m deelde mede, dat de heer de Savomin I Lohman aangenaam was getroffen door de groote opkomst. Hij zag hierin een teeken van trouw aan het beginsel, en wees erop, dat het van belang is, de gelederen aan een te siuiten, schouder aan schouder te staan, am dezen tijd met zijn moeiten en zorgen door te komen. Sport TER NEUZEN, 8 APRIL 1935. ZAAMSLAG. AXEL. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. VOETBAL. den gekregen, dat het toestel zear laag vloog. Lan d rat Janzen liet eenige Landjager ter bewaking bij bet rookende toestel aehter en stelde den luchtvaartdienst te Dortmund van toet gebeurde In kennis. Van Dortmund kwa- men later toen viel de avona reeds lucb - vaartdeskimdiigen om een technisch onderzoek in te stellen. Deze moeten als hun meening te kennen hebben gegeven, dat geen der zes person en in het vliegtuig aanstalten had ge- maakt om dit te verlaten, vermoadelijk omdat zij bet ongeluk niet hadden zien aankomen. Zij, stelden dit uit de ligplaats van de lijken vast. Ten dienste van de justitie werden nog by daglicht eenige foto-opnamen igemaakt. Onze correspondent te ^erlijn telefoneert: De tot negen uur 's avonds in Berlijn be head geworden bijzonderheden over het tra- gische ongeval van de „Leeuwerik" kunnen als volgt samengevat worden: iHet toestel seinde te 14.39 uur draadlcos: „Wij trekken antenne in, bevinden ons in een onweer". Dat is het laatste bericht, dat de „Leeuwerik" gegeven heeft. Soer heeft blijk- baar tegen een heftig onweer moeten vechten, is vermoedelijk in een sneeuwjacht de orien teering kwijt geraakt en heeft met zijn toe stel in dit bergachtige land rondom Arolsen de aarde geraakt. Deze aanraking met den bodem nabij het dorp Billon, halverwege tus- sdhen Kassel en Dortmund moet tusschen 14.40 en 15 uur plaats gehad hebben. Volgens berichten, die ik uit Praag ontving vertrok de „Leeuwerik" vandaar met twee man bezetting en drie passagiers, van welke laatste er blijk- baar een te Leipzig bij de tusschenlanding het toestel verlaten heeft. iHet toestel is uit Praag vertrokken met drie passagiers, van welke laatste er in Leip zig een is uitgestapt. om ook kennis te maken met onze voortreffelijke Amilda-huidcreme ontvangt U bij een tube IVOROL-tandpasta tijdelijk een tube AMILDA gratis. IVOROL in tuben van 40 en 60 ct. Verkrijgbaar in alle voorname zaken. „WAT M1JNHARDT MAAKT IS GOEO". (Ingez. Med.) VERKEERSSTREMMING IN BELGIe. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den BJ3.N. deelt mede, dat van 4 April af tot nader bericht het normale verkeer op den Staatsweg DouaiHulst in het vak Aalst Dendermonde in verband met herstellings- werkzaamheden is gestremd. De omleiding zal plaats hebben langs de Staatswegen Brus- sel, Oostende en WichelenErpe en verder langs de provinciale baan Gent-Dendermonde. OHR. HISTORISCHE UNIE. Zaterdag trad in het gebouw „Emmanuel" van wege den Statenkring Hulst der Ohr Historische Unie, voor een voile zaal als spre- keT op, de heer Prof. Jhr. Mr. B. C. de Savor- nin Lohman, lid der Eerste Kamer der Staten- Generaal. De vergadering werd voorgezeten door den beer A. de Feijter, lid der Provinciale Staten van Zealand, welke met gebed opende. Door trouw aan God, trouw aan Zijn woord, trouw aan het beginsel alleen kunnen de moei- lijkheden van dezen tijd doorgekomen worden. Vervolgens verkreeg het woord Prof. De Savomin Lohman, die begon met te verklaren, dat we stonden voor moeilijke verkiezingen. In de eerste plaats, omdat dit de eerste ver- kiezing is sinds het optreden van het kabinet Ooiijn, dat wel niet is aangediend als een officieel parlementair kabinet, doch in feite toch een kabinet is, dat steunt op verschillen- de partijen. Voor de regeering is de verant- woordelijkheid in deze tijden zeer zwaar, de depressie duurt onverminderd voort, het werk- loozencijfer is ongekend hoog, het aantal werk- loozen bedraagt in Nederland 400.000, d.i. onge-veer een derde der arbeidende klasse. En met de rest der bevolking gaat het met beter. De boerenstand heeft het zwaar, er zijn verscheidene middenstanders, welke weliswaar in naam onafhankelijk zijn, doch welke nog met de steuntrekkenden zouden willen rullen, omdat zrj dan verzekerd zijn van vaste inkom- sten. de scheepvaart ligt nagenoeg stil. Hoe- wel het thans met den landbouw iets beter gaat, is de toestand toch nog zeer zorgelijk, met de veeteelt en den tuinbouw gaat het nog steeds zeer slecht. Er is een onrustbarende daling te constateeren in de inkomens en ver- mogens. Onder die omstandigheden is het begrijpelijik, dat een eritiek wordt uitgeoefend op de regeering, welke wel verandering zou knnen brengen „indien ze maar wilde". Een dergelijke eritiek wordt niet alleen uitge oefend door de S.D.A.P., doch ook door een beweging, welke hoofdzakelijk uitgaat van jongeren. Spreker wees in verband hiermede op de eritiek in „Volk en Vaderland" naar aanleiding van de rede van den Minister- President voor een vergadering van groot- industrieelen, welke hij ergerlijk en hoogst on- billijk noemde. De regeering heeft recht op onzen eerlijken steun. Niet, dat dit wel zeggen, dat haar de eritiek gespaard moet worden, doch men moet niet vergeten, dat de regeering, om haar doel te bereiken, den weg van den grootsten weer- stand heeft gekozen, tegenover andere regee ring, welke dien van den minsten weer- stand volgen. Spreker wenschte zioh niet uit te laten voor of tegen devaluatie, doch wilde erop wijzen, dat naar zijn meening devaluatie slechts zou zijn een uitstel van executie, dat bet een feit is, dat we moeten naar een lager levenspeil. En indien men dan ziet hetgeen de regeering verricht, dient men eerbied voor haar werk te hebben. Hrj wijst op de ver- sohiilende maatregelen, welke genomen moes- ten worden, den werkloozensteun, den steun aan den landbouw, welke jaarlijks een bedrag vordert van f 200 millioen, werkverruiming, werkversohaffing, de maatregelen ten behoeve van handel en industrie als: contingenteerin- gen, tariefverhoogingen, betalingsmoeilijk- heden, altemaal even zoovele moeilijkheden, welke overwonnen moeten worden. Spreker zal niet ontkennen, dat ook door de regee ring fouten worden gemaakt, die zullen inder- daad gemaakt zijn en worden, doch beter gehandeld ,,met" fouten, dan niet gehandeld zonder fouten. Ook door spreker en zijn geestverwanten wordt eritiek uitgeoefend op de regeering. Doch niet de eritiek om de ciritiek. Spreker berinnert aan de eritiek omtrent de cumulatie, en tot welke demagogie, welke misleiding deze aanleiding heeft gegeven. Oritiek is uitgeoefend op de bezuiniging, naar sprekers meening is door het rijk te weinig bezuinigd. Alleen op Defensie, is zoo- veel bezuinigd, dat onze vedligheid niet ten J voile is verzekerd. Voor de rest heeft hoog- stens een beperking van uitgaven, en pers- pectief-bezuiniging of afschuiving van kosten op de gemeenten plaats gehad. Thans is een j groot bezuinigingsplan aangekondigd, doeh •dan zal de eritiek niet van de lucht zijn. Ver- i der wijst hij op de doode-handsbelasting, en j de spelling Marchant. Er wordt beiweerd door een beweging van jongeren, dat wij strijden voor een verloren zaak, dat het heele regee- ringsstelsel, zooals dit hier is gegroeid, moet worden omvergeworpen om plaats te maken voor iets anders. Hij vraagt: strijden wij voor een verloren zaak? Gestreden wordt voor de oude vaderiandsche vrijheden. In de eerste plaats strijden wij voor „Oranje souverein door Gods genade". Indien genoemde bewe ging welke ook zegt, en te goeder trouw - Oranje als souverein te willen erkennen, aan het bewind zou komen, zou door het leiders- beginsel, dat deze beweging huldigt, de leider voor den troon komen te staan. Dit past niet, en mag niet geduld worden. Degenen, die regeeren mogen, kunnen niet voor, doch moeten onder den troon staan. In de tweede plaats strijden wij voor den geregelden, den georganiseerden volksiwil. Hij erkent, dat men ook hierin te ver kan gaan, en verwijst daarvoor naar den toestand in Duitschland v66r het Hitler-regime, waar de „partij" zich van de menschen meester maakte van hun wieg tot aan het graf. Indien de N.S.B. aan het bewind zou komen, zou de geregelde volkswil worden afgeschaft, werd men „gelijkgeschakield", doch dan wordt de Nederlander, wien de onafhankelijkheid in het bloed zit, dwars, en wil daar niet aan. In de derde plaats wordt gestreden voor de geestelijke vrijheid, ,,de liherteit van cons- cientie", zooals de Vader des Vaderlands het uitdrukte, welke ook de reden is geweest van den 80-jarigen oorlog. Dit goed mogen wij ons nooit laten ontrooven. En dat raakte men onvermijdelijk kwijt, indien men een nationaal- socialistisohe regeering kreeg, men zie hier- voor Duitschland, waar de predikanten, welke wilden getuigen, met opsluiting in een con- centratdekamp werden gestraft. Wat betreft de handhaving van het gezag is er een kentering te bespeuren. Naar spre kers meening stond de regeering te onversehil- lig tegenover de overtuiging van de dienaren van het gezag. Hierin komt verandering. Men kan niet het gezag hooghouden, indien men een meening is toegedaan, welke niet daar- mede geheel strookt. De Defensie behoort de beschikking te heb ben over ruimer middelen. Het leger en de vloot zijn er, om het erfgoed, dat we verkre- gen hebben, te bewaren. De tegenstelling is wel schril, indien men nagaat, dat de defensde- begrooting voor 1920 sloot met 140 millioen, en in 1933 geslonken was tot 88 millioen. Spreker gelooft niet dat er vandaag of mor- gen oorlog zal komen, doch dat deze binnen afzienbaren tijd is te verwachten, is vrijwel zeker. En dan is het de plicht der regeering een weermacht te hebben, welke zoo noodig paraat kan zijn. Doch ook anderzijds is een weermacht noodig als preventieve bescher- mdng. Spreker besloot zijn rede met te zeggen, dat de tijden zwaar zijn, de uitzicbten somber, doch alles is in Gods hand. De druk is zwaar, doch gelukkig alleen materieel. Het is hier niet als in Duitschland en Rusland, waar de vrijheid van sprekien wordit geknecht, men mag hier redelijke, zelfs onredelijke, eritiek uitoefenen. De Nederlander, de Zeeuw boven- al, heeft een groote veerkracht, het vertrou- wen is gerechtvaardigd, dat na dezen treuri- gen tijd een betere tijd zal aanbreken. Hij spoort aan tot steun aan de regeering, welke waakzaam en werkzaam is, en roept op, haar in hare beslissingen, hoe hitter soms, te steunen. Laten de kiezers zich, bij het uitbrengen van hun stem, bewust zijn van hun verant- woordelijkheid. Daarom: „Trouw aan het vaandel", onder de leuze van Willem de Zwijger „Pro Rege, Lege, Grege", Voor Koning, Wet en Volk, „Pro Rege" ook in dieperen zin voor God, voor den Koning der Koningen. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen en sloot Dr. Cazemder de bijeenkomst met gebed. OONGRES „JEUGD IN NOOD". In de Zondag gehouden vergadering van de Ter Neuzensche BestuurderSibond werd een bespreking gehouden over de noodzakelijkheid van de bestrijding der jeugdwerklooshieid, mede in aansluiting op het gehouden congres „Jeugd in Nood", alwaar op de bittere ernst van de toestand gewezen werd en waar ook is komen vast te staan, dat de bestrijding van het boven geschetste euvel niet snel en intensief genoeg kan worden ter hand ge nomen, de volgende resolutie aangenomen: ,,,De algemeene vergadering van de Ter Neuzensche Bestuurdersbond, bijeen op Zondag 7 April, spreekt zijn groote bezorgheid uit over het lot van de wenklooze jeugd, die zonder eenig perspectief voor de toekomst en zon- zonder afdoende hulp in het heden, geen gelegenheid heeft zich in een beroep te be- kwamen en ten prooi dreigt te vallen aan wanhoop, politieke verwildering en mis- dad igheid, heeft met groote instemming kennis ge nomen van de voorstellen, welke aan de in Juni te houden Internationale Arbeidscon- ferentie te Geneve zullen worden voor- gelegd en welke o.m. omvatten: a. verienging van de leerplicht, b. verbod van loonarbeid voor jeugdigen tot bet 15e levensjaar, c. maatregelen tot het onderhouden van de vakbekwaamheid, d. verzekering of steun voor jonge werkloozen, juioht het toe, dat de mogelijkheid is ge- opend, om nog dit jaar het vraagstuk van de werklooze jeugd tot een defimtieve be- slissing op de Internationale Arbeidscon- ferentie te brengen, is van meening dat alles dient te worden gedaan, in de eerste plaats door de jeugdigen zelve, om te zorgen, dat de Internationale Arbeidsconferentie deze of soortgelijke voorstellen ten spoedigste aanneemt, wekt de werkende en werklooze jeugd van de gemeente Ter Neuzen op, bet met dit doel georganiseerde petitionnement van de A. J. C., de Jeugdraad van het N. V. V. en de Arbeiderssportbond te onderteekenen, en gaat over tot de orde van den dag". STIERENKEURINGEN EN KEURINGEN VAN VROUWELIJK FOKVEE IN 1935. De Provinciale Oommlssie ter bevordering van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland en een Inspecteur van het N. R. S. zullen in 1935 keuringen houden van stieren en vrou- welijk fokvee op de navolgende plaatsen: Oostburg, Woensdag 24 April; Schoondijke, Zuidzande, Cadzand, Donder- dag 25 April; St. Kruis, Eede, Biervliet, Vrijdag 26 April; IJzendijke, Maandag 6 Mei; Aardenburg, Kloosterzande, Dinsdag 7 Mei; Ossenisse, St. Jansteen, Zuiddorpe, Woens dag 8 Mei; Graauw, Zaamslag, Donderdag 9 Mei. Bij den gemeen te-veldwachter J. van Wes- tenbrugge zijn als gevonden gedeponeerd: een kist met palrjes Imi en een rijwielbelas- tingmerk. Recbthebbenden vervoegen zich aldaar. Brand. Door onbekende oorzaak brak Zaterdag- voormiddag brand uit in een aan den heer Jan de Visser toefoehoorende landbouwschuur in de buurtschap Magrette. Toen de brand ontdekt werd had het vuur, aangewakkerd door den fellen Noord-Westen-wind zoodanige uitwer- king verkregen dat een 4-tal jonge paarden, benevens een veulen a'an het vemielende ele ment waren ten offer gevallen. De Axelsche brandweer was na het eerste alarm zeer spoe- dig ter plaatse en wist verder onheil voor de belendende perceelen, ondanks de hevige wind, te voorkomen. Burgemeester Blok en wet- houder Oggel waren ook spoedig ter plaat^. Eenig vee kon te juister tijd gered worden doch een 30.000 K.G. vlas, een partij hooi en stroo en een aantal zwingelmolens en ander gerief werden mede een prooi der vlammen. Eer de middag aanbrak was men het vuur volkomen meester. De schade wordt door verzekering gedekt. Opbrengst collecte. Het onder leiding van burgemeester Blok uit de besturen van „Groene" en „W,it-Gele" Kruis gevormde comity dat ten doel had gel- den in te zamelen voor het Koningin Emima- fonds heeft thans haar arbeid volbracht. Huis aan huis is in de gebeele gemeente voor dit sympathieke doel aangeklopt en bet resultaat is dan ook bevredigend. Niet min der dan 240,50 werd gecollecteerd, zoodat wij het door onzen burgemeester genomen prijzenswaardig initiatief welgeslaagd mogen noemen. De Zegeningen van Devaluatie. Waar in de laatste dagen in de grdote bladen geleerde koppen van diverse pluimage elkander bestreden hebben op dit teere punt, waar d'een met zijn pro en d'ander met zijn contra den gewonen lezer van de sokken trachtte te kegelen, is het niet ondienstig hier eens de droeve ondervinding mee te deelen van een Belgisch zakenman uit een onzer grensgemeenten, die nu maar al te zwaar aan den lijve de zegeningen van den getroffen maatregel ondervindt. Hij verhaalt: Reeds eenige maanden geleden trok ik met mijn goud- en zilverwaren den boer op om daar, waar kinderen omtrent Paschen hun eerste commimie moeten doen, mijn waren aan den man te brengen. Dat doe ik al jaren en ik moet eeriijk be- kennen, dat ik daarmede steeds een goed stuk brood verdiend heb. Ook dit jaar was mijn omzet weer bevredi gend, alhoewel niet zoo groot als in die jaren, waarin het den boer en den werkman nog naar den vleeze ging. Tocb heb ik, ondanks crisis en malaise, nog een omzet gehad van ruim veertig duizend francs t Het ongeluk is echter, dat ik deze nog lang niet binnen heb, want in mijn branche moet nu eenmaal crediet gegeven worden, anders ver- koop je niets. Mijn afnemers zijn echter soliede, zoodat ik zoo omtrent Paschen al mijn vorderingen netjes binnen krijg. Persoonitjk heb ik mijn goederen reeds ge- ruimen tijd aan mijn leveranciers moeten be- talen. Wat ik echter in dure francs gekocht heb, krijg ik in gedevalueerde munt terugbetaald. Nu heb ik natuurlijk wel een grooter aan tal francs tegoed, dan ik betaald heb. Dat zouden mijn verdiensten geweest zijn voor mijn moeite, mijn tijd, mijn vermoeiende reizen door weer en wind, door nat en koude tijdens mijn tochten door heel de streek. En nu? De devaluatie heeft op eenmaal een leelijke streep door mijn rekening ge maakt. Tevergeefs heb ik mij ingespaimen om in mijn onderhoud te voorzien, om niet heb ik van den vroegen morgen tot den laten avond, dag in dag uit de klanten afgeloopen om mijn waren aan den man te brengen, mijn hooge belasting te kunnen betalen, mijn zaak in stand te houden, mijn kapitaaltje, als het een goed handelsman past, te vergrooten. Ondanks dit alles ben ik armer geworden dan ik was bij het begin en heb bovendien voor niemendal gewerkt. Er wordt gezegd, dat er geen prijsverhoo- ging zal plaats hebben. Dat praatje kunnen ze de kat wijsmaken. Wij weten wel beter; wij mannen van zaken voelen en ondervinden het wel aan den lijve, wanneer we nieuwe voorraden moeten inslaan. Wat mijn vak betreft is dat duidelijk ge noeg. Alle grondstoffen voor de goud- en zilverbranche moeten nagenoeg uit het bui- temland betrokken worden. Duurder inkoo- pen beteekent derhalve duurder noteeren. In het horlogevak wordt bijna alles uit Zwitser- land gehaald. Voor elken Zwitserschen franc, dien wij besteden, moeten 10 Belgische terugbetaald worden tegen vroeger 8 V->Ehi wat hier nu geldt voor slechts een enkel artikel, gaat op voor alle grondstoffen of zaken die in het buitenland, waar dan ook moeten gekocht worden. Weet gij, wat het gevolg zal zijn van deze devaluatie-methode De smokkelhandel zal zich op ongebreidelde wijze gaan ontwikkelen met al de noodlotUge gevolgen, die daarmede gepaard gaan. En was dat nog maar het eenige. Het rampzaligste is evenwel dat zoo- veel menschen tengevolge van deze geldbe- snoeiing op de impertinentste maniei in de penurie raken. In vroeger eeuwen werden de geldsnijders wegens deze praktijken door de overheid ver- volgd, maar nu moesten de rollen omgekeerd worden. Yran een Hollandsch vischventertje en een Belgischen douanier. Een Hollandsch vischventertje bewoog zich met zijn vischmand op de fiets onder de Vrijstraat. De Vrijstraat is zooveel als nie- mands land. Zoolang men midden op den weg blijft heeft noch de Hollandsche, noch de Bel- gische fiscus daar iets te zeggen. Daar is het nu eenmaal de Vrijstraat voor. Maar ons vischventertje was zoo onvoorzichtig een Bel gisch huisje binnen te gaan, blijkbaar met het doel daar een paar visehjes aan den man te brengen. Een Belgisch douanier had de bedoeling uit de verte bemerkt en schoot per fiets op dit gevalletje af. Hier deed zich een vergrijp voor, dat op verboden invoer leek. Hij nam de fiets met de mand visch in beslag. Daar stond hij met twee fietsen en wilde zich te voet met den buit naar het kantoortje op het Staakje begeven. Dat vond ons vischventertje toch wel een beetje te kras. Zijn Hollandsch bloed kwam er tegen in opstand en in een Hollandsche colore gaf hij den douanier een paar duchtige opstoppers, die den man van de wet deden duizelen. Van die gelegenheid maakte de man van de visch gebruik om de fiets van •den fiscalen Cerberus te grijpen en daarop vandoor te gaan. Dat vend de douanier lang niet comme il fant. Op zijn beurt maakte hij zich op naar de kazeme der marechaussees en deed dhar zijn verhaal. Het vischboertje raakte van den regen in den drop Want hij had zich onreohtmatig aan een anders eigendom vergrepen. Ware het hem gelukt zijn eigen wagentje weer terug te veroveren, de Hollandsche gen- darmen zouden er vrede mee gehad hebben. Nu moest hij evenwel zijn oorlogsbuit aan den eigenaar uitleveren en hoorde ook nog daarbij, dat hij zich wegensroof van een andermans goed voor den strafrechter zal moeten ver- antwoorden. Maar het mooiste komt nog. Onderwijl de diseussies in vollen gang waren, merkte onze douanier niet eens, dat eenige honderden pas- sen van daar een Belgische auto met een Hol landsche koe over de grens snorde. Dat zou een betere vangst voor hem ge weest zijn als zoo'n onnoozele mand met een paar visehjes en een aftansch oud vehikeltje, dat hij nu in de wacht sleepte. Maar ja, een mensch kan nu eenmaal niet op twee plaatsen tegelijk zijn. KUITAART. Aanrijding. Op den Provmcialen weg HulstWalsoor- den aan den Cathaleinenberg alhier, had een aanrijding plaats tusschen twee vraohtauto's die in eenzelfde richting reden. De chauffeur van den eersten wagen stopte hetgeen door een misverstand te laat bemerkt werd door den bestuurder van den tweedien wagen. Een aanrijding was onvermijdelijk met als gevolg, dat beide auto's emstig beschadigd werden; de laadbak van den eersten wagen werd aan de achterzijde vemield; terwijl van de andere auto de radiateur, voorlampen, voorspatbor- den en motorkap werden vemield, tevens werd het motorblok van deze auto opgedrukt. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van Vrijdag 5 April werd nog de volgende zaak behandeld: S. P., oud 24 j., slager, wonende te Bres- kens, werd ten laste gelegd dat hij op 13 Juni 1934 te Ter Hofstede, gefmeente Retran- chement, Johanna Cruson heeft opgelicht voor een bedrag van 5,50, zeggende dat Neeltje Boone, voor wie Johanna Cruson hij afwezigheid steeds goederen aannam, voor een bedrag van 5,50 reuzel besteld had, welke reuizel hij haar afgaf, tegen betaling van die som, terwijl de reuzel niet besteld was. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. SMOKKELEN VAN EEN RIJWIEL. De rechtbank te Gent heeft C. G. te Aar denburg, die een rijwiel uit Nedieriand naar Belgie smokkelde en weigerde zijn naam op te geven aan de douane, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf en 10.000 frank boete. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland: VelocitasAjax 01 Go Ahead—DWS 1—0 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Go Ahead 2 2 4 2—0 PSV 11 2 5—0 Ajax 2 1 1 2 1—1 Velocitas 1 1 0—1 DWS 2 2 0—6 Afdeeling IV. le klasse. BW-LONGA 2—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. PSV 18 13 3 2 29 43—20 NAC 18 11 5 2 27 47—19 LONGA 18 7 5 6 19 41—40 BW 18 8 3 7 19 41—45 Juliana 17 6 6 5 18 31—33 Eindhoven 17 6 3 8 15 34—39 Bleijerheide 18 5 4 9 14 2843 MW •18 4 5 9 13 26—28 NOAD 18 5 3 10 13 31—47 Willem n 18 4 3 11 11 25—40 Prom.-comp. 2e klasse. Willem H'Palemig afg. RoermondMiddelburg 0—0 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 1 1 1 0—0 1 1 1 0—0 2e klasse A. ZeelandiaTemeuzen afg. TSC—DOSKO 2—4 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Middelburg 18 15 2 1 32 75—20 Vlissingen 17 11 2 4 24 44 20 DOSKO 17 8 6 3 22 32—22 De Baronie 18 9 1 8 19 49—50 Temeuzen 16 9 7 18 4941 TSC 18 8 1 9 17 50—43 RBC 18 5 3 10 13 35—52 Breda 18 4 3 11 11 2557 Zeelandia 16 4 2 10 10 25—43 Alliance 18 1 6 11 6 27—54 Alliance twee punten in mindering wegens staken wedstrijd TSOAlliance. 3e klasse A. Alles afgekeurd. Prom.-degr. wedstrijden uit andere afdeelingen Blauw WitZVV 3—0 HBSODS 2—2 SCSIVitesse 22 De KooijFrisia 22 DE WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederland. De eerste ontmoeting van het Groningsche Velocitas was wel zeer zwaar en vrijwel ieder- een had het vermoeden dat zij het niet tegen Ajax zou kunnen bolwerken, hetgeen dan ook is uitgekomen, maar de uitslag 01 is daar, om te bewijzen, dat het maar op het kantje af is geweest en de Noordelijken prachtig stand hebben gehouden. Zelfs tot het laatste oogenhlik kreeg Velocitas nog gelegenheid de gelijkmaker te scoren, doch de verdediging van Ajax werkte toen onder vollen druk en de Amsterdammers waren wat blij, dat die kleine overwinning ook de beide punten betee- kende. Omdertusschen heeft Velocitas bewezen dat zij zicb niet zonder meer in den hoek zal laten dringen. Te Deveniter ging de stryd Go Ahead tegen DWS en ook deize ontmoeting eindigde met een 10 overwinnmg, ditmaal voor de thuis- club. Het bepaald slechte spel van DWS tegen BSV werd hier niet vertoond, daar DWS het in een andere tactiek had gezocht, n.l. het versterken van de verdediging door het terug- trekken van de halfs met een of nu en dan zelfs twee voorhoedespelers op de halflijn. De voorhoede van Go Ahead kreeg hierdoor al een heel lastige taak, doch de verdediging had een heel gemakkelijke middag. Het werd dus lastig o!m een doelpunt te maken, en toen de thuisclub er een te pakken had, was daar mede ook het feit beslist, aangezien toen DWS verzuimde om weer geheel van tactiek te veranderen en nu de voile kracht op den aanval over te brengen. Afdeeling IV. Eerste Klasse. BVV—LONGA. 22. Voor de eerste klasse was nog vastgesteld de wedstrijd BWLONGA. In deze ontmoe ting gelukte het beide ploegen evenveel malen te scoren, 22. Er rest in deze klasse nog e£n wedstrijd, n.l. EindhovenJuliana. Gelukt het dan aan Juliana de overwinning te beha- len, dan klimt ze op tot de derde plaats. Bij een anderen uitslag ondergaat de stand in de ranglijst geen verandering meer. Proamotiecompetitie 2e klasse. Daar het veld van Willem H moest worden afgekeurd, bleef voor deze competitie alleen over de ontmoeting RoermondMiddelburg. 00. De Middehurgers hebben te Roermond een tegenstander gevonden die in kracht haar ge- lijke is en zoo zal deize competitie nog zwaar- der worden dan onze hoofdstedelingen zullen hebben gedacht, want nu blijkt dat de kam- pioen van afdeeling C niet zoo maar te over- winnen is. Het gelijke spel gaf dan ook vrij goed de krachtsverhouding weer en een over- winning van een der beide clubs zou de een te veel en de ander te weinig hebben gegeven. TYveede Klasse A. Ook het veld van Zeelandia heeft het niet tegen den regen kunnen bolwerken en zoo moest de ontmoeting tegen Temeuzen wor den afgelast, waardoor alleen overbloef de wedstrijd TSC—DOSKO. 24. Een programma dient eenmaal afgewerkt te worden, ze'lfs al hebben de ontmoetingen overigens verder geen enkel belang meer, doch dan zou het toch beter zijn geweest, om ook deze wedstrijd maar even uit te stellen om haar dan als een vriendschappelijke ont moeting bij gunstige weersomstandigheden te doen plaats hebben. Nu was door het bar slechte weer de belangstelling ook uiterst go ring. TSC heeft de strijd verloren, kon het niet tegen DOSKO volhouden, al heeft TSC aardig partij gegeven, waardoor telkens de stand zich wijzigde. Toen het 23 was, ver- dubbelde TSC haar pogingen doch het succes kwam aan de zijde van DOSKO en werd het 24 waarmede de strijd gestreden was. Derde Klasse. Ook in deze klasse was de regen spelbreker. De beide vastgestelde ontmoetingen, Oranje— Axel en Vlissingen 2Temeuzen 2, vonden geen doorgang. Tengevolge hiervan is tevens de beslissing omtrent het kampioenschap weder een week achteruitgeschoven. VOETBALWEDSTRIJD BELGIENEDERLAND TE BRUSSEL. Toegangsbewyzen. Voor den op Zondag 12 Mei 1935 in het Eeuw-Stadion te Brussel te spelen wedstrijd BelgieNederland heeft de Zeeuwsche Voet- bal Bond de beschikking gekregen over een bepaald aantal toegangsbewijzen. Het bestuur van den Z.V.B. heeft besloten, om een gedeelte van deze kaarten ter beschik king te stellen van particulieren. De aanvragen om toegangsbewijzen moeten worden gericht aan den heer M. D. P. L. Hackenberg, penningmeester Z.V.B.Lange Burg B 3 te Middelburg. De prjjzen der toegangsbewijzen zijn: A. Overdekte tribune (vak G.) i 5,70; B. Overdekte tribune (vak L.) /4,60; C. Onoverdekte tribune (zitplaatsen) f 3,30; D. Staanplaatsen 1,35. Het aantal beschikbare plaatsen voor de rangen A. en B. is buitengewoon gering, waarmede men bij het aanvragen rekening gelieve te houden. In de prijs der plaatsen is inbegrepen gratis toegang tot de Wereldtentoonstelling. Het Eeuw-Stadion waarin de wedstrijd wordt gespeeld, is gelegen binnen het ten- toonstellingsterrein van de Wereldtentoon stelling. Zoolang de voorraad strekt, zullen aan vragen van particulieren in behandeling wor den genomen in volgorde van inkomen. De prijzen der plaatsen zijn door den Kon. Ned. Voetbal Bond berekend naar de koers van de franc v66r de devaluatie. Mocht de Kon. Belgische Voetbal Bond de prijzen onveranderd handhaven en indien de betaling van de K.N.V.B. aan de K.B.V.B in gedeprecieerde francs plaats heeft, dan zullen zeer waarschijnlijk de prijzen der kaarten in evenredigheid worden verminderd. In dat geval, wordt het te veel betaalde vanzelfsprekend aan de aanvragers geresti- tueerd. Aanleiding om de kaarten in Belgie aan te vragen bestaat dus niet, terwijl bovendien de Kon. Belgische Voetbal Bond ook geen aan vragen obi kaarten in behandeling neemt. Aan particulieren zullen, zoolang de voor raad strekt, hoogstens twee kaarten per aanvrage worden toegewezen. Voor iedere aanvrage, moeten de voor de aangevraagde kaarten verschuldigde gelden, vermeerderd met f 0,50 voor aandeel in de ge- maakte kosten en de kosten voor aangetee- kende toezending der kaarten tegelijkertrjd per postwissel aan bovengenoemd adres worden toegezonden. Aanvragen zonder gelijktijdige over-making van het bedrag worden terzijde gelegd. Geen gelden op de postrekening storten, alleen per postwissel. Correspondentie over de kaarten voor den wedstrijd BelgieNederland wordt niet ge- voerd. Om teleurstelling te voorkomen wordt aan- geraden de kaarten omgaand aan te vragen. Middelburg Roermond Willem H Palemig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2