Gemengde Berichten OPKOMST EN VAL VAN EEN GOUDKONING. HANDELSKEGISTER. of men zijn prijs voor zijn toestemming gekre- gen heeft, die het offer waard is. Verderop zal hlijken, dat dit laatste als zeer waarschijn- t lijk zal moeten worden beschouwd. i Van bijzonder belang is de poUtieke achter- bet verboden moeten worden grond van het voorstel, waaraan Berlijn dan n-^Hlranrino- TipiM" fp VlP.KhPn schillende voorrechten prijsgeven. Wij zouden een embargo op den uitvoer van wapens en munitie moeten insteilen en de regeering zou de draadlooze stations moeten overnemen, teneinde het gebruik er van door buitenland- sche agenten te voorkomen. Aan buitenland- sdhe schepen zou onze havens binnen te loopen en aan onze burgers, om er mede te reizen. Iedere regeering, die ingeval van een grooten oorlog zou trachten de strikte neu- traliteit te handhaven, zou slechts tot de volgende verkiezingen kunnen stand houden. Br zou dan een nieuwe regeering worden gekozen, die bereid is, voordeel te trekken uit de commercieele mogelijkheden, die de oor iog biedt". ANTI-OORLOGSBETOOGING VAN STUDENTEN. Tienduizend studenten van New-York heb ben Vrijdagmorgen de collegebanken verlaten om deel te nemen aan een anti-oorlogsbetoo- ging. De beweging ging uit van de Nationale Studenten Liga en verschillende jeugdvereeni- gingen. Er waren evenwel veel minder betoo- gers dan de leiders hadden verwacht. Die hadden n.l. op 50.000 gerekend. Er zijn geen ongeregeldheden gemeld te New-York, maar te Chicago, waar eveneens een manifestatie plaats vond, hebben 500 studenten geprobeerd deze onmogelijk te maken. Velen liepen blau- we oogen op, doch geen enkele betooger werd emstig gewond. Te Chicago waren 2000 be- toogers. GRIIWELEN BIJ CLANDESTIENE IMMIGRATIE IN DE V. S. Bij de bespreking van een wetsvoorstel, dat tot strekking heeft de bevoegdheden van het ministerie van Arbeid in immigratie-kwesties uit te breiden, heeft de immigratie-commis- saris, Mac Gormack, voor de lmmigratie- commissaris van het Huis van Afgevaardigden een treffend voorbeeld gegeven van de gru- welijke toestanden, welke er bestaam bij het binnensmokkelen van immigranten, die met in het bezit zijn van een vergunnmg om de Vereenigde Staten binnen te komen. Het bin nensmokkelen van immigranten, aldus Mac Gormack. geschiedt door gewetenlooze mis- dadigers, die er desnoods niet voor terugdein- aen hun slachtoffers van het looven te beroo- nu principieel zijn goedkeuring heet te hebben gehecnt. Het plan is karakteristiek voor de wijze van versterking van het Handvest van W. I. Daansem, Oostburg, Brouwerijstraat 24f, metselaar. Uitgetreden eigenaar: W. I. Daansen. Hotel „De Zwaan", Sas van Gent, Groote Markt 340/1. Uitgetreden eigenaar: C. A. E. van den Hemel. A. Lion, Hulst, Gentschestraat 21, vervaar- digen van lingerie en breigoederen. Fabricage van lingerie en breigoederen opgeheven. Als bedrijf wordt uitgeoefend een grossierderij in berichten heeft het onweder, dat Maandag de 1 evenals die van de landbouwende bevolking. Philippijnen 'tsisterde, op het eiland Luzon 70 "iters! armoedisr. Evenals dat in andere lan- den Volkenbond, zooals men die zich nu te j manufacturen en tricotages. Parijs en elders voorstelt. Regionale pacten D. Luteijn, Breskens, Spuiplem 31, bakker. van non-agressie worden door den band van Uitgetreden eigenaar: D. Luteijn. a TNr.nwv^rv wr A/To-ncr/xlH AypI TsJnnrristrn at Geneve tot een geheel vereenigd. Daarmee zou men nog niet verder zijn dan te herhalen, wat in het Handvest al staat. Er aan vast echter zit een procedd, waardoor de artikelen W. Mangold, Axel, Noordstraat B 12, winkel in kruidenierswaren en borstelwerk. Uitge treden eigenaar: W. Mangold. Firma Rammeloo-de Zutter, Philippine. 1 10. 15 en 16 van het Handvest kunnen worden i Gentschebreedstraat A 101, mosselkweekers- versterkt. Volgens deze methode kunnen aller- en handelsbedrijf. Uitgetreden vennoot: G. G. wege deelnemende staten onderling regelin- Rammeloo. Nieuwe eigenaar: A. P. E. Ram- - - a 1 1,1 m 1 rvft *vi rt 1 DVl ill T\ 1 T1 O Zoo werden de immigranten, die het eiland Cuba binnengesmokkeld moesten worden, vaak in zakken genaaid om den schijn te wekken, dat de smokkelschepen een lading groenten aan boord hadden. Bij nadering van een douanevaartuig werden de ongelukkigen eenvoudig met zak en al over boord geworpen. In andere gevallen werden den immigranten de tanden en kiezen uit den mond gestagen ter wille van de gouden vuilingen. Ook is he. voorgekomen, dat de slachtoffers op eenzame eilamden nabij de kust van Florida aan land werden gezet, waar zij een ellendigen honger- dood moesten sterven. KNOCKE IN FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. In de laatste vergadering van den gemeen- teraad van Knocke is besloten de verblijfs- belasting voor vreemdelingen ten bedrage van 500.000 frank en de wegenbelasting ten bedrage van 900.000 frank af te schaffen. Hierdoor sluit de begrooting met een tekort van 1 millioen frank. De begrooting wordt nu afgekeurd en ze zal opgemaakt worden door ambtenaren van het ministerie van bin- nenlandsche zaken. Het gevolg zal nu zijn, dat de omstreeks 10.000 ingezetenen het tekort zullen moeten dekken door vcrliooging der belastingen in onrustbarende mate. De oorzaak van de raadsbesluiten moet gezocht worden in politieke oneenigheid. STRESA BEREIKX WAT. De conferentie van Stresa is, schrijft de N. R. Crt,. reeds aan haar laatsten dag toe. Van Engelschen kant heeft men gedaan wat men kon om de verwachtingen bij voorbaat een bescheiden omvang te geven. Herhaal- delijk had men tevoren verklaard, dat Enge- land ter conferentie zich tot niets zou ver- plichten en er voor zorgen zou, dat de bijeen- komst slechts aan wederzijdsche voorlichting en raadpleging dienstbaar zou worden ge- maakt. Het blijkt nu, dat zonder verplich- tingen van Engeland toch allerlei tot stand kon worden gebracht. Het relaas, dat Sir John Simon van zijn bezoek aan Berlijn en van het rapport van Eden heeft gegeven, is grondiger en feller uitgevallen dan de Engelsche minister het bij voorbaat had bedoeld. Hij is de man van be- middeling, van het afslijpen van scherpe kan- ten. Mussolini heeft hem daartoe echter wei- nig gelegenheid gegeven. Aanhoudend vroeg hij tijdens het relaas naar bijzonderheden, preciese mededeelingen. Sir John Simon heeft zelf verklaard als advocaat nooit zoo scherp door de tegenpartij te zijn ondarvraagd. Mus solini wist wat een gesprek met Hitler kan zijn en hij heeft zeker ook onmiddelUjk begre- pen wat de schrik en teleurstelling, waarmee de Engelschen uit Berlijn waren teruggekeerd, voor achtegrond hadden. Deze discussie heeft politiek resultaat ge- had- Simon had o.a. verteld, dat hij Hitler een bemiddelingsvoorstel had gedaan toen deze het Oostelijke pact verwierp, o.a. met de mo- tiveering, dat hij niet bereid was te vechten ter verdediging van Sovjet-Rusland. Duitsch- land zoo had hij gezegd. behoefde zich daar toe niet te laten binden. Men kon een alge- meen Oostelijk pact van non-aggressie sluiten, waarbij het den leden zou vrijstaan in een overeenkomst met andere leden elkaar bij- stand in geval van aggressie te beloven. Duitschland zou dan niet voor Rusland behoe- ven te vechten, maar Rusland kon heel goed voor Litauen, Frankrijk, voor Tsjecho-Slowa- wijke vechten, enz. Een dergelijke overeen komst lrjkt een merkwaardige politieke en juridische figuur. Het zal dan ook niemand verbazen, dat Hitler haar gevaarlijk en ver- werpelijk noemdis. Op dit denkbeeld van Simon is men echter Zaterdagmorgen te Stresa doorgegaan. Men heeft simon aan den Britschen gezant te Berlijn laten telegra- feeren om het voorstel daar nog eens te op- peren'ev ziet, dezen keer heeft Berlijn toege- stemd, '-choon het zijn kwalificaties hand- haafde. Het laat nu, naar het te Stress wordt voorgestedd, zijn eigen denkbeeld van het bundelen van bilaterale verdragen van non-agressie vallen en blijft bereid tot een algemeen pact, dat dan tegen Duitschland den scherpen kant heeft van de mogelijkheid, dat andere leden elkaar tegen een Duitsche agres- sie hulp beloven. Aan de Fransch-Russisch- Tjsechische samenwerking breederen achtergrond gegeven sluiting van Lithauen uit "de verdragen van non-agressie kan dus geen sprake meer zijn, ofschoon Berlijn tot nog toe verzekerd had op het oogenblik in geen geval een dergelijke overeenkomst met Lithauen te wiUen aan- g-aan. Men moot zioh afvragen wat dit betee- kent of men te Berlijn den loop van zaken te Stresa en Geneve met al te groote bezorgd- heid heeft tegemoet gezien en daarom zich bereid toont ballast uit te werpen, dan wel gen treffen, tot het verleenen van hulp in ge val van agressie. Dit wordt dan iets in den trant van het protocol van 1924, maar met facultatieve deelneming. Op die manier wor den de bondgenootschappen opgenomen in het collectieve veiligheidsstelsel, zooals Engeland dat wenscht, terwijl Engeland zelf zich tot niets behoeft te binden. Dit lijkt heel eenvoudig, kon echter in de toepassing wel eens duizelingwekkend inge- wikkeld blijken. Men denke waartoe de Fransoh-Belgische overeenkomst tot weder- zijdschen steuri bij agressie reeds aanleiding heeft gegeven. En dit is geografisch en poli tiek nog een zeer eenvoudig geval. In Noord- en Zuid-Oostelijk Europa echter zijn veel in- gewikkelder combinaties mogelijk, maar op eenvoudige wijze zijn nu eenmaal de gevaren, waaraan Europa thans blootstaat, niet uit den weg te ruimen. De discussies te Stresa mogen menigmaal scherp geweest zijn, tenslotte heeft men oplos- singen gevonden zooal niet voor de moeilijk- heden van Europa misschien, dan toch in ieder gieval voor de moeilijkheden van de con ferentie zelf. Men zal zich herinneren, dat de Franschen de kwestie van de Duitsche be- wapening voomamelijk voor den Raad van Geneve hebben gebracht uit ergemis over de houding van de Engelschen. Als dezen dan halfslachtig optraden, uit angst voor moeilijk heden, dan zou men hen voor de voile kwestie plaatsen, zoo is de redeneering van Parijs ge weest; Nu moest dat te Stresa geregeld wor den. Men heeft daar met veel gemanoeuvree- over gepraat en heeft daar om te beginnen twee kwestie van gemaakt. Een ervan was de Duitsche aangelegenheid op zichzelf, de andere het principieele vraagstuk, wat men verzinnen kon ter bestraffing van eenzijdige verloochening van verdragen. De Franschen hebben, nu de Duitsche kwestie op die manier van haar principieele beteekenis ontdaan was, gemakkielijk concessies kunnen doen aan de Engelschen als tegenprestatie voor hetgeen de Engelschen te Berlijn nu hebben bereikt. De resolutie, die de Raad te Gen&ve zal aannemen zal van platonischen aard blijven, aldus heb ben de Franschen nu goedgevonden. Zou men te Parijs niet beseffen welk een indruk een platonische venklaring te Berlijn moet maken? Hoe zullen de Franschen verhinderen, dat deze als een triomf van Hitler's politiek zal worden opgevat Zoo gaat het wanneer men een actie begint, die men niet tot een consequent einde kan brengeii. Zoo heeft de Franscbe aangifte te Geneve er voortdurend uitgezien. Zooals wij boven reeds zeiden, is het zeer denkbaar, dat op deze overweging Berlijn het offer heeft willen brengen, om deze schikking mogelijk te maken. Voor Mussolini blijft te Stresa de Oosten- rijksche aangelegenheden hoofdzaak. Hij heeft daarin, zooals te verwachten was, een zeer felle houding aangenomen, een houding zoo scherp, dat zelfs de Franschen er van schrokken. De aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland en sen nazi-regiem in Oosten rijk moesten tot iederen prijs verhinderd wor den, zelfr al zou er een meerderheid in Oos tenrijk voor te vinden zijn, zoo verkondigde hij. Met de Kleine Entente schijnt hij nu goed op weg een verdrag van desnoods militaire samenwerking daarover te sluiten. Berlijn heeft gelijk wanneer het deze politiek ter ver- hindering van Duitsche interventie in Oosten rijk een politiek van Italiaansche interventie noemt. Zij is dit nog niet in feite, maar kan het heel gemakkelijk worden. Men ziet, aan sensationeele dingen ont- breekt het niet te Stresa. Wat het luchtpact betreft, daarvoor schijnt niet al te veel tijd overgeschoten te zijn. Men heeft in ieder geval echter geoonstateerd, dat er aardrijkskundig groote moeilijkheden be- staan voor Engeland zoowel als voor Italie. Dat was bij ons in Nederland niet onbekend. Nu gaat men naar Geneve, om de kwestie van de bewapening van Duitschland daar te behandelen. Er zal niet veel werk overgeble- ven zijn voor den Raad, al verkondigde men te Stresa ook, dat de drie mogendheden met het recht hebben in deze zaak voor den Raad te beslissen. Feitelijk is zij reeds beslist. Maar men gaat nu naar Geneve, omdat er reeds een touwtje met Duitschland is aange- knoopt. meloo, Philippine. De Ruijter en Co., Axel, Nieuwstraat G 90, vlashandel en exporteurs in zaden, inzonder- heid lijnzaad. Als bedrijf wordt uitgeoefend een vlashandel, handel in granen, zaden en meststoffen. Schoenmagazijn „Centraal", Noordstraat 26. Handelsnaam gewijzigd in Van der Sloot's schoenmagazijn en reparatie-inrichting. Tapijtweverij Michiels, Hulst, Asscheweg- straat 66E. Handelsnaam gewijzigd in: Textielcentrale. Als bedrijf wordt thans uit geoefend een vertegenwoordiging van diverse textielfabrieken. Adres gewijzigd in: Burg. Frans van Waesberghestraat B 49, Hulst. Opheff ingen Nemota N. V. Nederlandsche Moquette Tapijtweverij in opr., Clinge, Kapellebrug. Vereffenaar: R. E. A. Vermandel, St. Jansteen. N.S.B.-ER AANGERAND. Een lid van de N.S.B. te IJmuiden, de heer P. is Woensdagavond 12 uur, toen hij met den trein aan het station Velsen was aangekomen, op weg naar huis door ten mmste 10 personen aangevallen en ernstig mishandeld. De heer P. liep eenige gekneusde ribben, verwondin- gen in de zijde en aan het gelaat op. Hij kan een der armen niet meer gebruiken en heeft vermoedelijk een gescheurde spier. De hffer P. is door een dokter verbonden en wordt thuis verpleegd. DE DIEFSTAL BIJ WILTON-F1JENOORD TE SCHIEDAM. De telepaath Maloitz, die speurt naar de daders van den gelddiefstal in het kantoor van de werf Wilton-Fijenoord heeft aa.n de leden van het personeel van de werf de vol gende circulaire gezonden: In verband met den in Februari plaats ge- had hebbenden diefstal met braak heb ik mij in opdracht van de directie belast met de op- heldering daarvan. Reeds heb ik eenig spoor in deze zaak, hetwelk mij de zekerheid gege ven heeft, dat de daders door omstandigheden nauwkeurig met de situatie op de hoogte moeten zijn geweest. In overleg met de direc tie heb ik weten te bereiken, dat indien de daders of medeplichtigen zich zelf melden, zij zullen dooden en dertig vermisten geeischt. In de geheel vernielde stad Borongan (provincie Samar) zijn 37 personen gedood. LASTIGE APEN. De gemeenteraad van Nellore (Madras) heeft een eommissie benoemd, die tot taak heeft de stad te bevrijden van apen, die de bevolking hoe 1 anger hoe meer last veroor- zakem. Deze eommissie kwijt zich buitenge- woon goed van haar taak, want in een week tijds werden meer dan 500 apen gevangen en naar de bergen „verbannen". Men hoopt, dat de apenplaag thans spoedig tot het verleden zal behooren. In een klein en onaanzienlijk hotel te Boeda- pest is, schrijft de Tel., onder behoeftige om standigheden een 71jarige grijsaard overleden, die eens de rijkste man van Zuid-Europa was en de „goudkoning van Zevenburgen" ge- noelmd werd. Alexander Pokol was 45 jaar geleden een eenvoudige onderwijzer, in het kleine Zeven- burgsche dorp Borpatek. In deze streek was vroeger goud gevonden en sedertdien was de goudkoorts nooit geheel verdwenen. De jonge schoolmeester bleef echter van den goud-bacil bevrijd, tot hij een arme boerendochter trouw- de, die als eenig huwelijksgesehenk een kleine, als waardeloos beschouwde goudmijn had mee- gekregen. Dit deed bij den onderwijzer den lust ontwaken zijn geluk te beproeven; hij huurde twee knechts en stak zich in schulden. Het ging als in een roman. Pokol was aan zijn laatste geld toe, toen zijn twee knechts op een goudader stieten, die twee vingers dik was. Pokol was in Cen slag millionnair. Dat was in 1894. Het onderwijzersbaantje werd er aan gegeven en de nieuwbakken mil lionnair liet in de naJbijheld van zijn geboorte- plaats een prachtig kasteel bouwen. In Boe- dapest kocht hij een paleis en schafte hij zich een renstal aan. Het duurde dan ook niet lang of Pokol was de bekendste en populairste man van Hongarije. Geen enkele gast zou er aan durven denken zelf zijn vertering te betalen uiterst armoedig. Evenals dat in andere lsm- den geschied is, passen de arbeidsvoorwaar- den zich aan bij de levensomstandigheden der bevolking: een arme bevolking Wordt door een opkomende industrie uitgebuit. De Japansche ontwikkeling kan en mag niet onderdrukt worden, maar zij moet geleid worden. Wil men de expansie van het Japan sche rijk door oorlogen langs en op den Stil- len Oceaan vermijden, dan zal het noodig zijn, door middel van de internationale organisatie van den arbeid, Japan te brengen tot het aanvaarden van arbeidsvoorwaarden, zooals die ook door andere industriestaten aanvaard worden, maar daarnaast door de economische organisatie van den Volkenbond een regeling van afzetgebieden te treffen. Japan is op de wereldmarkt gekomen in een tijd, dat zijn komst een sterke factor van verstoring moest beteekenen. Japan dwingt daarmede tot het streven naar een zekere or- deining in de wereldhuishouding. EEN DURE BELASTING. Jacobus Jonker en zijn zoon, die verleden jaar den grooten diamant hebben gevonden, welke sindsdien hun naam draagt, en dezen verkocht hebben voor 63.000 pond aan de Dia mond Corporation, zijn voor de inkomstenbe- lasting over het vori'ge jaar aangeslagen voor 22.000 pond. Zij hebben geprotesteerd en ver- zocht o!m de onkosten van de voorafgaande 18 jaren, dat zij naar diamanten gezocht heb ben, in rekening te brengen tot een bedrag van 14.000 pond. De belastingambtenaar heeft echter slechts 2000 pond willen aftrekken. Daarop dienden zij een petitie in bij het Huis van Afgevaardigden te Kaapstad. Harm Oost, het Kamerlid voor Pretoria, zei, dat de fis- cus de wet op zijn zijde had, maar moreel geen recht op het geld kon laten gelden. Het Huis dacht er echter anders over en wees de petitie van de hand, zoodat de Jonkers hun 20.000 pond zullen moeten betalen. VERBITTERD GEVECHT MET EEN ROOVERSBENDE IN GWAEOIR. Een rooversbende teisterde reeds geruimen tijd groote gebieden van het in het Noorde- lijk deel van Voor-Indie gelegen vorstendom Gwalior. De hoofdman der roovers beschouw- - j VTW dlld I liUGl villiCUil V4C1 ilUUf vlu OOOOXlo* ais de „goudkonmg van Zeevenburgen toe- zich alg absoluut heerSCher van de geheele vallig in hetzelfde cafe aanwezig was. Direct 8 moesten de zigeuners komen en onder de slee- pende tonen van de Tziganenmuziek konden de gasten naar hartelust eten en drinken. Ook «f„ov„ d« sedroeg P.M z.ch j een grand seigneur en heele rollen goud en bende de schuil laats van den hoofdman. zilverstukken strooide hij met kwistige hand omsingelen. rond. Als zijn zakken leeg waren trok hij de c s streek. Tenslotte werden troepen samenge- trokken am de bevolking, die onder de voort- durende plundertochten van de gevreesde bende emstig te lrjden had, van deze landplaag gouden knoopen van zijn jas voor de bede- laars. Tot dank voor zijn groote giften voor lief- dadige instellingen werd de goudkoning door keizer Frans Jozef in den adelstand verheven en heette Pokol voortaan baron Pokol von Nagylozna. Toen de opbrengst van zijn goudmijn begon af te nemen, verkocht hij deze aan een Zwit- sersch consortium voor 1.200.000 francs. Daar op ging het snel bergafwaarts; de nieuwe mijnen, die Pokol voor zijn geld kocht, lever- Twee dagen lang boden de sterke muren van den rooverburcbt echter weerstand aan de aanvallen der troepen. Eerst in den derden nacht kon na vele vergeCfsche schietpartijen een kleine bres in de muur geschoten worden. Hierdoor werd het mogelij'k bommen naar binnen te werpen, hetgeen een deel der roo vers een uitval deed wagen. Onder het hevig vuur der aanvallers vonden alle roovers. die de poging tot ontsnapping waagden, den dood. De overgebleven roovers waren hierdoor zoo ontmoedigd, dat zij hun vrouwen en kinderen uit de vesting stuurden. De aanvallers zagen i zicl l,noopt>« _,c1,w«„ .e„ig«n was aldus een Van een uit- Bij het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen werd aangifte gedaan van de vol gende Inschrijving en: Boekhandel en Stoomdrukkerij D. H. Lit- tooij Azn Axel, Prins Hendrikstraat 2b (F.). EigenaaiD. H. Littooij Azn. Beh. filiaal: A Littooij. P. Blommaert, St. Jansteen, Absdaalsche- weg C 96a, handel in bouw- en wegenbouw materialen, aannemer. Cooperatieve Aankoopvereeniging Axel en omstreken G.A., Axel; adres: Zaamslag B 63. aankoop en zoo noodig verwerking van be- noodigdheden voor het landbouwbedi ijfBe- stuur: A. Haak, Zaamslag, voorzitt.er en A Koster, Zaamslag, secretaris. Gevolmachtig- de: Jan Mieras, Axel. ,,Phimos", Cooperatieve Mosselverkoopver eeniging G.A., Philippine, Martk A 171. Be stuurJ. F. Bhocge, Philippine, voorzitter, L Arbroscheer, Philippine, secretaris; R. F. M, Rammeloo, Philippine, ondervoorzitter; O. P F. Rammeloo, Philippine, oommissaris; E. L. de Mul, Philippine, commissaris; J. Gh. C. Rammeloo, Philippine, commissaris. N V. Tapijtfabriek „Clinge", in opriclumg, Clinge, KapeUebrug, tapijtweverij. Venn.: F„ X en A. Tiberghien, alien Tourcoing (Fr. Firma A. van Wijck, Zandstraat 14, papier- handel. Eigenaar: Ch. van Wijck, Zaamslag. W ij z i g i n g e n Th. van de Bilt, Sluiskil, Spoorstraat 8, vlasserij. Uitgetr. eigenaar: Th. van de Bilt, handelsnaam gewijzigd in: Ch. P. van de Bilt. Bedrijf: vlas- en zaadhandel. Nieuwe eigenaar: Ch. P. van de Bilt. A. Butler, Aardenburg, Marktstraat, huis- schilder. Uitgetreden eigenaar: A. Butler. Commanditaire Vennootschap A. W. Jansen, Oostburg, Brouwerijstraat 20b, handel in ef- fecten enz. Uitgetreden procuratiehouderD. P. Porreij. was zuinigheid geboden. Hij kon zijn groot sche allures echter niet afleeren en schonk koning Ferdinand en koningin Marie twee tijd te staken. De hoofdman der roovers maakte met eenige vertrouwden van deze ge- van onaangenaamheden zullen zijn gevrij- konmg reramanu en Konrngm maxie le„enheid gebruik om in de duistemis in de waard, terwijl zij, die inlichtingen geven, de prachtig bewerkte gouden kronen, elk me j naburiere korenvelden te ontvluchten. Niet- uitgeloofde belooning zullen ontvangen. Elventueele bekentenissen of mededeelingen moeten sohriftelijk voor of op Dinsdag 16 April tot mij worden gericht, zonder naam van den afzender op de enveloppe, wel in den brief. Anonieme brieven worden niet in be- handeling genomen. Aan ieder die iets weet, wordt dus in zijn eigen belang aangeraden, alle noodige inlichtingen te verstrekken. Ge- heimhouding is verzekerd. ENGELSCH SCHIP IN BRAND BIJ PORT SOEDAN. De kapitein van het 6555 br. reg. ton meten- de Engelsche s.s. City of Singapore, dat zich op weg bevindt van Rangoon naar Rotterdam- Antwerpen, heeft gemeld, dat er ter hoogte van Port Soedan brand ontdekt is in ruim 1. In dit ruim zijn rijst, meel en katoen opge- slagen. Men heeft onmiddellijk de overige ruimen onder water gezet om aldus te voor komen, dat het vuur verder ohi zich heen grijpt. Indien noodzakelijk zal het schip op het strand worden gezet. Het schip is eigen- dom van de Hall Line Ltd. te Liverpool. S.S. „HAVMOY" VERGAAN. Het Noorsche s.s. ,,'Havmoy",1546 br. reg. ton metende, is Donderdag dertig mijl uit de kust vergaan. Van de achttien koppen tel- lende bemanning zijn er zeven door visschers te Kingston (Jamaica) aan land gebracht. De overiige leden der bemanning, waaronder de kapitein, vonden den dood in de golven. ONAANGENAAM AVONTUUR VAN BRITSCH DIPLOMAAT. Tijdens het afgeloopen weekeind heeft de secretaris van de Engelsche legatie bij den Heiligen Stoel, Hugh Montgomery, een onaan- genaam avontuur beleefd. Hij vertoefde die dagen te Napels en werd tijdens een fietstoohtje in de omgeving van die stad door een politieman aangehouden, die in den diplomaat een door de Italiaansche een gewicht van zes P°nd^ j tegenstaande het direct ingestelde onderzoek Het einde naderde snel. Pokol had de zuimg- j konden de ro0vers niet gegrepen worden. De heid verleerd. Speculatie en mflatie vraten - );roepen siaagden er tenslotte in den burcht te aan zijn vermogen en daarhij kwam nog een groot verdriet; zijn geliefde zoon, die gezant- schapsraad was bij het Roemeensche gezant- sehap in Parijs, overleed. Zonder middelen, ziek en levensmoe kwam Pokol naar Boedapest, waar hij eenzaam en vergeten is gestorven. ARME RIJKEN. De voormalige secretaris van financien en oud-gezant te Londen, A. W. Mellon, die zoo geplaagd wordt door de Amerikaansche be- iastingmannen, is een typisch voorbeeld, dat ook rijke menschen ruimschoots hun zorgen hebben. Hij is voor de eommissie verschenen, welke een onderzoek instelt naar de volgens haar door Mellon gepleegde belastingontdui- king. Het is niet gemakkelijk, wijs te wor den uit de verklaringen van den oud-minister maar het schijnt, dat hij bij een zekere gele genheid voor 50.000 dollar aandeelen in een steenkolenmaatschappij te Pittsburgh had verkocht aan een bank aldaar. Deze zelfde j aanideelen had hij vroeger voor 6 millioen dol lar in zijn bezit gekregen, zoodat hij dus een verlies van 5% millioen op deze transactie leed. Het was echter tevens door Mellon toe- gegeven, dat deze aandeelen onmiddellijk van de bank waren teruggekocht door een com- binatie, die gevormd werd door leden van de familie Mellon zelf. Volgens Mellon's ver klaringen voor de eommissie, zou de verkoop van de aandeelen en er schijnen nog meer dergelijke transacties te zijn geweest door Mellon zelf zijn behandeld, terwijl echter de terugkoop door een familieconsortium was geschied op advies van zijn financieelen raads- man en secretaris Howard Johnson, doch zon der dat hij er zelf, althans aanvankelijk, van had geweten. Daar het verlies van 5% mil lioen door Mellon of door diens accountants bestormen en 14 vrouwen, 4 kinderen en 2 roovers gevangen te nemen. Bij de gevechten zijn 5 roovers en aan de zijde der troepen 1 soldaat gedood. LOOPGRAAF MET 21 LIJK F.N ONTDEKT. In het bosch van Le Marsier is in een uit den wereldoorlog dateerende loopgraaf het stoffelijk overschot van 20 Duitsche soldaten en een officier gevonden. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Duitsche oorlogskerkhof te Mani- court. Wapens en lederwerk waren nog vrij goed behouden. Uit de houding waarin de mannen werden gevonden, blijkt, dat zij op het moment van den dood een stormaanval wilden ondememen, de officier had zijn signaalfluit in den mand. In de loopgraaf werd verder nog een aan- tal brieven, briefkaarten enz. uit het jaar 1917 ontdekt. OPEN VENSTERS. Er zjjn huisvrouwen, die zelfs met het lee- lijkste winterweer vensters eil balcondeuren zoo wijd mogelijk openzetten, zonder er daar- bij op te letten, hoe nadeelig koude tocht is voor onze gezondheid. Weer anderen zijn er, die bijna het geheele jaar door deuren en vensters potdicht gesloten houden: in de zomeilmaanden om vliegen te weren en 's win ters om brandstof uit te sparen. Dat zijn wel de twee uitersten en het is maar heel goed, dat de meeste huisvrouwen hebben ingezien, dat geen van de twee goed kan zijn. Neen, liever bewandelen zij den gulden middenweg, welke alle overdrijving uit den booze acht. Vanzelfsprekend moet ook in de winter- maaaden een woning op tijd worden gelucht, was opgegeven als kapitaalverlies, teneinde om de voor de gezondheid noodige zuurstof Ji. n- 4/\ LrtVomrAn In tiololon imn_ i i x_ l autoriteiten gezochten spion meende te her- kennen. De politie-beambte verzocht hem zijn identiteitspapieren te toonen en toen Mont gomery zijn diplomatieken pas liet zien werd het wantrouwen van den politieman eerst recht gewekt. Volgens zijn meening toch rijdt een diplomaat in een auto en niet op een fiets. De ijverige dienaar van den heiligen Her- mandad verzocht den Engelschman dan ook hem naar het bureau te willen volgen. Hier werd hij eenigen tijd vastgehouden tot dat een beambte van hoogeren rang arriveerde om den arrestant te ondervragen. Weldra kwam nu het misverstand aan het licht, waarna de heer Montgomery onder het aanbieden van de noo dige verontschuldigingen zijn vrijheid her- kreeg. Hoewel de Engelsche ambassade te Rome j het voorval betreurt wordt er geen al te groote j waarde aan gehecht en is zij van meening, dat het incident is toe te schrijven aan te grooten ijver van dsn betrokken politieman. De Brit- sche ambassadeur te Rome heeft het Engel- i sche ministerie van Buitenlandsche Zaken on- j officieel van een en anaer in kennis gesteld en i dit departement in overweging gegeven het i J i»iim ar-.yir-.nir ir, to atfilPTi veraeaigae minder belasting te behoeven te betalen, von- den de belastingmannem het geheele geval min of meer bedenkelijk en hebben zij zelfs te ver- staan gegeven, dat zij er een frauduleuze po ging in zagen tot belastingontduiking. Men zou natuurlijk de Amerikaansche belasting- wetgeving tot in de fijnste finesses moeten kennem, om te weten, of Mellon inderdaad be- denkelijke dingen heeft gedaan, maar het dient te worden erkend, dat Mellon een aantal andere gevallen kon noemen, waarin hij op beurstransacties groote winsten had geboekt, die dan wel degelijk aan de belastingmannen waren medegedeeld en waarvan belasting moet worden betaald. JAPAN OP DE WERELDMARKT. De Internationale Federatie van Christelijke Fabrieks- en Transportanbeidersbonden heeft te Brussel een vergadering gehouden van de bij haar aangesloten bonden in Belgie. Op deze vergadering trad als inleider de heer P. J. S. Serrarens, secretaris van het Intemationaal Christelijk Vakverbond, die het ondeiwerp Japan op de Wereldmarkt be- handelde, waarbij hij de volgende stellingen DE gebruikelij'ke onderzoek in te stellen. ,GRAF ZEPPELIN" SLAAT BIJ HET MEEREN VAN DEN KAREL. Toen het luchtschip „Graf Zeppelin" te Pernambuco aan den landingsmast wilde meeren, brak de kabel, met het gevolg, dat het gevaarte afdreef. Daarbij raakte de Zep- Een der factoren, die bijgedragen hebben tot de volkomen verstoren der vroegere ver- houdingen in de wereldeconomie, is het op- komen van de Aziatische landen als staten met belangrijke industrieele productie. Onder deze staten neemt Japan de belang- rijkste plaats in, nog niet om het percen- tage van zijn productie in het totaal van de pelin" eenige huizen, die door de botsing be- ;n de wereld geproduceerde goederen, maar schadigd werden. Het gelukte echter den de groote potentialiteit van dezen meu- luchtreus weer in bedwang te krijgen en vei- wen industriestaat. lig aan den mast te doen meeren. MEER DAN 100 SLACHTOFFERS DOOR ONWEDERS. Volgens de bij het Roode Kruis ontvangen Ook in het kader van het algemeene Japan sche levenspeil, dat zeer eenvoudig is en waar- op nog maar sinds korten tijd Westersche be- hoeften invloed uitoefenen, zijn de levensom standigheden van den Japanschen arbeider, houdende lucht toegang te verleenen tot woon- en slaapvertrekken en de door de uitademing met te veel koolzuur bezwangerde lucht te ververschen. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 11 April. Eng. s.s. OITY OF CORK, 563, stukg., Antwerpen. Van Ter Neuzen: 11 April. Eng. s.s. THE BARON, 385, ledig, Delfzijl; Eng. s.s. CITY OF CORK, 563, stukg., Dublin. Voor Riemen: 10 Apr. Ned. s.s. PASOHOLL, 166, ledig, Londen. Van Riemen: 11 Apr. Ned. s.s. PASCHOLL, 166, kunstmest, Bridlington; Duitsch s.s. NEPTUN, 943, cokes, Monfacona. Van Bagatelle: 11 April. Noorsch s.s. RUTH, 3224, ledig, Rotterdam. Voor Gent: 10 April. Belg. s.s. CLARA, 481, kolen, Goole; Eng. s.s. STANMORE, 215, j pekkolen, Londen; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, slakken, Immingham; Eng. s.s. SAN- FRY, 481, kolen, Blyth. 11 April. Zweedsch s.s. WALLONIA, 926, ledig, Rouaan; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Eng. s.s. ALOUETTE, 296. ledig, Londen; Lett. s.s. LUCY, 2315, pyriet, Huelva; Duitsch s.s. CHRISTIAN, 573, ledig. Antwer pen; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Ant werpen; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Ant werpen; Eng. s.s. RALLITS, 920, stukg.. Ant werpen. i Van Gent: 10 April. Noorsch s.s. SILJA, 717, pyriet, Oscarham; Eng. s.s. BLACK COCK, 226, stukg., Londen; Belg. s.s. FLORE, 506, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. CLARA, 481, ledig, Goole. 11 April. Duitsch s.s. HINRICH PETERS, 483, ijzer, Gdynia; Eng. s.s. ALOUETTE, 296, ijzer, Londen; Eng. s.s. STANMORE, 215, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. TURAIDA, 1476 restant, Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6