Laatste Berichten Marktberichten Burgeriijken Stand 1 VERDRONKEN. ERNSTIG ONGELUK TE BREDA. LOOP DER BEVOLKING. GINGEN DE JUWEELEN VAN MEVR. RENARD VERLOREN? De assuradeurs van Lloyd's hebben mede- deeling ontvangen, dat er wellicht een eiseh tot schadeloosstelling zal worden ingediend in verband met de vliegramp, welke bet leven kostte aan den gouverneur van Fransch Equatoriaal Afrika, zijn ecbtgenoote, mevrouw Renard geb. Kalker, en nog vijf an- dere personen. Het blijkt namelijk, dat de juweelen van mevrouw Renard verzekerd war en yoor een bedrag van zes millioen francs en bet is nog niet mogelijk geweest vast te stellen, of mevrouw Renard deze kostbaar heden op de zoo noodlottig geeindigden vlieg- tocht bij zich had, en zoo ja, of zij bij de ramp verloren zijn gegaan of beschadigd zijn. Mevrouw Renard bezat twee parelsnoeren, bet eene ter waarde van naar schatting 3.300.000 francs, terwijl het andere geschat wordt op iets meer dan twee millioen francs. De ambtenaren, die een officieel onderzoek naar de ramp zouden instellen, werden gister ter plaatse verwacht, zoodat men eerst dan zal weten, of de kostbaarheden al dan niet veilmist zijn. De correspondent van de Daily Telegraph" herinnert er aan, dat het na vliegrampen in den regel zeer moeilijk is gebleken, juweelen der slachtoffers te vinden. Bij het ongeluk te Meopham in Juli 1930, waarbij zes perso nen am het leven kwamen, droegen twee banner, viscountes Ednam en mevrouw Loef- ler, kostbaarheden ter waarde van naar schat- tmg 500.000 a 700.000 gulden. Behalve en- kele losse parels, die vlak bij het stoffelijk overschot der eigenaressen gevonden werden, zfln al deze sieraden verloren gegaan. Dit is een der overwinningen, welke ertoe geieid hebben, de verzekeringsmaatschappij reeds thans van het mogelijke verlies der juweelen van mevrouw Renard in kennis te stellen. ONGELUK IN EEN BOORINSTALLATIE. Een boorinstallatie van de New European Company, in de nabijheid van Erzendorf bij Weenen, is Vrijdagmorgen door aardgas, dat piotseling op heftige wijze ontsnapte, ten deele vemield. Enorme hoeveelheden aardgas wer den verscheidene honderden meters hoog in de lucht gedreven. Vijftien arbeiders konden zich nog op het laatste oogenblik redden, 's Avonds om 7 uur stroomde het gas nog steeds uit. Tegelijk worden ook groote mas- sa's slijk omhoog geworpen. Men tracht op het oogenblik de schuif van het ventiel te sluiten, wat nog niet gelukt is, omdat iedere naderlng met levensgevaar verbonden is. De bevolking moest alle vuren dooven om ont- pjpffingen te voorkomen. HET EERSTE ZIGEUNERDORP IN HONGARIJE. Naar het blad A Reggel meldt, hebben de in het district Didsgyor wonende zigeuners de autoriteiten verzocht, hun te veroorloven, een eigen zigeunerdorp te bouwen. Dat zou het eerste zigetmerdorp in Hongarije zijn, waar ongeveer 1000 zigeuners in ordentelijke wonin- gen ondergebracht zouden worden. VINGERAFDRUKKEN. De commissaris van politie te New-York, Valentine, heeft tot het publiek een alge- meene uitnoodiging gericht, een vingerafdruk van zich te laten nemen, daar deze wijze van identificatie in bepaalde gevallen van nut zou kumnen zijn, b.v. bij ongevallen of in geval van verlies van het geheugen. Tot nu toe hebben 18.000 personen aan de uitnoodiging gevolg gegeven, en o.a. hebben vele ouders van hun kinderen een vingeraf druk laten nemen. MJLITAIR VLIEGTUIG IN BRAND. Donderdagavond hebben bij een vliegtuig- ongeluk bij Brest zes personen den dood ge vonden. Sedert eenige dagen vonden in de Fransche oorlogshaven luchtmanoeuvres plaats, waar- aan de aldaar gestationeerde militaire water- vliegtuigen deelnamen. Dondagmiddag waren weer vijf groote toestellen, elk met zes man aan boord, opgestegen voor een oefenvlucht. Reeds eenige oogenblikken na den start zag men een der vliegtuigen brandend omlaag storten. Hoewel terstond hulp geboden werd, was bet niet mogelijk de bemanning uit het bran dend wrak te halen, zoodat zij levend zijn ver- brand. TWEETING GERED VAN VERDRINKING. Aan „De Telegraaf" wordt gemeldt: Toen een drietal kinderen in een onbewaakt -ugenblik aan de Maas bij de steenfabriek de Voren te Weerewaarden, aan het spelen was, geraakte de driejarige tweeling van de familie Kozjjn te water, doordat zij de klompjes, die ate in het water hadden laten vallen, er weer uit wilden halen. Het derde, op het droge gebleven kind, be- gon luid om hulp te roepen en wekte daar- cloor de opmerkzaamheid van de op eenigen afstand werkende arbeiders van de steen fabriek, die dadelijk te hulp kwamen gesneld. Het mocht den heer Gradus van Tussehen broek, die het eerst op de plaats van het on geluk aanwezig was, gelukken nog edn van de twee kinderen te grijpen; hij verloor ech- ter op hetzelfde oogenblik toen ook den grond onder de voeten en werd met het kind door den stroom meegetrokken. Hij kon echter nog prist gegrepen worden door de inmiddels toe- gesnelde arbeiders, die door elkaar de hand te reiken en zoo ver mogelijk in het water te waden, den heer Van Tussehenbroek met bet kind op het droge halen. De moeder van de kinderen, die in doods- angst toegesneld kwam, liep dadelijk te wa ter om ook hulp te bieden, maar zij verdween op 't zelfde oogenblik in de diepte. Zij kon bteohts met de uiterste moeite en met gevaar voor eigen leven door de omstanders worden gered. Daar de stroom ter plaatse zeer sterk is. was het andere kind reeds zeer ver de Maas mgedreven. Het verkeerde in het grootste ge vaar, daar het reeds eenige keeren onder de oppervlakte van het water was verdwenen. De baas van de steenfabriek, de heer Joh. van Maanen, die op ruim twee honderd meter afstand bezig was geweest, sprong dadelijk geheel gekleed te water, maar voor hij bij het kind was gekomen, was dit weer in de diepte verdwenen. Toch gelukte het hem het kind boven water te brengen. Het bleek hem echter onmogelijk met den last tegen den stroom op te zwemmen. Men zag den heer Van Maanen wanhopig worstelen, om het kind m de draaikolken vast te houden. Inmiddels hadden de omstanders een spar weten te be- machtigen en daarmee toegerust begaven zij aich weer een eindweegs te water. Met uiter ste inspanning wist de heer Van Maanen ein- delijk het uiteinde te grijpen en toen was hij spoedig naar den wal getrokken. Het dren- kelmgetje, dat reeds meer dan vijf minuten in het water had gelegen, was bewusteloos, maar kon weer door den heer Van Maanen door toepassing van de noodige kunstgrephn en kunstmatige ademhaling, later overgenomen ■door den snel gewaarschuwden dokter, wor den bijgebracht. De dokter oordeelde den toestand naar omstandigheden vrij gunstig, Het andere kind en de verder te water ge- raakten liepen geen nadiaelige gevolgen op van het onvrijwillige bad in het ijskoude water. Het was voor de omstanders en vooral yoor de heeren Van Maanen en Van Tussehenbroek een groote voldoening, een ongeluk van zoo'n grooten omvang te hebben kunnen voorkomen. De toestand van de kleine is vrij gunstig gebleven, alleen heeft een van de tweelingen een flinke verkoudheid opgeloopen. Ook de andere drenkelingen en de moedige redders hebben een flinke kou te pakken. BOSCHBRAND ONDER WEERT. Te Weert is door onbeikende oorzaak brand ontstaan in de bosschen onder het gehucht Boshoven. Tengevolge van de groote droogte van de houtgewassen en de dennenboomen breidde het vuur zich, aangewakkerd door den wind, snel uit. Ongeveer tien hectare dennen- bosschen en struikgewas zijn in de asch ge- legd. De verwoeste perceelen waren eigen- dom van mevr. De Bruyn uit Velp, de heeren Jac. Prinsen en P. van Lierop uit Boshaven en Jos. Gruythuizen uit Weert. De schade bedraagt enkele duizenden gul dens. Niets was verzekerd. KINDERMOORDENAAR TER DOOD VEROORDEELD. De moordenaar van de tienjarige Grage Budd, de 65-jarige slager Albert H. Fish, is door de jury te White Plains in den staat New-York, die was samengesteld uit elf boe- ren en een dokter, schulddg verklaard aan moord in den eersten graad, waarop ter dood veroordeeling in den electrischen stoel moet volgen. Drie werklieden, die Vrij dag in de Solway- firth aan het herstel van een brug werkten, zijn na afloop van hun werkzaamheden door den storm overvalien, die het ranke roeibootje, waarmee zij den oever moesten bereiken, twee- maal tegen de brug sloeg, de tweede maal z66, dat het meteen in de diepte verdween. Een der mannen is nog even boven gekomen, maar werd door de kracht der golven meege- sleept, en ofschoon binnen vijf minuten een motorboot ter plaatse was, zijn de mannen alle drie verdronken. HANSEN IN DE KERK IN AMERIKA. Op Zondag 34 Februari j.l. is in den na- middagdienst in de Presbyteriaansche kerk aan de Park Avenue te New York een be- roepsdanseres opgetreden, miss Ruth Denis. De dienst stond onder leiding van dr. Wylie, den predikant; deze las psalm 121, en de danseres illustreerde de woorden met haar bewegingen. Aan het einde sprak zij de hoop uit, dat de dans een regelmatig deel van den eeredienst zou gaan vormen, en dat een jong danserskoor in elke kerk zou worden opge- j sehuwde onmiddellijk de politie en beambten van Scotland Yard stelden vast, dat het lijk reeds 3 weken in het water gelegen had- Bovendien is komen vast te staan, dat de romp hoort bij de beenen die eveneens drie weken geleden in een spoorwegcoupe in Waterloostation gevonden werden. Ook wer den eenige kleedingstukken gevonden, waar- uit men de identiteit van het slachtoffer hoopt vast te stellen. SCHOOLJONGENS VORMEN DIEVENBENDE. EEN Te Berlijn Schoneberg heeft de politie vijf jongens van 1015 jaar aangehouden die een dievenbende hadden gevoynd. In plaats van naar school te gaan hebben de jongens 6 we ken lang strooptochten in Groot Berlijn ge- houden, waar zij vooral onbeheerd staande auto's plunderden. De jongens zullen naar een tuchthuis gebracht worden. Een deel der gestolen goederen is door de politie achter- haald. DRIE-JARIG KIND SPEELDE MET VUURWAPEN. In de woning van een 35-jarigen bewaker te Stolberg, werd de man met zijn 3-jarig kind emstig gewond door schoten gevonden. Uit het onderzoek bleek, dat de, beambte zijn revolver op tafel had gelegd en niet had ge- zien dat het kind ermee was gaan spelen. Piotseling ging het wapen af en een kogel doofboorde het kind en trof vervolgens den vader die aan tafel zat. De man werd zwaar gewond doch verkeert niet in levensgevaar, terwijl de toestand van het kind hopeloos is. HUWELIJKSKANSEN OP HET PLATTELAND. De Duitsche pers raadt alien ongetrouwden meisjes en vrouwen aan om zich naar het platteland te begeven. Statistieken hebben uitgewezen, dat ongetrouwde vrouwen het meest in de groote steden leven en ongetrouw de mannen het meest op het platteland. Op iedere 100 meisjes zijn er 105 mannen op het land, terwijl in de steden er op iedere 100 mannen 114 tot 160 vrouwen zijn. De pers richt zich alleen tot de dames, ze beveelt den mannen niet aan zich naar de groote steden te begeven. FLINKE FOOIEN. Te New-York is een congres gehouden van de Amerikaansche oberkellners. Het eindigde met een banket en bal in het hotel Astor. In de toasten kwam natuurlijk de hoop tot uiting, dat nu na afschaffing van het drank- verbod het den kellners ook weer beter zal gaan en met weemoed herdacht men de tijden der „prosperity", toen nog werkelijk flinke fooien werden gegeven. Eenstemmig was men van meening, dat de hoogste fooi, die ooit een kellner heeft gekregen, 1000 dollar is geweest, in de goede tijden van den gouden dollar nog een som van 2500 gulden. Later was echter gebleken, dat de edele gever krankzinnig was. De oberkellner Lorang, richt. In een courant (de „New York Herald die sedert 31 jaar in het hotel Astor werkt, Tribune") heeft een foto van den predikant 1 1 tezamen met de danseres gestaan. Een klacht bij de classis is ingediend. EEN MERKVVAARDIGE ACTIE. Terwijl in het algemeen cafdhouders hun etablissementen graag vol zien, heeft dezer dagen de eigenaar van een der chicste cafd's van Belgrado een verzoek tot de politie ge richt hem tegen al te druk bezoek te vrijwa- ren. Eenige dagen geleden, zoo meldt Vaz Dias uit de Zuid-Slavische hoofdstad, kwamen tegen drie uur 's middags vele eenvoudige doch behoorlijk gekleede personen zijn cafd binnen en namen plaats aan de tafeltjes, zoo dat kort na drie uur geen stoel meer onbezet was. De gasten bestelden de goedkoopste consumpties, die op de kaart te vinden wa ren, in het algemeen binnenlandsch mineraal- water, en hadden buitengewoon veel tijd noo- dig om deze consumptie te gebruiken, zoodat het cafd tot tien uur 's avonds geheel vol bleef. Het gevolg was, dat toen de beter ge- situeerde bezoekers en stamgasten, die tus- schen drie en tien uur het cafe plegen te be- zoeken, arriveerden, zij geen plaats meer kon den vinden en onverrichterzake het cafd moes ten verlaten. Hetzelfde geschiedde de volgende dagen, zoodat de eigenaar zich verstoken zag van de inkomsten der grootere en duurdere verterin- gen van zijn vaste clientele, waaruit de be- drijfskosten gedekt moeten worden, en weldra ontdekte, dat dit geen toeval was, doch een opzettelijke, georganiseerde actie van den bond van hotel- en cafe-personeel. De dage- lijksche bezoekers, die zonder winstgevende consumptie den geheelen dag de stoelen bezet hilden, bleken werklooze kellners met hun vrouwen te zijn, die gestuurd werden door him organisatie, welke reeds geruimen tijd een vergeefsche actie bij den betrokken cafehou- der had gevoerd voor de betaling van redelijke loonen aan zijn personeel. Toen de normale loonactie was mislukt, nam de vakbond zijn toevlucht tot deze list. De eigenaar van de zaak wendde, zoodra hij de list had doorzien, zich om hulp tot de po litie, doch aangezien de ongewenschte gasten zich rustig en zelfs voorbeeldig gedroegen en hun goedkoope consumptie normaal betaal- den, moest de politie het verzoek om hulp af- wijzen. Nu de actie doorzien is, deelt de kell- nersorganisatie mede, dat zij het experiment zal voortzetten en dat andere vakbonden zich bereid hebben verkaard werkloozen beschik- baar te stellen voor caf6bezoek. ERNSTIGE GASONTPLOFFING TE BRESLAU. In den kelder van een huis in de Dessauer- straat te Breslau is een emstige gasontplof- fing gebeurd, waardoor het plafond over de geheele breedte van het huis instortte. De bewoners van de beide in den kelder gelegen woningen werden onder het puin bedolven. De onmiddellijk gealartneerde brandweer be- vrijdde vijf menschen en een kind, die alien min of meer emstig waren gekwetst. Een vrouw is tijdens haar overbrenging naar het ziekenhuis aan haar kwetsuren bezweken. Van de overige bewoners hebben eenige lichte kwetsuren opgeloopen. Een voorbijganger werd door rondvliegende stukken muur licht gekwetst. De groote kracht van de ontplof- fing blijkt ook daaruit, dat stukken puin in de tegenover liggende huizen werden geslin- gerd. De oorzaak van het ongeluk is waar- schijnlijk daaraan te wijten, dat door het breken van een gasbuis op straat zich gas in den kelder heeft verzameld. Toen <§<5n der bewoners in den kelder zijn fiets ging halen heeft hjj de automatische trapverlichting in- geschakeld. Daarbij werd vermoedelijk door het ontstaan van vonken de ontploffing ver- oorzaakt. De man werd in den kelder ge- slingerd, maar heeft zich zelf echter in veilig- heid kunnen brengen. GRIEZELIGE VONDST. In een voorstad van Londen is wederom 'n opzienbarende vondst gedaan. Een 12-jarige jongen ontdekte in een kanaal de romp van 'n mannenlijk, waarvan het hoofd en de lede- maten waren afgesneden. De jongen waar- kon echter mededeelen, dat hij eens een fooi van 500 dollar had ontvangen van een man, die heelemaal niet krankzinnig was. Want het was een der magnaten van Wallstreet. SYNTHETISCHE BENZINE, Een gezelschap onder leiding van Charles Roux, expert op het gebied van synthetische brandstoffen Is, naar Reuter uit Algiers meldt, vandaar vertrokken voor een tocht, dwars door de Sahara met twee vrachtwagens, waarvan de motoren uitsluitend op synthe tische benzine loopen, terwijl voor de sme- ring olie vervaardigd uit olijfolie wordt ge- bezigd. De route gaat via de Hoggar naar Bansko en terug langs de Tanesroeft, in totaal 19.200 K.M. Het doel van de expeditie, die wordt onder- nomen onder de auspicien van de Societe de Gdographie Commerciale, is aan te toonen, dat lange moeilijke tochten, zooals door de Sahara, zeer wel met behulp van synthetische brandstof kunnen worden volbracht. Deze kwestie is voor Frankrijk zeer belangrijk, daar Frankrijk, noch zijn kolonien petroleum produceeren, hoewel men hoopt, dat te zijner tijd de boringen in Marokko resultaat zullen hebben. OM TOONEELSPELERS JALOERSCH TE M A KEN ZANDSTORM WOEDT IN AMERIKA. Een stofwolk zoo dicht als mist is over een oppervlakte van bijna 300.000 vierkante mijl "boven de staten Kansas, Nebraska en gedeel- ten van Oklahama, Missouri en Iowa ver- schenen. Men vreest, dat talrijke menschen den verstikkingsdood zijn gestorven. De aan den oogst veroorzaakte schade is enorm; in den staat Oklahama alleen wordt deze schade op tien millioen dollar geraamd. Landbouwdeskundigen in Nebraska zijn van oordeel, dat als gevolg van de door den storm aangerichten schade het winterkoren opnieuw moet worden uitgezaaid. Duizenden tons poedervormig zand werden voortgedreven door een Zuid-Westen wind met een snelheid van ongeveer 40 mijl per uur in de richting der groote meren. Tarwevel- den werden vernield, het verkeer werd geheel lamgelegd. Alle vliegtuigen moesten voor zoo- ver zij in de lucht waren, onmiddellijk een landingsterrein zoeken en gereedstaande vliegtuigen konden niet vertrekken. Voor de eerste maal vertrokken ook de treinen van den Santa Fe-spoorweg niet. De staatspolitie van Kansas bezette de groote autowegen en legde het geheele ver keer stil, aangezien elk verkeer in de dichte stofwolken gevaar opleverde. Scholen bleven gesloten en de bewoners kregen bevel, zoo veel mogelijk binnenshuis te blijven en natte doeken voor deuren en glazen te hangen. In wetenschappelijke kringen neemt men aan, dat het stof van vulkanischen oorsprong is. De zandstorm, die thans over Amerika heeft gewoed, wordt beschouwd als een der hevigste sedert menschenheugenis. (Telegraaf). BREDA. Hedenmorgen te omstreeks half twaalf, heeft in de machinefabriek Breda in den Belerumpolder een emstig ongeluk plaats gehad, waarbij 7 arbeiders werden gewond, waarvan 2 ernstig. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur waren eenige werklieden bezig met het autogenisch lasschen, waarbij van een cy linder met accetyleengas werd gebruik ge- maakt. Daarbij bleek, dat er een lek aan de koppeling was daar een groote steekvlam te voorschijn kwam. Direct werd de cylinder af- gesloten en werd de dop op de cylinder vast- geschroefd. Ongeveer anderhalf uur later sprong de cylinder die een spanning had van 15 atmospheren met een geweldige knal uit- een en ontstond er een geweldige vlam. Nie- mand van de ongeveer 50 daar werkende per sonen was in de onmiddellijke nabijheid, doch toch bekwamen 7 arbeiders verwondingen, waarvan 2 personen emstig gekwetst werden. Deze zijn direct naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl de anderen naar hun woning werden gebracht. De kracht van de ontploffing bleek wel hieruit, dat de kop van de cylinder dwars door een buitenmuur heendrong, terwijl alle deuren werden weggeslagen en de zware draadglasramen in het dek versplinterd wer den. De schade aan het fabrieksgebouw is dan ook groot. DE ROOFMOORD TE OYEN. 's HERTOGENBQSCH. De Bossche Recht- bank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den roofmoord te Oyen, waarbij de 67- jarige P. Verhoeven des nachts in zijn slaap- kamer werd doodgeslagen en zijn broer T. Verhoeven zwaar werd gewond, terwijl de roovers 70 stalen. De Officier van Justitie had tegen beide verdachten uit Oss, de 24-jarige S. J. v. O., en de 16-jarige W. M. de B., 15 jaar gevan- genisstraf geeischt. Van O. werd tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld en wat de B. betreft, deze werd ter beschikking van de Regeering gesteld en bovendien veroordeeld tot 7% jaar gevange nisstraf, beide straffen zonder aftrek van het voorarrest. TER NEUZEN. Aanbesteding maken met- sel- en loodgieterswerk en electrisch licht. J. G. de Groen. 28 Maart. TER NEUZEN. Aambesteding maken met- sel-, schilder-, loodgieterswerk en electrisch licht. Bouwkundig bureau A. de Clercq. 30 Maart. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woonhuis en werkplaats. Architect J. Deij C.Lzn. 1 April. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen Woning met garage enz. Bouwkundig bureau A. de Clercq. 2 April. TER NEUZEN. Veiling woonhuis en fa brieksgebouw. Notaris Van der Veen. 3 April. WESTDOR'PE. Verkoop meubelen. Nota ris Fanoy. 4 April. AXEL. Veiling woonhuis. Notaris Fanoy. TER NEUZEN. Veiling huis en bouwland. Notaris Hoving. 16 April. CADZAND. Verpachting politievergunning rapen broed- of mosselzaad. Bestuur Waterk. Cal. Watersch. Tien honderd en Zwarte. In occultistische kringen te Londen baart den laatsten tijd groot opzien een jongedame uit Manchester, de echtgenoote van een be- kend fabrikant. De knappe Engelsche blon- dine heeft n.l. de eigenaardigheid, dat zij in tance de zeldzaamste gelaatsveranderingen vertoont. Nu eens heeft zij het gelaat van een Chineesche vrouw met de typische spleet- oogen en Mongoolsche jukbeenderen en zelfs haar rozige teint neemt een gele kleur aan. Kort daarop heeft zij een volkomen negerin- nengelaat met dikke lippen en donkerbruine huidskleur. Is de trance-toestand voorbij, dan is zij weer het knappe blonde Engelsche vrouwtje. DE GROOTSTE METEOOR. De grootste meteoor, welke tot nu toe uit het wereldruim op aarde viel, is de juist vijf en twintig jaar geleden in de onbewoonde streek van de Siberische provincie Jenissie gevallen meteoor. Zijn eenige slachtoffers waren boomen en een kudde vim 1.500 ren- dieren. Waar de meteoor viel, was de aarde in den omtrek van gemiddeld eenige mijlen uit elkaar gescheurd en als door een reusach- tigen ploeg omgewtcld. Rondom lagen vele doode boomen, van hun takken beroofd, als- of een geweldige en handige kegelaar „alle negen" had geworpen. In een nederzetting, 50 mijlen verwijderd van de plaats waar de meteoor was gevallen, werden twee menschen door den geweldigen luchtdruk neergeslagen. Zoowel de hittegolf als de explosie werden gevoeld aan den spoorweg, 400 mijlen verwij derd. Van een kudde van 1500 tamme ren- dieren, die zich in de nabijheid van de plaats bevond waar de meteoor viel, werd niet het minste spoor teruggevonden. Had het toeval deze reusaehtige bode uit het wereldruim in een stad of in een dichtbevolkte streek doen vallen, zoo ware een ramp ontstaan, onge- evenaard in de historie. BESOHERMING VAN HOUT TEGEN VEIt ROTTING. Een eigenaardige methode om hout te be- schermen tegen verrotting werd onlangs toe- gepast bjj het maken van een schoorsteenkoe- Iler voor een groote fabriek. Voor de beschie- tmg werd oud hout gebruikt, dat meerendeels afkomstig was van een afbraak. Enkele dee- j len waren geschilderd, sommige gecarboli- neerd en aan andere was niets gedaan. Om het hout te beschermen, werden op de regels, waartegen de delen werden gespijkerd met wolmanzouten gevulde strooken stof aange- bracht. Door den regen en ook door de op- stijgende dampen werd telkens een klein deel dezer zouten opgelost, welke oplossing dan langs de planken loopt. De toren heeft reeds een gelijkmatig groene kleur gekregen en men moet nog maar nauwelijks kunnen zien dat er verschillend oud materiaal is gebruikt. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Maart. Johan Klaassen (van Hulst), oud 27 j., jm. en Caro lina Johanna Geertruida Baifoort, oud 29 j-> J'd. ■Geboorten. 13 Maart. Toos, d. van Piet Schroder en van Wilhelmina Cornelia Staal. 19 Maart. Guisseppina, d. van Demenico Mol- ducci en van Agatha de Bruijn. 21 Maart. Rosalia Eugenia Margaretha, d. van Theo- philus Jacobus Cornelissens en van Maria Kort. Overlijden. 17 Maart. Maria Willemsen, oud 90 j., wed. van Reinier Scheele. 18 Maart. Helena de Ruijter, oud 19 j., d. van Jacobus en van Tona Kaijser. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 14 Maart. Charles Lu- dovicus Petrus Duerinek, oud 24 j., jm. en Pietemella Hamelmk, oud 21 j., jd. Geboorten. 13 Maart. Gizelle Marie, d. van Alphons de Maaijer en van Philomena Maria Bemaerd. 14 Maart. Henk Johan Maria, z. van Alfred Eduardus Stephanus Hamerlinck en van Emelie Eduarda Goethals. Karel An- toon Joseph, z. van Alouisius Nelen en van Marie Louise ThdrDse de Craene. Overlijden. 7 Maart. Eulalie Rubtoens, oud 79 j., (overl. te Ter Neuzen), wed. van Carel Johannes de Milliano. 14 Maart. Ivo van Hoecke, oud 66 j., wedn. van Marie Louise de Caluwe. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. C. de Brutjn, dienstbode, Nieuwstraat 25, van Ossenisse. H. H. Beckers, controleur crisiswet, Donze- Visserstraat 41, van Maasbracht. Vertrokken: C. M. MarkusseRooze, zonder, O 189 inw., naar Kats. E. C. Steendrjk, landbouwer, 2e Verbinding- straat 9, naar Arnemuiden. SAS VAN GENT. In het tijdvak 1420 Maart is uit deze ge meente vertrokken: L. J. Verdegem, broodbakkersknecht, naar Biervliet. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. 26 Maart. TER NEUZEN. Vergadering van de Melk- veehoudersbond in het hotel „De Arend". SLUISKIL. Aanbesteding levering kunst- meststoffen. Vereen. „Landbouwbelang". 27 Maart. TER NEUZEN. Aanbesteding levering kunstmeststoffen. Vereen. „Landbouwbelang" te Hoek. K.G. 0,52%— f 0,50—0,55; —f 0,53; Dauw- kooplust matig alles verkocht. is de noteering maand geleden. Rotterdam, 25 Maart 1935. VEEMARKT. Aangevoerd: 451 vette runderen; 262 vette- en graskalveren405 schapen en lammeren; 558 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,50f 0,52, 2e kw. f 0,44 0,46, 3e kw. 0,300,36; Ossen le kw. f 0,46if 0,48, 2e kw. 0,42—/ 0,44, 3e kw. 0,40; Kalveren le kw. 0,70f 0,75, 2e kw. 0,60—/0,65, 3e kw. 0,45—/0,50; Schapen le kw. 0,37, 2e kw. 0,33, 3e kw. 0,30, per stuk 16, /ll, 8; Lammeren le kw. 0,59, 2e kw. 0,34, 3e kw. 0,30, per stuk 13, /10, 7; Varkens le kw. 0,38, 2e kw. 0,37. 3e kw. 0,36. De handel was over het algemeen traag. Voor prima kwaliteiten werd een hoogere K.G.-prijs gegeven dan de gemiddelde notee ring. Zoo gingen prima koeien tot 56 cent, prima ossen tot 52 cent en prima kalveren tot 85 cent. Prima lammeren gingen tot 15 per stuk. FUNE ZADEN. De markt van fijne zaden was zonder eeni gen noemenswaardigen aanvoer, zoodat geen noteering kon worden opgemaakt. VLAS. Aangevoerd; Blauw 8225 0,60; Holl. Geel 8750 K.G, Groningsch 3000 K.G. 0,47%- root 2800 K.G. 0,50—/ 0,52. De handel was traag daar de was. Ten slotte werd toch Door de geleidelijke prijsdaling thans circa 10 lager dan een AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 3,10f 3,40; Zeeuw- sche Bonte 2,603; Zeeuwsche Eigenhei- mers 1,50if 1,90; Brielsche# Eigenheimers 1,502,70; Blauwe Eigenheimers 1,75 2; Drielingen Eigenheimers 1,501,90; Friesche Eigenheimers 2,40f 2,80; Bonte en Blauwe Drielingen 22,30; Red Star 2,50—/2,80; Bravo's 2,60—/2,90. Winter Malta 1415 cent per K.G. Westl. kleine 67 cent per K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 55,50; Haver /6,25 /6,60; Erwten, kleine groene 910,60; Schokkers /TO12,60; Bruine Boonen 11,50—/ 12,60. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 23 Maart. Ned. s.e. SENANG, 213, ledig, Cowes. Van Ter Neuzen: 22 Maart. Ned. ss.. SUR- SUM CORDA, 123, kunstmest, Thisted. Voor Sluiskil: 22 Maart. Eng. s.s. CHEL- WOOD, 1563, kolen, New-Castle. Van SluisJdl: 22 Maart. Duitsch s.s. HER MES, 1616, kunstmest, Antwerpen; Duitsch s.s. E. RUSS, 573, cokes, Odessa;. 23 Maart. Eng. ss. CHELWOOD, 1563, ledig, W. Hartlepool. Van Sas van Gent: 22 Maart. Ned ss. FLYING SOOTTMAN, 229, fosfaat, Wes- worth; Eng. s.s. CITY OF ANTWERPEN, 555, stukg., Vlaardingen. 24 Maart. Ned. s.s STAD-ZALTBOMMEL, 1230, ledig, Vlaardingen. Van Selzaete: 22 Maart. Noorsch s.s. VANJA, 3663, creosoot, London. Voor Bagatelle: 23 Maart. Noorsch s.s. STORSTEN, 3114, benzine, Houston. Voor Gent: 22 Maart. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CRICH- TON, 506, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. CHARLES, 334, pekkolen, Goole; Belg. s.s. KANTANGA, 3474, erts, Hamburg; Eng. s.s. CORSEFIELD, 250, ledig, London; Eng. sn. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Noorsch s.s. STORFJELD, 1357, ledig, Antwerpen! Eng. s.s. PLAWSWA, 802, kolen, Methil; Ned. s.s. BEBO, 90, napier, London. 23 Maart Eng. s.s. CARTERSIDE, 343, ledig, Portsmouth; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. KILVEY, 288, pekkolen, Londen; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369. pekkolen, Goole; Duitsch s.s. HECKSEE, 478, ledig, R'dam; Ned. s.s. SCOP AS, 3381, olie, R'dam. 24 Maart. Amer. s.s. CITY OF OMAHA, 3775, gem., Duinkerken; Eng. s.s. BLACK- OOCJK, 226, stukg., London; Ned. s.s. DENI, 145, pekkolen, Eling; Zweedsch s.s. KLTE- RUNA, 2893, pyriet, Narvik; Eng. s.s. BRIGT- SIDE, 189, steen, Immingham; Duitsch sa. EDMUND HALM, 723, hout, Danzig; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Goole. Van Gent: 22 Maart. Russ. s.s. SOHORA, 1002, ledig, Moermansk; Duitsch s.s. WACH- TEL, 554, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. VA- NELLUS, 915, stukg., Glasgow; Belg. loods- boot 7, 60, ledig, Oostende; Eng. s.s. THUR- STOW, 1839, ledig, Gdynia; Eng. s.s. TEES- WOOD, 416, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith. 23 Maart. Finsch s.s. BETA, 296, ledig, Antwerpen; Russ. s.s. BERESINA, 1859, ijzer, Leningrad; Duitsch s.s. FRIELINGHOUT, 2356, ledig, Oxelosund; Eng. s.s. CORSE- FIELD. 250, ijzer, Garston; Russ. MOLETOV 1296, ijzer, Leningrad; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. EMSWORTH MANOR, 692, ijzer, London; Noorsch s.s. STORFJELD, 1357, ijzer, Newport; Eng. s.s. CARTERSIDE, 343, ijzer, Boness; Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London. 24 Maart. Eng s.s. BITTERN, 935, stukg., Belfast; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. PLAWSWORTH, 802, led., Blyth; Duitsch s.s. GERDA KUNST- MAN, 320, ijzer, Gdynia; Eng. s.s. KILVEY, 288, ledigl Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3