doen. Zorg dus in dezen examen-tijd zoo'n metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U te hebben. Ze zijn overal verkrijgbaar voor slechts 20 cent. speler opnieuw een schot lost. Van den Berge en de Coninck worden nu danig aan den tand gevoeld en als het spel 7 minuten oud is in de tweede helft, huppelt Heijnen op zijn ouder- wetsche manier door de oranjeverdediging en maakt er via de paal 41 van.. Wie na dit doelpunt nog een verder inlao- pen van den achterstand mocht verwachten, werd danig teleurgesteld, want hoewel de krachten in de tweede helft vrijwel tegen elkaar opwogen, met den sterken steun van den wind zouden meerdere doelpunten voor de bezoekers niets verrassends zijn geweest, doch voor het doel had het binnentrio alle kruit met het eenige doelpunt verschoten en uit meerdere hoekschoppen vermogen de gasten ook geen wijiziging in de score te brengen. De Axelaars spelen na de pauze meest met 4 voorwaartsen, maar niettemln zijn hun aan- vallen. lets gevaarlijker. Mattel^ doet op den linkervleugel vaak aardlg werk, doch schiet in uithoudingsvermogen te kort, soms houdt hij hovendien den bal wat lang bij zich, waar door Dirven of Konings telkenmale ingrijpen Een paar malen, neemt de scheidsrechter o.i. onjuiste beslissingen t.o.v. buitenspel en dit onderbreekt de Axelsche doorbraken. De af wisselende oranje-aanvallen worden veelvul- diger en nadat K. Gans is uitgevallen, maakt Scheele na ruim een half uur spelens aan alle onzekerheid een einde met Het imkogelen van een fraaie voorzet, 51, nadat hij ook even tevoren bijna een kans had benut. Het over wicht der gasten vanwege deu wind wordt steeds meer teniet gedaan. Instede van inloopen van den achterstand worden tegen het einde de Axelaars eigenlijk wel iets sterker. De gasten weten van d^or v. d. Berge en Borgt ver oorzaak t° hoekschop pen niet te profiteeren. Opnieuw wordt aan het spel door een fel opstekende stormbui af- breuk gedaan. Als de tijd gaat versirijken en de nederlaag der gasten een voldongen feit is spelen de gastheeren met begrijpelijke zelfbe- wustheid. Dit zelfvertrouwen is oorzaak dat ook de Axelsche verdediging meester van haar terrein blijft en bij het einde is aan Alliances Tweede Klasseschap, afgezien van de beslis sing die in Breda ten gunste van Goes viel, definitief een einde gemaakt. BoeimeerGoes 12. Boeimeer, dat aanvankelijk bij den aanvang van deze competitie als de toekomstige tweede klasser werd aangezien heeft teleurgesteld en eindigt thans zelfs op de derde plaats. Goes was geheel compleet naar Breda getrokken om al was het slechts e&n puntje machtig te warden en daardoor als eerste te eindigen en het volgend seizoen in de Tweede Klasse haar intrede te kunnen doen, want Alliance zat haar nog dicht op de hielen en een overwin ning van Alliance te Axel was vrij zeker te beschouwen. Het is echter voor Goes alles meegeloopen want het bleef te Breda niet bij een puntje, doch de overwinning werd haar met 12 en verkreeg daardoor de beide pun ten. Zoo had de uitslag van AxelAlliance niet meer den minsten invloed, doch Alliance moest te Axel de meerderheid van de thuis- club erkennen en eindigde Goes met den groo- ten voorsprong van 4 punten. WIELERBAAN TER NEUZEN. (De uitslagen van de gisfer op de Wielerbaan alhier gehouden wedstrijden zijn als volgt: Snelheid over 3 ronden tusschen van Kem- pen, Veger, Buijsse, de Bruijcker, van Nevele en Raes. le serie: 1. van Kempen, 2. de Bruijcker. 2e serie: 1. Veger, 2. Raes. 3e serie: 1. Buijsse, 2. v. Nevele. Beslissingen om de le, 2e en 3e plaats: 1. van Kempen, 2. Buijsse, 3. Veger. Beslissing om de 4e, 5e en 6e plaats: 4. de Bruijcker, 5. v. Nevele, 6. Raes. Achtervolging over 15 ronden tusschen v. d. Reijt, Baart en Cornells tegen Verhaege, v. d. Ruijit en Qlieslagers. Verhage wint alleen van v. d. Reijt, Baart en Cornells. Afvalwedstrijd tusschen v. d. Reijt, Baart, Cornells, Verhaege, v. d. Ruijt en Olieslagers. le valt af v. d. Reijt, 2e Verhaege, 3e Olie slagers, 4e Baart, 5e v. d. Ruijt. Winnaar Comelis. Koppelwedstrijd over 60 K.M. met 4 klasse- menten: 1. de BruijckerVerhaege, 3 p.; op 1 ronde: 2. BuijsseComelis, 16 p.; 3. Raes Olieslagers 8 p.; 4. v. d. Reijtv. d. Ruijt 6 p.; 5. van KempenVeger 5 p.; op 4 ronden: 6. v. NeveleiBaart 1 p. 95 ronden voor het einde gaf Baart op we gens kramp; v. Nevele reed toen alleen. DOOR EEN DORSCHMACHINE GEGREPEN. Tijdens het dorschen is de. 20jarige land- bouwerszoon V. te Heyen Vrijdagmiddag met de dorschmachine in aanraking gekomen. Het been van den ongeukkige werd totaal verbrij- zeld en moest worden geamputeerd. EEN DRAA1) VAN HET ELECTRISCH NET VASTGEPAKT. Dezer dagen was het zoontje van den heer C. de F. te Dinteloord in de dakgoot van een vergaderlokaal geklommen om een bal daar- uit te halen, welke er bij het voetballen was terecht gekomen, verneemt de N. R. Crt. Om zich in evenwicbt te houden pakte hij een draad van het electrisch net vast, met het gevolg, dat hij daaraan bleef hangen. Na eenigen tijd kon de electricien van de P.N.E.M. den stroom uitschakelen en de jongen bevrijd worden. Men bracht hem op den beganen grond. Hij bleek slechts licht gedeerd. SLEEPBOOT OP GOUWE GELIOHT. Vrijdag heeft men het wrak van de sleep- boot Risico", die in de Gouwe gezonken is na de noodlottige ketelexplosie, geborgen. In den loop van den dag heeft men het wrak aan land gebracht. Het bleek, dat de boot middendoor is gebraken. Het achterste ge deelte is er het best afgekomen en vormt al- thans nog een geheel, al Is hier dan ook alles verbogen en gebroken. Het voorstuk is totaal uit elkaar geslagen, zoodat verschillende gedeelten nog afzonder- lijk moesten worden geborgen. Het geheele wrak is een chaos van ver- splinterd hout en verwrongen ijzer en geeft wel een zeer duidelijk beeld van de geweldige kracht, waarmee de explosie heeft plaats ge had. Het bergingswerk trok uiteraard zeer veet belangstelling.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2