ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN J O N G E N S VAN JAN DE WIT Het geheim van de 7 wijzerptaten 9294 MAANDAG 6 MEI 1935 75e Jaargang Feuilleton EERSTE BLAD TER NEUZEN, 6 MEI 1935. EEN ZEGEN VOOR UW KIND wyi SLUISKIL. HOEK. NEUZENSCHE ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden By vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen by vooruitbetaling. UitgeefsterFirma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20. KT.F.TTVF, ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent by vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. I)IT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. VRIJE ANTI-REV. KIESVEEEENIGENG. Op 3 Mei 1.1. bield de Vrije Antirev. Kies- vereeniging albier een vergadering onder voorzitterschap van den heer H. de Regt Lz. Na verschillende mededeelingen werd o.a. door het bestuur medegedeeld dat door hen in geen geval een candidatuur zal worden aanvaard. By acclamatie werden gekozen: 1. D. Sdheele Az., 2. G. Dees Jr.; daama stelde het bestuur voor bij acclamatie op 3 te plaatsen den heer A. de Bruin, hetwelk werd goedgevonden, alleen de heer Dees Jr. wenschte de plaatsen als volgt te wijzigen: 1. D. Scheele Az., A. de Bruin, 3e. G. Dees Jr., hetwelk op verzoek van den heer Dees Jr bij acclamatie werd goedgevonden. Daama volgde de stem ming en werden alle personen met groote meerderheid gekozen. 4. L. Moes, die geen candidatuur wenschte te aanvaarden; alsnu werd gekozen: 4. J. J. Huijssen de Bruijne. 5. Jac. van Drongelen (Bontepolder)6. P. Maas. 7. J. Kielman. Vervolgens werd aan het bestuur opgedra- gen indien zij het in het .belang der vereeni- ging noodig achten nog enkele personen aan de lgst toe te voegen en deze zoo noodig te wijzigen, zulks te doen. In plaats van wijlen den heer J. J. Huijssen- de Koeyer werd als bestuurslid bij acclamatie gekozen de heer L. de Feijter-Huijssen. Het was een zeer opgewekte vergadering en er heerschte een algemeene eenstemmig- heid. Een gezond kind is de vreugd en de trots der moeder. Maar,... dat kan alleen door een krachtige en vol- waardige voeding.... door LIGA KINDER VOEDING. (Ingez. Med.) MONDHARMONICACLUB „BRAVO". De plaatselijke mondharmonicaclub Bravo" zal, naar wij vernemen op Hemelvaartsdag een der geheimzinnige verhalen van AGATHA CHRISTIE. (Nadruk verboden.) 10) (Vervolg.) ZEVENDE HOOFDSTUK. Bundle legt een bezoek af. Het was niet heel moeilijk Bill te spreken te krijgen. Bundle reed den volgenden mor- gen naar Londen zonder avonturen tusschen twee haakjes en belde hem op. Bill ant- woordde bereidwillig en deed haar verschil lende voorstellen, hijvoorbeeld om met haar te lunchen, te teaen, te dineeren of naar een dancing te gaan. A1 deze voorstellen werden door Bundle even vlug van de hand gewezen, als ze gedaan werden. „Binnen een dag of twee zal ik met je komen boemelen, Bili. Maar op het oogenblik ben iik voor zaken in de stad". „0" zei Bill. ,,Wat verduiveld saai". „Neen, dat is het niet", zei Bundle. „Het is allesbehalve saai. Bill, ken jij iemand, die Jimmy Thesinger heet?" ,,Natuurlijk. Jij ook". ,,Neen, ik niet", zei Bundle. „Jawel. Dat kan niet anders, iedereen ken de ouwe Jimmy". „Het spijt me", zei Bundle, „maar dan schqn ik toch een keertje niet „iedereen" te zyn". „0 maar je moet Jimmy kennen, een kerel met rose wangen. Hy ziet er eenigszms ezel- achtig uit. Maar in werkelqkheid heeft hij evenveel hersens als ik". „Dat is toch zeker niet waar", zei Bundle. ,Dan zal hy zich eenigszins topzwaar voelen als hij loopt". „Moet dat sarcasme verbeelden?" „Het was een zwakke poging daartoe. Wat voert Jimmy Thesiger uit?" „Wat bedoel je met uitvoeren?" ^TCmn je, doordat je op het Ministerie van deelnemen aan het festival te Biezelinge. De reis over de Schelde zal worden gemaakt met de „Luctor" van de Z.V.T.M. EEN SCHADEPOST. Ongeveer drie jaren geleden werd nabij Sas van Gent een in het kanaal staande remstoel aangevaren en daarbij geheel heschadigd. Men vermoedde dat het van Gent gekomen Noor- sche stoomschip „Sigurd I" de schade had veroorzaakt, doch daar dit schip inmiddels reeds naar zee was vertrokken, kon er geen beslag op worden gelegd. Toen Vrijdagmorgen het genoemde stoomschip onze haven binnen- voer, werd onmiddellijk vanwege den rijks- waterstaat een onderzoek aan hoord ingesteld. Een der opvarenden, die zich destijds ook aan boord bevond, verklaarde dat het stoomschip inderdaad de schade had veroorzaakt. Na een cautiestelling van f 3460 kon het schip weer naar zee vertrekken. Het ligt voor de hand dat de verzekeringsmaatschappij de veroorzaakte schade niet zal betalen, zoodat deze schadepost geheel voor den reeder zal zijn. SCHADE DOOR NACHTVORST IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Op verscheidene plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen is door de vorst van de laatste nachten aanzienlijke schade toegebrachit aan de vroege aardappelen. Sommige perceelen staan geheel zwart. De andere landbouwge- wassen hebben de nachtvorsten goed door- staan. STAGNATIE IN DE N.-BEVELANDSCHE BRUGPLANNEN. Nadat reeds eenige polderbesturen hadden besloten de gevraagde subsidie voor de Noord- Bevelandscbe brug te voteeren, hebben thans de ingelanden van den Oud-Kortgenepolder, Adriaanpolder, Westpolder en Stadspolder be sloten de subsidie van f 0,45 per H.A. niet toe te staan. Hierdoor is het gevaar van stagna- tie in de brugplannen ontstaan. Het tegenstemmen van de polders gaat alleen tegen de stichtingsvoorwaarden. Hoofdzake- lqk is dit tegen de punten 3 en 4 der stich tingsvoorwaarden. Daarin komt tot uiting, dat gemeenten en polders garant blijven voor het stichtingskapitaal en eventueel nadeelige saldi. VEREENIGING ZIEKENHUISVERPLEGING IN Z.-VLAANDEREN - TER NEUZEN. Donderdagavond 2 Mei verg^aderde in „Ons Huis" bovenstaande vereeniging om haar alge meene ledenvergadering te houden. De op- komst was zeer gering. De voorzitter, de heer M. de Jonge, opende de vergadering met een welkomstwoord en een openingsrede. Spr. spreekt zijn blijdschap uit over de groote resultaten die in het afge- loopen jaar bereikt zijn, waaruit blijkt dat een Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging in onze samenleving onmisbaar is. Spr. wijst er voorts op, dat het gewenscht is, dat de ver eeniging in de eerste jaren de reserve zoo groot mogelijk maakt daar deze in tijd van nood onmisbaar is voor een goede werking der vereeniging; dan pas kan de vereeniging verder gaan met uitbreiding der uitkeeringen. Spr. roept de leden toe: ,,Stelt vertrouwen in het bestuur", deze heeft het belang der leden steeds in het oog. Het ledental is thans gestegen tot 6200. Dit aantal leden heeft echter het bestuur in de noodzakelijkheid ge- Buitenlandsche Zaken bent, je moedertaal niet verstaan?" y „0, nu begrijp ik je. Je bedoelt of hij een baantje heeft? Neen, hij loopt zoo maar wat rond. Waarom zou hij iets uitvoeren?" „Dus hij heeft meer geld dan verstand". „0 neen, dat bedoel ik er niet mee. Ik heb zooeven verteld, dat hij meer verstand heeft dan je zou zeggen". Bundle zweeg. Ze begon meer en meer te twijfelen. Deze vertegenrwoordiger van de jeunesse doree leek haar een veelbelovende bondgenoot Eln toch was het zyn naam ge- weest die de stervende man het eerst uit- sprak. Bill's stem weerklonk plotseling weer en vreemd genoeg sloten zijn woorden aan bij haar gedachten. „Ronny vond altijd dat hij een goed ver stand had. Je kent Ronny Devereux toch, Thesiger is zijn beste vriend". „Ronny". Bundle zweeg besluiteloos. Het was duide- lijk, dat Bill niet wist van den dood van den ander. Voor het eerst viel het Bundle op, dat het eigenaardig was, dat de morgenbladen niets hadden vermeld over het drama. Het was toch een nieuwsbericht van het sensatio- neele soort dat niet licht overgeslagen zou worden. Er kon een verklaring voor zijn, maar dan maar 66n. De politie hield om redenen die hij zelf het best wist, de zaak stil. De stem van Bill vervolgde. „Ik heb Ronny in geen eeuw gezien, niet meer sedert ik aat week-end in jullie huis doorbracht. Je weet wel, toen Gerry Wade gestorven is". Hij zweeg even en ging toen weer verder. ,,'Dat was werkelijk een eigenaardig zaakje. Ik denk wel dat je er van gehoord hebt. Zeg BundleJe staat er toch nog'. ,,Natuuriyk, ik ben hier". ,,0, je hebt al een heelen tijd niets gezegd. Ik dacht dat je weggegaan waart". „Neen, ik dacht juist ergens aan". Zou ze Bill van Ronny's dood vertellen? Ze besloot het niet te doen. Zoo iets kan men niet vertellen door de telefoon. Maar ze moest Bill toch heel gauw spreken. Onder- „Bil". „Hallo". bracht de algemeene vergadering te splitsen in de afdeelingen, daar het niet aangaat met zoo'n groot aantal leden te vergaderen. Het bestuur stelt zich voor het zoo te regelen dat eerst de afdeelingen vergaderen en daama met voorstellen naar het hoofdibestuur komen om daama een algemeene vergadering te hou den met de afdeelingsbesturen waarop de zaken definitief worden behandeld. Het stem- recht is als volgt geregeld: voor iedere 100 leden waaruit de afdeeling bestaat wordt een stem uitgebracht. De afdeelingen gaan met dit voorstel accoord en spr. vertrouwt, dat ook Ter Neuzen dit zal goedvinden.- De vergadering gaat, behoueLens een kleine opmerking betreffende het aantal stemgerech- tigden met het voorstel accoord. Hierna lezing der notulen der vorige alge meene vergadering die door;.ee® der bestuurs- leden worden voorgelezen daar de secretaris de heer J. Deij niet aanwezjg is. De heer J. N. 't Gilde vraagt naar aanfeiding der notulen inlichtingen omtrent het bpschikbaar stellen van het jaarverslag. Dit zal voortaan eerder ter kennis aan de leden worden gebracht. De notulen worden voorts goedgekeurd, De penningmeester de heer- J. A. Meertens leest nu voor het jaarverslag over 1934. Hier- uit stippen we een en ander aan. Het leden tal is in dit jaar gestegen met 2200, waarvan hijna de helft uit Ter Neuzen. De propagan- dadienst heeft goed werk verricht. Te Oost- burg, Schoondijke, Biervliet en Sluiskil wer den afdeelingen gesticht. De bestaande afdee ling Ter Neuzen, Axel, Zaamslag, Hoek en Sas van Gent gingen alien in lhdental voor- uit. In Groede, IJzendijke, Hulst, Hoofdplaat en Breskens werd propaganda gevoerd om in 1935 ook daar afdeelingen te stichten. Echter blijft een voortdurende opwekking noodig om meerdere leden te werven daar hierin de kracht der vereeniging ligt. De financien gaan steeds in stijgende lqn. Konden wij vorig jaar f 1500 reserveeren, ook dit jaar zal het reservefonds met een groot bedrag worden versterkt. Het bestuur bestaat thans uit 6 leden n.l. de heeren M. de Jonge, voorzitter, J. Deij, secretaris, J. A. Meertens, penning meester, J. Verlinde, A. P. van Baal, J. Dreg- mans (Hoek). De contrOle-commissie be- stond uit de heeren: H. Lippens, M. J. v. Dix- hoorn en J. L. Dregmans, ,deze nam 31 Dec. zijn ontslag wegens zijn benoeming tot bur- gemeester van Koudekerke. Drie bestuurs- vergaderingen werden gehouden en een alge meene vergadering waarop werd besloten de verpleegdagen te verhoogen van 26 op 30 met een maximum-bedrag van f 82,50 en het be drag der bijkomende kosten te verhoogen van 15 tot 20 gulden. Nu volgen nog enkele cijfers. Ledental op 31 Dec. 1934: Ter Neuzen 3171, Axel 403, Zaamslag 305, Hoek 162, Sluiskil 311, Sas van Gent 196, Schoondijke 132, Bier vliet 305, Oostburg 183. Totaal 5168. Aantal opgenomenen in 1934126 met totaal 1368 ligdagen. Hiervoor werd in totaal be- taald aan verpleegkosten 3527,02 en aan bij komende kosten f 1231,77, totaal 4758,79. Deze verpleegden werden in 18 verschillende ziekenhuizen opgenomen. De gemiddelde kosten per opname was f 37,77, per dag 3,48 en gemiddelde verpleegdagen per opnamg 11 dagen. De exploitatie-rekening over 1934 gaf in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f 9974,24. De controle-commissie had een rapport bijgevoegd waarin zij verklaren dat de administratie volkomen in orde is. De heer Vellekoop merkte op, dat geen balans aanwezig was en alzoo moeilijk een j finantieel overzicht te constateeren was. Deze opmerking werd beaamd en bet bestuur zal „Ik zou morgenavond met je kunnen di neeren". „Goed en dan gaan we daama dansen. Ik heb je een massa te vertellen. Ik ben name- lijk ten zeerste getroffen... vreeselijk pech..." „Goed, vertel me dat morgen maar", zei Bundle, terwiji ze hem tameiyk onvriendelijk in de rede viel. Hoe is Jimmy Thesigers adres nu?" ,,Jimm Thesiger". „Ja?" ,,Hij heeft kamers in Jermynstreet, of is het in een andere straat?" ,,Gebmik daar nu eens je prima hersens voor". „Ja, Jermynstreet; wacht even dan zal ik je het huisnummer opgeven". Er was even een stilte. „Bien je er nog?" „Ik ben er nog altijd". ,,Nu ja, je kunt nooit weten met die ver- velende telefoons. Het huisnummer is 103. Kim je het onthouden?" ,,103. Dank je wel Bill". „Ja, maar vertel eens, waar heb je het voor noodig? Je zei, dat je hem niet toende", „Dat is ook zoo, maar binnen een half uur wel". „Ga je dan naar zijn kamers?" „Juist Sherlock". ,,Ja maar, luister eensten eerste zal hij niet op zijn". „Niet op zijn". „Ik denk tenminste van niet. Wie staat er nu op, als hij niet moet. Bekijk de zaak eens van dien kant. Je kunt je niet voorstellen hoe- veel moeite het mij kost om hier iederen mor gen om 11 uur te zijn, em-het is verschrikke- lijk zoo'n herrie als de Kbbeljauw maakt, als ik te laat ben. Je kunt je absoluut niet voor stellen wat een hondenleven ik leid". ,,Dat vertel je me allemaal morgenavond maar", zei Bundle haastig. .1 Ze hing driftig de hoorn op en dacht na, over de situatie. Eerst keek .ze op de klok. Het was vijf over half twaalf. Niettegenstaande Bill's kennis van de gewoonten van zijn vriend was ze geneigd te gelooven, dat Jimmy Thesi ger nu onderhand wel in staat zou zijn bezoe- kers te ontvangeh. Zij nam een taxi naar de Jermynstreet no. 103. De deur werd' geopend door een volmaakt voortaan hiervoor zorgen. Nog enkele kleine opmerkingen werden gemaakt die voldoende werden beantwoord. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren M. de Jonge en A. P. van Baal. Op voorstel der vergadering werden deze by accla matie herbenoemd. Voorstel bestuur, dit uit te breiden met 1 lid uit W. Z.-Vlaanderen werd in dien zin aan- genomen dat de stemming daarover zou plaats vinden op de te houden vergadering met de afdeelingsbesturen. Alsnu komt in bespreking het voorstel van het bestuur: verbetering in de regeling der uitkeering en uitbreiding door tegemoetkoming in de kosten ziekenvervoer. Zij stelt voor: 30 verpleegdagen tot ten hoogste 82,50, voor bijkomende kosten 20 en voor vervoerkosten 50 van de totaal-kosten tot een maximum van f 10, alles per kalenderjaar. Aan de bespreking van dit voorstel namen deel de heeren Stouthamer, Dingemanse, J. Jansen, P. Loof, J. N. 't Gilde. De heer Stouthamer stelde voor de verpleeg dagen te reduceeren tot 20 en dan de opera- tiekosten ten deele te betalen. Dit werd niet ondersteund. De andere heeren hadden enkele vragen die door den penningmeester naar ge- noegen werden beantwoord. Tenslotte werd het bestuursvoorstel aanvaard. De begrooting voor 1935 werd vastgesteld op een bedrag van f 15.750. Het bestuursvoorstel om 2000 te storten in het reservefonds wordt aangenomen, zoo dat dit fonds thans hedraagt 3500. Als lid in de controle-commissie in de vaca- ture Lyppens wordt gekozen de heer Ch. Ververs. Met dank aan de aanwezigen sluit de voor zitter deze goed geslaagde vergadering. Zaterdagmiddag half 3 werd de vergadering gehouden met de afdeelingsbesturen. Ver- tegenwoordigd waren Ter Neuzen, Axel, Zaamslag, Hoek, Sluiskil, Biervliet, Breskens, Schoondyke, Oostburg. Na opening door den voorzitter werd de agenda afgewerkt ongeveer in dien geest als op de vergadering van Donderdag 2 Mei. Hier volgen nog enkele aanvullingen. Als bestuursleden werden bij acclamatie benoemd de aftredende heeren M. de Jonge en A. P. van Baal en als lid in de controle- commissie de heer Ch. Ververs. Als lid uit West. Z.-Vlaanderen werd aan het hoofd- bestuur toegevoegd de heer M. Maas, hoofd o. 1. school te Biervliet. Het voorstel van het bestuur omtrent betere regeling der uitkeeringen werd aangenomen in dien zin, dat ieder verpleegde per jaar recht heeft op ten hoogste 82,50 voor verpleeg kosten, benevens f 20 bijkomende kosten en als vervoerkosten 50 van de totale kosten tot ten hoogste 10 maximum. Gehandhaafd wordt het aangenomen be stuursvoorstel om 2000 te storten in het reservefonds. Bij de verscnillende voorstellen had een ge- animeerde bespreking plaats, waarby wenken en riohtlijnen werden aangegeven die by een aanstaande reglementswijziging zullen be- sproken en eventueel ingelascht worden. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken naar voren gebracht die verband hielden met opgedane ervaringen van verschillende afdee lingen. 't Was een geanimeerde vergadering, waarop goede besluiten zijn genomen. De voorzitter sluit de vergadering na dank gebraoht te hebben voor de goede opkomst. type van een heerenknecht. Zijn gezicht, zon der uitdrukking en zeer beleefd, was een ge zicht dat men bij twintigtallen kan vinden in dat speciale deel van Londen. „Wilt u mij volgen, dame?" Hij ging haar voor naar boven en liet haar binnen in een buitengewoon gezellige zitkamer met leeren fauteuils van reusachtige afmetin- gen. In een van die gevaarten zat nog een meisje weggezonken, wat jonger was dan Bundle. Een klein blond meisje in het zwart gekleed. „Wie kan ik zeggen, dat er is dame „Zeg mijn naam maar niet", zei Bundle. ,,Ik moet mijnheer Thesiger spreken voor een belangrijke zaak". De emstige heer boog en verdween, terwiji hij de deur geruisChloos achter zich sloot. Er was een stilte. „Het is een mooie morgen", zei het blonde meisje verlegen. „Het is een erg mooie morgen", gaf Bundle toe. Toen zwegen ze weer. „Ik ben vanmorgen van buiten gekomen met den auto", zei Bundle plotseling weer de conversatie voortzettende. „En ik dacht dat we weer zoo'n vervelenden mist zouden krij gen. Maar dat was toch niet zoo". „Neen", zei het andere meisje. „Dat was het nietIk ben ook van buiten gekomen", voegde ze er aan toe. Bundle nam haar aandachtiger op. Ze was eenigszins verstoord geweest 'n ander daar te vinden. Bundle behoorde tot het energieke soort menschen, dat wil „opschieten" en ze voorzag dat ze de tweede bezoekster kwijt zou moeten zien te raken vodr ze over haar zaak kon beginnen, Het was geen onderwerp waarover ze kon beginnen als er een vreemde by was. Toen ze haar echter nauwkeurig bekeek kwam er een zeer eigenaardig idee by haar op. Zou het waar kunnen zijn? Ja, het meisje was zwaar in de rouw, haar in zwarte zyde gehulde enkels bewezen het. Het was ge- durfd, maar Bundle was overtuigd dat haar idee juist was. Zij haalde diep adem. .Luister eens", zei ze, ,,bent u misschien Loraine Wade?" Loraine's oogen gingen wyd open. 25-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN IMS* HEER M. FERNHOUT. Vrijdag was het 25 jaar geleden, dai 4c heer M. Fernhout, thans burgemeester van Middelburg. benoemd werd tot burgemeester van Tienhoven. In Juni 1914 ging hy Mijdrecht en Wilnis, om in Mei 1919 gemeente met Kampen te verwisselen, «re®kse gemeente hij in April 1933 weer verwisseJ/fe voor Middelburg. Een ,,Comite van Vrienden" heeft zich ait de ingezetenen of oud-ingezetenen van ge noemde gemeenten gevormd, om den Fernhout op dezen dag te huldigen Daartoe was in de groote zaal van Schuttershof een bijeenkomst belegd van fedesa van het eere-comite, leden van het comite. est vele genoodigden. Te kwart voor drie kwamen de heer en mevr. Fernhout met bun kinderen en vernier? familieledien, onder wie ook de vader van tSen. jubilaris binnen. Ze werden door een oam.- missie van ontvangst naar de voor hen be- stemde zetels geleid. Mevr. Fernhout droeg een bouquet, haar door het kleindochtertje van den heer X E, Heemskerk, het oudste raadslid, aangeboaen. De voorzitter van het „Comite van Vrien den", de heer S. S. Smeding, verwelkomde den heer Fernhout met mevr. Fernhout.. has kinderen en enkele familieleden, Vervolgens richtte hij zich tot den Cdmmis- saris der Koningin in ZeelEund. Het wordt bijzonder op prijs gesteld, dat de Ccmmiissartss der Koningin met mevr. Quarles van QffimI dezen middag tegenwoordig wilden zijii. Vervolgens richtte hij zich tot den jubilaris om dezen te huldigen voor de wqze waarop hi) zijn ambt vervult. Hq stipte aan, dat, door de omstandigheden waaronder dit zilvere* jubileum gevierd wordt, het huldigingaonuntie bestaat uit vrienden die de heer Fernhout zich in de 5 gemeenten aan wier hoofd hij stand heeft weten te verwerven. Namens dat comity bood hy aan een aOxmo. met namen en foto's uit de 5 gemeenten, be nevens een schilderij van een ouden een berglandschap van den zeventienden. schen Hollandschen meester Jac. de VIlie Vervolgens spraken de heeren Dr. G. A BL Fijn van Draat te Zwolle, die den jubitanis m 1910 als voorzitter der feestcommissie te Thai- hoven bij de aanvaarding van het hurgemt*s- tersambt verwelkomde, J. F. Engel. als ger van Mijdrecht, namens de bewoners Wilnis en Mijdrecht, J. H. Kok, namens de vrienden te Kampen, waama de heer hout, ook namens zijn vrouw en familie, telijk dankte, voor de hem betoonde blijkeni smb. vriendschap en waardeering. Door de afd. Sluiskil der R.K. kiesveremss- ging zqn op de groslijst voor het stellen van candidaten voor de a.s. raadsverkieziug ge- plaatst de heeren A. J. de Krijger, J. ESggjar- mont en O. Stockman. A.s. Zondag zal de proefstemming ptaaOS hebben. De afspraak met de afdeeling in -ie kom is, dat op de definitieve candidaleo.djst der oneven nummers zullen worden bezet lioor candidaten uit de kom, de evennummers -ioKr candidaten van Sluiskil. De A.-R. kiesvereeniging kwam j.l. Zacsr- dagavond in vergadering hijeen. Hoafd-Sed „Ja. Hoe knap dat u dat weet. We hftitbea elkaar toch nooit ontmoet, wel?" Bundle schudde het hoofd. „Maar ik heb u gisteren geschreven. Ik ben. Bundle Brent". „Het was zoo vreeselijk aardig van u n»j Gerry's brief te zenden", zei Loraine. „lk tieto al geschreven om u te bedanken. Ik heelemaal niet verwacht u hier te zien". ,,Ik zal u vertellen waarom ik hier latai", zei Bundle. „Hebt u Ronny Devereux gekendT" Loraine knikte. ,,Hij is bij me geweest op den dag. da*: GerryEn sindsdien heeft hij me meer dam eens een bezoek gebracht. Hq was een van Gerry's beste vrienden". ,,Dat weet ik. Nu... hq is dood". Loraine opende in ver,hazing haar mond. „Dood? En hij leek altijd zoo gezond". Bundle verhaalde de gebeurtenissen van d*a» vorigen dag zoo kort mogelijk. Op Loranaae^s gezicht kwam een uitdrukking van vrees e® afgrijzen. ,,Dan is het waar. Het is waar" „Wat is waar?" „Wat ik gedacht heb. Wat ik al deze wefce® gedacht heb. Gerald is geen natuurlqken dtawl gestorven. Hq werd vermoord". ,,Hebt u dat gedacht?" „Ja. Gerry zou nooit iets ingenomen hebben cxm te kunnen slapen." Zij lachte zwakjes. ,,Hij sliep daarvoor veel te goed. Ik heb last, al dien tijd raar gevonden. En dat vond ookdat weet ik." „Wie?" „Ronny. En nu gebeurt dit. Nu wordt tag ook vermoord." Ze zweeg en ging toen verder. „Daarvoor ben ik vandaag hier gekanieoL Die brief van Gerry, dien u stuurde... zoocica ik hem gelezen had probeerde ik Ronnjr Sje spreken te krqgen, maar men vertelde mij .iSsS hij weg was. Dus dacht ik, dat ik Jimmy maar eens op moest zoeken, hij was Gerry'"* tweede goede vriend. Ik dacht dat hq me mis schien wel zou vertellen wat ik moest doen. „U bedoelt..." Bundle zweeg. ,JMet Zeven Wijzerplaten", zei ze toen. Loraine knikte. „U moet weten..." begon ze. Maar toen kwam Jimmy Thesiger de kame? binnen. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1