SI pl.m. 7000 witte brooden a 8 ons pl.m. 700 witte brooden a 8 ons U hebt nog tijd een WOONHUIS Het Hofsteedje Landbouwberichien Gemengde Berichten Laatste Berichten uitnvcc DOOR KOLEN DAMP GESTIKT. TACHTDG MENSCHEN VERDRONKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. voor de kom B. voor Sluiskil CATHARil^^f ^LDER, VOORSOHRIFTEN OMTKSNT HET VEILEN VA.\ VROEGE AARDAPPELEN IN 1935. Jixj vanwege de Nederlandsche Groenten- ■ea Fruitcentrale wederom regelen zijn vast- gesteld waarovereenkomstig de vroege aard appelen dit jaar moeten worden verhandeld sn <deze regelen tegenover die in 1934 zeer zijn verscherpt, komt het mij wenschelijk voor ter voorkoming van bekeuringen de belang- Rebtoenden op de hoofdbepalingen dier regeling te wijzen. De Nederlandsche Groenten- en Fruit-Cen- tralt beeft het volgende bepaald Its de maanden Juni en Juli zal evenals het vong jaar door de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale een afzetregeling worden getroffen voor de vroege aardappelen. In deze maanden vallen de vroege aardappelen onder het crisis-tuinbouwbesluit 1935 I, terwijl de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale tewens is aangewezen als monopoliehoudster voosr den in- en uitvoer. De regeling voor 1935 zal in groote lijnen gefijk zijn aan die, welke in 1934 heeft gegol- den. Hieronder volgen in algemeene voor- sebziften eenige uiteenzettingen van de rege ling, op de verschiliende onderdeelen waar- ran eventueel nog nadere voorschriften zullen worden gegeven. le. Onder vroege aardappelen worden in- gevolge het genoemde Koninklijk Besluit ver- staan de volgende rassen: Eersteling, Schot- acbe Muis, Paarsputtenj Schoolmeesters, Kra- len, Opperdoezen ronde'n, Ideaal, Wild Duke, Ninety-fold, Sutton, Duke of York, Arran Crest en Present. 2e. Vroege aardappelen en verder alle aardappelen, die v<5or 1 Augustus worden ge rooid. mogen slechts geoogst worden, indien de kweeker in het bezit is van een door de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale verstrekte oogstvergunning. 3e Deze oogstvergunningen worden namens de Cent rale aan de kweekers uitgereikt door de Veiling, op de wijze, als in de hierop be- treiiking hebbende circulaire van 1 Juni is geregeld. Het veilen mag alleen geschieden op die veiling, waar men zijn oogstvergunning heeft gefaaald. Geen oogstvergunning mag worden afgegeven aan diegenen, die gebruik hebben gwnaakt van de gelegenheid om hun met vroege aardappelen beteelde oppervlakte uit te breiden tot 67 van de in 1933 beteelde oppervlakte, daar zij hiermede verklaard heb ben alle geteelde aardappelen als pootgoed te verhandelen. Deze menschen mogen alleen de, aardappelen boven 55 m.M. voor consump- tre verkoopen en ook dan uitsluitend via de veiling. De hierbij bedoelde personen moeten hun oogstvergunning zelf aanvragen bij de Neder landsche Groenten- en Fruit-Centrale, Laan Ocqpes van Cattenburch 62, 's-Gravenhage. 4e. Alle vroege aardappelen en overigens alle aardappelen die voor 1 Augustus worden gerooid, moeten worden geveild. Ten opzichte hlervan bestaat geen vrijstel- ling voor zoogenaamde teler-handelaars. Alle aardappelen moeten ter veiling worden aangevoerd, behoudens in zeer bijzondere ge- vaBen met toestemming der Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale. De veilingen mogen de aardappelen niet verkoopen beneden den vast te stellen mini- mnmprijs. Op alle verkochte aardappelen zal den kooper heffing in rekening worden ge- taaeht, bij te schrijven op de factuur. Als be wijs van betaling dezer heffing krijgt de koo per van de veiling een z.g. veilingsverklaring. Na veiling voor het binnenland zal worden geweild voor het buitenland. Exporteurs moe ten hiervoor de voile heffing betalen maar krxjgen dit bedrag van de Groenten- en Fruit- Centrale terug op overlegging van het door de douane afgeteekende uitvoerbewijs. Mach- tigingen tot uitvoer zijn verkrijgbaar bij de veilingen. Teneinde de aanvoer op de veiling te ver- zekeren zal op het oogsten te velde vanwege de betrokken ambtenaren een scherpe controle worden uitgevoerd. Voor den kweeker is het geheel aldus samen te vatten: le. Het oogsten van vroege aardappelen is verboden zonder oogstvergunning. Een oogstvergunning is alleen verkrijghaar als men in het bezit is van een teeltvergunning. 2e, Alle aardappelen ook vervroegde Eigenheimers en Bintjes vallen hieronder, mits gerooid v66r 1 Augustus. 3e. Alle aardappelen moeten aan de veiling worden aangevoerd. Ook het verkoopen door handelaars van eigen teelt is absoluut ver boden. Omtrsnt de onderdeelen dezer bepalingen verstrekken de veilingen verdere inlichtingen. Ten overvloede wil ik er nog op wijzen, dat op de naleving dezer bepalingen streng zal worden toegezien en dat bij overtrading pro- ces-verbaal onvermijdelijk zijn zal. W. C. VAN PETEGEM, Directeur der veiling te Ter Neuzen. zaak de bedrijfsrichting. Zoo zijn er 13 ge- sohikt voor het zuivere akkerbouwbedrijf, 20 voor gemengd bedrijf en 19 voor weidebedrijf. Van de weidebcdrijven mag als regel hoog- stens een derde gedeelte als bouwland worden geexploiteerd. Bij deze verpachting is het begimsel van ver- deeling van het economisch risico aanvaard. De grondpachtsommen zijn voor elk bedrijf af- zonderlijk vastgesteld en houden verband met grondsoort en cul tuur.toestand van den bodem. Zij varieeren van 25 tot 55 in het eerste en tweede pachtjaar tot 45 a 80 in het vijf- de en zesde pachtjaar. Overigens is de werke- lijke pacht, behoudens een minimum en een maximum, afhankelijk van een conjunctuur- indexcijfer, dat voor het grasland den melk- prijs en voor het akkerbouwgedeelte het alge- meen indexcijfer voor akkerbouwproducten, zooals dit door de Directie van den Landbouw wordt gepubliceerd, tot grondslag heeft. De behuizing van de bedrijven is gedeeltelijk reeds aanwezig, voor een ander deel moet zij nog worden gesticht. Uiterlijk 1 Mei 1936 zal zij evenwel op alle bedrijven gereed zijn. Er wordt naar gestreefd den boerenstand in de Wieringermeer tot zoo hoog mogelijk peil op te voeren, doch tevens wordt de vestigia van een gemengden boerenstand in den polder zooveel mogelijk bevorderd. Dit brengt mede, dat bepaalde vestigingseischen moesten wor den gesteld. Als paohter kunnen dan ook al leen in aanmerklng komen degenen, die: 1 landbouwteohnisch voldoende geschikt worden bevonden om een hun toe te wijzen bedrijf ,te exploiteeren en 2 over voldoende bedrijfskapitaal kunnen beschikken om aoodanig bedrijf in stand te houden. Met inachtneming van deze beide factoren kunnen als pachter in aanmerking worden ze- bracht: 6 a. degenen, die persoonlijk over voldoende middelen beschikken; b. boeren en boerenzoons, wier ouders of verwanten in staat en bereid zijn, hen aan het benoodigde bedrijfskapitaal te helpen; c. zij, die, hoewel zelf over een gedeelte van het benoodigde bedrijfskapitaal beschikkende voor het resteerende gedeelte door verwanten worden geholpen, wanneer op grond van hun antecedenten overigens voldoende vaststaat, dat zij, eventueel met inwonende kinderen, door noeste vlijt in staat geacht kunnen wor- de, het gewenschte bedrijf naar behooren te exploiteeren. De pacht voor de cultuurgronden van de thans aangeboden boerderijen gaat 1 Novem ber aa. in en duurt 6 jaren. Het behoeft nau- welijks gezegd, dat de aanmelding als paehter voor landbouwers uit alle streken van ons land open staat. Degenen, die voor deze verpachting belang- stelling koesteTen kunnen gratis een prospec tus bekomen, aan te vragen bij het Domein- kantoor van de Directie van den Wieringer- meerpolder te Slootdorp. WIERIN GERMEER. Otederhandsche verpachting van 52 boerderijen. De polder groeit, staag, ongestoord. De arbeid boeit, het werk gaat voort! De waarheid van deze enkele regelen, ,waar- xccede de excursie-gids 1935 van de Wieringer- meer besluit, vindt haar bevestiging ook weer in de voortvarendheid, waarmede met de uit- gifte van boerderijen in den nieuwen polder wordt voortgegaan. Nauwelijks bebben de eerste 46 pachters bun bedrijf betrokken, of cpnieuw wordt -een aantal boerderijen in dit rnemwe landbouwgebied in paCht aangeboden. Het is wel een unieke gebeurtenis in de agra- rische gescheidenis van ons land, dat gelijk- figdig 52 boerderijen, met een totaal opper- vlak van circa 2000 H.A., aan de markt wor- den gebracht. Feitelijk is het aantal, dat dit jaar voor uitgifte in aanmerking komt nog grooter, want ruim 20 bedrijven konden reeds in pacht worden toegewezen aan landbouwers, die bij het in cultuurbrengen van de jonge puldergronden als bedrijfsleider of anderszins waren ingeschakeld en die thans den tijd ge- komen achten zich als zelfstahdig ondernemer •op het nieuwe land te vestigen. Een bewijs, adai deze landbouwers, die reeds geruimen tijd die ontwikkeling van den bodem en de daarop wtrbouwde gewassen van nabij hebben kunnen volgenvertrouwen stellen in deze jonge gronden. De ervaring by de vorige verpachtingen in d© Wieringermeer opgedaan, heeft aangetoond, dat er in ons land nog groote behoefte aan tooerderijen best aat, Aanbieding van bedrijven in zoo grooten gctale als thans plaats heeft, vearschaft dan ook ongetwijfeld aan vele land bouwers, die de laatste jaren tevergeefs naar een hun passend bedrijf hebben uitgezien, een welkome gelegenheid hun wenschen thans te Jnmnen bevredigen. Het belangrijke aantal beschikbare hoeven stelt in staat ,,elck wat wils" te bieden. Groote, zoowel als middel- groote en kleinere bedrijven treft men er aan, terwijl de grondsoort uiteenloopt van zware teiei tot zand. Dc grondsoort bepaalt in hoofd- VADER EN TWEE DOCHTERS VERDRONKEN. Woensdag zaten voor de woning van den arbeider K. Douwes aan HoofdWeg 3 te Bar- gercompascuum zijn beide dochtertjes Rika en Lies te visschen. Door onbekende oorzaak viel Lies in het water, dat eenigen tijd geleden door een zandzuiger is uitgediept, waardoor het zeer diep is geworden. Ook de wallen zijn zeer steil. Het oudste meisje probeerde haar zusje te redden. Ook deze gleed daarbij in het water. Op het angstgeschreeuw kwam de vader toe- loopen. Hij sprong, hoewel hij niet zwemmen kon, te water om zijn kinderen te redden. Ook hij zonk naar de diepte. De op het hulpgeroep toegeschoten omwonenden zijn er ten slotte in geslaagd, de slachtoffers op den vasten wal te brengen, doch de geneesheer kon er niet in slagen de levensgeesten op te wekken. PRONKEN IN EEN JAKJE VAN GESTOLEN STOF. Een niet bepaald aangename verrassing on- dervond een 21-jarige hewoonster van de Cor nells Jolstraat te 's Gravenhage, die met een mooi nieuw toilet Zondagmiddag op een caf6- terras aan den Scheveningschen boulevard zat te pronken. Plotseling werd zij namelijk door de politie igearresteerd, wijl ontdekt was, dat het cos- tuum gemaakt was van een lap stof, welke in de maand Januari was gestolen van een win- kelierster. Deze passeerde toevallig en had haar mooie lap stof om het slanke lichaam van de schoone Scheveningsche ontdekt. Zij was direct naar de politie gehold. Nadat op het politiebureau proces-verbaal was opge- maakt, is de dame weer heengezonden, voor- loopig met het costuum aan. Later is het in beslag genomen. AUTO VERBRAND. In den naeht van Zondag op Maandag om- streeks half 2 is op de Linker Rottekade bij de Ceintuurbaan te Hillegersberg, een luxe auto, vermoedelijk tengevolge van kortsluiting, in brand geraakt. De wagen, die bet eigendom was van den garagehouder C. Weitkamp te Rotterdam, werd bestuurd door den 27-jarigen P. Ignatius uit Rotterdam. De auto stand in een minimum van tijd in lichterlaai en de chauffeur en de beide passagiers moesten zich dan ook ijlings in veiligheid brengen. Gasten van spuit 3, onder leiding van brand- meester A. C. Schenk, bebben nog getracht het vuur te blusschen. De auto is ecbter ge heel verbrand. ning niet rooskleurig uitziet. De Vreem.de- lingendienst voelt er evenmin iets voor, deze vreemdelingen „in de kost" be nemen temeer daar zij een vordering op den vroegeren eige- naar hebben loopen. Reisgeld om naar hun haardsteden terug te keeren is er niet en het eenige wat deze menschen nog overschiet, is aan boord te blijven. Wel zijn door het Grieksehe en het Roemeen- sche consulaat maatregelen genomen ten einde te bevorderen, dat de achterstallige gage aan de bemanning wordt uitbetaald, maar dergelijke molens malen niet al te snel, in elk geval minder snel dan de wil van den nieuwen eigenaar om zijn schip naar de nieuwe thuis- haven te balen. En intusschen leeft de bemanning in vrij- willige gevangenschap. Ook Zaterdag hebben zij geweigerd het schip te verlaten. DOOD GEBLEVEN. De 22-jarige J. M. te Rotterdam, was in de Rotte aan het kanoen. Jongens gooiden met steenen naar hem. Hij maakte zich hierover zoo kwaad dat hij er dood van bleef. TWAALF MENSCHEN VERDRONKEN. Op de Wolga, bij Jaroslaf, is een ongeluk gebeurd, waarbij twaalf menschen om het leven zijn gekomen. In de nabijheid van een spoorbrug is een motorboot, waarmede 28 personen werden overgezet, omgeslagen. Slechts zestien der opvarenden gelukte het, zich te redden; twaalf personen verdronken. Tot dusverre heeft men nog slechts 5en lijk kunnen bergen. Het agentschap Tass meldt, dat de bestuur- der van de motorboot, die eerst een maand dienst deed, niet het geringste begrip had van het besturen van een boot. De geredden heb ben medegedeeld, dat door de opvarenden van het passeerende schip Birjoesa geen pogingen zijn gedaan om de drenkelingen te redden. Kapitein en bootsman van dit schip zijn in arrest gesteld. WOLKBREUK TEISTERT FOEHIEN. Naar de „Sjoenpao" meldt, is de provlncie Koekien door zware wolkbreuken geteisterd. In de stad Foetsjou steeg het water in de straten tot vier meter. De bevolking bracht zich op de daken der huizen of in hooge boo- men in veiligheid. De lijken van vele menschen die zich niet meer hebben kunnen redden, zijn door den stroom medegevoerd. De materieele sehade is groot; duizenden stuks rundvee zijn verdronken. De zomeroogst is door het nood- weer, dat nog steeds voortduurt, geheel ver- nield. DE DIEPSTE GROT VAN FRANKRIJK. De persdienst van de Fransche sporen meldt, dat Norbert Casteret, die gedurende 10 jaar meer dan 400 grotten, kloven en onder- aardsche rivieren in de Pyreneeen ondekt of onderzocht heeft, dit jaar in Frankrijk's diep- ste grot (482 M.), vermoedelijk een der diepste van de aarde, de Martelgrot in het Triege- departement, wil afdalen. Vroeger vond hij er al een groote waterval en elders heeft hij in een hoi uit leem vervaar- digde heelden van beren en leeuwen gevonden, die 20.000 jaar oud moeten zijn. Ze dragen alierlei kabbalistische teekens. boer ontfermde zich over het kind en waar- sohuwde de politie. Het kind was geheel onge deerd. Een groote politiemacht is thans met de achtervolging van de ontvoerders begonnen Het bericht van de in vrijheid stelling van den knaap heeft in de Vereenigde Staten groote sensatie verwekt. George Weijerhauser deelde de politie op haar vragen mede, dat hij vier dagen lang in een eenzaam huis was gevangen gehouden. Hij vermoedt, dat het huis in de nabijheid van Issaqua ligt. De ontvoerders hadden verschei- dene autotochten met hem ondernomen, naar hij meende naar Oregon en Aberdeen. Op deze autotochten had men hem met geblinddoekte oogen in een koffer met luchtgaten gestopt. De politie ooncludeert uit de voornamen waarmede de ontvoerders elkaar aanspraken, dat het hier dezelfde bende betreft, die eenige maanden geleden den eigenaar van een groote bierbrouwerij Edward G. Bremer uit St. Paul ontvoerden en hem eveneens tegen een los- geld van 200.000 dollar loslieten. De aanvoer- ders van deze bende zijn de langgezochte Al- vin Karpis en Harry Campbell, die op het oogenblik de plaats van Dillinger als staats- vijand no. 1 innemen. MOKn.IJKHEDEN MET SCHIP. EEN VERKOCHT Op 24 IMei j.l. werd voor de Arrondisse- ments Rechtbank te Rotterdam gerechtelijk verkocht het Roemeensche s,s. „Sf. Nicolae", groot 1697 ton netto, eigenaar M. N. Valsa- makis te Galatz. Deze verkoop geschiedde op verzoek van de Soc. Cont. de Combustibles te Oran tot verhaal van een bedrag van 259.5.1 pond sterling. Het schip ging in Grieksehe handen over voor 29.600. Op bet oogenblik wordt het te Rotterdam gereed gemaakt voor de reis naar Piraeus en Dinsdag zou de ,,Sf. Ni-calae" naar een droog- dok worden verhaald voor onderzoek. Aan boord bevindt zich echter nog de oorspron- kelijike bemanning, bestaande uit 14 Roe- meenen en 6 Grieken. Gedurende de maanden, welke het schip te Rotterdam aan de ketting heeft gelegen, zijn deze menschen aan boord gebleven omdat zij een tegoed aan gage hadden, welke, hangende het proces, niet werd uitbetaald door den toenmaligen eigenaar. Nu de nieuwe eigenaar zich niets van deze bemanning aantrekt, omdat bij met de schul- den van den vorigen eigenaar niets te maken heeft, doet zich de moeilijkheid voor dat de bemanning weigert het schip te verlaten vddr de achterstallige gage is uitbetaald. De aanwezige proviand en wat daama nog van bet aan boord zijnde geld werd gekocht, is nu opgeraakt, zoodat het er voor de beman- TOERISTEN IN DE WOESTIJN OMGEKOMEN. Op 22 Mei, aldus meldt Reuter uit Parijs. waren vier toeristen uit Agadez in Fransch- Afrika per auto naar den Hoggar vertrokken. Toen men na eenige dagen niets meer van hen vemomen had, ging men hen opsporen en na veel moeite vond men den auto op een woes- tijnpad, dat niet meer gebruikt wordt. Onder den wagen lagen twee der toeristen, broodmager en half waanzinnig van hitte en dorst. De beid anderen hadden getracht te voet ergens heen te gaan, maar waren in de woestijn van dorst omgekomen. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Niederheimbach hadden Vrijdag twee jongelui uit Bringen bescbutting tegen een hevig onweer onder de belvedere gezocht. Plotseling sloeg de bliksem in den houten toren. Een der twee, de 35-jarige Otto Friloff, werd op slag gedood, de 36-jarige Heinrich Neumann zwaar gewond. EEN BERUCHT DUITSCHER GEARRESTEERD. Vrijdagmorgen is de beruchte inbreker Otto Wilhelm, die uit de gevangenis te Aken was ontsnapt en wiens opsporing was verzocht, opnieuw door de kriminal-polizei, te Laurens- berg, nabij de Nederlandsche grens gearres- teerd. Een herbergier ontdekte den inbreker, toen hij geheel uitgeput in een korenveld lag te slapen. Uit het verhoor bleek, dat W., de bedoeling had naar Limburg te vluchten, al- waar hij zich reeds vroeger met eenige ,,coi- lega's" aan inbraken had schuldig gemaakt. VLISSINGEN. Hedenmorgen landde op het vliegveld een K. L. M. Douglasvliegtuig waann gezeten waren de ministers Colijn Oud, Lith de Jeude, de Graaff, Van Schaik en Gelissen. De hooge gasten werden verwel- komd door den burgemeester van Vlissingen den heer Van Woeldteren. Nadat in het restau rant op het vliegveld een verversching was gebruikt, werd met belangstelling het eerste door de mij. ,,De Schelde" gebouwde vliegtuig bezichtigd. Na een half uur vertrok het hooge gezelschap naar Eindhoven. Met -het nieuwe vliegtuig der mij. „De Schelde zouden hedenmiddag weder proef- vluchten worden gehouden. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redacts. TOT VERWEER. iMeneer de redacteur, mag ik een klein plaatsje in uw blad tot opname van het vol gende Naar aanleiding van de besprekingen bii de behandeling van het ontslag van den ge- meente-arbeider IJ. in Axelsch raad wou ik een kleine opmerking maken. Ik stel voorop dat ik het pro of contra der g-evraag-de toelag-e met naar voren wensch te brengen; boven- dien erken ik het recht der vrije meenings- uitmg in den raad. Doch ik betreur dat dit recht wel eens grievend gehanteerd wordt als personen een onderwerp van bespreking uit- maken. Gelukkig dat er nog heel veel men schen zijn die met hun armoede niet te koop loopen. Een groot wijsgeer heeft eens ge- schreven: de versleten jas di -t oprecht hart van een arbeider dekt is r -r-d dan de bontjas van den hartelooz- Dankend. W-SiXi. Mijnheer de Redacu. ar iaats- ■v.t de TER DOOD VEROORDEELD. De 18-jarige chauffeur Percy Stoner, die zijn werkgever, den heer Rattenbury, op een •eenzame plek in de duinen van Sussex heeft doodgeschoten, is door de Old Baily ter dood veroordeeld. De jury wenschte echter cle- mentie in te roepen met het oog op den jeug- digen leeftijd van den veroordeelde. Mevrouw Rattenbury, de 30 jaar jongere echtgenoote van het slachtoffer, die van medeplichtigheid door uitlokking was beticht, is wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. In een wjoning te Parijs is een gezin, be staande uit vader, moeder en drie kinderen, door kolendamp gestikt gevonden. ONGELI K OP DE WERELD- TENTOON STELLIN G. Een der miniatuurtreinen van de wereldten- toonsteUing te Brussel is ontspoord en op een groep bezoekers ingereden, met het gevolg, dat een Brusselsche dame werd gedood. De reizigers zelf van het treintje bleven onge- deerd. Tachtig Chineesche mannen en vrouwen zijn in het Nantsjimeer verdronken, doordat de sampans, waarin zij bezig waren zeeplanten te verzamelen voor bun voeding, omsloegen. De slachtoffers waren in 1934 uit het Zuiden van Anhoei gevlucht wegens de droogte, die hun boerderijen had vemield. Sedert eenigen tijd hadden zij van boomschors, wilde plan ten, zee-algen en kers geleefd. GEORGE WEIJERHAUSER TERUG. De eenige dagen geleden ontvoerde George Weijerhauser, de zoon van een houtmagnaat te Tacoma, is na betaling van de 200.000 dol lar losgeld door zijn ontvoerder in de buurt van Issaqua 25 mijl noord-oostelijk van Ta coma in vrijheid gesteld. Na een wandeling van eenige uren kwam hij bij een boerderij. De Wij vragen U beleefd eenige els ruimte in Uw blad, naar aanleidiL. melkprys in Ter Neuzen! Melk is een voedingsartikel, dat iedei.n dag noodig is, voor zwakken en zieken. En wat is nu het geval Dat de prijs nog maar altoos is 10 cents per liter. Een schandelijke prijs, aangezien de boeren door de venters worden uitbetaald met 6 cents per liter en velen met slechts 5 cents per liter Een winst voor een artikel dat iedere dag terug komt van 4 en 5 cents per liter. De netto wjnst voor den leurder, terwijl de boer al zijn onkosten en risico's draagt. 'Het wordt meer dan tijd dat alle huisvrou- wen hun oude melkboer en die bondsmakkers aan kant zetten en dat er nieuwe venters komen. We zullen hun dan steunen. Vele melkventers ontzien niet om op hun kar van alles en nog wat tot verkoop mee te nemen en een ander .te negeeren met deze ver koop, waarbij komt vrachtrijder te spelen Sommigen gaan daar prat op. Wie richt een melkzaak op, desnoods cooperatief De melk worde niet meer als 7 cent per liter. Dankend, mijnheer Redacteur. Namens vele huisvrouwen, LENA. Voor Ter Neuzen: 3 Juni. Letl. s.s. KAN- GARS, 1746, hout, Leningrad. Voor Sluiskil: 4 Juni. Noorsch s.s. TAK- STAAS, 1106, ledig, Londen. 5 Juni. Finsoh s.s. DELAWARE, 1424, led., Calais. Van Sluiskil: 4 Juni. Eng. s.s. CHELWOOD, 1563, ledig, Seaham; Duitsch s.s. HERCULES, 1616, kunstmest, Antwerpen. Voor Riemen: 4 Juni. Belg. m.s. PRES. FRANQUI,2425, olie, Batoem. •Voor Gent: 3 Juni. Russ. s.s. SHELON, 1271, hout, Leningrad; Ital. s.s. GIANNA M., 3396, benzine, Hamburg; Duitsch s.s. ELSE KUHLCKE, 115, ledig, Ray; Duitsch s.s. GERDA KUNSTMANN, 320, hout, Trangsund. 4 Juni. Ned. s.s. DENEB, 110, ledig, Bres- kens; Lett. s.s. KAUPO, 1719, hout, Leningrad; Fransch s.s. SCHIAFF1NO, 2052, fosfaat, Bougie; Belg. s.s. EMANUEL NOBEL, 2529^ benzine, Houston. 5 Juni. Deensch s.s. KIRSTEN, 705, hout, Leningrad; Belg. s.s. CLARA, 481, kolen, Goole; Grieksch s.s. SUNION, 1903, pyriet, Huelva; Russ. s.s. O. B., 1260, vlas, Leningrad; Russ. s.s. LUGA, 1350, vlas, Leningrad; Ned. m.s. CORNELIA B, 263, pekkolen, Goole. 6 Juni. Eng. s.s. ABBOTSPORD, 839, kolen, Methil; Zweedsch s.s. GRIM, 930, led., Rouaan; Eng. s.s. BLAOKOOCK, 226, stukg., Londen; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen. Van Gent: 4 Juni. Russ. s.s. WETLUGA, 949, ledig, Shoreham; Eng. s.s. DONA ISA BEL, 290, ijzer, Middlesbrough; Spaansch s.s. URIBITARTE, 2138, ledig, New-Castle; Russ. s.s. ROBOTSKY, 1387, led., Archangel; Duitsch s.s. CHRISTIAN, 573, ijzer, Stettin; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Antwerpen; Duitsch s.s. ELSE KUHLOKE, 115, fosfaat, Vinnen; Ital. s.s. GIANNA M., 3396, ledig, Istamboel; Duitsch s.s. JOHANNES C. RUSS, 575, cokes, Stettin; Eng .s.s. ORIOLE, 217, stukg., Ant werpen. 5 Juni. Deensoh s.s. FREYA, 719, ledig, Im- mingham; Zweedsch s.s. BOJAN, 609, ijzer, Gdynia; Noorsch s.s. SKULDA, 644, pyriet, Oscarham; Belg. s.s. CLARA, 481, ledig, Goole. 6 Juni. Fransch s.s. DAPHNE, 1123, ijzer, Newport. Voor de vele en harte- lijke bewijzen van deelne- ming ondervonden gedurende de ziekte en bij bet overlijden van onzen gelief- den Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, den heer J. C. BINDERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J. C. RINDERS. Hoek, 7 Juni 1935. Voor de vele blijiken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, NEELTJE STOFFIJN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, W. F. RIEMENS. Ter Neuzen, 7 Juni 1935. Het faillissement der na- latenschap van wijlen P. J. VISSER, in leven automobielbandelaar te Ter Neuzen, is door het verbindend worden der slotuitdeelingslijst geein- digd. Middelburg, 5 Juni 1935. De Curator: Mr. ANNE BOLLE. Het Burgerlijk Armbe- stuur van Ter Neuzen vraagt prijsopgaaf voor de leverina- m het 2e half jaar 1935 van: Aanbiedingen worden voor ieder afzonderlijk ingewacht tot Dinsdag 18 Juni a.s., des nam. 6 uur, bij den Secr.-Penningmeester, Scheldekade 16, alwaar ook de voorwaarden ter inzaae liggen. Het Bestuur voornoemd, A. N. HAMELINK, Voorzitter. P. LOOF, Secr.-Penningmeester. Voor de a.s. Fokdag op 11 Juli te j-xxe!wordep. gevraag,1'.. enkele .lummers, t-oomeru Q:l u-w iuleggeid bsdraagt: mkelc M; sent, tooenan of trto y 60 eee Opgave v66s 15 Juni bij den Secretary Ook a iaLdbouvvweiktuigen m "jioeten voor of Hi - - geteekende Namens het Bestuur, IZ. DE FEIJTER Wz., Secretaris-Penningmeester. tot morgen (Zaterdag) 9 uur om U aan te melden voor den goedkoopen extratrein naar Brussel op Tweeden Pinksterdag. De prijs is slechts 2,45 voor He klacse en /1,34 voor IHe klasse heen er. teru^-. Het Bestui..: var den gemeenten Boschkae .ie, Axel en Zae-mslag, maakt, bei-' .d: 1 "at gedurende acht dagen, te rekenen van 3 mi 1935, ten huize van dell On /anger-Griffier te Axel, zijn i,.^rgelegd ter inzage van de eigenaren van landen, ge legen in dien polder: a. de rekening en verantwoor- ding van het beheer des pol ders over 1934/1935; b. de begrooting voor 1935/1936 met de memorie van toelich- Ung. 2. dat op WOENSDAG 19 JUNI 1935, des voormiddags elf uur (Zomertijd), in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, een alge meene vergadering van ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toelichting, weder gedurende acht dagen, te rekenen van 21 Juni 1935, terzelfde plaatse voor dezeifde personen ter inzage zal liggen. Axel, 8 Juni 1935. Het Bestuur voornoemd, JOH. SOHEELE Wz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUIJSSE, Ontv.-Griffier. Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen, zal op DINSDAG 18 JUNI 1935, 's middags half drie (N.T.), in het „Hotel Du Commerce" van den heer H. C. DE VRIF.ZE, krachtens art. 1223 B.W. publiek veirkoopen; met het erfpachtsrecht van den grond te Ter Neuzen, aan de Lange Kerkstraat No. 6, groot 96 centiaren, met de daarin aan wezige machdnerieen. Te aanvaarden bij de betaling. Betaling der kooppenningen binnen 30 dagen en der onkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Inlichtingen ten kantore van ge- noemden notaris. Notaris VERBIST te Hon- tenisse, is voomemens op de DONDERDAGEN 13 en 20 JUNI, 's nam. 3 uur (N.T.), in de herberg van den heer JOS. DE MAAGT te Hengstdijk, te diens verzoeke in het openbaar te verkoopen; met best bouw- en weiland aldaar, gunstig gelegen nabij het dorp, groot 7.79.45 H.A. of 17 gem. 147% roe, in 3 perceelen. Perceel I. Het hofsteedje, groot 8 gem. 123 roe. Perceel II. Bouw- en weiland in de Putting, groot 6 gem. 199% roe. Perceel III. Bouwland met nabij hof steedje, groot 2 gem. 125 roe. Aanvaarden woven oogst, uiterlijk 1 October 1935. Vrij van pacht. Be taling 20 Juli 1935. Nadere inlichtingen verstrekt de Notaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6