Gemengde Berichten Van onze Adverteerders VOETBAL. i b\\ r\\d^n(3 WIELRENNEN. KECHTSZ AKEN terwijl hij daar werd gecomplimenteerd door den voorzitter der Oranjev-ei eeniging aldaar, den heer Jan van Herlnon. Bloemen werden aangeboden door Suzanna de Zeeuw en werd de oudste inwoner van het Veer, A. Dieleman, die gister zijn 85sten jaar- dag had herdacht, toegesproken. Overigens dankte de burgemeester alien voor de ontvangst hem bereid en werd de tocht vervolgd naar Reuzenhoek. Daar stonden opgesteld de leerlingen der bijzondere scho: onder leiding van het hoofd, den heer J. Fhilipse, die den burgemeester een lied toezongen, waarna de heer Phiiipse, zoowel namens de leerlingen, als namens de bimrtbewoners, den burgemeester een woord van welkom toesprak Namens de school werden door Keetje Dieleman en Neeltje den Hamer bloemen aan- geboden en werd door Janna Hamelink een Woemenmand overhandigd. De burgemeester dankte voor de hem bereide ontvangst en deelde mede, dat de kinderen namens hem konden worden onthaald, hetgeen in een ver- sierd lokaal der school p-laats had en waarbij de jongelui zich best arnuseerden. Ondertusschen reed de burgemeester met gevolg naar Othene, waar hem een ongeveer gelijk e ontvangst was bereid. Ook hier zon- gen de leerlingen der bijzondere school hem een lied toe, waama het woord werd gevoerd door het hoofd, de heer E. Mullier, waarna een dankwoord van den burgemeester voLgde, met »n toezegging van onthaal der schoolkinderen. Ook hier ontbrak de bloemenhulde niet die door Janna Jansen en Wantje Dekker wer den aangeboden. Van Othene ging de rit naar de buurtschap Spui, die voor een deel tot de gemeente Zaam- slag behoort. De schoolkinderen hadden een guirlande ge- vonmd en zongen de kinderen „Dat 's Heeren Zegen op U daal", waarop de heer Van Ham, hoofd der school, de burgemeester toesprak. De heer J. Bakker richtte namens het schoolbestuur het woord tot den Edelachtbare heer S. van Hoeve, waarop het „Wilhelmus" werd gezongen en bloemen aangeboden. Hierna werd aan de aanwezigen thee en sigaren geoffreerd. Nu ging de tocht naar de kom der gemeente. Bij den ingang van het dorp, in de Ter Neu- zensche straat, werd de burgemeester opge- wacht door het bestuur der Oranjevereeniging, welks voorzitter, de heer F. C. Wisse, den nieuwen burgervader verwelkomde. De tocht werd daarop vervolgd naar het gemeentehuis, waar de leerlingen der 3 scholen stonden op gesteld, om den heer Van Hoeve ten aanhoore van de saamgestroomde menigte een wel- komstlied toe te zingen. Vervoigens werd hij toegesproken door den heer Kosten, het oudste hoofd der scholen, waarvoor de burgemeester in gepaste bewoor- dingen dankte. Nu betrad hij met de hem begeleidende heeren het raadbuis, en werd de raadzaal hinnengeleid, waar een plechtige raadszitting was bslegd. Nadat alien plaats hadden genomen, sprak de waarnemende burgemeester, de heer A. de Feijter, als volgt: Edelachtbare Burgemeester Van Hoeve. Alvorens aan u het voorzitterschap van deze vergadering over te dragen, acht ik mij, als waarnemend voorzitter verplicht, eenige woorden van welkom, bij de aanvaarding van uw ambt als burgemeester dezer gemeente toe te spreken. Ik wii u namens den raad, ja, ook namens aJle ingezetenen van Zaamslag, hartelijk geluk wenschen met uwe benoeming tot burgemees ter dezer gemeente. Ik hoop, dat het ambt. dat u staat te aanvaarden, u voldoening zal geven, en dat God u de noodige wijsheid en kennis zal geven, om hier als burgemeester van Zaamslag te regeeren. U moet dat ambt aanvaarden in een zeer zorgvollen tijd, nog altijd heerscht de groote wereldcrisis in zijn voile kracht, die ook in •onze gemeente hoe langer hoe meer gevoeld woVtft. Het is aan "alle zijden donker om ons heen, en er zijn haast geen lichtpunten te be- speuren. We vertrouwen, dat u met al uw kxachten en uw beleid en ervaringen, als lid van den raad gedurende 18 jaren, waarvan 12 jaren als wethouder, en vender als practisch iandbouwer, in deze landbouiwende gemeente, de noodsn en behoeften van de ingezetenen wii ter harte nemen. En wanneer gij uw ambt als burgemeester hier onpartijdig wilt opvatten, geloof ik, dat ik u de verzekering kan geven, dat zoowel de raad dezer gemeente, als de secretaris en het personeel ter secretarie, ont- vanger, politie en vender alls ingezetenen van Zaamslag, uw pogen hiertoe willen steunen, om de aigemeene belangen en den bloei en den welvaart van onze gemeente te helpen be- vorderen. Xk sprak den wenseh uit, dat het u gegeven moge zijn, dat God u het leven spare en de kracht en de wijsheid geeft, om vele jaren als burgemeester van Zaamslag te mogen regee ren, en wanneer gij dan een burgervader zult wezen, over alle rangen en standen, rijk of arm of behoorende tot den middenstand en neringdoenden, in bunne gezindten en gewoon- ten, tot op z-ekere hoogte wilt eerbiedigen, dan zullen we zeker in u een burgemeester heb- ben, waarover we tevreden kunnen zijn. Ten slotte spre-ek ik den wensch uit, dat u het sohip der gemeente, dat zich te midden der branding bevindt, door de vele klippen in vei- lige haven moogt voeren. Ik wensch ook uwe eehtgenoote en uw ver- dere familie geluk met deze benoeming en uwe aanvaarding van dit hooge ambt als eerste burger dezer gemeente. Dat u alien nog lang voor elkaar moogt gespaard blijven en elkan- der moge steunen, in deze moeilijke tijden. Mag ik nu overgaan om u den ambtsketting te overhandigen en om te hangen. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat u hem mmmer moet gebruiken, dan bij hoogtijden en festivi- teiten. Deze ambsketen is het symbool van het Gezag. Ik hoop, dat u hem nooit noodig zult hebben om dat Gezag te handhaven. Nogmaals gelukgewenscht met de aanvaar ding van het burgemeestersambt en mag ik hiermede den voorzitterszetel aanbieden? Ik hoop, dat u er veel gebruik van moogt maken De burgemeester, de beer Van Hoeve, be- antwoordde deze toespraak als volgt Mijne Heeren. Bij bij aanvaarding van het ambt van burge meester onzer gemeente, zij bet mij vergund, van deze plaats mijn dank te betuigen aan Hare Majesteit onze geeerbiedigde Konmgin voor het in mij gestelde vertrouwen om mij te benoemen tot burgemeester dezer gemeente. Aan Zijne Excellentie den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en den Commissaris der Koningin in Zeeland zeg ik eveneens mijn dank voor hun voordracht en aanbeveling, gelijk ik dat doe aan alien die in meerdere of mindere mate deze benoeming hebben helpen bevor- deren. TTT. Bovenal dank ik God Almachtig, aan Wien ik belijd, dat Zijn voorzienig bestel mijn weg tot hiertoe geleid heeft. U, mijnheer De Feijter, betuig ik mijn dank voor de vriende-lijke woorden van welkom en gelukwensch, zoo juist tot mij gericht; ik weet ook de tolk te zijn van den raad en de ge meente, als ik U hartelijk dank zeg voor de voortreffelij-ke wijze waarop gij, tijdens de vacatuxe, het ambt van burgemeester hebt waargenomen. Hoogst ernstig mijne heeren, zijn# de tijden die wij beleven, ook de openbare lichamen ontgaan de gevolgen der tijdsomstandigheden niet, mitsdien ook niet de ingezetenen. Het is voor mij geen gemakkelijke taak om als burgemeester op te treden en ik aanvaard dit ambt dan ook niet zonder schroom. Vanzelf gaan onze gedachten terug tot hem die zoo lange jaren aan het hoofd der ge meente gestaan en lief en leed op zoo'n on- dubbelzinnige wijze gedeeld heeft met de in gezetenen. Al zal het in den beginne moeilijk vallen in het voetspoor van onzen geachten ambtsvoor- ganger te gaan, toch stel ik mij voor alles te doen wat in mijn vermogen is om werkzaam te zijn in het belang onzer gemeente en haar bloei en vooruitgang te bevorderen en de mij opgedragene taak trouw en eerlijk te ver- vullen. Om daarboe te kunnen geraken vraag ik heeren raadsleden, uw aller medewerking, in- zonderheid richt ik mij tot u heeren wethou- ders, met wie ik het dagelijksch bestuur der gemeente uitmaak. In dat verband doe ik een beroep op het gemeentepersoneel, speciaal wend ik mij tot mijnheer den secretaris. Als man van rijpe ervaring met de administratie der gemeente terdege bekend, kunt gij voor mij een krachtige steun zijn. Ik hoop op uw door mij zeer ge- waardeerde werkkracht te mogen rekenen. Moge ik verder vertrouwen op den steun van alien, die op eenigerlei wijze met de ge meente samenleven en tot haar welzijn mede- werken. Onder meer denk ik aan de gemeen-te- zoowel als aan de Rijkspolitie. De hoop uit- sprekend dat het niet noodig zal zijn voor emstige feiten te moeten optreden, reken ik volledig op Uwe medewerking en wat God verhoede wanneer een aanslag mocht be- raamd worden tegen het wettig gezag, gij zonder aarzelen aan mijn zijde zult staan om dit tegen te gaan en voor de handhaving van dat gezag te waken. Ook wii ik gaame van deze plaats denken aan de pers, de gemeente in haar belangstel- ling aanbevelend. In mijn hart ligt de bede, dat God Almachtig mij de gezondheid, kracht, lust en gelegenheid moge geven om in het belang van onze ge meente en zijn inwoners werkzaam te zijn. Ik besluit met de bede die ons aller instem- ming moge hebben: Vader, sla ons steeds in liefde gade, Zoon des Vaders schenk ons Uw genade, Uw gemeenschap, Geest van God, Amen, zij ons eeuwig lot. Hiermede mijne heeren aanvaard ik het voorzitterschap van uwen Raad. -♦Tadat de raadszittijig was gesloten, hield burgemeester feceptie, waarvan door de verschillende waardigheidsbekleeders werd gebruik gemaakt. Daama werd een stoet geformeerd, die door de straten der gemeente trok. Wij komen daarop in het volgend nummer terug. „0E MAGNEET". Het zal niet lang meer duren of de Noord- straat is van Noord tot Zuid geheel door etalages ingenomen. Zoo opende Zaterdag j.l. het schoenenmagazijn ,jDe Magneef haar nieuw filiaal in het pand Noordstraat 67a, waar de weliswaar kleine doch sierlijke dtalage een beeld gaf van de vele en velerlei modellen die de scchoenindustrie thans biedt, terwijl in den winkel zelve de zijwanden geheel zijn in genomen voor het rangschikken van den win- kelvoorraad. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Districtswedstrrjden. OostZuid NoordWest WestZuid (finale) Kampioenschap van Nederland: DWSAjax Go Ahead Ajax PSV Velocitas DWS gsp. gew. gel. verl. 2 3 1 1 3 2 2—1 1 1 3 pnt. 4 4 2 DE WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederland. DWS—Ajax. 0—1. Te Amsterdam had in het Stadion de eerste ontmoeting plaats tusschen de twee Amster- damsche clubs in hun strijd om het behalen van de hoogste eeretitel: Kampioen van Ne derland 19341935. Het is inderdaad een strijd geworden, want er is van beide zijden verba- zend hard gewerkt en gezwoegd. Tot op de laatste oogenblikken, ja zelfs de laatste se- conden was de stand nog blank en nlemand dacht nog aan een overwinning van een der clubs. De scheidsrechter raadpleegde reeds zijn horloge voor het eindsignaal toen Ajax onverwachts doelpuntte en daarmede de wed- strijd won, want er werd zelfs niet meer af- getrapt. AFDEELING IV. Tweede Klasse. TerneuzenDOSKO. 62. 1—3 1—5 1—3 0—1 Afdeeling IV. 2e klasse A. TerneuzenDOSKO VlissingenZeelandia gsp. gew. gel. verl. pnt. 18 15 2 1 32 18 11 2 5 24 18 8 6 4 22 17 10 7 20 18 9 1 8 19 18 8 9 17 18 5 3 10 13 17 5 2 10 12 18 4 3 11 11 18 1 6 11 6 Middelburg Vlissingen DOSKO Terneuzen De Baronie TSC RBC Zeelandia Breda Alliance Alliance twee punten in mindering wegens staken wedstrijd TSC^Alliance. doelp. v.—t. 2—0 2—1 5—0 0—1 0—7 6—2 2—3 doelp. v.—t. 75—20 46—23 34—28 5543 49—50 5043 35—52 28—45 25—57 27—54 3e klasse A. OranjeHulst 'Hulst Axel De Zeeuwen Breskens Vlissingen 2 Terneuzen 2 Sluiskil Hoofdplaat Oranje Oranje gsp. gew. gel. verl, 16 15 16 16 15 15 16 15 14 12 11 9 8 6 6 5 4 2 3 3 4 7 7 7 11 11 10 pnt. 25 23 21 17 14 14 10 8 4 1—9 doelp. v.—t. 41—21 60—19 30—20 40—43 30—27 26—31 24—45 26—34 20—62 twee punten in mindering we gens staken wedstrijd OranjeDe Zeeuwen. Prom.-degr.-wedstrijden uit andere afdeelingen. ZWOvermaas HVV—HBS HengeloSCH Frisia(Hoogezand Wedstrijd KNVB-beker. JulianaSparta 2—1 2—1 2—2 0—2 5—0 Voor het bestuur van Terneuzen was het jammer, dat de regen, die even voor den wedstrijd viel, vermoedelijk velen zullen heb ben weerhoudem om deze laatste thuiswed- strijd te komen bijwonen. Bij den aanvang van den strijd was het droog en het is heel den wedstrijd droog gebleven, zelfs kwam bij de tiweede helft nog een mat voorjaarszonnetje en was het feitelijk goed voettoalweer te noe- men. Niet zoodra had Terneuzen afgetrapt of het doel van DOSKO kwam in gevaar door een formidabel schot van Laurens dat juist langs de palen vloog, to eenige seconden later ging een kans verlorea als J. Hamelink in buiten- speipositle stond laen hem den bal werd toe- gespeeld, en dadelijk daarop Kouwijzer het voorbeeld van Laurens volgt. Het begin is wel sensationeel te noemen want kans op kans ontstaat voor het DOSKO-doel en onbe- grijpelijk is het dat in de eerste 5 minuten niet twee of driemaal wordt gedoelpunt. De geschiedenis uit zoovele wedstrijden herhaalt zich als DOSKO zich even uit de rood-zwarte ontknelling loswerkt, Dooms een zeer ge makkelijke bal, niet met de handen opvangt, waarvoor hij alle gelegenheid had, maar gran- dioos er over trapt, waarop de linksbuiten van DOSKO met een boogje het leder voor het doel plaatst en de middenvoor met een kopbal zijn club de leiding bezorgt, na 5 min. spelens 01. Terneuzen blijft echter sterker en de aan- vallen volgen op elkaar, waarbij eenmaal M. Riemens goed voor zet en Van der 'Hooft hard inschiet, doch de rechtsback nog tot hoek- schop kan verwerken. Niet zoodra is deze afgeslagen of de voorhoede van DOSKO is in actie, waarbij de linksbuiten een mooie kans verknoeit, door het leder met de hand aan te raken. Laurens gooit het spel goed open, want men speelt te kort en dit is wel den ge- heelen wedstrijd door zoo gebleven, waardoor de overwinning langer op zich liet wachten dan noodzakelijk was. Van den Eeckhout krijgt van Laurens den bal en volgt er een voorzet, die evenwel te scherp is, waardoor de doelman kan ingrijpen voor het midden- trio er bij is. Als bij een volgenden aanval van Terneuzen de keeper van DOSKO den bal uit de handen wordt geloopen, kan de linksback nog juist corner plaatsen. De linkshinnen van DOSKO wii het eens alleen probeeren doch na een paar spelers te zijn gepasseerd kan Geensen nog juist vlak voor doel hem den bal afhandig maken. Als daarop de rechtsback van DOSKO mist weet Van den Eeckhout hiervan gebruik te maken en de stand is gelijk 11. De druk op .het doel van DOSKO blijft voortduren want de heele verdediging van Terneuzen doet daaraan mede en Geensen en Van de Wege staan op de helft van het veld, telkens het leder retoumeerend. Als Kouw- ijzer en C. Riemens goed comhineeren, den ken de verdedigers van DOSKO dat de eerste zal schieten, doch deze centert naar Riemens en Terneuzen heeft de leiding genomen, 21. Als aan Terneuzen een paar vrije trappen worden toegekend bemerken wij, dat de links- half van DOSKO de eigenaardigheid heeft om telkens den bal nog een duwtje te geven, ver moedelijk om zijn achterspelers gelegenheid te geven zich goed op te stellen, hetgeen niet sympathiek aandciet. Ben aanval van de linkervleugel van DOSKO wordt door Van Pienbroek op zeer tactische wijze onderbrokeh. Kouwijzer moet hierop als hij den bal krijgt toegespeeld, zich wat teveel naar rechts werken waardoor zijn tref- kans kleiner wordt, toch probeert hij het evenwel zonder succes. Als de rechtgbuiten van Terneuzen eenige malen achtereen goede kansen door slecht plaatsen doet voorbijgaan, lost hij daarop een hard schot dat door de zij- paal wordt gekeerd. DOSKO kan zich nu wat loswerken maar dadelijk wordt de aanval weggewerkt en lost Laurens een schot dat juist tegen de bovenlat komt en hierop door den doelman verdto wordt geexporteerd. Als de middenvpor van DOSKO naar voren treedt begaat Van de Wege even huiten het strafschopgebied een overtreding. De vrije trap kan Van Pienbroek nog juist tot hoek- schop verwerken. Nogmaals keeren de gas- ten terug doch wegens het buitenspel staan van een der spilers gaat de kans voorbij, waarop de eerste helft ten einde is. Na de rust vdlgen kort op elkaar eenige aanvallen van Terneuzen, eerst trapt Van den Eeckhout in het zjjnet en daarop schiet Lau rens naast. Bij een aanval van DOSKO kan Dooims het leder opvangen, waama Terneuzen tot tweemaal toe een hoekschop te nemen krijgt. Als Van Pienbroek een bal mist, kan de linkervleugel van DOSKO doorbreken, en snelt de linksbinntai op Dooms af, die ver- zulmt door uit te l6d|en het gevaar af te wen- den en hij wordt dan ook gepasseerd 22. Niet zoodra heeft Kouwijzer weder een poging gewaagd of de rechtsbinnen van DOSKO wii het alleen probeeren en passeert wel 3 spelers van Terneuzen, maar de juiste wijze is dat toch niet en het levert alleen een hoekschop op. Nog altijd handhaaft Terneu zen het korte samenspel en kan daardoor de verdediging van DOSKO gevaar voorkomen, doch eindelijk komt door Kouwijzer het derde doelpunt 32. Een fellen aanval van DOSKO volgt daar op, maar nauiwelijks is deze afgeslagen of aan de andere zijde dreigt het gevaar en krijgt Terneuzen een hoekschop te nemen, die goed geplaatst, eerst wordt afgeslagen doch Van Pienbroek ontvangt 't leder en via de boven lat gaat het leder voor de vierde maal langs den doelverdediger, die eerst nog een ap- plausje heeft in ontvangst te nemen als hij kort achter ei'kaar reddend optreedt. Bij een schermutseling voor het DOSKO- doel schijnt een der achterspelers van DOSKO gekwetst te zijn, althans hij blijft achter de Ilijn nabij het doel staan. Het is begrijpelijk dat hierdoor DOSKO ge- handicapt werd en nu trad Terneuzen geheel op den voorgrond, hoewel men het korte samenspel bleef handhaven. Als Van der Hooft een aanval van DOSKO heeft onder- drukt krijgt M. Riemens vlak bij de zijlijn nog den bal, plaatst daarop voor het doel en Kouwijzer maakt hiervan een dankbaar ge bruik. 52. Men raakt vermoeid en het spelpeil zakt aanmerkelijk. Bij een aanval van Terneuzen vangt de keeper het leder op, doch J. Hame link lo-opt den bal uit diens handen, waarbij de bal tot hoekschop gaat. Laurens krijgt daarop een prachtkans als hij het leder vlak voor het doel toegespeeld krijgt, maar nij trapt te hard en het schot gaat over. Bij een duel tusschen Kouwijzer en twee verdedigers van DOSKO kan hij den bal nog naar Lau rens -doorgeven, die nu heel kalm het laatste doelpunt scoort 62. De tijd is nabij en spoe- dig klinkt dan ook het eindsignaal van deze laatste oompetitiewedstrijd op eigen veld. Indien het nu aan Terneuzen mocht geluk- ken om hij de eerstvolgende strijd tegen Zeelandia te winnen, dan neemt zij de derde plaats in de ranglijst in, hetgeen een mooi eindresultaat mag genoemd worden. VlissingenZeelandia. 23. Daar heeft zoowaar Vlissingen tegen Zee landia nag een veer moeten laten en moest de laatste wedstrijd van de rood-witten een nederlaag worden. De rust ging in met een gelijk spel 11, doch in de tweede helft maakt-e Zeelandia ras twee doelpunten en eerst tegen het eind kon Vlissingen den achterstand verkleinen, doch hoewel Vlissingen er alles opzette om toch nog een gelijk spel te ver- krijgen, het mocht niet baten, daar Zeelandia alle kracht in het verdedig-en zocht. In de ranglijst brengt het voor Vlissingen geen ver- andering. Het kan echter als een goede waar- schuwing beschouwd worden voor Terneuzen, die met Zeelandia de competitie 19341935 zal sluiten. (Ingez. Med.) Derde klasse. OranjeHulst. 19. Hulst heeft haar laatste wedstrijd beeindigd met een overgroote overwinning en staat thans bovenaan in de ranglijst, zoodat zij op z'n minst een beslissmgswedstrijd zal hebben te spelen indien tenminste ook Axel het voor beeld van Hulst nog kan volgen. Zoo niet, dan is het "Hulst die in de promotiewedstrijden zal uitkomen. Oranje hield de eerste twintig mi nuten goed stand, maar toen werd Hulst over- wegend sterker en het werd een eenzijdige strijd. Bij de rust was het reeds 06 en de stand was reed 09 toen Cattoir aan Oranje de eer liet om althans een tegenpunt te ma ken. De belangstelling was v-ooral van Axel- sche zijde groot, die natuurlijk de stille hoop koesterden dat Oranje zich tegen Hulst zou weten te handhaven, doch de meerderheid van Hulst liet geen twijfel over. TOEGANGSKAARTEN WEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND. Vanwege het bestuur van den Zeeuwschen Voetbalbond meldt men ons, dat de prijzen voor de kaarten voor den wedstrijd Belgie Nederland in verband met de devaluatie van de franc, als volgt zijn gewijzigd: -overdekte tribune (vak G) f 5,70 kost thans /4,30; b. overdekte tribune (vak L) 4,60 kost thans /3,40; onoverdekte tribune (zitplaatsen) 3,30 kost thans /2,50; staanplaatsen f 1,35 kost thans f 1,05. Alle kaarten met gratis toegang tot de Wereldtentoonstelling. Rangen a en b zijn uitverkocht. In verband met de enorme aanvrage wordt verwacht, dat ook de overige kaarten binnen enkele dagen zijn uitverkocht. Voor iedere aanvrage, moeten de voor de aangevraagde kaarten verschuldigde gelden vermeerderd met 0,50 voor aan deel in de gemaakte kosten en de kosten voor aange- teekende toezending der kaarten, tegelijkertijd per postiwissel worden toegezonden aan M. D. P. L. Hackenbeng, penningm-eester Z.V.B., Lange Burg B 3 te Middelburg. Zoolang de voorraad strekt, zullen aanvra- gen in behandeling worden genomen in volg- orde van binnenkomen. Aan particulieren zullen ten hoogste twee kaarten per aanvrage worden toegewezen. Aanvragers, die de gelden reeds hebben op- gezonden ontvangen het teveel betaalde bij de kaarten terug. WIEUERB A A N TER NEUZEN. Blijkens de reeds verspreide aanplakbiljet- ten zal de wielerbaan te Ter Neuzen op Tweede Paascbdag haar openingswedstrijden h-ouden van het komende seizoen. Gezien de samenstellmg der koppels mogen we een prachtigen wedstrijd verwachten, omdat er verschillende namen van renners op voorko men, waarvan bekend is dat zij het tot hun eer rekenen de overwinning te behalen. Van- zelfsprekend gaat ook onze belangstelling uit, naar de voorwedstrijden omdat daar mede in uitkomen verschillende Zeeuwsch-Vlaamsche jonge renners, die gedurende den afgeloopen winter kosten noch moeite hebben gespaard, om te Gent of te Antwerpen op de winter- banen zich te oefenen. Laten we hopen dat het slechte gure weer van de laatste weken, met de Paaschdagen moge plaats maken voor een warme lentezon, dan mogen we er van verzekerd zijn dat op de 2e Paascbdag een zeer groot aantal bezoekers en sportliefheb- bers getuige zullen willen zijn, van de prach- tige wedstrijden die er op de Ter Neuzensche wielerbaan alsdan zullen worden gehouden. i ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. De verdere behandeling van de strafzaak tegen A. I. C., wethouder te Aardenhurg, ver- dacht van smaad ten opzichte van den burge meester van St. Kruis, in een door eerstge- noemde destijds in het dagblad ,,de Zeeuw" geplaatst ingezonden stuk, nopens de gedra- ginigen van laatstgenoemde ter gelegenheid van de in Juni van het vorig jaar te St. Kruis gehouden kermis, waarvan de eerste behan deling voor de rechtbank plaats had op 15 Maart ji., werd Vrijdag met gesloten deuren voortgezet. FELLE BRAND. Zaterdagnacht omstreeks half twee is brand uitgebroken in een woning aan de Prinsen- hofstraat te Zandvoort, bewoond door den heer J. Kooper. Tengevolge van den wind stond de bovenverdieping in een oogwenk in liohter- laaie. Op den zolder was een aantal strand- stoelen opgeslagen, waarin het vuur volop voedsel vond. De brand, die door amwonenden werd be- merkt, greep zoo snel om zich heen, dat vrij - wel niets kon worden gered. De heer K. moest met zijn twee zoons van 10 en 12 jaar het huis in nachtgewaad in allerijl verlaten, met ach- terlating van al zijn bezittingen. De bovenverdieping is geheel uitgebrand, zoo ook een sehuur, terwijl beneden groote schade werd aangericht. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP TE KAMPERLAND. Te Kamperland (gemeente Wissekerke) had Vrijdagmorgen een emstig ongeluk met doo- delijken afloop plaats. Terwijl de arbeider D. Bouterse behulpzaam was bij het dorschen met een machine, brak de drijfriem. De riem vloog met zulk een kracht tegen zijn lichaam, dat B daardoor zwaar gewond werd. Dr. Gel- derman, welke spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk, alwaar hij des avonds is over- leden. De ongelukki-ge is 55 jaar oud en laat een vrouw met 10 kinderen achter. PENSIONHO UDER VERMOORD OP SCHIERMON NIKOOG. Omtrent deze verschrikkelijke misdaad meldt ,JDe Oourant": Zaterdagavond werd-en d-e eilandbewoners opgeschrikt door de verschrikkelijke tijding dat uit den put in -den tuin van een der land- huisjes aao den Badweg het lijk was opge- haald van den sedert een week spoorloos ver- dwenen 64-jarigen pensionhouder H. J. Kerst- holt. De tijding, die zich als een loopend vuur- tje over het eiland verspreidde, veroorzaakte begrijpelijkerwjjze een geweldige opschudding, daar nog nooit zulk een gebeurtenis op het vreedzame eiland is voorgevallen. „Ingenieur RiddeP'. Zaterdag 6 April j.l. kwam op het eiland iemand aan, ,,-die zich ingenieur Ridder" noem- de. Hij deelde mede, dat hij uit Den Haag kwam ten einde de Electrische Centrale te controleeren. De dienstdoend-e ambtenaar kreag echter op zijn verzoek zich te legiti- meeren, een ontwijkend antwoord. De ..ingenieur" verwijderde zich toen en kreeg daarna contact met den heer Kerstholt, met het resultaat, dat hij den nacht en ook de eerstvolgende dagen onderdak kreeg in een der onbewoonde villa's aan den Badweg, welke toebehoorden aan den heer Kerstholt. Omtrent hetgeen zich daar heeft afgespeeld tusschen den „ingenieur" en het slachtoffer en hoe het den vreemdeling is gelukt -het ver trouwen van den heer Kerstholt te winnen, tast men in het duister. Het volgende staat echter vast: Op den avond van denzelfden dag zond Kerstholt een jongen, die veel bij hem vertoefde, naar het dorp om eenige boodschappen te bestellen, die hij den volgenden dag zou brengen. Zondag- morgen even v66r kerktijd deelde de .inge nieur" den jongen aan diens woning mede, dat hij niet meer bij den heer Kerstholt behoefde terug te komen, daar hij, ir. Ridder, thans eigenaar was geworden van de huizen met bij-behoorende eigendommen van den heer Kerstholt. Hij zeide verder, dat de heer Kerst holt het eiland reeds had verlaten. Die nz elf den Zondag toonde de „ingenieur" aan verschil lende personen een papier, een koopooniract naar hij zeide, onderteekend door den heer Kerstholt. Onwaarheden. Den volgenden dag liet de burgemeester den ingenieur" voor zich verschijnen. Deze deelde o.a. mede, een notaris te zullen laten over- komen, ten einde de koopacte te laten passee- ren. Hij toonde den burgemeester het voor- loopig contract, dat als koopsom een bedrag van f 16.000 vermeldde en zeide, dat de heer Kerstholt naar notaris Bolwijn te Anjum was vertrokken. Hiero-p vroeg de burgemeester telefonisch den notaris of de heer Kerstholt zich hij hem had vervoegd, hetgeen niet het geval bleek te zijn. De notaris arriveerde nog denzelfden nacht per extra gelegenheid op het eiland. Hij stelde zich in verbinding met den „in- genieur" en vroeg dezen hem de koopsom te toonen. Ridder deelde hierop mede, dat hij het geld bij een zakenrelatie in Utrecht had, welke mededee-ling bij informatie echter onwaar bleek te zijn. De burgemeester vond in een en ander aanleiding den „ingenieur" op transport te stellen naar Leeuwarden, waar hij na een voorloapig verhoar weder op vrije voeten werd gesteld. Afgrijselyke ontdekking. De afwezigheid van den heer Kerstholt be- gon intusschen bij een buurman, den pension- bouder Van Gennep, argwaan te wekken. Men ging bij familie in Groningen informeeren of hij daar was. Toen bleek, dat dit niet het ge val was, stelde een zoon van het slachtoffer zich in verbinding met den burgemeester van Schiermonnikoog. Deze stelde onmiddellijk met den gemeente-veldwachtcr en enkele bur gers een onderzoek ter plaatse in. Er werden geen sporen van geweld gevonden; het gor- dijntje voor de buitendeur was echter ver- scheurd. Het onderzoek werd daarna buiten voortgezet. Een der m-edehelpende burgers, den heer J. Drent, viel het op, dat in een vuil- nisput achter den tuin waarin wat water stond, zich verschillende voorwerpen, zooals enkele emmers bevonden die nog tamelijk nieuw waren. Hij maakte den burgemeester hierop attent, waarop men de voorwerpen, waaronder ook beddegoed, met bloedvlekken uit den put haalde. Wie schetst hun afgrrjzen, toen plot- seling een hand te voorschijn kwam. Met een hark werd daarop uit het water onder in den put het lichaam van den heer Kerstholt opgehaald. Een prop in den mond. Het slachtoffer had een prop in den mond, waaruit het vermoeden is gerezen, dat de heer Kerstholt, toen hij in den put werd geworpen, nog in leven moet zijn geweest. Het lijk heeft men, met het oog op het onderzoek, in den zelfden toestand, onder bewaking bij den put laten liggen. Zondagmorgen arriveerde met het recherche- vaartuig ,,Laman de Vries", het parket uit Leeuwarden om een onderzoek in te stellen Zondagmiddag te half-vier is het weer ver- trokkcH Inmiddels is komen vast te staan, dat de „ingenieur" geen ingenieur is. Het blijkt te zijn de ton en twintigjarige G. A. Rdddering uit Utrecht. Uit hoofde van een ander feit was hij in Utrecht reeds op 11 April j.l. gede- tineerd. Met de postboot van vijf uur is het lijk naar Oostmahom vervoerd, om van daar naar Leeu warden te worden overgebracht, waar sectie zal worden verricht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2