HET MEISJE MET DEN BLAUWEN HOED" komt in Jet Centrum' te AXEL Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Marktberichten Advertentien op 30 iVIAART en 1 en 3 APRIL a.s. Zie nadere advertentie MIDDELBURG. WIELRENNEN. RECHTSZAKEN. - INBRAAK IN EEN VOGELMAGAZIJN VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDIN GEN, ENZ. Guiseppina, Op het einde der vergadering werd nog een lazing met lichtbeelden gehouden door den Weled. heer N. Eijkel Jr. Onderwerp: „Zorg voor lichamelijk gebrekkigen''. De behande- ling van dit leerzaam en belangwekkend on derwerp werd door de aanwezigen met aan- dacht gevolgd. De poging van het bestuur «n de jaarvergadering aantrekkelijker te maken mag geslaagd heeten. In de vergadering van de afdeeling Middel- burg van Volksonderwijs bleek dat men 10 heeft toegekend voor het vervoer van kinderen nit Gapinge naar de openbare school te Veere, doch niet voor het vervoer van kinderen uit Othene naar de openbare school te Zaamslag, omdat men zich tot Walcheren meende te moeten beperken en men ook niet zeker was of die kinderen niet naar het nader bijgelegen Ter Neuzen knnnen gaan. Men zal ten deze nog eerst eens de meening van den algemee- nen secretaris, den heer Klaas de Vries vragen. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental weder steeg en wel van 343 tot 369 en het nn reeds 405 bedraagt. WEGWEDSTRIJD XE ASSENEDE. Bij de j.l. Maandag te Assenede gehouden wegwedstrijd over 55 K.M. heeft het jeugdige lid van „Trap Door" Dooms zich kranig ge- weerd en wist deze wedstrijd als 6e te be- eindigen. POLITIEREOHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 26 Maart 1935. De volgende belastingzaken werden behan- deid: J. L., oud 26 j., landbouwer, wonende te Aardenburg, wegens het niet op de vordering van een ambtenaar met zijn auto stilhouden. Eisch 15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. W. v. E., oud 27 j., priv<5-secretaris te 's-Gravenhage, wegens overtreding van de Wegenbelasting te Sluis op 3 Augustus 1934. Eisch 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. B. H., oud 26 j., auto-handelaar te Oost- burg, met een auto rijden waarvoor de belas- ting nog niet was betaald te Kruiningen op 18 Mei 1934. Eisch 20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak idem. O. H. K., oud 26 j., reiziger te Goes, als- voren te Biervliet op 23 Juni 1934. Eisch 10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. D. S. S., oud 24 j., winkelier te Oostburg, wegens alsvoren te Oostburg op 3 October 1934. Eisch 10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. A. L. P., oud 24 j., landbouwer, wonende te Sint-Jansteen, wegens alsvoren tp^Sint-Jan- steen op 4 Maart 1934. Eisch 12,50 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de Rijwielbelastingwet: J. J. v. d. V., oud 22 j., zonder beroep te Hontenisse, op 9 Juni 1934 te Hontenisse. Eisch 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. R., oud 29 j., koopman, wonende te Ter Neuzen, op 20 Juli 1934. Eisch 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. H. v. d. V., oud 25 j., reiziger te Goes, op 21 Juni 1934 te Hontenisse. Eisch 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. L. v. d. G., oud 27 j., koopman te Clinge iB.), alsvoren op 26 Juni 1934 te Clinge. Eisch 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. RUMOERIGE VERGADERING. In de te Puiflijk gehouden jaarvergadering van de afdeeling Druten-Puiflijk van den N. C. B. is het zeer rumoerig toegegaan. Enkele opposanten richtten heftige verwij- ten aan het bestuur en in het bijzonder jegens den voorzitter, dien men er van be- sc-huldigde, dat hij met biggenmerken zichzelf, zijn familie en vrienden bevoordeelde. Toen de voorzitter aan deze discussie een einde wilde maken, ontstond een geweldig kabaal. Hier en daar werd men reeds handgemeen en de verwarring bereikte het hoogtepunt toen plotseling het licht werd uitgedraaid. Stoelen werden door de zaal gesmeten en de kachel werd omvergeloopen. Te midden van dit rumoer was er een al- gemeen gedrang om naar buiten te komen. De politie werd telefonisch gewaarschuwd, doch :oen zij ter plaatse verscheen, was nog slechts de secretaris in de zaal, die zich onder een tafel verborgen had. Hij had groote moeite zich uit de op en over elkaar gesmeten stoe len te bevrrjden. Dit geval staat niet op zichzelf. Donder- dagavond is in Ewijk-Winssum de jaarver gadering van den N. C. B. gehouden. Ook jaar hebben opposanten het woord gevraagd en tegencandidaten gesteld. De voorzitter van deze afdeeling heeft zich weliswaar aan de statuten gehouden, maar hij kon niet ver- htnderen, dat de op de voorgeschreven wijze candidaat gestelde personen gekozen werden en herkiesbare zittende bestuursleden niet. In Horssen is op dezelfde wijze gehandeld, meldt de Tel. 88-JARIGE VROUW STERVENDE IN EENZAAMHEID. Het was, aldus meldt het „Handesblad", eenigen bewoners van de Halmaheirastraat in de Ihdische Buurt te Amsterdam opgevallen, dat een vrouw, die op een der Stages alleen woonde en die als excentriek bekend stond, sinds eenige dagen niet voor den dag was ge- komen. De politie werd gewaarschuwd en haar bleek, dat de vrouw, die 83 jaar oud is, in vervuilden toestand en volkomen hulpeloos op haar kamer lag. De G.G.D. werd van dit feit verwittigd. Bij onderzoek kwam uit dat het oudje ook nog een heupfractuur had. Waarschijnlijk is zij aangereden en is zij, of- schoon hevig gekwetst, toch nog naar haar woning gestrompeld. De zieke werd naar het Tesselschadezie- kenhuis gebracht, waar zij eenigen tijd later overfeed. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Dinsdagmorgen is ten huize van 't echt- paar W., Hoogstraat 66 te Zwolle, een tragi- sche ontdekking gedaan. De bejaarde man en vrouw wonen alleen. De kinderen zijn ge- huwd en wonen elders. Toen een zoon zich hedenmorgen aan de woning van zijn ouders vervoegde, bleef de deur gesloten. Toen hij na eenig wachten door de brievenbus keek, rook hij een sterke kolendamp. Terstond drong hij de woning binnen en vond zijn vader en moeder bewusteloos in bed liggen. In de kamer brandde een haard en had zich een sterke kolendamp ontwikkeld. Onmiddellijk werden twee doktoren gewaarschuwd, die constateerden dat de vrouw reeds was over- leden, terwijl de man nog een zwak teeken van leven gaf. Een zuurstof-apparaat werd in werking gesteld, doch men slaagde er niet direct in het bewustzijn bij den man weer te doen terugkeeren, waama deze naar het zie- kenhuis werd overgebracht. Hier werd de kunstmatige ademhaling voortgezet en tegen den middag liet het zich aanzien dat het leven van den man behouden zou kunnen blijven. Te Tilburg is ingebroken in het vogelma- gazijn van de firma H. van D. aan den Kor- velscheweg. Er werd een flinke partij sier- en zangvogels ontvreemd. Bij het door de politie ingesteld onderzoek viel de verdenking al aanstonds op J. de R. te Breda en J. E. te Tilburg. Bij een huiszoe- king in een perceel aan den Korvelscheweg te Tilburg werden 61 van de vermiste vogels, verstopt achter kisten, terug gevonden. De R. en E. werden gearresteerd en legden een volledige bekentenis af. DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES EN GROS. De politie te Bussum arresteerde Zaterdag- middag den 40-jarigen v. d. W. uit Amster dam wegens het stelen van talrijke rijwiel- plaatjes. In de afgeloopen week ontving de politie klachten van diefstal van rijwielplaatjes, welke genomen werden van rijwielen, die bij het Sportpark geplaatst waren. De politie zette een val uit en Zaterdagmiddag zag men v. d. W. met een tang plaatjes van de fietsen halen. Toen hij er drie gestolen had greep de politie in en arresteerde den dief. De man is arbeider in dienst der gemeente Amster dam en geplaatst bij den reservedienst. Hij kwam per fiets van Amsterdam naar Bussum, Het aantal plaatjes, aldus de ,,Msb.", dat in de afgeloopen week is ontvreemd, bedraagt ongeveer 40. Woensdagmiddag alleen ont- vreemdde hij er 20. NIET UITSTAPPEN VOOR DE TREIN STIL STAAT. Naar de Tel. vernomen heeft, is door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen aan alle stationschefs opdracht gegeven pro- ces-verbaal te doen opmaken tegen de reizi- gers, die op een in beweging zijnden trein springen, of wel een nog niet geheel stilstaan- den trein verlaten. Reizigers, die wenschen uit te stappen mogen de portiers niet openen, voor de trein geheel stilstaat. De opdracht aan de stationschefs gaat vergezeld van de bijvoeging, dat desnoods politiehulp moet wor- den ingeroepen. Naar het blad verneemt zijn op verschil- lende stations reeds proeessen-verbaal opge- maakt. TREIN ONTSPOORD BIJ BERKEL. Dinsdag ochtend even voor kantoortijd, heeft een treinontsporing bij Berkel stagna- tie veroorzaakt in het spoorwegverkeer op de lijn der Zuid-Hollandsche Electrische Spoor- weg maatschappij. De sneltrein, die om 7.40 uur van Rotterdam (Hofplein) naar Den Haag vertrekt, moest 100 meter voor het station Berkel een wissel passeeren. Toen de eerste twee wagens en de eerste truck van den laatsten wagen gepas- seerd waren, klapte plotseling de wissel om, zoodat de laatste truck op een zijspoor liep. Door de groote snelheid van den trein werd de truck onmiddellijk uit de rails gelegd, de wagen groefde diep door het grind, reed een paal van de bovenleiding omver, zoodat de leiding onklaar geraakte, ramde een seinpaal en een paar waarschuwingsborden, tomde tegen het steenen perron van het station Ber- kel op, ploegde een deel van het perron open en kwam daarop tot stilstand. Van de passagiers werd niemand gewond. In een anderen trein werden zij naar Rotter dam teruggebracht. Zij konden toen via Delft de reis naar Den Haag opnieuw beginnen. Van kwart voor acht tot half negen is het treinverkeer op de locale lijn geheel gestoord geweest. Ir. Douwes Dekker van het bureau tractie, liet een locomotief komen, die de treinen over een stroomloos stuk spoor tus- schen Rodenrijs en Pijnacker langs de plants der ontsporing trok. Zoo werd de dienst voor- loopig hersteld. Alle sneltreinen evenwel zijn vervallen, zoodat dit verkeer geheel via Schie damDelft moest loopen. STEEKPARTIJ TE HELMOND. Op den Zuid Koninginnewal te Helmond kregen, na het sluiten van het cafe, H. P. en v. V. woorden, waarbij v. V. P. een mes in de zijde wilde duwen. P. weerde dit af en zag kans zijn aanvaller het mes te ontnemen. v. V. dreef op een vechtpartij asm; er vielen enkele klappen, waarna men zich naar huis begaf; H. P. in gezelschap van zijn broer. Toen P. de donkere Dijksteeg inging werd hij plotseling weer door v. V. met een hak- bijl aangevallen. De aangevallene weerde de j slagen af en werd alleen op den schouder en i in de hand geraakt. Bovendien trok hij een mes, waarmee hij v. V. te lijf ging, die emstige sneden over het gezicht en in den hals op- i liep. Daar P. om hulp riep, kwam zijn broer naderbrj, die een»bijlslag in de hand opliep. De beide broers hebben v. V. ten slotte mee- genomen naar het politiebureau, waar dr. Tiddens geneeskundige hulp verleende. Ver- volgens zijn de drie personen naar het St. j Anthoniusziekenhuis vervoerd. De gebroeders P. werden na verbonden te zijn ontsjagen. v. V. werd opgenomen, maar is later op eigen verzoek, ofschoon opneming gewenscht bleef, naar huis vervoerd. Hij was j ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. VERGIFTIGING. Zondag heeft zich te Hechten in het gezin van den arbeider Peters een vergiftigingsge- j val voorgedaan bij vijf kinderen van 2 tot 12 jaar. Des morgens hadden alien nog goed gegeten en tegen een uur of elf werd een van de kinderen ongesteld en begon te braken. Toen kort daarna ook de anderen zich onwel begonnen te voelen en begonnen te braken, maakte men zich ongerust en waarschuwde den dokter. Dr. Hustins, die spoedig ter plaatse verscheen, nam direct de noodige maatregelen. De kinderen moesten het bed houden. De gemeenteveldwachter, die in deze het onderzoek leidt, stelde direct den burge- meester en den officier van justitie met het geval in kennis en nam verschillende eetwa- ren, waarvan de kinderen des morgens ge geten hadden, in beslag. Den volgenden dag was de toestand van de kinderen vrij goed. JONGE VROUW DOODGESTOKEN. In een perceel aan de Naaldwijksche straat te 's Gravenhage heeft Zondagavond de 24- jarige J. de G. de 21jarige vrouw W. G. O. doadgestoken. Men meldt over dit drama het volgende De man en de vrouw hadden samen ge- woond in een perceel aan de Stil'le Veerkade. De man drong er zeer op aan, dat zij zouden gaan verhuizen naar de Naaldwijkschestraat. De vrouw wilde eerst niet, doch heeft na eeni gen tijd toch aan het verzoek van den man gevolg gegeven. In de nieuwe woning werd de verstandhou- ding er echter niet beter op en de vrouw had al eenige malen te kennen gegeven, dat zij den man niet meer bij zich wenschte te ontvan- gen. Zondagavond schijnt zrj hem dit weer gezegd te hebben, waarop de man is wegge- gaan, doch eenigen tijd later keerde hij terug en tikte op het raam, het afgesproken teeken tusschen beiden, dat hij voor de deur stond. De vrouw deed open en vroeg hem toen waarschijnlijk, wat hij nog van haar wenschte. De man trok toen een mes en bracht haar een steek in de hartstreek toe. Zij liep weg en vluchtte de huiskamer in. Daar zakte zij ineen en overfeed na enkele oogenblikken. De man vluchtte en wierp bij zijn vlucht het mes weg. Dit is later door de politie ge vonden. De dader keerde eenigen tijd later naar de woning terug om te zien, wat er ge- beurd was. Hij vond toen de politie bezig met het onderzoek. Op de plaats, waar het mis- drijf gepleegd werd, kon toen de politie den man arresteeren. De politie kreeg van de buren vele inlich- tingen, aan de hand waarvan zij in staat was een vrij nauwkeurige reconstructie van het voorgevallene te geven. De man zelf weigerde elke mededeeling. In hetzelfde perceel is eenige jaren geleden een vrouw door een cafghouder doodgestoken. Op de Hooftskade in Den Haag heeft zich een emstige vechtpartij voorgedaan, waarbij zekere W. P. uit de Koningstraat aldaar, met 'n mes werd gestoken. Hij is naar het zieken- huis overgebracht' en daar aan de gevolgen overleden. In verband met deze vechtpartij is gearresteerd een 48jarige metselaar, zekere A. M., eveneens uit Den Haag. De justitie heeft het lijk van P. in beslag genomen. De gearresteerde metselaar ont- 1 kende aanvankelijk alle schuld. Hij is echter j met het lijk geconfronteerd en toen bekende hij tijdens de vechtpartij een mes getrokken te hebben. Of hij het slachtoffer geraakt had, kon hij niet zeggen. DIEFSTAL UIT SPOORWEG-AUTOMAAT. De Amsterdamsche politie heeft bij aan- komst van een trein uit Utrecht een man aangehouden, die zich door middel van val- sche penningen inplaats van geldstukken, een eendaagsch retour UtrechtAmsterdam uit de automaat in de derde klasse-wachtkamer van het Centraal station te Utrecht had we- ten toe te eigenen. Hij heeft bekend, dit al meermalen te hebben gedaan. De aangehoudene is naar Utrecht overge bracht. WEER EEN MISDRIJF TE OSS? Reeds drie weken wordt de 36jarige H. van Stokkum uit Uden (N.B.) vermist. De kon. marechaussee aldaar heeft per radio opsporing van den vermiste verzocht, doch alle pogin- gen van de politie om een spoor te ontdeft- ken, zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. De man had zich begin Maart naar Oss be- geven om daar camaval te vieren. Sindsdien is hij spoorloos verdwenen. Uit de nasporin- gen van de politie is gebleken, dat van S. verscheidene herbergen van minder goede re- putatie heeft bezocht. Men heeft hem daar gezien in gezelschap van eenige beruchte lie- den. Daarna heeft men niets meer van hem vernomen. Van S. zou een flink bedrag aan geld bij zich hebben gehad. DOOR EEN WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Te Venraay is het driejarige dochtertje van den landbouwer H. R. onder een beladen kar terecht gekomen. 'Het kind was op slag dood. Op last van de justitie is het lijk van het kind in beslag genomen. Er zal een gerech- telijke sectie op het lijkje worden verricht, terwijl tegen den landbouwersknecht M., die in dienst was bij den vader van 't meisje, een strafvervolging wegens het veroorzaken van dood door schuld zal worden ingesteld. SMOKKELSCHIP NOG STEEDS TE DOVER AAN DEN RETTING. J3e Telegraaf" meldt: Het is nog altijd niet bekend, wat er zal gebeuren met den Nederlandschen treiler ,,De Hoop II", welk vaartuig de vorige week met een lading van 15.000 liter spiritus de haven van Dover binnenliep en daar aange houden werd door de Engelsche douane. De autoriteiten bewaren het diepste stil- zwijgen over hetgeen er met het schip zal gebeuren. Familieleden der bemanning in Nederland verkeeren dus nog steeds in spanning. Naar de „Daily Express" meent te weten, wenschen de douane-autoriteiten, dat de kapi- tein 25 boete zal betalen. Dan eerst zou het schip de haven mogen verlaten om de reis verder voort te zetten. Maar waarheen? Wij hebben kort geleden reeds medegedeeld, dat „De Hoop II" dagen lang geprobeerd heeft een Nederlandsche haven binnen te loopen om den gesmokkelden spiritus aan wal te bren- gen, doch dat dit voortdurend werd belet door de Nederlandsche douane, die een wakend oog in het zeil hield, zoodat de gezagvoerder het niet durfde wagen ergens binnen te loo pen. Gebrek aan. proviand moet het geweest zijn, dat den kapitein er ten slotte toe bracht koers te zetten naar Dover om daar een ,,veilige" ligplaats te vinden. Maar ook de Engelsche doaunen lieten den treiler niet met rust. Zij namen onmiddellijk hun maatrege len, toen het schip zijn anker had laten vallen. De boot werd aan den ketting gelegd en onder strenge bewaking gesteld. Vermoedelijk wordt het vaartuig, dat sinds lang als een smokkelschip bekend staat, door de Engelsche douane vastgehouden, o.a. we gens herhaalde pogingen tot smokkelen. Er schijnt echter een combinatle van men- schen achter deze affaire te staan. Verschillen de keeren is het gabeurd, dat verschillende personen trachtten het schip te benaderen. Zondag j.l. nog werd op het vliegveld Croy don een Nederlandsche vrouw, F. B., aange houden, die met een vliegtuig naar Engeland was gekomen, om, zooals zij zeide, een lid van de bemanning, zekeren E. D., te spreken. Bij fouilleering werd op haar een flink bedrag aan geld gevonden. Haar papieren waren echter niet in orde, zoodat zij het vliegveld niet mocht verlaten en met het eerstvolgende vliegtuig werd teruggezonden. Zij is, naar wij vememen, de vrouw van een der opvarenden, die veel meer van het smok kelschip afweet en kort nadat de boot Umui- den verliet spoorloos was verdwenen om te weten te komen waar de treiler zich bevond. j Men heeft haar echter niet kunnen-vinden. totdat zij Maandag op Croydon werd aange houden. Thans behoeft men niet meer te weten waar de lang gezochte boot zich be- vindt. Het is bekend geworden, dat de 15.000 liter spiritus, welke bestemd was om naar Neder land te worden gesmakkeld, eerst uit Neder land naar Spanje is verzonden, en vandaar door „De Hoop II" naar Frankrijk is ge bracht. De boot is daarna met de smokkel- waar uit Le Havre vertrokken om den spiri tus naar Nederland te brengen. Het schip is eigendom van een Nederland schen reeder te IJmuiden, die zijn boot voor dire maanden aan een der leden van de be manning verhuurde. Deze reeder beweert niet geweten te heb ben, waarvoor men zijn schip noodig had. De huurder toonde zich zeer royaal en betaal- de onmiddellijk den huurprijs drie maanden vooruit. Ook de zee-assurantie-premies wer den dadelijk voor drie maanden voldaan. De reeder hoorde echter niets meer van zijn boot en verkeerde aanvankelijk in groote ongerust- heid. Toen de drie maanden waren verstre- ken, kreeg hij moeilijikheden met de Neder landsche Scheepvaart-Inspectie, die hem er aan herinnerde, dat zijn schip niet meer ver- zekerd was. De reeder wist dat, maar wat erger was, hij wist nog altijd niet, waar zijn vaartuig zich bevond. Op deze mededeeling werden toen door de Nederlandsche Scheep vaart-Inspectie pogingen in het werk gesteld om den verdwenen treiler op te sporen. Aan verschillende havens werd verzocht de boot onmiddellijk aan te houden, zoodra deze ergens binnen liep. Dit gebeurde ten slotte te Dover, waar men het eerst de rijke lading smokkelwaar, welke een enorm bedrag ver- tegenwoordigt, zag. Was het de bemanning gelukt de lading spiritus in Nederland binnen te smokkelen, dan zou zij alleen reeds voor een bedrag van f 60.000 aan belastingen hebben ontdoken. Er zijn nog twee andere menschen geweest, die vermoedelijk bij het smokkelaars-complot behooren en Zondag eveneens getracht heb ben op het schip te komen. Het waren twee heeren, die de douanebeambten mededeelden, dat zij als vertegenwoordigers van een buiten- landsche mogendheid kwamen om de beman ning te verhooren. Ook zij werden terug- gestuurd. „De Hoop II" ligt intusschen al drie weken te Dover. Dag en nacht staat het schip onder strenge bewaking. De bemanning schijnt geen geld meer te bezitten, terwijl de onkosten met den dag stijgen. Zij weet niet, wanneer het schip zal worden vrijgegeven. De opvarenden leven zeer sober en mogen thans niet meer van boord. BRAND TE BARENDRECIIT. Zondagmorgen ofmstreeks vier uur is brand uitgebroken in het cafe van den heer Hoogen- doorn aan den Noldijk te Barendrecht onder de gemeente Heerjansdam. De brand, aldus de Tel., is ontstaan achter het huis in een bij- loodsje en sloeg binnen enkele oogenblikken, aangewakkerd door den fellen wind, over op het huis waar de heer Hoogendoom met vrouw en drie kinderen op de bovenverdie- ping lag te slapen. Het vuur woedde al spoedig hevig in het caf6 zelf, zonder dat de bewoners er iets van merkten. Eerst toen door de groote hitte een aantal flesschen met een knal uit elkaar sprongen, schrikten de slapenden wakker. Het vuur belette echter den doortocht naar beneden, zoodat de vijf menschen in een ge- vaariijken toestand verkeerden. Door hun luidkeels geschreeuw om hulp, werden de om- wonenden gewekt, die met schrik den hache- lijken toestand, waarin het gezin Hoogen doom zich bevond, aanzagen. Ten einde raad besloten de door het vuur ingeslotenen him zoontje aan touwen naar beneden te laten zakken en toen er voldoende hulp aanwezig was, waagden de anderen een voor een den sprong naar beneden om hun leven te redden. Beneden werden alle vier zoo goed en zoo kwaad als dat ging opge- vangen. Allen kwamen er zonder blessures af. Inmiddels was de brandweer uit Baren drecht en Heerjansdam ter plaatse versche- nen. Met vereende krachten werd het vuur aangepakt*met slangen op de waterleiding. De vlammen grepen met groote hevigheid om zich heen en de felle wind verspreidde het vuur zoodanig, dat de nabijstaande woonhuizen groot gevaar liepen. Vooral het huis van den heer Visser, dat vlak bij het cafd staat werd ernstig bedreigd, doch men slaagde er in het vuur tot het cafd te beper ken. Doch dat brandde dan ook tot den grand toe af. Alleen de gevel van het huis van den heer Visser werd eenigszins beschadigd. Alle woonhuizen werden ontruimd, waarbij de 82jarige wed. Groenendijk, wier huis vlak tegenover het caf<5 ligt, en die ziek te bed lag, met bed en al naar buiten moest worden gedragen. De oorzaak van den brand, waamaar de Barendrechtsche politie een onderzoek instelt, is tot nu toe onbekend. Verzekering dekt de schade aan huis en inboedel. GOLD IN DEN KAUKASUS. In het westen van Georgie, bij de bronnen van de rivier de Kwadara, zijn op een hoogte van 1100 meter ettelijke goudhoudende kwartslagen gevonden. Hetzelfde is het ge val in het bekken van de naburige rivier de Kwirila. Een wetenschappelijke expeditie is er op uit om nadere onderzoekingen in te stellen. MET DEFECTE STUURINRIGHTING VEILIG GEI. V-ND. De vlieger Iwakin, die met een zwaar bom- bardementsvliegtuig een proefvlucht boven Moskou maakte, bemerkte plotseling, dat de stuurinrichting van het vliegtuig defect was geraakt en dat het toestel niet meer naar het hoogteroer luisterde. Hij cirkelde geruimen tijd boven het vliegveld en zag tenslotte kans een hoogte van zevenhonderd meter te berei- ken. In een fraai uitgebalanceerde glijvlucht gelkte het hem het zware vliegtuig met slechts een lichte beschadiging veilig op den grand te brengen. Ter belooning van zijn prestatie Jieeft Iwa kin van den volkscommissaris van oorlog Worosjilof een gouden horloge met. inscriptie ontvangen. •s GRAVENHAGE. (R.V.D.). Door den minister van Economische Zaken is een kleine comimissie ingesteld, welke zal hebben te rap- porteeren over de vraag of de bereiding van alcohol uit in Nederland geteelde suikerbieten onder de huidige omstandigheden economisch verantwoord is. In deze commissie is benoemd tot lid en voorzitter: Prof. Mr. D. van Blom, hooglee- raar aan de Rijks Universiteit te Leiden, tot leden: Mr. Dr. A. van Doorninck, thesaurier- generaal bij het Departement van Financien, Prof. J. van Gelderen, Oost-Indisch hoofd- ambtenaar, werkzaam aan het Departement van Kolonien, Dr. P. J. H. van Ginniken, Di- recteur van het Instituut voor suikerbieten- teelt te Bergen op Zoom, Ir. C. G. P. Stevens, inspecteur van den landbouw te 's Graven hage. Tot lid en secretaris is benoemd Mr. P. J. Moeton, ambtenaar der afdeeling handel en nijverheid aan het departement van Eco nomische Zaken. De aanleiding tot het instel'len van deze commissie is geweest de herhaaldelijk be- pleitte en van andere zijde bestreden wen- schelijkheid om in ons land, althans tijdelijk, andere dan hier voortgebrachte suiker te ge- bruiken. Aan dien wensch zal eventueel kun nen worden voldaan wanneer het mogelijk mocht blijken om voor de in ons land geteelde suikerbieten, zij het tijdelijk, een andere be- stemming te vinden, waarbij voomamelijk is gedacht aan de fabricatie van alcohol voor motorbrandstof. Vereeniging van handelaren in granen, zuden, peulvmchten en voederartikelen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ter Neuzen, 27 Maart 1935. Tarwe regeeringsprijs; Rogge 7f 7,50; Wintergerst 5,756; Zomergerst 5,75 6; Haver 5,50—/5,75. Groene Erwten 910,25; Bruine Boonen /ll11,75; Duiveboonen 67,50; Paar- deboonen 66,25. Blauwmaanzaad 12,5013,50; Karwij- zaad 1718; Lijnzaad 56. MIDDELBURG. Heden werd door den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijks Wa- terstaat in Zeeland aanbesteed het uitvoeren van baggerwerken in het Nederlandsch ge- deelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de West- en Oostbuitenhaven aldaar. Hier- voor werd als volgt ingeschreven Nijmeegsche Bagger- en Aannemers Maat schappij voor 40 cent per M3 uitgebaggerde specie in het kanaal en 8,9 cent per M3 in de havens; N.V. v/h F. Looyen te Gorinchem voor 30 cent en 11,5 cent; Blankenvoort en Kalis te Den Haag voor 28 cent en 11,9 cent; N.V. Baggermaatschappij „Holland" te Har- dinxveld voor 28 cent en 9,8 cent; A. Bos Pz. te Dordrecht voor 25 cent en 7,5 cent; N.V. Baggermaatschappij Bos en Kalis te Slie- drecht voor 20 cent en 7,7 cent; B. van Noordenne Ez. te Sliedrecht voor 19,8 cent en 9,7 cent. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 25 Maart. Noorsch s.s. SOLSKIN, 190, kunstmest, Odda. 26 Maart. Eng. s.s. THE BARON, 387, ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 26 Maart. Ned. m.s. SENANG, 213, kunstmest, Malmo; Noorsch s.s. SOLSKIN, 190, ledig, Sunderland. Voor Selzaete: 25 Maart. Eng. s.s. WAR- SIDAR. 3424, creosoot, Baltimore. Voor Riemen: 26 Maart. Russ. s.s. JACOB SVERDLOFF, 1091, potasch, Moermansk. Van Riemen: 26 Maart. Ned. m.s. BEBO 90, kunstmest, Briddington. Voor Gent: 25 Maart. Belgisch s.s. FLORE, 506, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. BIRI, 526, steen, Halden; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, pekkolen, Grangemouth; Ned. m.s. NOORD- ZEE, 110 ledig, Vlissingen; Fransch sjs. MEDEE, 1143, ledig, Caen; Zweedsch s.s. BODEN, 1969, erts, Oxelosund. 26 Maart. Eng. s.s. LANGLEEFORD, 2819, chilisalpeter, Duinikerken. Vap Gent: 25 Maart. Nederl. s.s. SCOPAS, 3381, benzine, Brugge; Eng. s.s. BRIGHT- SIDE, 189, ledig, Goole; Eng. s.s. DONA ISA BET/, 290, ledig, Goole. 26 Maart. Noorsch s.s. BIRI, 256, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. CITY OF OMAKA, 3775, restant, Antwerpen; Belg. s.s. KATANGA, 3474, ledig, Antwerpen; Zweedsch s.s. KIRU- NA, 2893, ledig, Oxelosund; Ital. s.s. SAL- VATORE, 1305, ledig, R'dam; Ned. s.s. STOL- WIJK, 1512, ledig, R'dam; Ned. m.s. NOORD- ZEE, 110. cement, Plymouth; Fransch s.s. MEDEE, 1143, ijzer, Newport; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Antwerpen; Duitsch ss. ED MUND HALM, 723, ledig, R'dam; Noorsch m.s. STORSTEN, 3114, ledig, Constanza. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overfeed plotseling ons innig geliefd Dochtertje, 9 dagen oud. D. MOLDUCCI. A. MOLDUOCI-DE BRUIJN. Ter Neuzen, 27 Maart 1935. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Man en Vader, JACOBUS GIJSBREGT JAN SCHOONAKKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. J. G. J. SCHOONAKKER— VILLdE. Ter Neuzen, 27 Maart 1935.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3