m.+m. m, m, 4 m m,i Burgerlijken Stand Pluimvee-Rubriek Schaakrubriek. KON dikwijls niet loopen. fW?S\W m wm mm i 13 mt,....fQi. mm mm Nu van pijn verlost. Elen dankbare patiente schreef ons: ,Twee jaren heb ik zulke vreeselijke rheu- matische pijnen in mijn knieen, dat bet dik wijls voorkwam, dat ik niet kon loopen. Alles wat ik probeerde was vruchteloos, ik vond nergens baat taij. Tenslotte sprak ik er met een vriendin over, die mij raadde een proef met Kruscben Salts te nemen. Eerst twijfelde ik. maar de resultaten hebben mij overtuigd en ik ben nu dankbaar en vol lof over Kru scben. Ik neem bet iederen morgen in en van rbeumatische pijn heb ik 4nimmer meer. last gehad. Ik zou het alle menschen willen aan- raden, die last van rheumatiek hebben, het is bet eenige goede middel. Ik voel mij als her- leefd nu ik van de pijn in mijn knie verlost ■ben." Mej. G. de K. te R. De versehillende zouten, waaruit Kruscben Salts is samengesteld, zorgen er voor dat schadelijke stoffen als urinezuur, dat de oor- zaak kan zijn van jicht, rheumatiek en ischias, uit bet lichaam worden verwijiderd en voor- komen tevens, dat deze giftige stoffen zich ooit weer kunnen vormen. Zoo verdwijnen door Kruscben Salts niet alleen de pijnen, maar het zorgt ook dat de oorzaak der rheumatische aamdoening voorgoed wordt weggenomen. Stralende gezondheid voor 6<§n cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op bet etiket op die flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt. Adv. De kinderwagen werd onderzocht en fcoen bleek deze een dubbele bodem te bevatten, waarin 35 flessohen medicijnen, bestemd voor een adres te Roosemdaal, werden gevonden, die aldus frauduleus over de grens werden ge- braobt. Met de uitstapjes was het nu natuur- ldjk afgeloopen. Tegen de juffrouw is procesverbaal opge- maakt. Kinderwagen en medicijnen zijn in beslag genomen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagmorgen omstresks acht uur is de 69-jarige landbouwer W. van Bezoyen, die op den weg te Lexmond liep, aangereden door een personenauto, bestuurd door den heer A. W. uit Sleeuwijk. De man werd op slag ge- dood. Zoowel het stoffelijk overschot als de auto zijn door de politie in beslag genomen. „VLJEGENDE MENSCH NO. 2" BOET ZIJN VERMETELHEID MET DEN DOOD. AiLS EEN BLIND!., ZIENDE WORDT. David Williams, een 20-jarige man uit Dei- niolen, was van zijn tweede jaar af blind. Dank zij een knappe operatie van een Lon- denschen oogheelkundige, heeft bij het gezicht herkregen. Dat is voor hem in zeker opzicbt een desillusie geworden. De menschen zien eersten ter wereld beboort, dat op bet gebied van het organiseeren van dergelijke groote gebeurtenissen grooten naam heeft, dat om zijn centrale ligging in Europa van groot be- lang is en dat tenslotte door de politieke constellatie in het brandpunt van de belang- stelling van de geheele wereld staat. Ziedaar al direct een aantal factoren die er toe zul- PENNINGMEESTER IN ARREST. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft, meldt het Handelsblad, een gemeente-ambte- naar aangehouden, die eenige duizenden gul dens ten nadeele van een schoolvereeniging had gestolen. Het was opgevallen, dat de man, die een zeer bescheiden betrekking bekleedde bij Maatschappelijken Steun een leefwijze leidide, die nooit in overeenstemming kon zijn met j zijn verdiensten. Op de een of andere wijze kwam dit de Centrale Recherche ter oore, die den man volgde en van het vermoeden beves- tiging kreeg. Hij ging veel uit en verteerde voor vrij aanzienlijke bedragen. Het vermoe den rees dat hij goede sier maakte van het geld van de kas van een door die overheid ge- Subsidieerde schoolvereeniging aan de over- zijde van het IJ, waarvan hij pepningmeester was en toen men de financieele omstandig- heden van die vereeniging naging kwam aan het licht, dat eenige duizenden guldens ver- dwenen waren. In totaal ontbreekt tusschen de vier- en vijfduizend gulden. De penningmeester wend daanop gearre- steerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Bij zijn verhoor legde hij ter- stond een volledige bekentenis af. DEVIEZEN SMOKKELAARSTERS GEARRESTEERD. Dinsdagavond zijn aan de grens te Kerk- rade twee jonge meisjes aangehouden. Een van hen woont in de mijnstreek. Daar zij ver- dacht werden, Diuitsch geld over de grens te brengen, werden zij nauwkeurig in het douane- kantoor onderzocht. Een van de meisjes was in het bezit van 200 mark. Blijkens de aan- teekeningen in heur passen, hadden ze den laatsten tijd groote bedragen op reis cheques ingewisseld. Beiden zijn naar Aken gebracht. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De crisis-dienst van de Centrale Recherche te Rotterdam heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de gebroeders V. te Scharendijke. Deze gebroeders V. zijn aardappelhandelaren en zij onderhouden een beurtschipdiienst op Rotter dam. Gebleken is, dat zij herhaaldelijk hun schippersknecht een grootere partij aard- appelen hebben laten vervoeren, dan was toe- gestaan. Zij lieten den knecht daartoe de ge- leidebiljetten vervalschen. DE HUWELIJKS-ADVERTENTiE. Vier trouwlustige jongelieden te Steenwijk hajdden een huwelijks-advertentie geplaatst. Het resultaat was niet buitengewoon groot, want slecht den sohoone maagd maakte ga- ddng. Onder de vier jongelui werd nu geloot wie de geluikkige zou zijn, die daarvoor in aan- merking kwam, schrijft de ,,Mepp. Crt. De gelukkige winnaar stelde zich in verbinding met de gegadigde en tijd en plaats voor de ontmoeting werd bepaald. Een teeken werd vastgesteld, waaraan men elkaar zou kunnen kennen. Op den afgesproken tijd en plaats verschenen werkelijk een jongeling en een jongedame met het teeken in de hand, maar o schrik... broer en zuster ontmoetten elkaar. EEN GROOTE PARTIJ SMOKKELWAAR ONTDEKT. Nadat reeds eenige malen te Den Holder kleine partijen sigarettenpapier in beslag waren genomen, heeft naar de Tel. meldt de douane-recherche-dienst te Den Helder, in samenwerking met de politie dezer dagen op een grootere partij smokkelwaar de hand kunnen leggen. Den Helder is een bijzonder aantrekkelijke plaats voor dergelijke smokkelpartijen, omdat de Jantjes, die hier gestationneerd zijn, vrij- wel uitsluitend gebruik maken van z.g. „sjek- kies", met welke verbastering van het woord „<shag" de matrozen hun eigen gedraaide si- garetten aanduiden. Handelaren die tegen lage prijzen sigarettenpapier aanbieden, zijn er dus zeker van onder de jongens gretige koopers te vinden. De pakjes werden ver- kocht voor den prijs van tien cent per stuk. Als men nu weet, dat de belasting op elk pakje 7 a 9 cent bedraagt. is het wel duidelijk, dat men hier met smokkelwaar te doen moet heb ben. Toen het dan ook den belastingautoriteiten ter oore kwam, dat pakjes sigarettenpapier voor een dubbeltje werden verkocht, kregen zij argwaan. Er werd een onderzoek ingesteld, met het doel de smokkelaars te betrappen en de smokkelwaar in handen te krijgen. Vrijdag is men ei in geslaagd beslag te leggen op een partij van ongeveer honderd doozen, elk on- gteveer honderd pakjes bevattende. De smokkelaars zullen hiervoor een boete moeten betalen van ongeveer 10.000, zijnde tienmaal het ontdoken invoerrecht. SMOKKELARIJ PER KINDERWAGEN. (Men meldt uit Roosendaal: (Nu de waakzaamheid aan de grens aan- merkelijk is verscherpt, bedenken de smokke laars steeds niieuwe listen om de kommiezen te verschal-ken. Een kras voorbeeld daarvan is het volgende. Het trok de aandacht der beambten, dat zekere juffrouw B. uit Esschen den laatsten tijd herhaaldelijk met den kinderwagen de grens overschreed, om op Nederlandsch ge bied uitstapjes te maken in de richting Roo sendaal. Het uitermate vredelievend span kon dan ook zonder moeite de douane passeeren. Tot de ambtenaren, een beetje wantrouwend geworden door de herhaaldelijk terugkeeren- de wandelingen van de juffrouw, eems nader kennis gingen maken met moeder en baby. het „vliegende naar men zich zal herinneren ongeveer een maand geleden te Daytona Beach op vierdui- zend meter hoogte, met ,,vleugels" aan uit een vliegtuig sprang en veilig en wel den beganen grond wist te bereiken, heeft Zondag de twin- tigjarige parachutist Baby Floyd Davis, ge- wapend met een parachute van dezelfde con- struetie tijdens een in Michigan gehouden vliegfeest een sprong van tweeduizend meter hoogte met den dood moeten bekoopen. Toen het vliegtuig de vereischte hoogte had Ret wag ee bereikt, klom Davis zelfbewust op den vleugel waarde van het toestel en waagde den sprong in het s luchtruim. Met ontzetting ontwaarde de op het vliegveld aanwezige menschen massa, dat het apparaat zich niet opende, zoodat de jongeman met groote snelheid loodrecht naar p beneden stojtte. Voor de oogen van zijn ouders sloeg hij, met ean hevigen klap tegen den grond, waarbij hij geheel verpletterd werd. VAN TROUWEN EN SCHEIDEN. ecu ucouiumc v al direct een aanuii idulux en uic ci mc ^.ui er heel anders uit, dan hij zich in zijn blind- j 1<;n me(jewerk€n dat de toeloop naar Berlijn heid was gaan voorstellen. Niet alleen de tijcjens ket congres zeer groot zal zijn. Maar er is meer. Bij het congres behoort een inter- nttionale pluilmveetentoonstelling en een ten- toonstelling waarop versehillende landen door teekeningen, foto's, statistieken en allerlei materiaal zullen demonstreeren hoe het met de pluimveehouderij bij hen staat en verder is daarbij een tentoonstelling waar firma's uit vele landen der wereld allerlei pluimveebenoo- digdheden tentoonstellen. En ten derde valt het congres samen met de Olympische spelen en wordt gehouden van 31 Juli tot 9 Augus tus. Door beide gebeurtenissen zal de reisge- legenheid naar Berlijn goedkoop zijn eh zul len velen, die voor een dezer gebeurtenissen misschien de reis niet zouden maken, thans twee vliegen in een klap slaande, de reis wel maken. Men behoeft niet ongerust te zijn dat het verblijf in Berlijn duur zal zijn, er zijn thans reeds versehillende maatregelen geno- bouw van de menschen viel hem tegen, doch ook, ja vooral hun gezicht. Hij had gedacht, dat de menschen over het algemeen vreed- zame gezichten hadden, maar dat is hem bit ter tegengevallen. Williams, die nu lezen en schrijven leert, hoopt later nog eens te leeren teekenen en dan in staat te zijn de menschen te teekenen, zooals hij ze zich in zijn blindheid had voor- gesteld. EEN DOODVONNIS WEGENS ONTVOERING. Thans is het doodvonnis bevestigd, dat was uitgesproken tegen Walther E. MacGee, die, Blijkbaar aangemoedigd door het succes van Qm losgeld af te persen, in Mei 1933 de it ..vliegende mensch no. 1", Clem Sohn, die taan Hunp-enfieester van Kansas- geheele congres kunnen bijwonen, doch niet de rapporten, die aan drukloon zeer duur zijn, ontvangen. Over de verdere organisatie een volgende keer nadere bijzonderheden. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) dochter van den burgemeester van Kansas- City had ontvoerd en dertig uur gevangen had gehouden. Dit is het eerste doodvonnis, dat in de Ver- eenigde Staten is uitgesproken wegens een ontvoering zonder doodelijken afloop. MacGee zal op 10 Mei in Kansas-City op- gehangen worden. AXEL. Huwelijks-aangiften. 15 Maart. Jan Willem de Feijter (Van Hoek), oud 30 j., jm. en Johanna Pietemella Mechielsen, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Maart. Jan Willem de Feijter (van Hoek), oud 30 j., jm. en Johanna Pietemella Mechielsen, oud 19 j., jd- Geboorten. 3 Maart. Christiaan Jan, z. van Comelis Dieleman en van Cornelia Eli sabeth Ollebek. 4 Maart. Hermanus, z. van Marinus de Jonge en van Ebrina Dieleman. 6 Maart. Boudewijn Franciscus, z. van Edu- mondus Leonardus van den Bos en van Maria Jacoba Maas. Janna Leuntje, d. van Simon de Blaeij en van Elisabeth Maria Hamelink. van Marinus Cornells Er bestaat te New York een vereeniging, die ijvert voor een wijziging der wetten, die de uitkeering aan gescheiden vrouwen regelen. In een rapport heeft deze vereeniging eenige zeer interessante mededeelingen omtrent hu- welijk en scheiding in Amerika gedaan. Zoo zijn op het oogenblik meer dan 17 pet. 1 der huwelijken in de Vereenigde Staten ont- bonden, terwijl meer dan 35 pet. der echtparen gescheiden leven. Per jaar wordt aan Amerikaansche vrou wen meer dan 1.300 millioen uitgekeerd, en de laatste tien jaar zijn 1.800.000 mannen ver- oordeeld tot het verstrekken van onderhoud aan him gescheiden vrouw. Naar voorts blijkt wordt in de Vereenigde Staten gemiddeld eens in de 30 seconden een huwelijk voltrokken en eens in de drie minuten een scheiding uitge sproken. In 1929, een recordjaar, werden 201.468 scheidingen uitgesproken. Van de door vrouwen inged'iende eischen tot echt- scheiding wordt gemiddeld 70 pet. toegewezen. Per jaar verdwijnt ongeveer 3 milliard gul den in de kassen van advocaten, rechtbanken en echtscheidingsbureaux in verband met hu- welijksconflicten. SCHELDEN PER RADIO. Generaal Hugh Johnson, de vroegere leider van de NRA, heeft Maandag te Chicago een radioredevoering gehouden, waarin hij op zijn beurt scherpe aanvallen deed op pater Coughlin en Huey Long. Johnson noemde Coughlin den Hitler der Vereenigde Staten, terwijl hij den dictator van Louisiana belache- lijk maakte. Van Coughlin zeide Johnson o.m. nog, dat deze de man is die met de eene hand een dubbeltje in een bus voor de armen doet en er met de andere hand een kwartje uit haalt. 1000 BOETE VOOR GRAVIN. Een Fransche gravin, comtesse de Rouge, is Zaterdag veroordeeld tot een boete van 1000, waarvan zij een vierde direct moest storten, de rest binnen twee maanden. Zij had den douane-ambtenaren op de mouw ge- speld, dat een kist met kleeren bestemd was voor haar eigen gebruik gedurende haar ver blijf te Londen. Nadefhand was gebleken, dat zij de kleeren te Londen verkocht in opdraoht van een Russische finma te Parijs tegen een commissie van 5 pCt. De gravin, van goeden huize, was aan lager wal geraakt en kwam daardoor tot de praktijk, waarvoor zij werd beboet. Afgescheiden van de boete, eischte de douane dat de gravin drie keer de waarde van de ingevoerde goederen zou betalen 3406). SNEEUWSTORMEN IN NOORD- GRIEKENLAND EN MACEDONIe. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Athene, dat in Noord-Griekenland en Macedo- nie hevige sneeuwstormen hebben gewoed. Op verscheidene plaatsen zijn de telefoon- en telegraafverbindingen verbroken. EEN RATTENPLAAG. Reuter meldt uit Angola (Portugeesch West-Afrika) Nadat hier onlangs een sprinkhanenplaag heeft gewoed, waardoor vrijwel de geheele oogst is vemield, wordt het land thans ge- teisterd door een rattenplaag, zooals in jaren niet in West-Afrika is voorgekomen. Ontelbare zwarte ratten hebben op de koffie- plantages verwoestingen aangericht, en de plaatselijke autoriteiten hebben zich genood- zaakt gezien zich voor hulp tot-de centrale regeering «te wenden. De ratten vormen een nog veel grootere plaag dan de sprinkhanen, daar zij niet alleen den oogst vemielen, doch tevens den grond voor verscheidene jaren ongeschikt voor be- bouwing maken. DE ONTAARDE MOEDER TER DOOD VEROORDEELD. Nadat de medische deskundigen hadden uit- gemaakt, diat de beklaagde toerekeningsvat- baar was, heeft de Berlijnsche rechtbank het proces dat dezer dagen begonnen is tegen de 24-jarige Charlotte Jiinemann, die in Januari van dit jaar haar drie kleine kinderen in haar kelderwoning in de Weinstrasse hulpeloos achteriliet en aan den hongerdood prijs gaf, voortgezet. Het O.M. eischte wegens drievoudigen moord tegen de beklaagde de doodstraf. De rechtbank heeft haar diemovereenkom- stig veroordeeld. ROTSBLOK NEERGESTORT. Tengevolge van den zwaren storm en krach- tigen regenval is van den Schneidkogel bij Hallstatt (Opper Oostenrijk) van een steilen rotswand een rotsblok met een inhoud van 108 M:!. losgeraakt en naar beneden gestort Onderweg spatte het rotsblok in kleinere stukken uiteen, verdere steenmassa's werden meegesleurd en een steenlawine ontstond, waardoor 4 in den grond gebouwde zout- waterbuizen kapot geslagen werden, waar door 3000 H.L. water wegliep. De weg van Gosau—Miihl naar Hallstatt werd gedeelte- lijk bedolven. Ook de licht- en telefoonleidin- gen werden vernield, zoodat Hallstatt eenigen tijd zondr licht en telefoonverbindingen was LOTGEVALUiN VAN EEN OUD EN KOSTBAAR BEELD. een oud Madonnabeeld van zeer zoo lezen we in „Como;s;dia", dat eeuwenlang gestaan had in een kapel te Candeil, een bedevaartoord in de Pyre- j neeen, tot het op een kwaden dag in Januari van het vorig jaar plotseling ver- j dwenen bleek. De Madonna was echter niet gesloten. Een koopman uit Perpignan, die zijn oog op het kostbare stuk had laten vallen, bood den bur gemeester van het dorp aan om voor 170 frs. het beeld, met nog een ander uit een naburige kapel, benevens een verzameling kerkelijke antiquiteiten van waarde, te koopen. In al ien vorm werd de koop gesloten, de antiquair verdween met zijn buit. Het geval werd be- kend, de justitie bemaeide zich ermee en een nader onderzoek werd ingesteld. De man die, speculeerend op de onwetendheid van den dorpsburgemeester, zich van het fraaie stuk voor de belachelijke som van 170 frs. had meester gemaakt, bleek het weer aan een vakgenoot te Prodes voor 3000 frs. van de hand te hebben gedaan; deze weer aan een koopman te Versailles voor 4500 frs., die het op zijn beurt voor 8500 frs. naar New York verscheepte, waar het ten slotte gevonden werd. Men kocht het terug en thans logeert de Madonna op het gerechtshof te Perpignan in afwachting van weer haar oude plaats te hernemen. De koopman uit Perpignan zal zich voor den rechter te verantwoorden hebben. KAMFER OOK EEN VERGIF VOOR MENSCHEN. Het is wellioht niet algemeen bekend, dat kamfer. behaive voor de motten, ook voor de menschen een gevaarlijik vergif is. Onlangs heeft in Amarillo (Texas) een vergissing plaats gevonden, die een tweeentwintig-jarig meisje bijna het leven had gekost. Wonder boven wonder echter is zij den dans ontspron- gen, dank zij krachtdadige medische hulp, die spoedig ter plaatse was. Het meisje had n.l. abusievelijk in plaats van olijfolie een oplossing van kamferolie in- genomen. Reeds twintig minuten daama open- baarden zich de eerste verschijnselen van ver- giftiging in den zin van overgeven en al spoe dig trad er een aanval op, gelijk die bij de vallende ziekte pleegt voor te komen, welk toeval direct daarop door een tweede werd gevolgd. Zooals gezegd, was medische hulp spoedig ter plaatse en aan het tijdig toedienen van medicamenten en aan het feit, dat de maag en de darm onmiddellijk werden ge- spoeld, terwijl onder de huid groote hoeveel- heden vocht werden ingebracht, is het te dan- ken, dat het leven van het meisje kon worden gered. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonnd's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. HET ZESDE WERELD-PLUIMVEE- CONGRES TE BERLIJN, AUG. 1936. De tijd gaat snel in deze bewogen dagen en terwijl het congres te Rome nog versch in het geheugen ligt, wordt er al weer hard gewerkt aan het nieuwe congres in Berlijn. Dit con ges zal weer een geheel apart karakter dra- gen, daar het plaats vindt in een land, dat op het gebied der pluimvee-wetenschap tot de 16 Maart. Adriaan, z. men die prijsopdrijving beletten. Ik heb reeds i Verschelling en van Anna Catharina Bakker. versehillende vergaderingen in Berlijn met het i 21 Maart. Comelis, z. van David Koster en congrescoimite mede gemaakt en kan thans van Cornelia Zegers. 27 Maart. Josephus reeds verzekeren, dat wie zich tijdig meldt, een behoorlijk onderkomen zal krijgen voor niet veel geld. De propaganda voor dit congres wordt al vroeg ingezet, juist om te maken dat de men schen, die in 1936 willen reizen, er met hun reisplannen op kunnen rekenen dat zij thans een gelegenheid krijgen om Duitschland te zien en te bestudeeren. Vooral op pluimveegebied heeft de Duitsche wetenschap met tal van uitstekend ingerichte proefstations snelle vorderingen gemaakt en is dus de moeite van bestudeeren waard. Maar ook met het oog op de groote pluim- veetentoonstelling is het nuttig dat er vroeg- tijdig rekening mee gehouden wordt. In Duitschland is men daar in dit voorjaar al aan begonnen en men wil trachten door extra vroeg te broeden de jonge dieren in Augustus reeds in tentoonstellingsconditie te hebben. De leiding van het congres berust bij den minister van landbouw, den rijksboerenleider Darre en uit persoonlijke gesprekken det den minister weet ik dat hem dit congres na aan het hart ligt en dat in dit geval niet, zooals dat bij dergelijke gelegenheden zooveel ge- beurt, enkel maar de leider als mooie vlag voor de lading gebruik wordt. De minister houdt persoonlijk de leiding in handen, houdt voortdurend contact met het congrescomitd en heeft als zijn plaatsvervanger benoemd den heer Carl Vetter, voorzitter van de afdeeling Klein-veeteeltfokkerij van het ministerie van landbouw. De heer Vetteij, is een van de groote motoren in het rijksministerie van voedsel- voorziening en landbouw en geniet onder de pluimveehouders groot vertrouwen. Hij is een eerste klas organisator en is volkomen met de pluimveehouderij op de hoogte. Voorzitter van het congres is de bekende professor Lehmann uit Guttingen, die op het gebied der voedingsleer voor landbouwdieren en pluimvee een wereldnaam verworven heeft, secretaris is Dr. Kupsch, de leider van een groot pluimveeproefstation in de buurt van Berlijn en redacteur van een der beste pluim- veebladen in de wereld, de Deutsche Land- wirtschafliche Geflugelzeitung van den uit- gever F. Pfenningstorff te Berlijn. Het con- grescomite is samengesteld uit de meest be kende deskundigen op pluimveegebied in Duitschland. Men breekt hier met de ge- woonte om in dergelijke, comitd's allerlei mooie namen te zetten voor eerebaantjes, men heeft een betrekkelijk klein comitd benoemd van uiterst bekwame werkers. Verder wordt de organisatie meer intema- tionaal dan tot nu toe het geval was, daar men prof. Ghigi, voorzitter der Internationale Vereeniging van Pluimvee-wetenschap en lei der van het congres te Rome, in het congres- comite benoemd heeft, evenals mij, als secre taris dier intemationale vereeniging. Men houdt voortdurend nauw contact met de In temationale Vereeniging en onlangs hebben we te Berlijn twee dagen besprekingen gehad tusschen het congrescomitS en versehillende bestuursleden der Intemationale Vereeniging. Pas na deze besprekingen is het programma voor het congres en de tentoonstelling opge- steld, zooals dat thans in versehillende talen gepubliceerd wordt. Een en ander nemen we hieruit over; Het lidmaatschap voor het congres kost 16 Mark, mits men zich v66r 30 Juni 1936 op- geeft. Na dien datum wordt de prijs verhoogd tot 20 Mark, omdat men liefst tijdig wil we- ten met hoeveel leden men ongeveer te rekenen heeft voor het drukken van rapporten enz. De leden hebben het recht alle zittingen van het congres bij te wonen, evenals alle ter eere van het congres georganiseerde gebeurtenis sen en ontvangen alle congresrapporten gra tis. De congresrapporten worden in vijf talen gedruktDuitsch, Fransch, Engelsch, Ita- liaansch en Spaansch. De dames der congres- leden betalen slechts 8 Mark, waardoor zij het Jacobus, z. van Arthur Petrus van Loenen en van Elisabeth Pharailda de Rijk. Overlijden. 13 Maart. Maria Cornelia de Footer, oud 76 j., wed. van Jacob de Bruijne. 26 Maart. Adriana Dieleman, oud 67 j., echtg. van Levinus Verbrugge. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Maart. Fran- cies der Weduwe (van Stoppeldijk), oud 26 j., jm. en Elisabeth Mathilda Louisa Remorie, oud 23 j., jd. Geboorten. 28 Maart. Ludwina Philomena, d. van Constantinus de Poorter en van Leonie Schelfout. Overlijden. 14 Maart. Petrus Dobbelaar, oud 6 m., z. van Josephus Alphons Ambrosius en van Maria Emelda Julia van Damme. 19 Mrt. Constantinus Vaal, oud 65 j., echtg. van Maria van Acker. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 28 Maart. Aloisius Lu- dovicus Everaard (van Graauw), oud 32 j., jm. en Apolonia Maria Annaart, oud 45 j., jd. Geboorten. 15 Maart. Victor Cesar, z. van Petrus Josephus de Theije en van Josephina Clementina De Blieck. Gerardus Petrus, z. van Honore Karel Vioen en van Johanna Margaretha Verheijden. Mariette Henriette Josepha, d. van Josephus Franciscus de Nijs en van Maria Leonie Francisca de Nijs. 23 Maart. Theresia Maria Coleta, d. van Emile Johannes Kint en van Catharina Louisa de Waal. 25 Maart. Marie-Jos' Cornelia, d. van Petms Augustinus de Wagter en van Maria Mahu. Overlijden. 15 Maart. Pieter Augustinus van Jole (overl. te Hulst),' oud 65 j., echtg. van Leonie Heijman. 17 Maart. Mathilda Apolonia van Damme, oud 55 j., d. van Andries en van Judoca van Mol. 30 Maart. Louisa Krieckaart, oud 68 j., d. van Jan Francies en van Petro- nella van Esbroeck. SAS VAN GENT. Geboorten. 30 Maart. Ema Alice, d. van Eduardus van de Putte en van Esther Del- saert. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Maart. Alb. Petms Wauters, oud 31 j., jm. en El. M. R. van Campen, oud 22 j., jd. Overlijden. 8 Maart. Josyna Kouijzer, oud 75 j., echtg. van Cam. Wante. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 28 Maart. Anthonij de Keijzer, oud 24 j., jm. en Sara Jacomina Josephina Willemsen, oud 20 j., jd. Jan Cor- nelis van Drongelen, oud 25 j., jm. en Adriana Suzanna Scheele, oud 22 j., jd. Leendert Mar- kus Jansen, oud 23 j., jm. en Maatje Riemens, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Maart. Salo mon Pieter de Bruijne, oud 26 j., jm. en Maatje Dieleman, oud 26 j., jd. Geboorten. 13 Maart. Adriaan, z. van Nico- laas Buijze en van Suzanna Hamelink. 16 Maart. Pieter Marinus, z. van Francois de Jonge en van Elizabeth Cornelia van Alten. 20 Maart. Janna, d. van Johannes Comelis Hamelink en van Tanneke Bakker. 24 Maart. Maatje Janna Maria, d. van Karel Comelis Herrebout en van Helena Hamelink. Overlijden. 1 Maart. Neeltje Catharina Bevelander, oud 47 j., echtg. van Dingeman Georgius Koopman. 4 Maart. Jakob Hendrik Houg, oud 84 j., weduwn. van Hendrina Hen- derika Wisse. 17 Maart. Adriana Hamelink, oud 66 j., echtg. van Jan Kaijser. 20 Maart. Janna de Krijger, oud 73 j., echtg. van Jan Krane. 22 Maart. Janna Faas, oud 71 j., echtg. van Comelis de Bruijne. 24 Maart. Leuntje van de Wege, oud 80 j., wed. van Jan Kempe. 28 Maart. Jan Johannes Buijze, oud 81 j., weduwn. van Janna Hamelink. Een en ander over Interferentie als probleem-thema HI. Groep A. II. a. 2. Probleem F laat ons de Pickabish-interfe- rentie zien Het thema is hier zelfs twee- voudig uitgewerkt. In verband hiermede treffen we dan ook vier thematische-varianten aan. Probleem F. H. M. Huse. Mat in twee zetten. 1. Da8 dreigt 2. Dd5f 1. c6 2. Da4| 1. Lc6 2. Da7t 1. e6 2, e5t 1. Le6 2. Dh8t i. i. c2 anders 2. Dalt 2. Dd 5t Probleem G. A. Trilling. a b c d e f g h Mat in twee zetten. Na de sieutelzet 1. Da8 dreigt er mat op d5. Zwart kan dit veld op vier versehillende manieren gaan dekken. Na 1c6 wordt Ld7 geinterfereerd en de dekking van veld a4 opgeheven zoo dat kan volgen 2. Da4t. Na 1Lc6 wordt de pion geinterfereerd, doordat zij nu niet twee-op" kan spelen cn dus 2. Da7f mogelijk is. A&n de andere zijde van de lateraal dld8 herhaalt zich dat spelletje nog eens en vol gen resp. 2. e5f en 2. D'n8t- We zien verder nog een keurige bij-variant na 1c2 welke zet de zwarte toren inter- fereert waardoor 2. Dalf mogelijk is. De velden c6, e6 en c2 blijken hier dus inter- ferentie-velden te zijn. Als „klap op de vuurpijl" geven we ten slotte nog een task op het gebied van zwarte- interfer. door stukken met diverse bewegin- gen. Dit probleem bevat twee interferentie-knoop- punten n.l. de velden d5 en f5 waar op bij beiden een 3-voudige interferentie plaats vind! zoodat er zes thema-varianten zgn ontstaan. Probleem G is dan ook een trilling"! Hier volgt de oplossing; 1. Lh7 dreigt 1. d5 Ld5 Td6 f5 Lf5 Tf5 2. Te4:f 2. Ld6f variant 1. 2. Pd7:+ 2. 2. Pc4f 3. 2.Lg7f 4. 2. Pf7f 5. 2. Pg4f 2. Ld6(:)f 7. 2. ed4:+ 8. 2. ef4:f 9. 2. Te4:f 10- Td4 Tf4 andiers Varianten 1 tot en met 6 zijn de thematische. In 2 en 3, en in 5 en 6 vindt men de Grime- haw. In 1 en 4 de interferentie van toren door pion. Dit probleem laat zien dat voor een Grims- haw toren en looper niet per s£ op aangren- zende velden moeten staan. (Wordt vervolgd.) J. B. VERDONK. Oplossing Probleem No. 13. (J. B. Verdonk.) Stand: Wit: Kd7, Dal, Rc7, PbS, Pe4, pion d6. Zwart: Ka8, Th3, Rh2, pionnen a3, b7, c5, e7, g4. 1 Pe4g3 (interfereert op het snijpunt van Th3 en Rh2). Dreiging: Da3: mat. IThSXgS. 2. Dalh8 mat. nRh2Xg3. 2. DalXa3 mat. XIXb7b6. 2. Dalhi mat. IVa3a2. 2. Dal X&2 mat. De eerste twee zijn de thematische varian ten, de andere de bijkomende.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3