ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN i yp!0 Q0 dir. Feuilleton No. 9278 WOENSDAG 27^MAART;1935 75e Jaargang Bekendmaking. 8inneniand De man van Nergenshuizen Buitenland Onze abonne's in het Buitenland De abonne's van het Geiilustreerd Zondagsblad, KO ST ZD W EINIB OCDET Z CD VEEL VI »>MI III ll—l IWOWPMi NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Eelgle en Amerika 2,—, overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. UitgeefsterFirma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. worden driugend verzocht. het verschul- digde abonnementsgeld voor 1 April a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bii vooruit betaling. DE UITGEEFSTER. H.H. Kantoorhouders worden verzocht het abonnementsgeld over het le kwartaal 1935 van de Ter Neuzensche Courant udor 1 April a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij terug-ontvanqst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lijk de toezending van het blad zullen s taken DE UITGEEFSTER. die het blad per post ontvangen, wor den verzocht, hun abonnementsgeld ubor 1 April a.s., in te zenden daar er anders over bescbikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat ouders, voogden of ver- zorgers die bunne kinderen op 1 Mei a.s. op de openbare school wenschen geplaatst te zien, zich aaartoe voor 15 April a.s. bij het hoofd der school kurmen aanmelden. De kinderen die voor 1 April 1935 zes jaar oud zijn, worden toegelaten. Hoek, 26 Maart 1935. Burgemeester en Wethouders van Hoek, J. A. VAN TIENHOVEN, Burgemeester. DREGMANS, Secretaris. HET NEDERLANDSCHE MUZIEKFEEST TE AMSTERDAM. Prinses Juliana heeft het beschermvrouw- schap van het Nederlandsche muziekfeest aan- vaard, dat ter gelegenheid van het 40-jarig jiibileum van Prof. Dr. W. Mengelberg als (Mrigent van het Concertgebouw-orkest te Am sterdam zal worden gegeven. DR. H. OOJLIJN MET VERLDF. De Minister-President, Dr. H. Colijn, is Dinsdagmiddag voor enkele weken met bin- nenlandsch verlof vertrokken. MINISTER STEENBERGHE. De Minister van Economische Zaken, Mr. Steenbrghe, is Dinsdag van een kort verlof teruggekeerd en heeft zijn werkzaamheden op het departement hervat. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot •pheffing vein de gemeenten Hedikhuizen, door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) Vervolg. (Eindelijk waren wij in het dorp. Bijna zon der onze vaart noemenswaardig te verminde- nen, reden wij de hoofdstraat met haar on ••glijke grijze huizen door en sloegen toen »*chts den hoek om, de kade op. Meedoogenloos tegenover de autobanden, stopte de chauffeur plotseling en in minder han geen tijd, stonden Billy en ik op de kade. Ben oude baliekluiver, die over de leaning van den kaaimuur naar de dobberende collectie booten en jachten, beneden helm stond te kij ken, draaide zijn hoofd om, toen hij het ge- hrid van autogetoeter hoorde en keek nieuws- gierig naar Billy en mij, die nit het voertuig sprongen. „Kunt U mij misschien zeggen, of de „Sea- gull" al uitgevaren is?" Hij haalde het zwartgebrande stompje steenen pijpje, dat van af zijn mondhoek om- laag hing, uit zijn standplaats en spuwde op den grond. Toen keek h(j diepzinnig over ons heen. ,,De „Seagull", herhaalde hij, „dat zal zeker de schoener zijn, die Dinsdag binnengeloopen is; heet de eigenaar niet zoo lets van ,,Sans- katte"?" Ik knikte. Hij keerde zich, terwijl hij zijn oogen met zjjn hand beschaduwde, in de richting van de uitmonding der rivier en wees met zijn andere hand naar de zee. „Daar gaat ie", zei hij eindelijk. Met een afschuwelijk gevoel van inzinking volgde ik de lijn van zijn vinger. Ongeveer een kilometer ver voer een mooi vaartuig, naar tnijn schatting ter grootte van honderd vijftig Herp, Nieuwkuik en Oud-Leusden, en uit- breidlng van de gemeenten Drunen, Heusden en Vlijmen, oppert de heer Lingbeek (Herv.- Geref.eenige bezwaren, die door Minister De Wilde worden bestreden. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangenomen. Evenzoo en zonder debat de wetsontwerpen tot vereenitging van de gemeenten Lierop en Zomeren en van de gemeenten Zoetermeer en Zegwaard, het wetsontwerp tot wijziging van de Marine-scheepsongevallenwet en eenige kleinere wetsontwerpen. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijzi ging van de Rijwielbelastingwet. De heer J. ter Laan (s.-d.) vindt de admi- nistratieve boete van 5 voor het niet heb- ben van een plaatje te lioog en 3 voldoende. De heer Kortenhorst (r.-k.) vestigt de aan dacht op een systeem om het plaatje zoodanig te bevestigen, dat het niet zonder beschadiging verwijderd kan worden. Minister Oud zegt, dat niet altijd het maxi mum van 5 boete zal worden opgelegd. Tegen de uitvinding door Mr. Kortenhorst be- doeld, bestaan practische bezwaren. De heer J. ter Laan stelt bij amendement voor de maximum boete voor het niet hebben van een plaatje te bepalta. op f 3. Het amendement wordt verworpen met 43 tegen 16 stemmen. Voor de s.-d., de comm. en van Dis (Staatk. Geref.). Het wetsontwerp wordt z.h.s. aaiigenomen. Aan de orde is het wetsontwerp tot het doen vervallen van art. 1416 2e lid, van het Burger- lijk Wetboek (verjaring van burgerlijke rechts- vorderingen wegens daden, welke tot atraf- vordering aanleiding kunnen geven). De heer van Rappard (lib.) vraagt eenige inlichtingen, welke Minister Van Schaik geeft. Het wetsontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo en zonder debat eenige contingenteeringswetsontwerpen. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds 1935. De heer van dr Waerden (s.-d.) wijst op de goede resultaten der staatsexploitatie. Spr. vraagt, of het met Nederland zoo gesteld is. dat de Noordoostelijke inpoldering thans fi- nancieel niet meer zou kunnen gesehieden. De heer Krijger (c.-h.) is verwonderd over het veranderde standpunt der regeering ten opzichte van de Noordoostelijke inpoldering. Niettemin kan spr. haar volgen in haar voor- zichtigheidspolitiek. SLECHTS PER PAK (Ingez. Med.) ton, onder begunstiging van« een flinke wes- terbries, zeewaarts. „Ja, dat is ie", zei de oude man. „Om e&n uur is ie uitgevaren. De eigenaar kwam met hetzelfde merk auto als U, heeren." „Was hij alleen?" vroeg ik met een zwakke hoop, dat wij ons vergist mochten hebben. De oude man schudde zijn hoofd. ,,Hij had een jonge dame bij zich, maar zij scheen ziek te zijn, want ik zag, dat hij haar in de boot droeg." Ik kreeg een gevoel of ik in brand stond, doch nog voor ik aan mijn gevoelens lucht kon geven, viel Billy in. „Is er hier een vlugloopende boot in de haven?" riep hij. „Wij hebben een belangrij- ken brief voor den eigenaar van die boot; de huurprijs komt er niet op aan, als wij hem maar kunnen achterhalen voor hij in voile zee is." De baliekluiver zette zijn scheeve pet nog scheever, *en krabde achter zijn oor, met een bedaardheid, om gek van te worden. „Er is geen zeilboot in Burham die 'm in kan halen", zei hij langzaam. ,/Het eenige vaartuig, dat het zou kunnen, is die petro- leummot'orboot, die vanmorgen is binnenge loopen." Hij wees op een rank vaartuigje, dat op korten afstand in de haven lag te dobberen. „Wie is de eigenaar?" vroeg ik haastig. ,,Ja, dat weet ik eigenlijk niet", antwoord- de hij lijmerig. ,,'it Is een flinke jonge mijn- heer. Ik heb hooren zeggen, dat hij uit Wood ford is. Als U hem wilt spreken, kunt U hem wel in het hotel vinden." Hij wees ons met zijn vinger, waar gemeld gebouw zich bevond, doch onmiddellijk uitte hij een kreet van ver- rassing. ,,Kijk, daar komt hij aan bij dien lantarenpaal!" Ik keek op en mijn hart begon te bonzen. In den breedgeschouderden man met zijn vriendelijk gelaat, had ik een ouden kennis herkend. Het was mijn vriend Cumming, de romanschrijver, de man, dien ik in hotel ,,de Bui" had ontmoet, toen ik op Ashton lo- geerde. Zonder mij den tijd te gunnen Billy een DE STEIJN AAN DEN TUINBOGW. Naar gemeld wordt zal binnen enkele dagen de laatste steunuitkeering aan den tuinbouw over de producten van 1934 plaats hebben. STRIJD OM DE NILE WE SPELLING. Door het gemeentebestuur van Sleen (Drenthe) is naar het „Nsbl. v. h. Noorden meldt, invoermg van de spelling-Marchant in de openbare scholen verboden. De onder- wijzers, unaniem voorstanders van de nieuwe spelling hebben een vergadering gehouden om bij Burg, en Weth. de invoering te bepleiten. Een deputatie heeft tijdens de vergadering met den burgemeester gesproken, maar bij hem g6en resultaten bereikt. De burgemees ter was beslist tegenstander en van hem moest men geen medewerking verwachten. Nu zal men een adres aan Burg, en Weth. richten, om alsnog tot invoering over te gaan en mocht op dit adres afwijzend worden be- schikt dan zal men bij hoogere onderwijs- autoriteiten aankloppen. HET NIEUWE BELGISCHE KABINET. Maandagavond is de kabinetsformateur van Zeeland er in geslaagd een kabinet te vormen. De nieuwe regeering, die bestaat uit 6 katho- lieken, 5 socialisten en 4 liberalen, is als volgt samengesteld: Van Zeeland, minister-president en minister van buitenlandsche zaken (katholiek) Max Leo Gerard, financien (liberaal) graaf d'Aspremont Lynden, binnenlandsche zaken en P.T.T. (katholiek); Bovesse, openbaar onderwijs (liberaal); Deveze, landsverdediging (liberaal); van Isacker, economische zaken (katholiek) Herman de Man, arbeid en sociale voorzorg (socialist) Du Bus de Wamaffe, landbouw (katholiek) Delattre, openbare werken (socialist); Rubbens, kolonien (katholiek); Soudan, justitie (socialist); Spaak, vervoer (socialist) ministers zonder portefeuille: Vandervelde (socialist); Hymans (I'beraal) en Poullet (katholiek). Men wijst erpo, dat de socialistische partij, thans voor het eerst sedert 1927 weer aan de regeering deelneemt. Na Vandervelde, de leider der Tweede In ternationale, is Hendrik de Man de voornaam- ste vertegenwoordiger der partij. Hij heeft een groot arbeidsplan uitgewerkt. Het kabinet heeft het karakter van een regeering van openbaar welzijn. De reserve die Van Zeeland bewaart ten aanzien van de monetaire politiek, doet in politieke kringen de meening ontstaan, dat de mogelijkheid eener devaluatie niet is uitgesloten, hoewel het voorbarig zou zijn het gewicht hiervan af te meten. De regeering zou voornemens zijn een con- trole op de banken uit te oefenen, waarschijn- lijk door de Nationale Bank. Vender zou zij de geldrente willen verlagen en de staatsfond- sen converteeren, alsmede een kortere arbeids- week instellen. Men wijst er nog op, dat Van Zeeland zich destijds krachtig heeft uitgesproken voor een intemationale munt-stabilisatie en herstel van een intemationalen munt-standaard. Ook heeft hij een vermindering van zekere douane-grenzen verkondigd en opposdtie aan den dag gelegd voor de politiek der contin- genteeringen. Te Brussel verwacht men, dat de r egeering van het parlement uitgebreide volmachten zal eischen en deze ook zal verkrijgen. De eerste ministerraad zou Dinsdagavond verklaring te geven, liep ik vlug naar hen: toe. Hij herkende mij onmiddellijk en stak mij joviaal zijn hand toe. „Hoe maakt U het?" zei hij glimlachend. „Ik hoop, dat U Barham-Bridge toen gevon- den heeft." Ik strekte mij uit in mijn voile lengte en keek hem recht in zijn oogen. „Mijnheer Cumming", zei ik, „U heeft mij toen een goeden dienst bewezen. Wilt U mij nu nog eens van dienst zijn in een zeer be- langrijke en emstige aangelegenheid?" Hij keek mij aan, alsof hij zich wilde ver- gewissen, dat het werkelijk emst was. Mijn gelaatsuitdrukking moet op dat punt bij hem alien twijfel hebben weggenomen. „Wat is er te doen?" vroeg hij rustig. Ik keerde mij om en wees naar de „Sea- gull". ,,Het meisje, dat ik liefheb, is daar aan boord", zei ik heesch. ,,Zij is door lord San gatte bewusteloos gemaakt en aan boord ge- dragen. Er is maar een kans om hem te ach terhalen en dat is uw motorboot, maar wij zijn met z'n drieen en „U schertst toch zeker?" riep hij. Ik schudde mijn hoofd, en glimlachte bitter. „0, dat is kostelijk!" riep hij, doch toen hij mijn verwrongen gelaat zag, voegde hij er be- leefd bij: .Pardon, zoo meende ik het niet, natuurlijk niet. Maar U moet weten, dat ik jarenlang ddngen heb geschreven over ontvoe- ringen, moorden en dergelijke en dit is het eerste werkelijke avontuur. waarin ik ooit ge- wikkeld ben geweest." „U wilt ons dus aan boord nemen?" riep ik. „U aan boord nemen!" echo'de hij. ,,Mijn hemel, graag zelfs, ik zou voor de geheele wereld zoo'n kans niet willen missen." Billy kwam naar ons toe en was juist dicht genoeg bij ons, om de laatst opmerking van Cumming te hooren. Hij klopte hem heel familiaar op zijn schou- der. ,,Ik weet niet, wie je bent, mijnheertje, maar dat hoor ik wel, je bent een man en dat soort is zeldzaam tegenwoordig, geef mij de vijf!" Cumming, die onmiddellijk met Billy inge- nomen was, lacbte om zijn ongegeneerde har- worden gehouden. Waarschijnlijk zullen Kamer en Senaat nog deze week bijeenkomen om kennis te nemen van de regeeringsverklarmg. Het schijnt dat de kwestie van de erken- ning van de sovjet-Unie bij de bezetting van de portefeuille van buitenlandsche zaken een rol heeft gespeeld. Aangezien Hijmans tegen erkenning der sovjet-Unie is, zou hij niet in J aanmerking zijn gekomen. De erkenning der sovjet-Unie zou in de eerste plaats gesehieden uit economische en handelspolitieke overwegingen. Pessimistlsche geruchten omtrent het lot, dat het ministerie te wachten zou staan. De Brusselsche correspondent der N. R. Crt. meldt: Hoewel de nieuwe regeering nog geen offi- cieel contact heet gehad met het parlement, liepen Dinsdagmiddag in officieuze kringen nog allerlei pessimistische geruchten omtrent het lot, dat het nieuwe kabinet te wachten zou staan. In een bijeenkomst van katholieke Senatoren, bijgewoond door den minister-pre sident, is de wijze van samenstelling van de nieuwe regeering fel gecritiseerd. Bij de stem ming verklaarden slechts 15 katholieke Sena toren zich onvoorwaardelijk achter het kabi- net-Van Zeeland te willen scharen. Zeven stemden tegen, meer dan 20 bianco. Bij de-liberalen van de Kamer was het re- sultaat nog ongunstiger: 17 voor 14 tegen en 1 onthouding; bij de katholieke kamergroep 27 voor, 13 tegen, 8 bianco. Dinsdagmiddag half zes legden de acht nieuwe ministers ten paleize den gebruikelij- ken eed af. De premier stelde zijn ambtge- nooten aan den koning voor. Om zes uur ving de eerste officieele bijeenkomst van het kabi net aan. Afgaande op een toezegging, Maandagavond laat door den minister-president van Zeeland aan de pers gedaan, verwachtten de jouma- listen een officieele mededeeling. Velen hoop- ten op een geruststellende verklaring betref- fende de positie van den franc doch deze hoop is teleurgesteld; er was ditmaal geen officieel communique. Een der ministers kwam ons alleen vertel- len, dat de leden van het nieuwe kabinet met elkaar contact hadden gehad, waarna ver- schillende punten van administratieven aard werden behandeld. Vervolgens zijn de grondgedachten vastge- legd van de regeeringsverklarmg. Voor de redactie van deze verklaring zal Woensdag- avond acht uur een nieuwe bijeenkomst wor- j den gehouden. Vrijdag komt het kabinet-van Zeeland voor het parlement. De debatten over de algemeene politiek van de nieuwe re geering zullen onmiddellijk aanvangen en waarschijnlijk Zaterdag en misschien zelfs Zondag worden voortgezet. WERELDTENTOONSTELLING VAN BRUSSEL. Het bestuur van de wereldtentoonstelling van Brussel deelt mede, dat de openings- plechtigheid definitief vastgesteld is op Zater dag 27 April, te 11 uur des morgens. Zooals voorzien, zal deze door koning Leopold gepre- sideerd worden, die tezelfder tijd zijn eersten officieelen rondgang zal maken. het kleine (Ingez. Med.) telijke ontboezeming en schudde hem vrien delijk de hand. Het volgende oOgenblik liepen wij alle drie op een drafje naar de trap, die naar het water voerde. Wilton kwam uit de auto en de chauffeur voegde zich bij hem; beiden liepen in aller- haast naar ons toe. „Is er plaats voor mij ook, kapitein?" vroeg de chauffeur nieuwsgierig. „En de aubo dan?" vroeg ik, terwijl Cum ming in een roeibootje stapte en haastig de riemen onder de zitbanken uithaalde. „De auto is goed bezorgd", lachte hij vrien delijk, ,,ik heb dien ouden zeerob vijf shil ling geboden om er op te passen". ,,Kom dan maar", zei ik, „hoe meer zielen, hoe meer vreugde", en zonder tijd te ver- liezen, klauterden wij alle vijf in de boot. 'n Vijf en twintig riemslagen brachten ons bij de motorboot, waarin wij vlug overstapten. Cumming hurkte onmiddellijk bij den motor neer en begon aan de hefboomen en knopjes te werken, terwijl de overigen een goed plaatsje zochten, zooveel mogelijk zorg dra- gend haar het gewenschte evenwicht te doen behouden. „Wil ik maar aan het stuurrad plaats ne men?" vroeg de chauffeur. „Ik heb dat soort werk al meer bij de hand gehad aan de Fran- sche Kust". Cumming knikte toestemmend en toen de chauffeur het stuurrad vrijmaakte, zette hij den motor aan. 'Het volgend oogenblik scho- ven wij vlug tusschen de voor anker liggen- de vaartuigen door, naar het midden van de riviermonding. Wij waren spoedig een eind op weg, dank zij het uitstekend werken van den motor. Cumming stond nu op en nam het stuurrad over. „Het bootje loopt gemakkelijk twintig knoo- pen", verklaarde hij, met een glimlachje van voldoening. Wij zullen bij hem zijn, voor hij de zandbanken voorbij is." Toen zweeg hij. ,,Praaien of langszij varen en op dek sprin- gen?" ,,Kunt U er zoo vlak langs komen?" vroeg ik. THEODORUS NIEMEIJER - GRONINGEN (Ingez. Med.V Langs de lanen die door den koninkljjken stoet zullen gevolgd worden, zullen schoolkin- deren opgesteld worden, alsmede afgevaar- digden van duizenden vereenigingen uit heel het land met haar vaandels. Des avonds zal het eerste vuurwerk afge- stoken worden, terwijl (Je tuinen in een zee van licht zullen baden; dit laatste zal trou- wens het geval zijn heel den duur der ten- toonstelling. Zooals men met eigen oogen kan consta- teeren, vorderen de laatste werkzaamheden snel en niet in het minst die van het Neder landsche paviljosn, dat met zijn slanken toren reeds thans aller aandacht trekt. Een der attracties, naast het Lima-park en Oud-Brussel, welks oude geveltjes thans een grijze tint hebben gekregen, die ze „echt" doet schijnen zal de „Straat te Marrakech'" zijn met Arabische souks. Niemand twijfelt er aan, of de Brusselsche „World's Fair" wordt een schitterend succes en de Belgische hoofdstad zal dan ook ge- durende maanden, een centrum van de wereld- belangstelling zijn. WIL FRANKRIJK MADAGASKAR VERKOOPEN? Mag men de Sunday Express gelooven, dan zou Frankrijk bereid zijn het Afrikaansche eiland Madagaskar voor 75 millioen pond aan Italie te verkoopen. WARE HET VLIEGTUIG TOCH NIMMER UITGEVONDEN, ZUCHT BALDWIN. Simon en Eden begeven zich op een vredes- missie, aldus de Britsche vice-premier Baldwin tijdens een in Albert Hall gehouden rede, ten einde uit de eerste hand van de eenige snn- nen, bij wie de macht berust, te vememen, of wij er staat op kunnen maken, dat Duitschland en de Sovjet-unie hun rol zullen spelen voor de verwezenlijking van deze groote vredes- taak, of dat wij er geen staat op kunnen ma ken, dat zij dit zullen doen. Maar ikweet, dat op dit oogenblik in Engeland alien zonder onderscheid van partij van ganscher harte den wenseh koesteren, dat Simon en Eden uit de landen, die zij gaan bezoeken, berichten mee naar huis zullen brengen, die ons nieuwe hoop kunnen doen koesteren en nieuwen voor- uitgang toonen ten opzichte van de gewehfige taak, waarvoor wij ons zien geplaatst. Baldwin constateerde voorts, dat een „oot- wapening, zooals velen na den oorlog hadden gedroomd", in de nabrje toekomst niet tot „0 ja, met getnak", antwoordde hij. Jlet eenige wat ik vragen wilde is, durven jelui aan boord te gaan?" „Sommigen van ons zeker wel", lachte Billy stoutmoedig. Het kleine bootje doorkliefde het mMden der riviermonding en ter weerszijden van den boeg spoten twee witte waterstralen boog- vormig weg. Ver voor ons uit, een wonder mooi tafereel: de „Seagull" voortstevenend naar zee, in den onbewolkten namiddag-zon- neschijn. Ik zat in gebogen houding voor in de boot en staarde zwijgend over de grijs- groene massa, die tusschen de twee vaartui gen lag, doch die elke minuut zichtbaar klei ne r werd. Billy, die in een gereedschapskist aan het scharrelen was, welke Cumming hem had aangewezen, kroop op zijn knieen vooruit, terwijl hij een zware stalen staaf omhoog hield. „Kijk eens, Jack", zei hij. ,,Hier moet jij het maar mee doen; ik heb een revolver bii mij." ,,Ik nam het korte eindje staal van hem aan en stak het in mijn binnenzak. Ik voelde dat mijn vuisten in goede conditie waren „Billy, als wij samen aan boord komen, laat Sangatte dan aan mij over", zei ik. Hij knikte. ,,'t Is je best to eve rt ro uwd, hoor", antwoordde hij. ,,Ik zal genoeg werk met de bemanning hebben, dus kan jij hem geheel voor jouw rekening nemen." Toen zweeg hij even en keek naar den achterste- ven van de ..Seagull", die nu niet meer dan een halve kilometer verwijderd was. ,,Zou je niet denken, Jack", vervolgde hij, „dat het beter was, dat je nu in de kajuit ging, voor het geval, Sangatte op den uitkijk staat. Als hij jou zou ontdekken, zou hij natuurlijk ach- terdocht krijgen en zcuden wij niet zoo ge makkelijk aan boord kunnen springen. Zoo- dra wij langszij komen, kan je uit de kajuit springen, als een poppetje uit een toover- doosje". (Wordt vervolgd.j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1