I n I I am V Ter Neuzensche Courant Koopt in de Klimop-winkels. No. 13 AprSl 1935 USlg avc van de WSnkcliers.Verecniging ^Scr Mcuzcn KHmcp" 7/i Weer een Karavaan van „Ter Neuzen Klimop". W K Vrijdag 12 April 1935 No. 9285 DERDE BLAD. yjTJTiTTi 0 I VAN Ja, weer een karavaan in 't voorjaar 1935! Ondanks crisis en malaise! Ondanks de donkere wolken die al over alle landen van Europa hangen! Ja, juist dhdromMeer dan ooit gevoelt „Ter Neuzen Klimop" de groote noodwendigheid tot het voeren van flinke Reclame-campagnes. 't Is broodnoodig als wij de toestanden bedenken. Een nieuwe lente is begonmen. Pascben staat in 't zicht. Door beel de natuur stroomt nieuw bloed en nieuw leven. Het groen op veld en bei priemt met on- weerstaanbaar geweld naar boven; de bloemen ont- vouwen bunne weergalooze kleurenschakeering; de vogels kweelen en fluiten ons met duizendvoudige klanken wakker. En dat alles wordt bekroond en bezegend door 't gouden zonnelicbt dat spettert over de gansche natuur. Wat een scbrille tagenstelling in de maatschappij. Alles is doodscbangst en zorg beklemt het bart der mensohen; die lacb is verstorven op de lippen; drastische wetten en maatregelen dooven en verlammen alle persoonlij.k initiatief; bevend kijkt de menschheid omboog naar wat morgen te gebeuren staat; bet ergste, bet allerergste wordt steeds gevreesd. Het leger der maatschappelijk getroffenen groeit met den dag op onrustbarende wijze. Heel ons maatschap pelrjk leven is ontwricht. Donderwolken drijven boven de boofden en in alle standen der maatscbappij stijgt de kreet; Quo vadis? Waar moet het heen? Het leger der maatschappelijk getroffenen! De mid denstand levert het grootste contingent! De zaken verslappen, de reserves loopen achteruit, veeltijds worden putten gemaakt die niet meer kunnen worden gevuld en daartegenover staat onze achtbare beer fiscus die met onverdroten ijver ieder jaar de duimschroeven nog wat vaster toehaalt. Voor ons geen bulp, vocr ons geen steun, voor ons geen bescbermende maatregelen. Zoolang de laatste daalder ndiet is geofferd op bet groote crisisaltaar, zal men den middenstand en den neringdoener aan zijn lot overlaten. Een leus blijft ons over: Help u zelf! Die leus blijven wij gestand. We houden moed, we werken, wij strijden, we maken propaganda en gaan met eigen banden de crisistijd ten lijveTer Neuzen Klimop" groeiend door eigen kracht, door zijn propaganda, door zijn manifesten, door zijn karavanen! De voorjaarskaravaan in 1935 wil vooral in dezen uiterst gespannen en onrustigen tijd KALMEEREND WEKKEN. We willen ons richten tot de groote massa die door den vloed der krantenberichten bet hoofd schijnt te verliezen, en we willen tegengaan de paniekstemming die beerscbt onder de beele burgerij. De schok, die door de maatscbappij is gevaren, bij bet besluit van Duitschlands herbewapening, is direct zoo nijpend gevoeld door den middenstand. Die schok had zijn groote terugslag op het verbruik. „Wie weet wat ons te wachten staat!" werd er alge- meen gemompeld en het verbruik werd tot bet aller- noodzakelijkste ingekrompen. Dit verergert de toestand op onrustbarende wijze. Men zette in geen geval het verbruik stil. Wie met koopen kiln en dat zijn er velen kan ook niet veel verbruiken; doch zoovelen in de maatscbappij die nog goed geld verdienen en toch razend bezuinigen en hun verbruik tot bet abnormale inkrimpen. Op deze wijze valt de polsslag der eco nomic stil en raken we geheel op den rand van den afgrond. De boer moet van zijn vrucht af- komen, de fabrikant moet kunnen fa- briceeren en de middenstand moet kun nen distribueeren. Er is reeds door de enorme werk- loosheid een groote kink in de kabel, doch wee de maatscbappij als bet verbruik verder blijft terugloopen. Het verbruik is een sociale noodzakelijkbeid, een heilige sociale plicbt. We willen de emst der tijden geenszins uit bet oog verliezen, doch als uit angst of paniek in de gegeven omstandigbeden, bij velen gelden overgelegd worden die uitgespaard zijn op bet verbruik, is dit een recht- streeksche oorzaak dat de maatscbappij nog dieper in den put geraakt. De tweede schok die ons trof was de devaluatie van den franc met als gevolg de aanval op onzen gulden. Het is treurig dat onze maatscbappij overgeleverd is aan een bende intemationale speculanten die geweten- loos scbarrelt met de zure spaarpenningen van bet volk en die zelf niet terugdeinst baar vemietigende kracbt te richten tegen de sterkste, de gezondste munt van Europa. En tocb bebben wij de getroffenen stand te houden en onzen plicbt te vervullen. Van klein tot groot, van laag tot boog moeten wij dit doen. Stand houden dat is ieder van ons zooveel mogelijk onze stelling te verdeddgen. Onze plicbt doen dat is ieder van ons doordrongen zijn van bet feit dat wij een onmisbare schakel zijn in de ketting en bijgevolg tegenover elkaar maatschap- pelijke plicbten bebben te vervullen. Aan deze maat- scbappelijke plicht mag zich niemand onttrekken. Onze karavaan spoort de geesten aan tot kalmte. Zij wijst er op, dat een normaal verbruik van de boog opgestapeide goederen moet gescbieden. Wij zijn geen profeten en weten niet wat de toe- komst ons brengt, doch een vreeselijke oorlog breekt niet zoo snel los over Europa. Met een kalme, vastberaden stap voeren wij onze propaganda. We laten evenals in den goeden tijd onze bazuinen klinken en roepen de Zeeuwsch-Vlamin- gen toe: „Komt naar Ter Neuzen uwe Paaschinkoopen doen". De winkeliers staan klaar met bunne voorjaars- goederen. Ze hebben flinke kwantums ingeslagen om U een groote sorteering te kunnen aanbieden. Hebt U niet steeds voordeelig gekocht in Ter Neuzen En rijke keus gehad? Als wij U onze manifesten en advertenties onder de oogen brachten, bebben wij te veel gezegd? Hebben wij bluf verkocht? Is het wekelijksch bezoek, waarin Ter Neuzen zicb verheugt en waarvoor wij bartelijk dank zeggen, niet een afdoende bewijs, dat onze Reclame goed was, dat de bezoekers en koopers tevreden waren? Wat een stille boel was het in Ter Neuzen v66r dat wp onze propaganda begonnen zijnEn het heden Op onze marktdagen stroomt Ter Neuzen vol en dit bezoek blijft gehandhaafd ondanks de slechte tijd. Doch wij helpen niet mee aan bet opdrijven van angst, paniek of zwartgallige voorspellingen over de toekomst. Woeden er stormen, we weten dat wij ons sclmp ze.f moeten besturenWij weten dat bet beste mi ddel om door de branding heen te komen is: kalm blijven, moed houden, doorzetten. PASCHEN IN TER "NEUZEN Dat klinkt als een vredesboodschap, dat geeft moed en kracbt aan de moede- en krachteloozen, dat is een zonnestraal door de wolken. Paschen in Ter Neuzen! Zooveel besparingen werden gedaan gedunende den langen winter, nu moet er weer zooveel worden ge kocht. In 't voorjaar moet het geld weer wat rollen tot ieders baat. De Ter Neuzensche winkelierstand heeft het ver- trouwen der Zeeuwscb-Vlaamscbe bevolking gewonnen. Hij wacbt! Woensdag 17 April is het weer de dag van „Ter Neuzen Klimop". Het is de groote Paascbmarkt die zulken goeden klank heeft gekregen in ons gewest. Hartelijk welkom aan de honderden, de duizenden die daar komen zullen! HET BESTUUR. Op Woensdag 17 April komen duizenden bezoekers naar de Ter Neuzensche Paascbmarkt. Ze deden bet vroeger, ze blijven bet doen, want ze zijn steeds vol- daan buiswaarts gekeerd. Wie zich nu opmaakt om in Ter Neuzen zijn inkoopen te doen, richt zijn scbreden direct naar de Klimop- winkels. Ze staan verspreid over heel de stad. Geen straat is er of men vindt er Klimop-winkels. Al de adressen vindt U in dit Neuzenmanifest. Waarom moet U de voorkeur geven aan de Klimop- winkels Omdat het allemaal vertrouwde zaken zijn. De Klimop-winkels houden zicb niet op met goederen van tweede keuze. Ze leggen U geen uitschot voor. Geen minderwaardige artikelen die men soms nog aan veel te dure prijzen koopt. Ge wordt er niet niw of brutaal bebandeld. Als iets niet bevalt of niet past wordt U niet tot wandelen gezonden. Ge ontvangt daar de beste kwaliteiten van bet ver- langde in gewicbt of in de maat. Waarom moet U nog de voorkeur geven aan de Klimop-winkels. Omdat zij vormen de groote lastendragenden stand. Wat zou er van den fiscus terecht komen als de winkelier of neringdoener er niet was? Men moet in deze nare tijden op alles letten. Men moet wel driemaal nadenken alvorens men den gulden besteedt. Men moet er voor zorgen voor den gulden de beste waren te verkrijgen. Men moet verzekerd zijn, dat de uitgegeven gulden na de uitgifite nog nawerkt in de naaste omgeving. Dan komt bij misschien reeds morgen in uw zak terug. Het bestuur onzer vereeniging heeft er bij al bare leden kracbtig op aangedrongen de klanten goed en billijk te bedienen. Daarom zult gij U in de Klimopwinkels THUIS gevoelen. Ge loopt er zoo maar in en uit; ge vraagt er prijs, ge gaat er om raad, gegaat er kiezen, meten, passen, ruilen; de Klimop-winkel staat geheel ter uwer be- scbikking. Noteert al de adressen uit ons manifest. Steekt het manifest desnoods in uw zak als U naar Ter Neuzen komt. Dat is de goede gids die U in vei- lige haven terecht brengt. -~N.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 13