Pluimvee-Rubriek MIDDELEN VAN VERV0ER TEMMER DOOR LEEUWEN VERSCHEURD. AUTO DOOR TREIN VERPLETTERD. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. SPOORWEG MECHELEN—TER NEUZEN. BAANVAK TER NEUZENSELZAE^E. 'betalen heeft hij een gerechtelijke uitspraak willen uitlokken. Zijn advocaat voerde bij de behandeling van de zaak voor het hof van de Seine aan, dat de luchtvaart beden ten dagen niet langer in de- zelfde categorie kan worden geplaatst als het beklimmen van bergen of de jacht op groot wild, geregelde luchtlijnen op dezelfae wijze Worden geexploiteerd als spoorwegen en auto- buslijnen. Bovendien, de statistieken wezen uit, dat voertuigen, die met een paard zijn bespannen, naar verhouding het grootste aantal verkeers- ongelukken veroorzaken, gevolgd door de spoorwegen, vervolgens auto's en motorrij- wieien, en in de laatste plaats pas door ver- keersvliegtuigen. Binnenkort zal in deze zaak uitspraak wor den gedaan en deze wordt met groote belang- gtelling tegemoetgezien. VOOR POSTZEGELVERZAMELAARS. Luxemburg geeft een serie weldadigheids- postzegels uit, welke tegen de dubbele waar- den verkocht worden. De 15 postzegels stel- len, in den trant van de door Duitschland on- langs uitgegeven postzegels, verschillende be- noepen voor. IDe Engelsche postzegels, in gebruik bij de Maroc Agencies en Tanger, zullen van een bij- zonderen opdruk worden voorzien ter gelegen- heid van het jubileum van koning George. De Zwitsersche postadministratie deelt mede, dat de in 1931 voor het eerst toegepaste groote waardecijfers op de briefkaarten van 10 en 20 rappen door kleinere en sierlijkere zullen worden vervangen, welke door den kunstschilder Nikl. Stoecklin te Basel zijn ontworpen. Het Zwitsersche Post- und Telegraphen- Amtsblatt bericht voorts, dat het vorstendom Ldechtenstein de in de jaren 1932 en 1933 met „Regierungsdienstache" opgedrukte postzegels van 5, 10, 20 rappen en fr. 1,20 uit den om- loop zal nemen en de op 17 December 1934 nieuw uitgegeven postzegels van 5, 10, 20 en 90 rappen in de plaats daarvan met Regie- rungsdienstsache, worden overgedrukt. De nieuwe zegels worden ook aan verzamelaars afgeleverd, zoowel gestempeld als ongestem- peld. Bestellingen worden door het postkan- toor Trdesenberg aangenomen. Deze laatste zinsnede is niet onaardig. De bodem van de schatkist van Liechtenstein begint zeker be- demkelijk zichtbaar te worden. 700 MIJNWERKERS BEDOLVEN. Ten gevolge van een distorting in een mijn te Lantsjwan, in Sjantoeng (China), zijn 700 arbeiders bedolven. ONSPLINTERBAAR GLAS. Bij Contich zijn steenen geworpen naar een electrischen trein van Antwerpen naar Bras- sel. Daar de ruiten van deze treinen van on- splinterbaar glas zijn, heeft slechts een reizi- ger lichte verwondingen bekomen. Een nauw- gezet onderzoek is ingesteld. Uit Los Angeles wordt gemeld: De leeu- wentemmer Zeidler vond bij een voorstelling met zijn 15 leeuwen een verschrikkelijken dood. Toen de temmer zich zooals gewoonlijk in de kooi bij zijn „getemde" leeuwen begaf om het publiek een van zijn bekende dres- suumummers te toonen vielen de dieren hem aan en verscheurden hem. Men was niet in staat den ongelukkigen temmer te hulp te komen. Een paniek maakte zich van het pu bliek meester. EEN REDDER VAN 132 MENSOHEN- LEVENS. De geldelijke belooning die jaarlijks wordt verleend aan den dappersten man van het Hongaarsche politiecorps is thans toegekend aan iemand die 132 drenkelingen uit den Do- nau heeft gered. Deze man is sergeant Hor- vath. Bij wijze van bijzonderheid deelde hij bij het in ontvangst nemen der belooning mede, dat slechts twee der geredden hem be- donkt hebben. NEGERS AAN EEN LYNCHPARTIJ ONTfiOMEN. Te Spottsyiivania in den staat Virginie zijn twee negers, die verdacht worden van het plegen van een dubbelen moord, door solda- ten gered uit de handen van een woedende menigte, die hen wilde lynchen. DE MEDISCHE FACULTEIT TE BOEKAREST GESLOTEN. De autoriteiten hebben de medische facul- teit der universiteit van Boekarest voor een week gesloten in verband met de antisemiti- sche onlusten, die hebben plaats gehad. Zij hebben gedreigd de faculteit voor onbepaal- den tijd te zullen sluiten, indien de orde op- ftieuw wordt verstoord. VERDUISTERING. De vroegere directeur van een groote Pa- rjjsche levensmiddelenfirma, Defradas, is, naar Reuter uit Parijs meldt, met eenige zij- ner naaste medewerkers wegens fraude en misbruik van verbrouwen in staat van be- schuldiging gesteld. Het verduisterde bedrag zou in totaal 66 millioen frank bedragen. Op een onbewaakten spoorwegovergang bij het gehucht Ehirens, is een met 4 personen bezetten luxe auto door een uit de richting Koblenz komenden sneltrein gepakt en ver- nield. Twee inzittenden, die beiden uit Mainz afkomstig waren, werden op slag gedood, de twee anderen zijn zwaar gewond naar een ziekenhuis vervoerd. Donderdag j.l. om 6 uur 's avonds was ons stedelijk parlement in openbare zitting bij elkander, om onder presidium van onzen bur gemeester voor de eerste maal een agenda- schoteltje te verorberen, dat niet minder dan drie uren tijd vorderde, eer de laatste gerech- ten naar binnen gewerkt waren. En dat in deze gure, koude Monat Mai en nog wel in een temperatuur die om en om het vriespunt schommelde, ,,Es war nicht fiir den Spasz". De raadsleden, die alien aan den oproep hadden gehoor gegeven, schenen er zelf ook eenigszins onder te lijden, al lieten zij tijdens de discussies daarvan niet veel blij- ken. Maar na afloop kwam de aap toch uit de mouw. Een ,,bischen" warmte zou hun al evenmin als aan de vijf verslaggevers onwelkom ge- weest zijn. De ijsheiligen zijn wel voorbij, maar de nasleep van hun doortocht scheen in de ruime raadszaal te zijn blijven hangen. Gelukkig mogen we ons prijzen, dat alles nogal in een vlot tempo verliep, want onze nieuwe burgemeester gaf blijk de kunst te verstaan van opschieten. Anders had het waarsohijnlijk nog lainger geduurd. Nadat de notulen van de vergadering op 28 Maart gehouden, met al haar erfpachtsbepa- lingen waren voorgelezen, kwam alleen de heer Verschaffel met de opmerking voor den dag, blij te zijn, dat het gedaan was. De notulen van de inhuldigingsvergadering op 15 April werden eveneens goedgekeurd. Als ingekomen stuk kwam alleen ter tafel een schrijven van Ged. Staten, meldende, dat de kermis te Oud-Vosmeer wegens crisis- overwegingen was afgeschaft. Niemand vond dat erg en daarom werd de mededeeling dan ook maar voor kennisgeving aangenomen; met eerbiediging van de motieven, die den ge- meenteraad van genoemde Tholensche ge- meente ertoe geleid hebben. Men denkt daar blijkbaar anders dan in Italie, waar men zich ook in dezen tijd nog op het standpunt plaatst: Semper miseria, semper gloria! De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1934 werd in handen gesteld van de com- missie, die ter verificatie werd benoemd en waarin de heeren de Meijer, de Maaijer en Neeteson werden aangewezen. De instructie voor de gemeentelijke vroea- vrouw werd vastgesteld, alsmede die van den gemeente-arts, die accoord gaat met de in structie en de daarin opgenomen voorwaar- den, rnits zijn verlof op 4 weken gebracht wordt, gedurende welke hij op eigen kosten voor een plaatsvervanger zal zorgen. De heer Jac. Stouthamer werd weder voor een jaar tijdelijk benoemd als directeur der kringarbeidsbeurs. De heer de Leux achtte het gewenscht den directeur vast aan te stellen, doch de Voorzitter zette nader uiteen, dat zulks nog niet kon, aangezien de instelling nog niet koninklijk goedgekeurd was en de heer van Lier, referendaris bij de arbeidsbe- middeling deze manier had aanbevolen. Men was over de werkzaamheden van den directeur zeer; tevreden, zoodat vaste aanstelling nog wel in den loop van dit jaar zou volgen. Het voorstel werd aangenomen. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemo. de heer Mr. de Kerf, burge meester. De verdeeling der werkzaamheden van de ambtenaren van den burgerlijken stand werd z66 geregeld, dat de burgemeester de huwe- lijken zal bekrachtigen, de heer Stubbe de burgerlijke acten zal opmaken, terwijl de heer Neeteson bij ontstentenis van deze beide func- tionarissen als plaatsvervanger zal optreden. Als pensioengr.ondslag van den burgemees ter werd vastgesteld f 2400 en als ambtenaar van den burgerlijken stand 28. Het verzoek van den directeur der Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding Mij, om het buizennet dezer Mij. op eigendommen van de gemeente te mogen aanleggen, werd uit hoofde van verschillende overwegingen aan- gehouden. Er bleek n.l. dat het buizennet uit de rich- ting Sluiskil naar Sas van Gent gevoerd wordt, en de bewoners over de derde brag van water verstoken zouden blijven, omdat de Mij. opziet tegen de kosten van het leggen van een zinker onder het kanaal. Ook bleek, dat de Mij., in afwijking van het- geen vroeger beloofd was, niet van plan was den watertoren onder 't Sas te bouwen, doch te Axel, waardoor een besparing van 25.000 verkregen werd. Wethouder Marquinie, de heer Neeteson en de heer van Goethem achtten het een groot bezwaar over de derde brag niet aan te sluiten. Daarom zal nog eens met de Directie con tact gezocht worden om dat bezwaar op te heffen. Het batig saldo van de Electriciteitsreke- ning zal ondergebracht worden op de ge- meentebegrooting 1934; De heer Verschaffel aoht dit een belasting leggen op de electriciteitsverbruikers ten bate der gemeente. Hij begrijpt niet, dat Ged. St. zulks willen. De heer de Meijer acht het nuttig, in ver band met den afloop van het contract met de P.Z.E.M., later daarover eens een algemeene beschouwing te houden. Het voorstel wordt met 8 stemmen v66r en 3 tegen, aangenomen. Naar aanleiding van een verzoekschrift der wed. Smetrijns te Gent, die bezwaren opwerpt tegen het raadsbesluit, waarbij aan de West- sluis tot lintbebouwing besloten was, wordt het vorig raadsbesluit ingetrokken en thans tot openbebouwing besloten. Sommige leden beklagen zich erover, dat in de vorige vergadering niet gerept is van den slechten toestand van den grond aldaar, zjj verklaren zich echter accoord met het voorstel van Burg, en Weth. In verband met deze veranderde zienswijze wordt aan J. Beghijn 65 c.A. meer in erfpacht gegeven, dan oorspronkelijk werd aange- vraagd. Aan de N.V. Vlaamsche Textielfabrieken te Haarlem wordt een erfpachtsterrein toegewe- zen aan de Kerkhofloon tegen 5 cent per M2. De heer van Goethem ziet deze fabriek lie- ver niet komen, daar hij in haar vestiging hier ter plaatse een verkapte ontduiking van de contingenteering meent te zien en de Sas- sche arbeiders toch niet aan 't werk zullen gezet worden. Hij zou eerst grondig willen onderzoeken of de Mij. wel een Nederlandsche fabriek is. De heer de Leux acht het gewenscht de voorwaarde aan de vergunning te verbinden een zeker percentage arbeiders uit het Sas daarin onder te brengen. De heer Neeteson wijst er op, dat geen en- kele fabrikant zich daartoe kan verbinden, wanneer het geldt arbeiders aan te nemen, die vakkennis moeten bezitten. De heer Tak wijst er op, dat er niets van zal komen als ze een uurloon betalen, waar- aan geen Sassenaar kan werken. Welk nut heeft het erover te praten, meent de heer Verschaffel, als eens blijkt, dat't alle- maal vrouwen zijn, die men te werk stelt. Tenslotte gaat men met het door den Voorzitter geformuleerde voorstel accoord om den erfpacht te verleenen, zonder op de con- ditie in te gaan den bouwgond rijp te maken en aan te dringen zooveel mog- jk Sassche werklieden in dienst te nemen. Aan P. A. Martens wordt een erfpachts- peroeel toegewezen aan de Kr.ianjestraat naast het perceel de Munck, ter breedte van 19 M. Aan G. Goossens wordt in erfpacht afge- staan een perceel erfpachtsgrond aan de Sta- tionsstraat naast het perceel P. Stouthamer ter breedte van 14 M. en ter diepte van 30 M. tot het bouwen van een woonhuis met garage. In verband met deze toewijzingen worden verschillende landpachten ingetrokken. De regeling der vergoedingen wordt door de betrokkenen met de gebruikers geregeld. Ged. Staten dringen aan op verschillende be- zuinigingen op de gemeentebegrooting voor 1935, o.a. 1. op sluiting van de brandverzekering bij de Bank van Ned. Gemeenten; 2. op verhooging van de radioconcessie; 3. op verhooging van het schoolgeld; 4. op verlaging van den cursus in de Fran- sche taal; 5. op verlaging van den post druk- en bindwerk; 6. op afschaffing van het raadsverslag. De Voorzitter deelt mede, dat de tegen- woordige verzekerende Mij. toegezegd heeft haar premie tot 40 per mille te verlagen, zoo dat onderbrenging bij de Bank van Ned. Ge meenten niet noodig is. De heer Neeteson acht het gewenscht Ged. Staten enop te wijzen, dat hier in 't Sas behoefte bestaat, dat gelegen- heid wordt gegeven tot het leeren van Fransoh. De overige posten zijn reeds zoo zeer verlaagd, dat daarait blijkt hoe men reeds met bezuinigen bezig is. |De heer de Deux is er voor, om het raads verslag te behouden. Na af- en overschrijving van verschillende posten wordt de begrooting over 1935 aldus gewijzigd aangenomen. De Voorzitter vraagt thans machtiging om nalatige erfpachters te vervolgen. Het is niet de bedoeling hard tegen deze onverschilligen op te treden, doch wanneer de kwade wil blijkt om niet te betalen, moet tot strengere maat- regelen kunnen worden overgegaan. De heer de Deux brengt bij de rondvraag het brandgangetje bij van Ham nog eens ter sprake. De Voorzitter zal zich zelf eens van de zaak gaan overtuigen. De heer Kaas maakt zich tot tolk van de bewoners der Zandstraat, die den wensch te kennen hebben gegeven, den burgemeester ook eens in hun midden te zien, liefst met den heelen raad er bij. Na overleg met de wethouders verklaart de Voorzitter dat hij gaame aan den geuiten wensch zal gevolg geven en met de wethou ders een bezoek zal brengen aan de Zand straat. lOm den slechten weg behoeft u het niet te laten, zegt de heer Kaas, want die is uitste- kend. Hiermede is deze vergadering afgeloopen en sluit de Voorzitter ten ongeveer 9 uur deze bijeenkomst, welke ondanks de in de zaal heerschende lage temperatuur, zich ken- merkte door een geest van goedgezindheid, welke niet weinig het gevolg was van de prettige leiding onder den nieuwen voor zitter. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonnd's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. HET OPFOKKEN DER KUIKENS. De kunstmoeder en de voeder- voorziening. Men moet er om denken dat zand nog wel eens vochtig kan zijn en dat men dus het hok moet verwarmen door alvast de kunstmoe der aan te steken alvorens de kuikens komen. Men bemerkt dan meteen of de kunstmoeders goed in orde zijn. Ook hieraan hapert het nog al eens. Ik heb het onlangs in Febraari meegemaakt dat ondanks mijn advies pas een paar uur voordat een paar duizend kuikens zouden komen, de kachels aangestoken wer den. Het was een geheel nieuwe installatie, de eigenaar was met de kachels en de rege ling der temperatuur niet op de hoogte en als we niet onmiddellijk aangepakt hadden was er van de geheele bezending niets terecht gekomen. Bij een andere gelegenheid werd mijn hulp ingeroepen omdat de kachels veel te heet waren en niet genoeg te temperen waren. Toen ik er bij kwam bleken de hokken veel te koud en de kunstmoeders ook en begreep ik er niets van dat de kachels te heet zouden zijn. Wat was het geval? De eigenaar had gelezen dat de temperatuur 35° C. moest zijn (ongeveer 95° F.) en had nu de thermometers onder de kap van de kunstmoeders vlak bij de kachel gehangen. Toen we de kachels goed stelden en flink lieten brand en bleek de temperatuur ter hoogte van de raggen der kuikens onder den rand van het scherm pre- cies goed te zijn, dus aan de kachels man- keerde niets. Het bezwaar van electrische kunstmoeders, die op zichzelf heel goed kun nen zijn, is vaak dat zij het hok zelf niet ge noeg verwarmen, zoodat de temperatuur on der de kunstmoeder wel goed is, doch daar- naast veel te koud is. Om te verhinderen dat de kuikens gedu rende de eerste paar dagen te ver van de kunstmoeder wegdwalen en in allerlei hoekjes zich gaan verdringen en verkleumen zet men gedurende drie h vier dagen op ongeveer 50 c.M. afstand van den rand van het kunst- moederscherm een rand kuikengaas of car ton. De kuikens wennen heel gauw aan het hok en weten na een paar dagen de kunst moeder best te vinden. Toch doet men ver- standig 's avonds voor het donker te kijken of alles in orde is en de kuikens goed in een kring onder den rand van het kunstmoeder- scherm liggen. iZooeven heb ik er al op gewezen dat de temperatuur gemeten moet worden onder den rand van het scherm en wel ongeveer op de hoogte van de raggen der kuikens. Gedu rende de eerste dagen moet deze ongeveer 35 C. zijn, daama daalt men geregeld iedere week een paar graden tot men tenslotte na 6 weken op ongeveer 25° C. komt. Feitelijk moet men de temperatuur beoordeelen naar de kuikens en niet naar den temometer. Als de kuikens het te koud hebben kraipen ze dicht opeen. terwijl als er over het algemeen wat aan hapert de kuikens voortdurend zit- ten te piepen. Met mooi weer mogen de kui kens vanaf den 8sten dag al wel naar buiten vooral zonneschijn werkt prachtig op de dier- tjes. Men moet met gure dagen echter op- passen voor kouvatten. Als de kuikens flink gezond zijn heb ik er geen bezwaar tegen dat het graanvoer dat tweemaal daags verstrekt kan worden, op den grond gestrooid wordt. Als er echter ziekte onder heerscht raad ik aan het graanvoer ook uit bakjes op gaasbodems te verstrekken, zoo wel bij het voeren in het hok als in de uitloop. Verder raad ik aan den bodem ongeveer over de breedte van l M. buiten het hok met gaas bodems te bedekken, alien op een hoogte van 12 c.M. bovan den grond. Daardoor blijft de bodem in de onmiddellijke nabijheid van het hok frisch en bestaat er minder besmettings- gevaar. Een veel voorkomende fout is dat men de kuikens veel te weinig voerraimte geeft. Zeer bekend zijn de voerbakjes van vertind ijzer waarvan de deksels van gaten voorzien is. Deze bakjes noem ik hygienische prallen daar de kuikens er op gaan zitten en zelfs in kruipen en het meelvoer met me°t verontrei- nigen. Bovendien zitten er in deze bakjes te weinig gaten en daar kuikens steeds honger hebben verdringen de grooteren steeds de kleineren en blijven deze steeds meer achter. Vooral bij de thans nog veel gevolgde metho- de om de kuikens 's morgens het meelvoer te geven volgt veel gedrang om de voerbakjes en krijgen de zwaksten geen kans. Bij de opfok- methode waarbij den geheelen nacht het licht blijft branden krijgt men daarom direct veel betere kuikens omdat nu de diertjes kunnen eten wanneer ze willen en de zwaksten even rustig kunnen eten als de sterksten. Gebleken is dat bij deze methode van nachtverlichting de kuikens sneller en gelijkmatiger groeien. vooral de eerste weken. Ze eten ook meer dan bij de gewone methode zonder verlichting. Ik raad altijd aan gewone voertroggen van hout, die ieder van een paar plankjes zelf maken kan. Uit hygienische gronden is ver tind jjzer of aluminium beter, doch deze kos ten ook veel meer en als men de voertroggen maar rein houdt is er geen bezwaar tegen hout. Voor jonge kuikens maak ik troggen van 1 M. lang met twee latjes van 4 k 5 c.M., die ik haaks tegen elkaar zet. Aan de uitein- den een paar plankjes waarin een gat. Boven het trogje een staaf je ijzer of een houten stok die om een paar spijkers kan draaien. Daar door belet men dat de kuikens in het meel- trogje kraipen en tevens kunnen ze er niet boven op gaan zitten, want door de draaibare stok rollen ze er af. Deze bakjes zet ik op gaasbodems van dubbeltjes gaas, dat 50 c.M. breed is en waarvan ik stukken van 1 M. af- knip. Zoo'n geheel gaasbodempje en het voer- trogje kan elke jongen maken, het kost weinig of niets en is de meest praktische voerbak die men zich denken kan. Er bestaan talrijke voedermethodes voor kuikens en de meer ouderwetsche maken ook gebruik van verschillende soorten opfokvoer, al naar den leeftijd. Dit berust er op, dat het kuiken op verschillende leeftijden zijn eiwit- behoefte wijzigt ten opzichte van de zetmeel- beboefte, doch op veel eenvoudiger wijze be- reikt men hetzelfde resultaat door de kuikens, naarmate zij ouder worden, wat meer graan voer te geven. Op deze manier kan men dan met een opfokvoer toe tot de kuikens onge veer 16 weken oud zijn en kan dan overgaan op het legmeel door de kuikens een paar weken lang ongeveer 50 pet. opfokvoer en 50 pet. legmdel te geven. Met deze methode heb ik al jaren lang uitstekende resultaten be- reikt en gedurende de laatste jaren heb ik proeven genomen in samenwerking met den Utrechtschen Pluimvee Bond met duizenden kuikens, die aldus zeer eenvoudig gevoerd zijn en uitstekende resultaten gaven. In den laatsten tijd raad ik aan het meel voer rul aan te maken met water of nog beter met ondermelk, omdat vochtig voer blijkbaar op den duur gunstiger werkt op pluimvee dan droog voer. Men moet dan echter vooral bij kuikens de uiterste reinheid betrachten en vooral het voer niet laten gis- ten of zuur worden. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadrak verboden. Dienstregeling ingaande 15 Mei 1935. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE Richting: BreskensPyramidePhilippine- V. Breskens 8.30 12.10 15.45 18.25 N Hoofdplaat 8.50 12.25 16.— 18.45 Biervliet 9.— 12.35 16.10 18.55 a. Pyramide 9.10 12.45 16.20 19.05 v. Pyramide 6.15 9.11 12.47 16.21 19,08 a. Pihilippine 6.35 9.31 13.10 16.41 19.36 v. Pihilippine 6.37 9.32 13.12 16.43 19,39 Hoek 6.47 9.42 13.22 16.53 19.49 a. Ter Neuzen 7.02 9.57 13.37 17.08 20.04 v. Temeuzen 7.35 11.30 14.30 17.40 20.05 99 Driewegen 7.45 11.40 14.40 17.50 20.15 a. Zaamslag 8.— 11.55 14.55 18.06 20.30 T. Zaamslag 6.26 8.03 11.57 14.59 18.09 99 Rapenburg d. 6.38 8.15 12.09 15.11 18.19 ft Hengstdijk 6.45 8.22 12.16 15.18 18.28 99 Groenendijk 6.55 8.32 12.26 15.28 18.36 99 Kloosterzande 7.— 8.40 12.32 15.35 18.41 a. Walsoorden 7.10 8.50 12.42 15.45 18.45 Richting: PhilippineSas v. Philippine 6.36 9.35 13.15 16.45 19.40 a. Sas van Gent 7.02 10.— 13.40 17.07 20.05 v. Sas van Gent 7.03 10.45 13.55 17.08 20.06 Westdorpe 7.20 11.05 14.10 17.20 20.20 a. Drieschouwen 7.40 11.25 14.30 17.40 20.40t v. Drieschouwen 5.15 6.— 7.42 11.26 14.32 17.42 Axel Kerkdr. 5.20 6.05 7.47 11.31 14.37 17.47 a. Zaamslag 5.35 6.25 8.02 11.50 14.57 18.05 rRAMWEG-MAATSCHAPPI]. Ter NeuzenZaamslagWalsoorden. 14.10 17.36 14.15 17.40 14.20 17.44 14.30 17.49 14.40 17.55 14.55 18.08 14.58 18.09 15.12 18.23 15.22 18.33 16.20 19.10 16.30 19.20 16.41 19.36 16.43 19.39 17.06 19.59 17.08 17.17 17.23 17.43 Walsoorden 7.15 11.10 Kloositerzande 7.20 11.15 Groenendijk 7.25 11.20 Hengstdijk 7.35 11.30 Rapenburg d. 7.45 11.40 Zaamslag 8.— 11.55 Zaamslag 5.40 8.03 11.57 Driewegen 5.55 8.18 12.12 Ter Neuzen 6.05 8.28 12.22 Ter Neuzen 6.10 9.05 12.45 Hoek 6.20 9.15 12.55 Philippine 6.35 9.30 13.11 Philippine 6.36 9.32 13.12 Pyramide 6.55 9.52 13.32 Pyramide 6.57 9.54 13.34 Biervliet 7.06 10.03 13.43 Hoofdplaat 7.12 10.09 13.49 Breskens 7.32 10.29 14.10 18.55 19.— 19.05 19.15 19.25 19.40 GentAxelZaamslag. v. Zaamslag Axel Kerkdr. a. Drieschouwen 8.10 11.56 15.01 8.26 12.15 15.19 8.31 12.20 15.24 18.10 19.41 20.35 18.30 20.— 20.55 18.35 20.05 21.— v. Drieschouwen 5.25 8.32 12.22 15.25 18.36 Westdorpe 5.40 8.47 12.37 15.40 18.51 a. Sas van Gent 6S9.07 12.50 16.19.11 v. Sas van Gent 6.10 9.10 12.51 16.20 19.15 a. Philippine 6.30 9.31 13.10 16.40 19.35 t Rijdt op verzoek door tot Axel-Brag. Autobusdiensten. Richting: BreskensSchoondijkeIJzendijkePyramide. v. Breskens (Boot) Schoondijke a. IJzendijke v. IJzendijke a. Pyramide v. Pyramide a. IJzendijke v. Uzendijke a. Schoondijke a. Breskens (Boot) Werkd. Zond. 5.35 8.12 10.45 12.— 14.30 18.12 19.55 5.45 8.22 10.55 12.10 14.40 18.22 19.41 20.05 5.59 8,37 11.10 12.25 14.55 18.37 19.56 20.20 6.— 6.45 9,— 9.40 12.35 13.20 16.09 16.55 18.55 6.12 6.55 9.10 9.50 12.45 13.30 16.19 17.05 19.05 6.58 9.12 9.53 12.4(1 13.34 16.21 17.07 19.06 20.01 tram 7.08 9.22 10.03 12.56 13.44 16.31 17.17 19.16 20.15 7.45 10.04 11.30 14.— 17.45 19.20 20.35 bus 8.— 10.18 11.45 14.15 18.00 19.35 20.48 8.10 10.28 11.55 14.25 18.10 Z19.45 20.58 Autobusdiensten. Richting IJzendijkeVeldzicht Grens. a.6.7.10 b8.40 11.11 cl3.15.20 20.21J v. Veldz. Gr. 6.07 7.17 8.47 11.18 13.07 15.27 20.27j a. IJzendijke a. Alleen Vrijdags. ,b. Alleen Donderdags. c. Alleen op Werkdageu. v. IJzendijke a. Veldz. Gr. 7.18 b8.50 11.19 cl3.08 15.31 20.28 7.25 8.57 11.26 13.15 15.38 20.34 Autobusdiensten. Richting: St. Jansteen—HulstWalsoorden. v. St. Jansteen Hulst (Station) 6.30 a. Walsoorden 7.10 v. Walsoorden 7.15 a. St. Jansteen v. Ter Neuzen 6.15 Sluiskil 6.24 Axel 6.33 Kijkuit 6.41 Hulst 6.53 Greenwichtijd. Clinge (Tol) 6.51 St. Gilles 7.02 a. St. Nicolaas 7.13 v. St. Nicolaas 8.18 Mechelen 9.17 a. Brassel (Nrd) 9.33 a. b. 8.10 al0.20 12.25 15.05 al6.45 Z18.05 19.45 8.15 al0.25 12.30 15.10 al6.50 18.11 19.50 Markt 8.55 all.— 13.10 15.50 al7.30 18.45 20.30 Z a9.05 b9.40 all.10 13.20 15.55 al7.36 18.50 20.41 a. a9.45 bl0.20 all.50 14.— 16.35 al8.10 19.30 21.20 b. Markt a9.50 bl0.25 all.55 14.05 16.40 19.35 naar St. Jansteen. Alleen op Zondag. 10.58 11.06 11.14 11.21 11.33 11.25 11.32 11.40 12.09 13.17 13.33 14.04 14.13 14.21 14.29 14.40 14.33 14.40 14.48 15.06 16.17 16.33 al7.02 al7.11 al7.21 al7.28 al7.42 al7.37 al7.49 al7.58 al8.05 19.17 19.33 bl8.50 bl8.58 bl9.06 M.9.14 bl9.24 bl9.20 bl9.31 bl9.40 bl9.48 20.57 21.38 Rijidit niet op Zon- en Feestdagen. Rijdt alleen op Zon- en Feestdagen. Brussel (Noord) 6.— 10.— 13.18 18.— Mechelen 6.20 10.27 13.57 18.22 St. Nicolaas 7.16 11.28 14.57 19.23 St. Nicolaas 7.25 12.06 15.12 19.48 St. Gilles 7.35 12.18 15.21 19.59 Clinge 7.46 12.30 15.31 20.12 Amsterdamsche tijd. Hulst (Tol) 8.20 13.03 16.— 20.44 Kijkuit 8.27 13.11 16.08 20,53 Axel 8.36 13.19 16.16 21.— Sluiskil 8.46 13.28 16.25 21.09 Ter Neuzen 8.53 13.37 16.34 21.17 Amsterdamsche tijd v. Ter Neuzen Sluiskil iSluiskil-Brag Pihilippine Sas van Belgische a. Selzaete v. Selzaete Gent (St Gent tijd. 6.50 6.59 7.03 7.07 7.20 P) 7.05 7.24 8.06 en a8.50 a8.59 a9.03 a9.07 a9.20 a9.05 11.00 11.41 12.25 12.34 12.38 12.42 12,55 12.40 12.54 13.47 17.40 17.49 17.53 17.57 18.10 17.55- 18.10 18.55 Belgische tijd. a20.20 |V. Gent. (St. P.) 6.26 8.29 12.01 17.07 2050 a20.29 a. Selzaete 7.22 9.18 12.53 17.59 21.25 a20.33 v. Selzaete 7.30 a9.21 13.— 18.20 a21.30 a20.37 Amsterdamsche tijd. a20.50 v. Sas van Gent 8.— a9.51 13.30 18.50 a22. Philippine 8.08 a9.59 13.38 18.58 a22.08 a20.35 Sluiskil-Brag 8.12 al0.03 13.42 19.02 a22.12 21.56 Sluiskil 8.16 al0.07 13.46 19.06 a22.16 22.41 a. Ter Neuzen 8.24 10.15 13,54 19.14 a22.24 a. Alleen op Zon- en Feestdagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6