Gemengde Berichten Pluimvee-Rubriek DE PRINS ZONDEK KROON. EEN VEEL BEGEERDE FUNCTIE TE BRUSSEL. DOOR EEN VAL IN HET GEBERGTE OVERLEDEN. RECHTSZAKEN. daar door deze regeling slechts de zandaard- appelen worden gesteund. Het Dagelijksch Bestuur heeft zich dan ook geheel met het voorstel der Noord-Brab. Mij van Landbouw kunnen vereenigen. Toewijzing kalverschetsen. Daar vele veehouders bij de kalvertoewijzing een aantal schetsen voor stierkalveren zijn toegewezen, terwijl zij vaarskalveren in bezit hebben, waardoor zij genoodzaakt zouden worden deze vaarskalveren te verkoopen en stierkalveren aan te koopen heeft bet Dage lijksch Bestuur besloten bet Landbouw-Comitd te verzoeken aan de Regeering voor te stellen deze veehouders toe te staan hun.ne vaars kalveren aan te houden onder boding dat zij zich verpiicbten deze niet voor de fokkerij te gebruiken op straffe eener geldboete by over- treding van deze bepaling. De late toewijzing is oorzaak geweest, dat velen bunne stierkalveren reeds badden opge- ruimd zoodat de voorgestelde maatregelen alleszins gereabtvaardigd moeten worden ge- acbt. Algemeene Vergadering Z. L. M. Besloten werd de algemeene zomervergade- ring te houden in den Kring Axel op Woens-v dag 10 Juli a.s. Aan eene gedurende de landbouwdagen der Z. L. M. te houden fokdag zal een subsidie worden verleend. Fruittentoonstelling Goes. Besloten werd aan de veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" te Goes een bijdrage en een zilveren medaille te scbenken voor een in October a.s. te houden fruittentoonstelling te Goes. Ontwikkelingsdag. De commissie voor bet houden van Ontwik- kelingsdagen zal dit jaar een Ontwikkelings dag houden te Goes op Zaterdag 27 April a.s. teerd. De ontduiker van de verschillende uit- voerverboden zal ongetwijfeld een boete krij- gen, welke zijn winst wel tienmaal zal over- treffen. De Duitsche justitie heeft met de grenssmokkelaars nimmer medelijden. GESTOLEN GOED GEDIJT NIET. Twee mannen hadden uit den vijver in het park te Baden bij Weenen twee vette karpers gestolen, bekend staande als de karpers, die de bescherming genoten van het Oostenrijk- sche bureau voor monumentenzorg". De kar pers, die samen ongeveer 30 K.G. wogen, werden geschat op een leeftijd van meer dan 100 jaar. Volgens Oostenrijksch gebruik hadden zij ter bereiding van de karpers twee potten jam genomen, die zij ook gestolen hadden. De heeren, die eens lekker smullen willen, hadden niet geweten, dat een visch op een eerbiedwaardigen leeftijd van 100 en zoo- veel jaren niet meer tot de smakelijke ge- rechten mag gerekend worden. Op de vraag van den rechter, wat er met de visschen ge- beurd was, verklaarden de beklaagden, toen zij voor de rechtbank verschenen, spijtig, dat de karpers, die met zooveel zorg waren toe- bereid, oneetbaar bleken, en weggegooid had den moeten worden. De rechter kende echter geen medlijden en veroordeelde de beide man- nen tot twee maanden gevangenisstraf ieder. ROOFIIOL LEEGGEHAALD. Te Rotterdam kwam een buitenman bij de politie zeer onthutst mededeelen, dat men hem in een pand aan de Zijl aldaar, waar hij eenige gezellige uurtjes had doorgebracht, had beroofd van 1000 aan bankpapier. Bij het hierop onmiddellijk ingestelde onder- zoek werden twee mannen en drie vrouwen, de 44-jarige rijwielhersteller J. G., de 25-jarige metselaar R. W. de G., de 30-jarige mej. W. M. N., de 40-jarige mej. N. K. en de 27-jarige mej. W. A. de O., alien naaister van beroep, aangehouden en opgesloten. Het geld is tot dusver nog met teruggevonden. van een expeditie, die zich ten doel had ge- steld het raadsel van de verdwijning van de barones op te lossen. De expeditie kwam half Februari op het eiland Floreana aan, en de leden gingen aan wal om het eiland gron- dig te onderzoeken. Plotseling ontdekten zij een hut. en een vrouw die hen met een revolver bedreigde. Deze vrouw was de ver- dwenen barones. Na langdurige onderhande- lingen had de barones de mannelijke leden van de expeditie gedwongen terug te keeren, en zij zelf was naar haar hut teruggekeerd. Margafet Davis had deze hut ook mogen binnengaan, en de inrichting met praohtige oud-Fransche meubels was zeer luxueus. In het midden van een groot vertrek stond een breed bed met een baldakijn. Bij haar ver- dere inspectie vond miss Davis 24 zware kis- ten met fijn ondergoed gevuld, waarop een monogram E. W. en een kroon geborduurd waren. EEN AVONTUURLIJKE POOL- REIZIGER. Reuter meldt uit Churchill (Manitoba) Een 24-jarige jongeman, David Erwin, ge- heeten, wien het eentonige leven in zijn ge- boortestad verveelde, voegde zich twee jaar geleden bij een Canadeesche expeditie naar het Poolgebied. Bij Aklavik liet hij de expeditie in den steek om er alleen met een camera en een hondenteam op uit te trekken. Twee jaar lang kwamen omtrent zijn ver- blijfplaats slechts schaarsche berichten bin- nen en reeds begon men voor voor veiligheid te vreezen. Thans is hij echter plotseling weer- gevonden aan het Bakermeer, waarheen hij was gebracht door nomaden die hem in uiterst zwakken toestand hadden aangetroffen bij de Cockburn Baai. De avonturier heeft op zijn eenzamen tocht binnen den poolcirkel duizenden kilometers afgelegd en is zelfs tot het Boothia schier- eiland in het uiterste Noorden doorgedron- gen. Hij heeft een aantal mooie filmopnamen van de Eskimo's gemaakt. Dezer dagen ontving het 4jarig zoontje van een arbeider, die woont in het bekende Karl Marxhof te Weenen, 'n groot pakket uit En- geland dat een speelgoedtrein met toebehoo- ren inhield. Er was een kaartje bij: „Fur den kleinen Georg", onderteekend door den prins van Wales. Bij zijn bezoek aan Weenen had de prins namelijk den kleinen Georg ontmoet toen hij onverwachts vroeg een willekeurige woning in het Karl Marxhof te mogen bezoe- ken. De kleine weigerde den prins beleefd te groeten, want zoo zeide hij: „Jrj bent geen prins, want jij draagt geen kroon op het hoofd". De ouders van het kind werden bleek van schrik, maar de prins moest hartelijk lachen. Na zijn bezichtiging van het Karl Marxhof stak de prins van Wales nog eens het hoofd in de kamer waar de kleine Georg speelde en vroeg: „Geloof je nog steeds niet, dat ik een prins ben?" „Neen", antwoordde Georg. ,,Je kunt me niet voor den gek hou den. Je draagt geen kroon, dus kan je geen prins zijn". Zijn stijfhoofdigheid heeft den kleine thans een mooi stuk speelgoed opge- leverd! TEGEN HET SPAREN IN DE „KOUS". Het D. N. B. maakt gewag van een ver- ordening (er staat niet bij van wie ze uitgaat) waarin tegen het oppotten van geld wordt ge- waarschuwd. Als afschrikwekkend voorbeeld wordt aangehaald dat een alleenwonende oude vrouw 20.000 mark, haar beele hebben en houden, in keukenpannen had verstopt. Ge- lukkig kwam de overheid er achter en heeft het bedrag voor de oude bij een bank belegd, voor er dieven kwamen om het te stelen. Er schijnen in Duitschland veel van die spaarders te zijn; de verordening zegt althans dat reusachtige bedragen op die wijze worden „ingekapseld", vooral op het platte land en dat al dit geld aan het economische leven wordt onttrokken, terwijl toch de toestanden van dien aard zijn, dat een rentegevende be- legging volkomen veilig is. Daarom aldus de verordening is een groote campagne, om de menschen over een goede belegging in te lichten, wenschelijk. EEN REIXETJE TE KARACHI. Te Karachi is, naar Reuter meldt, een ern- stige botsing ontstaan tusschen de politie en een opgewonden Mohammedaansche menigte. I De Mohammedanen hadden het lijk opge- graven van een geloofsgenoot, die wegens moord op een Hindoe terecht was gesteld. Zij wilden dit lijk in optocht ronddragen, waar- tegen de politie zich verzette. Een menigte von naar schatting wel hon- i derdduizend Mohammedanen, van wie honder- den vrouwen en kinderen vormde toch een i optocht en liep aanvankelijk de politie onder den voet. lets verder slaagde de politie er echter in den weg te versperren. Zij gebood de menigte een halt en dreigde te zullen schieten als zij voortging. Niettemin trok de stoet verder. De politie schoot daarop, wat een paniek onder de menigte veroorzaakte. Daarbij moeten ten minste 20 menschen ge- dood zijn en velen gewond. Er is zelfs een bericht, dat van 200 dooden spreekt. De politie wist het lijk van den terecht- gestelde te vermeesteren en heeft het opnieuw laten begraven. Soldaten mep de bajonet op het geweer patrouilleeren in het betrokken deel van de stad en de gewonden worden op vrachtauto's naar het ziekenhuis gereden. EEN ORIGINEELE BANDIET. Men weet, dat de bandiet Raymond Hamil ton, die zich den eeretitel verworven heeft van „openbare vijand nr. 1 in Texas", nog altijd voortvluchtig is. De politie was zijn spoor bijster geworden, maar thans heeft de man op de hem eigen origineele wijze weer eens aan zijn bestaan herinnerd. Hij ontvoerde een journalist te Houston, zekeren Harry MacCormick. De journalist werd een gehee- len avond gevangen gehcuden en kreeg een college te slikken van Hamilton over diens persoon, idealen, wenschen en geschiedenis. Toen MacCormick beloofd had, dat hij de lezing van Hamilton zou publiceeren, werd hij vrijgelaten. AARDBEVING IN ZU1D-FRANKRIJK. Dinsdagochtend om half acht is er in het Zuiden en Zuidoosten van Frankrijk een aard- beving waargenomen, die zich in het departe- ment der Hooge Alpen het sterkst heeft laten gevoelen. Te Gap is de bevolking verschrikt door een beving, die zes seconden duurde. Sommige menschen renden him hui3 uit. Er zijn muren gescheurd en ruiten gebroken, en de paniek werd verhoogd door het losbreken van eenige paarden, die in angst door de straten galloppeerden. Persoonlijke ongeluk- ken zijn er niet gebeurd. In mindere mate is de aardbeving ook te Marseille en te Grenoble waargenomen. GOEDE VANGST. Te Boston zijn 46 visschersschepen binnengakomen, die aanvoerden 2.887.700 pond visch, voor een belangrijk gedeelte heilbot. Deze vangst is de grootste, welke tot nu toe 1 in de haven van Boston is binnengebracht. SCHEEPSRAMP. Nabij Malaga is ten gevolge van den ster- ken stroom een visschersboot omgeslagen. De uit vijf koppen bestaande bemanning vond den dood in de golven. Slechts e6n lijk, dat in het visehnet was verward geraakt, kon geborgen worden. AUTORITEITEN VERDRONKEN. Bij een vischwedstrijd op de Ticino bij Javia is een motorboot met diverse autori- teiten aan boord gezonken. Vier menschen verdronken, o.w. de bondssecretaris van de fascistische partrj te Pavia. EEN OPVLIEGEND VERLOOFDE. Te Krajovatsj, in Zuid-Slavie, is een man doodgestoken door den verloofde van het meisje, waarmede hij zoo juist had gedanst. Onder de Zuid-Slavische mohammedanen is het de gewoonte dat een heer die met een dame danst, die zijn verloofde niet is, een zakdoek tusschen zijn hand en die van zijn partner houdt, daar hij haar hand niet mag aanraken. Het slachtoffer had evenwel geen zakdoek bij zich en daarom tegen het gebruik gezon- digd. DE VERHEUGDE VEROORDEELDE. Op een eigenaardige en in de geschiedenis der rechtspraak waarschijnlijk nog nimmer voorgekomen wijze, zegt Reuter, heeft een amlbtenaar van een HSongaarsche levensmid- delencentrale, die wegens oneerlijkheid voor de rechtbank te Jasz-Apati terecht stond, zijn vader omtrent de zachtheid van het over hem uitgesproken vonnis gerust willen stellen. Toen het vonnis was geveld, haalde hij plot seling een postduif uit zijn zak, en liet deze met een briefje los. De duif vloog bliksem- snel het open venster uit en verdween spoe- dig daarop uit het gezicht, om den vader mede te deelen, dat de zoon „slechts" vier maanden gevangenisstraf had gekregen. In de emstige rechtszaal verwekte dit voor- val groote hilariteit. GEEN LIEFHEBSTER VAN POLKAHAAR. Een meisje, dat als de grootste schoonheid van het plaatsje Nadworny werd beschouwd en wier haren als een gouden waterval langs haar rug afhingen, heeft een eisch tot schade- vergoeding tegen een jong advocaat ingesteld. De advocaat, van wien zij thans gescheiden is, had haar na hun huwelijk overgehaald haar haar te laten afknippen. Het meisje eischt thans een bedrag van 3000 gulden als schadeloosstelling voor het verlies van haar schoonheid. In een voorstad van Brussel waren onlangs tien plaatsen voor politieagent vacant. Van de candidaten werd geeischt dat zij minstens 1.70 M. lang moesten zijn en middelbare op- leiding hadden genoten. Er kwamen niet min der dan 1470 sollicitaties binnen. Daaronder bevonden zich zooveel afgestudeerden van de universiteiten, dat het gemeentebestuur het wenschelijk vond hun aantal niet bekend te maken. Het was blijkbaar te pijnlijk om te moeten vernemen hoeveel meesters in de rech- ten met de functie van politieagent genoegen wilden nemen. GESTOLEN MILLIOENEN. Van de 14 millioen peseta, die er tijdens de revolutie aan de Spaansche Bank te Oviedo zijn gestolen, zijn er tot dusvgr vier millioen terug gekomen. AMERIKAANSCH MIJNINGENIEUR ONTVOERD De Amerikaansche legatie te Mexico (stad) en de Mexicaansche autoriteiten hebben getracht, inlichtingen te verkrijgen om trent geruohten, dat een Amerikaansch mijn- ingenieur. Fowler genaamd, van de Leonora- mijn Jalpa in den staat Zacatecas door Mexi caansche opstandelingen zou zijn ontvoerd. Een later bericht meldt, dat Fowler inder- daad is ontvoerd en dat de bandieten een los- geld eischen van 2785 dollars. De regeering heeft troepen gezonden, die de opdracht heb ben de bandieten en hun slachtoffer op te sporen. GASONTPLOFFING. Te Newport in Monmoutshire is een dicht bij het riviertje de Uxe staande gasfabriek ontploft. Het toestel was slechts gedeelte- lijk gevuld en de kracht der ontplof- fing werd door het water gebroken. Noch- tans zijn 9 personen naar een ziekenhuis ge bracht, van wie er 4 zwaar gewond werden. Alle ruiten in de buurt zijn gesprongen en in de dichtst bij staande huizen zijn enkelie scheu- ren in gevels en daken ontstaan. IN DEN STORM OMGEKOMEN. De gezagvoerder van het stoomschip Mont- dare, van de Canadian Pacific Line, deelde na aankomst op de Clyde mede, dat tengevolge van den hevigen. storm op de uitreis twee ma- trozen waren omgekomen en twee anderen gewond, Het schip had achttden uur vertraging en reusachtige golven sloegen over het boven- dek heen, zoodat een matroos overboord werd gespoeld en een tweede tegen een windas werd geslagen en zoodanige verwondingen opliep, dat hij twee dagen later aan de gevolgien overleed. De 22-jarige Edna Gray Pritchard, een stu- dente van de universiteit van Oxford, dochter van een bekend effectenmakelaar uit Liver pool, is tijdens een uitstapje op de Tryan Peak, nabij Lakie Qgwen in Wales, van een uitstekend rotsblok gestort en om het leven gekomen. EEN VREESELIJKE ZELFMOORD- EP1DEMIE. In Japan heeft een geweldige zelfmoord- epidemie geheerscht, die in het Verre Oosten de algemeene aandacht trok en bij de over- heden groote onrust veroorzaakte. Op het eiland Oshima bij Tokio was enkele maanden geleden een oude vulkaan weer in working gekomen en een angstwekkende schare Boedhistische pelgrims besteeg den gevaarlijken top van dezen vuurspuwenden berg. Velen dezer pelgrims keerden echter niet terug, daar zij in den bruisenden krater waren gesprongen, om aldus een eindie aan hun leven te makon. Er waren maanden, dat het aantal zelf- moorden 80 tot 120 bedroog. De slachtoffers waren bijna alien jeugdige personen uit alle rangen en standen der samenleving. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat deze epidemis veroorzaakt werd door een Amerikaansche film, die in Japan was ver- toond, waarin de *heldin van hot drama in moeilijke levensomstandigheden een einde aan haar leven maakte. De sentimenteele en romantische natuur van den Japanees en zijn Boedhistische wereldbeschouwing vorm- den een uitermate geschikten voedingsbodem voor de snelle uitbreiding van ziekelijke zeif- moord-neigingen. Tenslotte moesten de autoriteiten maat regelen nemen. Er werd een groot hek rond den rand van den krater gebouwd, dat echter voor niemand een beletsel was om zich in den vurigen afgrond te storten. Toen werd een politiepost op den vuurspu wenden berg ingericht, van waaruit men toe- zicht kon uitoefenen op de plaats waar de zelfmoorden werden bedreven. Maar 't aan tal zelfmoorden daalde niet. De pers begon een actie tegen deze zelf- moordwoode; er werd een vliegtuig gehuurd en afsohrikwekkende foto's werden opgenomen van het inwendige gedeelte van den krater; deze foto's verschenen in de dagbladen en werden in de kinema's vertoond. Maar ook dat middel vermocht de menschen niet af te schrikken. Ook niet het feit, dat reeds geruimen tijd door de stoomvaartmaat- schappijen, die den dienst op bedoeld eiland onderhielden, alleen maar retourbiljetten ver- kocht werden. Tenslotte grepen de Boedhistische priesters in; er werd een groote officieele bedevaart naar den krater ondemomen; er werd een offer geplengd en naarukkelrjk verklaard, dat de berg geen menschenoffers meer wenschte te aanvaarden. En werkelijk, het aantal zelfmoorden is sindsdien belangrijk gedaald, maar in een andieren beruchten hoek van het land is het aantal zelfmoorden weer gestegen. Een Protestantsch geleerde en uitstekend kenner van de toestanden en verhoudingen in het Verre Oosten, Theod. Devaranne, ver- klaarde, dat noch het Shintoisme, nooh het Boedhisme er in gelukt zijn, om deze zelf- moord-epidemie te beperkien. Alleen de leer van het Christendom, dat God heer over leven en dood is, zou rust kun nen schenken aan deze verwarde geesten. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonne's warden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. OVER VLOOIEN EN KARNEMELK- POEDER. Een lezer schrijft mij: „In het kippenhok hebben wij veel last van vlooien. Kent u mid- delen ter bestrijding? Sonfmige dieren zit- ten er geheel onder, eerst meende ik dat het luizen waren, doch dat was niet het geval." Vlooien komen bij kippen en duiven soms in zeer hinderlijke hoeveelheid voor. Hoewel de kippenvloo een andere soort is als de menschenvloo kan de kippenvloo de mensch gevoelig steken. Daardoor merkt men soms pas dat er vlooien in het hok zitten. Uit de eieren der vlooien, die in allerlei naden en spleten van het hok gelegd worden, ontwik- kelen zich ongeveer na een week de larven, die er uitzien als kleine vliegenmaden. Deze larven kan men ook weer in naden en sple ten en de legnesten vinden, evenals op de mest. Uit de larven ontstaat een cocon en daaruit komt tenslotte weer de jonge vloo. De geheele ontwikkeling duurt ongeveer drie weken. Vooral in de legnesten, waar de kip pen zich lang ophouden, ontwikkelen de vlooien zich sterk. De vlooien gaan voort- durend op de kippen bloed zuigen en veroor- zaken daardoor onrust. Verder kunnen de vlooien gevaarlijke ziekten als cholera over- brengen. Uit deze beschrijving volgt ten slotte de bestrijding. Het hok, de legnesten en de voerbakken moeten grondig gereinigd worden en daarna ontsmet met carbolineum of een sterke creoline-oplossing. De kippen zelf bestrooit men flink met insectenpoeder. Vlooien bestrijden is dus een kwestie van rein- heid. Een tweede vraag betreft karnemelkpoeder en wei-poeder in de pluimveehouderij. Men biedt namelijk wei-poeder aan vanuit Belgie onder de volgende argumenten: Het weipoe- der (men noemt dit in het Fransch stukje: sucre de lait, hoewel dit woord letterlijk ver- taald beteekent „melksuiker", dus een heel andere stof dan wei-poeder) bevat tweemaal zooveel lactose (melksuiker) dan karnemelk poeder of ondermelkpoeder. In de Iaborato- riums is vastgesteld dat de nuttige baeterien zich in melksuiker sneller vermenigvuldlgen dan in een andere stof, welke ook. De bae terien zetten een groot deel der melksuiker om in melkzuur in den dikken darm, juist op de plaats waar dit het meest noodig is. Melk zuur verstrekt aan pluimvee (onder den vbrm van karnemelkpoeder) wordt reeds door den darm opgenomen v6or het den dikken darm bereikt en komt dus niet op de plaats waar het zijn nuttige werking bij vogels zou kun nen verrichten." Kijk, wie dat zoo leest zal wel denken: dat klinkt prachtig, dus is wei-poeder beter dan karnemelk- of ondermelkpoeder! Maar als men wat meer van de zaak weet ziet men direct dat men hier met een handelsreclame te doen heeft, die met dikke wcorden dingen beweert die kant noch wal raken. Wat is het verschil tusschen wei- en karne melk? Wei is eigenlijk melk waaruit weg- genomen is het vet (circa 33.5 en de kaasstof (ongeveer 3 zoodat er dus 6 A 6.5 van de vaste stof is weggenomen Er blijven dan nog 5 a 5.5 vaste stof oyer waarvan 4.5 deel uit melksuiker, 0.5 deel uit zouten en 0.5 deel uit eiwit bestaat. Wordt wei dus ingedampt dan bevat de droge stof van het wei-poeder ®/u deel melksuiker en 2/n deel zouten en eiwit, dus bevat ongeveer 80 melksuiker. Ondermelk of karnemelk is melk waarvan alleen het vet weggenomen is in meer of min dere mate (en met het vet ook bepaalde vita- minen). Deze stoffen bevatten dus naast de melksuiker ook nog de eiwitten en de zouten uit de melk. De droge stof bestaat voor on geveer 50 uit melksuiker. Wei-poeder be vat dus meer melksuiker, dat klopt, en van de rest van het bericht deugt vrijwel niets. De melkpreparaten gebruikt men bij kuikens omdat ze er prachtig van groeien en de eiwit ten, mineralen en suiker licht verteerbaar en goe'd opneembaar zijn. Ja, het geheim van de prachtige resultaten met deze stoffen bij kui kens verkregen schijnt voor het grootste deel in de mineralen te liggen. Maar de baeterien die in den dikken dam veel zuur uit de melksuiker zouden moeten vormen, daar hoort men wel eens van spre- ken bij coccidiosis, omdat men geloofde dat het melkzuur de coccidien zou dooden. Jam mer genoeg klopt er van dat geloof niets. Ik heb veel proeven genomen op dat gebied met kuikens die veel melkpreparaten (Yoghurt) kregen en kuikens die niets daarvan kregen, de darmen van de graankuikens bleken na slachting meer zuur te bevatten dan die van de yoghurt-kuikens! Dus net andersom dan verwacht was. Zoo is het nu ook met het verhaal van de Belgische firma van weipoe- der. Er zouden zeer uitvoerige proeven noo dig zijn om uit te maken of weipoeder beter is dan karnemelkpoeder of ondermelkpoeder. Groot zal het verschil niet zijn bij kuikens. Dr. B. J. C. TE HENNEPE (Nadruk verboden.) TAR WE NIET IN DE REGISTERS INGESCHREVEN. Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom stond terecht een zekere G. M. uit 'Haisteren, wien ten laste was gelegd, dat hij in zijn des- betreffende registers niet had ingeschreven de ontvangst van 40 K.G. en een hoeveelheid van 1600 K.G. tarwe. De graanhandelaar J. v. T., die in deze zaak als getuige werd gehoord, verklaarde, aan verdachte ongeveer 1600 K.G. ongedenatureer- de buitenlandsche tarwe te hebben geleverd. Gerekend naar de wettelijke bepaling, dat de tarwe met 35 pet. Vita-tarwe moet worden vermengd, was de controleur-verbalisant K., uit Den Haag, tot de conclusie gekomen, dat door verdachte in totaal f 155,07 was ontdo- ken. Dit werd evenwel door den verdediger, mr. v. Hasselt en den verdachte bestreden, die meenden, dat het bedrag veel geringer was. De ambtenaar eischte resp. f 15 subs. 10 d. en 250 subs. 100 dagen. Na het pleidooi kwam de ambtenaar op zjjn eisch terug en eischte, gezien de boete van het tuchtcollege waarvan hij te voren niets afwist nu 5 subs. 2 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Vervolgens stond nog terecht J. T. uit Steenbergen, die 300 K.G. tarwemeel voor- handen had gehad, welke niet voor eigen ge bruik was bestemd. Deze hoeveelheid stond echter niet op het register vermeld. In acht nemende, dat het register op zeer misleidende wijze was-ingevuld en er in to taal wel een verschil van 3200 K.G. valt aan te toonen, eischte het O. M. 100 subs. 40 dagen. OFFERBLOKKEN GELICHT. De laatste dagen worden de omstreken van Moerdijk onveilig gemaakt door iemand, die er zijn werk van maakt in de R.K. kerken de offerblokken te forceeren en de inhoud mede te nemen. Zoo werden de vorige week in de RJK. kerken te Lage Zwaluwe en Leur de offerblokken gelicht. Later was dit het geval in de R.K. kerken te Moerdijk, Terheijden, Teteringen en Gilze. De politie is er echter in geslaagd den dief, zekeren B. M. L. uit Breda, aan te houden. L. heeft bekend. De man is in verschillende plaatsen verhoord en daarna ter beschikking van de justitie gesteld. FRAUDULIEUS VERVOEIt VAN MARGARINE. Te Moerdijk is een inwoner van Dordrecht aangehouden. De man had een koffer bij zich waarin zich een flinke hoeveelheid Belgische margarine bevond, welke frauduleus uit Bel gie in ons land was ingevoerd. De man werd ter beschikking gesteld van den brigade-com mandant der marechaussee. KNOEIERIJEN VAN BOEREN IN HET GRENSGEBIED. Reeds meermalen is gewezen op de fraudes waaraan landbouwers zich schuldig maken, wier boerderijen op de grensscheiding liggen. Aan de grens NederlandRijnland, in de om- gevmg van Goch-Kleef, loopt de grenslijn midden door de landerijen, ja vaak door de boerderijen. Het DuitschNederlandsch grenstractaat staat toe, dat landbouwers van uitgestrekte goederen aan de grens hun op Nederlandsch gebied geteelde granen vrrj van belasting Duitschland mogen invoeren, schrijft de Msb. Deze beschikking stelt de grens open voor den smokkelhandel. Het is voor de kommie- zen vaak uiterst moeilijk uit te maken, wat de betrokken boer op zijn grondgebied ge- oogst heeft, of welke partijen hij van Duitsch land naar Nederland heeft getransporteerd. Hoezeer misbruik gemaakt wordt van het verlof van belastingvrijen tarwe-invoer, werd geconstateerd door het douane-distrtctsbu- reau te Goch. Een boer uit de omgeving van Goch, die aan beide zijden van den grens akkers heeft liggen, voerde 10.000 K.G. tarwe van eigen oogst tolvrrj Duitschland in. Voor deze hoeveelheid stond hem de Neder- landsche staat een uitvoerpremie toe per 50 K.G. Inplaats van nu deze tarwe in Duitsch land te verkoopen, voerde hij ze langs een meer verwijderd douane-station weer naar Nederland uit en kreeg toen van de Duitsche regeering een zeker bedrag in den vorm van ..Ausfuhrscheinen" wrjl de expoiteerende boer aangaf, dat deze tarwe in Oost-Duitsch- land gekocht was. Met deze „uitvoerbewij- zen" kon de boer handel drrjven aan de z.g. productenbeurs. De grensboer trekt op deze wijze dubbel voordeel met den in- en uitvoer van dezelfde tarwe. Dezen kringloop van en naar Duitschland en weer terug maakten deze 10.000 K.G. tarwe achtmaal achter elkaar. Men kan wel nagaan, dat de grensboeren op deze wijze goede zaken maken, ten na- deele van de Nederlandsche en Duitsche re geering, zonder ook maar eenmaal hun tarwe te verkoopen. Door een toeval kon de Duit sche douane den smokkelenden grensboer ontmaskeren. De boer en zijn handlanger zijn gearres- GEROLD. Ten nadeele van een Nederlandsohen direc- teur van een buitenlandsche reederij, welke directeur tijdelijk te dezer stede vertoeft is Zaterdagavond uit zijn overjas een portefeuille met f 125 en een kwart lot in de Staatsloterij, benevens nog enkele papieren gestolen. Het nummer van het lot is 1999. CHAUFFEUR TE ANTWERPEN GEARRESTEERD. Donderdagavond werd uit een garage te Eindhoven een auto ontvreemd. Zaterdag is de dader te Antwerpen aangehouden. De auto is in beslag genomen. De uitlevering van den verdachte, den chauffeur V., zal worden ge- vraagd. FAMILIEDRAMA BIJ WORMS. Te Hernnsheim bij Worms heeft de gendar merie een verschrikkelijk familiedrama ont- dekt. Bij het openmaken van de woning van een zekeren Zinnel, die sedert eenige dagen niet op zijn werk was verschenen, vond men zjjn vrouw vermoord in bed, het 6-jarig kind was eveneens dood, waarschijnlijk gewurgd. De man had zich opgehangen. De reden van deze wanhoopsdaad is niet bekend. EIGENAARDIG GEZELSCHAP. Te Gibraltar is een Amerikaan aangekomen, die zich reeds direct in groote belangstelling van het publiek mocht verheugen, daar hij vergezeld was van een alligator. Het dier heeft zijn eigenaar de laatste twee jaar op al zijn tochten vergezeld, en tezamen hebben zij meer dan twintig landen bezocht en ongeveer 100.900 K.M. afgelegd. De alliga tor is ruim 30 c.M. lang en slaapt in den jas zak van zijn eigenaar. Hij eet slechts eenmaal per week; de maaltijd bestaat hoofdzakelijk uit vleesch. DE TENTOONSTELLING VAN 1937 TE PARIJS. Aan pi annen voor de tentoonstelling van 1937 te Parijs is geen gebrek. Het persbureau van de Westerspoor meldt, dat de onderbouw van den Eiffeltoren volgens een dier plannen in een metalen wand zou worden gevat, waarin de afdeelingen .van de pers enz. een plaats vinden. Des nachts zal het dan 50 jaren oude gevaarte in een vuur- werk van stralen ontvonken. Een fantastisch brein stelt voor, in den hemel boven de stad een satalliet te laten verschijnen, welke de aarde verbeeldt, gelijk zij op 200.000 K.M. afstands moet worden gezien. Daartoe zou op 600 M. hoogte een kabelballon van 40 M. middellijn bevestigd worden, die in den gloed van draaiende zoeklichten moet zweven. Volgens de Jour is een ,,atmosferische werk- plaats" oitgedacht, waar het kan regenen en de zon kan schijnen. De man beet Dubos en is op de gedachte gekomen door bestudeering van hoozen en wervelstormen. Zijn buis is niets dan een kunstmatige tornado, die de krachten van de atmosfeer moet kanaliseeren, vooral de vochtigheid. In de eerste plaats wil hij als regenmaker optreden. De buis is gedacht als een betonnen schoorsteen van 600 M. hoogte, beneden 50 M. breed en 140 aan den top en zou in een zeeboezem tegen een hoogen berg bevestigd kunnen worden. Dank zij dit toestel zouden woestijnen bevrucht kunnen worden, het zou de electriciteit uit de lucht kunnen halen en Parijs tegen luchtbom- bardementen beschermen. DE MISDAAD EN HAAR BESTRIJDING. Een bekende romanschrijver en publicist, Courtney Ryley Cooper, heeft een nieuw boek het licht doen zien, getiteld „Tienduizend staatsvijanaen". Hierin verklaart hij, dat de misdaad in de Vereenigde Staten per hoofd der bevolking ten minste 115 dollar kost. In dit gemiddelde zijn niet slechts de werkelijke verliezen tenge volge van diefstal en andere misdaden be- grepen, doch ook de kosten noodig voor de bestrijding van de misdaad. Cooper schrijft de groote criminaliteit toe aan drie oorzaken 1. Het niet gescheiden houden der gevaar lijke gewoontemisdadigers van de beginnelin- gen. 2. Het „bijgeloof", dat vrouwen minder gevaarlijk zijn dan mannen. 3. Het gemak waarmede men op eerewoord wordt vrijgelaten. Als middelen om de kwaal te bestrijden, stelt hij voor, de politie buiten de politiek te laten, herziening van het promotiestelsel bij de politie, en het laten van de vrije hand aan de politiechefs. HET GEHEIM VAN DE GALAPAGOS- EILANDEN. De koningin van de Galapagos-eilanden, de Oostenrijksche barones Wagner Bousquet, wier geheimzinnige verdwijning in de geheele wereld groote belangstelling wekte, zou naar de ..United Press" meldt, nog in leven zrjn. Zij zou op het oogenblik vertoeven op het eiland Floreana. Deze ontdekking, die het geheim van de Galapagos-eilanden opheldert, werd gedaan door Margaret Davis, een lid

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6