Sport Landbouwberichten Gemengde Berichten AXEL. ZAAMSLAG. AARDENBURG. WALSOORDEN. RECHTSZAKEN. HANDELSREGISTER. VOETBAL. 1 v.—t. WIELRENNEN. dammen. er bijeenkomst was te komen tot de vast- ateiting der candidatenlijst voor de a.s. gwineenteraadsverkiezingen. Deze lijst werd door stemming a's volgt samengesteld: 1. P. Scheele Azn (aftr.), 2. F. Dieleman WJGzn (aftr.), 3. J. de Putter Szn. 4. K. v. d. Heoft. 5. Mar. de Bruijne. 6. Jac. J. Dieleman 7. John. J. Dieleman W.G-zn. Groslyst raadsverkiezingen. He definitieve volgorde van de R. K. candi datenlijst is door de R. K. Kiesvereeniging attner vastgesteld als volgt: I. C. F. van de Bilt (aftr.); 2. B. Seghers iattx.); 3. C. Michielsen; 4. Ed. Tieleman; 5l j„ van Damme; 6. F. Tieleman. Verkiezing met voorkeurstemmen wordt niet toege staan, zoodat de eerstgeplaatsten onder die omstandigheden ook eerst gekozen wor- den. Voorts besloot men bij een tusschen- tjjdsche vacature een middenstander niet door arbeider te vervangen en omgekeerd, zoo- da! beide groepsn in den raad op de oorspron- trigke wijze zullen vertegenwoordigd zijn en Wiyven. De stemming voor leden van den gemeente- nad is door Burg, en Weth. bepaald op Dins- db.g 18 Juni a.s. Raadsverkiezingen. Het bericht in ons vorig nummer over de «andidaatstelling door een groep vrijzinnige WezBrs is niet juist. De heer S. Buijze bericht •aos. dat hij op geen enkele lijst ais candidaat voorkomt. In de Zaterdagavond zeer druk bezochte ve.rgadering der Christelijk-Historische Kies vereeniging werden de volgende candidaten aangewezen voor de op Dinsdag 18 Juni te boaden gemeenteraadsverkiezingen 1. A. de Ferjter (aftr.); 2. A. Haak (aftr.); 3. C. Maas (aftr.); 4. F. C. Wisse; 5. L. W. de Regt; 6. Abr. Koster; 7. W. de Jonge Izn.; 8. Job. Scheele. Het aftredend lid de heer D. Dees had te wren be kennen gegeven, dat hij zich geen candidatuur zou laten welgevallen. In verband biermede werd door den voorzitter, den heer A- de Feyter, aangestipt, dat de heer Dees gednrende 12 jaren de belangen der gemeente heeft helpen behartigen, waarvoor hij hem aamens de C.-H. kiesvereeniging een woord van dank bracht. De Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging wees in hare Zaterdagavond gehouden verga- dering de volgende candidaten aan: 1. A. de Koeijer; 2. D. G. Koopman (aftr.); 3 K. Hamelink (aftr.); 4. A. J. de Visser; 5. J. Scheele Wzn.; 6. C. A. de Kraker; 7. Jac. de Klerk; 8. Abr. de Krakerde Feijter; 9. Henn. de Zeeuw; 10. J. L. van de Ree. Met ingang van 16 Mei a.s. wordt de rijks- veldwachter brig.-tit. C. J. de Backere, ver- jjlaatst van Heikant, gemeente St. Jansteen naar Aardenburg. Ongeval. Toen Dr. H. met zijn auto van de boot kwam gereden kwam hij met een snelheid van 70 KJBS. op de Piwincialen weg buiten de kom tosaehen de tramrails terecht, met het gevolg dat bet achterwiel van zijn wagen er af vloog at geheel gebroken terecht kwam in de sloot axe de linkerzijde van den weg. Daar hij de tegenwoordigheid van geest had den motor af te zetten in plaats van de remmen, werd erger voorkomen. was bereikt. Een studiecommissie is door de regeering ingesteld. Ook door de groot-indus- trie, zooals de machinefabriek Jaffa te Utrech, en zelfs uit Pasoeroean (N.O.I.) werden in- lichtingen gevraagd. Spr. wees op het typi- sche feit, dat de technische en commercieele leiding der aardappelspiritusindustrie in den Ierschen Vrijstaat, waar vijf van deze fabrie- ken worden opgericht, is opgedragen aan des- kundigen uit ons land, waar deze industrie nog taboe is. De heer Visser (Santpoort), eveneens lid der commissie, wees er aan de hand van een uittreksel uit buitenlandsche literatuur op, dat het alcoholmengsel met alcohol uit bieten 25 pet. voordeeliger is voor motorbrandstof dan benzine. DE SMOKKELARIJ VAN ALCOHOL MET DE ZEEMEEUW. Het hof van appel te Gent heeft Vrijdag vonnis gewezen in de zaak van den alcohol- smokkel, gepleegd met het schip Zeemeeuw uit Schiedam, waarbij 14 personen betrokken waren. Dezen onder wie de Nederlanders P. E., F. B. en J. M. uit Breskens, A. van M. uit Schiedam en M. E. uit Oostende, zijn eenigen tijd geleden door de rechtbank te Brugge ver- oordeeld tot straffen, gaande van 6 maanden tot 2% jaar gevangenisstraf, terwijl de reede- rij te Schiedam burgerlijk verantwoordelijk werd gesteld voor het betalen van een fiscale geldboete van 4.666.662 francs. Het hof van appel bekrachtigde de straffen, uitgesproken ten laste van de Nederlanders, alsmede de fiscale geldboete, toonde zich be- reid tot een lichte strafvermindering voor de anderen. J. Goossens UITSLAGEN K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland: AjaxDWS 2—0 Go Ahead— -Velocitas 1—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Ajax CO M 6 4—1 PSV 3 2 1 5 12—6 Go Ahead 4 2 11 5 7—7 Velocitas 4 112 3 5—5 DWS 5 14 1 0—9 Afdeeling IV. Prom.-comp. 2e klasse. Willem H— -Roermond 1—2 Palemig^Middelburg 1—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Roermond 3 2 1 5 6—2 Willem H 3 111 3 4—4 Palemig 3—21 2 4—7 Middelburg 3—21 2 1—2 zeer begrijpelijk, waardoor de rust inging met 03. In de tweede helft had Go Ahead zich wel hersteld, doch een achterstand van drie doelpunten inhalen Week tegenover de snelle Groningers onmogelijk en slaagde Go Ahead er slechts in om de eer te redden, 13., het- geen ongetwijfeld een zeer groote teleurstel- ling voor de Oostelyke kampioenen zal zijn geiweest. A FDEELING IV Promotiecompetitie 2e klasse. Willem II—Roemiond. 12. Het gaat met Willem H niet goed en thans moest zij van Roermond een nederlaag slikken, weliswaar onverdiend, doch dat maakt de pil nog bitterder. Nog is de kans voor Willem II niet verloren, maar zij zal thans niet meer mogen struikelen wil de achterstand met het zegenvierende Roermond niet al te groot wor den. Roermond heeft thans uit drie wedstrij- den 5 punten weten te behalen en dat is zon- der twijfel zeer veel. De tweede ronde breekt thans aan en slaagt zij er in om ook in deze helft eenige punten te bemachtigen, hetgeen zeer waarschijnlijk is, dan zal Willem II aan haar het Eerste Klasseschap moeten afstaan. PalemigMiddelburg. 11. Middelburg dat wij bij het begin van de promotiecompetitie tot een der sterkste me- dedingers rekenden, stelt teleur en haar kan- sen zijn thans zoozeer gedaald, dat wij vol- gend seizoen de groen-witten wel weder in de Tweede Klasse zullen terug vinden. Palemig kreeg btj het begin van de promotiewedstrij- den een zeer gevoelige nederlaag van Roer mond en ofschoon haar gelijk spel tegen Wil lem II wat betere indruk maakte, toch werd deze club beschouwd als de zwakste, waar door aan de Middelburgers een zeer goede kans werd gegeven zich op te werken. Nu deze ontmoeting in een gelijk spel is geeindigd, heeft Roermond een voorsprong van 3 punten op haar en dat zal wel teveel blijken om voor de Middelburgers op te halen. Tweede Klasse. ZeelandiaTemeuzen. 5—3. Overduidelijk was het te zien, dat bij deze ontmoeting niets meer op het spel stond, ter wijl ook het fraaie weer den spelers blijkbaar in de beenen zat. Vooral bij Terneuzen was er totaal geen geestdrift. Bij Zeelandia ging het nog eenigszins en had Janisse een productieve bui. De persoon, die wel het meest onder den invloed van den zomerschen dag verkeerde, wel scheidsrechter Hufkes. Deze ver- 2e klasse A. ZeelandiaTemeuzen In de week van 2229 April werd bij het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrie- ten voor Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd te Tier Neuzen, aangifte gedaan van de volgende inschryvingen An toon de Rooij, Boschkapelle, Stoppeldijk- Tttr B 24, handel in nmdvee en varkens. TSi. Standaert, Eede, Dorpsstraat W 81, handel in bouwmaterialen en cement. J. van de Wege, Biervliet, 713, handel in nmdvee. iFLrma A. S. Wijne en Zonen, Philippine, Mosselpolder D 22, mosselkweeker en handel in. mosselen. Venn. A. S., R. en A. Wijne, /RhBippine. Wijzigingen JFTrma Braeckman, Zuiddorpe, Heerenbaan A 47 stoomkorenmolen, handel in granen en mcel. Overleden eigenaar: P. Braeckman Mede-eigenaar: J. E. M. Goossens uitgetre Braeckman. Nieuwe eigenaar wed. P. Braeckman. iE. L. Freriks, Verlengde van Steenbergen- laan 2, handel in radio-artikelen. Uitgetreden eigenaar: E. L. Freriks. A. Geimaerdt-Michielsen, Sas van Gent, Stationsstraat 21, handel in draineerbuizen en pulp. Als bedrijf wordt uitgeoefend: handel In draineerbuizen en pulp, benevens fabricage ipan cementtegels. Kerckhaert, Westdorpe, A 176 a, graan- en zaadhandel. Als bedrijf wordt uitsluitend uitgeoefend een zaadhandel. Wed. G. Klouwers, Heerengracht 1, graan- en zaadhandel. Uitgetreden eigenaar: Wed. G. Klouwers—HameUnk. Uitgetreden gevolmach- tigdf- P. Klouwers. Nieuwe eigenaar: P. Kloirwers. Opheffingen Commanditaire Vennootschap Coppieters en Co.. Sas van Gent, Brandspuitstraat 12, cafe- betlrijf. Commanditaire vennootschap De Puysseleir en Co., Clinge, Gravenstraat B 249, cafe. Commanditaire vennootschap Vermeulen en Co., St. Jansteen, Wilhelminastraat A 356, P. Cortvriendt-Buijsse, Q 190, winkel in roanufacturen en kruidenierswaren. Flrma W. Roest, Breskens, Scheldekade 10, Beurtvaart Breskens—Rotterdam v.v. Ver- effenaarsJ. A. Roest, Breskens, A. Roest, Breskens. 5—3 doelp. v.—t. 75—20 46—23 34—28 58—48 49—50 50—43 33—48 35—52 25—57 27—54 Alliance twee punten in mindering wegens staken wedstrijd TSCAlliance. gsp. gew. gel. verl. pnt. Middelburg 18 15 2 1 32 Vlissingen 18 11 2 5 24 DGSKO 18 8 6 4 22 Temeuzen 18 10 8 20 De Baronie 18 9 1 8 19 TSC 18 8 1 9 17 Zeelandia 18 6 2 10 14 RBC 18 5 3 10 13 Breda 18 4 3 11 11 Alliance 18 1 6 11 6 Prom.-comp. 3e klasse. GoesAlliance BoeimeerAxel gsp. gew. gel. verl. pnt. Boeimeer 2 2 4 Goes 2 1—1 2 Alliance 3 1 2 2 Axel 1 1 3—0 10—2 doelp. 16—4 4—4 6—10 2—10 Promotiewedstryden in andere afdeelingen. Blauw-WitOvermaas 31 QDSHBS 2—6 SCHHengelo 32 De KooiHoogezand 13 DE WEDSTRIJDEN Kampioenschap van Nederland. AjaxDWS. 20. Het schitterend voetbalweer deed al heel vroeg de trek der voetballiefhehbers naar het Ajax-terrein bemerken en zoo was tegen bet einde van den strijd alles uitverkocht. Men kon goed bemerken dat iedere club zicb kon verheugen in een stevig aantal supporters en naar gelang de spannende momenten kwamen voor de doelen zoo klonken de aanmoedigende kreten uit de een of andere hoek. Maar Ajax heeft thans weder getoond de sterkste te zijn en haar overwinning was volkomen verdiend al mag niet gezegd worden dat Ajax haar oude vorm had. DWS kon ten slotte tegen de veel solidere aanvallen van Ajax niet op en toen de rust met 1—0 inging, zagen de ken- ners reeds dat DWS zich in de tweede helft zich niet boven het Ajax-spel zou kunnen ver- heffen. Een oogenblik zochten de DWS'ers het nog in de W-formaticdoch daarbij ging tevens de aanvalskracht te niet. Hierdoor kreeg de voorhoede van Ajax zwaar werk en zoo werd er niet gedoelpunt, tot een 10 min. voor het einde Ajax aan alle onzekerheid een einde maakte en den stand op 20 bracht en daarmede werd de strijd geeindigd. Opmerkelijk is dat DWS in 5 gespeelde wed- strrjden geen enkel doelpunt wist te scoren! Go AheadVelocitas. 13. ALCOHOL UIT BIETEN. In de Maandag gehouden vergadering van de Vereen. tot ontwikkeling van den Land- Koirw in Hollands Noorderkwartier wenschte de rijkslandbouwconsulent, ir. G. Lienesch. de vereeniging geluk met het instellen destijds van de commissie ter bestudeering van het faibrioeeren van alcohol uit bieten. Het doel, de aandacht der regeering hierop te vestigen, De grootste verrassing was wel de neder laag van Go Ahead op eigen terrein, en toen in Amsterdam de uitslag bekend werd ge- maakt, juichte heel de Ajaxschaar, want vooral voor Ajax is deze uitslag van zeer groot belang. Go Ahead is thans van de eerste plaats verdrongen en wel door de club die tot de zwakste werd gerekend. Velocitas heeft door haar enthousiast spel feitelijk Go Ahead overspeeld en zoo kon het gebeuren dat steeds een der spelers van Velocitas een fractie van een seconde eerder by den bal was dan hun tegenstanders. De thuisclub raakte hierdoor uit haar vorm en Velocitas profiteerde hiervan plaatste zich bijna in het geheel niet en nam zeer eigenaardige beslissingen. Met dezen wedstryd is de competitie voor de Tweede Klasse afgeloopen. Onze stadgenooten moeten door deze nederlaag zich nu met de vierde plaats tevreden stellen, wat tenslotte nog zoo'n slecht resultaat niet is, vooral als men het slechte begin van het seizoen in aan- merking neemt. De toss wordt door den aanvoerder van Zeelandia gewonnen, wat hoegenaamd geen voordeel oplevert, zoodat Temeuzen den af- trap krijgt. By de opstelling hlijkt dat bij onze stadgenooten C. Riemens op de rechtsbuiten- plaats en Winkster op de linkshalfplaats uit- komen. Nadat Kouwijzer den bal aan het rollen heeft gebracht blykt reeds aanstonds dat er over het spel een groote matheid ligt, die, naar later zou blijken, gedurende het geheele verdere verloop van den strijd niet zou wij- ken. Er gaan zeker 10 minuten heen, zonder dat een enkele serieuzen aanval wordt onder- nomen, totdat dan het eerste schot komt, van de voet van Laurens. Even later probeert de- zelfde speler het weer. Evenals de eerste maal, vliegt ook thans de bal naast doel. Van den Eeckhout krijgt dan een corner te nemen, de bal komt goed voor doel, maar wordt door de Zeelandia-verdediging weggewerkt. Ook de voorhoede der Middelburgers gaat dan enkele malen naar voren, maar voorloopig zijn v. d. Wege en Geensen haar de baas. Het blykt, dat de voorhoede der groenzwarten beter is dan bij haar bezoek te Ter Neuzen, waardoor haar middenvoor Janisse, de ziel van den aan val, ja, laat ons gerust zeggen van het geheele elftal nu meer steun geniet. Hy werd echter geducht op den huid gezeten door de Terneu- zen-verdediging; naar onze meening wel wat al te veel, want soms bad men meer oog op hem dan op het spel. Dit belette echter niet, dat, nadat men ongeveer een half uur aan den gang was, deze speler, nadat hem van rechts den bal was toegespeeld, via de paal de score te openen. 10. Even later zit Zeelandia weer voor het doel, als Winkster een comer heeft moeten toestaan. Goed werd de bal voorgegeven, maar doordat dan een groenzwarte speler zich in buiten- spelpositie opstelde, was het gevaar geweken. Een zevental minuten voor het einde van de eerste helft wil Dooms bij een aanval op zijn doel den bal wegtrappen. Hij raakt het leder maar half, wat een corner oplevert. Van links voorgegeven wordt de bal even voor doel heen en weer getrapt, totdat bij door Janisse in het net wordt gedeponeerd. Juist had echter de scheidsrechter voor buitenspel gefloten, zoodat dit doelpunt niet telde. Even voor het einde krijgt dan de linksbuiten van Zeelandia in overduidelijke buitenspelpositie den bal toegespeeld. Er wordt echter niet gefloten en tenslotte weet deze speler den bal voor doel te plaatsen. Dooms komt ver uit zijn doel ge loopen, maar kan er niet bij en tenslotte doet Janisse den bal in het ledlge doel verdwynen. 20. Eenige oogenblikken later is het rusten. De eerste minuten Van de tweede helft gaan weer zeer kalm voorbij, totdat bet gaat uit- zien of Temeuzen iets beter zal gaan aanpak- ken. Na 10 minuten volgt een voorzet yap y d. Eeckhout, Laurens en een Zeelandiaback schoppen beiden gelijk tegen den bal, tenge- volge waarvan deze effectvol voor het doel komt. De andere toeloopende back wordt tac- tisch door Hamelink gehinderd en zonder dat de bal nog door een enkele speler wordt aan- geraakt, rolt deze in het doel 2 1. Vijf minuten later loopt de keeper der Mid delburgers ver naast zijn doel uit. Laurens is echter iets eerder bij den bal en kan hem nog voor het doel plaatsen, dat geheel onverdedigd is, zoodat Hamelink een wel zeer gemakke- lijke kans krijgt. De stand is nu gelijk. 2—2. De opfleuring bij Temeuzen is dan weer voorbij en men vervalt weer in bet spel van voor de rust. Het tweede gedeelte is voor de helft reeds verstreken, als Janisse in buiten spelpositie den bal wordt aangegeven. Rustig laat de scheidsrechter echter doorspelen. Daama werkt de Zeelandia-middenvoor onbe straft het leder met de hand onder zijn bereik, waama hij weder voor zijn ploeg de leiding weet te nemen. 32. Tien minuten voor het einde wordt de over- winning voor de thuisclub vrijwel zeker, als v. d. Wege een voorzet met de hand wegslaat. De penalty wordt door Janisse benut 4 2. Twee minuten later wordt de voorsprong zelfs vergroot als uit oen misverstand tus- schen Geensen en Winkster, Janisse profijt weet te trekken en alleen voor Dooms komen- de, deze geen schijn van kans geeft. 52 Eenige minuten voor het einde zet de ge durende de tweede helft geheel verwaarloosde rechtsbuiten van Temeuzen den bal voor, waarna Laurens kans ziet voor zijn ploeg een derde doelpunt te maken. 53. Onmiddellijk daarop denken wij zoo waar- lyk dat 'Hamelink nog een doelpunt zal ma ken. Hij is echter een fractie van een seconde te laat en de keeper kan den bal wegwerken. Er volgt dan nog een corner voor Zeelandia, waarbij vermeldt mag worden, dat Dooms den bal fraai uit zijn doel stompte en dan komt het einde van deze saaie, maar doelpuntenrijke vertooning. Prom.-competitie Se klasse. GoesAlliance. 30. De returnwedstrijd van Alliance is anders afgeloopen, dan verwacht werd en door deze nederlaag van Alliance komen haar kansen op het behoud van het Tweede Klasseschap emstig in gevaar. Na haar overwinning op Goes, hadden wij zeker verwacht dat ook voor de tweede maal Goes de meerderheid van de gasten zou moeten erkennen, doch het is heel anders uitgekomen. Goes kwam vanaf het begin van den strijd aan het woord en heeft Alliance niet losgelaten, zoodat de overwin ning volkomen verdiend was, hoewel eenigs zins geflatteerd, daar Alliance toch minstens een doelpunt toekwam. Voor Boeimeer is deze uitslag het meest gunstigst, daar zij hierdoor de leiding steviger in handen krijgt. BoeimeerAxel. 102. Wat wij reeds geruimen tijd als een ernstig euvel in de ploeg zagen, n.l. het gemis van het noodige verband en een schutter in de voorhoede is thans op overduidelijke wijze aan den dag getreden in de eerste promotiewed- strijd tegen het bijzonder sterke Boeimeer. De oranjewitten waren au grand complet naar het Zuidelijke „Haagje" getrokken. De herinneringen aan deze stad waren wel niet van de aangenaamste, doch waar men twee jaar geleden tegen dezelfde ploeg toch ook aldaar een gelijk spel had weten te bevechten waren de Axelaars, zelfs na het eclatante suc- ces dat Boeimeer reeds tegen Alliance be- vocht, niet zonder moed. Het onder leiding van scheidsrechter v. Dun- gen zich ontplooiende spel wees aanstonds echter zulk een gedecideerd overwicht aan van de thuisclub, dat eer de rust was aange- broken het pleit reeds tenvolle beslecht m-ocbt heeten. Bij half time hai H. Dieleman reeds vijf maal moeten visschen en het was vooral de Bredasche midvoor v. d. Wulp die een ka- nonnier van de bovenste plank bleek en die vooral dank, zij het uitmuntende werk van den rechtsbuiten, in staat werd gesteld zijn voile producttviteit te ontplooien. In de laatste helft kwamen de Axelaars meer los, doch de verdediging kon geen vat op het spel der thuisclub krijgen. Zoodoende werd nog vrjf maal een bres in de Axelsche veste geschoten, waartegenover de Axelaars er in slaagden de eer te redden, terwijl een tweede doelpunt op tamelijk goedkoope wijze werd verkregen en het einde alzoo een smade- lijke 102 nederlaag voor de Axelaars werd. Na dit weinig bemoedigend begin zal Axel goed doen voor de komende zware wedstrij- den het roer radicaal om te gooien en de op stelling te herzien, daar deze in velerlei op- zicht reeds geruimen tyd te wenschen over- laat. Schutters zijn echter in een paar weken niet gemakkelijk te fokken, maar waar voor- hoedespelers moeten staan, plaatse men geen spelers die in de verdediging thuis hooren enz. Hopen wij dus, dat de elftalcommissie de reeds lang bestaande fouten grondig zal trachten te herzien, want ook al is Axel niet als een sterk kampioenselftal te beschouwen, er is met het tegenwoordige spelersmateriaal wel iets beters van het elftal als geheel te maken. verdiende; door zijn eenigszins problematiek spel en het verlies van 13 tegen den heer Goedbloed verdrong hij zich van de boven ste plaats, doch overigens een all-round dammer." Zooals uit onderstaande eindstand moge blijken, wist de heer W. Boogaard te Middel burg zich van den titel te verzekeren, met welk feit wij hem gaame onze hartelyke ge- lukwenschen aambieden. Onze indruk is, dat de titel in goede handen is, want Boogaard is ongetwijfeld een sterk positiespeler. De eindstand luidt: I gesp. gew. gel. verl. pt. gem. W. Boogaard, M'burg 8 J. A. v. Dixhoorn, Zaamslag L. Goedbloed Jr., Vlissingen B. F. Montenari, Middelburg M. J. Jeremiasse Goes 8 8 8 8 1 11 1.37 2 8 1. 3 8 1.— 3 7 0.87 4 6 0.75 In MAZELEN-EPIDEMIE TE UDEN. het Noord-Brabantsche dorp Uden Vrienschappelyke wedstryd. R.F.C. BrugeoisLONGA 32. De voetbalvereeniging Breskens heeft het aangedurfd om deze twee sterke clubs uit te noodigen om aldaar tegen elkaar uit te komen voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd, waarvoor een zeer fraaien beker was uitgeloofd. Breskens heeft succes daar mede geoogst, niet alleen dat er zeer groote belangstelling was, maar ook uit propagan- distisch oogpunt werd het een succes. De be- zoekers hebben kunnen genieten van 'n hoog- staand technisch spel van 2 volkomen gelyke tegenstanders. LONGA nam de leiding door een strafschop, doch nog voor de rust maakte Brugeois gelijk. Na de rust nam Brugeois 4e leiding, doch ook toon kwam de gelijk- maker en werd bij het einde besloten den wedstryd nog 2 X 7V2 minuut te verlengen In de eerste 7V2 minuut scoorde Brugeois het derde doelpunt en hierbij bleef het. NIEUWE EERSTE KLASSERS. Gister zrjn twee ploegen uit de bus gekomen die het volgend seizoen hun kleuren in de hoogste afdeeling zullen mogen verdedigen. In het Oosten is het SOH, die de plaats in- neemt van Vitesse, en in het Noorden Hooge zand, die in de plaats komt van Frisia. WIELERBAAN TER NEUZEN. iZondag werd op de Wielerbaan alhier ver- reden het kampioenschap van Zeeuwsch- Vlaanderen. Ofschoon het weder zich bij uit- stek leende, was de belangstelling niet zoo groot als verwacht kon worden. De uitslag was als volgt: 1. Strobbe, 8 pt.; 2. Leenknegt, 8 pt.; 3. Cornells, 5 pt. Afvalrace voor nieuwelingen: 1. Van Dnel; 2. Steketee; 3. Breepoel. Achtervolging over 10 ronden: 1. Van Dnel, 2. Steketee, 3. Breepoel. Koppel-wedstrrjd over 40 K.M,1. Leenknegt Baart 13 pt., 2. OomelisVan de Kerkhove 12 pt., 3. StrobbeVan de Velde 11 pt., 4. Van der Hiele—De Smidt 4 pt. Kampioenschap van Zoeland. Deze wedstrijd, ter verkrijging van den hoogsten Zeeuwsehen titel voor het jaar 1935, is thans weer beeindlgd en mag in alle op- zichten geslaagd heeten. Aan spanning heeft het in geenen deele -outbroken, want tot op het laatste moment bleef bet een open vraag wie den eeretitel zou behalen en liet het zich zelfs aanzien, dat een herkamp tusschen de heeren W. Boogaard te Middelburg en J. A. van Dixhoorn te Zaamslag noodzakelijk zou zijn. Zoover is het evenwel niet gekomen, daar de Zeeuwsch-Vlaamsche deelnemer in zijn laatste beslissende partijen tegen den Vlis- singer Goedbloed struikelde, waardoor zijn kansen naar het rijk der schimmen werden verwezen. Desondanks eindigde hij nummer twee! •De „Vlissingsche Courant" schreef in hare beschouwing over dezen wedstrijd in haar nummer van j.l. Donderdag over den eenigen Zeeuwsch-Vlaamscben vertegenwoordiger „Van den heer Dixhoorn kan gezegd wor den, dat deze de tweede plaats ruimschoots heerscht, meldt „De Telegraaf" momenteel in hevige mate een mazelen-epidemie. Geen huis in Uden, waar kinderen zijn, is onaangetast gebleven, aldus dr. Peters, de gemeentegenees- heer van Uden. Het is erg droevig. Donderdag zijn er kinderen gestorven, Vrijdag zijn er weer twee overleden en ik ben er zeker van dat er nog meer slachtoffertjes zullen vallen. De ziekte zelf is niet zoo erg, maar het zijn de bijkomende gevallen zooals bronchitis, lomgontsteking e.d. waaraan de patientjes be- zwijken. De mazelen heerschen hier al drie a vier weken en v66r de Paaschvacantie wer den de bijzondere scholen in verband met de afwezigheid van tal van leerlingen op verzoek van den pastoor en in overleg met my geslo- ten. Jammer genoeg zijn de scholen na de vacantie weer normaal begonnen. Het ware beter geweest, aldus dr. Peters, indien dit niet was gebeurd, maar een dergelijk foesluit moet door bet schoolbestuur worden genomen. Het openstellen van de scholen bevordert een toe- neming van de ziekte en overal ligt het vol met patientjes. Er zyn vele woningen waar acht, negen en tien kinderen ernstig ziek te bed liggen. Aan- vankelijik had de ziekte, zooals alle jaren trou- wens, een normaal verloop. Het zachte weer echter, zoo vervolgde de medicus, is ooraaak geweest dat, vooral m groote gezinnen, waar de ouders bezwaarlyk op alle kinderen tege- lijk voldoende toezicht kunnen houden, ver- sohillende patientjes te vroeg naar buiten zijn gegaan, daardoor kou hebben gevat en long- aanldoeningen of bronchitis hebben opge loopen. BLXNDE MAN VERDWENEN. De politie van het bureau Raampoort te Amsterdam verzoekt inlichtingen omtrent een blinden man, die sedert Woensdag is ver- dwenen. Deze man, Spi-tuler geheeten, ging elken morgen met de tram van de Rozengracht naar het Damrak. Hy werd naar de tram gebracht en aan het Damrak opgewacht. Woensdag- morgen is hij zooals gewoonlyk op de Rozen gracht op de -tram gezet, maar niet op het Damrak aangekomen. Men vermoedt dat hij zich in de halte heeft vergist en dat hy toen verdwaald is geraakt. Het is niet uitgesloten, dat hem een ongeluk is overkomen. Zijn signalement luidt: lengte 1,75 M., oud 56 jaar, flink van postuur, zwart krullend haar en klein zwart snorretje. Hij is gekleed in jacquet met timmermansbroek en draagt en zwarte schipperspet. SMOKKELARIJ VAN MARGARINE. Vrijdag heeft de gemeentepolitie te Waalre een smokkelauto aangehouden, die op drie doorgeschoten banden van de grens onder Bor- kel over de landswegen naar Waalre was komen rijden en daar op hemieuiwd bevel tot stoppen toch Eindhoven tracbt te bereiken. De politie zette den auto na, waama de chauffeur de auto verliet en in de bosschen vluchtte. Toen hij evenwel in Aalst een taxi naar Eindhoven wilde nemen, werd hij door de juist uit Valkenswaard gearriveerde ma- rechaussde aangehouden en in arrest gesteld. Het bleek te zyn de smokkelaar F. v. L. uit Aalst, wiens nieuwe auto met ongeveer dui- zend pond Belgische margarine in beslag is genomen. EEN NOTARIS IN HET HUIS VAN BEWARING. Notaris M. te Rotterdam, naar aanleiding van wiens faillissement reeds zooveel sitof is opgewaaid, is dezer dagen in het huis van bewaring opgesloten. Men zal zicb herinneren, dat notaris M. in Zwitserland vertoefde en dat de justitie hem te kennen had gegeven, dat het raadzaam zou zijn zich binnen een bepaalden termijn te mel- den daar anders zijn uitlevering zou worden verzocht. ZESTIG VERPLEEGSTERS IN HET WILHELMINAGASTHUIS ZIEK. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, is naar de Tel. jneldt, in de laatste dagen een vrrj groot aantal verpleegsters ziek geworden, ver- moedelijk ten gevolge van een of andere in- fec-tie. Van de circa 800 verpleegsters zijn er thans 60 ziek. Men heeft reeds nagegaan, of de infectie mogelijk veroorzaakt zou kunnen zijn door het nuttigen van -bedorven voedsel. Dit onderzoek heeft echter een negatief re sultaat opgeleverd. De .patienten hadden al ien koortsverschynselen, die echter niet van ernstigen aard waren. Een deel der patienten is reeds weer aan de beterende hand. Men is nog bezig met het onderzoek naar de oorzaak van 't merkwaardig verschijnsel. INBRAKEN. Vrijdagnacht ontdekte de heer Fischer te Poeldijk dat inbrekers bezig waren aan de tuinzijde van zyn woning binnen te dringen. Mid-dels een juist passeerenden nachtstoker werd de rijksveldwachter gewaarschuwd, waama in den tuin een onderzoek werd inge steld. De inbrekers bleken echter verdwenen te zijn. Even later werden zij echter aange- troffen bij de woning van den tuinder A. P. aan den Poeldijkschenweg. De mannen sloe- gen op de vlucht, waarbij de veldwachter hen sommeerde te hlijven staan en daartoe twee schoten in de lucht loste. Een van de dne personen, die wegliepen bleef daarop staan en werd gearresteerd. Tijdens zijn overbrenging naar het bureau bedreigde hij den veldwach ter Toen de arrestant plotseling naar zijn broekzak greep, loste de veldwachter een schot, dat den inbreker in het rechterbeen trof en hem deed neervallen. Op medisch advies werd de man naar het ziekenhuis te 's-Gravenhage overgebracht. Het Week te

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2