Predikbeurten Sport Feuilieion-vertei linger* Gemengde Berichten Burgerlijken Stand HOEK. AXEL. SAS VAN GENT. KLOOSTERZANDE. RECHTSZAKEN. VOETBAL. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. 'Toen de brandweer uit Arnemuiden met de Iiandspuit ter plaatse kwam, was er van de scbuur niets meer te redden, doch liet op eenigem afstand staamde woonhuls bleef, mede dank zij het naar een andere zijde gaan van de vlammen, gespaard. In een tegen de schuur aangebouwde betonnen hokje bevonden zich een drietal vaten benzine, die zijn ver- wijderd toen de brand reeds eenigen tijd woedde, docb nog tijdig genoeg am verder ahheil te voorkomen. Rurgemeester Horninge was op de plaats van den brand aanwezig en nam deel aan de leiding van bet blusschings- werk Van een uit de ricbting Philippine komende personenauto liep juist ter hoogte van de oprit naar de kade bet linkervoorwiel van de as. Doordat de chauffeur hierdoor de madht oiver zijn stuur verloor liep de auto regelrecbt naar een daar langs den rijweg loopend diep water, waarvan bij ecbter op den rand bleef hangen. Nadat het wiel weer op zijn plaats was aan- gebracht kon de reiziger zijn weg vervolgen. Vaststelling groslijst. Door de Christelijk-Historische kiesvereeni- gxng albier zijn in onderstaande volgorde candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraads- yerkiezingon in Juni: 1. P. J. van Bendegem; 2. P. de Jonge; 3 Herns. Smies Cz.; 4. Jasp. Heijnsdijk Gz.; 5. Jait. de Kraker; 6. Mart. Wieland. HET CENTRUM. „De Witte". Zaterdagavond zal de Vlaamsche „wittekop" zijn debuut maken op Zeeuwsch-Vlaamschen bodem. Het allemieuwste product van onze Zuiderburen met het zoo typische en smeuige Vlaamsche dialect maakt deze film indien niet mooier, beter en amusanter, dan toch zeker gelijkwaardig aan de hooggeroemde films ,,De Jantjes", „Bleeke Bet" en „Op Hoop van Zegen". ,,De Witte" toch is de kapoen, die emmers omgooit, suiker bij pollepels gapt, de mole- naarsvrouw laat ophijschen, stottert wanneer hij zijn vragen moet opzeggen, maar toch in zijn fantastische kracht geweldig is als door ihet lezen van Hendrik Conscience's Leeuw van Vlaanderen de geest over hem is vaardig geworden. Teer en hartelijk is zijn mede- leven in lief en leed met de herbergiersdoeh- ter, het schoone Lieske waarop zijn ouderen broeT Nis smoorlijk verliefd is. Treske is de dienstmaagd van de ouders van „De Witte", wier liefde voor Nis niet beantwoordt wordt. Lieske is echter op goeden voet met Hein Henke, een jong onderwijzer die pas op bet dorp is maar voorloopig verklaren zij elkaar bun stille maar niet minder vurige liefde niet. Een bron van jalouzie is dus aanwezig en ,,De Witte" wordt als hij weer eens voor straf na moet blijven gebruikt als boodscbapjongen die een brief moet overbrengen waarin een liefde- gedicbt op Lieske voorkomt. Mijnbeer Boon de muziekleeraar van het dorp kan de tekst van de parodie op Lieske uitstekend fen eigen bate aanwenden en hij weet ook beslag te leg- gen op dezelve en bij een puik glas wijn ont- staat in samenwerking met een vriend uit de stad, een „tenor", een poetische liefde-wals die weldra door het dorp klinkt. Dra blijkt dat Hein zijn jaloerscbbeid te ver heeft gedre- ven in zijn verdenking van Lieske met haar sympathie voor Nis. De genegenheid van laatst genoemde openbaart zich meer en meer voor Treske, de ouderlijke dienstmaagd. En ander- lwani wordt „de Witte" als koerier gebruikt, ditmaal met een epistel van de tenor" uit de stad met bestemming aan den ondermeester Henke. Als de stadsche mijnbeer spreekt van „den onderwijzer" denkt ,,De Witte" vanzelf- sprekend aan den „bovenmeester", want Henke is bij de jongens alleen bekend als „de nieuwe". De liefdesydille's worden vaak ver- stoord, maar Hein en Lieske worden evenals Nis en Treske toch tenslotte gelukkige paren. Maar het is niet deze liefdes-intrige die de •filiTT maakt wat bij is. Dat doet de figuur van de Vlaamsche stouterik, die de rok van de mulderin omhoog doet gaan, die ondanks moeders verbod gaat zwemmen en zich onder een hooi-opper moet verstoppen als de roep weerklinkt: „Uw moeder komt af En vanzslf speelt de bengel ook zijn rol bij de ontknooping waar zijn hart verteedert wordt door Lieske's tranen. Maar ook zijn eigen vriendinneke Marieke speelt daarbij een hoogst belangrijke rol en hij neemt haar bij het einde overgelukkig in zijn armen, danst met haar en geeft haar een hartelijken kinderzoen. En zoo zien wij wat bet einde is van ,,De Witte" en zijn geschiede- nis. Een film waarin de humor hoogtij viert met een kostelijk stukje Vlaamsche kermis, prachtig mooie buitenopnamen en levende dialoog. De stem der liefde. Het twgede hoofdnummer is meer gestemd op de zang en men zal daarbij ziCh kunnen verlustigen in bet mooi stemgeluid van den tenor Wittrisch, die naast de bekoorlijke Ma ria Beling, de hoofdrol vervult. 'Het is een een- voudige geschiedenis met tal van vroolijke momenten en aardige vondsten, waarbij de ge- trouwe huisknecht zijn meester goed be- scbermd tegen al te indrinigerige scbwarmen- de jonge meisjes. Maar de film zegt het reeds, de stem der liefde zal ten slotte zegevieren en als Seppl, de huisknecht, bezig is de zaak gnmdig te bederven, moet de tenor wel han- deOend optreden en zoo volgt dadelijk daarop de ontknooping. Gemeenteraad. Maandag a.s., des nam. 1.30 uur, zal door den raad detzer gemeente een openbare ver gadering worden gehouden, waarbij als eenig punt aan de orde komt de installatie van den beer Mr. G. P. J. M. de Kerf als burgemeester dezer gemeente. Ongeval. Toen mej. Pi. haar huishoudelijk werk ver- Tiebtte, kwam ze daarbij zoo ernstig te vallen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Daarbij bleek, dat ze twee ribben had ge- broken. MIDDELBURG. Een zonnescherm afgewaaid. Van een der winkels in de Lange Delft albier is Donderdagmorgen een zonne scherm naar beneden gewaaid. Dit kwam terecbt op een juist passeerende dame, die ernstig aan het hoofd werd gewond. Zij werd per auto naar het gasthuis overgebracht. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 12 April 1935. De volgende vonnissen werden uitgespro- ken: J. A. d. W., oud 19 j., zonder beroep te Hontenisse, wegens huisvredebreuk, tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. M. R., oud 19 j., werkman te Ter Neuzen, wegens mishandeling, tot 1 maand gevange- nisstraf voorw. met een proeftijd van 3 jaren en 25 bcete of 10 dagen hechtenis. De volgende zaak werd behandeld: W. d. E., oud 23 j., sc'hilder te Middelburg, werd ten laste gelegd, dat hij op 21 Januari j.l. te Souburg in het cafe „De Zwaan", waar hij optrad als spreker, voor een 20tal men- scben, Adolf Hitler, het hoofd der Duitsche republiek een bloedhond heeft genoemd. De Officier van Justitie vorderde behandeling der zaak met gesloten deuren, hetwelk de Rechtbank weigerde. De eisch luidde 50 boete of 25 dagen hechtenis en 1 maand gevangenisstraf voorw. met een proeftijd van 3 jaren. Mr. Kuijpers, verdachtes raadsman, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. ZONDAG 14 APRIL 1935. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bev. nieuwe leden, medew. kerkkoor; 2 u., de heer H. M. J. van Duyne. SLUISKIL. 9.30 u., de heer H. J. Plaggemars; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. Wiep- kema, van Duisburg-Ruhrort. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9 u., Ds. S. Groeneveld, van Ter Neu zen, bev. cand. J. A. Vink; 2 u., Ds. J. A. Vink, Intrede. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TE1R NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-IIaezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. Nam. 6 u., de heer J. Huizinga. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. MAANDAG 15 APRIL 1935. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente/ TER NEUZEN. 6 u., Ds. Baai, van Tholen. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. DWSAjax. Wij weten niet of het al eens vroeger is voorgekomen, dat twee Amsterdamsche clubs tegen elkaar in het krijt moesten treden in den strijd om bet kampioenschap van Neder land, doch het zal dan toch wel heel lang ge- leden zijn. Nu krjjgt Amsterdam deze onge- wone gebeurtenis en men mag verwachten, dat deze ontmoeting ongemeene belangstel- ling zal trekken, want iedere. club heeft zijn aanhang en zoowel bij DWS als Ajax is deze zeer groot. Wie deze"strijd winnen zal? Laat ons zeggen Ajax, daar deze club toch nog al- tijd de beste papieren kan toonen, maar dat het een bijzondere voetbaldag te Amsterdam zal zijn, is zeker. AEDEELING IV. Tweede Klasse. TerneuzenDOSKO. DOSKO moet haar laatste wedstrijd in dit seizoen spelen tegen Terneuzen en daar zij hierbij tevens zal moeten verdedigen haar derde plaats in de ranglijst, waarop Terneuzen toch nog altijd een begeerig oagje slaat, zoo kunnen wij alhier nog een zeer aardige en vlotte partij verwachten. Voeg daarbij, dat dit tevens de laatste competitiewedstrijd op eigen terrein zal zijn, zoo zal wel geen enkel voet- balliefhetober zich aan het bijwonen hiervan onttrekken. Terneuzen moet na afloop van deze ontfmoeting nog een wedstrijd spelen, doch dat zal dan te Middelburg zijn tegen Zeelandia, dat na Alliance de onderste plaats inneemt. Men mag hierbij verwachten dat Terneuzen die ontmoeting zal winnen en als dat zoo is, dan bestaat er alle kans dat Ter neuzen DOSKO de vierde plaats zal laten in- nemen. Maar dan moet Terneuzen hier win nen en dat kan. Waarom zou Terneuzen het seizoen op eigen terrein besluiten met een ne- derlaag? Het zou voor de Zeeuwsche club al heel aardig zijn, dat de drie hooapte plaatsen resp. werden ingenomen door Middelburg, i Vlissingen en Terneuzen. Indien het weertje Iwat medewerkt zoo gelooven wij dat dat het aantal supporters voor de roodzwarte kleu- j ren groot zal zijn. VlissingenZeelandia. Ook Vlissingen gaat de competitie besluiten en moet haar gebuur Zeelandia ontvangen. Vlissinjgen speelt op eigen terrein en al zal het vuur wel niet meer zoo opgepookt zijn als bij de ontmoetingen tegen Middelburg het ge- val was, zoo zullen de roodwitten toch wel het genoegen willen smaken om de laatste wed strijd met een overwinning te besluiten. Vlis singen is sterker en zal dit ook wel in cijfers weten uit te drukken. Promotiecompetitie 3e klasse. Alliance—Goes. Alliance kent de klappen van de zweep zoo langzamerhand, want reeds meerdere malen stond zij in het veld om haar plaats in de 2e klasse te verdedigen. Goes heeft al een bij- zonder mooi seizoen achter den rug, want haar verrichtingen staken ver uit haven haar klas- genooten. Het is nu maar de vraag hoe sterk deze waren. Het tweede klas spel is toch nog altijd een klas beter dan van de derde klas en men moet als derde klasser al heel sterk voor den dag komen om de hekkenslpiter van de tweede klas te weerstaan. Wij hebben zoo'n vermoeden, dat Alliance dat ook zal toonen en durven voorspellen dat de eerste wedstrijd voor Alliance een overwinning zal beteeke- nen. Derde Klasse. Oranje—Hulst. Hulst gaat den laatsten strijd aanbinden te Sas van Gent en indien zij hier de overwin ning behaalt, hetgeen wel algemeen verwacht wordt, dan Is het een uitgemaakte zaak, dat Hulst of kampioen van haar afdeellng is, of dat zij hiervoor nog een beslissingswedstrijd tegen Axel zal moeten spelen, want ook Axel moet nog eenmaal tegen Oranje strijden, en ook zij zal daarbij de overwinning moeten be- halen. De kamp om de eereplaaWblijft in deze Afdeeling dus tot het allerlaatst bestaan. BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 9 April 1935. Menier, Wij noemden 'm op ons durp: „de alikriek". En as ge me op-den-man-af vragen zou hoe zijnen wezenlijken naam was, ik ben t glad vergeten. Hij had 'n scheef schouwerke en op 't eerste gezicht mokte-n-ie den in- druk, of ie, kort na z'n geboorte, klem gezeten had in 'n tafellaai of zoo iets. Maar as ge'm wa beter bekeek, dan had gin tafellaai, sigarenkist of onveurzich- tige baker de schuld, waant dan bleek, dat sommigte „dingen" aan hum veul te groot waren en aandere ,,dimgen" veul te klein. Z'n rompke b.v. had nie meer beteekenis dan den rolmp van 'nen 12-jarigen jongen, zoodat ie mee glaans volstaan kost met 'n overhem- meke maat 14 y2, maar dan moest er eerst nog een en aander aan „verbouwd" worren, veur ie er mee goed fatsoen in kon trekken, omdat de mouwkes te kort waren en den boord weer veul te wijd. En lijk t gesteld was, mee zijnen romp, zoo was 't sjuust eender mee zijn hoofd. Dat was ok te klein. In den zweetbaand moest ie 'n dik Kerstnummer van een krant vouwen, aanders „verdronk" ie in alle hoedjes. Maar... z'n ooren en zijnen snor waren grootemensch- achtig en dus veul te groot veur de Alikriek. Terwijl 'n manhaftig sikske oe altij tartte om 't er af te trekken, waant 't heurde nie aan hum. Maar ge ziet da wel meer! Kleine mannekes dragen dikkels haarden en groote snorren, zooas kleine wefkens heel hooge hakken dragen. Om grooter te schijnen. Genogt over d' Alikriek z'n portret. 'k Had kunnen volstaan mee te zeggen, dat den Blaauwe, lenig as ie was, dikkels over d' Ali kriek henen sprong, zoo midden op den weg, as b.v. de Hermonie deur 't durp trok...! Alikriek kreeg dan 'n kleur en lachte, waant hij was slim! Slimmer, geslepener (lan menigeen, zoodat heel wa groote kearels d'r eigen dikkels in hum vergisten. En daarom sprong den Blaauwe ok wel 's over 'm henen, waant den Tiest mocht 't Alikriekske nie. Sjuust om z'n geslepenheid. Eenvoudige kearels, zooas den Tiest toch zekers is hebben dikkels 't instinct van 'nen bond, bij 't beoordeelen van vriend of vijand. En den Tiest had teugen mij al 's gezeed: „mneee, ik weet 't nie", (en dan wit ie 't sjuust wel!) „ik weet 't nie, Drd, maar die Alikriek staat me nie aan." En toen had ie, mee 'n vies gezicht, 'n bruin straaltje over den weg ge-pscht! Trui „moest 'm evenmin", zee ze toen: „waant z'n oogen, ziede, die eh hoe zal 'k da nou zeggen...?" En ook Trui stond stop in 't vinden van 't sjuuste woord, waarop den Blaauwe zee: ,,nouw? Wa-d-heh ik gezeed? Trui denkt er sjuust over as ikke!" Maar gezeed" hadden ze salmen niks, amico! Onzen bakker, Pielp, Raadslid lijk ge wit, politieker in zijnen vrijen tijd, den Fielp zee: ,,'k mag 'm wel, die Alikriek, maar..." Toen knipte-n-ie 'n oogske en zee: ,,de kwestie is deus (z'n stopwoord, as ge wit) ,,de kwestie is deus: 'nen mensch bee z'n eigen nie gemokt." Janus, onzen champetter, liep mee d'Ali- kriek weg!... ,,'n Echt menirke", was den Jaan zijn beoordeeling. ,,Die goeie, dure siga- ren rookt en tenminste 't verschil kent tus- schen 'nen amhteneer en 'nen boerenkever! Van dieen dag af aan, dat den lompen Jaan da vertelde, is den Blaauwe nou en dan over de Alikriek zijn hoofd gaan springen...! Ondertusschen zat Ulvenhout mee 't „ge- val", d.w.z. mee de Alikriek opgeschept. Daar konden gin twee Ulvenhouters hij malkaar zijn, of 't gesprek hep over da manneke, dat op 'nen goeien keer uit de locht getuimeld scheen om in ons durp terechte te komen. Mee den Fielp liep ie zoover op, as den Fielp naar de Raadsvergadering ging. En dan hadden ze samen 'n heel druk, plazierig ge sprek. Toch dochten me, da... 'afijn. Mee den Jaan zat ie nou en dan in „de Gouwen" in seerjeus gesprek, 'n veurrecnt dat den Jaan hier nog nooit genoten had. Den Blaauwe sprak ie aan, op den weg, sjuust as ik in de verte aan kwam. De Alikriek dee van alles wat elken aan- deren mensch hier gewend is te doen en toch wij begosten malkaar te wantrouwen. Op 'nen Zondagmiddag b.v. zaten we in ,,de Gouwen" te wochten op den Fielp, om ons kortje te gaan leggen. 'n Kwartierke te laat kwam ie gehaast hin- nen. Zijde toch laat," zee den Blaauwe. „Laaaat?" ,,Laahaat!" snaauwde den Tiest: ,,laahaat? Zeg da thuis! Ge lopt oew eigen buiten asem om hier te komen; laahaat?" Da bleef zoo en den Joep gaf de kaarten. 'n Haalf uurke later kwam den Jaan bin- nen. Ging bijzitten. Den Jaan kaart altij mee ,,laangs de lijn", zooas de meesten voet- hallen. Ineens zee-t-ie: ,,wat hadde gij 't druk mee d'Alikriek, Eielp, daarstrak. 'k Docht eerst da guillie ruzie hadt, maar ge waart zoo druk in de converesatie merkte-n-ik". Den Tiest rimpelde z'n veurhoofd en keek mij 's aan. Den Joep rimpelde z'n neus en keek den Tiest 's aan. Toen rimpelden wij alle drie ons ooglejen en keken malkaar 's aan...! En toen zee den Pielp: ,,is da wa bezon- ders?" Waar ie eigenlijk gezeed gelijk in had. En tochLaaaat Neee, we waren 't onder malkaar dan ders gewoon. Den Fielp spulde nog slechter dan ie ge woon is te doen en gong veul vroeger weg mee 'n kouw smoesje. Zonder den Jaan „ge- dag" te zeggen. Den Zondagmiddag was bedorven deur de schim van d'Alikriek. Waarom Niemaand had 't kunnen vertellen. Na 'n paar maanden had 't durp flink ruzie onder malkaar. Alleen de Alikriek was goed mee iedereen. Zoodoende had ie hier meer ontzag dan den burgemeester. Iedereen groette 'm en ieder een had in den grond van z'n hart de smoor aan da kriekske gezien. Waant daar wier veul over 'm gesproken, z66 zelfs, da'k cp 'nen keer in „de»Gouwen" zee: jongens, den ding cp veurhaand! Wij i,aan kaartspeulen, we tappen 'n mopke en we diinken 'n gloske, maar een woord over de Alikrieken ik leg de kaarten neer!" „Daar doe 'k aan mee", zee den Blaauwe! ,,'k Leg de kaarten neer, gaai naar Trui en ik koom hier nie mee verom, veur de Alikriek ooit nog 's van 't durp verdwenen is!" „Dooa of levend," zee den Blaauwe. Veur 't eerst hebben we toen 's echt plazier g'ad, om da vervelende manneke, dat oogen- schijnlijk niemaand kwaad dee, maar toch t heele durp tiraniseerde. Op 'nen keer moesten wij 'nen veurzitter kiezen. 'n Doodgewoon vergaderingplazierke, zooas we da zoo dikkels bij de haand hebben. Altij kiezen wij daar den Fielp vfeur, zooas ge wit. 'n Vereeniging waarvan den Fielp gin veurzitter is, is alleen maar buiten Ulvenhout bestaanbaar. As de biljetten geteld wieren, dandan was den Fielp n i e gekozen! Den bakker wier wit as zijn jaske. Wij zwegen efkens, om aan 't idee te wen- nen en meteen keek iedereen in de riohting van de Alikriek, die mee 'n erg gewoon" ge zicht op zijnen agenda zat te kijken. Den Blaauwe vroeg 't woord. Netjes! Is ie nie gewend in zijnen gewonen doen. Daar broeide dus iets onder die trouwe, blaauwe stekels. Den Pielp gaf 't woord, waant hij had, naar ouwen doen, de veurloopige verga- dering alweer geleid. Menier den Veurzitter", zee den Tiest: ,,daar is hier iets gebeurd, teugen den draad in!" Den Fielp klopte mee zijnen hamer. ,,Over de veurzitterskeuze gin debat," zee-t-ie. Niemaand had 't daar nog over gehad...! Fielp," zee den Blaauwe, ,,leg dieen hamer uit oew haanden, aanders mot ik veuls te haard praten!" Applaus, dus den Pielp zwichtte. „Fielp, vrinden," begost den Tiest: ,,wij hebben ons eigen vergist." (Zonder dat ie zelf wist, zat den Fielp „ja" te knikken). ,,Wij hebben, ikke nie, horre, en toen keek ie naar de Alikriek: ,,wij hebben ons oores laten haangen aan 'nen Judas!" De Gouwen wier afgebroken van 't applaus. „Ik word van deus vereeniging gin lid! Of... gij. Fielp, mot veurzitter worren!" Den Fielp schudde zijnen kop. ,,Da ga nie, Blaauwe, den veurzitter is mee meerderheid van twee stemmen gekozen en nouw is de kwestie deuze: daar eb hik en de vergade- ring d'r eigen bij neer te leggen." (Ge wit, hij plotst z'n h's altij verkeerd, as ie officieel spietst) „Dan stel ik veur," zee den Blaauwe, die nog altij recht stond: ,,dan stel ik veur, dat deus vereeniging nie opgericht wordt." Applaus. Teen ging de Alikriek overend, waar ie nie veul grooter deur wier. Hij sprak schoon. In een woord. Ge kost zien, dat den Pielp er 'n bietje jaloersch van was. „Meneer de Foorzitter," zee-t-ie: ,,deze ver- gadering is met feel moeite bijeengebracht." Den Pielp schudde zijnen kop. „Nee, segt u?" ,,Neee," zee den Fielp. ,,As mijnen naam onder de conclecatie staat, dan komen ze alle- maal af. Waant de mannen zijn wel 's g£ren weg van huis en mijnen naam bee vertrouwen bij de wijven, waar ik elken dag mee m'n brood koom!" „Zoo is 't," kwekten ze: „hij is onzen veur zitter!" De Alikriek ging toen deur: „in ieder gefal, meneer de foorzitter, u heeft het sellef gezegd, de nieuwe foorzitter, spijtig dat hij toefallig absent is, de nieuwe foorzitter is met meerder heid van stemmen gekozen, daar heeft u, ik en de heele vergadering zich bij neer te leg gen. Het is hier geen bolsjewistische bende en Verder kwam ie nie. 't Rumoer wier zdd, dat den bakker er mee ginnen veurhamer boven uit kost komen en dus ging de Alikriek maar zitten. Maar jammer veur hum -. was ,,toeval- lig" zijnen stoel verschoven en naar de rest hoefde gij nie te vragen. Heer Alikriek lee mee z'n beentjes in de locht te maaien en den Tiest moest zdd lachen dat ie z'n pilske vergat en „per ongeluk" op d'Alikriek z'n kinderhoofdje liet leegloopen. Toen is de Alikriek van de vergadering ge- gaan, kort daarop van 't durp gegaan, naar de stad, waar ie 't nog al wijd gebrocht hee. Waant in, de stad zijn de mensohen te „netjes", om Judassen aan den paal te slaan! Daar hebben de ..Alikrieken" 'nen beteren kaans. 'k Wouw eerst 'n briefke gesohreyen heb ben over den verongelukten ,,Leeuwerik" maar dan was mijnien brief sjuust denzelfsten den „zegen" van de techniek toevallig (en da geworden van verlejen weekWaarin ik was nouw debt toevalbehaandelde. Kom, ik schei er af. Veul groeten van Trui en as altij, gin horke minder van oewen toet a voe DRd. NIET OP ZIJN AMERIKAANSCH. Verleden week trad te Ellewoutsdijk een paartje in het huwelij.k. De ambtenaar van den Burg. Stand was uitstedig. Toen het bruidspaar met gevolg het ge- meentehuis betrad, werd daarom in allerijl de plaatsrvervangend ambtenaar ontboden, die van een trouwpartij niets afwist en tot over- maat van tegenspoed moest constateeren, dat zelfs de trouwacte nog ontbrak. Mede tenge- volge van zijn hoogen leeftijd geraakte hij door een en andere iets overstuur. Geivolg: oponthoud en teekenen van protest in het gemeentehuis. Eveneens in het kerkge- bouw, waar velen reeds lang op bruid en brui- degom zaten te wachten, wier huwelijk zou worden ingezegend. Bedoeld bruidspaar was^ reeds maanden ondertrouwd, althans reeds zoo lang, dat de bruidegom in dien tusschen- tijd een retourreis naar Ned.-Indie heeft ge- maakt. STEEKPARTIJ TE HELMOND In het St. Anthonieziekenhuis te Helmond is in emstigen toestand opgenomen zekere Corster uit Antwerpen, die met enkele dagen vacantie te Helmond vertoefde. De man had een diepe snijwonde in het been, waarvan de slagader geraakt was. Hij was in het cafe van Stiphout geweest, waarbij zekere H. uit Ge- mert met hem ruzie zocht. Tenslotte zou H. hem den steek hebben toegebracht. H. is ge- arresteerd. ONVERKOOFBARE GROENTEN. Het oogstseizoen 1935 is nog maar nauwe- lijks aangevangen en nu reeds blijven niet on- beteekenende hoeveelheden groenten aan de Westlandsche veilingen onverkocht. Het is vooral de spinazie, die weinig in trek is, ter wijl het ook met den sla-handel, als gevolg van de Duitsche maatregelen, zeer matig ge steld is. Gedurende de maand Maart bleef aan de veiling Westerlee reeds 3360 K.G. spinazie, onverkocht, voorts 3280 krop sla, 1500 bos selderij, 240 K.G. spruitkool, 300 K.G. schor- seneeren en 82 K.G. andijvie. Aan de veilingen zijn helaas reeds de groene vernietiginigshoopen zichtbaar, en zij zullen wel steeds meer aangroeien. ONEERLIJKE MAGAZIJNCHEF BENADEELDE ZIJN FIRMA VOOR 1500 GULDEN. Te Rotterdam is in bewaring gesteld een 36jarige magazijnehef, verdacht van oplich- ting van een igroot magazjjn aldaar. De man bestelde, naar de Msb. bericht, voor bedoeld magazijn goederen bij een Amsterdamsche firma en liet de leverancier hoogere rekenin- gen uitschrijven dan werkelijk goederen wa ren geleverd. Het aldus ontstane overschot deelde hij met den leverancier. Zoo heeft hij kans gezien den laatsten tijd zijn firma voor 1500 te benadeelen. De magazijnehef is, gelijk gezegd, ingeslo- ten. Hij heeft een volledige bekentenis aflge- legd. NAT SLOT VAN EEN VROOLIJKEN AVOND. Op den Hooglandscheweg te Amersfoort is een auto met negen personen te water gere- den. Het gezelschap, bestaande uit zes man nen en drie vrouwen, kwam uit Leersum en had te Amersfoort den avond vroolijk doorge- gbracht, aldus de N. R. Crt. Bij het naar huis gaan reed men den verkeerden kant uit. Toen die vergissing werd ingezien, wilde de bestuurder op den storiallen Hooglandscheweg keeren. Daarbij reed de auto in een niet diepe sloot. Allen bleven ongedeerd. Toen de auto op het droge gebracht was, kon de reil wor den voortgezet. MEER DAN TWEE TON VERDUISTERD. De gemeentepolitie van Oud-Beierland heeft in samenwerking met de Rijkspolitie, den boekhouder J. v. B. uit Barendrecht gearres- teerd. Deze boekhouder reisde de Hoeksche Waard af en verzorgde de boekhouding van verschillende landhouwers. Hij genoot het vol- ste vertrouwen van zijn clienten, die hij met raad inzake belasting en dergelijke terzijde stond. In den loop van de laatste jaren had hij, onder bedrieglijke voorwendsels, kans gezien, van verscheidene landhouwers groote en kleine bedragen te „leenen". Hij spiegelde hun groote winsten voor, maar tot betalen kwam het nimmer. Reeds eerder waren vermoedens tegen den boekhouder gerezen, maar een onderzoek had geen resultaat opgeleverd. Than§ heeft een in- woner van Oud-Beierland, die hem twee stuk- ken van 500 had geleend, aangifte hij de po litic gedaan, daar de boekhouder nalatig bleef, de stukken terug te geven. De politie van Oud-Beierland en Mijnsheerenland heeft in sa menwerking met de officieren van Justitie te Dordrecht en te Rotterdam, een onderzoek ingesteld. Hierbij moet zijn gebleken, dat de boekhouder totaal meer dan 200.000 heeft verduisterd. Van B. is van zijn bed gelicht en voor den burgemeester van Oud-Beierland ge leid, die een bevel tot inbechtenisneming uit- vaardigde. Verdachte was door het bijhouden van de boekhoudingen van verscheidene landbouwers in de Hoeksche Waard op de hoogte van de stukken, die zij bezaten. Daardoor wist hij, welke stukken hij van de menschen moest leenen in verband met zijn speculaties. Onder de slachtoffers zijn er, die den boekhouder bedragen van 2500 tot f 100.000 aan effecten of geld hebben toevertrouwd. De gearresteer- de was voorts direeteur van de N.V. Woon- stad te Rotterdam, Bij het onderzoek is ge bleken, dat hij effecten van zijn clienten heeft geruild tegen aandeelen in de N.V. Woonstad. Deze aandeelen zijn evenwel nimmer geboekt. Men vermoedt, dat Van B. zijn werkzaam- heden ook aan de andere zijde van Rotter dam heeft uitgestrekt en dat dus nog meer verduisteringen aan het licht zullen komen. De man heeft een volledige bekentenis afge- legd, doch be<weert, dat hij de dupe is gewor den van andere personen, o.a. uit Belgie en Spanje. Hij is ter beschikking gesteld van den Offi cier van Justitie te RotterdaJm en daar in het Huis van Bewaring opgesloten. ZAAMSLAG. Door de vereeniging „In 't belang der land bouwers" werd Donderdag aanbesteed de le vering van verschillende kunstmeststoffen. De levering werd gegund aan de laagste inschrij- vingen, zijnde voor Chilisalpeter 6,35, voor kalksalpeter /6,14, voor ammon-salpeter f 5,92 en voor kalk amlmonsalpeter 6,03, alles per 100 K.G. en vrij bij de leden bezorgd. CLINGE. Geboorten. 11 Maart. Eugenia Theophila, d. van Carolus Ludovicus Praet en van Maria Bertha Goossens. Maria Juliana, d. van Petrus Penneman en van Henriette, Van Roeijen. 13 Maart. Theophiel Robert Joan, z. vein Antonius van Laere en van Maria Sylvia Van Vlierberghe. 18 Maart. Jozef Cesar, z. van Johannes Franciscus De Loos en van Romanie Maria de Caluwaert. Richardus Franciscus, z. van Prosper De Loos en van Germaine Pau line Janssens. Gerardus Augustinus, z. van Johannes Ludovicus van de Voorde en van Mathilda van Huffel. Phelomena, d. van Hen drik Vercruyssen en van Celina Silvia Wil- laert. 29 Maart. Elvira Desird Marie, d. van Joseph Herrewegh en van Stephania Lievens. Marie Theophiel, d. van Edbond van Laere en van Albfertina Koster. 30 Maart. Paula Maria Joseph, d. van Petrus Aloysius Ferket en van Bertha de Maaijer. Jozef Leon, z. van Char les Kindt en van Anna Maria Bogaert. SAS VAN GENT. In de week van 4 tot en met 10 April hebben zich in deze gemeente gevestigd: B. Mossel, brugknecht, van Ter Neuzen. G. Verbrugge en gezin, brugknecht, van Ter>Neuzen. Vertrokken: L. J. Remiens, handelaar, naar Selzaete (B.). J. J. Wanet en gezin, fabrieksopziohter, naar Selzaete (B.). P. A. Bernard!, fabrieksarbeiders, naar Axel, M. L. G. Lammens, zonder beroep, naar Wachtebeke (B.). L. Heigl en gezin, monteur, naar Axel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6