VAN LEEUWEN'S Meubelhandel Sport Gemengde Berichten Marktberichten Burgerlijken Stand Advertentien. GROENENDIJK. SCHAKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. Vergadering RJt.W.V. I>e voorzitter opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den heer M, C. Geerts, die, voordat de agenda-punten werden afgehandeld, uit- eenzette de noodzakelijkheid van de Retraite en het voorstel van den 'centralen raad om per lid ddn cent contrihutie te betalen tot vorming van een fonds. Ook de geestelijk adviseur sprak over het belangrijke werk der Retraite voor de arbei- aers, vooral in deze moeilijke tjjdsomstandig- heden. Hij gaf toe, dat het niet de geschikte trjd is om de contributie te verhoogen, maar men meet toch rekening houden met het feit, dat het gaat om het voornaamste van het be- zit van den arbeider. Daama werd aan de leden voorgesteld om e6n cent contributie bij te dragen of op een andere wijze eenzelfde bedrag, zijnde ongeveer f 75, in't retraitefonds te storten, o.a. door de gezamemlijke bijdragen van alle vakbonden. Aan het eind der vergadering werd beslo- ten deel te nemen aan den Katholieken-dag te Breda, een derde der kosten hieraan verbon- den zal gedragen worden door de plaatselijke kas. Bij de gisteren in hotel ,,Des Pays-Bas" ge- houden schaak-simultaanseance heeft Dr. Bruch van de 14 partijen er 12 gewonnen, 1 verloren tegen den heer J. A. v. d. Ree en 1 remise tegen den heer J. J. Kaan Sr. MET ZIJN ARM ONDER DE ROTATIEPERS. Tijdens het afdrukken van „de Volkskrant" is Zaterdagmiddag in de drukkerij ..Lumax", gelegen aan het Ondiep te Utrecht, een zeer ernstig ongeval gebeurd, waarbij de onder- directeur de heer E., ernstig werd verminkt. Met zijn linkerarm kwam de heer E. onder de groote rol van de pers. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het St. Antonius- gasthuis overgebracht, waar dr. Klinkenberg den arm verbond. Het bleek een zeer ernstige fractuur te zijn. Later is de heer E. naar zijn woning overgebracht. NOTARIS MOLENAAR. Naar aanleiding van het bericht inzake Notaris Molenaar te Rotterdam, vememen wij nader, dat 't volstrekt onjuist is, als zoude deze, na in staat van faillissement verklaard te zijn, de wijk naar Zwitserland hebben ge- nomen. In verband met zijn reeds jarenlange wankele gezondheidstoestand, welke steeds verergerde, is notaris Molenaar verleden jaar -Tnni opgenomen in een kliniek te Utrecht, en in September van dat jaar overgebracht naar het sanatorium Bellevue te Kreuzlingen, Zwitserland. Toen de ontwlkkeling van zaken te Rotterdam zijn afwezigheid niet langer gedoogde, is hij eigener beweging terug- gekomen. GARAGEBRAND TE OVER DINKEL. In den nacht van Zaterdag op Zondag om- streeks half drie is te Over Dinkel brand uit- gebroken in de garage van den Twentschen Autodienst van den heer J. W. Bos uit En- schede. In de garage stonden twee groote auto- bussen, een luxe en een chassis; voorts was er een hoeveelheid olie, vetten en gereedschap opgeslagen. In een oogwenk stond de garage in lichte laaie en spoedig vatte ook het aangrenzende peTceel, een kruidenierszaak, annex bakkerij, vuur. De brandweer kon weinig uitrichten. Zij kreeg later dan ook assistentie van de motor-brandspuit uit Losser, waarna men er spoedig in slaagde het vuur te beperken. De garage met de daarboven gelegen Stage en het bovenhuis van het belendende perceel brandden geheel uit, terwijl de kruidenierszaak annex bakkerij, veei brand- en waterschade opliep. De oorzaak van den brand kon nog niet wor den vastgesteld. De schade, welke naar schat- ting omstreeks 30.000 bearaagt, wordt door verzekering gedekt. BALLON GEDAALD. Te Amersfoort is Zondagmiddag omstreeks half vijf op een weiland, nabij Zandbergen, een Duitsche luchtballon met vier personen, af- komstig uit Elberfeld-Wupperthal, gedaald. Men was gedaald uit vrees voor de Zuiderzee. Nadat de passen en de bagage gecontroleerd waren, kon de ballon worden gedemonteerd en ingepakt. De passagiers, drie heeren en een dame, zijn per trein huiswaarts gekeerd. EEN DOODE EN EEN ERNSTIG GEWONDE. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks drie uur is een twoseater, waarin zich drie personen bevonden, afkomstig uit Delf- zijl, onder de gemeente Ten Post met zeer groote snelheid tegen een boom gereden. De wagen sloeg nog tegen eenige andere langs het Damsterdiep staande boomen en werd totaal vemield. Van de drie inzittenden werd de 25-jarige ongehuwde Ch. Kamps uit Zeerijp, op slag gedood. De 27-jarige ongehuwde P. Gras uit Ruscherbrug werd ernstig gewond en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen worden overgebracht. De derde inzittende, de chauffeur J. Tichelaar uit Delfzijl, bleef na- genoeg ongedeerd. Dr. van der Heer uit Ten Post verleende de eerste hulp. Men vermoedt, dat sterke drank niet vreemd is aan dit ongeluk. DE GLOEIENDE POOK IN HET GEDING. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oss een ernstige huiselijke twist plaats ge- had, waarbij een vrouw deerlijk is gewond. Omstreeks half 1 werd de hulp van de mare- chauss6e ingeroepen in de woning van den heer T. aan den Heeschenweg. Het bleek, dat de huisvrouw ernstige verwondingen aan den hals had opgeloopen. Er was des nachts on- eenigheid ontstaan, waarbij T., zijn vrouw en een broer betrokken waren geweest. De twist was zoo hoog geloopen, dat men elkander te lijf was gegaan. Tijdens de vechtpartij moet een der mannen de vrouw met een gloeiende pook hebben mishandeld. De vrouw had ernstige brandwonden in den nek. Zij moest onder dokters behandeling worden gesteld. VVILLRI.JDSTEK VERLJEST DE MACHT OVER HAAR STUUR. Zondagavond is de ongeveer 40-jarige echt- genoote van den heer Stooter uit Venlo, toen zij per rijwiel op den Hochsterweg met haar man en kinderen huiswaarts keerde, doordat zij de macht over haar stuur verloor en den weg opreed door een tegemoetkomenden auto uit Hocht gegrepen. Zij liep een ernstige schedelfractuur op en is kort na het ongeluk overleden. Zij was moeder van twee kinderen. GEVAARLIJKE MAZELEN. De epidemie te Uden. Men schrijft aan de N. R. Crt.: De mazelen-epidemie te Uden breidi zich nog voortdurend uit. Reeds meer dan 200 kinderen zijn door de ziekte aangetast en com- plicateis fnet longontsteking en bronchitis, blijven niet uit. Zaterdag zijn wederom twee sterfgevallen voorgekomen, zoodat in de afge- j loopen week 9 kinderen aan de ziekte ten offer zijn gevallen. Een 4%-jarig zoontje van de familie M. en j een 2%-jarig jongetje uit het gezin van Van H. zijn Zaterdag overleden. Het bijzonder tragische van dit geval is, dat beide kinderen I onder een dak woonden. Bovendien baart de toestand van vele patientjes, bij wie zich oomplicaties hebben voorgedaan, nog ernstige zorg. In vele gezinnen zijn 5 a 6 kinderen ernstig ziek. Dr. J. G Bantjes uit Nijmegen, inspecteur van de Volksgezondheid in Noord-Brabant en Zeeland, deelde hieromtrent desgevraagd mede, dat de toestand ter plaatse ernstig moet worden genoemd. Hij heeft zich onmiddellijk nadat hij het onheilspellende nieuws uit de pers had vemomen in verbinding gesteld met het gemeentebestuur van Uden en de plaatse lijke doktoren, de heeren Peters en Koning. Op last van dr. Bantjes is met ingang van Maandag overgegaan tot sluiting der scholen. Vender werd besloten meerdere wijkver- pleegsters te requireeren, teneinde de bevo1.- king van voorlichting te dienen bij de ver- pleging der patientjes. Alle zieken worden thuis verpleegd, omdat het den ouders aan middelen ontbreekt de kinderen in het zieken huis te doen opnemen. Dit is evenwel oorzaak dat de ziekte zich zoo snel heeft kunnen uit- breiden, omdat het natuurlijk zeer moeilijk is de gezonde kinderen van de besmette geschei- den te houden. Dr. Bantjes deelde verder mede, dat hij voomemens was zich Maandag naar Uden te begeven, teneinde persoonlijk de noodige maatregelen ter bestriding der ziekte te nemen. Ook de plaatselijke doktoren achten den toestand ernstig, doch meenen, dat het hoogtepunt thans is bereikt. HOE GOEDGELOOVINGEN GEVILD WORDEN. 190 pet. rente. Het gemeentelijk Controle Bureau op Voor- schotbanken en Pandhuizen te Rotterdam schrqft, dat ondanks de wettelijke voorschrif- ten en gemeentelijke bemoeiingen, de woeke- raars telkens weer nieuwe slachtoffers vin- den. In de meeste gevallen lekt hiervan heel weinig uit, doordat de slachtoffers hun finan- cieele omstandigheden voor de buitenwereld zoo lang mogelijk geheim trachten te houden, zulks ten profijte van den geldschieter. Een dezer dagen bekend geworden geval toont echter nog eens weer duidelijk aan, hoe de heeren werken. Zekere L., tot voor kort werkzaam als boek- houder op een handelskantoor te Rotterdam, doch tengevolge van de crisis werkloos ge worden, wilde, teneinde buiten den steun te blijven, een pension beginnen, doch beschikte niet over voldoende middelen, om dit behoor- lijk in te richten. Hij schreef op een annonce, waarin op voordeelige voorwaarden geld te leen wordt aangeboden en kwam zoo in rela- tie met een op keurigen stand gevestigde en alleen daardoor reeds vertrouwen wekkenden heer K., wien hij 500 te leen vroeg. Deze ried hem dadelijk aan, zijn aanvraag te ver hoogen tot 1000, omdat de kosten toch on geveer gelijk zouden zijn. L. moest direct 10 administratiekosten betalen en een stukje teekenen, waarin hij verklaarde, bij het tot stand komen van de leaning een kleine provi- sie te zullen betalen. Aanvankelijk twijfelde hij of hij op deze aanbieding in zou gaan, maar op de stellige verzekering van den heer K., dat de zaak spoedig in orde zou komen. sloeg hij toe, teekende het contract en betaalde. Enkele dagen later echter ontving hij be richt, dat hij zich had te vervoegen bij een bank met een philantropisch klinkenden naam welke zijn post verder zou afhandelen. K. bleek slechts tusschenpersoon te zijn. De bank eischte f 6 informatiekosten en beloofde spoedig bericht. Dit bericht kwam met de vleiende woorden, ,,dat de informaties in mo- reel opzicht alleszins gunstig" waren, maar... men had toch nog niet voldoende inlichtingen kunnen bekomen en daarom wenschte de bank taxatie van L.'s meubilair, hetgeen 15 kostte. Nadat men den boekhouder telefonisch had verzekerd, dat hem verder geen kosten in re kening zouden worden gebracht, stortte hij nog eens het verlangde bedrag. Hij was nu dus /31 kwijt. Het rapport van den expert" viel gunstig uit en de leening kon dus tot stand komen. De bank deelde mee, dat zij bereid was L. een leening te verstrekken, echter niet van f 1000 maar van /420. Hij had zich te vervoegen op een notariskantoor, omdat men van de leening een notarieele acte wenschte te doen opma- ken. In dit stuk verkocht de boekhouder zijn gansche inventaris aan de bank. Hij mocht haar echter in bruikleen houden en als hij al zijn verplichtingen behoorlijk zou zijn nage- komen, werd zij weer zijn eigendom. Als tegen- prestatie leende de bank de somma van f 335, terug te betalen met 420 in 7 termijnen van 60 per maand. Nadat de acte was voorgelezen en getee- kend, kwamen de 335 op tafel. De notaris- klerk nam hiervan f 25 voor notarieele kos ten en v66r de heer L. het resteerende bedrag in veiligheid kon brengen, verwisselde de di- recteur van de bank een biljet van 20 voor een kwitantie van hetzelfde bedrag, met de woorden, dat hem door den commissionnair K. was verzocht, diens provisie maar ineens af te houden. Eenigszins beduusd incasseerde L. de overgebleven 290. Thuisgekomen kwam hij tot nadenken en bedacht, dat hij door deze transactie voorloopig het eigendomsrecht op zijn inboedel kwijt was en dat hij tenslotte slechts f 259 in handen had gekregen, waar- voor hij /420 moest terugbetalen. Te laat heeft hij zijn wederwaardigheden meegedeeld aan de Rotterdamsche Commis- sie voor Woekerbestrijding, welke hem heeft verwezen naar den directeur van het Ge meentelijk Controle Bureau op Voorschotban- ken en Pandhuizen. Deze instelling heeft thans de zaak in on- derzoek en zal nagaan, in hoever de bank en haar tusschenpersoon zich aan strafbare fei- ten hebben schuldig gemaakt. Voorloopig is reeds vastgesteld, dat de rente, die L. heeft moeten betalen, per jaar omgerekend, onge veer 190 pet. bedraagt. In verband met het bovenstaande geeft de directeur van genoemd bureau het publiek nogmaals ernstig in overweging, zich gron- dig van de bonafiditeit van voorschotbanken en geldschieters te overtuigen, alvorens daar mee in relatie te treden. BOERERIJ ENBRAND TE VEGHEL. Zaterdagavond omstreeks half 8 is een hevige brand uitgebroken in een voorraad- schuur van den landbouwer Kanders op het Ven te Veghel. Het vuur greep snel om zich heen en de schuur stond in een oogwenk in lichter laaie. Aangewakkerd door den sterken wind, sloegen de vlammen over naar de boer- derij van K. Aan blusschen viel niet te denken, temeer daar in den geheelen omtrek geen water beschikbaar was. De brandweer van Veghel is dan ook kalm thuis gebleven. i De kapitale boerderij, welke met riet was ge dekt, brandde spoedig als een fakkel en was niet meer te behouden. Een dichte vonken- regen verspreidde zich over de buurt en vormde een ernstig gevaar voor de omliggen- de boerderijen, welke alle met riet zijn gedekt. Inderdaad vatte het stroodak van de nabij- gelegen groote hofstede van den landbouwer Pittens vlam. Men slaagde er niet meer in iets van den inboedel te redden. Het vuur deelde zich vervolgens mede aan de landbouw- schuur van P., welke eveneens een prooi der vlammen werd. De kapitale boerderijen van K. en P., met stalling en voorraadschuren, zijn geheel in de asch gelegd. Ook het huisraad de landbouwwerktuigen en groote partijen hooi en stroo zijn verloren gegaan. Eenige honderden kippen en konijnen zijn in de vlam- 1 men omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Zaterdagavond omstreeks half twaalf reed op den Rijksweg te Muiden tusschen de Mer- wedebrug en de Vechtbrug een motorrijder in de richting naar Amsterdam. Hij reed rechts van den weg; van den Amsterdamschen kant kwam met groote vaart een auto, die links hield en rakeling langs de motorfiets vloog. De vrouw van den motorrijder, die op de duo zat, werd bij het linkerbeen er afgetrokken en viel voorover op den grond. Er passeerden een later twee doktoren, die b*i de bewuste- looze vrouw hersenschudding en beenwonden vaststelden. Zij werd naar het Burgerzieken- buis te Amsterdam gebracht. De motorrijder liet zijn motor achter en heeft zich Zondag- ochtend bij de politie gemeld. De burgemeester van Muiden heeft in den loop van den dag nasporing doen verrichten en hierbij kwam aan het licht, dat er Zaterdagnacht bij Laren een aanrijding heeft plaats gehad, welke even eens veroorzaakt was door een automobilist die links hield. Een bij Muiden getvonden naafdop van een Packard bleek aan den auto te ontbreken, die de Larensche botsing had teweeggebraeht. De automobilist, de heer D. uit De Bilt, die te Laren te beschonken was om te worden verhoord, is Zondagavond in zijn woning door de Muidensche politie onder- vraagd. Hij wist zich van de aanrgding te Muiden niets te herinneren. HET CONFLICT IN DE MIJN- INDUSTRIE. In tegenstelling met de ibesluiten van de andere bonden om alsnog in een maand uitste! te berusten en Maandagmorgen nog aan het werk te gaan, had het bestuur der centrale van werknemers in het mijnbedrijf te Heerlen, die slechts 200 leden telt, het parool tot sta king gegeven. Dit stakingsparool is heel slecht opgevolgd. Slechts enkele mijnkerkers van de Dominale mijn te Kerkrade zijn des morgens niet aan het werk gegaan. Er waren zoowel door de centrale als door de commu- nisten aan de 8 particuliere mijnen stakings- posten uitgesteld. Met het oog op de aange- kondigde staking door de centrale was de Heerlensche politie op haar qui vive, daar zij bevroedde, dat de communisten onregelmatig- heden en opstootjes zouden willen uitlokken. Toen dan ook van de Oranje Nassau-mijn I te Heerlen werd gewaarschuwd dat de com munisten bezig waren met het uitdeelen van opruiende pamfletten, rukte onmiddellijk de overvalwagen van de Heerlensche politie uit. Bij aankomst aan de mijn werd den commu nisten gelast direct het uitdeelen van de pam fletten te staken. Toen hieraan door de communisten geen gevolg werd gegeven, greep de politie onmiddellijk hardhandig in en met behulp van de gummistok werd de menigte uit elkaar gejaagd. De leider liej) hierbij eenige flinke klappen op. Het resul tant van dit optreden was, dat om 6 uur alles rustig was en nagenoeg alle arbeiders naar hun werk gingen. Intusschen heeft het be stuur van de centralle des middags in een manifest het stakingsparool weer ingetrok- ken, omdat er geen gehoor aan werd ge geven. DE ZAAK LINDBERGH. De hoofdverdediger van Bruno Richard Haptmann, Reilly, heeft een proces aanhan- gig gemaakt, ten einde zijn honorarium ten beloope van 25.000 dollar- te ontvangen. Zooals bekend heeft de vrouw van Hauptmann, na diens veroordeeling van de verdere diensten van dezen advocaat afgezien. Men gelooft, dat zij zoo goed als niets bezit. Maar Railly hoopt betaling te kunnen knjgen uit het Hauptmann-fonds, dat door Hauptmann's vrouw is bijeengebracht voor zijn verdediging. Reilly verklaart dat Hauptmann en zijn vrouw zijn diensten hadden ingeroepen tegen een overeengekomen honorarium van 25.000 dollar. Verder beweert Reilly, dat hij tijdens het proces uit eigen middelen in verband met dit proces gelaen had uitgegeven. De advo caat zeide te gelooven, dat mevrouw Haupt mann de middelen van het verdedigingsfonds uitgeeft voor andere doeleinden dan waar- voor deze gelden zijn bijeengebracht. Boven dien, zoo voegde hij er aan toe, heeft zij open- lrjk verklaard, dat zij mij uit deze fondsen geen cent zal betalen. DE NORMANDIE MAAKT EEN PROEFVAART. De Normandie, het grootste passagiersschip ter wereld, is Zondag uitgevaren voor een proeftocht. Aan boord bevindt zich de minis ter van marine, Bertrand. Het schip keert terug te Le Havre en ver- trekt vandaar op 29 Maart 1936 om voor de eerste maal naar New-York over te steken. Qmgeven door zes sleepbooten, verliet het ernome vaartuig veilig en wel de haven van Saint Nazaire, begeleid door een eere-escorte van torpedabooten. Een enorme menschen- menigte was getuige van het majestueuze vertrek. DE SNELSTE LOCOMOTIEF TER WERELD. In de werkplaatsen van de American Loco motive Works te Schenectady is een locomo- tief gereed gekomen, die volgens deze fabriek de snelste locomoti-ef ter wereld zal zijn. De locomotief, die gebouwd is in opdracht van de Chicago Milwaukee and St. Paul Railroad, is geheel gestroomlijnd en zal 'n gestroom- lijnden trein trekken met een gemiddelde snel heid van 180 K.M. per uur, doch zal zoo noodig een maximum snelheid van 190 K.M. per uur kunnen bereiken. Deze nieuwe machine is een stoomlocomo- tief, die genoemde maatschappij wil gebruiken om op de lijn ChicagoiSt. Paul te concur- reeren met de z.g. Burlingtons, 2 gestroom- ljjnde treinen, gedreven door Dieselelectrische locomotieven en met de snelle, door gewone stoomlocomotieven van zwaar model gedreven treinen der Nort-Westem Railways. EEN ACTIE OM SCHADEVERGOEDING WEGENS BELEEDIGING. In wel onderhouden koffiehuiaen te Parijs geldt het voor ongepast, als een dame, vooral indien ze alleen is, haar hoed afzet. Dezer dagen lisp een jonge vrouw er een binnen om met een glas mineraalwater een aspirine te nemen, want ze had last van hoofdpijn. Daar ze om dezelfde reden den hoed afzette, belette de instructie den kellner haar te bedienen. Hij bracht haar dit beleefd onder het oog, waarop de kort aangebonden dame haar hoofddeksel greep en naar den deur- waarder wandelde om den koffiehuishouder schadeloosstelling wegens smaad te vragen. DE EERSTE ONDERZEEeR. De eerste, die eenig resultaat op dit gebied heeft bereikt is de Hollander Cornelius Dei- bel. In 1624 vond hij een soort roeiboot uit, waarin de roeispanen zoodanig waren beves- tigd, dat leeren zakken het water beletten in de boot door te dringen. Cornelius Deibel had de eer koning George I van Engeland aan boord van zijn boot te ontvangen en in zijn gezelschap een duikmanoeuvre in de Theems uit te voeren. Deze laatste bewering van een oude Kronijk wordt thans eenigszins in twijfe! getrokken. Fulton nam later voor eigen reke ning de uitvinding van Deibel over en con- strueerde in 1812 een onderzeeboot voor Ame- rika. Al deze uitvindingen waren echter van weinig practisch nut, meestal slecht handel- baar en boden veel te weinig zekerheid. Het is eerst met Gustave Z6dd, Goubet en Labeuf, dat de werkelijke aera der onderzeeers werd ingezet. WEDEROM EEN AARDBEVING OP FORMOSA. Zondag hebben nieuwe krachtige aard- schokken de bevolking van de provincie Sjin- tsjikoe op Formosa, die pels geteistert was door de aardbeving van verleden week, in paniek gebracht. Volgens berichten uit Tathoka werden 19 personen gewond en stortten twee huizen in, terwijl tien huizen gedeeltelijk werden ver- nield. EEN MONUMENT BESCHADIGD. Volgens bericht uit Brussel heeft Zondag- nacht een onbekend gebleven persoon drie van de vier levensgroote beelden, Belgische sol- daten en koloniale soldaten voorstellende, die de vier hoeken van het gedenkteeken voor generaal Jacques de Dixmude versierden, door middel van een hamer zwaar beschadigd. Hij heeft er n.l. de koppen afgeslagen. Bij zijn vernielingswerk werd hij gestoord en sloeg op de vlucht, doordat de bewaker door het rumoer van de zware slagen gewekt, kwam toesnellen. Op de trappen van het monument heeft de dader een brief achtergelaten, waarin hij als reden voor zijn daad aangeeft te hebben wil len protesteeren tegen de verdrukking van Vlaanderen. Het parket van Veume heeft Dixmuiden afgezet. Officieel is men van meening, dat de daad gepleegd is door een ontoerekenbaar persoon. EEN GRIEZELIGE HISTORIE UIT JOEGO-SLAVIe. Uit Belgrade ontving de Times" de volgen- de iewat griezelige historie: Ben boerenvrouw, die aan het werk was op haar boerderij nabij Roema in Joego-Slavie zag dezer dagen tot haar groote ontsteltenis plotseling een menschenarm voor haar voeten vallen, die klaarblijkelijk van groote hoogte was neergestort. Men vermoedt thans, dat de arm door een of anderen roofvogel is afge- scheurd van het lichaam van een persoon, die die in bergen is omgekomen. De vogel zal getracht hebben het lichaamsdeel naar zrjn nest te vervoeren. Het zal echter te zwaar voor hem geworden zijn, zoodat hij het moest loslaten. Thans is de arm op waardige wijze begraven op het kerkhof van het kleine dorpje. Vereeniging van handelaren in granen, zaden, peulvruchten en voederartikelen in Oost-Zeeuvvsch-Vlaanderen. Ter Neuzen, 8 Mei 1935. Tarwe Regeeringsprijs; Rogge /7J 7,50; Wintergerst 5if 5,50; Zomergerst /5 5,50; Haver 66,25; Groene Erwten 9 10,25; Bruine Boonen /ll,5012; Duive- boonen 7f 8; Paardeboonen 55,75; Blauwmaanzaad 1212,50; Lijnzaad 5 5,50. HOEK. Huwelijks-aangiften. 3 April. Cyrillus Pe- trus Josephus Frankevrjlle (van Sas van Gent), oud 28 j., jm. en Margaretha Elisa Volkaert, oud 26 j., jm. 4 April. Leendert Lodewijk Kaijser (van Ter Neuzen), oud 27 j„ jm. en Jacoba Neeltje Buijze, oud 20 j., jd. 18 April. Reinier Willem Loof (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Tona Kaijser, oud 22 j., jd. Huwelijk-voltrekkingen. 4 April. Adriaan Zegers (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Maria Pladdet, oud 22 j., jd. 16 April. Cyrillus Petrus Josephus Frankevijlle (van Sas van Gent), oud 28 j., jm. en Margaretha Elisa Volkaert, oud 26 j., jd. 18 April. Leendert Lodewijk Kaijser (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Jacoba Neeltje Buijze, oud 20 j., jd. Geboorten. 4 April. Jan, z. van Dimmen de Fouw en van Suzanna de Blaeij. Overlijden. 15 April. Jan de Zeeuw(overl. te Bergen op Zoom), oud 77 j., z. van Johannis Comelis en van Suzanna Pladdet (beiden overl.). 17 April. Jacobus de Ritter, oud 16 j., z. van Jacobus en van Elizabeth Buijze. 22 April. Helena Bolleman, oud 63 j., d. van Nicolaas en van Cornelia Hamelink (beiden overt.). 23 April. Maria Nieuiwelink, oud 8 j., d. van Adriaan Willem en van Ebrina van Alten. 25 April. Jannis Comelis Rinders, (overl. te Ter Neuzen), oud 56 j., echtg. van Mechelina Moens. 29 April. Jantje Timmer, oud 66 j., echtg. van Christiaan Snakenborg. Voor Ter Neuzen: 6 Mei. Eng. s.s. THE MARCOIN, 354, piekijzer, Millom. Voor Riemen: 7 Mei. Noorsch s.s. A VANCE I, 768, pyriet, Requijade. Voor Gent: 6 Mei. Eng. s.s. BROOMS- LAND, 284, pek, Middlesbrough. 7 Mei. Zweedsch s.s. LJDLIE MATHIES- SEN, 557, keien, Lysekill; Russ. s.s. IR- TYSCH, 1259, vlas, Leningrad; Noorsch s.s. ROSTON, 3®3, steen, Fredrikstad; Letl. s.s. VALDONA, 1903, hout, Windau. Van Gent: 6 Mei. Nederl. m.s. NOVATIE, 111, konijnenvellen, Rochester. 7 Mei. Nederl. m.s. THRIANTHA, 171, ledig, Wormerveer; Eng. s.s. BROOMLANDS, 284, ledig, v. o.; Amerik. s.s. NEMAHA, 4106, restant, Antwerpen; Eng. s.s. IRWELL, 441, stukg., Antwerpen; Duitsch s.s. VIADRA, 578, ijzer, Stettin. Met ingEing van 15 Mei 1935 wordt een nieuwe dienstregeling ingevoerd. De Algemeen-Directeur der Z.V.T.M. en S.H.W., C. WIND VAN MERKESTEYN. Het Bestuur van den KOUDEPOL- DHR maakt bekend, dat de rekening over het dienstjaar 1934/1935, en de begrooting voor den dienst 1935/1936, gedurende v66r en na de vaststelling acht dagen ter inzage ligt voor be- langhebbenden, en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn; dat eene vergadering van stembe- voegde ingelanden zal gehouden wor den op Dinsdag 14 Mei 1935, des na- middags 1.30 uur, bij W. A. NIEU- WELINK te Hoek. Het Bestuur voomoemd, JAG. VAN WIJCK, Dijkgraaf. DREGMANS, Secretaris. Het Bestuur van den VAN WUYCK- HUISEPOLDER maakt bekend aan de eigenaren van gronden in dien polder dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1934/35 en de ont- worpen begrooting voor het dienst jaar 1935/36 met de memorie van toe- lichting van heden af gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zullen liggen; dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal worden gehou den in cafe ,,'s Lands Welvaren"^ bij W. A. NIEUWELINK te Hoek, op Donderdag 16 Mei 1935, des namid- dags ten 2 ure (Zomertijd) dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie tot toelichting, mede gedurende acht dagen, te reke- nen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zullen liggen; en dat van voormelde stukken af- schriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 8 Mei 1935. Het Bestuur voomoemd, P. VAN CADSAND, Dijkgraaf. P. LOOF, Ontv.-Griffier. 'Het Bestuur van den Calamiteuzen Polder KLEINE HUISSENS maakt bekend aan de eigenaren van gronden in dien polder: dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1934/35 en de ontworpen begrooting voor het dienst jaar 1935/36 met de memorie van toe lichting, gedurende acht dagen, van- af heden, ten kantore van den Ont- vanger-Griffier ter inzage zullen liggen; dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal worden gehou den in het logement van den heer C. P. DE REGT te Zaamslag, op Don derdag 23 Mei 1935, des namiddags ten vier ure (Zomertijd) dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zullen liggen; en dat van voormelde stukken af- schriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Zaamslag, 8 Mei 1935. Het Bestuur voomoemd, J. VERPOORTE, Dijkgraaf. J. C. EIJKE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den MOSSELPOL- DER maakt bekend aan de eigenaren van gronden in dien polder: dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1934/1935 en de ontworpen begrooting voor het dienst jaar 1935/1936 met de memorie van toelichting van heden af gedurende acht dagen ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen lig gen; dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal worden gehou den in het caf6 van den heer L. COENS te Philippine op Dinsdag den 21 Mei 1935, des namiddags ten 2 ure n. t.; dat de begrooting na de vaststel ling door de vergadering van Inge landen, benevens de memorie tot toe lichting mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vast stelling, ten voormelden kantore ten inzage zullen liggen; en dat van voormelde stukken af- schriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Philippine, 8 Mei 1935. Het Bestuur voomoemd, C. J. DE ZWART, Djjkgraaf P. J. L. VAN HOEK, Ontvanger-Griffier. Noordstraat 89, Ter Neuzen. Levert U aan uiterste prijzen in prima kwaliteiten KAPOK\jATRASSEN 3 deelig, in verschillende kwaliteiten en gewicht, met prachtige damasten. VLOItMATRASSEN in prima uitvoe- ring en zeer voordeelig. KAPOK-BEDSTELLEN gevuld met prima Javakapok. GEVULDE MATRASDEKKEN in da- mast en jute. STROOMATRASSEN van uitsludtend prima linnen. STAALDRAADMATRASSEN 5—25 3aar fabrieksgarantie. Overtuigt U van onze lage prijzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3