Predikbeurten Sport Gemengde Berichten Feuilleton-vertellingen HULST. LAMSWAARDE. WALSOORDEN. RECHTSZAKEN. VOETBAL, AJAX ONTVANGT TOCH DEN HOOFDPRIJS. ONDEUGENDE KNAPEN. •MBTEUMATISCHF. PIJN IN DE RUG. Nu weer gezond als de beste. -De schrijver van ond-erstaand-en brief leed aan- Telle rheumatische pijn in de rug. 'Hij profcHeerde van alles, maar vond geen verlich- ting .Misschieri had men hem naar een bui- teatiBJMische badiplaats moeten sturen, nraar dit •was voor hem niet mogelijk; hij was trou- ■wbes reeds 70 jaar. Mjaar hij probeerde de- aeiftit zouten als in de beroemde minerale brasmen voorkomen, hij probeerde Kruschen Salts. Hij schrijft leed aan felle rheumatische pijn in mijn rag. Na verschillende pillen en smeersels ge- probeerd te hebben, besloot ik een proef met KnacSien Salts te nemen. En nu, teTwijl ik loch al 79 jaar ben, ben ik in plaats van een towiiek', die op een stok moest steunen, zoo gezcanl als een visch. Driemaal h'oera voor Kruschen; ik zegen den dag, toen ik het voor bet eerst probeerde." J. M. te I. Krasehem Salts bestaat uit zes verschillende nnitezi. die ook voorkomen in de beroemde naKtezale bronnen. Deze zouten, sporen de af- moecorganen aan tot krach-tiger werking, wasuxJoor urinezuur en andeme opgehoopte af- valsiaaffen, die de oorzaak kunnen zijn van ■iteaKffistiek, jicht, isohias, langs de natuurlijke kSBaien uit het lichaam worden verwij'derd. De_ p;jnen zullen afnemen, terwijl de geheele gieaacffldheidstoestand enorm zal verbeteren. Ge nut U frisscher en jeugdiger voelen; energie en eetlust nemen toe en ge voelt U weer als in das teste dagen Uwer jeugd. Kraschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar hg alle apothekers en drogisten f 0,90 en Jl.fi® per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Straiande gezondheid voor een cent per dag. id op. dat op het etiket op de flesch, zoowel ale oqc de buitenverpakking, de naam Rown- tree Han-dels Maatschappij Amsterdam voor- koml. Adv. virtloose Marie Jeanne MoerdijkVan der Swaim, daartoe uitgenoodigd door den K.R.O., sang- en pianorecital geven voor den KJl-O.-microfoon. Geaaen de buitengewone talenten van dezen maehligen zanger en bewonderenswaardige pianiste zal geheel Zeeuwsch-Vlaanderen goed doert voor dit concert dien dag op Huizen af te stemmen, teneinde zijn eigen gevierde Snmatienaars te kunnen booren. Qfschoon wij er natuurlijk de voorkeur aan gewesa deze beide art is ten bij een uitvoering op de planken te hooren en te zien, is het toch een genot deze schitterende gaven weer eens m onze eigen huiskamer door middel van den iMdepreker te beluisteren. Verkjezing gemeenteraad. TOtgebracht 1619 geldige st. Daarvan ver- wSsrven; Vrije lijst 64, R. K. S'taatspartij 976, sn A P 301 en Vrije Katholieke lijst 335. Het aamfcal gekozenen is als volgt: RJC. Staats- partij 7 (7), S.D.A.P. 2 (0), Vrije Katholieken 2 (2) en Vrije lijst 0 (2). De S-D.A.P. doet hier haar intrede in den Taaxl Geslaagd. Aan de kweekschool St. Gerardus Majella te Ondenbosch slaagde onze dorpsgenoot P. de Bchrijver voor het onderwij ze rs-exame n V erkeersongevaL De beurtschipper A. N. alhier, die zich met age. motor te Bergen op Zoom bevon-d, werd aangereden door een auto. Hij bekwam daar- bijr een dubbele beenibreuk en werd ter ver- pleging in het Algemeen Burger Gasthuis atjibiaT opgenomen. Naar we vememen is zijn toestand bevredigend. ZONDAG 16 JUNI 1935. Ned. Hervormde Kerk. TEE. "NIEUKEN. 9.30 u., de beer H. J. Plagge- imrs, Jeugddiens-t; 2.30 u.. Dr. L. J. Ca- zemier. KLT7ISK1L. 9.30 u., Dr. L. J. Oazemier; 2.30 a, de beer H. J. Plaggemars. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOJ3K 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Raams. Z&AMSLAG. 9.30 u., Ds. G. van Dis; 2.30 u., de beer J. Smit, van Heemstede. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. FHHjTPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Sereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. S. Groeneveld. AXEL. 9.30 u., leesdienst; 2.30 u., Ds. J. A. Vihk, van Hoek. 5®OEK. Geeniopgave ontvangen. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAIMBLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ti3i NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXED. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u„ lees dienst. Roorrisch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. HOOGER BEROEP. Door C. A., oud 29 j., journalist, wonende te Ter Neuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonreohter te Ter Neuzen, waarbij hij we,gens overtreding vsjrt de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. DE MOORD OP GERRIT DE BFE. jDe Hooge Raad heeft overeenkomatig de conclusie van den adv. generaal verworpen het cassatieberoep van P. de Bie, die door het Gerechtshof te Den Bosch is veroordeeld tot 15 jaren gevangenisstraf wegens doodslag op zijn neef G. de Bde in Aug. 1933 bij Oss. VERDUISTERLNG ZIEKENHUIS-ADMINISTRATEUR. Voor de Almelosche rechtbank stond terecht de ex-administrateur van het ziekenhuis der vereeniging „Ziekenzorg" te Enschede, A. F. S., die zich in deze functie gedurende de jaren 1931 tot 1935 heeft scbuldig gemaakt aan ver- duistering van in totaal f 10.000. De verduds- terde gelden werden te Gronau verbrast. Na een getuigenverhoor, hoorde S., die een vol- ledige bekentenis aflegde, een gevangenisstraf van twee jaar tegen zdch eischen, met aftrek van preventief. Uitspraak 18 Juni a.s. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kaimjpioenschap van Nederland. Aanvankelijk Was het voornemen om Zater- dag den wedstrijd DWSPiSV te doen plaats vinden en den daarop volgenden dag Velocitas Go Ahead, doch terecht heeft men ingezien, dat wanneer Zaterdag de beslissing zou vallen, hetgeen ook wel zeer waarschijnlijk zou zijn, dan de strijd van Velocitas tegen Go Ahead zonder eendg belang zou zijn, zoodat dit zeer grooten invloed zou uitoefenen op het bezoek. Thans is dan ook de strijd van DWS tegen PSV op Zondag bepaald. De omtmoetang DWSPSV zal wel eindd- gen in een overwiinning van PSV en daardoor heeft PSV 13 punten verkregen, hetgeen voor Go Ahead niet meer te bereiken is. Al- leen wanneer PSV slechts een punit, dus een geljj'k spel, zou verkrijigen, dan zou bij een overwinning van Go Ahead op Velocitas, de Oostelijke kampioen een gelijk aantal punten behalen, en zou een beslissingswedstrijd nood- zakelijk zijn. Het zou ook mogelijk zijn, dat Go Ahead 1 andskampioen werd, n.l. een over- winndng van Go Ahead en een nederlaag van PSV. De verschillende kansen zijn er dus nog wel, doch wij gelooven, dat PSV wel een einde aan aide onzekerheid zal maken en daarmede het sedzoen zal beeindigen met het behalen van den hoogsten titel seizoen 1934/35. Prom.-competitie 3e klasse. Ook bjj deze competitde zal de beslissing vallen en Goes, die aanvankelijk als out-si der werd beschouwd, is er in geslaagd om de lei- ding te nemen, zoodanag zelfs dat een gelijk spel reeds voldoende voor haar is om haar intrede in de Tweede Klasse te doen. Maar Alliance, die op Goes volgt met twee punten achtersitand, heeft het monopolie om op het allerlaatste oogenblik den dans te ontsprin- gen en het zou ons geenszins verwonderen, dat een beslissingswedstrijd noodzakelijk zal worden. Goes gaat naar Boeimeer en wij mogen ver- onderstellen dat Boeimeer alle krachten zal inspannen om den laatsten wedstrijd met een overwinning te beeindigen, waardoor Goes bij haar 8 punten bljjft. Alliance komt naar Axel en zij zal met den moed der wanhoop strijden om haar behoud in de Tweede Klasse, waarbij zij dan natuur lijk rekent op een nederlaag van Goes. .(Hderuit volgt dus wel dat beide ontmoetin- gen van groot belang zijn. „De Telegraaf" schrijft nader: De groote zilveren beker, die door het Oo- mitd van Werklooze kantoorbedienden dat het intemationale voetbaltoumooi te ,Brussel or- ganiseerde, aan de Fransche club Sochaux, die in de finale door Ajax werd geslagen, werd uitgeraikt ondamks het feat, dat de uitlover van den ,beker, het blad De Soar hem bestemd had voor den winnaar van het toumooi is, zooals wij thans vememen, door Sochaux ten gunste van Ajax afgestaan, nadat het bestuur van den 'Kon. Belg. Voetbalbond zich nog met deze eenigszins onverkwikkelijke geschiedenis had bemoeid. Sochaux deelde ten slotte mede geen prijs te stellen op een .prijs, die haar in feite niet toekwam en een der bestuursleden van de Fransche club heeft den beker overhand,igd aan het bestuursldd van Ajax, den heer J. Roodenburgh, die nog in Brussel wias achter- gebleven. De beer Roodenburgh zal nu zoowel den beker als de bronzen medailles voor de spelers, welke dezen bij den prijsuitreiking heb- ben geweigerd als eersten prijs te accepteeren, mede naar Amsterdam brengen. Het is verheugend, dat deze vreemde kwes- tie zicb ten goede heeft gekeerd. De blaam die is geworpen op de organisatoren van dit grootsch opgezette voetbaltoumooi is er wel- iswaar niet geheel door uitgewiischt, want hun bevreemidende handelwijze is niet door dezen gang van zaken opgehelderd, maar in elk ge- val is de trophee voor een fraaie overwinning in handen geraakt van die partij, die haar op sportieve wijze heeft veroverd, en die dus op haar beurt mooht verwachten op sportieve wijze te worden bejegend na afloop van het tournooi. WIELERBAAN TER NEUZEN. Ad. van Nevele, overwinnaar der laatste Antwerpsche „Zesdaag- sche", vervangt Billiet! Op Zondag 16 Juni a.s. zullen op de Ter- neuzensche Wielerbaan", iweer een reeks prachtwedstrijden worden gegeven, die elken sportliefhebber moeten bevredigen. Begon- nen zal worden met sprint waarbij de kleine Jan van Kempen vooral gelegenheid zal krij- gen, eens te toonen wat hij waard is in snel- heid. Dat hij het tegen een Buysse, van Nevele en de Bruycker hard te v e rant woo r- den zal hebben staat wel vast, d!och we zien hem toch te zegevieren. Na de series snel- heid, zal een aohtervolging worden apgediend, waar v. d. ReytBaart en Oomelis, het zul len moeten opnemen tegen de sterke comhi- niatie Verhaegev. d. Ruyt en Olieslagers. In dien Baartje met zijn mannen deze achter- volging wil winnen, (hij heeft er immers op de Temeuzensche baan nog geen enkele ver- lorenj dan zal er toch het laatste uit gehaald dienen te worden, want Verhaege heeft per- soonlijk verklaard dat ook hij met zijn groep er alles op zal zetten, om Baart en Co. te kloppen. Het zal „Bertjen" ongetwijfeld niet aan aanmoedigingen van de zijde zijner tal- rijke supporters ontbreken, dioch een overwin ning voorspellen lijkt ditmaal gewaagd. Na de achtervolging krijgen de zes sprinters nog eens gelegenheid zich persoonlijik met elkaar te meten in een koers op eigen kracht met 4 klassementen, en de achitervolgers kunnen elkaar nog eens peilen in een afvalwedstrijd. Het zal dus bij de voorwedstrijden aan de noodige spanning niet ontbreken. Na de gebruikelijke tien minuten rust van den heer Lammens, krijgen we een koppel- wedstrijd over 60 K.M. met 4 klassementen. Allereerst als wij de reeds verspreide affiches raadplegen, treffen we Van Kempen—Veger aan, en het zou ons niet verwonderen indiien zij deze plaats ook zullen behalen in den eind- uitslag. Wij aChten de kleine Jan wel in staat bij de klassementen het grootst aantal pun ten te verzamelen, en indien hij in de jachten zgn man kan staan dan is dit koppel haast niet te kloppen. Want Veger daar idtirven we zonder overdrijving van zeggen, als die marcheert zooals hij reeds gedurende dit sei- zoen een paar malen te Oostburg heeft ge- daan, dan kan hij met gelijk wie zijn krachten meten. Daarna komen aan de beurt het kop pel BuysseComelist Daatstgenoemde die tengevolge van eene ongesteldheid, zich te Ter Neuzen nog niet van zijn beste zijde heeft laten zien, zal a.s. Zondag willen bewijzen, dat hij beslist aanleg heeft, en als hij van Buysse die steun kan krijgen die hij op de laatste wedstrijd te Oostburg van Don Fredo genoot, dan kan het nog een aardige partij worden. We verwachten in elk geval van dit koppel een mooie wedstrijd. Hierna krijgen we de overwinnaar der Ant werpsche zesdagen 1934, en tevens de over winnaar der New-Yorksche zesdaagsche in 1932, van Nevele (die Billiet zal vervangen, omdat hij aan het kampioenschap van Belgie zal deelnemen) en die dus de taak op zich ge- nomen heeft om samen met Baart, ook de overwinning zoo mogelijk in de wacht te sle- pen. Wrj zijn er stelllg van overtuigd, dat dieze ploeg zeer zeker op een der eereplaatsen zal eindigen, en dat zij met de Bruycker Verhaege de zwaarste concurrenten van Van Kempen zullen zijn. We zien vooral ook een heftige strijd ont- branden tusschen de twee laatstgenoemde koppels, temeer omdat Verhaege op 2e Paaschdag geen al te besten dag had, en nu vast besloten is aan het Temeuzensche pu- bliek, waar hij zeer populair is, te toonen, dat hij ook nog wel wat kan bereiken. In elk geval geven we de koppels Van Kempen Veger, van Nevele—Baart en dte Bruycker— Verhaege de groatste kans op de overwin ning al is ,,Deepke" Raes met Olieslagers nog niet aan bod geweest. En zooals algemeen bekend is, die is en blijft altijd gevaarlijk zoo- lang er nog ronden te rijden zijn. Wist hij o.a. enkele weken geleden met dezelfde maat te Selzaete ook zijn slag niet te slaan in de laatste ronden? Oppassen zal de boodschap zijn voor de andere koppels, of hij trekit met de bloemen naar Gent. Tenslotte hebben we nog het koppel v. d. Reytv. d. Ruyt, waar eigenlijk een vraag- teeken achter dient gezet te worden. Bij de klassementsprints achten we ze niet snel ge- noeg, om veel puniten te verzamelen, doch iets anders is of zij misschien als twee sterke fondmannen in staat zjjn, om op de andere koppels een ronde voorsprong te nemen. Alles bij een mag het een bezetting genoemd wor den, die aan elkaar is gewaagd en dat er een prachtigen sportmiddag zal worden geboden is zeker. Dat het aanvangsuur op drie uur is gesteld, zal ook door velen met voldoening worden vemomen. IN VRIJHEID GESTELD. De rechtbank te Mdddelburg heeft in vrjj- heid gesteld den smidsknecht M. W. K. uit Zonnemaire, die enkele dagen geleden als ver- dacht van brandstiohting voor de justitie was geleid. MUNITIEFABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. Zeer vele dooden. Te Reinsdorf nabij Wittenberg (Saksen) is een fabriek van ontplofbare stoffen in de lucht gevlogen. Meer dan honderd personen zijn daarbij wiaarschijnlijk om het leven ge- komen. Sedert igistermiddag bergt men dooden en gewondeh met behulp van gelmpro- viseerde amibulancds. Omtrent de ontploffing te Reinsdorf wordt nader gem eld, dat deze plaats had op een oogenbiik, dat alle' werklieden in de fabriek waren. De fabriek verschafte werk aan eenige honderden arbeiders. Men vreest, dat alien gadood of zwaar gewond zijn, aangezien vrijwel de geheele fabriek werd vemield. De ontploffing was zoo sterk, dat verschei- dene kilometers in den omtrek de ruiten sprongen. Alle beschikbare ambulances zijn gerequi- reerd, alle doctoren uit het district Wittenberg zijn naar de plaats des onhedls geroepen. Reichswehr, S.A., S.S. en Arbeidsdienst wer- ken aan het opruimingswerk. Hartverscheurende tooneelen. (Het aantal dooden van de catastrophe te Reinsdorf wordt momenteel geschat tusschen 500 en 1500. Het geheele district is door poli tic afgezet. Nog steeds is men bezig met het transpor- teeren van de slachtoffers naar geimprovi- seerde amibulanoes. De fabriek brandde van- nacht nog steeds en men kan op een afstand van verscheidene kilometers de vlammen zien. Men kan aan de familieleden van de dooden en gewonden niet toestaan de hunnen te zien en er spelen zich hartverscheurende tooneelen af, wanneer de vrouwen, moeders en kinde- ren van.' de slachtoffers door de politie verwij derd moeten worden. De correspondent van de N. R. Crt. te Ber- lijn meldt nog: De fabriek, waar de ontploffing heeft plaats gehad, ldgt op ongeveer vrjf kilometer van Wittenberg op een open terrein ten westen van Reinsdorf en ten noorden van Pieterlitz aan de Elbe. In wijden omtrek is het terrein van de ramp hermetdsch afgesloten door S.A., S.S. en leden van den arbeidsdienst, die daar in de buurt een kamp hebben. Niemand wordt doorgelaten. Hot' uitgaand telefoonverkeer van Wlitteniberg is stopgezet. De bewoners vam rWtttenberg, die uit Ber- lijn worden opgebeld, kunnen of mogen niet veel zeggen, opdat geen wilde overdreven ge- ruchten zullen worden verspreid. Daar de omvang van de verliezen nog niet is te over- zien doen daaromtrent fantastische schattin- gen de ronde. Echter zijn de laagste schat- tingen nog altijd zeer hoog. Om negen uur gisteravond werd nog gemeld, dat de brand op dat oogenblik nog niet was gebluscht. Een later bericht van het D.N.B. acht een aantal dooden van 50 zeer waarschijnlijk, waarvan er tot nog toe 20 geborgen zijn. Het aantal zwaargewonden wordt voigens dit be richt tot nog toe als 73 opgegeven, het aantal Mchtgewonden als 300. ZIJN BEIDE KINDEREN VERMOORD. Donderdagnacht heeft zich te Lochem een vreeselijk drama afgespeeld. De 31-jarige werklooze arbeider J. Sch. heeft zijn beide zoontjes, den 6-jarigen Hendrik en den 8- jarigen Jacobus vermoord. Om half zes Don- derdagochtend kwam de man bij de politie mededeelang doen van de vreeselgke daad, welke hij had bedreven. De ddrecte ireden voor dezen duhbelen moord is niet bekend, doch de man wilde zdch reeds eerder van zijn kinderen ontdoen. Een paar dagen geleden is hij nog op het gemeentehuis geweest, waar hij verklaarde, dat hij zijn kinderen niet lan- ger wilde hebben. Nader meldt men: iSch. was reeds jarenlang werkloos. Oor- spronkelijk was hrj te werk gesteld bij de werkverschaffing, dio-ch hij kreeg hier om al- j lerlei kleinigheden oneenigheid en werd dan telkens geschorst. Hij maakte feitelijk steeds een abnormalen ind/ruk. Anderhalf jaar ge leden greep hij op de gemeentesecretarie de kas van" het keuringsgeld en ging ermee van door. In zijn huds sloeg hij op gazette tijden den geheelen inboedel, voor zoover daar nog sprake van was, kort en klein. De laatste dagen wilde zijn vrouw, die veel van hem te verd-uren had, niet meer bij hem in huis zijn; zij sliep in de politiewacht. Alleen met de kinderen thuis zijnde, heeft hij deze nu Donderdagmorgen gedood. DE DOODSLAG TE AARLANDERVEEN. De 21-jardge J. de B., die was gearresteerd in verband met den doodslag, Zondagavond jjl. gepleegd te Aarlanderveen, waarbij de 40- jarige T. van S. met een mes werd doodge- stoken, is thans in het huis van bewaring in Den 'Haag opgesloten. TWEE MENSOHEN DOOR DEN BDIKSEM GEDOOD. Tijdens een hevig onweer te Auerbach zijn Woensdag een 62-jarige en een 65-jarige man door den bliksem gedood. DE ONTMULLINGEN UIT OSS. De correspondent der N. R. Crt. te Oss meldt: (Wat noodt iemand, diie met de geschiedenis van de Ossche masdadigheid op de hoogte is, heeft kunnen vermoeden, is thans geschied: p! de B. en de dikke Toon de Soep, die herhaal- delijik uitdagend hebben verklaard dat zij lie- ver hun to-ng zouden afbijten dan voor de politie een bekentenis af te leggen, zijn aan het praten gagaan. De dikke Toon de Soep, die in de strafge- vangenis in den Bosch verblijft wegens em- stag verzet tegen de politie, is Woensdag- avond naar Oss getransporteerd in verband met de bekentenis van den wielerbaandirec- teur J. V., bijgenaamd Jan Bol en zekeren N. S. uit Oss. Beiden hadden verklaard, dat de dikke Toon de Soep als betaald brandstichter is opgetreden bij den brand van het paviljoen van het gemeentelijke sportpark te Oss. Dikke Toon de Soep werd te Oss als de brandspecia- liteit bij uitnemendheid beschouwd en meer dan 100 branden worden hem, zooals men weet,, aangerekend. Hij is een bekende figuur in de Bossche reohtszaal, waar hij verschillen de molen tot gevangenisstraf is veroordeeld. Bekennen deed hij nimmer; zijn stilzwijgend- heid was spreekwoordelijk geworden. Na aankomst op het politiebureau werd hij door insi>ecteur van Kempen aan een lang- durig verhoor onderworpen. Hij bleef aan vankelijk nog ontkennen, doch tenslotte moest ook hij capdtuleeren en hij bekende dat hij des- 'tijdis tegen een vergoeding van 25 het restau- ratiepaviljoen in het gemeentelgke sportpark, in opdracht van den wielerbaandirecteur, in brand had gestoken. Deze eerste bekentenis van Toon de Soep zal waarschijnlijk verstrekkende gevolgen heb- L ben; immers hij moot herhaaldelijk in opdracht van derden brand hebben gesticht en nu hij het zwijigen heeft verhroken, begint de situa- tie voor andere opdrachtgevers, die van zijn diensten hebben geprofiteerd, hachelijk te worden. Voorloopig blijft hij opgesloten te Oss, waar het onderzoek in deze uitgebreide en duistere zaak met groote voortvarendheid wordt voortgezet. Het feit dat ook P. de B., een der berucht- ste Ossohe misdadigers, eindelijk het zwijgen heeft verbroken, zal niet nalaten groote be- ■roering id den lande te verwekken. Woensdag is hij uit de strafgevangenis in den Bosch naar de marechausseekazeme te Veghel en Uden overgebracht. Opperwachitmeester v. d. Beek te Uden, die reeds met zooveel tact de Rut tot een bekentenis heeft weten te brengen, had ook ditmaal succes. P. de B. liet zijn hals- starrige houdimg varen en toen de eerste wtoorden over zijn lippen waren, begon hij vlugger te spreken. Ademloos luisterde de opperwachtmeester toe naar de afsohrikwek- kende rij van duistere misdrijven, waaraan deze 20-jarige jongen zich heeft schuldig ge maakt en die nog slechts een klein deel moet uitmaken van de misdrijvenreeks die hij moet hebben bedireven. Van den moord op zijn neef Gerrit en den overval met geweldpleging op Betje van Dijk te Geffen heeft hij nog niet gerept. Tot dus- ver heeft hrj voor de marechaussee te Uden de volgende feiten bekend: In den nacht van 21 op 22 Februari 1933 heeft hij gezamenlijk met de Rut, C. (bijge naamd de Ceel) en den jongen Toon de Soep een overval met roof gepleegd- op het bejaar- de echtpaar Bouwmans te Uden. De buit be- diroeg daar f 2000. In den nacht van 6 op 7 Mei 1933 volgde een overval met geweldpleging op den 70jari- gen alleen wonenden C. v. d. Burgt te Veghel, met als medepliehtigen Frans de Brommert en zijn neef G. de B. Daar viel den roovers een buit van f 700 ten deel. Voorts bekende hij zijn aandeel in den over val met berooving op den 70jarigen alleenwo- nenden Geven te Deume, die emstig werd mishandeld; daar heeft hij gewerkt met C. en den jongen Toon de Soep. Zooals men zich her- inneren zal, heeft hij voor dit feit met C. te- reohtgestaan voor de rechtbank te Roer- mond, terwijl de Ru als kroongetuige optrad. Daar de getuigen voor de rechtbank plots aan geheugenstoornis begonnen te lijden, moesten beide verdachten worden vrijgesproken. P. de B. naar Uden overgebracht. P. de B., wiens cassatieberoep in verband met den moord op zijn neef G. de Bie, door den Hoogen Raad was verworpen, en die ver oordeeld is tot 15 jaar gevangenisstraf, is Donderdagmorgen naar Uden overgebracht in verband met de bekentenis, welke hij in het palels van justitie in Den Bosch heeft af- gelegd en waarbij hij erkende mede-dader te zijn aan een groot aantal overvallen en brand- stichtingen, in den loop van de jaren dOor de Ossche boevenbende in Brabant gepleegd. Over den moord op zijn neef wenscht hij zioh nog steeds niet uit te laten, al verwacht men dat hij weldra ook deze zaak zal be kennen. De marechaussee te Veghel heeft op ver- zoek van die te Oss Donderdagmiddag ge arresteerd zekeren Benker, onder verdenking, dat hij aan verdachte personen te Oss geld heeft gegeven, om zijn bakkerij met winkel en woonhuis in brand te steken. De aanwij- zingen tegen Benker zijn ernstig. Hij werd Donderdagmiddag op transport naar Oss ge steld. Te 's Hertogenbo^ch is Woeasdagmorgen op vrije vogten gesteld zekere H. Sch. uit Oss, die was gearresteerd en voorgelei-d als ver- dacht van medeplichtigheid aan de brand- stichting in het paviljoen van het sportpark te Oss, waarvoor de directeur van bet sport park J. V., werd opgesloten. Uit het onder zoek is gebleken dgt Sch. alleen eenige potjes bier had gedron-ken ter gelegenheid van de tractatie, die de bendsleden op touw hadden gezet van het honorarium, dat zij voor de brandstichting hadden ontvangen. DE DOODENDE STROOM. Op de Konmklijke Uederfabrie-k Oisterwijk" te Oisterwijk had Donderdagmorgen de met- selaar H. P. uit Tilburg bij zijn werkzaam- heden op een der dak.en het ongeluk, in aan- raking te komen met een der draden van de electrische geleidingen, aan de gevolgen waarvan hij kort daarop overleed. NOODLOTTIGE TWIST. Ten gevolge van een kleine oneenigheid tusschen het 8-jarig doch-tertje en den 15- jarigen zoon van den heer J. de B. heeft zich te Alblasserdam een droevig ongeval voorge- ds^n. Toen de familie zich aan tafel had ge zet ontstond er tusschen beide genoemden twist. PlOtseling pakte het meisje een vork van tafel en gooide die in de rich ting van haar broer. Helaas kwam deze terecht in het rech- teroog van haar broer en bleef daar in zitten. Opneming in het ziekenhuis bleek noodzake- lijk. Vermoedelij-k zal het oog niet behouden kunnen worden. Woensdagavond bemerkte een oontroleur van den Gecon-troleerde Particuliere Nacht- veiligheidsdienst, dat een paar jongens bezig waren in te breken in de kiosk van de N.V. van Ditmar's Kioskenondememing in de Glom- merdijksch-elaan te Rotterdam. Een van de knapen wist de oontroleur te grijpen. De politie vond later in de -kiosk een tweede knaap. Er wordt niets vermist. De jongens zijn door de politie onder handen genomen en later aan de ouders terug gegeven. OOIEVAARSNEST WEGGEWAAID. Tijdens een met sterken wind gepaard gaande onweersibui is -het ooievaarsnest op de Ned. Herv. Kerk te Ridderkerk neergestort. De in het nest aanwezige drie jonge ooie- vaars en een van de oude dSeren werden ge dood. De andere oude ooievaar werd gewond. VERDWENEN j 200 TERECHT. Betreffende de verdwijmng van f 200 tijdens den brand bij den landbouwer J. de Kriek te Oosterwijk wordt gemeld, dat terwijl bet politieonderzoek in vollen gang was, bleek dat de vrouw van den boer, die ziek te bed lag en naar de wcning van den hoofdondlerwij- zer werd vervoerd, voor het verlaten van de woning zelf de f 200 uit de kast had gehaald en meegenomen. DE INBRAAK TE URSEM. Dinsdag is te Alkmaar gearresteerd zekere H. Tammer, verdacht een der daders te zijn van den grooten inbraak welke Donderdag te Rustenburg gem. Ursem op klaarlichten dag is geschied en waarbij verscheidene gouden en zilveren sieraden werden gestolen. Hij is ter confrontatie naar Ursem overgebracht, en daar herkend door een der inwoners, die hem op het terrein van den inbraak hebben gezien. Tevens is Dinsdag gearresteerd zekere J. Kos, eveneens te Alkmaar, verdacht de tweede dader te zijn. Beiden zijn naar -het huis van bewaring overgebracht. Zij worden verdacht van verschillende diefstallen en inbraken in deze streek. BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 11 Juni 1935. Meni-er, Heel veul brief- kes mocht ik de leste virtien dagen ontvangen em da zit 'm in 't kwaje weer, denk ik. Da wil zeggen: veur Nederiaand. Waant over Indie, waaruit ok weer brieven kwamen, kan 'k van't weer der leste weken me meepraten, te- m-eer daar deuze brieven vier we ken onderweugen zijn. In 't -kwaje weer, ja, dan hebben de menschen gin gelegenheid om haast-te-hebben. Waant mee mooi weer, gaan ze den buiben op, ee? Dan gaan ze van de schoonheid van God's schepping genieten in 'n va-artje van 100 K.M. per uur. Dan maken ze 's Zaterdagsmiddags gezel- lige plann-ekes veur den Zomdag en dan staan ze 's Maandagsmorgens in de Ochtendbladen as.verkeersongeval" 't Jachten, 't zenuwvreten zit-'t-menseh- dom, as 'n moderne kankerbacil in 't bloed. ,,Snelheids-dilirium valt onder de Technolo- gische diagnostiek", zee onzen dokter lest teugen me. Eln om-da 'k te beleefd was om 'm teugen te spreken, zee i-k maar: ,,da zal wel". Toen knikte-n-ie; peinzend Lang. Veuls te lang. Op 't end -kos ik nie wochten en dus vroeg ik: „as ik oe in oew rede mag vallen, dokter, guilie moesten mij nouw 's 'n plazier doen, asteblieft?" Waarop ie 'n-en heelen notenbalk in z'n veurhoofd trok, waaronder twee groote oogen. Da beteekende: „stik maar van wal". ,,Kek 's, -dokterke", en i-k trok 'm aan z'nen jasknoop, waant ik wilde't'm diep imprenten: ,,Kek 's, dokterke, guilie hedt mijn klaanten nouw al tien jaren slaai en an-dijvie veurge- schreven. Al m'n klaantjes zijn zoo mager geworren as 'n pook. Schrijf nouw veur die nuurwe ziekte, die ge daar sjuust noemde, schrijf daarveur nouw 's blomkool, savoyen kool en boonenwerk veur. Daar blijf ik ge- regeld mee zitten teugeswoorig en die groen- tes zijn toch ok buitengewoon -gezond!" Toen liet ik zijnen knoop los en hing ie aan nog een draaike. En witte gij, wat ie zee, amico? Eerst niks. Veul dokters hooren tot da soort van men schen, die eerst denken, veur ze wa zeggen. De meeste menschen draaien dat aandersom en da's veul fout. Daar zijn tiepen, die dik- kels pas na jaren in de gaten krijgen, da ze destijd-s ,,neee" hadden motten zeggen teugen den ambten££r van den Burgerlijken S-taand. Ik heb er eenen gekend, die da pas d5ur had, na z'n zulveren bruiloft. Nouw toen was er nie veul meer aan te verhelpen. Iemaand die zoo laankzaam denkt, kan beter eerst vijfent/wintig jaren naprakizeeren, veur ie mee zoo e£n woordje -hals over kop in't geluk tuimelt, wa gij Maar laat Ik nou teruggaan tot m'n dok terke, da'k daar mee z'nen ,,rijpen" knoop in den steek liet. As ie, as antwoord efkens gezwegen had, dan zee-tie: „wa ge daar zegt, Dre, is nog nie zoo gek, as't er op het eerste gezicht uitziet". ,,Da valt veul mee, dokter!" ,,Hoezoow, Drd?" Alles wat er op 't eerste gezicht gek uit ziet, is op 't zoowveulste gezicht soms de grotste wijsheid". Den notenbalk trok van z'n veurhoofd, z'n oogen wie re n veul kleiner, spierk-es laanks zijnen mond trokken of er 'n vlieg op kietelde

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6