Buitenland Feuilleton-vertellingen Gemengde Berichten MIDDELEN VAN VEEVOER. BRABANTSCHE BRIEVEN. I SPOORWEG MECHELEN—TER NEUZEN. BAANVAK TER NEUZEN—SELZAE^E. na het in werking treden van de wet dus later dan 1 Maart 1927 is vastgesteld. In een adres aan den Raad van Ministers dringen de organisaties ten sterkste aan op onverwijlde indiening van het wetsontwerp ter verlichting van den druk der vaste lasten. En in een adres aan den Minister van Oeco- namische Zaken over steun aan de melkvee- houderij schrijven zij o.m.: Wij zouden het zeer toejuichen, als de regee- ringsorganen, welke daartoe kunnen mee- werken, de verwerking tot en het gebruik van ondermelk als veevoer zouden willen bevorde- ren, daar het thans als een levensbelang voor de melkveehouderij moet worden gezien, dat het ondermelkvraagstuk langs dezen weg tot oplossing wordt gebracht. Hierbij is tevens het vraagstuk van verlaging van de produc- tiekosten betrokken en dat van een betere be- trekking tusschen de melkproductie in den winter en in den zomer. Zonder het beschik- baar komen van een goedkoop eiwitrijk voe- der zal deze betrekking ongetwijfeld in nog ongunstiger zin worden gewijzigd, zulks ten nadeele van den regelmatigen afzet van onze zuivelproducten. Daar de bereiding van melkpoeder altijd nog vrij kostbaar is en in alle zuivelfabrieken niet kan worden toegepast, zou het van het groot- ste belang zijn, dat een methode ter verduur- zameling van de ondermelk kon worden gevon- den, welke minder kostbaar was en op een- voudige wijze in elke zuivelfabriek kan plaats vinden. (N. R. Crt.) BELGISCHE KLEINHA NDELSPRIJZEN. Lichte stijging van 15 April tot 15 Mei. Het indexcijfers der kleinhandelsprijzen oe- droeg op 15 Mei 638 tegen 629 op 15 April. De stijging bedraagt derhalve 9 pun ten In Antwerpen en omgeving is het indexcijfer van 655 tot 661 gestegen, in Brussel en omgeving van 673 tot 681, in Gent en omgeving van 600 tot 613) in Luik en omgeving van 617 tot 620, in de provincie Antwerpen van 637 tot 650, in de provincie Brabant van 630 tot 640, in W.- Vlaanderen van 639 tot 649, in Oost-Vlaande- ren van 6613 tot 625, in 'Henegouwen van 640 tot 651, in Luik van 616 tot 626, in Limburg van 626 tot 631, in Luxemburg van 635 tot 640 en in Namen van 623 tot 631. HET HI YVKLI.tyi VAN KROONPRINS FREDERIK EN PRINSES INGRID. De plechtige inzegening te Stockholm. Vrijdagmorgen is in de Storkyrkan, de voor- naamste kerk van Stockholm, het huwelijk in- gezegend van prinses Ingrid van Zweden met kroonprins Frederik van Denemarken. De plechtigheid werd bijgewoond door den honing van Zweden, den koning en de ko ningin van Denemarken en den koning en de koningin van Belgie, alle leden der Zweed sche, Deensche en Noorsche koninklijke fami- lie en vele genoodigden, waaronder tal van leden van de Engelsche koninklijke familie en van het voormalige Duitsche keizerlijke huis. Voor de kerk stond een eerewacht opge- steld van grenadiers, terwijl de kerk rijkelijk was versierd in de Zweedsche en Deensche kleuren. De vele genoodigden in galakleed en uniform, die het kerkgebouw reeds vroeg in den ochtend vulden, leverden een fraai schouwspel op. Terwijl het orgel Zweedsche en Deensche hymnen speelde, arriveerde de bruidegom, kroonprins Frederik, in gezelschap van zijn vader, koning Christiaan, aan den Noorweste- lijken ingang. Voorafgegaan door zijn kamer- heeren en de ceremoniemeesters begaf de brui degom zich naar de plaats voor het koor, waar hij op zijn bruid wachtte. Onmiddellijk na zijn aankomst arriveerde prinses Ingrid, begeleid door haar vader, prins Gustaaf Adolf, voorafgegaan door de ceremo niemeesters en gevolgd door de beide bruids- meisjes, de prinsesjes Ragnhild en Astrid van Noorwegen en haar bruidsjonker, den kleinen graaf Gustaaf van Wisborg, begaf ook zij zich naar het koor. De inzegening geschiedde, nadat ook de vor- stelijke personen, die met Bruid en bruidegom waren meegekomen, hadden plaats genomen, door den aartsbisschop van Zweden, dr. Er- ling Eidem uit Upsala. Voorafgegaan door de beide prinsesjes en het bruidsjonkertje, traden prinses Ingrid en prins Frederik voor het al- taar, terwijl het koor, begeleid door het orgel, vers 1, 5 en 6 van de Zweedsche Luthersche psalm 424, „Gezegend zij de dag" zong, waar- na de aartsbisschop het huwelijksritueel vol- trok en het koor opnieuw een psalm ten ge- hoore bracht. Tegelijkertijd verkondigde buiten de saluut- schoten van de kanonnen der havenbatterij en van de voor anker liggende oorlogsschepen dat het huwelijk was gesloten. Na afloop van de plechtigheid begaf het bruidspaar zich in een galastoet, waarin ook de overige vorstelijke personen meereden, naar het koninklijk paleis. De stoet werd geopend door een afdeeling cavalerie en hierop volgde het galarijtuig, bespannen a la Daumont, de paarden bereden door pikeurs. Overal langs den weg stond een dichte haag van menschen, die het bruidspaar daverend toejuichten, ter wijl ook de andere vorstelijke personen, in het bijzonder koningin Astrid en koning Leopold van Belgie, luide werden toegejuicht. Ten paleize werd het bruidspaar onitvangen door den opper-hofmaarschalk en het hoofd van het Huis des konings, die hen naar de ga- la-zaal leidden, waar het bruidspaar op het balcon verscheen) waar zij werden toegezon- gen door een Deensch koor en de huldiging in ontvangst namen van de duizenden Denen, die voor deze gelegenheid naar Stockholm waren gekomen en zich op de binnenplaats van het paleis hadden verzameld. Na de galalunoh, waarbij de buitenlandsche vorstelijke gasten aanzaten, begaf het bruids paar zich naar de galerij van Karel XI, waar het de gelukwenschen der genoodigden in ont vangst nam. In den loop van den middag bracht voor het paleis een Zweedsch koor verschillende liederen ten gehoore. Het jonggehuwde paar is Vrijdagmiddag 17 uur met het jacbt „Danneborg" naar Dene marken vertrokken. 36 vliegtuigen cirkelden boven het jacht en begeleidden het geruimen tijd. DE „NORMANDIe" INGEWIJD. De feestelijkheden ter eere van het vertrek van de ,,Normandie" en van de inwijding der groote havenwerken zijn Donderdag geopend met een diner te Havre, waaraan ook de president der republiek aanzat. President Lebrun hield een tafelrede, waar in hij o.a. zeide, dat de volken niet aan de eco- nomische wetten hebben gehoorzaamd en de basis hebben vemield, welke onontbeerlijk is voor de goederen-uitwisseling, de veiligheid en het vertrouwen. Eens zal evenwel deze basis weer terugkeeren. Voor een volk, zoo- min als voor een enkeling is het mo'gelijk achter gesloten deuren en vensters te leven. In den middag is het schip officieel overge- dragen en gedoopt in tegenwoordigheid van den president, die een rondgang door het schip maakte en de revue bijwoonde van de oorlogsschepen in de haven van Havre. Ulvenhout, 21 Mei 1935. Menier, Wij rijen teuges- woorig wel par- maantig mee in den weareld-Vrede! Gin stad of stad- je meer, da z'n eigen as zoodanig respecteert, of daar worren ma- neuvels gehouwen teugen den aan- staanden gasoor- log! En as ik't daar zoo 's over hebben wil, dan komt da, omda z'ok bij ons in de stad Berda zijn bezig geweist mee die oefeningen. Ochja, hoe is da? As op 't durp 'nen mensch z'n been brikt, dan zijn we daar meer van ontdaan, dan van 'n bericbt in de kraant, dat er 'n millioen Chi- neezen zijn opgegeten deur de ratten, om 's iets te zeggen. En da komt nou nie daar vandaan, da wij denken: „ollee, daar zijn meer Ohineezen in de weareld, dan Ulvenhouters," ok nie omda wij iets „hebben'' teugen 't Laand van den Pinda- man, maar hoe verder af, hoe minder de be- laankstelling. Entoen ik verlejen week zoo ineenen mee mijnen wagel midden in 'nen namaak-oorlog ree, ollee, toen kreeg ik toch 'nen aarigen smaak in mijnen mond. 't Was plotselings z66 dichtbij, 't resultaat van twintig jaren Vredestichterij, da'k er ef- kens van verschoot. 'k Docht, Drd, docht ik, hier kunde gij wa leeren. En ik zeg maar zoow, amico: 'nen mensch is nooit te oud om te leeren! 'k Zette dus gaauw mijnen wagel laankst den kaant, douwde den pin tusschen twee straatsteenen in en 'k vrong m'n eigen tus schen de menschen naar de eerste rij. Nouw, 't ging er naar toe, jonk! Boven, in den gevel van 't stadhuis hing 'nen soortement van omgekeerden trechter en da dink loeide, of heel de stad in braand stond. Da was zooveul as onzen Kuster z'n klokske, da klept ten bewijze dat de kerk be- ginnen gaat. 'n Waarschouwing. Ge begrept: 't waren maneuvels. Dus 'nen Ginneraal of 'nen aanderen hooge, ik ben nooit verder gekomen onder dienst as plots- vervaangend kurperaal en da nog maar denen avond, toen hij mee z'n meske uitmoest, zooda veur mijn alles boven den raang van sergeaant majoor plus-minus „ginneraal" is maar den een of aanderen hooge dan, trad op as lucht- eskader en strooide vlammekes in de rondte in plak van bommen mee mosterdgas. De bom- men waren nog nie koud, of daar lag al 'nen dooie! Ik trof 't kollesaal, hij viel sjuust voor mij. Toen kwamen de vuilnismannen, de gemeen- tereiniging zoogezeed. Enzuilie strooiden om hem 'nen witten kraans van bleekpoeier. Ik docht eerst da ze da dejen om 'm goed te zien, maar daama wier heel de markt mee da bleekpoeier besneeuwd. Toen kwam er 'nen aanderen wagel van de reiniging en die begost water over 't witsel te sproeien, zoodat heel de markt begost te ruu- ken as ons achterhuis op Maandag, as Trui aan den wasch staat. Ge verstaat, dat al die mannen 'n gasmas- ker veur d'r gezicht hadden. Waar ik ditto van geleerd heb, ik heb m'n oogen goed den kost gegeven, ge kunt nooit weten, na zooveul Vredestichterij, maar ditto heb 'k toen in de gaten gekregen: ge mot nie toevallig verkouwen zijn, as ze daarboven op de „fitspuit" gaan douwen, waant oewen kokkerd snutten mee zo'n dink veur, is onmeugelijk. En krabben as 't juukt, is evengoed uitgesloten! Terwijl den Blaauwe, die altij pruimt, 'n heele toer zal hebben as 't eenmaal „zoo wijd" is, om deur dieen slurf te „kitsen". Afijn, da allegaar tusschen 2 hokskes en stripkes. As de boel was natgespoten, kwamen de rooie-kruismannen hem halen. En mee dat ze 't opropten, viel denen z'n gasmasker mee 'nen kwak op 't slachtoffer die toen vroeg aan den Rooie-kruisman of ie belaaitafeld was en da waren de leste woorden die hij sprak. Waant ddn minuutje later was 't sjecuur op- geborgen in 'n ziekenwageltje en wier ie ach ter de coulissen" gerejen za'k maar zeggen. Vijf minuten later stond ie naast me. „Ze hebben 'n portretje van oe gemokt," zee ik: ,,toen ge getroffen was". ,/Weet ik," zee-t-ie: ,,da's veur de kraant, maar 't komt nie onder de fermilieberichten." Ondertussdhen had den gas-af-weer nie stilgestaan Steeds kwamen nuuwe wagels van de reini ging aangerejen Mee zaand, mee water, mee vegers en dweilen, 't stond nie stil. Maar ditte heb ik er o.a. van geleerd, amico: „den gas-oorlog zal hoofdzakelijk gevoerd wor den deur vuilnismannen. Oh, daar zijn nog meer maneuvels ge houwen, maar die heb 'k nie allemaal af kun nen wochten. 'k Moest verom naar Ulvenhout, wilde-n-ik alvast thuis nog 'n bietje den lieven Vrede be- waren- Waant da ziede dikkels: ge zult buitenshuis alle meugelrjke moeite doen, om den vrede te bewaren en 'n heel leger klaanten content stellen en as ge thuiskomt, hebt ge oorlog veur get 't wit. En dan hedde dikkels meer last van zo'n oorlogske mee oew wijf, dan van 'nen heelen weareldoorlog. Maar inpersaant: 't ziet er merakels onge- zellig uit, in de weareld. We schieten al aardig in die richting. Waant in den Haag, heb 'k gelezen, bestaat al 'nen gaskelder. En de bedoeling is, om meer vain zukke dingskes te gaan bouwen! We beginnen al bij 't leven onder den grond te kruipen. We hebben ons eigen beschaafd in 'n kringeske. We zijn weer uitgekomen bij den toestaand van hol-bewoningTerwijl 't in de bedoeling mot liggen, da we allemaal ons eigen hoi in beton gaan metselen, om eenmaal, as ze daarboven ons willen gaan „flitten" as ongedierte, weg te kunnen kruipen en tijdelijk te huizen in ons hol-achter-'t-huis. Waant as ik goed gesnapt heb, dan is 't de bedoeling van de Overheid, om ons op te voeien in stikgasafweer. We motten allegaar zelf zooiets knutselen, waant de overeid kan daar nie aan beginnen. 'k Heb 't geval mee de kameraads bespro- ken. D'n Fielp was dalijk veur 'n prop-hol. ,,Kek 's", zee-t-ie: „de kwestie is deus, as wij mee z'n vijven 'n geriefelijk en gezellig holleke graven, dan kunnen wij, wat er ok gebeurt, rustig deurproppen. Terwijl in rus- tiger tijen, as we alleen maar 'n harrestatie te vreezen hebben van den Blaauwe, deur den J aan, zo'n holleke ok nie weg te poetsen is". Veurloopig is 't allegaar nog 'n aarigheidje, amico, laten we 't nog nie te tragisch op- vatten, da's veul, heel veul verkeerd, maar 't ksm er van komen. De wetenschap en den Vrede zijn zoow kolle saal gevorderd Den vredespresident, den oppervredestichter, is al gedikkereerd mee den nobelprijs veur den vrede en binnenkort wordt ie ge-adeld, we schieten verdacht-veul op. Na twintig joren konterbutie ibetaald te hebben aan de Geneefsche Vredestichterij, kruipen we onder den grond weg veur de a.s. „flitterij". Waar ik ok nog aan gedacht heb, is 't vol- gende. Zouwen de stejen gin ondergrondsche parkeerinrichtingen kunnen bouwen, die met- een gas- en banyvrij zijn. In dagen van Vrede'' geraken dan veul auto's uit de straten, wat de veiligheid ten goeie komt en in dagen van oorlog beschikken we over massa-sohuilplotsen tegen kerry-, picadilly-, mosterdgas en aandere gepeperde stikgaskes. Veural ok, omdat den stadschen mensch en de burgemeesters zoo fel op bouwen zijn! In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag alleen al, staan samen veerttigduizend wonin- gen leeg, omdater veertigduuzend te veul zrjn! Bdven den grond is't nouw meer dan welle- kes, dunkt me. Daar bleft aamper plak veur 'n grazende koei, laten ze nouw maar onder den grond beginnen! Aan den eenen kaant ontlasten we de wegels en pleinen van stilstaande auto's, die alle ver- keer in den weg staan, aan den aanderen kaant krijgen we beste vluchtholen, teugen dat den vrede volmaakt gesticht is! De waterlinie is uit den tijd. Daar fladderen ze overhenen, mee 't gemak of 't 'nen oceaan isWe motten nouw den grond in. Ik schei er af. Veul groeten van hoi tot hoi oewen tot a voe DRA EEN VALSOHE DOCHTER. In de Ind. Crt. leest men: Jaren geleden stierf een rijke Arabier, die decennia lang in Indie had doorgebracht en in Indie zijn vermogen had bijeengegaard, ergens in Arabie. Toen zijn familieleden, die voor een groot deel in Midden-Java woonden, het over- lijdensbericht ontvingen, ontstond er zoo- als men dit wel meer ziet gebeuren groote oneenigheid over de boedelverdeeling. Een van de belangrijkste erfgenamen, de dochter van den overleden Arabier, was zoek en bleef zoek. Dit constateerde men in 1920. Een stelletje Arabisohe hyena's trachtte nu een ander meisje voor de verloren dochter te laten doorgaan. Het civiele proces, dat door den raad van justitie te Semarang in behandeling was ge nomen, had juist voor de oplichters een gun- stige wending genomen toen de eigenlijke dochter van den Arabier in West-Java werd ontdekt. Er waren dus van dit moment af twee erf genamen, die een groot deel van den boedel voor zich opeischten. Maar een van de twee moest een ondergeschjoven kind zijn. Dit was duidelijk, doch het was niet zoo gemakkelijk om dit met bewijzen aan te toonen. Daar de „valsche" dochter te Soerabaja woonde, werd de recherche aldaar in de zaak gekend. Zij is er nu in geslaagd om de levens- geschiedenis van dit meisje, dat onderwijl een 38jarige vrouw is geworden uit te pluizen. Deze vrouw, die oorspronkelijk uit Djem- ber afkomstig is, kwam door haar vroolijke leventje met de Arabische oplichters in aan- raking. Deze stelden haar voor om voor de dochter van den overleden Arabier door te gaan. Er werd zelfs een notarieele acte opge- maakt, waarbij bepaald werd, dat zij de helft van het door het proces te winnen bedrag aan haar raadgevers zou afstaan. Het spreekt echter vanzelf, dat nu is vast komen te staan, wie de echte en wie de val- sche dochter is, de oplichters geen cent van den budt zullen krijgen. Bovendien zal, zoo- wel tegen de vrouw, als tegen haar adviseurs een strafzaak aanhangig worden gemaakt. Het ging om millioen en, die nu voor de deel- nemers in het oomplot verloren zijn gegaan. OPZIENBAREND TROUWBREUKPROCES. Te Londen is Dinsdag udtspraak gedaan in een proces wegens zoogenaamde verbreking van trouwbelofte, dat in Engeland groote be- langstelling heeft wakker geroepen en dat is uitgeloopen op een echec voor het meisje, dat het proces aanhangig maakte. De 24-jarige filmactrice Angela Joyce, die in 1928 was uit- verkoren als ,,Miss England'^ had in een cocktail bar lord Revelstoke, een rijken pair van 19 jaar, leeren kennen en deze was tot over zijn ooren verliefd geraakt op het schoone meisje. Aan de idylle was ten slotte weder een eind gekomen en de jonge lord trad in het huwelijk met een vrouw van standing, een dochter van baron Hesketh of Hesketh. Miss Joyce verklaarde voor den rechter, dat lord Revelstoke haar positieve beloften had gedaan en dat zij haar eisch tot schadeloosstelling had ingediend omdat zij de voordeelen, verbonden aan de maatschappelijke positie van een lady Revelstoke, had misgeloopen. De rechter nam het geval echter koel op en verklaarde, dat er geen onbehoorlijkheid sohuilt in 't bezoek aan een cocktail bar, doch dat zoo'n bar niet de plaats is, waar de gewone man en de °-e- wone vrouw heengaat voor het ontmoeten van een toekomstdge vrouw of toekomstigen echtgenoot. Er was, zeide hij verder, geen twijfel aan, dat lord Revelstoke op miss Joyce erg verliefd was geweest, doch deze soort ver- liefdheden bekoelen meer. En verder kwam het zeer zelden voor, dat mannen de vrouwen trouwen, waar zij het eerst verliefd op worden. Het proces maakte den indruk, dat miss Joyce het voornamelijk had aanhangig ge maakt wegens de sensatie en om haar car- riere te begunstigen. EEN EIGENAARDIG CRIMINEJEL GEVAL. Een bijzonder eigenaardige crimineele zaak houdt op het oogenblik de Australische politie bezig. Uit Sydney wordt daarover het vol- gende geseind: Kort geleden was een haai gevangen en in een aquarium ondergebracht, waar het dier een menschenarm uitspuwde. James Smith herkende aan de tatoeeeringen en aan een polsarmband den arm van zijn broer. De poli tie stelde daarop een onderzoek in en consta teerde, dat de broer van James Smith veer- tien dagen tevoren verdwenen was, in verband waarmede een arrestatie kon worden verricht De politie vermoedt nu, dat het lrjk van Smith m stukken is gesneden en vervolgens in zee gegooid. De haai was inmiddels geslacht. In de ingewanden van het dier werden echter geen verdere sporen van een menschenlijk meer gevonden. SOHOONHEIDSKONINGIN AF. Juffrouw Elisabeth Pitz was te Parijs tot juffertje Frankrijk 1935 gekozen. Maar er gingen stemmen tegen deze verkiezing op toen bleek, dat Elisabeth in Saarland was ge- boren! De nieuwe schoonheidskoningin werd fluks onttroond en de titel aan het op 6<5n na mooiste meisje toegekend. Ook de majesteit heeft soms een broos be- staan. DE OUDSTE STAL VERBRAND. Te Bamberg (Noord-Beieren) heeft het vuur den oudsten stal in Zuid-Duitschland, welke was gebouwd in 1330, en ter plaatse' als een der oudste houten gebouwen in Europa werd beschouwd, vemield. De schade wordt op 200.000 mark geschat. DE VIJFLING WORDT STEEDS RIJKER. De yijfling van de familie Dionne te Toronto mag zich thans reeds verheugeh in het bezit van een kapitaal van 150.000 dollar. Tegen den tijd, dat de kinderen erover mogen be schikken, dat is wanneer zij achttien jaar zijn, zal dit kapitaal waarschijnlijk aardig zijn aan- gegroeid. Voor het jaar 1936 zal een kalender'worden vervaardigd met de beeltenis van de vijfling. De opbrengst van het zoo juist geteekende contract tusschen de voogden van de babies en een groote drukkerij zal het fonds ten bate van de vijfling waarschijnlijk binnen een jaar met een bedrag van ongeveer 35.000 dollar doen stijgen. VARKENS LUSTEN ALLES. In een grooten exporthandel te Gdingen werd onlangs 15000 zloti gestolen. De politie ontdekte spoedig, dat de dieven zich in een dorp in de buurt moesten bevinden. Toen een huiszoeking werd gehouden, waren de dieven verdwenen. De beambten doorzochten daarop het huis en den stal en kwamen in den var- kensstal juist op het oogenblik toen varkens bezig waren biljetten van 100 zloti op te vre- ten. Gebleken is, dat de inbrekers zonder medeweten van den boer de 15000 zloti in den varkensstal hadden begraven. De varkens hadden deze schuilplaats opgespoord en waren net bezig om de uitgegraven bankbiljetten op te peuzelen, toen de politie verscheen. Er kon- den nog 2000 zloti worden gered. Dienstregeling ingaande 15 Mei 1935. Autobusdiensten. Richting IJzendijkeVeldzicht Grens. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIj. Richting: BreskensPyramidePhilippineTer Neuzen Zaamslag-Walsoorden. t v. IJzendijke a6.7.10 b8.40 11.11 cl3.— 15.20 20.211 v. Veldz. Gr. i a. Veldz. Gr. 6.07 7.17 8.47 11.18 13.07 15.27 20.27| a. IJzendijke a. Alleen Vrijdags. b. Alleen Donderdags. c. Alleen op Werkdagen. 7.18 b8.50 11.19 C13.08 15.31 20.28 7.25 8.57 11.26 13.15 15.38 20.34 v. Breskens 8.30 12.10 15.45 18.25 Hoofdplaat 8.50 12.25 16.— 18.45 Biervliet 9.— 12.35 16.10 18.55 a. Pyramide 9.10 12.45 16.20 19.05 v. Pyramide 6.15 9.11 12.47 16.21 19,08 a_ Philippine 6.35 9.31 13.10 16.41 19.36 v. Philippine 6.37 9.32 13.12 16.43 19.39 Hoek 6.47 9.42 13.22 16.53 19.49 a. Ter Neuzen 7.02 9.57 13.37 17.08 20.04 v. Temeuzen 7.35 11.30 14.30 17.40 20.05 Driewegen 7.45 11.40 14.40 17.50 20.15 a. Zaamslag 8.— 11.55 14.55 18.06 20.30 v. Zaamsilag 6.26 8.03 11.57 1459 18.09 Rapenburg d. 6.38 8.15 12.09 15.11 18.19 Hengstdijk 6.45 8.22 12.16 15.18 18.28 Groenendijk 6.55 8.32 12.26 15.28 18.36 Klooste rzand e 7.— 8.40 12.32 15.35 18.41 a. Walsoorden 7.10 8.50 12.42 15.45 18.45 v. Walsoorden 7.15 11.10 14.10 17.36 18.55 Kioosterzande 7.20 11.15 14.15 17.40 19.— Groenendijk 7.25 11.20 14.20 17.44 19.05 n Hengstdijk 7.35 11.30 14.30 17.49 19.15 ,i Rapenburg d. 7.45 11.40 14.40 17.55 19.25 a. Zaamslag 8.— 11.55 14.55 18.08 19.40 v. Zaamslag 5.40 8.03 11.57 14.58 18.09 t. Driewegen 5.55 8.18 12.12 15.12 18.23 a. Ter Neuzen 6.05 8.28 12.22 15.22 18.33 v. Ter Neuzen 6.10 9.05 12.45 16.20 19.10 a Hoek 6.20 9.15 12.55 16.30 19.20 a. Philippine 6.35 9.30 13.11 16.41 19.36 v. Philippine 6.36 9.32 13.12 16.43 19.39 a. Pyramide 6.55 9.52 13.32 17.06 19.59 v. Pyramide 6.57 9.54 13.34 17.08 Biervliet 7.06 10.03 13.43 17.17 ii Hoofdplaat 7.12 10.09 13.49 17.23 a. Breskens 7.32 10.29 14.10 17.43 Autobusdiensten. Richting: St. JansteenHulstWalsoorden. St. Jansteen Hulst (Station) 6.30 8.10 8.15 al0.20 al0.25 12.25 12.30 15.05 al6.45 15.10 al6.50 a. Walsoorden v. Walsoorden 7.10 8.55 all.— 13.10 15.50 al7.30 Z18.05 18.11 Markt 18.45 19.45 19.50 20.30 7.15 a9.05 b9.40 all.10 13.20 15.55 al7.36 18.50 20.41 Hulst (Station) 7.55 a9.45 bl0.20 all.50 14.16.35 al8.10 19.30 21.20 Markt a. St. Jansteen 8.— a9.50 bl0.25 all.55 14.05 16.40 19.35 Op trjdig verzoek van of naar St. Jansteen. Z Alleen op Zondag. a. Zondags niet. b. Werkdagen niet. v. Philippine a. Sas van Gent v. Sas van Gent Westdorpe a. Drieschouwen Richting: PhilippineSas van GentAxelZaamslag. v. Zaamslag 8.10 11.56 15.01 18.10 19.41 20.35 6.36 9.35 13.15 16.45 19.40 7.02 10.— 13.40 17.07 20.05 7.03 10.45 13.55 17.08 20.06 7.20 11.05 14.10 17.20 20.20 7.40 11.25 14.30 17.40 20.40t v. Drieschouwen 5.15 6.— 7.42 11.26 14.32 17.42 Axel Kerkdr. 5.20 6.05 7.47 11.31 14.37 17.47 a. Zaamslag 5.35 6.25 8.02 11.50 14.57 18.05 Axel Kerkdr. 8.26 12.15 15.19 18.30 20.— 20.55 a. Drieschouwen 8.31 12.20 15.24 18.35 20.05 21. v. Drieschouwen 5.25 8.32 12.22 15.25 18.36 Westdorpe 5.40 8.47 12.37 15.40 18.51 a. Sas van Gent 6.9.07 12.50 16.19.11 v. Sas van Gent 6.10 9.10 12.51 16.20 19.15 a. Philippine 6.30 9.31 13.10 16.40 19.35 t Rijdt op verzoek door tot Axel-Brug. Autobusdiensten. Richting: BreskensSchoondijkeIJzendijkePyramide. v. Breskens (Boot) 5.35 Schoondijke 5.45 a. IJzendijke 5.59 v. IJzendijke 6. a. Pyramide 6.12 6.45 6.55 8.12 8.22 8.37 9,— 9.10 9.40 9.50 10.45 12— 14.30 10.55 12.10 14.40 11.10 12.25 14.55 12.35 13.20 16.09 16.55 12.45 13.30 16.19 17.05 v. Pyramide 6.58 9.12 9.53 a Uzendijke 7.08 9.22 10.03 v. IJzendijke 7.45 10.04 a. Schoondijke 8.— 10.18 a. Breskens (Boot) 8.10 10.28 11.30 11.45 11.55 12.46 13.34 12.56 13.44 14.— 14.15 14.25 16.21 16.31 17.07 17.17 17.45 18.00. 18.10 18.12 18.22 18.37 18.55 19.05 19.06 19.16 19.20 19.35 Z19.45 Werkd. Zond. 19.55 19.41 20.05 19.56 20.20 20.01 tram 20.15 20.35 bus 20.48 20.58 Ter Neuzen Sluiskil Axel Kijkuit Hulst Greenwichtijd. Clinge (Tol) St. Gilles St. Nicolaas St. Nicolaas Mechelen Brussel (Nrd) 6.15 6.24 6.33 6.41 6.53 6.51 7.02 7.13 8.18 9.17 9.33 10.58 11.06 11.14 11.21 11.33 11.25 11.32 11.40 12.09 13.17 13.33 14.04 al7.02 14.13 al7.ll 14.21 al7.21 14.29 al7.28 14.40 al7.42 14.33 al7.37 14.40 al7.49 14.48 al7.58 15.06 al8.05 16.17 19.17 16.33 19.33 a. Rijdt niet op Zou- en Feestdagen. b. Rijdt alleen op Zon- en Feestdagen bl8.50 ;bl8.58 bl9.06 bl9.14 bl9.24 bl9.20 bl9.31 bl9.40 M9.48 20.57 21.38 v. Brussel (Noord Mechelen a. St. Nicolaas v. St. Nicolaas St. Gilles Clinge Amsterdamsche tijd. Hulst (Tol) Kijkuit Axel Sluiskil a. Ter Neuzen 6.— 6.20 7.16 7.25 7.36 7.46 8.20 8.27 8.36 8.46 8.53 10.— 10.27 11.28 12.06 12.18 12.30 13.03 13.11 13.19 13.28 13.37 13.18 13.57 14.57 15.12 15.21 15.31 16.— 16.08 16.16 16.25 16.34 18.— 18.22 19.2.3 19.48 19.59 20.12 20.44 20,53 21.— 21.09 21.17 Amsterdamsche trid. v. Ter Neuzen 6.50 a8.50 12.25 17.40 a20.20 >i Sluiskil 6.59 a8,59 12.34 17.49 a20.29 ii iSluiskil-Brug 7.03 a9.03 12.38 17.53 a20.33 ii Philippine 7.07 -a9.07 12.42 17.57 a20.37 ii Sas van Gent 7.20 a9.20 12.55 18.10 a20.50 Belgische tijd. a. Selzaete 7.05 a9.05 12.40 17.55 a20.35 v. Selzaete 7.24 11.00 12.54 18.10 21.56 a. Gent (St. P.) 8.06 11.41 13.47 18.55 22.41 <a. Alleen op Zon- en Feestdagen. Belgische tijd. v. Gent. (St. P.) a. Selizaete v. Selzaete Amsterdamsche v. Sas van Gent Philippine Sluiskil-Brug Sluiskil a. Ter Neuzen 6.26 7.22 7.30 tijd. 8.— 8.08 8.29 9.18 a9.21 a9.51 a9.59 12.01 17.07 20.30 12.53 17.59 21.25 13.— 18.20 a21.30 8.12 al0.03 8.16 al0.07 8.24 10.15 13.30 13.38 13.42 13.46 13,54 18.50 18.58 19.02 19.06 19.14 a22.— a22.08 a22.12 a22.16 a22.24

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6