Sport Feuilleton-vertellingen Predikbeurten Gemengde Berichten AXEL. EERSTE KLASSE. RECHTSZAKEN. EEN ROEKELOOZE CHAUFFEUR. wsel t.b.c. voorkomt en heel weinig hulp te taijgen is. De eenigste, die daar iets doet is <de buisbezoekster, die er woont en v66r de de- eentrallsatie het werk deed. Br is volgens dr. Hoorweg in die streek op -*r§wel alle gebied geen samenwerking, maar we! tegenwerking. Men had hoop gehad, dat de nprichting van den Bond van Wit-Gele Knnsvereenigingen de oplossing zou bren gen Dit is helaas niet gebeurd. Deze bond £»>eft in het geheel geen teeken van leven en bek-ommert zich om niets. Dr. 'Hoorweg meent dat die Bond nog nooit vergaderd heeft. Het is en blgft daar een warboel, waaraan gemakkelijk door een klein beetje tegemoet- fcomendheid en soepelheid een einde kon wor- den gemaakt. Maar sociaal gevoel en inzicht antbreken ten eenenmale. Verder bevat dit veralag talrijke cijfers, waaruit wg geen keuze wiDen doen. Belangstellenden zullen die later in het gedrukt verslag kunnen nagaan. IMt verslag werd evenals dat van den se- •cretans goedgekeurd en dit was ook het ge nuil met de verslagen van de districts- en de provinciale huisbezoekster, die ook grooten- deels mededeelingen bevatten met cijfers en die nog nader het nuttige van den arbeid aan- toanen. Oranjevereeniging. Op 30 April a.s. zal naar wij uit welinge- Schtf bron vernamen voor de Christelijke Oranjevereeniging in de Geref. kerk alhier •optreden Dr. H. D. van Broekhuizen, gezant Iran de Unie van Zuid-Afrika, zulks ter ge- Jegenheid van den geboortedag van H. K. H. Prinses Juliana. „HET CENTRUM" Tarzan de ontembare. De films waarin Tarzan de hoofdrol ver- vnlt, hebben steeds een groote bekoring voor hen die van schitterende natuurtafereelen en apannende tooneelen houden. De rol van Tar zan wordt vervuld door Buster Crabbe, de Olympischen zwemkampioen. Het verhaal speelt zich, overeenkomstig alle Tarzan-films, af in het oerwoud, waar de aap-mensch zich thuis gevoelt tusschen de wilde volkstammen en de verscheurende dieren. De expeditie die er op uit getrokiken is om een geleerde, die in het Afrikaansche oerwoud leeft, op te sporen ■en daarbij tevens moet onderzoeken of Tar zan nog in leven is. Beiden worden gevonden doch de avonturen zijn niet van de lucht en mm kan beter rustig in Zeeuwsch-Vlaande- ren loopen dan grijze haren krijgen van de •op eenvolgende angsten in het oerwoud. Tarzan bewijst tenslotte nog zijn enorme Jcracht en is tevens oorzaak dat de expeditie ®r het leven af brengt. De Benzinekoning. De man, die met hard werken millioenen verdiende, wordt door den dokter bevolen om volslagen rust te nemen. Hij gaat met zijn vrouw en dochter op reis, doch hij bemerkt spoedig, dat het niets-doen hem geen goed doet. Hij leest in een advertentie, dat er een garage met reparatie-inrichting te koop wordt aangeboden en besluit er, buiten weten van zijn vrouw, heen te gaan. Daar aangekomen vemeemt hij, dat een jjongeman reeds de helft van de zaak heeft oyergenomen. De i^iiliionnair doet zich voor als een gewone werkman en wordt zoodoende compagnon. Verschillende aardige complicatie's doen zich voor, als de jongere compagnon verliefd wordt op de dochter van den millionnair totdat hij tenslotte ontdekt, dat zijn compag non millionnair is en zijn schoonvader zal worden, hetgeen wel een welkome ontdekking zal zijn. nog niet officieel bevestigd en blgft zij nog steeds een klein kansje behouden om ais ge- lijke met Zeelandia te eindigen Mocht aan Alliance nog de strafpunten worden toege- kend, dan is de beslissing reeds gevallen en is zij het die in de degradatiewedstiijd moet uit- komen. Wij gelooven echter dat eerst de uit- slag van dezen wedstrijd zal worden afge- wacht en indien T.S.C. de overwinning be- haalt of zelfs maar een gelijk spel krijgt, dan kunnen de strafpunten gerust achterwege blij- ven, want dan is deze zaak toch beslist en is Zeelandia nog juist op tijd in veilige haven. Dat Alliance deze wedstrijd met een overwin ning voor haar zal beeindigen is niet te ver- wachten. DERDE KLASSE. AxelDe Zeeuwen. Onverwachts komt Axel tegenover een em- stige concurrent voor het kampioenschap te staan en zal deze wedstrgd voor Axel wel de beslissing brengen of zij al of niet de eerste plaats in zal nemen. Afgezien van het felt dat Hulst als gelijke kan eindigen. Het komt ons voor dat Axel den laatsten tijd wat van haar enthousiasme heeft inge- boet en zal het elftal goed doen het strijd- vuur aan te wakkeren, want De Zeeuwen hebben te Vlissingen Axel al eens een neder- laag bezorgd in den allereersten wedstrijd van het seizoen. Toen schreven wg na afloop van dien strijd dat De Zeeuwen zeker in den eind- strijid een woordje mee zou spreken en onze voorspelling is bewaarheid. Weet Axel als overwinnaar uit den strijd te komen, dan heeft zij de zwaarste strijd te pakken want als laatste komt nog de kamp tegen Oranje. Zeer zeker zal er voor dezen beslissenden strijd groote belangstelling bestaan. Vlissingen II—Hoofdplaat. Deze strjjd van geenerlei belang en daar de reserves van Vlissingen absoluut sterker zijn dan het bezoekende elftal, zoo zal de over- winning wel te Vlissingen blijven. SluiskilHulst. Hulst gaat evenals Axel haar voorlaatste wedstrijd spelen en daar Hulst zeer zeker in den eindstrgd een woordje mee zal willen spre ken, zoo zal Sluiskil niet veel kans gelaten worden. Meer en meer zien wij dan ook het oogenblik naderen dat voor het bezetten van de eerste plaats een beslissingswedstrijd noo- dig zal zijn. l van onoverzienbaren KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. S. V. zal het in den komenden strijd hard xe verantwoorden krijgen tegen de jonge Am- sterdamsche club D. W. S., want ,,Door wils- kracht sterk" heeft haar naam eer aan ge- aiaan en op voetbalgebied het kunststukje ver- toond om reeds in het eerste seizoen van haar Eerste Klasseschap het kampioenschap van ihaar afdeelmg te behalen. P. S. V. zal boven- dien uit een heel ander vaatje moeten tappen dan vorige week toen zij n.b. werd geslagen door Willem II, die als degradatiecandidaat haar behoud in deze klasse zal moeten ver- dedigen tegen de kampioenen van de Tweede Klasse. Wij hebben zoo het vermoeden, dat D- W. S. door haar enorm enthousiasme de overwinning zal behalen. De andere kam- pioemve dstrijd is die tusschen Ajax en Go Ahead en zal afgewacht dienen te worden -welke dub de kampioensvorm heeft. Een -voorspelling dienaangaande is ondoenlijk, want In kracht zullen beide elftallen wel gelijk zijn. Willem UBleijerheide. Willem II heeft vorige week haar elftal bij •wijze van proef, nu er voor haar toch niets meer te verliezen viel, een verjongingskuur doen ondergaan en zal de elftalcommissie we! spvjt hebben gehad dat zij dit niet eerder heeft toegepast want de kampioen P. S. V. moest het tegen Willem II afleggen, hetgeen geen enkel voetbalkenner had durven voorspellen. Al helpt het niet veel meer voor Willem IT of zij deze wedstrijd al of niet wint, toch zal zij wel trachten ook deze wedstrijd in haar woordeel te doen eindigen en zou dat een spoors!ag voor haar zijn om ook met dit zelfde elftal de degradatie wedstrijden in te gaan. JulianaLONGA. Zocwel Juliana als LONGA gaan hun voor laatste wedstrijd spelen en kan dit nog een zeer aardige ontmoeting zijn, daar nog altijd de derde plaats in de ranglijst voor een van de drie gegadigden dispombel is en daaronde: beide clubs behooren. Nu heeft LONGA thuis een mooie overwinning op Juliana behaalt en al staat deze club thans drie punten bij de gastheeren ten achter, zoo is een uitslag nog lang niet te voorspellen, al zouden wij ook Juliana de beste kansen schenken. TWEEDE KLASSE. MiddelburgDOSKO Middelburg gaat deze week haar competitie- wedstrijden besluiten en ontvangt daarbij het Bergen op Zoomsche DOSKO, dat langen tijd een van haar concurrenten was. Thans staat DOSKO op de derde plaats en zal die vermoe- delijk wel behouden, daar Temeuzen vorige week een paar punten aan R-B.C. moest af- staan. Deze ontmoeting tegen Middelburg, zal DOSKO ook wel een paar punten kosten, doch dan blijft zij nog juist den punt bij Ter- neuzen-in de meerderheid, zoodat dan de ont moeting TerneuzenDOSKO de beslissing kan brengen voor het bezetten van de derde of vierde plaats. T.S.C.Alliance. Al verluidt het dat Alliance nog een paar strafpunten te goed heeft voor het staken van den wedstrijd tegen T. S. C., zoo is dit BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 19 Maart 1935. Menier, We leven wel op 'n avontuurlijk weareldballeke teugeswoorig. Alles gaat even rap. Groeit om- hoog en verdort lijk onkruid, z6o gaauw. In 't klein, in 't groot. Per stuk en in massa. Zaken, vandaag nog klein en on- bekend, zijn bin- men enkele jaren uitgedijd tot bedrijven omvank. Weer enkele jaren verder en ze beginnen te schrompelen. Nog even enniemaand die oe meer de plak kan aanwijzen, waar 't geweldige bedrijfsgewas eenmaal alle zon op- ving van den veurspoed. Met den enkelen mensch is 't al nie aanders gesteld. Vandaag hee niemaand van 'm geheurd. Mergen staat ie in alle kranten. Volgende week is vie weareldbeijoemd en nog evendan schieten ze 'm dood, z66 beroemd was ie in korten tijd geworren. Staten! Vandaag wordt 'nen Staat gecommandeerd deur aandere Staten. Beslissen aanderen over 't wel en wee (veural: wee!) van dien eenen staatna korten tijd deinst en rilt en beeft de heele weareld veur dieen eenen, een maal totaal verdrukten staat. Amico, 't gaat alles te rap! En wa zoo rap groeit, gaat rap dood. Ik zie da wel op mijnen akker. Niks wat zoo razend snel groeit as 't on kruid. Maar niks ok, waar 'k zoo weinig aan heb. 't Goeie, 't blijvende gedijt laankzaam. Wat laankzaam gedijt: blijft! Wat blijftda's goed. Veur mijn is da leste dan ok altij den wezenlijken keur. 't Aandere is strooivuur. Vlamwerk. Daarom krijgt 't wezenlijk-goeie ok nooit „kaans" in't leven. Waant 'n menschenleven is te kort, om 't blijvende te ervaren. ,,Vroeg rijp, vroeg rot", is een boerensprik- woord, zoo waar en zoo klaar als den dag! Jacht naar eere- en ridderkruizen, jacht naar records, overdonderen en overtroeven, da's de bezigbeid, de zenuwvretende doe- ning van enkeling en van heele volkeren. 't Doel is niemeer den arbeid, met as be- looning de eere. 't Doel is de eer en den arbeid daarveur 't ,,noodzakelijke kwaad" om daartoe te ge- raken. De boel staat op zijnen kop. 'k Heb op 't opkamerke, in mijn „eigen" least, nen boek, 'nen vergeeldien boek mee be- kaanst louter prentjes. Tweehonderd staan er in. 't Zijn allegaar politieke prentjes, gemokt deur de vemuftigste en knapste politieke tee- kenaars, die Nederlaand ooit bezeten hee. 't Zijn spotternijen op de politiek van die dagen. De dagen van Dr. Abram Kuyper, bijgenaamd „Abraham den geweldige". De dagen van Kuyper zeg ik, van Monseig- neur Schaepman, van Goeman Borgesius, van Heemskerk, Talma, van Troelstra zoetekens- aan, enzoovoorts, enzoovoorts. Tweehonderd spotprenten zijn in dien boek gebusseld, veurnamelijk van Albert Hahn en Johan Braekensiek. De spotternijen veural van dieen Hahn, zijn gepeperd en gezouten! - 't Is soms zelfs wel louter peper en zout, zOo scherp is de politiek verbeeld. En tochde namen van de Staatslieden hierboven genoemd, zijn namen die stuk veur stuk klinken als klokken. 't Zijn namen, die nog altij ons respect af- dwingen. 'n Serie namen waartusschen deur- schemert de grootheid, de veumaamheid van onze Rageeringskamer uit die dagen. 'n Kamer, die was saamgesteld uit de groot- ste, scherpzinnigste mannen vaif Nederlaand. Waar politiek bedreven wier, z66 knap en scherp, dat aanderen huilie vemuft er deur verscherpt wier. Dat er, om iets te zeggen, politieke prenten geteekend wieren z66 pun tig en geestig, da'k ze later 'n plots zag w^erdig gekeurd in ons Rijksmuseum! En tochtoch wier op die prenten 'nan man, 'nen reus as Kuyper, afgebeeld op kluch- tigste, op spottendste en soms op wreedste manicr. In mijnen boek kunt ge 'm zien as baker, as kraamvrouw, aszelfsmoordenser, as aanslagpleger op ,,het bolwerk der Kroon", as komiek, as parvenu enz., enz. Wa'k daarmee zeggen wil, amico? Den teekenaar z'n prenten hangen in 't Rijksmuseum. De veurrede in dieen spottenden prenten- boek wier geschreven deurDr. Abraham Kuyper zelvers. Enverlejen week wier veur 't Arnhem- sche gerechtshof 'nen slager tot geldboete veroordeeld, omdat iede tweede Kamer 'n poppenkast genoemd had! Kek, da wou ik ervan gezeed hebben g'ad. Maar genogt: 'k zou van m'n chapiter wegdwalen. Huldiging, medailles, fanfares, toespraken, overdonderen en overtroeven, dat is de vraag en den eisch van deuzen tijd. Wij zijn ons doel kwijt. En dan komt ge verkeerd uit. Na 1918 snakte de weareld naar vrede, 'as 'nen stervende naar water. Na vijftien jaren Vredesarbeid davert de weareld onder den paradepas van de groeiende legers. Na vijftien jaren vredesarbeid zoamt de locht van vliegend oorlogstuig. We zijn ons doel kwijt gerokt. Na vijftien jaren vredesarbeid eehowen over de zeeen de donders van 't maoeuvre-geschut. Waant Alles komt verkeerd uit. Engelsche staatslieden zouwen naar Berlijn trekken om vrindschappelijk te praten. De weareld was blij mee dit veumemen! Opgelucht en efkens gerust. Toen moest er ,,getroefd" worden. Da's teugenwoorig zoo den stijl. Daar wier getroefd. En nie zoo zuinig. Zwart op wit, in 't beruchte ,,Witboek". Hitler kreeg 't er van in z'n keel. Zenuwkens denk ik. Hij moest die troefkaart oversnijen. Da's teugeswoorig zoo den stijl. En hij voerde de Algemeene Militie in! 't Kwam weer verkeerd uit! In naam van den vrede rusten de staten d'r eigen uit ten oorlog. Maar den veurzitter van de Vredesoonferenties hee den medaille. Die zijnen vredesarbeid is bekroond mee den Nobelprijs veur den vrede. De Tweede Kamer 'n poppenkast? Belacheljjk amico! Heel de weareld is 'n Jan Klaassenspul. We speulen er allegaar ons rolleke. Van menier Colijn tot aan dieen veroor- deelden slager. Van den Moes tot den Dolf. Van Baldwin, da's dieen Engelschen minis ter die z'n eigen altijd lot fotografeeren mee 'n pijp en die lest gezeed hee, dat „de grens van Engelaand ligt aan den Duitschen Rijn de Noordzee en wij vurmen zooveul as den durpel tusschen Engelaand en Duitschlaand), van Mister Pijp tot aan Mesjeu Laval, alle- maal speulen we ons rolleke in 't Jan Klaas- senspel enwe speulen ons rolleke be- roerd! Waant we willen allemaal den hoofdrol speulen, Jan Klaassen. En... daar is toch maar &5n Greta Garbo, al lijken alle gekkin- nekes op heur. Daar is toch maar 66nen Buzieau, al doen wij allemaal komiekerig. Daar is toch maar e£nen Marchand, al schrij- ven wij allemaal (volgens hum) fouten. En veural... daar is maar ddnen God, al denkt den oorlogsman 5n den vredesman, dat er veur huilie allebei 'nen aparten God is Neee, wij speulen ons rolleke allerberoerdst, amico! Waant we zijn te wangunstig op den hoofdrol Jan Klaassen! Is de weareld dan 'n poppenkast, dan is 'h poppenkast van snert. Dan ontbrikt de Macht die aan de touwkes trekt We motten 'nen Napoleon hebben, hee 't menschdom geroepen. Zoetjesaan hee ieder volk zijnen eigen Nap. Ieveraans trekt er 6enen vent aan de touw kes. Maar de eenige groote Macht, die de weareld beheerscht, beheerschen kan, be- heerschen m6t, onzen Schepper, naar wiens veurbeeld we leven moesten, die e<jne Macht wordt miskend, gehoond zelfs en 't stuur van de weareld is weg. Wij komen allemaal telkens verkeerd uit! Het .doel missen we. Den eenen mensch wat erger dan den aan dere. Maar vervaagd is 't veur iedereen, zon- der uitzonderink! De weareld raakt van God verlaten. Nie God verliet ons. Wij verlieten Hem. En 'n van God-verlaten-weareld is de hel De hel, die we met den komenden oorlog allemaal verwachten! Allemaal, ja. Of zou er, in de diepste wildemis nog 'nen neger te vinden zijn, die daaraan twijfelt Amico, 'k schei er af. 'k Mot witten. Trui is aan den schoonmaak. .Poppenkast", volgens mij. .Noodzakelgk", volgens Trui. Maar k heb, na laank sputteren den wit- kwast opgenomen. Trui zwoegt as 'n peerd en ze doe-g-et wezenlijk nie om 'nen medaille! Wa'k ok weer erg waardeeren kan daarom: „saluut, f'k gaai witten!" Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe Op 20 September 1934 is een inval gedaan in het iiliaai van de Coop. Handelsvereemging te Puiihjk (gem. Druten). Daar werd gevon den een hoeveelheid, niet voor eigen gebruik bestemd tarwemeel-B, dat niet voor ten min- ste 35 pet. bestond uit meel uitsluitend af- komstig van inheemsche tarwe. Deze zaak heeft veertien dagen geleden ge- diend voor den kantonrechter. Verdachte voerde toen aan, dat hij in zijn kwaliteit van directeur der C. H. V. een hoeveelheid zijn voertarwemeel niet voor eigen gebruik in voorraad had. Doch dit was tarwemeel, dat niet voldeed aan de eischen bij het gewijzigde Tarwebesluit-1931 gesteld ten aanzien van tarwemeel-A. Deze hoeveelheid voertarwe meel bestond uit tarwemeel-B in den zin der Tarwebeschikking-1931, afkomstig van tarwe gemalen te Veghel en aldaar gemengd met 5 pet. diermeel. De kantonrechter achtte thans bewezen, dat aangetroffen werd in het pakhuis van het filiaal 50 K.G. meel van gedenatureerde tarwe. Overwogen werd, dat het ten laste ge- legde bewezen is, met dien verstande, dat de hoeveelheid meel gedeeltelijk afkomstig was van tarwe. Het bewijs is geleverd, dat ver dachte tarwemeel voorhanden had, waarvan de samenstelling niet voldeed aan de eischen door den minister gesteld. Wel had verdachte een beroep gedaan op het Crisis-graanbesluit 1933, volgens hetwelk hij zich gerechtigd achtte zgn. tarwemeel-B voorhanden te heb ben, daar hij aangesloten was bij de Ned. Meel-Centrale. De kantonrechter overwoog echter, dat het desbetreffende artikel van het Crisis-graanbesluit 1933 bedoelt, dat georga- niseerden de door hen binnen het rijk van Europa vervaardigde tarwemeel-B slechts mogen verhandelen aan de stichting Ned. Meel-Centrale. Ten overvloede was er van verhandelen van zulk meel in het geheel geen sprake bij de tenlastelegging. Verder wordt in het vonnis overwogen, dat komen vast te staan, dat verdachte het meel voorhanden had in het filiaal te Puiflijk, terwijl het te Veghel gemalen werd, waar ook de Coop. Vereeniging van den N. C. B. is gevestigd. Bedoeld meel was dus blijkbaar niet voorhanden ten behoeve van de stichting der Ned. Meel-Centrale. De kantonrechter achtte bewezen overtre- ding van het Tarwebesluit-1931. Hij achtte verdachte zelf verantwoordelijk voor de over- treding en veroordeelde hem tot een boete van 1000 subs, een hechtenis van dertig dagen. De in beslag genomen baal tarwemeel werd verbeurd verklaard. DE MOORD OP SONJA BEUGELTAS. De rechtbank te Amsterdam heeft Donder- dag den 21jarigen E. P., die op 27 Augustus van het vorige jaar de 8jarige Sonja Beugel- tas in het bananenpakhuis aan het Water- looplein heeft vermoord, veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. De rechtbank overwoog dat hier slechts levenslange gevangenisstraf kan worden opge- legd, gezien de emst van het misdrijf. Ook het O.M. had na een uitvoerige behandeling met gesloten deuren tegen verdachte levens lange gevangenisstraf geeischt. De psychiaters hadden den man verminderd toerekeningsvatibaar verklaard. ZONDAG 24 MAART 1935. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., de heer H. M. J. van Duyne; 2 u., Dr. L. J. Cazemier. SLUISKIL. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., de heer H. M. J. van Duyne. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groene- veld. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post, bed. H. A. HOEK. 9 u. en 2 u., leesdienst. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeonte. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. En DRe. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 22 Maart de volgende vonnissen uitgesproken F. d. V., oud 31 j., werkman te Sluiskil, is wegens diefstal veroordeeld tot 3 weken ge vangenisstraf. L. M. M. F., oud 31 j., kantoorbediende, te Hulst, is wegens verduistering veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. DIRECTEUR DER COoP. IIANDELS- VEREENIGING VAN DEN N. B. CHR. BOERENBOND VEROORDEELD. De kantonrechter te Nijmegen, Mr. L. J. M Mastboom, heeft, meldt „De Telegraaf", den 57-jarigen J. F. v. D., directeur van de Coop Handelsvereeniging van den Noord-Brabant- schen Christelijken Boerenbond, veroordeeld tot een geldboete van f 1000 subs, dertig dagen hechtenis, wegens overtreding van het Tarwebesluit-1931. Dit is een der vele zaken, die den laatsten tijd aanhangig zijn gemaakt door de Akkerbouw-Centrale, tegen de direc tie der Coop. Handelsvereeniging van den N C. B., wegens knoeierij en ontduiking van het Tarwebesluit-1931 en het in voorraad hebben van meel van onjuiste samenstelling Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. Nam. 6 u., Dr. L. J. Cazemier. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. BOTSING TUSSCHEN TWEE TREINEN TE DORDRECHT. Donderdagmorgen vroeg heeft even voor het station Dordrecht een botsing plaats ge had tusschen een personentrein uit Rotter dam en een uit Dordrecht vertrekkenden goe- derentrein. Bij dit ongeval gebeurden geen persoonlij'ke ongelukken, doch daar tengevol ge van de botsing de hoofdsporen naar Rot terdam werden versperd, ontstond belang rijke stagnatie in het treinverkeer. De personentrein 3001, de eerste stoom- trein, die 's morgens van Rotterdam naar Roosendaal rijdt, en die te 5 u. 20 te Dord recht moet arriveeren reed over de spoorweg- brug over de Maas over voor het station Dordrecht door onveilig signaal. De machinist van den trein zag te laat, dat het signaal on veilig stond. Hij bemerkte het echter nog tij- dlg genoeg om een groot onheil te voorkomen. De personentrein reed den goederentrein on- geveer op de helft van de linkerzijde aan. Vier kolenwagens van den goederentrein werden gedeeltelijk uit elkaar geslagen. De geladen wagens ontspoorden. De aanrijdende locomotief en de daarachter gekoppelde ba- gagewagen en personenwagens bleven in de rails, en geen der reizigers, noch iemand van het treinpersoneel kreeg eenig letsel. Tenge- volge van de ontsporing waren echter de beide hoofdlijnen tusschen Dordrecht en Rotterdam geheel versperd. De chef van het station Dordrecht heeft onmiddellijk maatregelen ge nomen om het treinverkeer zoo goed mogelijk te doen functioneeren. De reizigers van den gestranden trein moesten hun reis tot het station Dordrecht verder te voet afleggen, vanwaar zij later per trein naar hun verdere bestemming werden overgebracht. De vol gende treinen werden geleid tot Zwijndrecht, vanwaar de passagiers tot over de brug over de Maas moesten wandelen. Daar konden zij overstappen in auto's die de reizigers naar het station Dordrecht voer- den, waar nieuwe treinen naar het Zuiden werden klaar geimaakt. Direct na de botsing werd met de opruiming een aanvang ge maakt. De eerste trein voor Vlissingen en Antwer- pen die om 6 u. 50's morgens uit Amsterdam vertrekt, moest over Utrecht worden geleid. Het gelukte echter het uitgaande spoor van Dordrecht naar Rotterdam tegen 9 uur vrtj te maken, zoodat, zij het met eenige vertra- ging, de treinen weer konden passeeren. Het is wel 12 uur des middags geworden, voor dat de beide sporen weer geheel vrij waren. DE TREINBOTSING TE ROOSENDAAL. Woensdagnacht is de machinist B. van Stapel, die op het spoorwegemplacement te Roosendaal bij een treinbotsing door ohtsnap- pende stoom werd gewond, aan de gevolgen overleden. NEDERLANDSCH BEZOHK AAN DUITSCHLAND. Van de 975.000 buitenlanders, die in het zomerkwartaal 1934 Duitschland bezochten, waren er 213.208 Nederlanders. Nederland staat daarmee bovenaan de lijst. Op Neder land volgt Engeland, uit welk land 163.282 bezoekers naar Duitschland togen. DOOR LOCOMOTIEF MEEGESLEURD. Dinsdagavond te ongeveer acht uur reed de heer Wilbrink uit Schalkhaar met zijn auto, waarin hij manufacturen had, uit de richtlng Epse in de richting Colmschate, waarbij hij den onbewaakten overweg, vroeger de halte Colmschate, moest passeeren. Hij zette voor het passeeren van den overweg zijn auto in de tweede versnelling en keek de spoorbaan af, doch zag geen trein naderen. Toen hij echter op den overweg was, voelde hij plotseling een duw in den rug. Tot zgn niet geringe verbazing en ontzetting, bemerkte hij, dat hij met zijn auto op de buffers van de locomotief hing. Geleidelijk aan verloor hij manufacturen en onderdeelen van den auto, doch de heer W. bleef nog steeds ach ter het stuur zitten. Eindelijk kwam de trein tot stilstand, doch toen was de auto reeds van de locomotief geslingerd en terzijde van den spoorweg neergesmakt. De heer W. kroop toen uit de vormlooze massa te voor- schijn. Hij had behalve een paar schrammen geen verwondingen! Toen hij langs de spoorbaan lag, zag hij tot zijn niet geringen schrik, dat van de tegen- overgestelde zijde een andere trein iiaderde. De heer W. zocht gauw een goed heenkomen, nadat hij zich niet zonder moeite uit de ruine had losgewerkt. De veldwaohter Weideman uit Colmsohate, die spoedig aanwezig was, leidde het onder- zoek en maakte proces-verbaal op. De onbe- waakte overweg, waar het ongeluk geschied- de, heeft reeds vier ongevallen veroorzaakt, waaronder e€n met doodelijken afloop. Het uitzicht ter plaatse is volgens de Spoorwegen voldoende. Het bedraagt ongeveer vijfhon- derd meter. Een trein met 90 K.M. vaart, zooals in dit geval, kan echter in twintig se- conden van een afstand van 500 M. den over weg bereiken. DE VERZEKERINGSZWENDEL. Het onderzoek inzake den grooten verzeke- ringszwendel welke bij de Olveth in Den Haag heeft plaats gehad is nog in vollen gang. Drie van de vier Vrijdag gearresteerde ver- dachten, nl. G. W„ J. M. en M. v. d. H., heb ben bekend zich te hebben schuldig gemaakt aan het indienen van gefingeerde verzeke- ringslijsten. Zij zouden dus oplichting en valschheid in geschrifte ten opzichte van de Olveh hebben gepleegd. De vierde verdachte S., in wien men den hoofddader meent te zien, geeft voor niets van de gepleegde malversaties af te weten. Hij acht het mogelijk, dat hij door zijn agenten bedrogen is. Uit 't onderzoek moet echter wel gebleken zijn, dat S. persoonlijk ook gefingeer de verzekeringen heeft aangebracht, en niet zoo weinig ook. Het onderzoek naar den omvang van het totaal der malversaties is nog steeds gaande, en het is lang niet uitgesloten dat dit totaal bedrag van anderhalf millioen aan gefingeer de posten nog in belangrijke mate zal over- treffen. MUNSCHADE. In de paroohiekerk te Kaalheide (Limb.) is door mijnverzakking opnieuw onheil aange- richt. Gedurende de afgeloopen week zijn wederom nieuwe verzakkingen voorgekomen. Over eenige vierkante meters zgn de vloer- tegels vemield, terwijl groote brokken pleie- terwerk uit de gewelven zgn neergestort. Zondagavond half acht zag een agent op den Spaardammerweg te Haarlem een auto met verblindende verlichting. De agent pos- teerde zich midden op den weg en gaf den chauffeur een teeken tot stoppen. De auto reed echter met dezelfde snelheid voort, zoo dat de agent door snel op zij te springen een aanrijding kon ontkomen. Hoewel de chauf feur direct daarna de lichten doofde kon de agent toch het nummer noteeren. Des avonds is de chauffeur, een 38-jarige Haarlemmer, aangehouden. Hij verklaarde den agent wel gezien te hebben, doch aangezien hij geen rjj- bewijs had en een bekeuring wilde ontgaan was hij doorgereden. Hierdoor heeft hij de zaak nog erger ge maakt, want thans kreeg hij een proces-ver baal ter zake van poging tot doodslag. Zijn auto is in beslag genomen. MR. ROOBOL GESCHORST VOOR ACHT MAANDEN. De Raad van Toezicht en Discipline der orde van advocaten heeft het disciplinair be sluit genomen om Mr. Roobol te Amhem, voor den tijd van acht maanden de bevoegd- heid te ontzeggen tot het verrichten van werkzaamheden als advocaat en procureur. Voor den betrokkene bestaat nog gelegenheid van dit besluit in hooger beroep te gaan bij het Gerechtshof aldaar, meldt de Tel. Het besluit is genomen op grond van een reeks tegen den betrokkene ingeddende klach- ten, die steekhoudend zijn bevonden. HEISTELLING OMGEVALLEN Zondagochtend waren vier arbeiders aan de Zuwebrug tusschen Kortehoef en Vreeland bezig met het inslaan van een heipaal. Ter- wille van deze werkzaamheden tot herstel van de brug was er verlof gegeven op Zondag te arbeiden. De werklieden stonden op een schuit, toen plotseling de heistelling in be- weging geraakte. De arbeiders maakten zich uit de voeten, doch een van hen de 44-jarige A. Bosman, wonende te Uithoom, werd op het hoofd getroffen door een der neerstortende stutpalen. Hij bleef bloedend en bswusteloos liggen en is in hopeloozen toestand naar een der ziekenhuizen te Hilversum vervoerd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6