Landbouwberichten TER NEUZEN, 29 APRIL 1935. in ALLE GOEDE V/IMKEL5 ONTWIKKELINGSDAG VOOR LANDBOUWERS. ZAAMSLAG. OSSENISSE. 1935 1931 175 180 5 126 127 1 75 82 7 61 70 9 44 44 33 58 25 28 36 8 12 10 2 13 12 1 10 10 5 5 4 4 1 1 3 3 3 11 8 STATENVERKIEZING IN GELDERLAND. 1.029.924 1.037.364 996.580 27,69 27,87 29,60 782.592 798.632 748.889 21,04 21,46 22,24 421.223 499.892 420.612 11,32 13,43 12,49 343.670 339.809 360.034 9,24 9,13 10,69 294.284 7,91 226.877 258.732 328.772 6,09 6,95 9,77 156.129 188.952 186.534 4,20 5,08 5,54 127.577 118.238 76.913 3,43 3,18 2,29 93.898 93.274 75.275 2,52 2,51 2,24 67.281 38.464 1,81 1,03 56.830 40.904 1,53 1,10 51.607 48.405 1,39 1,30 21.799 33.930 26.625 0,59 0,91 0,79 7.755 47.688 23.687 0,21 1,28 0,70 38.609 147.212 123.114 1,03 4,77 3,65 3.720.055 3.721.828 3.367.035 100 100 100 TOTALEN EN PERCENTAGES. AARDENBURG. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. MUZIKALE YVANDELING. Tei gelegenheid van den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zal morgenavond door het muziekgezelschap ,,De vereenigde ■werfelieden" een muzikale wandeling worden gemaakt, door verschiliende straten der stad. (Ingez. Med.) hi imiiiiw—im—iwi i—twim—i—W~m EERSTE HULP. Een leek is geen dokter maarmet eenige kennis van eerste hulp bij ongelukken lean veel leed voorkomen worden. Dai ondervond j.l. Donderdag de moeder van de 2-jarige Dammi de Jong alhier, toen zij haar kind gebeel bewusteloos uit een tobbe water haalde, waarin bet al spelend was ge- vallen en radeloos van angst de aandacbt trok van omstanders die met bet geval geen raad wisten. De in de omgeving arbeidende werkman Helmendacb bedacbt zicb geen oogenblik, stuurde om een dokter, doch paste zelf on- middellijk kunstmatige adembaling toe en xnocbt het genoegen smaken de levensgeesten weder op te wekken. H. heeft slechts eenige maanden een cursus gevo'.gd bij het Ned. Roode Kruis en is hier- mede een practische oefening rijker geworden. De inmiddels verschenen dokter reste dus niets meer dan de hulpvaardige te complimen- teeren. R. K. KIESVEREENIGLNG. Zondagnamiddag hield de R. K. Kiesveneeni- ging een algemeene ledenvergadering op de bovenzaal van Hotel „De Arend". De belang stelling voor deze zeer belangrijke vergadering was niet bijster groot; ongeveer 10 der led en was aanwezig. De voorzitter, de beer Van Rompu opende de vergadering op de gebru.ikelijke wijze met den Cbristelijken groet. In deze vergadering moesten voorloopige candidaten voor den Gemeenteraad worden aangewezen. Tusscben de kiesvereeniging van Ter Neuzen (stad) en Sluiskil is er een overeenkomst, dat de oneven plaatsen door Ter Neuzen, de even plaatsen door Sluiskil worden aangewezen. Gezien de stemming voor de leden der Provinciale Sta- ten, kunnen de Katholieken zeker op 3 plaat sen rekenen, als er geen afzonderlijke lijsten komen. Er bleek weinig animo te zijn om ach- ter de groene tafel te moeten plaats nemen. Na vele weigeringen, bleken ten slotte de beeren Dieleman, Reuneker, Duurinck en Van Pamelen bereid een candidatuur te aanvaar- den. Op Zondag 12 Mei wordt de proefstem- ming gehouden ter bepaiing van de volgorde. Bij de rondvraag feliciteerde de heer Dieleman den voorzitter met zijn herveikiezing tot lid van de Prov. Staten, waarop deze antwoordde dat bij met dezelfde ambitie de belangen van Zeeland en in 't bizonder die van Zeeuwsch- j Vlaanderen zal blijven bebartigen. Daama sloot de voorzitter de vergadering met den Cbristelijken groet. Nader vernemen wij, dat ook de heer Diele man zicb heeft teruggetrokken. EERSTE H. COMMUNIE. Op Hemeivaa rtsdag, Donderdag 30 Mei e.k., wordt bier de Eerste H. Communie gehouden waaraan de kinderen die voor 1 Juli 7 jaar zullen zijn geworden, mogen deelnemen. BEDEVAART. In de vergadering van de R. K. Vrouwen- bond werd besloten een bedevaart te bouden naar Oostacker. Ze zullen zich aansluiten bij de Vrouwenbond van Sluiskil. Ds. L. BOONE, f Een merkwaardig man in de kerkelijke wereld, Ds. L. Boone te St. Philipsland, eenige jaren ook te Ter Neuzen, is heengegaan. Hij overleed op 74jarigen leeftijd. Zooals bekend, was bij nog een der weinige predikanten, die de steek en korte broek droeg. Tot voor kort preekte bij nog geregeld drie maal per Zondag en ook wel op avonden in de week in zijn eigen gemeente, maar ook in de vele andere gemeenten, die aan zijn her- derlijke zorg waren toevertrouwd. Sedert eenige maanden echter liet zijn ge- zondheidstoestand te wenschen over, waarom als zijn opvolger werd benoemd Ds. Blaak. De kerkengroep van Ds. Boone staat gebeel zelfstandig en weigerde zich aan te sluiten bij die van Ds. Kersten. Te Goes werd Zaterdag een ontwikkelings- dag gehouden, die zeer druk bezocbt werd. Door den heer Tb. A. Vogelaar te Krabben- dijke werd een lezing gehouden over de nieu- were inzicbten op fruitteeltgebied, de beer A. A. Zandee te Woensdrecht bield een lezing over de bedryfsgebouwen op het Zeeuwscbe Landbouwbedrijf en de beer Zwagerman te Middelburg had als onderwerp voor zijn lezing genomen „Boerin zijn". Alle sprekers werden met voile aandacbt gevolgd en met voldoening mogen de inrich- ters van dezen ontwikkelingsdag bierop terug zien. Het blijkt dat deze dagen een bijzondere plaats zullen blijven innemen. LUXOR-THEATER. ,(De vler Mullers". Omtrent deze film schrijft het Alg. Hbl. „De vier Mullers" Is een film vrij bewerkt naar bet overbekende blijspel van Friedmann en Nerz, dat ook In Nederland een lange serie opvoeringen beeft gekend, en er zijn succes voor een groot deel te danken beeft gehad aan de komische uitvallen van Cor Ruys en Louis de Bree, die bet eigenlijk op hun eigen manier Avans formeerden, en wel in zulk een mate, dat de auteurs bun eigen stuk nauwelijks zouden bebben herkend, als zij het in de (ongetwijfeld zeer grappige) Amstei'damscbe interpretatie hadden aan- schouwd. De door Rudolf Meinert geregis- seerde film houdt zich meer aan het blijspel zooals-het-waszij is niet de stap-voort- waarts, dien wij in bet belang van de Neder- landscbe industrie zoo gaame hadden gecon- stateerd, maar de troost is dat dit niet ligt aan de Nederlandsche artisten integendeel maar aan den regisseur, die geen enkele scene naar den eisch laat uitspelen, die on- rust, geen tempo, brengt in de film, door zon- der eenigen overgang het eene korte tafereei na het andere op het doek te brengen en die nog al eens in overbodige herhalingen vervalt. Dit is de schaduwzijde van het geval, waar i tegenover gelukkig lichtpunten staan... van vele kaarsen sterkte. Om met den brandaris te beginnen: Johan Kaart handhaaft zich zelfs onder deze regie, hij bevestigt zijn snel verworven reputatie opnieuw, en het is merk waardig hoe het publiek blijk geeft te voelen dat wij in hem den waren filmartist bezitten Als Johan Kaart op het doek komt, leeft de film meteen, hij behoeft nog niet eens iets te Bij de gemeenteveldwachter, de heer J. van i Westenbrugge alhier, zijn als gevonden gede- poneerd: een sierdop van een autowiel, een rijwielbelastingmerk en een vulpotlood. Rechthebbenden kunnen zich aldaar ver- voegen. Op Vrijdag j.l. bebben de belastingambte- zeggen, het is voldoende als hij er is. Ails bet naren hudszoekingen verricht bij verschiliende factotum van de uitgebreide familie Muller, inwoners dezer gemeente. Diverse partijen als de duvelstoejager, die van het kastje naar j. Belgische suiker werden in beslag genomen. den muur moet loopen om boodschappen over te brengen, als de stakker die mooi weer speelt, een wandelend nieuwsblad wil zijn, en Partijen Winst Verlies Tl. Vrijdag is in de provincie Gelderland gestemd voor leden van de Provinciale Staten. Gekozen zijn: R.K. 21, Chr.-Hist. 9, Anti-Rev, 7, Stk. Geref. 2, S.D.A.P. 12 Vrijheidsbond 4, Vrijz.-Dem. 2, N.S.B. 5. De R.K., S.D.A.P. en Stk. Geref. winnen ieder 1 zetel, de N.S.B. 5, terwijl de Vrijbeidsbond 4 zetels verliest, de Chr.-Hist., Anti-Rev. en Vrijz.-Dem. ieder 1 en de eenige communist zijn zetel verloor. Over het geheele land zijn bij de laatste Statenverkiezingen volgens het Rott. Nwsbl. gekozen: Aantal zetels Staten Kamer Staten 1933 1931 1935 1933 1931 1935 met zijn vertelseltjes altijd te laat komt, als bet arme famllielid, dat hunkert naar een maal eten of een afgedragen pak kleeren> is hij weer kostelijk van gebaar en van stem- intonatie. Tilly Perrin-Bouwmeester maakt in de film als de altijd-lbridgende mevrouw Muller een uitnemenden indruk, vooral door de soberheid waarmee zij ditmaal speelt. Al- leen zij is te jong om de moeder voor te stellen van Johan Heesters, de voortvarende Muller Jr., die met het geld van den oudsten Muller, grootvader Adolf Bouwmeester, een eigen zaak opricht om zijn vader, den aller- koppigsten Muller (Jacques van Bijlevelt), te beccxncurreeren. Johan Heesters is onze Bing Crosby, onze Ramon Novarro, en als bij het nog niet is, kan hij het worden, want het prettige uiterlijk, de jeugd, en de goede zangstem zijn aanwezig. Handhaaft de Nederlandsche filmindustrie zicb, en als de teekenen niet bedriegen, ziet het daar wel naar uit, dan heeft zij zoo lang- zamerhand de beschikking over een aantal uitnemende kracbten: Kaart, Heesters, Lou Bandy, Van Dongen, 'Poons, en nog anderen, over wiens prestatieg men zicb zou verbazen als zij eens werken konden onder een waren kei-van-een-regisseur. Vermelden wij tenslotte nog dat Gusta Chrispijn-Mulder, Cissy van Bennekom en Minny Erfmann in de bijrollen optreden in „De vier Mullers", en alien naar vermogen bijdragen de vroolijkbeid erin te bouden. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie te Ter Neuzen, maakt bekend, dat omtrent onderstaande ge vonden voorwerpen, inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Portemonnaie met inboud, A. D. v. d. Molen, Vlooswijkstraat 52. Damesring, H. de Vriendt, Donze-Visser- straat 112. Vulpen, P. Koch, Dijkstraat 42. Belastingmerk, J. Buijze, D 134, Othene. Huissleutel, F. Dooms, Kazemestraat 19. Bruine muts, P. A. Pieters, Baamdijk 42. Roode muts M. van Boven, Steenkamp- laan 112. Belastingmerk, F. Dekker, Vlooswijkstr. 4C. Kindermantel, R. D'banis, Stroodorp, Sluisk. Belastingmerk, A. Audenaerd, Baandijk 5. Mantelband, A. Haipe, Noordstraat 28. Belastingmerk, J. v. Wijck, Donze-Visser- straat 7. Belastingmerk, C. P. Kaan, Donze-Visser- straat 50. Belastingmerk, Leenhouts, adres J. van Strien, Noordstraat 79. Belastingmerk, M. Bliek, Burg. Geillstr. 28. Een paar grijze kinderhandscboenen, Bureau van Politie. Zwarte dameshandschoen, C. van Doom, Dijkstraat 44. Portemonnaie met inboud, D. van Wijck, Donze-Visserstraat 4. Heerenboed, A. Elve, De Doelderstraat 1. Belastingmerk, A. M. Verpoorte, Veldstraat 5, Sluiskil. Portemonnaie met inboud, J. Lagarde, Dek- kerstraat 42. Muts (wit-zwart geblokt), J. B. van Waes, Dekkerstraat 53. Jongensjas, A. van Alpben, Steenkampl. 50. Balk, J. Audenaerd, Baandijk 10. R.K. Staatspartij S. D. A. P Anti-Revolutionnaire Partij Christelijk Historische Unie N. S. B ^Vrijheidsbond Vrijzinnig Democratische Bond Comm. Partij Holland Staatk. Geref. Partij Chr. Dem. Unie Kath. Dem. Partij R. S. A. P Herv. Geref. Staatspartij Plattelanders Overige partijen De partijen, die ditmaal aan de verkiezingen hebben deelgenomen, bebben bij de Provinciale Statenverkiezingen 1935, de Tweede Kamerverkiezingen 1933 en de Provinciale Statenverkiezingen in 1931 het volgend aantal stemmen met de daarachter vermelde percentages op zich vereenigd Aantal stemmen PERCENTAGES Partijen R.-K. Staatspartij S.D.A.P Anti Rev. Partij Chr. Hist. Unie N.S.B Vrijheidsbond Vrijz. Dem. Bond Comm. partij Holland Staatk. Geref. partij Chr. Dem. Unie R.-K. Dem. partij R.S.A.P Herv. Ger. Staatspartij Plattelanders. Overige partijen Totaal Uit deze cijfers blijkt, dat het percentage van de stemmen, welke zijn uitgebracht op de in de regeering vertegenwoordigde partijen, dat in 1933 62,46 bedroeg, bij deze Statenverkiezingen is gedaald met 3,92 tot 58,54. HOEK. De vereeniging „Het Groene Kruis" hield Zaterdag 27 April haar jaarvergadering op de Gehoorzaal. Aanwezig waren met het voltal- lig bestuur 122 leden. De voorzitter, de heer Mr. J. A. van Tien- hoven opende deze bijeenkomst, waarna de secretarls de notulen der vorige jaarvergade ring benevens die der buitengewone vergade ring voorlas. Deze werden zonder op- of aan- merking goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretarls bleek, dat op 13 Septem ber 1934 de vereeniging 15 jaar bestond. Al was 1934 een jaar van storm, de boom is er te vaster door komen te staan. Een com- missie van advies, bestaande uit zes personen, is ge'installeerd, welke het bestuur ter zijde zal staan bij de beoordeeling of iemand al dan niet bij machte is de eontributie te betalen. Door sterfgeval en vertrek verloor de vereeni ging 26 leden, terwijl 62 nieuwe leden toetra- den, zoodat de vereeniging thans 589 leden telt. Honderd en drle personen hebben van bet materiaal gebruik gemaakt en 162 arti- kelen werden uitgereikt. Nieuw materiaal werd gekocht, o.a. een hoogtezon en twee lig- tenten. Door de zuster werden 2065 zieken- bezoeken afgelegd en 302 t.b.c.-bezoeken. Ook werd een bureau voor zuigelingenverzorging opgericht waarvan een druk gebruik gemaakt werd. In de vacature Dr. Deijer werd geko zen Dr. Leenhouts, terwijl de heer Risseeuw als penningmeester zal fungeeren. Uit bet jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de inkomsten bedroegen 3487,69, de uitgaven 2814,86, zoodat er een batig slot was van 672,83. Voor de begroo- ting 1935 werden de inkomsten geraamd op f 3142,83 en de uitgaven op f 2493,92. De heer S. Risseeuw, die periodiek aftrad, werd met bijna algemeene stemmen herkozen. De rondvraag leverde niet bijzonders op, waarna de voorzitter deze vergadering sloot. Vrijdagmiddag om 2 uur werd onder groote belangstelling begraven het stoffelrjk over- schot van bet zoo ongelukkig om bet leven geikomen 8-jarige Marietje N. In den stoet gingen mede de klasse der O. L. S., waarin bet meisje heeft gezeten met het onderwijzend personeel die samen met de klassegenootjes een mooie krans hadden ge kocht. Aan het graf werd een woord van deelne- ming gesproken door bet hoofd der openbare lagere school. Daarna nam Ds. Raams alhier het woord waarna de vader een kort woord van dank uitsprak voor de betoonde deelne- ming en belangstelling. Goed afgeloopen. Zaterdagmorgen wilde de 22-jarige J. de P. een eind in zee varen met een zelfgebouwde platgeboomde cano. Toen bij ongeveer 30 Meter uit den wal was wilde hij op stroom keeren doch door de zware deining sloeg het vaartuigje om. Daar De P. een goed zwemmer is, kon hij evenwel zwemmende den oever bereiken, zoo dat bet avontuur voor hem afliep met een ze6r koud bad. Een kruiwagen voor ziekenvervoer. Wanneer men hoort van ziekenvervoer, dan denkt men direct aan auto, ziekenwagen, brancard of den der andere middelen, die de Groene Kruis- of Wit Gelekruisvereenigingen tegenwoordig tot haar beschikking hebben. En men denkt zeker niet aan ,,de kruiwagen", waarmede een lid onzer gemeenschap dezer dagen bij een verhuizing zijn 75-jarige zieke vrouw vervoerde. (Bresk. Crt.) AR.RONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Oplichting door verpleegster. M. A. B., 35 jaar, ongediplomeerd verpleeg ster te Knocke,. thans verblijvende in Huis van Bewaring te Middelburg had zich weder- om te verantwoorden wegens oplichting. In Februari j.l. was zij gekleed in verpleegsters- costuum, terwijl zij dit niet was, gekomen bij den hotelbouder Mabesoone te Oostburg en had dezen medegedeeld, dat zij haar intrek bij hem wiide nemen, dat haar bagage na zou komen en dat zij den volgenden dag omstreeks 10 uur te Oostburg in het ziekenhuis moest zijn voor een keelonderzoek. Zij kwam dan voor een dag of acht. Door deze verbalen werd de hotelbouder bewogen aan verdachte logies, biertjes enz. te verstrekken. Vervol- gens ging verdachte een paar dagen later naar den autoverhuurder H. te Oostburg en deelde dezen mede, dat zij naar Middelburg moest om geld te halen en spoedig terug moest zijn, waarom zij een auto bestelde, teneinde daar- mede te rijden naar Middelburg en terug naar Oostburg. Deze rit is niet geheel voltooid omreden zij inmiddels te Vlissinigen op de heenreis werd gearresteerd. Thans werd als getuige geboord Dr. de Regt, die bij zijn opgemaakt rapport bleef en daarin tot de conclusie kwam dat verdachte toerekenbaar is. Verdachte ondervraagd, geeft de feiten toe en zegt een en ander gedaan te hebben uit armoede. Nadat een drietal getuigen was gehoord, betreffende de gedane verbalen, kwam de of- ficier van justitle aan het woord, die de op lichting bewezen achtte. Volgens den officier heeft verdachte een veelbewogen leven achter zich, zij zit vol met leugens en bedrog, de menscben vliegen er al tijd in en dikwijls kruipt zij door de mazen van de wet. Toen zij den vorigen keer fs losgelaten uit het Huis van Bewaring, is haar eerste werk geweest oplichting". De officier is van meening, dat thans een flinke straf op zijn plaats is en, eischt 6 maanden gevange- nisstraf. De verdediger van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, is van meening, dat verdachte niet strafbaar is. De getuigen hebben verkaard, dat, wanneer verdachte niet in verpleegsters- costuum was verschenen, zij evengoed de kamer had gekregen en ook het autovervoer. Verdediger vraagt verdachte's onmiddellijke invrijheidstelling wat door de rechtbank wordt geweigerd. Hond doodgeschoten. C. A. C., 27 jaar, jachtopziener te Aarden- burg, had op 23 Maart 1.1. onder de gemeente Eede een hond, toebehoorende aan zekeren A. Mathys, doodgeschoten. Verdachte erkende dit, daaraan toevoegende, dat hij den bewus- ten bond meerdere malen met een haas in zijn bek had zien loopen. Toen hij dit weer zag beeft bij den bond doodgeschoten. De officier van justitie requisitoir nemen- de, zegt, dat het meermalen voorkomt, dat jachtopzieners die in het veld zien dat een hond achter een haas zit, den hond doodschie- ten. Dit mag niet. De officier eischt een, geldboete van f 100 of 60 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte, mr. Erasmus, advocaat te Oostburg, zegt dat verdachte een i zeer goede jachtopziener is. De bedoelde hond was een roover en behoorde aan niemand toe, de eene eigenaar gaf hem aan den andere en zoodoende was hij van niemand, hij kreeg ook van niemand eten. Verdachte heeft getracht den hond naar Belgie te jagen, doch deze kwam met een geopende muil op hem af, waarna verdachte den hond doodschoot. Vol gens pleiter staat de identiteit van den bond niet vast en vraagt bij de rechtbank ver dachte vrij te spreken subsidair een lichte straf op te leggen. DE FILMBRAND TE HILVERSUM. De rechtbank te Amsterdam deed heden uit- spraak in de zaak pater D. en breeder D., beschuldigd van dood door schuld van 2 kinde ren bij een filmbrand op 27 September 1.1. te Hilversum. De rechtbank sprak beklaagden vry, omdat het ten laste gelegde niet bewezen was. F. Romeijnsen, aannemer te Ter Neuzen. Rechter-commissaris Mr. A. v. d. Hoop. Curator Mr. G. Tichelman. AFSCHEID IR. STEVENS EN Ir. v. d. PLASSCHE. Donderdagnaiddag nam de landbouw in Zeeland afscheid van de beeren Stevens, oud- landbouw-consulent en v. d. Plassche, oud- tuinbouwconsulenten voor Zeeland. Dit af scheid, dat in de „Prins van Oranje" te Goes plaats vond was georganiseerd door het Dag. Bestuur van de Z. L. M. Blijkens het verslag der M. Crt. waren uit- genoodigd de vertegenwoordigers van de Com- missie van Toezicht op de landbouwschool, bestuur gewassenkeuringsdienst Zeeland; be stuur ver. van Oud-leerlingen der R. L. W. S.; bestuur afd. Zeeland Stamboek Trekpaard; commissie regeling paardenfokkerijtuinbouw- commissie Z. L. M.; en leeraren en personeel der R. L. W. S. Voorts waren o.a. aanwezig Ir. Roebroeck, directeur-genoraal van den landbouw, en Jbr. J. van Vredenburch, voorzitter Ned. Stamboek Trekpaard. De voorzitter Mr. P. Dieleman opende de bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot den directeur-gene- raal van den landbouw, Ir. Roebroeck. Spr. uitte zijn vertrouwen in den directeur-generaal en zeide, diens eerste officieele aanwezigheid in Zeeland zeer op prijs te stellen. Spr. noem- de de taak van den beer Roebroeck een zware maar schoone en verzekerd'e, dat de Zeeuwscbe landbouw volkomen in zijn beleid vertrouwt. Nadat spr. de andere vertegenwoordigers begroet had, herinnerde hij aan het ,,wreede'' besluit, om de heeren Stevens en v. d. Plassche uit Zeeland weg te halen. Maar de Directeur- Generaal zag heel goed in, dat deze menscben, die zooveel goeds deden voor land- en tuin- bouw in Zeeland, ook het land in wijder om- vang kunnen dienen. Dit afscheid is eigenlijk smartelijk aldus spr., en toch verbeugsn we ons er in, omdat we deze benoeming als een beLooning zien van de capaciteiten van beide consulenten. Spr. uitte voorts, in bloemrijke bewoordingen, dat de beeren Stevens en v. d. Plassche, niet uitsluitend werkten in en voor de materie, maar voor de menscben. Spr. om- scbreef wat beide heeren voor land- en tuin-# bouw in Zeeland deden. Zij hadden niet alleen oog voor de stoffelijke maar ook geestelijke belangen. Spr. herinnerde er o.a. aan, dat de heer Stevens de stichter was van Eigen Erf", en besloot met mevr. en den beer Stevens het beste toe te wenschen in bun nieuwe omgeving. Hiema werden mevrouw Stevens bloemen aangsboden. Aan Ir. Stevens bood spr. namens de aanwezigen een schilderstuk van den schil- der G. Jacobs aan. Vervolgens richtte spr. zicb in bet bijzonder tot Ir. v. d. Plassche, en noemde een aantal feiten, waaruit bleek, hoe Ir. v. d. Plassche steeds voor den Zeeuwschen tuinbouw op de bres stond. Spr. uitte tenslotte zijn beste wenschen voor Ir. v. d. Plassche en zijn echt- genoote en bood mevr. v. d. Plassche bloemen aan. Aan Ir. v. d. Piassche overhandigde spr. namens de aanwezigen een schilderij, stilleven van Indische kers. Nadat de thee geserveerd was, sprak de heer W. Kakebeeke bet woord namens de commissie gewassen-keuringsdienst. Spr. her innerde aan de totstandkoming van den ge wassen-keuringsdienst, en den steun van Ir. Stevens op dit gebied ondervonden, waarbij spr. hulde bracht aan zijn belaid. Eveneens gewaagde spr. met dank aan de werkzaam- beden van Ir. Stevens in velerlei commissies. Spr. zeide voorts, dat dit afscheid moeilijk is en sprak de hoop uit, da,t Ir. Stevens bevredi- ging in zijn nieuwen werkkring zou vinden, onder den kapitein, die gelukkig weer aan boord is, in den persoon van den directeur- generaal Ir. Roebroeck. Spr. besloot met zijn waardeering uit te drukken voor hetgeen Ir. v. d. Plassche voor den keuringsdienst nog kon doen. De beer H. A. Hanken herinnerde aan wat by reeds tegen Ir. Stevens gezegd beeft op de landbouwschool en op de afscheidsbijeen- komst in 't Schuttershof. In bet bijzonder be- tuigde spr. nog zijn dank voor hetgeen Ir. Stevens deed voor de paardenfokkerij en siprak de hoop uit waarby bij den heer Roebroeck noemde, dat die paardenfokkerij in bet ver- volg in onverminderde mate op den steun der regeering zal mogen rekenen. Jhr. J. van Vredenburch gewaagde met waardeering van zijn connecties met den heer Stevens. Hij zeide eens: ge zult het vender brengen dan Zeeland, en dit is uitgekomen. Evenzoo drukte spr. zijn erkentelijkheid uit voor Ir. v. d. Plassche. Een Belg schreef aan spr., gehebt in Zeeland een „deftig" tuinbouw- consulent. En dit drukt alles uit, daar het woord „deftig" voor den Belg de hoogste waardeering beteekent. De heer C. Zwagerman zeide te begrypen, dat beide consulenten met weemoed afscheid nemen van bet mooie Zeeland, waarin een stuk van hun leven ligt. Ze waren met de Zeeuwscbe boeren verbonden en Zeeland is voor de consulenten een aangenaam consulent- gebied. Beide consulenten mochten in Zeeland zegenrijk werk verrichten. De laatste jaren werd de vertegenwoordiging van den land- en tuinbouw in Den Haag een weinig bloedarm en het verheugde spr., dat er nieuw leven komt onder leiding van den directeur-generaal en dat ook de inspecteurs- Stevens en v. d. Plassche in deze hun medewerking zullen mogen verieenen. Spr. uitte tenslotte zijn dank voor den kameraadschappelyken om- gang, die hij met de scbeidende consulenten mocbt hebben, en wenscbte bun bet beste toe in hun nieuwen werkkring. De heer J. Mesu, directeur R. L. W. S., her innerde aan zijn jarenlange samenwerking met Ir. Stevens, en gewaagde met dank van zijn optreden tegenover de leeraren en alles wat hij voor de school gedaan beeft. Even eens uitte spr. zijn waardeering voor de vriend- schappelijke wijze, waarop Ir. v. d. Plassche met alien omging. De beer Arendse sprak vervolgens namens de tuinbouwoommissie van de Z. L. M. Spr. roemde den vriendschappelijken omgang van Ir. v. d. Plassche met de tuinders, waardoor de eenvoudigste altijd vrij en frank bij hem om raad durfde gaan. Onze indruk is wel eens, aldus spr., dat onze Zeeuwsche tuinbouw wat achtergesteld wordt bij b.v. het Westland. Spr. is nu echter overtuigd, dat ook de Zeeuw scbe tuinbouw volkomen in den Haag behar- tigd zal worden. De heer Zandee, voorzitter der Ver. van Oudleerlingen der R.L.W.S. wees op 't groote belang voor den jongen land- en tuinbouwer van goed onderwijs en wat op Ir. Stevens voor dit onderwijs deed, waarvoor bij zijn erkente lijkheid betuigde. De heer Scheelede Putter uitte zijn dank- baarheid, voor hetgeen de scheidende consu lenten voor den Zeeuwschen land- en tuinbouw deden, eveneens sprekende voor de ouders der leerlingen die aan de lessen van de nieuwe in specteurs zooveel te danken hebben. Ir. Dorst, secretaris Z. L. M. prees zich ge lukkig, de heeren Stevens en v. d. Plassche zijn vrienden te mogen noemen, en dankte hen ook namens bet personeel van bet Landibouw- huis, voor de prettige samenwerking en om gang. De beer Roebroeck, directeur-generaal van den Landlbouw, noemde dit een merkwaardig oogenblik. Twee consulenten trekken uit een provincie weg naar Den Haag. Spr. was er- kentelijk, dit afscheid te mogen bywonen. Hij dankte voor de hem gewyde woorden en zeide getroffen te zijn door de toespraken, waann zoo uitkomt, dat beide consulenten het ver trouwen van den geheelen Zeeuwschen land- en tuinbouw hadden. Daarin zag spr. ook een hulde aan Den Haag, en daarin verheugde hy zich. Die eigen- schappen waren hem bekend, en daarom ook wist hy te bewerken, dat beide consulenten tot bun hooge functie werden bevorderd. Vooral dit vertrouwen is van zoo groote waar- de. Men had spr. ook kunnen gelukwenschen, met deze beide inspecteurs. Maar men had ook de Zeeuwsche boer kunnen noemen, die beide consulenten opvoedde, tot wat zij wer den. Spr. brengt den Zeeuwschen boer zijn hulde en dank, voor wat hij in deze beeft ge daan Spr zal voorts alles wat in zyn macht is doen, om de goede samenwerking, waarop gedoeld is, te verkrygen en te bevorderen. Spr. schetste voorts het gaan naar den Haag, uit een geliefde werkkring, het brengen van een offer. Wij zullen echter gaame, aldus spr. al wat in onze macht is, doen voor den land-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2