wai een pijn! Nose-Comite. Sport Gemengde Serichten VOETBAL. Neem daar nu eens een paar "AKKERTJES" ▼oor en lot Uw verbazing en welbehagen de pijn verdwijnen. AKKER-CACHETS helpen uilslekend bij Rheumaliek, Rheuma- tische zenuwpijn, Lendenpijn, Spil, Spier- mn, Gevaiie Koude, enz, "AKKERTJES" kosten slechls 52 cent per 12 stuks. Overall Vraagi ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe winding van Apolheker Dumont legen ver- stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. I I n.gez. Mou., natlOHSHUMt Op de eerste voorjaarsvergadering gehouden gisteren avond bij den beer M. Adriaansen, werd, na het voorlezen der notulen door den beer W. van Driel, breedvoerig gesproken over de groote Hadio-Reis van tweede Pink- aterdag. Een groot aantal strooibiljetten werden reeds in de omliggende dorpen ver- sspreid en ruim een vijftigtal inschrijvingen geboekt. Dit resultaat mag zeer bevredigend genoemd worden, gezien de tijd nog zoo ver af is. Aan de reis werden geen veranderingen meer toegebracbt. De route gaat over Brus- sel naar Namen; vandaar over Marche-les- Bames, voorbij de noodlottige rots, over HoeiCineyYvoir naar Dinant. Er zijn slecbts 336 plaatsen bescbikbaar. Op voorstel van den beer But zal geheel de reis gefilmd ■worden. De vergadering was van oordeel dat alle plaatsen spoedig bezet zullen zijn. De inschrij- vingen blijven geopend bij de leden van bet Nose-Comite. De prijs is f 4,25 in tweede Jdasse wagens. Stortingen a 1 gulden per maand, kunnen des gewenscbt vanaf beden gedaan worden. Op voorstel van den beer Verlinde zullen onmiddellijk de groote aanplakbiljetten wor den uitgebangen. Als tweede punt stond op bet agenda: strooi'ing van een nieuw zandtapijt. Onderhandelingen werden gevoerd met den beer Van Driessche. Na bet succes, bet vorige jaar bebaald met het zandtapijt, zal bet Nose- Comite" dit jaar weer een zeer mooie tableau laten strooien. Er werden verscbeidene schil- derstukken van groote meesters genoemd, ©a. ,,De Staalmeesters" of ,,De Nacbtwacbt" van Rembrgndt, of „de Jacbt van Diane" van Rubens. Hierover is de beslissing nog niet gevallen. De vergadering was ecbter van meening dat we, naast bet godsdienstige tableau van bet vorig jaar, nu eens een ander genre moesten laten strooien. Het zandtapijt zal reeds met Pinksteren voltooid zijn. Zoo- dat reeds een drietal weken vodr Pinksteren met strooien zal worden begonnen. Verder werd even nog gesproken over den rit met ouden van dagen, Twee jaar achter- eenvolgens richtte het Nose-Comitd deze rit in en is steeds tot leders genoegen geweest. We denken dan ook in den loop van dezen aomer, met de welwillende medewerking der g bevolking, een derde rit te kunnen organi- seeren. Bespreking hierover zal later volgen. Men zal er naar streven bet ,,Nose-Comitd" in den loop van den zomer meer uitbreiding te geven. Aan den voorzitter werd opdracbt gegeven een breed reglement op te maken waarin bet doel van het ..Nose^Comite" duidelijk om- scbreven wordt. De aangesloten leden, buiten het bestuur, zullen daama opgeroepen worden ter vergadering om het Reglement met doel- stelling te bekracbtigen. Nog enkele punten van huishoudelijken aard werden besproken, waama de vergade ring werd gesloten. Namens bet Bestuur, A. V. d. BRUELiE. TJITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland: AjaxGo Ahead PSVDWS PSV Go Ahead Ajax DWS Velocitas gsp. gew. gel. verl. pnt. 1 1 2 1 1 2 1 1 i i Afdeeling IV. le klasse. Willem IIBleijerheide JulianaDONGA gsp. gew. gel. verl. pnt. 0—1 5—0 doelp. v.—?t. 5—0 1—0 0—1 0—5 8—3 1—5 doelp. v.—t. PSV 18 13 3 2 29 43—20 NAC 18 11 5 2 27 47—19 Juliana 17 7 5 5 19 33—34 LONGA 17 7 4 6 18 39—38 BW 17 8 2 7 18 38—42 Eindhoven 17 6 3 8 15 34—39 Bleijerheide 18 5 4 9 14 2843 MW 18 4 5 9 13 26—28 NOAD 18 5 3 10 13 31—47 Willem H 18 4 3 11 11 2540 2e klasse A. MiddelburgDOSKO TSCAlliance De Baronie Terneuzen TSC RBC Breda Zeelandia Alliance Alliance wegens staken 18 9 1 8 19 49—50 16 9 7 18 49—41 16 8 1 8 17 48—39 18 5 3 10 13 35—52 18 4 3 11 11 25—57 16 4 2 10 10 2543 18 1 6 11 6 27—54 twee punten in mindering wedstrijd TSCAlliance. 3e klasse A. AxelDe Zeeuwen Vlissingen 2Hoofdplaat SluiskilHulst 1—0 4—3 1—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Axel 15 11 1 3 23 60—19 Hulst 15 11 1 3 23 32—20 De Zeeuwen 16 9 3 4 21 30—20 Breskens 16 8 1 7 17 40—43 Vlissingen 2 15 6 2 7 14 30—27 Terneuzen 2 15 6 2 7 14 26—31 Sluiskil 16 5 11 10 2445 Hoofdplaat 15 4 11 8 26—34 Oranje 13 2 2 9 4 19—53 1—1 uitg. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.— -t. Middelburg 18 15 2 1 32 75- -20 Vlissingen 17 11 2 4 24 44- -20 DOSKO 16 7 6 3 20 28- -20 Oranje .twee punten in mindering we gens staken wedstrijd OranjeDe Zeeuwen. Proim.-degr. wedstrijden uit andere afdeelingen: OvermaasBlauwwit 01 Zeeuwsche Voetbalbond. Terneuzen 3Com Boys 51 DE WEDSTRIJDEN Eerste Klasse. Willem IIBleijerheide 83. Willem II heeft van haar gewijzigde op- stelling al een bijzonder genoegen want na PSV moest thans Bleijerheide er aan geloo- ven en niet zoo zuinig ook want om 8 doel- punten te scoren in 'n eerste klas-wedstrijd be- teekent toch nog altijd iets bijzonders. Bleijer heide voelde zich veilig en kon de zaak wel kalm opvatten maar als nu eens Willem II nog juist kans bad gehad*om bet degradatie- gevaar te ontkomen dan zou Bleijerheide toch bet kind van de rekening zijn geworden. Het is niet te denken, dat nu Willem II nog voor de komende kampen oin haar eerste klasser- scbap te verdedigen, bet elftal zal wijzigen en dan bebben die twee mooie overwinningen het moreel van bet elftal stevig opgewerkt, waardoor er nu reeds zijn die aan de kam- pioenen van de tweede klasse weinig kans geven om eerlang de plaats van Willem II in te nemen. JulianaDONGA 15. f LONGA beeft ook deze tweede ontmoeting tegen Jubana met een overwinning kunnen beslecbten en zelfs een klinkende overwinning want DONGA heeft aan Juliana daarbij tevens de eerste nederlaag op eigen terrein toegebracht. TWeede Klasse A. MiddplburgDOSKO 11. DOSKO, dat vorige week ook van Vlissin gen met 10 verloor, heeft aan Middelburg dat haar seizoen afsloot nog edn puntje weten afhandig te maken en dat is een goede prestatie van de gasten, want DOSKO was in de laatste weken wat achterop geraakt en vertoonde kenteekenen van vermoeidbeid. Terneuzen kan er dus zieh al op voorbereiden dat zij bet tegen DOSKO niet gemakkelijk zal krijgen want deze strijd zal de beslissing brengen wie van beide clubs de derde of vierde plaats zullen innemen. Terneuzen staat 2 punten bij DOSKO ten achter en moet dus in die ontmoeting een overwinning bebalen om gelijk te komen en door een beter doelgemid- delde precies boven DOSKO geplaatst te worden. Derde Klasse. De eindspurt in deze klasse is weer een stapje nader, want nu blijven nog Axel en Hulst als gegadigden over, daar De Zeeuwen door de nederlaag te Axel zijn uitgeschakeld geworden. Zoowel Axel als Hulst hebben het kwaad te verantwoorden gehad en bet beeft maar een haartje gescheeld of zoowel Axel als Hulst zouden door een nederlaag de eer nog aan De Zeeuwen hebben moeten laten. Axel eindigde met de kleine 10 overwinning en kreeg daarbij meer dan haar toekwam, want De Zeeuwen hadden gedurende den wed strijd het meest het spel in handen en dat tenslotte Axel nog reden tot juicben had, heeft zij te danken aan haar doelverdediger die dezen dag in top-vorm was. Ook voor Hulst beeft het een tijdlang maar slecht uit- gezien, doch ook zij heeft nog juist met 12 de begeerde pimten weten te bebalen. De kans dat een beslissingswedstrijd zal noodig zijn wordt dus meer dan waarschijnlijk. AxelDe Zeeuwen. 10. Na een langdurige periode van gedwongen rust moesten de oranjehemden op eigen bo- dem hun kleuren verdedigen tegen 6£n der andere gegadigden voor den titel, die hen in den eersten wedstrijd van het seizoen een nederlaag hadden toegebracht. Met spanning werd deze wedstrijd tegemoet gezien, want in elk geval zou de verliezer van dezen be- langrijken kamp als definitief uitgeschakeld beschouwd kunnen worden. De wedstrijd werd door een zeshonderd toe- schouwers bijgewoond. De leiding berustte in handen van den heer P. Koster uit Goes. De gasten betreden au grand complet het terrein, de oranjeploeg komt uit zonder de Coninck, terwijl J. van de Berge thans op de linksbui- tenplaats definitief is vervangen door een jongeren speler. Voor Axel is het jammer dat deze sympa- thieke speler, die meer dan 10 jaren lang de Axelsche kleuren verdedigde, zijn voetbal- loopbaan afsluit, daar zijn optreden steeds ge- tuigde van een goede opvatting van de sport als spel. De Zeeuwen winnen den toss en de thuis- club trapt af, waama de spil direct den rech- tervleugel aan het werk zet, doch ook de spil der gasten is paraat en keert den eersten Axelschen uitval. Een verwoed offensief der gastheeren volgt evenwel en de Zeeuwen- verdediging wordt danig in het nauw gebracht, weliswaar gaat de bal weer in de richting van de Axelsche veste, maar het duo F. Dieleman- v. d. Berge retoumeert onmiddellijk en Den Doelder stelt M. Gans in staat een afgemeten pass aan zijn broer te geven, die eer het spel een viertal minuten oud was, met een listig en zuiver schot het eerste, en later blijkend beslissende doelpunt te scoren, 10. Deze tegenslag blijkt de gasten niet te ont- moedigen. Integendeel, meer en meer nemen zij het initiatief over en het wordt een ietwat zenuwachtige kamp van een paar volkomen gelijkwaardige ploegen. De nc'odige vrije schoppen die blijk'baar synoniem zijn aan wed- 1 strijden met zulke groote belangen, vermogen zoomin als verscheidene op beide doelen ge geven hoekschoppen verandering in de score te brengen. De beide verdedigingen zijn vol komen opgewassen tegen het luoratieve, wei nig saimenhangende aanvalsspel, dat hoe lan- ger hoe meer gedemonstreerd wordt. Eenige angstige oogenblikken doorleeft het Axelsche doel, doch de beide backs en vooral de aal- i vlugge kleine doelman weten telkenmale te juister tijd het gevaar te bezweren. Zonder dat de wedstrijd op een hoog peil komt te staan voor wat het spelgehalte betreft, maar niettemin onder hoogspanning ver- strijkt de eerste helft. In de tweede helft heeft het er aanvanke- lijk den schijn van, dat de Axelaars uit een ander vaatje zullen gaan tappen, althans al vrij spoedig wordt de Zeeuwen-doelman danig aan den tand gevoeld, doch op schitterende wijze voorkomt hij een doelpunt door zich op een hard schot van den rechtsbinnen te wer- pen, hetwelk hij liggend wegwerkt. De begin- periode evenals in de eerste helft op bijna overrompelende wijze ingezet, blijkt opnieuw maar „stroovuur" te zijn geweest. De Zeeuwen laten zich ook nu niet intimideeren en nemen opnieuw het spel in handen. Telkenmale en voortdurend stuiten zij echter op het stug- verdedigende spel van F. Dieleman c.s. Maar ook de kleine doelman krijgt voldoende gele- genheid zich te ontpoppen als een zeer be- trouwbaar doelwachter. Tot tweemaal toe ontkomt, dank zij zijn tijdig uitloopen en in- grijpen, he.t Axeldoel op het uiterste nipper- tje aan doorboring en hij oogst om zijn pres tatie tegenover den plots alleen voor hem staanden Vlissingschen midvoor dan ook een welverdiend en spontaan opklaterend applaus. Overigens blijft het angstig stil wanneer een comer of een vrije schop op de Axelhelft een gevaarlijke situatie schept, maar een 10 voorsprong is ook een angstige voorsprong! De tijd verstrijkt meer en meer en de Axe laars leggen zich nu voornameiijk toe op con- solidatie van den voorsprong. De schutters- capaciteiten van de Zeeuwen zijn ook van dien aard dat de oranjeverdediging telkens het gevaar kan afwenden Tegen het einde moet nog een der Axelaars worden vervangen. De oranje-aanval onderneemt nog verschillende aanvallen, doch gedurig stranden deze nu op buitenspel en elk is opgelucht als de onbevre- digende strijd tenslotte is beeindigd, zonder dat de sterkere Zeeuwen-ploeg er ook maar in kon slagen gelijk te maken. Zoo is Axel ditmaal door het oog van een naald gekropen en kan dubbel en dwars met dezen uitslag tevreden zijn. Feitelijk is deze sterk geflatteerd. Mogelijk heeft de lange rust hiertoe veel bijgedragen, doch het sterkste elf tal was ditmaal het bezoekende, hetwelk thans uitgespeeld zijnde, definitief is uitgeschakeld. Axel heeft haar overwinning louter te dan- ken aan haar doelman, die zeer goed op dreef was. De verstandbouding was overigens uit- stekend en bemoeilrjkte niet de taak van den heer Koster. En zoo beleven wij het merk- waardige feit, dat de belangstelling voor de beslissing in deze afdeeling uitgaat naar de hekkesluiter „Oranje", op wier terrein zoowel Axel als Hulst nog te gast moeten! Aan dit Sassche veld zijn voor Axel tradi- ties verbonden, die niet zoo bemoedigend zijn, maar in het Axelsche kamp zegt men met Brero, dat het kan verkeeren! Vlissingen II'Hoofdplaat 43. Dat de reserves van Vlissingen Zouden win nen van Hoofdplaat hadden wij voorspeld maar de goede uitslag van deze voorspelling heeft aan een zijden draadje gehangen, daar Hoofdplaat het de reserves van Vlissingen lastig genoeg heeft gemaakt en de kleine overwinning van de gastheeren bewijst zulks volkomen. Voor beide clubs rest thans nog een wedstrijd en dan is ook voor hen het sei zoen 1934/1935 afgesloten. SluiskilHulst. 12. In een zeer spannenden wedstrijd is het Hulst gelukt de twee puntjes binnen te halen. De beslissing viel pas in de laatste oogenblik ken. Tot vijf minuten voor het einde had Sluiskil een 10 voorsprong, dank zij het goede werk van haar doelverdediger. Hulst trapt af en gaat direct ten aanval, maar Klaassen stopt het schot. Met den ste- vigen wind in den rag is Sluiskil veel in den aanval, maar doelpunten worden niet ge- maakt, hoofdzakelijk omdat Hulst haar ver- dediging heeft versterkt. Als de Sluiskil-mid- half eenmaal een ver schot inzendt, is de bal de doellijn gepasseerd. Waar dit door den scheidsrechter niet wordt geconstateerd en de keeper kan wegwerken, blijft dit zonder gevolgen. Met de rust is de stand nog steeds 0—0. Na de rust is Hulst, met den wind in den rug, ver de meerdere, maar Klaassen stopt alles. Als Sluiskil een uitval doet en haar rechtsbinnen dan in het beruchte gebied wordt gehaakt, kent de scheidsrechter een penalty toe. Ed Tacq komt naar voren en vol- trekt het vonnis. 10. Plan, vijf minuten voor het einde krijgt ook Hulst een penalty te nemen en de stand is ge lijk, 11. Sluiskil weet nog eenige comers te forcee- ren, maar deze blijven zonder gevolgen. Als de Sluiskil backs ver opgedrongen zijn, krijgt de linksbuiten van Hulst den bal in buitenspel- positie toegespeeld; hij zendt een schot in, dat Klaassen tot comer weet te verwerken. Uit deze comer, die goed genomen wordt, ver- dwijnt de bal uit een wirwar van spelers in het net en de Hulster-aanhang ziet £6n mi- nuut voor het einde het kampioenschap weer opdagen. Hulst doet nog een aanval, passee- ren Tacq en Fermont, maar Klaassen werpt zich op de voeten van den midvoor en redt. Vlak daarop fluit de scheidsrechter af. NIEUWE KAMPIOENEN. Gisteren zijn de laatste kampioenen uit de bus gekomen, die den strijd met Willem II moeten aanbinden voor een plaats in de Zui- delijke Eerste Klasse. Roertmond veroverde den titel in de Tweede Klasse B en Palemig in de Tweede Klasse C. De strijd gaat dus tusschen Willem II, Middelburg, Roermond en Palemig. als agent op een assurantiekantoor, speciaal voor de Volksverzekering. Dit kantoor had verschillende agenten in dienst genomen, die dus rechtstreeks met de OLVEH niets te maken hadden. Bij de controle is gebleken, di"! °-etracht werd te knoeien o.a. door het in- dienen van gefingeerde verzekeringen, met het Cuci w ij^,e in het bszit te komen van de agentenprovisie. Daar een en ander tijdig ontdekt is, heeft de OLVEH hierbij geen noe- menswaardige schade geleden, maar zou het i voor het betrokken assurantiekantoor en zijn heipers wel eens minder goed kunnen af- loopen. NEDERLANDSCHE TREILER IN BESLAG GENOMEN. Reuter meldt uit Londen aan de N. R. Crt., dat de Nederlandsche treiler De Hoop II door de douane te Dover in beslag is genomen in afwachting van een nader onderzoek. Het schip heeft een lading spiritus aan boord. Naar verluidt zouden de papieren niet in orde zijn, weshalve autoriteiten weigeren het schip vrij te geven. Het land waarvoor het schip bestemd is, is onbekend, maar men meent, dat het Finland is. De IJmuider treiler, aldus de Tel., is een goede bekende van de douanen. Reeds lang wisten deze dat de bemanning voortdurend trachtte spiritus waarop geen accijns was be- taald, omdat zij, na in Nederland te zijn ver- vaardigd, naar Frankrijk werd uitgevoerd terug te smokkelen naar Nederland. De hooge kosten die het geraffineerde en omslachtige smokkelen vordert, worden n.l. ruimschoots vergoed door de enorme winsten, die er worden gemaakt, indien het den smok- kelaars gelukt een flinke lading naar ons land te brengen. In vele gevallen gaan de smokkelschepen vrij ver uit de kust voor anker, waarna de lading met keine bootjes aan land wordt ge bracht. De douanen kennen deze methode en het spreekt dus vanzelf dat de geheele kust scherp wordt bewaakt. De Hoop II werd reeds gesignaleerd toen het schip einde October van het vorige jaar, met onbekende bestemming de havan van Umuiden verliet. Nauwelijks dobbenie de boot op de Noordzee toen aan alle douane- posten het Weest op uw hoede werd geseind. De treiler zou rijk beladen terugkomen, dat stond bij de douanen wel vast. Toch duurde hetdit keer langer dan men aanvankelijk had gedacht. Het werd begin Februari toen de douane-ambtenaren vema- men dat De Hoop II met 15.000 liter spiritus aan boord een Fransche havenplaats had ver- laten en naar Nederland zou koersen. Inderdaad verscheen het scheepje enkele dagen later in het zicht van een Nederland sche haven, waar de douaniers reeds klaar stonden om in te grijpen zoodra de boot bin nen zou loopen. Aan boord van den treiler werd dit blijk- baar op het laatste oogenblik bekend, want juist toen de schuit aanstalte maakte om binnen te loopen, werd de koers plotseling gewijzigd en verdween zij weer uit het ge- zicht van Neerlands kust. Ook de Belgische douanen werden nu gewaarschuwd met het gevolg dat ook daar langs de kust werd ge- speurd naar het staokkelschip, dat misschien zou trachten in Belgie aan wal te gaan. Het werd een dagenlang wachten voor de douanen, die den treiler inderdaad eenige kee- ren voor Ostende en enkele andere Belgische kustplaatsen zagen verschijnen. De Belgische en Nederlandsche ambtenaren hielden voort durend contact met elkaar en zoo werd het tenslotte een onmogelijkheid voor de treiler om buiten den gezichtseinder van de speu- rende douanen aan wal te komen. Het schip bleef door dit scherpe toezicht wekenlang op zee, dook steeds hier of daar weer op, doch wendde den steven onmiddellijk weer wanneer er onraad werd ontdekt. Door dit wekenlange kruisen raakte ten slotte de proviand aan boord vermoedelijk op, zoodat de bemanning eindelijk genoodzaakt werd een haven te kiezen. De keus viel op Dover. Het was een nood lottige keus. Want nauwelijks was het schip binnen of ook daar werd De Hoop II gesig naleerd en in beslag genomen. De laatste hoop van de schippers was ver- vlogen. Wat er nu verder met het schip zal gebeu- ren is nog niet bekend. WINKELIER DOOR SMOKKELAARS BEDROGEN. Voor den winkel van den heer B. in de Kerkstraat te 's Hertogenbosch hield dezer dagen een auto stil, waarin twee personen waren gezeten. De auto was beladen met twee sinaasappelkisten en in iedere kist lagen drie zakken. Volgens het zeggen van het tweetal bevatte iedere zak 50 pond suiker, zoodat de zes zakken in totaal inhielden 150 K.G. suiker. Na eenig onderhandelen tusschen den win- kelier B. en het tweetal werden de zakken met inhoud tenslotte verkocht voor den prijs van f 45 totaal. De gewone handelsprijs is f 46 per 100 K.G. De winkelier dacht een zoet winstje te hebben gemaakt. Hij had immers 50 K.G. als het ware cadeau gekregen. Groot was echter zijn verbazing, toen hij bij het openmaken van de zakken ontdekte, dat de inhoud slechts uit wit zand bestond. De bedrogen winkelier heeft bij de recherche aangifte gedaan van de oplichting. De recherche meent met smokkelaars te doen te hebben. MANUFACTURENZAAK UITGEBRAND. Vrijdagnacht omstreeks 1 uur is in de manu- facturen-zaak van den heer G. Koomen in de Dorpsstraat te Grootebroek brand uitgebro- ken. De heer Koomen werd uit zijn slaap ge- wekt door het geknetter van het vuur, dat toen reeds zoo fel om zich heen greep, dat de bewoners in allerijl in nachtgewaad een vei lig heenkomen moesten zoeken. De heer Koomen wist zich met groote moeite met zijn vier kinderen in veiligheid te brengen. Hij verliet het perceel langs de dak- goot, waama hij op een plat dak van het naast zijn woning gelegen pand kon komen. Bij zijn reddingspogingen kregen de heer Koo men en een van zijn kinderen emstige brand- wonden. Zij moesten beiden naar het zieken- huis te Lutjebroek worden overgebracht. DE VERZEKERINGSZWENDEL. Onder dit hoofd namen wij in een vorig I nummer een bericht op, waardoor misschien een verkeerde indruk gewekt zou kunnen wor den omtrent de OLVEH. Dit was echter geenzins de bedoeling; zoo- als bekend mag worden verondersteld, be- hoort de OLVEH tot de bekende en zeer solide Levensverzekeringsmaatschappijen. De feiten 1 zijn deze: In de provincie Zuid-Holland trad EEN JONGETJE OVERREDEN. Zaterdagavond om vijf uur liep de 6-jarige A. Smit, wonende Maassluissche dijk 124 te Vlaardingen achter een groentewagen op ge- noemden dijk. Uit de richting Maassluis kwam de auto van dr. J. uit Vlaardingen, bestuurd door W. S. Deze gaf signalen om te pas- seeren, waardoor het ventje vermoedelijk schrok en in plaats van rechts, links den rij- weg overstak, zoodat hij door den bumper van den auto werd gegrepen en tegen de straat werd gesmakt. In hoogst ernstigen toestand werd hij met denzelfden auto naar het zieken- huis overgebracht, waar jhij' des nachts is overleden. VERDRONKEN. Het 3-jarig zoontje van den vrachtrijder G, H. Borst te Lopik is in een sloot achter het huis te water geraakt en verdronken. INBRAAK OP DE JAARBEURS. Vrijdagmorgen bij het openen van de stands op de Jaarbeurs te Utrecht kwam men tot de ontdekking dat uit de stand van de firma D. A. Doyer en Go., te 's Hage, de stand van het z.g. Malinine-mannetje, zeven van de beste aldaar geexposeerde regenjassen gestolen waren. Men staat voor een raadsel, hoe de dieven erin geslaagd zijn, binnen te dringen en met hun buit ongezien te verdwijnen. DE LATE PASOHEN. Dit jaar valt Paschen zeer laat, nl. op 21 April. Paschen is de spil voor de bepaling van den dag voor de andere veranderlijke feestdagen. Niettegenstaande vaak uitgebrachte wenschen is nog geen vastheid voor dien dag bekomen. Paschen valt op den Zondag na de voile maan van 21 Maart of onmiddellijk daama. Daar het van het jaar voile maan is op 20 Maart en de maanmaand 29% dag duurt, valt de Paschenmaan op 18 April, een Donderdag, zoodat het eerst Paschen is op 21" April. Paschen kan, in den kalender, 35 verschil lende plaatsen bekleeden, tusschen 22 Maart en 25 April. Volgend jaar heeft het feest op 12 April plaats; in 1937 op 28 Maart; in 1938 op 17 April. Een door velen gekoesterde wensch is dat Paschen zou plaats hebben op den Zondag na den tweeden Zaterdag van April. Maar Rome wil daar niet van hooren; het blijft trouw aan dp regeling van het concilie van Nicea, in 326 getroffen. OOG UITGESCHOTEN. Te Waddinxveen heeft een zesjarige jongen een vierjarig meisje met een pijl een oog uit- gesehoten. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE NEDERWEERT. In verband met het onder vergiftigingsver- schijnselen plotseling overlijden van een 9- en een lljarig zoontje uit het arbeidersgezin v. Lanen te Nederweert, heeft dr. Hulst uit Leiden in tegenwoordigheid van het parket uit Roermond sectie op de lijkjes verricht. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de kin deren inderdaad door vergiftiging zijn gestor- ven. Naar den aard van de vergiftiging wordt een onderzoek ingesteld door dr. van Wage- ningh uit Maastricht. De politie heeft de gehfeele buurt afge- zocht, waar de jongens dien middag hebben vertoefd, doch geenerlei aanwijzingen kunnen vinden van het vergif. De justitie heeft de lijkjes vrijgegeven. EEN ONGALANTE GALANT. Donderdag zat een paartje voor ddn avond. zooals men er in de buurt van den Schiedam- schen dijk te Rotterdam zoo vele kan aan- treffen, in een cafe aan die straat van plezier, waar echter tegenwoordig eigenlijk toch maar veel te weinig vertier is, gezellig te babbelen. Het juffertje legde haar beursje op tafel en de jonkman stak deze portemonnaie galant in zijn zak. Hij dronk biertjes en zij haar glaasjes ,,imitatie", tot dat het uur van schei- den kwam. De jonkman gaf haar toen haar eigandom terug, maar eerst haalde hij er een bedrag van f 1,50 uit, zijnde de kosten van de verteeringen. Het juffertje teekende luid protest aan, waarop de jonkman er van door ging. Zij zette hem na, weldra in het gezel- schap van enkele voorbijgangers. Tenslotte werd de jonkman gegrepen en naar een poli- tiebureau gebracht. Daar is hij opgesloten. Het geld is aan het juffertje teruggegevea. HET KLADVERBOD OVERTREDEN. Het verbod dat er op het plaveisel te Am sterdam geen verkiezingsreclame mag wor den gemaakt, is Vrijdagavond overtreden. In de Borgerstraat, de Nic. Beetsstraat en nog enkele- andere straten in de buurt was men druk bezig de straat te bekladden. De politie zat er onvermoeid achterheen, maar kon de overtreders niet te pakken krijgen. Overal stonden uitkijkposten en als de politie zich maar even vertoonde, maakten de overtreders zich uit de voeten. Enkele malen werd zelfs met een overval-auto uitgerukt.. STRAATROOF. Op den trap loopende van het strand naar de duinen nabij den Ruigenhoek te Schevenin- gen heeft een onbekend gebleven man kans gezien aan een bewoonster van den Gevers Deynootweg haar handtasch, met ongeveer 15 te ontrukken, waama hij de dame tegen den grond wierp en met zijn buit ijlinga het hazenpad koos. ZONDERLING GEDRAG. DonderdagavOnd ontdekten voorbijgangers, dat een vrouw, die zwaa.r beschonken was. zich heel ver uit het raam van de tweede ver- dieping van een pand aan den Schiedamsdhen- dijk te Rotterdam, waagde. Men riep haar toe voorzichtig te zijn, maar zij sloeg geen acht op die raadgevingen. In allerijl heeft men toen uit een benedenhuis een matras geleend en deze op straat gelegd, onder het raam. waaruit de vrouw hing. Toen zij de matras zag liggen, liet zij zich pardoes vallen. Met een gekneusden rib is zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. BUNKEREN VAN EEN ANDERMANS KOLEN. Vrijdagnacht surveilleerde een boot van de Rotterdamsche Rivierpolitie boven de Maas- bruggen. Het trok de opmerkzaamheid ran het personeel van deze boot, dat nabjj den Strekdam te Kralingen een sleepboot langszij van een Rijnaak lag gemeerd, welke sleep- boot navigatielichten voer, alsof zij zoo dade- lijk zou vertrekkeh, terwijl op de Rijnaak alles in diepe rust soheen te zijn. Men praaide daarom den sleepboot en men vroeg den kapitein waarom hij daar lag. De kapitein zei, dat hij naar boven moest, maar dat hij beter tij Wilde afwachten. Men vond dit verdacht, omdat het tij voor een reis naar boven juist gunstig was en men besloot een verder onderzoek in te stellen. Toen merkte men, dat in het gangboord kolengruis lag Daarop werd de schipper van de a,ak gewekt. Het bleek, dat uit de lading kolen van de aak een hoeveehleid ontbrak en dat in de bunkers van de sleepboot kolen lagen ran hetzelfde type, als in de aak waren geladen De politieboot heeft daarop de sldepboot op- gebracht naar het bureau aan de Parkhaven. waar de kapitein werd gehoord. Deze bekende toen met den machinist stilletjes uit de aak te hebben gebunkerd. aldus de N. R. Crt. De kapitein, de 44-jarige J. F. v. d. L. uit Vreeswijk en de 29-jarige machinist J. van B. uit Sliedrecht zijn opgesloten. De kolen rijn in beslag genomen. Van der L. en van B. zul len naar het Huis van Bewaring worden over gebracht en ter beschikking van de justttte worden gesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2