ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9308 VRIJDAG 7 JUNI 1935 75® Jaargang Buitenland Binnenland crisispublicatiEn Predikbeurten Sport TWEEDE BLAD TER NEUZEN, 7 JUNI 1935. LOONOVEREENKOMST LANDBOUW- BEDRIJF, SLUISKIL. ZAAMSLAG. AXEL. FAILLISSEMENTEN RECHTSZAKEN. DUIVENSPORT. NEUZENSCHE COURANT DIENSTPLICHT. Wensen omtrent inljjving. De ingeschrevenen voor de dienstplicht, diie hun wensen. met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders zouden wensen dan zij toen hebben medegedeeld, hebben tot 15 Juli ge- legenheid, hun voorkeur op te geven aan de commandant van het indelingsdistrict. Het verdient in het algemeen aanbeveling dit sohriftelijk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zowel de in- deling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het gamizoen, de tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aanwijzingen stipt wor- den opgevolgd, ook al wijken zij af van het- geen hierboven is te kenmen gegeven. De hier- bedoelde bijzondere aanwijzingen hebben voor- namelijk betrekking op vervroegde inlijving indeling bij de motordienst en opleiding tot reserve-officier-vlieger of reserve-officier- waarnemer bij de luchtvaartafdeling. Belanghebbenden behoren er tokening mede te houden, dat niet aan ieders wensen kan worden voldaan. Ter Neuzen, 7 Juni 1935. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. HERKEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. VLIEGENDE MINISTERS. Naar gemeld word, zouden heden de leden van het IKabinet uitgezonderd de Ministers De Wilde, Deckers en Slotemaker de Brulne deels vergezeld door hunne echtgenooten en andere genoodigden, met een Douglastoe- stel een vliegtocht boven ons land maken. De tooht zou aanvangen te Waalhaven, en van- daar gaan langs Haamstede, Vlissingen, Eind hoven en Twente, om te Schiphol te eindigen. WISSELING VAN MINISTERS. Gister is in de Staatscourant verschenen het Koninklijk besluit van 5 Juni 1935 is met ingang van 6 Juni' 1935 ten eerste op zijn ver- zoek eervol ontslag verleend aan den heer mr. M. P. L. Steenberghe, als minister van economische zaken met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande be- wezen, ten tweede benoemd tot minister van eooootmische zaken de heer prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, directeur der Limburgsche stroomverkoop-maatschappij en buitengewoon hoogleeraar aan de R.K. Handels Hoogeschool te Tilburg. De minister van economische zaken, mr. Steenberghe, heeft des middags zijn porte- feuille overgedragen aan zijn opvolger, prof, dr. ir. H. C. J. H. Gelissen. Nadat de gebruikelijke formaliteiten waren verricht, heeft minister Steenberghe den secre- taris-generaal, den directeur-generaal van handel en nijverheid en den directeur-generaal van landbouw aan den nieuwen minister voor- gesteld. In den loop van den dag heeft minis ter Steenberghe afscheid genomen van de ambtenaren, met wie hjj meer in het bijzonder contact heeft gehad. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de her- keuring van de voor de lichting 1936 dezer ge- meente ingeschreven personen, door of om trent wie een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd, zal plaats hebben op Zater- dag 15 Juni 1935, des namiddags 12.15 uur, te Middelburg in het voormalig Militair Hos- pitaal aan de Houttuinen. Vorenbedoelde ingeschrevenen, die mochten wenschen het onderzoek elders te ondergaan, kunnen zich daartoe schriftelijk wenden tot den Voorzitter van den Herkeuringsraad, Plein 4, 's Gravenhage. Het verzoekschrift FRANKRIJK. IHet was tot gisteravond nog niet gelukt een nieuw ministerie in elkaar te timmeren. Nadat Bouisson en Laval achtereenvolgens hadden geweigerd de opdracht tot het vormen van een ministerie te aanvaarden, daar zij geen kans zagen een flinke meerderheid ach- ter zich te krijgen, sprak de staatspresident Deze heeft daama met maarschalk Pietri. kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd j besprekingen gehouden met voormannen van 1 1 i- :j ^T.nxlnn' wint Vinrvno fro nHoc verzonden worden. Verschijnt de ingeschrevene niet voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag om een nieuw geneeskundig onderzoek, indien zij is gedaan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn wettigen ver- tegenwoordiger, als vervallen beschouwd, be- houdens uitzonderingen. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. De uitspraken van den herkeuringsraad wor den in het openbaar medegedeeld. Ter Neuzen, 7 Juni 1935. De Burgemeester, J. HUIZINGA. JACOBUS URLUS. f Gistermiddag kwart voor twee is te Noord- wijk overleden de bekende zanger Jacques Urlus. Hij is 63 jaar oud geworden. De ter aardebestelling van het stoffelijk overschot zal geschieden Dinsdag a.s. te Noordwijk. NEDERLANDSCHE SCHOOLKINDEREN IN BELGIe. Woensdag is weer een groep van vijf hon- derd Nederlandsche schoolkinderen met hun onderwijizers in Belgie aangekcmen. Zij zullen Antwerpen, Namen, Dinant, de grotten van Han, Brussel, Tervueren en Waterloo bezoe- ken. Heden (Vrijdag) zullen zij in de groote zaal van de Wereldtentoonstelling officieel ontvangen worden. Zaterdagmiddag zullen zij de terugreis aanvaarden. (Msb.) VERPLICHTE ARBITRAGE. De Minister van Economische Zaken heeft aan de landbouwers in de Hoeksche Waard, die georganiseerd bij de landbouwcrisisorgani- saties voor Zuid-Holland arbitrage opgelegd inzake de vaststelling van de arbeidsvoorwaar- den der bij hen werkzame landarbeiders. Tot arbiter is benoemd Prof. Mr. C. W. de Vries. BEPERKING DER MARGARINE- INDUSTRIE BEPLEIT. De Alg. Ned. Zuivelbond heeft te Den Haag een algemeene vergadering gehouden, o.m. bij- gewoond door Ir. Leignes Backhoven, inspec- teur van de veeteelt en het zuivelwezen. In de vergadering werd van alle zijden de absolute noodzakelijikheid bepLeit van sterke beperking der margarine-industrie, aangezien anders de boeren naar den afgrond gaan. Gevraagd werd, of, wanneer het niet tot deze beperking komt, er geen aanleiding kan zijn, om niet meer mede te werken aan de uitvoering van crisismaatregelen. Het bestuur heeft deze aangelegenheid thans in bespreking. EEN NEDERLANDSCH—BELGISCHE TOL-UNIE BEPLEIT. Naar aanleiding van de rede, die de Minis ter van staat Lippens, de president van den Belgischen Senaat, dezer dagen te Rotterdam heeft gehouden en waarin hij met klem de wenschelijkheid van een innige samenwerking tusschen Nederland en Belgie bepleitte, spreekt het te Brussel verschijnende Katholieke „Nieuws van den Dag" er zijn spijt over uit, dat deze samenwerking reeds niet sedert lang tot stand is gekomen. Het blad heeft hierbij vooral de economische samenwerking op het oog. „Gm de voile waarheid te zeggen, 'n alge meen tolverbond met Nederland dunkt ons het einddoel te zijn, dat wij moeten nastreven. De toenadering, die tot een economische samen werking zou leiden, ware de eerste stap op den goeden weg. Belgie en Nederland zijn onge- veer even groot. Een gevaar voor opsiorping, dat een tolunie met het machtige Frankrijk zou meebrengen, is hier niet te duchten. Waarom zouden wij dan in den economischen strijd met samengaan?" (Hbld.) enkele partijen, die overleg met hunne fracties toezeiden. Hij heeft echter hun antwoord niet meer afgewacht en gisteravond zijn op dracht teruggegeven, daar ook hij overtuigd was, geen meerderheid te verwerven, al wilde hij zich ook met beperkte volmachten tevre- den stellen. Lebrun heeft daarop opnieuw met Bouisson gespnotken en later ook met den sociaal radi- caal Delbos, die beiden weigerden. Ten slotte is een opdracht aanvaard door Laval. Blijkens de berichten van gisteravond, verwachtte meni dat deze thans slagen zou en zou er in de radicale groep een kentering ten goede gekomen zijn. SGHADEVERGOEDING TOEGESTAAN. Naar aanleiding van een verzoek van W. S., koopman te Ter Neuzen, om hem schadever- goeding toe te staan ter zake van het feit, dat hij betrokken is geworden bij de zaak van de inbraak in de Brouwerijstraat te Ter Neuzen, waarvoor L. N., huisvrouw van F. V., in de verschillende instanties is veroordeeld tot ge- vangenisstraf, waardoor verzoeker schade heeft geleden, deed de rechtbank te Middel burg j.l. Woensdag in civiele zitting uitspraak en wees verzoeker schadevergoeding toe. COMITe VOOR NATION ALE VEILIGHEID. Zij, die zich nog de spanning herinneren, welke in Zeeuwsch-Vlaanderen heerschte, toen de zeer bijzondere strategische positie van deze i streek bij de voorbereidende besprekingen van den vrede van Versailles door de Groote Mo- t gendheden ter sprake werd gebracht, zullen ba|grijpen, dat nu in de geheele wereld de stategische belangen weer meer en meer op den voorgrond komen, zulks zeker niet in de laatste plaats voor Zeeuwsch-Vlaanderen van beteekenis is. De tijd, waarin. de vestingen in Zeeuwsch- Vlaanderen nog een rol konden spelen, zal ver- moedelijk wel voor goed voorbij zijn en in de huidige constellatie zijn het niet meer de oude grensvestingen, die veiligheid aan de Zeven Provincien moeten verschaffen, maar is het omgekeerd de paraatheid van de Nederland sche weermacht, welke onze grenzen moet doen eerbiedigen. En dat voor die paraatheid veel grootere krachtsinspanning van 't Neder landsche volk geeischt moet worden, is vol- komen duidelijk nadat de Regeering heeft ge- wezen op het verloren gaan der preventieve waarde van de weermacht, indien de hoedanig- heid te ver zou achterstaan bij die der weer- machten van andere staten. In overleg met eenige ambtgenooten heeft de heer Huizinga, burgemeester van Ter Neu zen, alle burgemeesters van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen bijeengeroepen voor een bespre king met vertegenwoordigers van het Comite voor Nationale Veiligheid. Na een uiteenzetting van den heer Mathon, lid van het hoofdbestuur van het Comite en van den Luitenant-Generaal van Ermel Sche- rer, militair-deskundig adviseur van het Comite, heeft de vergadering besloten om ter voorlichting van de bevolking, in vier centra van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen openbare ver- gaderingen te organiseeren, waar door des- kundige sprekers en zonder noodelooze onrust te verwekken, de groote belangen zullen wor den uiteengezet, die zoowel voor Nederland en voor West-Europa in 't algemeen alsook voor Zeeuwsch-Vlaanderen in 't bijzonder, zijn ge- moeid met het op peil brengen van geoefend- heid, samenhang en materieel voorziening der Nederlandsche weermacht. Binnenkort zullen nadere inlichtingen be- treffende die vergaderingen volgen. HET VEILEN VAN FRUIT. Vanwege de Nederlandsche Groenten- veild op een bij de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale aangesloten veiling. Volgens lid 2 van dat artikel, kan in afwij- king van het bepaalde bij lid I, doch alleen met5 speciale toestemming van hiervoren ge- noemde Centrale, toestemming worden ver leend tot verpachten van fruit. Met dif ver- pachten wordt hier bedoeld verkoopen op hout. Volgens lid 2c van dat artikel komt dan de pachter (in dit geval de kooper) in de ver- plichtingen van den teler (verkooper), dus is de kooper verplicht dat aldus gekochte fruit aan de veiling te brengen. Het verkoopen van fruit op hout is alleen geoorloofd, indien dit openbaar geschiedt, dus niet oader de hand, aang- zien dan elke con- trole ontbreekt. Het veilen van fruit op monster of admini- stratief is verboden, tenzij de aanvoerder in het bezit is van een speciale vergunning van de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale. Koopers van boomgaarden zullen goed doen zich aan de hierboven omschreven verplich- tingen te houden, aangezien zij zich anders mogelijk voor groote financieele verliezen zul len zien geplaatst, daar op de naleving hiervan scherpe controle te waohten is. DE INVOER VAN AARDAPPELEN IN BELGIE. Naar de correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt is, in den Monitor Beige een koninklijk besluit verschenen, waarbij de verstrekking van consenten voor den invoer van aardappelen in Belgie niet meer afhan- kelijk is gemaakt van de betaling van een recht ten bedrage van 5 frs. per 100 kg. Deze maatregel blijft geldig tot 30 Juni 1935. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 26 Mei tot en met 1 Juni zijn in onze provincie voorgekomen 6 geval len van roodvonk, n.l. 3 te Heinkenszand, 2 te Kruiningen en 1 te Vlissingen. Donderdag 6 Juni is op het stadhuis te Vlissingen door den arbiter' in het loongeschil voor Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen, Prof. Minderhoud uit Wageningen, een oonfe- rentie belegd met de vertegenwoordigers der organisaties in het landbouwbedrijf. Van werkgevers- zoowel als van werk- nemerszijde werden inlichtingen verstrekt over den toestand zooals die op 't oogenblik lieren, de nieuwe richting zich snel te doen baanbreken en bewijzen van sympathie en me- dewerking voor dit streven te mogen ont vangen. Deze week moest geneeskundige hulp wor den ingenoepen voor de vrouw van den werk- man D., wonende in den Pierssenspolderstraat, welke, terwijl zij op den dijk achter de woning bezig was de wasch op te hangen, door een koe was aangevallen. Het dier stootte haar zoodanig, dat de vrouw over een daar staand muurtje viel, en bloedend1 uit den mond moest worden opgenomen. Bij het ondergrondsch leggen van het elec- trisch lichtnet hebben vele werkloozen tijde- lijk werk gevonden. Vermoedelijk zal dit werk vooreerst niet verder worden uitgevoerd dan het Dorpsplein en in de Noordstraat. Voor het eindexamen aan de Christelijke kweekschool te Middelburg is o.m. geslaagd mej. J. P. W. Oggel alhier. STEUN GERST EN VELDBOONEN 1935. Aan georganiseerde telers van gerst of veld- boonen, zal over oogst 1935 van deze produc- ten steim worden verleend op denzelfden voet als in 1934 geschiedde, n.l. na dorschcontrole en invulling van een dorschbriefje. Voor degenen, die niet meer dan 1 H.A. gerst of veldboonen hebben verbouwd en met de hand dorschen, zoodat zij niet ineens zullen kunnen afdorschen, bestaat echter tot 15 Juni a.s. de mogelijkheid een verzoek te richten tot de L. C. O. v. Zeeland te Goes, om de ver- moedelijke opbrengst te velde te schatten. De steun zal dan berekend worden over de ge- taxeerde opbrengst, waarbij de dorschcontrole vervalt. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland. ken en de overbrenging naar den Ontvanger en zich met geweld tegen die ambtenaren heeft verzet om de inbesiagname te beletten, itet~ geen door omstandigheden buiten zijn wil niet is gelukt. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf voorw, met een proeftijd van 3 jaar. P. H., oud 38 j., koopman, wonende te Axel, was op 7 Mei 1935 door de kantomrechter te Ter Neuzen ontslagen van alle rechtsvervol- ging ter zake van ten laste gelegde overtra ding van de Motor- en Rijwielwet, gepleegd te Ter Neuzen op 4 April 1935. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was in hooger beroep gekomen. Eisch: 50 cent boete of 1 dag hechtenia. H. C. H., oud 45 j., reiziger, wonende te Mid delburg, was op 23 April 1935 door den K&n.- tonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot ft boete of 1 dag hechtenis wegens overtrediag van de Motor- en Rijwielwet te Philippine op 16 April 1935. De verd'achte was in hooger beroep ge komen. Eisch: vrijspraak. S. d. B., oud 18 j., visschersknecht, C. d. V-, oud 22 j., visschersknecht, J. v. d. H., oud 23 j., visscher, I. A. v. dL S., oud 18 j.( zonder be roep en J. A. M., oud 24 j., visschersknecht alien wonende te Breskens, werden ten laste gelegd dat zij te zamen en in vereeniging op 14 Mei 1935 te Breskens de muren van een huisje, toebehoorende aan Willem Brofck^, hebben stok gestooten met stokken hout die muren hebben doen instorton, waardoor ook het dak inviel, en aldus dat gebouw hehi»«t vemield, althans onbruikbaar gemaakt. Eisch: voor alien 1 maand gevangenisstraf. uitgezonderd voor v. d. S., tegen wien 14 da gen werd geeischt. Het faillissement van de nalatenschap van. P. J. Visser, in leven autohandelaar te Ter Neuzen, curator mej. Mr. A. Bolle te Middel- Burg, is geeindigd door de verbindend gewor den slot-uitdeelingslrjst met eene uitkeering van 44,22878 aan de concurrente schuW- eischers. Fruit-Centrale zijn voor bet veilen van fruit in 1936 de volgende regelen vastgesteld: Volgens artikel 10 van het crisistuinbouw- besluit 1935 I lid I moet het fruit worden ge- 1 Eerst werd geoonfereerd met de vertegen woordigers uit het Oostelijk deel, onmiddellijk daarna met de afgevaardi^den uit het Weste- lijk deel, die in grooten getale aanwezig waren. Den uitspraak van den arbiter inzake deze loonovereenkomst kan hinnen enkele dagen tegemoet worden gezien. NIEUW SCHOOLTYPE VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. In de Tel. schreef Dr. Luning Prak onder dit hoofd een artikel, waarin als eisch van den nieuwen tijd de noodzaak van een nieuwe onderwljsrichting bepleit wordt, die meer moet geven dan ambachts-onderwijs, enkele elementen van 't 'H. B. S.-onderwijs moet be- zitten, die praktische en theoretische ontwik- keling moet geven, kortom een podytechnicum ter opleiding van keurtroepen moet zijn. Niet enkel voor een verbetering der binnenlandsche conjunctuur en de voorgenomen verdere in- dustrialisatie van Nederland, ook voor de in- dustrialisatie van IndiS kunnen jonge, onder- nemende krachten, met een bij uitstek prak tische, vlotte opleiding, groote diensten bewij zen. Vereischt is een school, die techmek en handel in haar vaandel schrijft, technisch- commercieel onderwijs. Een vierjarige oplei ding h.v., -twee jaar gemeenschappelijke on- derbouw, vervolgens twee jaar specialisatie; een leerplan met kern- en keuzevakkenboek- bouden, handelskennis. bedrijfshuishoudkunde constructieleer en teekenen; motorenkennis, electro-techniekmaterialen- en warenkennis; de leerstof gericht op he behoeften van het praktische leven, niet voor de vergaring van encyclopedische kennis. Praktisch werken, zoo mogelijk ook minstens een dag per week in een bedrijf, mede voor het leeren kennen van de techniek van den verkoop. Hierdoor kan wiorden verkregen een geschikte voorberei- ding voor het leiden van techmsche hedrijven en winkelzaken. Het aanleeren van het ge- bruik van vreemde talen, Duitsch en Engelsch, voor eenvoudige correspondentie, doch hoven- al voor mondelinge gedachtenwisseling, zal de opgeleiden ten goede kunnen komen en ver- i hoogt hun export-mogelijkhedenDe entree in 1 de maatschappij is voor een stijgend aantal jongelieden geen normale aansluiting, maar een pijnlijke en harde oo-rreotie op te eenzijdi- ge keus. Ook voor velen, die met de leerstof van de scholen moeite hebben, kan hier een toekomst liggen. Heel wat technische en com- mercieele geven der leerlingen van onze heden- daagsche schooltypen kunnen niet tot ontwik- keling komen en tal van mislukkingen ko men voor. Toch kan deze schoolsche afval maatschappelijk zeer bruikbaar worden, wan neer een opleiding kan worden verkregen, meer in overeenstemming van den aanleg van den leerling. Een groot percentage der lees- lingen kan voldeonde vorderingen maken in een aantal vakken, docb brengt van andere, ondanks diikwijls veel moeite en kosten, weinig terecbt en bederft daardoor het eind-resul- taat. Ook voor technisch-commercieele oplei ding zal niet ieder geschikt zijn, doch bestaat een mogelijkheid voor .velen, die op andere scholen moesten falen. Deze opleiding geeft voorbereiding voor een arbeidsveld, waar nog series posities ontkiemen en groote uitbrei- dingen te wachten staan. Het hier in hoofdzaak weergegeven artikel is voor het Bestuur van't Zeeuwsch Teehnisch Institout te Goes aanleiding geweest, de reeds geruimen tijd gekoesterde plannen voor een dergelijke opleiding te trachten te verwezen- lijken, te meer, waar nu van op onderwijsge- bied bij uitstek deskuudige zjjde blijkt, dat de behoefte aan een dergelijke opleiding levend is, dat de belangen van handel en industrie, evenals die der voor deze richting opgeleiden, er mee gebaat zullen:zijn. Beschikkende over de noodige outillage voor deze opleiding, is het Bestuur voomemens in September a.s. de lessen hiervoor te doen aanvangen. H«t hoopt, mede door ruime belangstelimg van particu- ZONDAG 9 JUNI 1935. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, medewerking 'Kerkkcor; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. SLUISKIL. 9.30 u., die heer H. J. Plaggemars, Litorg. dienst; 2.30 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9.30 u., leesdienst; 2.30 u., Ds. Raams. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u., de heer H. J. Plaggemars, hulpprediker te Sluiskil. Sereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. S. Groeneveld. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. MAANDAG 10 JUNI 1935. Ned. Hervormde Kerk. "HOEK. 9.30 u., Ds. E. Raams. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9.30 u„ Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., leesdienst. HOEK. DINSDAG 11 JUNI 1935. Ned. Hervormde Kerk. 3 u. Ds. A. Vrijlandt, huwelijksinz. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 7 Juni 1935. De volgende zaken werden behandeld: C. L. H., oud 20 j., matroos, wonende te Oestrich, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 21 April 1935 te Ter Neuzen heeft wegge- nomen een jas, toebehoorende aan J. L. Mul- ler, een paar laarzen, toebehoorende aan J. Pijpelink, welke goederen zich bevonden in een afgesloten loods, waarvan de toegang door hem is verbroken. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. Mr. v. d. Beke Callenfels, verdachte's Raadsman, refereert zich aan het oordeel van de Rechtbank. J. IK. G. M., oud 19 j., winkelbediende, wo nende te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 20 April 1935 te Sas van Gent een bedrag van ongeveer f 14, dat toebehoorde aan M. C. C. Maas, en welk bedrag de verdachte in dienstbetrekking onder zich had, heeft ver- duisterd. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf voorw., met een proeftijd van 3 jaar. J. T., oud 37 j., werkman, wonende te Bier- vliet, werd verdacht, dat hij op 10 April 1935 te Biervliet ©pzettelijk een rijwiel dat door de ambtenaren van de belastingen ter zake van overtreding van de Rijwielbelastingwet was inbeslaggenomen, aan te grijpen en te trach- ten dit rijwiel aan die ambtenaren te ontruk VOETBAL. jKampioenschap van Nederland. Het programma, dat op Maandag a.s. moet worden afgewerkt toont het naderend einde van het seizoen, want om het kampioensehap Nederland komen alleen Go Ahead «a PSV in het veld, waarbij het nog warm naar toe zal kunnen gaan, zelfs al verleent de zon. haar medewerking niet en blijft het weer boo> guur en koud als de laatste dagen, terwijl volgens de kalender de zon feitelijk haar hoogste punt hijna moet hebben bereikt. Zooals men weet staat Go Ahead drie pun- ten bij PSV ten achter en beide clubs spelen hun voorlaatsten wedstrijd. Indien Go Ahead dus mocht wSnnen, dan is de achterstand tot 1 punt gereduceerd en zal de allerlaatste wed strijd de landskampioen brengen. Indien PSV ook thans als overwinnaar uit het veld treedt, dan is het feit tegelijk beslist. Promottecompetitie 3e klasse. AxelGoes_ Axel en Goes moeten ook op Maandag a.s, hun voorlaatsten strijd in deze competitie irit- knobbelen, maar de spanning zal hier niet zoo groot zijn, omdat Axel helaas haar papieren heeft verloren en alleen de ridderlijke taak heeft om haar tegenstander volwaardig paztg te geven. Indien Axel nog een fractie van een kans zou hebben, dan zouden wij werkelijk aan Goes, ondanks haar betere resultaten. niet veel succes toedeniken, want onze naburen spe len op eigen terrein aanmerkelijk beter dan id uitwedstrijden, hetgeen Boeimeer nog kort ge leden heeft ondervonden. Bovendien Goes iijdt zelf ook aan dit euvel en daar het een uit- wedstrijd voor haar is, zullen de gasten nog hun handen meer dan vol hebben en in het gunstigste geval voor hen voorzien wij slechts de kleinst mogelijke overwinning. Mocht Axel het er op zetten om deze com petitie niet te eindigen zonder een enkele overwinning te hebben behaald, en geheel compleet in het veld te treden, dan beschou- wen wij dit als de laatste kans voor Axel, die zij ook niet ongebruikt zal laten Vriendschappelijke ontmoeting. TerneuzenSluts kil. Op Zondag a.s. -krijgt Terneuzen op be- zoek de club uit Sluiskil en naar wij ver- onderstellen zal Terneuzen hiervoor een c-am- binatie in het veld brengen, waarbij jongere spelers 'n plaats in het elftal zullen innemeo, die dan gelegenheid krijgen zich aan te pas- sen aan het spel van de spelers uit het eerste elftal. Tevens verkrijgt men hierdoor dat het verschil in kracht niet te groot wordt en wg van een opgaande kans tot scoren kunnen ge- nieten. Als voorwedstrijd, die dan om 1 uur sal aanvangen, zullen de jongeren uit deze clhbs elkaar ibestrijden, n.l. Terneuzen III tegen Sluiskil II. Zondag gaf de duivenmaatschappij Recht voor Allen" gevesti-gd cato Schippershuis ie Sas van Gent, een wedvlucht uit Arras, waar- aan 125 duiven deelnamen. De prijzen werden behaald door: 1. A. Avermaete; 2. H. Scheffer; 3-5-7-22- 27. G. Inghels; 6-25-41. J. v. Acker; 8-15. A_ Scheffer; 9. Tr. Renique; 10. P. Inghels: 11-34-36. M. de Groff; 12-31. E. Cuyle; 13. H. Janssens; 16. A. Meuleman; 17-33-38-42. A. Marquinie; 18. G. Hoefmans; 19. O. Be- gijn; 20-26. Jos. Renique; 21. F. van Hoye; 23. A. de Ridder; 24. Alph. Bockstael; 28. J. Ver- moet; 35. A. Claessens; 39. F. v. Acker; 4ft. JUl. Renique, alien te Sas van Gent; 4. L Berghgracht te Philippine; 14. L. Morcus; 29. C. Versehelden; 30. J .Dierick; 32. C. Dhooge. alien te Westdorpe; 37. Th. Mattele te SluiskiL De duiven werden gelost 7,15 uur. Snelheid le prijs 1313,5 M.; 42e prijs 11893: M. per minuut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 5