Sport Feuilleton-vertellingen Predikbeurten AXEL. ZAAMSLAG. VLISSINGEN. RECHTSZAKEN. VOETBAL. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. A, W. van der Plassche, was bericht van ver- hindering ontvangen, wegens zijn benoeming tot Xnspecteur van den Vo-orlichtinigsdienst van den Tuinbouw, mede bierdoor worden de diploma's, aan de leerlingen die daarvoor in aanmerking kwamen, eerst later uitgereiikt. Na afloop van de proefles, richtte bet hoofd van den cursus, de heer H. L. K. Leijs, zich tot zijn leerlingen, waarover deza vol lot was, daar er tusschen de vier beste leerlingen een strijd gsvoerd was om de eerste plaats, doch ook de overigen hadden bun best gedaan. Deze cursus was wel klein doch zeer goed. Hiema verkreeg bet woord de heer J. B. Ruber), voorzitter van de Vereeniging van Oiid-leerbngen van de Tuinbouwcursussen, die de leerlingen feliciteerde met bim bebaald succes en daarna een woord van dank ricbte tot den Rijkstuinbouwconsulent, bet Gemeente- bestuur van Ter Neuzen en de beide onder- wijzers, door welker medewerking deze cursus boo goed is geslaagd. Namens de leerlingen sprak de beer J. A. de Feijter, in goed gekozen woorden de beide leeraren dankende voor het op den cursus geleerde. Hiema sprak de beer W. J. Robijn, zijn leer lingen toe, bun er op wijzende, bet bij het bier ■geleerde niet te laten, doch zich verder te ontwikkelen. Een diploma kon worden uitgereikt aan: J. K. de Feijter, K. G. Tollenaar te Hoek, A. de Kxaker, P. J. Vergouwe te Hoek, H. A. Herrebout, A. J. D. Hofman en C. Hofman. Een leerling moest worden afgewezen. De leerlingen bij wier naam geen woon- plaats staat vermeld, wonen te Ter Neuzen. VERNIEUWING WEG AARDENBURGMIDDELBURG (B.) In de raadsvergadering te Aardenburg was aanwezig de Wegencommissie uit Ged. Staten, onder voorzitterschap van den heer Van Rompu. Aan de orde was de bespreking: verbete- ring van den weg AardenburgMiddelburg KB.). Het plan der provincie is dezen weg van ruim 3.5 K.M. gebeel te verbeteren, waarvoor de kosten op ongeveer 38.000 zijn geraamd. De drie gemeenten, waarin deze weg ligt, zou- den na verbetertng door de provincie bet on- derbond er van op zich nemen en wel de ge- meente Sluis met een lengte van 1743 M. met een jaarlijkscb bedrag van 500 aan onder- houdskosten; de gemeente Aardenburg met 1180 M. em jaarlijks f 338,50 en de gemeente Eede met 630 M. en jaarlijks 181. De ver- betering van den weg zou hoofdzakelijk ge- schieden met het product Carpave, waarmede bet weggedeelte SluisRelgische grens St Anna ter Muiden, het vorig jaar ook be- handeld is. De oude keien zouden zooveel mogelijk weer gebruikt worden. Na uitvoerige besprekingen wederzijds wordt besloten, dat ofschoon de raad het op zich nemen van den onderboudsplicht van het ge- deeJte van dien weg als groot bezwaar voelt, toch zal worden medegewerkt aan het tot stand komen er van, mits het weggedeelte tusscben de Kaal en den Wester-Eedeweg een gebeel gerestaureerde keiweg zal worden. (De Z.) BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 24 tot en met 30 Maart zijn in onze provincie voorgekomen 9 gevallen van roodvonk, nl. 2 in ieder der gemieenten Colijns- plaat, Goes en Kruiningen en 1 in ieder der gemeenten Clinge. Stavenisse en Westkapelle. HET CENTRUM. De Adjudant van Zijne Hoogheid. De Directie van bet Centrum gaat voort met het uitgaande Axelscbe publiek een keur van d? meest uitgezochte nieuwigbeden op filmgebied voor te zetten. Na bet overgroote succes dat ook bier aan „Het meisje met den blauwen hoed" ten deel viel, thans weer 'n paar schitteremde films van gebeel ander genre, die den meest verwemden en veeleischenden bioscoopliefhebber absolute bevxediging zullen scbenken. De hoofdfilm „De adjudant van zijne hoogheid" speelt zich af in een militair milieu en is een aaneen- schakeling van dol vermakelijke tooneelen die afgewisseld zijn met buitengewone mooie en bekende schlager-melcdieen. De tweede hoofdfilm Het geheim \"an de blauwe kamer is een rolprent waarin de sensatie domineert en dan ook bet publiek in een stijgende span ning boudt. De bandeling is van dien aard, dat wij liever volstaan ditmaal toch zeker niet te verzuimen een bezoek aan het Centrum te brengen en tijdig plaats te reserveerem. Het hoofdprogramma zoowel als het bij- pogramma vormen een gebeel dat exeptio- neel genaamd kan worden en succes waar- borgt Gisteravond bracht het muziekgeizelscbap ,,Be Vclharding" den nieuw benoemden bur- gemeester dezer gemeente, den heer S. van Hoeve, op zijn hofstede nabij het Veer, een serenade, om hem met zijn benoeming geluk te wenschen. Auto-botsing. Te Vlissingen heeft op den hoek van het Bedje Wolfsplein en de Badbuisstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe auto uit Vlissi.ngen en een taxi. De botsing was vrij hevig en de auto's bekwamen zwaar letse). In de taxi zat een heer uit Amsterdam, die door de botsing zoodanig tegen den zij- wand werd gedrukt, dat hij een emstige knie- fractuur bekwam. Het ongeluk geschisdde juist voor de woning van Dr. Wolters, bij wien hij is binnen gedragen. Daar is hem de eerste hulp verleend. De politie st'elt een onderzoek .naar het ongeluk en de schuldvraag in. Enkel gebroken. Toen de directeur der directe belastingen en accijnzen te Breda zich aan boord van bet douane-recherche vaartuig „Albatros" begaf voor bet maken van een inspeetie tocht, kwam tiij door de gladbeid van het dek te vallen en brak een enkel. Na voorloopige behandeling door een marine-arts is de gewonde per auto naar Breda vervoerd. ARRON DISSEMENTSREOHTB A N K TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 5 April 1935. De volgende zaak werd behandeld: H. P. S., oud 24 j., vertegeniwoordiger te Roozendaal, werd verdacbt dat hij op 5 Jam. 1935 te Hontenisse als bestuurder van een auto daarmede hoogst roekeloos en onvoor- zicbtig met belangrijke snelheid heeft gereden op den openbaren weg HulstWalsoorden, en toen bij het tegenkomen van een paar wiel- jrgders heeft gereden aan de voor hem linker- zijde van den weg en daarbij J. F. de KoK heeft aangereden, die daarbij emstige ver- wondingen aan het hoofd en een armbreuk bekwam, hetgeen aan verdachte's schuld is te wij ten. Eisch: 3 maanden hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, 50 boete of 20 dagen becbtenis en intrekking van het rij- bewijs voor den tijd van 1 jaar. Mr. P. C. Adriaanse, verdachte's raadsman, pleitte clementie. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. KAMPIOENSOHAP VAN NEDERLAND. VelocitasAjax. Velocitas, de Noordelijke kampioen, krijgt bet Amsterdamscbe Ajax op bezoek en, al heeft Ajax een paar weken geleden, dan ook gefaald, zal de thuisclub baar eerste wedstrijd met een nederlaag naar aile waarschijnlijk- beid beeindigen, want Ajax heeft tegen Go Ahead reeds een nederlaag moeten incas- seeren en daar zullen de Ajaxieden thans wel voor oppassen. Go AheadDWS. Go Ahead heeft reeds getoond, dat met de kampioenen van bet Oosten niet te geksche- ren valt en DWS moest te Eindhoven de meer- derheid van PSV erkennen. Het spel van Go Ahead is in den strijd tegen Ajax zeer meegevallen en dat van DWS bleek niet aan de verwacbtingen te beantwoorden, waardoor PSV een stevige overwinning kon behalen. In- dien uit deze eerste wedstrijd van beide clubs eenige conclusie zou zijn te trekken, dan moet ook thans Go Ahead overwinnen. PROMOTIECOMPETITIE 2e KLASSE. Willem IIPalemig. Zoo men in Februari ons had gevraagd naar de kracbt van Willem H, dan zouden wij de meening hebben durven verkondigen, dat de kampioenen uit de Tweede Klasse een goede kans hadden om Willem H uit de Eer ste Klasse te wippen, maar nu, nadat deze club bet met jongere spelers heeft beproefd en in deze samenstelling zelfs PSV een neder laag kon toebrengen, waarop een even eer- volle tweede overwinning volgde, nu gelooven wij dat Willem II haar plaats zal behouden en de Kampioenen him verwachtingen niet zullen zien bevredigd. Palemig zal dus de eerste club zijn die tegen Willem H uitkomt, en wij bevroeden, dat de thuisclub met flinke cijfers zal overwinnen. RoeipiondMiddelburg. Wij weten niets van de sterkte van Roer- mond en zullen dus dienen af te waehten wat deze club zal weten uit te richten tegen bet ongetwijfeld sterke Middelburg. Dat Middel burg een goede gooi zal doen naar bet her- overen van haar Eerste Klassescbap is zeker, en wij zouden baar daarvoor ook zeer veel kans hebben gegeven indien Willem n niet uit baar slaap was ontwaakt en zich weer ontpopt heeft als een club die haar plaats in de Eerste Klasse waardig is. TWEEDE KLASSE. ZeelandiaTemeuzen. Een strijd die door beide clubs heel kalm kan worden opgevat, want de spanning is dit seizoen voorbij. Een spanning die voor Zee landia langem tijd is gebleven want voortdu- rend heeft deze club in de onderste gelederen moeten werken, tot eindelijk Alliance defini- tief de laatste plaats innam en Zeelandia vrijer kan ademen. Temeuzen is sterker dan haar gastheeren en zoo verwachten wij bij een matig gespeelde partij een kleine overwin ning van onze stadgenooten, die nog altijd een kansje behouden voor het bezetten van de derde plaats in de ranglijst. TSC—DOSKO. Ook deze ontmoeting is meer te besehou- wen als een noodzakelijke afwerking van het seizoen-programma, want voor beide clubs is niets meer te behalen, alleen DOSKO kan door een overwinning definitief beslag leggen op de derde plaats, waardoor dan Temeuzen de vierde plaats zou innemen. DOSKO is ster ker dan TSC en zoo mag een overwinning van de bezoekers verwacht worden. DERDE KLASSE. Oranje—Axel. In tegenstelling met de andere klassen is de strijd om het kampioenschap in de Derde Klasse nog in vollen gang al zijn er maar twee clubs die hiervoor nog in aanmerking komen, n.l. Axel en Hulst. Axel gaat nu baar laatste wedstrijd spelen, wint zij deze dan kan alleen Hulst door eveneens te overwinnen van dezelfde club waartegen thans Axel uit komt, met haar gelijk komen en volgt de be- slissingswedstrijd die wij reeds lang geleden hebben voorspeld. Maar men moet de huid niet verdeelen voor de beer geschoten is en zoo zal Axel nog een zeer lastige middag krij- gen want dit is zeker: Oranje zal de partij om den drotamel niet cadeau doen. Dat Axel in haar voorlaatste strijd tegen De Zeeuwen gewonnen heeft, is te danken aan Fortuna, die toen aan haar zijde stond, doch nu zal Axel hierop volstrekt niet mogen bouwen, en zal zij zelf de overwinning uit het vuur moe ten sleepen. Als Axel alle krachten inspant, dan kan zij de zoo begeerde punten behalen, en dat zullem de Axelaren dus verplicht zijn te doen. Vlissingen 2Temeuzen 2. De reserves van Vlissingen en Temeuzen komen voor het laatst in dit seizoen tegen- over elkaar en al kan Temeuzen 2 den laat- sten tijd op behaalde successen bogen, toch zal zij het niet kunnen bolwerken tegen het tweede elftal van Vlissingen, en zal de thuis club de laatste wedstrijd met een overwinning kunnen sluiten. BRARANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 2 April 1935. Menler, Wa zit t mensch dom in den trub- bel. Daar is nieve- raans ter weareld op gin enkele manier meer 'n touwke vast te knoopen. Daar is nieve- raans meer ennig- te belderbeid te bespeuren. Ver- troebeld, gescbift, ja bedorven is 't alderwegen. En den braven enkelinig, den goeiegen op timist, die hier of daar 'n stukske licbt te bespeuren denkt, 'nen gelukkigen dag beeft bij die ontdekking van zo'n vermeend strale- piekske licbt. dieen zelfden goeien kwiebus krijgt plotseling 'n vuiltje in z'n oog, dat ie de wearei'd veurloopig alleen nog maar ziet in 'nen mist van tranen. Amico, ge zult me, ria de circa vijf-bonderd brieven die ge van me ontvangen hebt, zeker nie verslijten veur 'nen zwartkijker. Ik beloof oe, da 'k meer dan eens diee rol van optimistiscben kwiebus gespuld heb. Waar ik geiukkig om gewist ben, waant ik bad er even dikkels de goeie dagen van, asik daar sjuust zoo scbreef. Maarheel wa vuiltjes zijn er dan ok in m'n oogen ge- waaid Da schijnt dan zoo den vasten gaank van zaken te zijn. I Een dink evenwel, een gedacht is me bij- gebleven. As den mensch z'n eigen van God verlaten denkt, is Hij 't dicbtste bij 'm. Ba's vandaag dan nog mijnen eenigen troost veur deuze raampzalige weareld Raampzalige weareld ja, die meer, veul meer oorlogstuig bezit, dan noodig is om die- zelfde weareld heelegaar te verdelgen. Raampzalige weareld, ja, die meer, veul verborgen houdt, dan noodig zijn, om alle levende scbepsels-Gods den dood te laten in- asemen. Raampzalige weareld, waarin ieder uur van den dag honderdtallen evenmenscben ge- kraakt, ,,vemield" worren, onder de jagende treinen, de jacbtende benzine-monsters. Waar in honderdtallen, uur op uur, kermen onder 't verpletterend gewicbt van duuzenden-kilo's- zware wagels. Raampzalige weareld, waarin dagelijks in vroege, graauwe morgenuren, tientallen even menscben geplotst worren, veur de vuurmon- den van „machinale" executiepeletons, die twaalf kogels schieten in 'n baangkloppend menscbenbart. Raampzalige weareld; waarin onzen even- mensch, ok 'n kind van God, levend wordr verbraand in den electriscben stoel. Waarin onze evennaasten worren geslacht met den zwaai van 'nen scherpen bijl, Worren geslacht met 'nen stropterwijl veur't scburftig beest 'n gassysteem wier uit- gevondep. Zwart zijn de veule bladzijden in 't Ouwe Testament, 't oudste gescbiedenisboek om zoc. te zeggen, waar sprake is van de vernieling van dieen eenen, eenmaal aan God gewijden Joodschen Tempel. Hoeveul Godsbuizen, boeveul Tempels zijn er de leste tien jaren neergebaald En over dat alles been, amiico, dreigt den oorlogswolk, waaruit totale verdelging regenen zal 't Is 'n raampzabg menschdom, dat van de twintigste eeuw, waarin daagelijks meer ge- lejen wordt, dan ooit in de gaansche gescbie- denis. Pest en cholera zijn we de baas. Maar de benzine kwam er veur in de pick. Slavemij schaften we af, maar de machine kwam in beur plek. En'nen werklooze is heel wat minder weerd, dan 'nen slaaf ooit was, borre! In deze weareld staat 't tij van opstanding, van nuuw leven te ontluiken. In deze weareld staan we veur de feestdagen vanPaasob Feestdagen, Paascb, 't klinkt as 'nen spot, na al 't veurgaande. En toch God kan nie veraf zijn van 'n weareld, waarin duuzendein smeekende baan- den dagelijks ombooggebouwen worren in doodstrijd! Ik kan bet den grooten werkgever nie kwa- lijk nemen, die de beste machines aanschaft, om 't beste product te leveren. Maar toch weet ik, dat elke machine weer tientallen evenmenscben ongelukkig, werkloos mokt. Maar toch weet ik, dat die grootbedrijven nie concurreeren kunnen teugen de kleine boskes. Dezelfste machine, die bonderden 't werk uit baanden steelt, kan gin product leveren, da goedkooper is, dan den enkeling maken kan. Den eigenaar van die machine zijn onkosten zijn te hoog. Daar zit iets scheef dus. Ik kan 't den Dolf van Duitscblaand nie kwalijk nemen, dat ie, temidden van vijaan- den, 'n leger opricht. Toch mot daar oorlog van komen. Daar zit iets scheef dus. Ik begrijp dat doodstraffen wel noodzakeiijk kunnen zijn. Tocb staan ze in m'n hart gelijk met moord. Daar zit iets schee dus. Ik zou ook 'n auto nemen, as ik die noodig bad en tocb weet ik, da 'k vroeg of laat 'n ongeluk maken zou En zoo gaan we deur, amico. 't Lijkt op 'n onontkoombaar noodlot, waar- aan 't menschdom prijsgegeven is. En db's nie waar! Wel degelijk mot er 'n stuur, 'n bestier zijn. Ons scboone 6erde mee zijnen bloei en zijnen oogst is gin dink dat op 'n goeien of kwaaien dag „zoomaar" in 't heelal tuimelde. Ik zeg 't opzettelijk zoo grof, om veural de ongerijmdheid van de „zoamaar", glasbard aan te duien. Hoe dikwijls beb 'k oe ge- schreven over de wondere scbepping, waarvan ednen drop water 'n zee van leven bevat? Van die yondere Scbepping, waarvan 't speldenknop-groote visschenoogske, z66 schoon „werkt" op de onzichtbare zenuwkens en spierkens, dat alleen al dat licbtbezittend speldenknobbeke de makelij van 'men Godde- lijken Schepper bewfe^s! Maar bovenal: staat de zekerbeid van 'r. Godsbestaan nie in 't menschenhart ge-etst? Da's boven elken twijfel Da bewijst den mensch zelfsin 't neer- halen van Godstempels! In't vervloeken van de Alimacbt, waant't is allegaar, ieder voelt dat, 't is allegaar uiting van machteloosbeid der tobbende menschbeid, die gin raad meerwit mee z'n ellende. Die menschbeid staat weer op punt van Feest, Feest van Pascben te gaan vienem Ja, daar-is-wel-„iets"-scheef As ik as boerenmensch da „scheefs" wil op gaan speuren, dan geleuf ik wel, dat er stad- sche meneeren zijn, die daarover willen lacben! Den stadschen menier is ommers veul meer geleerd. Die is tocb lid van wetenschappelijke- en van kunst-kringen! Die „doet" tocb aan critiek, aan kunst, we- tenscbap, tecbniek, aancultuur. Hij zit tocb in 't „Volle Leven!" Ja, wa da betreft, amico, beb ik nog al veul achterstaand. Ik ben alleen maar lid van m'n echtvereeni- ging en van m'n Kerk. En die mijnien naam in 'n ander lejenboekske vinden kan, die kan dalijk 'n tientje op zijnen giro gestort krijgen. Aan critiek, kunst, wetenschap en tecbniek doe 'k nie veul bij m'n weten. Vijfhonderd feuilletons, 'n stapeltje boeken en 't smeren van m'n kruiwagel-wiel, is zoowat alles. Cultuurjawel! Op mijnen akker, waar beslist veul meer te eultiveeren valt, dan op 't Amsterdamsche asphalt! Da bezweer ik oe! En 't „volle leven"ollee, ik ken 't leven van de stad en van 't plattelaand. En ik kan oe zeggen: 't Nuuw Malthusianisme, daar mot ten wij op 't plattelaand bet nou sjuust niet van hebben! En gij ok nie, amico! Gij kunt oew kraantenzaak ok wel §luiten, as den mensch van 't „Volle Leven" z'n eigen lotultsterven! Acbteraf valt m'nen achterstand tocb nog 'n bietje mee. Alleen die lidmaatschappen, daar is 't dunnekes mee gesteld! Da tientje verlies ik nie. Maar g-feren, as ik da scheefs" op wil speu ren, geren op veurband toegegeven horre, dat den stadschen menier veul meer geleerd is' Geren toegegeven! Maar 't is de geleerdheid, de wetenschap, de techniek, die de weareld veur ons, twin tigste eeuwers onbewoonbaar hee gemokt. En onze verre -nazaten kunmen daar mis- schien eenmaal vruchten van plukken as dan de weareld tenminste nie totaal kapot is gemokt deur de geleerde lui uit't Voile Leven, wij hebben weinig dankbaarheid te betui- gen aan alle geleerdheid, die alle ellende over de weareld brocht. En toch Tocb mag de echte geleerdheid niks kwalijk genomen worden. Daar is weer wa scheefs! Amico, laat ik nie langer wochten mee m'n conclusie. Mee m'n speurderij. 't Staat zoo, zoo dik, zoo gewichtig en daar beb ik, lot staan borre, daar beb ik nie van terug. En hoe ouwer ik word, hoe erger. Waant daar is niks zoo moeilijk samen te brengen as „gewichtig- heid" en liefde! En nou is 't woord er uit. Liefde! Nostenliefde, dat ontbrikt deus raamp zalige weareld! Dat is 't scbeeve! En om op 't allerbeste dan terug te komen: op die geleerdheid, die tocb niks kwalijk ge nomen mag worren, en tochtdch veul ellende over de weareld brocht, ok daarvan ontbrak de Liefde! Paulus zee: „onderzoekt alle dingen, maar beboudt 't goeie". Da's 'n vingerwijzing, 'n aansporing tot wetenschap. ,,Behoudt 't goeie", wil evenwel nie zeggen: „fabriceert gassen om den even- menscb te doen stiklcen". „Vindt machines uit". Nie om kapitaals- vorming aan den eenen kant en pauperisme aan de anderen kant te brengen. Om den mensch te dienen! Om alien mensch te dienen. De liefde ontbrikt eraan. De wijsheid ontbrikt aan de geleerdheid! Daarom gaf ik den stadsche meneeren gSren vo6r! Waant wijsheid, amico, ollee, da's nie weg- geleed veur den boulevard-tippelaar, veur den „meneer", zelfs nie,veur den man van we tenschap. Wijsheid is veur de resultante van de krach ten verstaand en hart. En aan da leste, „hart", liefde, ontbrikt 't deuze weareld tot sehreeuwens-toe. Overeenkomsten worren gemoakt deur staatslieden op basis van twee egoismen tot den vereenigen. Zoogaauw 6en der twee egoismen in ge- draang komt, wordt de overeenkomst ver- scbeurd ,,Dat-is-bet-er-gste", scbreef de kraant van Minister Oolijn giesteravond. Scbreef de ,,iStandaard". Nie dat den Belzen fraank weer omlaag was, maaromdat er 'n overeenkomst was verscheurd! Omdateigenliefde al 't andere weer verdrong. Sjuust. Gebrek aan liefde, teveul aan eigenliefdie, da oonstateerde onzen eersten Minister met aandere woorden. Geiukkig, dat ie 't constateeren kan! Geiukkig, dit ie nie blind is, veur de echte weerde,,Das 't ergste". Niie den fraanik! De woordbreuk! Eigenliefde. Maar dat „ergste" regeert al sinds 1918 de beele weareld. Is as vergif ingevreten in elk individu. En hoe kan dan God regeenen over zo'n weareld? God die louter Liefde, nosten liefde is t Gaat Paasch worren. Feest van Nuuw Leven. 'k Wouw 'n steentje bijgedragen hebben tot dit schoone feest. Of liever gezegd: tot de meugelijkheid van 'n schoon feest. Da kan alleen mee 'n bietje geloof. Geloof aan 't goeie. Geloof in wa nostenliefde. Aandersis Paascbfeest onmeugelijk. En 'k wouw geperbeerd hebben g'ad 't t6cb veur 1935 'n bietje meugelijik te maken, veurm'n eigen en veur wa-d-aandere evemnosten! Amico, 'k schei er af. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRe. ZONDAG 7 APRIL 1935. Ned. Hervoimde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 9.30 u., de beer H. M. J. van Duyne; 2 u., de beer H. J. Plaggemars. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groene- veld. AXEL. 9.30 u. em 2 u., Ds. Post. HOEK. 9 u. en 2 u., leesdienst. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsima. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Deikkerstraat Ter Neuzen. Nam. 6 u., de heer H. M. J. van Duyne. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Jan J. Versprille en gezin, conducteur, Drie- schouwen A 44, van IJzendijke. Leentje Hamelink, diemstbode, Koestraat D 79 inw., van Zaamslag. Gusta M. S. de Kreijger, coupeuse, Pr. Mau- ritsstraat 33 inw., van Aardenburg. Hubrecbt Jansen en gezin, machinist, Drie- scbouwen A 43 inw., van IJzendijke. Andries Olijslager, zonder beroep, Pr. Hen- drikstraat EE 57, van Koudekerke (W.). Pieter Joh. Olijslager, vertegenwoordiger, Pr. Hendrikstr. EE 57, van Koudekerke (W.) Pieter van de Griek, marechaussee, Pr. Hen- drikstraat EE 74, van Vlissingen. Angela Hayette, zonder beroep, Stations- straat G 3 inw., van La Longueville. Michiel P. de Visser en gezin, landbouwer, Kapellepolder M 17, van 'Sluis. Andries Koster en gezin, landarbeider, Smitsschorre Q 44, van St. Jansteen. Henricus J. de Bleijser, dienstknecht, Kijk- uit K 37 inw., van St. Jansteen. Gozina M. E. Deurwaarder, zonder beroep, Weststraat D 28, van Rotterdam. Vertrokken: Leonardus Rietjens, landb.knecht, Kijkuit L 9, naar Koewacbt. Andries de Visser en geizin, landarb., Ouden- weg I 15, naar Winkel (N.-H.). Jacobus Vos, winkelbediende, Noordstraat B 58, naar Hulst. Marts. Wieland en gezin, landarbeider, Ka pellepolder M 17, naar Zaamslag. Margarita M. Borgt, dienstbode, Stations- straat G 32, naar Koewacht. Hermanus Dees, landb.knecht, Coegorspol- der P 49, naar Ter Neuzen. Abraham Beerens en gezin, vertegenwoor diger, Zeestraat A 25, naar Groede. Maria W. Almekinders, zonder beroep, Sta- tionsstraat G 12, naar Rotterdam. Marinus C. de Feijter, zonder beroep, Ouden- weg I 36c:, naar Breskens. Leo J. van Goethem, dienstknecht, Ouden- weg I 15, naar Stoppeldijk. Job. van Ovenmeeren en echtg., zonder be roep, Pr. Hendrikstraat EE 61. naar Baam. Cam. J. 'Hayette en gezin, landarbeider, Kijkuit K 60, naar Barsingertoom. Krina Verhelst, zonder beroep, Julianastraat E 119, naar Hoek. Hendrikus P. Mourik, hulp-komtmies, Kerk- dreef E 27 inw., naar Roermond. HONTENISSE. In de tweede helft van Maart heeft zich in deze gemeente gevestigd: Albrecht Alfons van Goethem, te Klooster- zande, van Clinge (Z.). Vertrokken: Andreas Franc. Eijsackers, van Lamswaarde naar Graauw. Anna Maria Wullems (wed. Jos. Maas), van Walsoorden naar Eindhoven. Adolf en Leopold Martinu, van Walsoorden naar Ossenisse. Joseph Joh. Em. Maas, van Schuddebeurs naar Westdorpe. Jacobus Petr. Valckx, van Lamswaarde naar Oude Niedorp. Eduardus Antonius van Waterscboot, van Lamswaarde naar Hulst. Josephus Johannes van der Kinderen, van Groenendijk naar Ossenisse. Eugenia Frederica Verbruggen, van Terhole naar Graauw. SAS VAN GENT. Van 28 Maart tot 3 April hebben zich in deze gemeente gevestigd: W. Brouwer, landbouwerskmecht, van Bier- vliet. H. Haak, komimies R. D. B„ van Ginneken. Vertrokken. J. J. Legrain en echtg., fabrieksarb., naar Selzaete. A. M. J. M. Kieboom, kantoorbediende, naar Oisterwijk. TER NEUZEN. Bij de op jongstleden Donderdag door den Notaris Hoving te Ter Neuzen ten verzoeke van den beer Gel. Buijize, aldaar, geibouden openbare verkooping werd het perceel bouw- land in den Pierssenspolder te Ter Neuzen, groot 95 aren 80 centiaren of 2 gem. 45 roedem in koop toegewezen aan dem beer Adr. de Kraker te Ter Neuzen, voor de som van f 1600. AXEL. Het gistermiddag door notaris Fanoy in het cafd van den beer C. Heijnsdijk, kracbtens art. 1223 B.W., geveilde perceel van J. Heijns dijk en gelegen aan den Ouden weg alhier, werd gekocbt door mej. wed. Ch. de Keizer- de Backer voor 1050. COOPERATBEVE VRUCHTEN VEILLN G ZEEUWSCH-VLAANDEREN G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 3 April 1035. Bevelamders f 1,40 per 100 K.G. Rood Star f 1,40 per 100 K.G. Kipeieren f 1,50f 1,70 per 100 stuks. Eendeieren f 1,50 per 100 stuks. Kropsla 3443 ct. per 10 krop. Witlof 10—14 ct. per K.G. Prei 1013 ct. per bos. Scborseneren 13 ct. per bos. Spruiten 10—14 ct. per K.G. Radijs 3035 ct. per 10 bos. Knolseldery 12 ct. per knol. Spinazie 1215 ct. per K.G. Sjalotten 46 ct. per K.G. Wortelen 12 ct. per K.G. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 3 April. Noorsch s.s. STEN, 753, ledig, Blyth. Voor Rlemen: 4 April. Duitsch s.s. NEP- TUN, 943, ledig, R'dam. Van Rlemen: 3 April. Zweedsch s.s. ABA- DAN, 3628, ledig, Goteborg. Voor Gent: 3 April. Noorsch S3. KRIS- TINE I, 613, steen, Fredrikstadt; Noorsch s.s. SILJA, 717, potasch, Barcelona; Eng. s.s. KIBVEY, 288, pekkolen, Londen; Russ. s.s. ISKRA, 1387, vlas, Moermansk. 4 April. Ned. m.s. ZEEHOND, 161, ledig, Londen; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Lon den; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Ant- werpen; Eng. s.s. REDCAR, 794, kolen, New- Castle; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwer- pen; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Antwer- pen. Van Gent: 3 April. Eng. s.s. LANGLEE- FORD, 2819, ledig, Swansea; Noorsch s.s. GULHAUG, 742, macadam, Sauda; Eng. a.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. 4 April. Eng. s.s. KILVEY, 288, ledig, Ant- werpen. L

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6