Predikbe urten Sport TER NEUZEN, 27 MEI 1935. ih ALLE GOEDE WUIKEli GEREF. KERKEN VAN ZEELAND, BRABANT EN LJMBURG. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. Van onze Adverteerders VOETBAL. v.—t. toegestaan voor spoedeischende hulp aan de taBtAEdijke bevolking. I» Japan wordt de boerenbevolking onder feodaal grootgrondbezittersstelsel verplet- te»*3 en overal duiken eischen tot verdeeling vara den grond op. In den loop van 1934 wer den er niet minder dan 4500 gevallen van xnoeBijkheden met pachters onder de aandacht van de autoriteiten gebracht en meer dan de luetft van deze gevallen betrof ruzie over ach- terstallige grondhuur, waarbij de grondbezit- ters de pachters verdreven en hun boerderijen Jadaiesn verkocht. In znlke droevige toestanden schuilt natuur- Ifjk sen groot gevaar voor den staat; men kan b.v. verwachten dat, zoodra Japan in een oariog wordt betrokken, de boerenstand, fflienals in Rusland, van die gelegenheid ge- firaik zal maken om door middel van een om- wea&lejing tot verbetering van zijn lot te Jaanen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Bij de districts-arbeidsbeurs alhier en bij de correspondenten der arbeidSibemiddeling in bet Mnct Zeeuwsch-Vlaanderen stonden als werkzoekenden ingeschreven over de maand April: Aardenburg Axel 219, Biervliet 88, Etaschkapelle 79, Breskens 31, Cadzand 18, CSSnge 104, Eede Graauw c.a. 102, Groede 21. Hengstdijk 11, Hoek 123, Hontenisse 163, Hoofdplaat 70, Hulst 102, Koewacht 36, Nieuw- afflet; 2, Oostburg 38, Ossenisse 21, Overslag 7, Pfcslippine 48, Retranchement 14, Sas van Geat 151, Schoopdijike 12, St. Jansteen 96, St. Kruis 2, Sluis 42, Stoppeldijk 50, Water- Jandkerkje 3, Westdorpe 84, IJzendijke 30, Zaaaaislag 122, Zuiddorpe 25, Zuidzande 10, Neuzen 800; totaal 2734. (Ingez. Med.) CObPERATIEV E BOERENLEENBANK TE TER NEUZEN. Vrgdag j.l. hield de Codperatieve Boeren- ieenbank te Ter Neuzen onder voorzitterschap van den heer D. J. Dees haar gewone jaar- IptBche algemeene vergadering. Hit bet inleidend woord van den voorzitter Meek o.a. dat bet said© van bet ingelegd spata-tgeld in den loop van 1934 en in de eerste 4 mami den van 1935 belangrijk is toegenomen, en de liquiditeit der bank gunstig is te noemen. De r-ekening over 1934, met een eindcijfer "wan J" 12.364.241,79 dat nog nimmer over eenig jjaar bereikt is, gaf tot geen op- of aanmer- ktngen aanleiding en werd met algemeene atemmen onveranderd vastgesteld. Deze rekening geeft o.m. aan, dat is ont- vangen aan spaargelden f 2.241.372,45 en uit- gegeycn jf 1.964.387,21. Op de verstrekte vnorschotten werd 137.465,18 afgelost, ter wijl .JF 43.000,aan nieuwe voorscbotten werd verieend. In rekening-courant werd van de Centrale Raiffeisenbank, de ieden en anderen ontvan- gtsx 9.753.563,56% en aan de C. B., Ieden e. a. nitbetaald 10.185.111,14%. Aan renten w "ontvangen 107.722,78 en uitgegeven f 75.055,04% De provisies en diverse ontvang- sten bEiiepen 6.305,69. De diverse uitgaven, jaarwedden, bijdragen C. B. en Waarborgfonds 2Q-324..461 Afgeschreven werd f 1000,op de kantoren te Ter Neuzen en Axel en f 1499 op de kluisinrichting. S5e toalans per 31 December 1934 geeft de vofgende cijfers: ©rcrifctingenKas f 46.126,88; uitstaan- de voorscbotten /741j607,64; rekeiiingbouders 263.108,07depot bij de C. B. 877.023,75; poafcrekening 763,29; aandeelen C. B., grond- fcap_ "bank en waardepapieren 8.305,94; kan- toorgebouwen 10.000,kluis en meubilair J2; belegde reserve 48.718,90; achterstallige rente en provisie 561,85. Schulden: Ingelegd spaargeld 2.220.705, xeJsemngbouders 107.341,19%; reserve's 156.527,16%; winst 11.639,96. De reserve's stijgen alzoo tot 168.167,12%. De beeren G. van Fraaijenbove te Axel en O. Wolfert Hz. te Ter Neuzen werden met bjrjna algemeene stemmen berkozen, resp. als bdi van het bestuur en lid van de Raad van tBnezicbt. Een propaganda geschriftje getiiteld Welke is de spaar- en eredietinstelling van bet plat- teland zal op ruime schaal onder de Ieden en spaarders worden verspreid om zoo moge- l§k te komen tot belangrijke uitbreiding van bet Sedental der bank. Crszien het ledental van de boerenleenban- b»»Ti in andere deelen der provincie en des btztds, is deze uitbreiding zeer wel mogelijk als die. landbouwers en anderen in deze streek wsaar meer doordrongen waren van het nut «n de soliditeit van de boerenleenbank. Risico aan bet lidmaatscbap verbonden is mensche- tgker-wijs uitgesloten, vanwege de vele waar- boigen, die de boerenleenbank omringen. Leden, spaarders en hunne minderjarige kin- deren genieten bovendien meer rente dan niet- "Jeden. De vergadering werd door 73 ieden bijge- woond. TERAARDEBESTELEING H. W. J. PRIEMS. Op de algemeene begraafplaats te Middel- Snirg is Vrijdagmiddag onder groote belang- stelling de teraardebestelling geschied van het stoffelijk overscbot van wijlen den beer H. W. J. Priems, in leven directeur der R. H. B. S. aldaar. De belangstelling zou nog grooter zijn ge weest, als door het schriftelijk eindexamen d_ leerlingen der 5e klasse en de toezicht hebben- de leeraren niet verhinderd waren geweest aanwezig te zijn. Wel waren aanwezig de inspecteur van bet M. O., de directeuren van andere hoogere bur- gerscholen in Zeeland, hoofden van andere in- ricbtingen van onderwijs, leeraren van de school en van andere scholen, leerlingen en verschillende vrienden, die de overledene zich in de twee jaar, die bij te Middelburg heeft gewoond, bad verworven. Wij merkten onder deze op den iburgemees- ter, den gamizoenscommandant, Ieden van de commissae van toezicht op bet M. O. De lijkkist was gedekt door een groot aan- tal kransen, o.m. van de docenten en den oud- directeur der R.H.B.S. te Middelburg, van de leeraren van de R.H.B.S. te Ter Neuzen, van de Zeeuwscbe collega's, van de leerlingen der scholen en van vele vrienden. Meisjes van de laagste klassen strooiden bloemen in bet graf, waarna ©en familielid danktevoor de betoonde belangstelling. PROV. ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR VBEEMDELINGE1WFR.KF.PB Zaterdagmiddag had in de St. Joris te Mid delburg een algemeene vergadering plaats van de onlangs opgerichte Provinciale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, onder voorzitter schap van Mr. J. Moolenburgh, voorzitter van het voorloopig bestuur. De voorzitter zette nog eens het belang van samenwerking in deze uiteen en wees op bet reeds bereikte succes met het deelnemen aan de tentoonstelling „Mooi Nederland" te Am sterdam en het verstrekken van inlichtingen aan journalisten, die reizen door Zeeland maken en daarvan beschrijvingen geven. Medegedeeld kon worden, dat thans 13 V. V. V.'s in Zeeland zijn toegetreden doch nog enkele wacbten met een beslissing ter zake, of zich afzijdig houden. Aan de orde was de verkiezing van een be stuur uit door de vereenigingen toegezonden dubbeltallen. Besloten werd de eerste aanbevolenen ge- kozen te verklaren en werd bet bestuur als volgt samengesteld: Mr. J. Moolenburgh, Mid delburg; G. Houtekamer, Kloetinge; R. Ger- ritsen, Zierikzee; J. Verhaagen, Zoutelande; L. Duvekot, Vrouwepolder; W. G. Boot, Haam- stede; J. A. Eekhout, Breskens; A. J. Pauw, Groede; C. J. Neeteson, Cadzand; J. L. Dreg- mans, Koudekerke en C. Wind van Merke- steyn, Ter Neuzen, terwrjl Renesse en Dom- burg nog geen dubbeltallen toezonden en dus eerst later voor die vereenigingen een be- stuurslid kan worden aangewezen. In de op de algemeene vergadering volgende bestuursvergadering zijn tot Ieden van bet dagelijksch bestuur gekozen de beeren Mr. J. Moolenburgh, voorzitter, R. Gerritsen, vice- voorzdtter; G. Houtekamer, secretaris, C. Wind van Merkesteyn, tweede secretaris en J. A. Eekhout, penningmeester. In de algemeene vergadering beeft de heer Gerritsen nog bet idee van een trip door Zee- land naar voren gebracht en stelde de beer Houtekamer, onder instemming der vergade ring voor, dat de vereeniging afwisselend in een der plaatsen waar een V. V. V. bestaat die aangesloten is, zal bijeenkomen. FESTIVAE TE BIEZELINGE. Veel deelname. Aan bovengenoemd festival, betwelk a.s. Donderdag wordt gehouden, zal door de vol gende accordeon- en mondaccordeonvereeni- gingen wordt deelgenomen: „Inter Nos", Biezelinge, „G. K. G.", Ooster- land, Orpheus", Ierseke, Concordia" We- meldinge, ,,D.E.S.", Zonnomaire, „Kunst- vrienden", Goes, ..Crescendo", Tholen, „E.M.M.", Middelburg, .Excelsior", 's Hee- renhoek, „Bravo", Ter Neuzen en .Crescen do", Vlissingen. Voor dit nationaal festival, dat plaats zal vindem in den prachtdg gelegen boomgaard van den heer Job. de Roo te Biezelinge, zijn een 8-tal verschillende geldprijzen, varieerende van f 25 tot f 5 bescbikbaar gesteld, tezamen vormende een bedrag van f 100, terwijl een tweetal zilveren medailles werd geschonken door burgemeester Bierens en wethouder Van Wingen. Bovendien zal aan iedere deelnemen- de vereeniging een berinneringsmedaille wor den uitgereikt. Zooals bekend mag verondersteld worden, boopt bet 35-man sterke Ter Neuzensche corps van mondaccordeonisten den overtoobt over de iScbelde per motorboot „Luctor" van de Z.V.T.M. te maken. De kerkeraad der Geref. kerk van Middel burg heeft, in samenwerking met de depu- taten der Geref. kerken van Zeeland, Brabant en Ldmburg, beroepen tot missionair predi- kant cand. C. van Nes van Amsterdam-Zuid, om hem en zijn verloofde, mej. N. A. de Putter te' Ter Neuzen, na een 2jarige voor- opleiding in Leiden en in Djocja, uit te zenden voor den missionairen dienst te Magelang en Temanggoeng (midden-Java), ter opvolging van Ds. A. Merkelijn. KUSTVISSCHERIJ. In een Zaterdag, onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, gehouden vergadering is opgericht een vereeniging tot behartiging van de belangen van kustvis- schers in Zeeland. De vergadering koos tot voorzitter den heer G. H. van Dherin te Breskens, tot vice-voorzitter den heer P. H. Laernoes te Vlissingen, tot secretaris den heer J. van Leeuwen te Vlissingen, tot penning meester den beer Jac. van Berghem te Arne- muiden en tot vijfde bestuurslid den beer Huijninck te Veere. KEURINGSDIENST VAN WAREN TE GOES. In bet pas verschenen uiitvoerige verslag van den keuringsdienst van waren te Goes over 1934 komen enkele mededeelingen voor, welke wat meer aandacht waard zijn. Allereerst wordt aandacht geschonken aan het pellen van gamalen, dat in huisindustrie nog steeds toeneemt. Behalve in Brouwers- haven en Amemuiden is men thans 00k te Veere en Breskens met deze industrie begon- nen. In den loop van het jaar zijn 114 nieu we pelvergunningen uitgereikt. Bij het in- dienen van een aanvrage voor een pelvergun- ning wordt eerst de wondng gemspeoteerd, waarbij tevens verschillende bygieniscbe voor- schriften worden gegeven. Laat de zindelijk- heidstoestand te wenscben over, dan wordt geadviseerd de pelvergnnning niet uit te rei- ken. Dit geval deed zich te Amemuiden voor, waar de pelvergunning van vier pellers om bovengenoemde redenen voor een maand werd ingetrokken. In Amemuiden kwam driemaal een geval van typhus voor in gezinnen van gamalen- pellers. De patienten werden direct op kosten van de gemeente in bet ziekenhuis te Middel burg opgenomen. Door den keuringsraad- is geadviseerd de pelvergunningen zoo wel van de betreffende gezinnen als van de familieleden en van de naaste buren onmiddellijk in te trekken. In totaal zijn op grond van typhus- gevaar 14 ver.gunningen ingetrokken. Steeds is d'oor bet gemeentebestuur van Amenmiden bierin de grootste medewerkdng betoond, doch zooland Amemuiden niet is aangesloten aan de waterleiding, blijft de toestand daar zeer gevaarlijk. Het bakkerseczeem, dat eenige jaren vrij veelvuldig en in ernstigen graad voorkwam is thans vrijwel verdWenen. Indertijd hebben ver schillende bakkers, die hiervoor zeer gevoelig waren en waarbij deze huiduitslag in ern-stige mate voorkwam hun beroep vaarwel gezegd. In nagenoeg alie bakkerijen zijn deegmacbines ingevo/erd, zoodat thans de aanraking van de huid met het deeg tot een minimum is be- perkt. Niet onmogelijk is bet, dat het feit, dat thans meer inlandsch meel verwerkt wordt op dit ziekteverschijnsel van gunstigen invloed is geweest. Uit onderzoekingen van recenten datum is toch gebleken, dat verschil lende bleekmiddelen voor meel en wel voor- namelijk ammoniumpersulfaat bij hiervoor gevoelige personen huiduitslag kunnen ver- oorzaken. Aangezien bekend is, dat deze bleekmiddelen in het buitenland veel worden gebruikt lijkt de onderstelling niet al te ge- waagd, dat bet buitenlandsche en wel meer speciaal het Amerikaanscbe gebleekte meel een der oorzaken van het bakkerseczeem zou kunnen zijn. In het verslagjaar deed zich een geval van vergiftiging voor, na gebruik van pannekoe- ken, die met zelfrijzend bakmeel waren bereid. Bedoelde pannekoeken badden een afwijkende ,1'euk en smaak en werden daarom niet gegeten door de vrouw en de docbter, dOcb wel door den beer des huizes, die blijkbaar minder kies- keurig was aangelegd dan de rest van zijn familie. Kort na bet gebruik deden zich echter heftige maag- en darmstoringen voor, welke volgens den geraadpleegden medicus wezen op voedselvergiftiging. De politie werd gewaarscbuwd en greep in. De niet opge- geten pannekoeken en bet restant van bet be- slag werden onderzodht en bleken 3 pet. soda te bevatten, terwijl het bakmeel deze afwijking niet vertoonde. Bij bet toxicologisch onder- zoek werden nocb in de bakmeel vergiften gevonden. Door de toegevoegde soda waren klaarblijkelijk de eiwitstoffen in bet meel ont- leed en deze ontledingsproducten mosten de bovengenoemde onaangename verschijnselen hebben te weeg gebracht. De meest voor de band liggende verklaring van de aanwezigbeid van deze soda was wel, dat de huisvrouw in- plaats van zout bij vergissing soda bij bet be- slag bad gedaan. Een eigenaardig staaltje van bedrog is ge- leverd door een fabrikant van bronwater. Onder een klinkende Duitscbe naam werd bet water uit zijn Brunnen in den handel ge bracht. Het etiket bevatte en afbeelding van een scbitterend berglandscbap waaruit op den voorgrond de bron ontsprong. Verder bevatte het etiket dte aanduiding „eisenhaltig" en ,,friscb und gesund". Het was „Prima Tiscb- water" en goed tegen rheumatiek en nierkwa- len want bet stond1 op de flesch ,,Kohlensaue- res Wasser heilt Rheumatismus und Nieren- krankbeit". Bij een onderzoek ter plaatse door den keuringsdienst ingesteld bleek de bron zich te bevinden in den regenbak van den fabri kant. Aangezien geen wettelijke bepalingen dit bedrog verbieden en bet afgeleverde water bjj onderzoek niet kon worden afgekeurd was optreden tegen dezen zwendel niet mogelijk, Opbrengst collecte. De alhier gehouden inzameling van gelden ten bate der t.b.c.-bestrijding benevens bet verleenen van een bijdrage voor bet te Mid delburg op te rdchten monument ter eere aan de nagedachtenis van wijlen H. M. de Konin- gin-Moeder beeft in totaal opgebracht de somma van f 187,83. Vergane glorie. Het gebouw van de voormalige openbare school te Otbene .met de daaraan grenzende onderwijzerswoning, dat bij den aanvang van dit jaar door Burg, en Wetb. dezer gemeente in koop werd toegewezen aan den heer J. W. de Putter, aldaar, beeft een gebeel ander aspect gekregen. Men zal zich berinneren, dat de talrijke ramen dezer leegstaande school langentijd het mikpunt vormden van de bal- dadige jeugd, die d'it blijkbaar een vermaak vond, getuige de algebeele^ vemieling van bet zicbtbare glaswerk. Thans is bieraan in zoo- verre een eind gemaakt, met dien verstande dat er hoegenaamd geen ruiten meer te be- speuren vallen, daar de eigenaar gronddge veranderingen aan bet scboolgebouw heeft laten aanbrenigen. De kleine overdekte speel- bal is rondam dichtgemetseld, terwijl de veel- besproken ramen der leslokalen gebeel zijn weggenomen, waarvoor in de plaats een hou- ten betimmering en een paar flinke scbuif- deuren zijn aangebracbt. Wij namen er dezer dagen een kijkje en kregen den indruk, dat dit gebouw, dateerende van 1881, waarin sedert dien tijd talloozen kinderen het onderwijs werd bijgebracht, thans zal moeten dienen als een soort scbuur of bergplaats. Er wordt. Wanneer ik een opsomming zou willen geven van betgeen hier in 't Sas al zoo gedaan wordt zou ik komen tot een lange rij van zaken, die niet veel afwijking vertoonen zou van hetgeen 00k elders plaats heeft. Dat is echter de bedoeling niet van deze philippica. Waarop ik speciaal wil wijzen, wat bier wel wordt en 00k niet wordt gedaan, zal nader blijken. Er wordt dan bier ter plaatse nogal veel gebouwd en in den loop van dit jaar zal er nog meer gebouwd worden. Aan de vier hoeken van de gemeente wordt koortsachtig gewerkt aan bet bouwen van woningen, aan het optrekken van muren, bin- nen welke na betrekkelijk korter of langer tijd nieuwe bedrijven zullen worden in wer- king gesteld. Nu zou iedereen mogen veronderstellen, dat wat de bouwnijverheid tenminste betreft, han- den te kort moesten komen, om die bouwwer- ken van welken aard dan 00k, op behoorlijken tijd klaar te maken. Niemand zou beboeven te veronderstellen, dat onder onze bouwvakarbeiders gebrek aan werk heerschte. De feiten belaas spreken een andere taal. Wanneer men de lijst van de arbeidsbeurs onder oogen krijgt en daaruit ziet dat nog een beduidend aantal geschoolde bouwvaklieden op den wekelijkschen steun zijn aangewezen, moeten we ons tocb even afvragen of er met die bouwerij iets niet in orde is. Waarom loopen er nog verschillende ge schoolde bouwvakarbeiders met de handen in de zakken langs de straat? Waarom, zoo vraag ik me zelf af is er voor deze menschen geen plaats op de stelling, aan de schaafbank, op bet dak of waar dan 00k? Zijn het minder- waardigen, die bun vak niet verstaan, of soms luiaards, die bang zijn om de handen uit de mouwen te steken? Och neen, dat zijn de oor zaken niet, waarom deze lieden gedoemd zijn om dag in dag uit naar het stempellokaal te trekken, teneinde daar door het plaatsen van hun handteekening even aote de presence te maken. Bekwaam zijn zij in bun vak als ieder ander, die truweel en schaaf en hamer en bei- tel hanteeren kan; en werkzaam, even goed als de beste onder degenen, die werken mo gen. Maar als zij na den dagelijkschen gang naar en van bet stempellokaal, bijna uit pure gewoonte, hun ronde maken langs de plaatsen waar de troffel, op den harden steen klikt, waar de schaaf over bet ruwe bout ritst, ge- luiden makend, zoo bekend aan hun geoefend oor en zelf in staat zich ziende om in de rij hunner collega's mede te spelen die melodie van den arbeid, dan moeten zij tot hun spijt en ergemis ervaren dat de plaats, eigenlijk voor hen bestemd, wordt ingenomen door vreemdelingen. Waarom toch, vragen zij zich dan in bittere stemming af, deze vreemdelin gen van over de grenzen en niet wij. Zou het niet billijk zijn tegenover de ge- meenschap, dat de Nederlandsche werkgevers eens rekenschap begonnen te houden met de kiachten van ons eigen werkvolk. Rust op de daartoe aangewezen licbamen niet de verplichting bij de betrokken werk gevers aan te dringen op bet in dienst nemen van onze plaatselijke arbeidskrachten. Ik weet, in grensplaatsen als de onze zijn er moeilijkbeden, waarmede rekening moet worden gehouden. ^fo-^r onoverkomelijk zijn deze bezwaren met. Wanneer men van bovenaf eens wilde be- ginnen met de bepaling, dat geen bouwter- reinen meer in erfpacbt zouden gegeven wor den aan personen of licbamen, die de daarop te stichten gebouwen laten uitvoeren door buiteniandsche arbeidskrachten, zouden in een ommezien alle steuntrekkenden in de bouwbe- drijven onmiddellijk aan den arbeid zijn. In de jongstgebouden raadszitting hebben we van verschillende zijden hooren aandfin- gen op het tewerk stellen van Nederlandsche werkkrachten in de bedrijven zelve. We heb ben 00k de argumenten hooren aanvoeren dat bet zeer fictief is om dwangbepalingen van dezen aard via een erfpachtscentract te kunnen toepassen. Wat dit laatste betreft, daarmede gaan wij zonder voorbeboud accoord. Het zou strijden zijn met alle logica, een werkgever te dwin- gen tot het in dienst nemen van ongeschoolde werkkrachten, waar hij in zijn bedrijf men schen van scholing van noode heeft. Waar bet ongeschoolden betreft, ware er intusscben al iets te bereiken. Doch hierop gaan we voor- loopig niet in, vooreerst al niet omdat het systeem van inmenging in andermans zaken in ons geen voorstander vindt. Maar iets anders is het, als vreemdelingen en hiermede bedoelen we in de eerste plaats buitenlanders bij de gemeente komen aankloppen om bouw- terreinen in erfpacht te verkrijgen en ons op eigen erf met bun buitenlandsche arbeids krachten beconcurreeren, ten koste van ons zelf. Dit te beletten hebben wij in handen. Het is de wet tot zelfbehoud, die ons noopt, daartegen maatregelen te nemen. KRUISDORP. Ontvreemd. Toen de landbouwersknecht V. G. alhier op een morgen, als naar gewoonte, naar zijn konijnenhok ging om zijn langooren te voede- ren kwam hij tot de minder aangename ont- d'ekki ng, dat het voortaan niet meer noodig zou zijn, daar ze spoorloos verdwenen waren. Aanvankelijk werd vermoedt, dat een bond bier van de schuidige was. De geheele omge- ving werd grondig afgezocht, doch van de vijf langooren was geen spoor te ontdekken. Bij de politie werd aangifte gedaan, die een ijverig onderzoek heeft ingesteld KLOOSTERZANDE. Aangesteld. Door het Ingenieursbureau v/b J. van Has- selt en De Koning te Nijmegen is als udtvoer- der van het kanaalwerk van bet Waterschap Hulster- en Axelerambacbt aangesteld de heer Tb. P. van der Maas, waterbouwkundig op- zicbter alhier. Afdeeling IV. Prom.-comp. 2e klasse. Willem IIMiddelburg Roerm ondPalemig 2—2 9—4 HET HEBBEN VAN EIGEN HUIS OF LANDERIJEN. Op verzoek vestigen wij de aandacht op de m dit nummer voorkomende advertentie, be treffende eene te Zaamslag te houden verga dering, omtrent welke 00k inlichtingen worden verstrekt door den heer J. de Regt, woninig- oureau te Ter Neuzen, omtrent bet verkrijgen van eigen huis of landerijen. Deze vergade ring gaat uit van eene vennootscbap, welke gegadigden in staat stelt, door een spaar- systeem in de toekomst eigen huis of land te verwerven. DONDERDAG 30 MEI 1935. Hemelvaartsdag. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 10 uur, Dr. L. J. Cazemier. SLIHSKIL. 9.30 u., de heer H. J. Plaggemars. HOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 9.30 u., Ds. G. van Dis. Gerefonneerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Ds. Groeneveld. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., leesdienst. Nederdultsch Geref onneerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., leesdienst. UITSLAGEN K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland: DWiS—Go Ahead PSV—Ajax 12—2 4—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Roermond 5 3 11 7 179 Willem II 5 2 2 1 6 9—8 Middelburg 5 13 1 5 8—5 Palemig 5—23 2 9—21 Prom.-comp. 3e klasse. GoesBoeimeer AllianceAxel Boeimeer Goes Alliance Axel 3—2 2—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. 4 2 1 1 5 21—10 3 2 1 4 7—6 4 2 2 4 8—11 3 1 2 1 6—15 OVERZICHT DER WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederland. DWSGo Ahead. 22. In den strijd te Amsterdam tusschen DWS en Go Ahead, hebben de Amsterdammers door hun gelijk spel tegen de Oostelijke kampioe- nen feitelijk aan Go Ahead een nederlaag toe- gebracht, want bet algemeen gedacht was dat de bezoekers zouden winnen en tot bij de rust zag dat er 00k naar uit, daar op dat oogenblik Go Ahead leidde met 02. Na de hervatting kwam DWS er beter in en slaagde er in de eerste doelpunten in deze competitie te maken en den eindstand op 22 te brengen. doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.t. PSV 4 3 1 7 16—7 Ajax 5 3 2 6 5—5 Go Ahead 5 2 2 1 6 9—9 Velocitas 4 1 1 2 3 5—5 DWS 6 2 4 2 2—11 PSV—Ajax. 4—1. PSV heeft kranig werk geleverd door Ajax met 41 te kloppen, waardoor PSV wel meer kreeg dan haar toekwam, want bij de rust was de stand 10 en kort na de hervatting maakte Ajax gelijk. Zoo bleef de kamp bard tegen hard gaan tot in de laatste 10 minuten de groote wijziging kwam en in dien korten tijd PSV er driemaal in slaagde den doelman van Ajax te passeeren. PSV staat thans op de bovenste plaats, doch het verschil is nog zoo gering, dat er nog van alles kan gebeuren en Ajax met Go Ahead blijven haar op de hielen. Velocitas en DWS zijn feitelijk reeds uitge- scbakeld, doch juist deze clubs kunnen voor de grootste verrassingen zorgen. AFDEELING IV. Prounotiecompetitie 2e klasse. Willem HMiddelburg. 22. Willem H en Middelburg hebben de punten gedeeld door het gelijk spel, 22, en gaf deze uitslag wel goed de verbouding weer, daar een overwinning van een der clubs teveel zou zijn geweest. Bij de rust was de stand 00k gelijk, nl. 11 en met spanning zag bet tal rijke publiek de tweede helft tegemoet. Wel verkreeg Willem H bet eerst den voorsprong, doch de vreugde was slechts van korten duur, daar Middelburg kort daarop den gelijkmaker in bet net deponeerde. RoermondPalemig. 94. Roermond beeft haar groote overwinning bij de eerste ontmoeting doen volgen met een tweede, waarbij bet er aanvankelijk naar uit- zag, dat zij nog grooter zou worden dan de eerste maal, want het is zelfs 71 geworden. De doelpunten waren echter goedkoop in dezen strijd, want na dezen stand werd nog vijfmaal gescoord, n.l. tweemaal door Roermond en driemaal door Palemig. Roermond blijft zoo- doende de leiding behouden en voor Palemig is de strijd beslist, zij blijft in het volgend seizoen in de Tweede Klasse. Prom.-competitie 3e klasse. GoesBoeimeer. 32. Goes heeft reden om trotsch te zijn op haar prestatie tegen het zeer sterke Boeimeer en zij beeft daardoor baarzelf en de overige can- didaten een goeden dienst bewezen. Nu Boei meer 2 punten heeft moeten afstaan, komen Alliance en Goes heel aardig nabij en is de spanning weergekeerd in de gelederen der kampioenen van de Derde Klasse. Vol belang stelling zullen nu de verdere wedstrijden tege moet worden gezien. Goes heeft thans het be- wijs geleverd dat Boeimeer wel degelijk is te weerstaan en Alliance zal dat wel moed geven bij de eerstkomende ontmoeting tegen Boei meer. AllianceAxel 21. Onder zeer matige belangstelling en onder de eminente leiding van scbeidsrechter Colen uit Helmond speelde Axel in deze promotie- competitie haar tweeden uitwedstrijd op Bra- bantschen bodem. De oranjetruien waren zonder H. Dieleman onder de lat, voor wie de doelman van het tweede elftal evenwel op zeer behoorlijke wijze het Axelsche heiligdom heeft verdedigd en dit voor de rust zelfs maagdelijk schoon wist te houden. In de eer ste helft badden de Axelaars het spel vol- komen in handen en hield de Axelsche ver- dediging en mdddenlinie de Roosendaalsche aanval in bedwang. Na 20 minuten spelens doelpunt Koekkoek kalm en zuiver uit een voorzet van F. Dieleman 01. In dezen stand kwam voor de rust geen verandering meer, zoodat bij half time de ^Lxelaars een verdiende voorsprong boekten. In de tweede helft vlotte het niet meer in de oranje-gelederen en speciaal de voorboede vertoonde een weinig productief spel. Alliance had succes met de buitenspelval waar de Axe laars voortdurend inliepen. Na een kwartier spelens slaagde de thuisclub er in de score op gelijken voet te brengen 11. Het bleef dus een open strijd voor wat de kansen betrof, maar de schotvaardigheid was zoek in bet oranjekamp. Een 4-tal minuten voor bet ein- de wist de rechtsuiterst van Alliance ten tweede male het Axelsche net te vinden en deze stand bleef daarop in de resteerende minuten ongewijzigd (21). De illusie's van bet herwonnen Tweede Klasserschap zullen voor dit seizoen hiermede wel opgeborgen kunnen worden. Het was een slechte wedstrijd. HBS BLIJFT EERSTE KLASSER. Voor de Eerste Klasse in Afd. II is gister de beslissing gevallen. Het ging hier tusschen twee Haagsche clubs, de degradatiecandidaat HBS en de oud-eerste klasser HW. Beiden hadden met een gelijk aantal punten de pro- motiecompetitie beeindigd, zoodat nog een extra-kamp noodig was. Deze is na een span- nenden en zeer mooien strijd geeindigd in het voordeel van H1BS (20), zoodat deze tot op heden de eerste Eerste Klasser is, die zich dit seizoen weet te handhaven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2