ALGEMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9275 WOENSDAG 20 .MAART 1935 75e Jaargang TWEEDE BLAD GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. TER NEUZENSCHE COURANT Vergadering van Dinsdag 12 Maart 1935, des namiddags 1,30 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, burge meester. Tegenwoordig de heeren S. van Hoeve, A. de Feijter, D. Dees, C. H. H. Wisse, A. Haak, A. Dees, H. Bakker, S. Buijze, C. Maas en K. Hamelink, benevens de Secretaris J. Stolk. Afiwezig de heer D. G. Koopman. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door bet uitspreken van het gebedsformulier. Hp deelt hierop mede, dat de heer Koop man bericht heeft gezonden de vergadering op heden met te kuimen bijwonen. 2. Notulen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de notulen der vergadering van 20 December 1.1. vast te stellen, zooals die in druk zijn ver- schenen. Het vaststellen der notulen van de vergade ring van 11 Februari 1.1. wordt aangehouden, aangezien deze nog niet in druk zijn ver- schenen. 3. Mededeelingen. Burgemeester en Wethouders doen mede- deeling, dat op 18 Februari 1.1. zrjn opgenomen boeken en kas van den gemeente-ontvanger en dat in kae bevonden is een bedrag van 3486,44% hetgeen volgens de getoonde be- seiieiden aanwezig moest zijn. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Ingekomen stukken en zoo noodig daar- over besluiten. a, Een schrpven van den Commissaris der Koningin, (houdende bericht, dat aan den heer Joh. de Feijter op zijn verzoek bp Koninklpk besluit van 4 FebTuari 1935 No. 17 met in- gang van 13 Maart 1935 eervol ontslag is ver- leend als burgemeester der gemeente Zaam slag. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van den heer H. W. Houg houdende bericht van aanneming van zijne benoeming tot lid der plaatselijke schoolcom- missie. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Ged. Staten A 106, houdende definitieve vaststelling der rekening cHenst 1933. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van als voren, houdende definitieve vaststelling der rekening van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf dienst 1933. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het besluit van den Raad van 11 Febru ari 1.1. tot verkoop van de voormalige school met wo-ning te Othene aan J. W. de Putter voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van het gemeentebestuur van Axel, houdende bericht, dat de wijziging der verordening van den Vleeschkeuringsdienst centrum Axel, zoo als die door den Raad in zjjne vergadering van 25 Juni 1934 is vast- gesteld door Ged. Staten is goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een schrijven van Ged. Staten luidende als volgt: Bij nader inzien achten wp het gewenscht aan de regeling van de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders der gemeenten in deze provincie (opgenomen in Provinoiaal blad No. 48 van 1934) alsnog de navolgende bepalingen toe te voegen: 17. In afwijking van het sub 6 dezer rege ling bepaalde, telt voor de hieronder met name genoemde burgemeesters de door hen door gebrachte dicnsttpd als wethouder mede voor de toekenning van periodieke verhoogingen: W. P. Verplanke, burgemeester van Bier- vliet; G. Gast, burgemeester van Brouwershaven A. J. Dhont, burgemeester van St. Kruis; J. W. van 't Hoff, burgemeester van St. Laurens; F. J. L. M. Dhooge, burgemeester van Philippine; A. I. Leehhouts, burgemeester van Retran- chement; en W. L. Klos, burgemeester van Scherpenisse. Overeenkomstig de bepalingen der ge- meentewet verzoeken wij U, daaromtrent het gevoelen van den Raad, aan ons kenbaar te wjllen maken, welk bericht wij gaarne voor 15 Maart a.s. van U tegemoet zien. Moch-t op dien datum geen bericht zijn ont vangen dan wordt aangenomen, dat de Raad met bovenstaande aanviilling accoord gaat. Burgemeester en Wethouders de noodzake ipkheid van deze wijziging niet inziende stellen voor aan G.edeputeerde Staten te berichten dat de Raad zich met die wijziging niet lean vereenigen. De heer MAAS is het eens met Burge meester en Wethouders; er is overal een grens aan, die burgemeesters hebben van het uit gekrofde salaris ook wel een fatsoenlijk be- staan. Het is niet goed van de heeren te Middelburg, dat ze dit bedrag nu weer al ■willen verhoogen. Wanneer hp kijikt naar de groote massa werklooze mensehen, die graag zouden willen werken, doch nu moeten leven van 7 steungeld per week, terwijl ze, als ze dubbel uitgetrokken zijn maar 6 krijgen, terwijl ze er dan zeker wel 8 zouden moeten krijgen, want als ze dubbel uitgetrokken zijn, bewijst dit, dat ze allang werkloos zijn, en dus hoe langer hoe meer verarmen. Als hij dat ziet, dan acht hij die verhooging voor die burgemeesters overbodig. De heer HAAK zal niets zeggen over het bestaan dier burgemeesters, want dan zal, ads ze van het tractement moeten leven, in verschillende kleine gemeenten niet rooskleu- uig zijn. Hij vindt het echter onbillijk, dat de jaren die ze ads wethouder hebben doorge- bracht, voor verhooging der jaarwedde in aan merking komen, en stelt zich daarom op het standpunt van Burgemeester en Wethouders. De VOORZITTER geeft nog te kennen, dat Burgemeester en Wethouders hebben over- wogen, dat ieder die naar die ambten heeft gesolliciteerd, vooraf wist, welke jaarwedde daaraan verbonden was. Wanneer de jaren die ze als wethouders de gemeente hebben gediend meetellen, zal dat tengevolge hebben, dat meerderen terstond op het maximum- salaris komen en dat achten Burgemeester en Wethouders in dit geval niet noodig. Met algemeens stemmen wordt het voor- stel van Burgemeester en Wethouders aange nomen. h. Eene beschikking van Gedeputeerde Staten d.d. 1 Maart 1935 No. 215 lste afdee- ling, houdende verdaging hunner beslissing omtrent de begrooting dienst 1935 en mach- tiging van het gemeentebestuur om te be- schikken over de helft van de op de begroo ting voor gewone uitgaven gebrachte sommen en te innen de op de begrooting geraamde inkomsten. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een dankbetuiging van mej. Smalle- gange, voor hare benoeming tot onderwpzeres aan de openbare school. Aangenomen voor kennisgeving. 5. Benoeming leden der plaatselijke schat- tingseomniissie. Per 1 Mei 1935 verstrijkt het vierjarig tijd- vak, waarvoor de benoemde leden zitting hebben. Van den heer C. A. Wisse is bericht inge komen dat hij wegens ongesteldheid eene eventueele herbenoetning nog niet kan aan- nemen, terwijl de heer A. de Feijter ons heeft medegedeeld voor een eventueele herbenoe- ming niet in aanmerking te willen komen. De aftredenden herbenoembaar zijnde be vel en wij aan 1. K. L. de Kraker en Joh. Scheele (vaca- ture A. de Feijter); 2. K. de Kraker (aftr.) en J. Scheele; 3. W. M. Ferdinandusse (aftr.) en L. F. Kaijser; 4. D. Dees en C. A. de Kraker (vacature C. A. Wisse). De VOORZITTER verzoekt de heeren Bak ker en Buijze met hem het stembureau te vormen. Achtereenvolgens worden benoemd de heer Joh. Scheele met 5 stemmen; op den heer K. L. de Kraker zijn 3 stemmen uitge- bracht, 2e briefjes zijn bianco; de heer K. de Kraker met 8 stemmen; 2 brief jes zijn bianco; de heer W. M. Ferdinandusse met 6 stem- men; 1 stem is uitgebracht op den heer L. F. Kaijser; 3 briefjes zijn bianco; de heer D. Dees met 6 stemmen; op de heeren C. A. de Kraker en A. Westerbeke is 1 stem uitgebracht; 2 briefjes zijn bianco. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om niet in te gaan op het adres van A. van Cadsand e.a. tot het aan- leggen van eene rioleering. Ingekomen is het navolgende adres: Ondergeteekenden bewoners van de Axel- sche straat doen een vriendelijk verzoek aan U om de toestand achter onze huizen de goot die een ondraaglijke toestand wordt door aller- lei vuil (hier niet te noemen) wordt ingewor- t a een verandering te brengen door een rioleering tot stand te doen toekomen om hier- door van die vuile lucht af te zijn. Hopende dat U aan ons verzoek zal voldoen, A. van Cadsand; Wed. J. van Cadsand; A. C. Rouw; H. F. Overbeeke; L. de Visser; P. den Beer; Wed. A. Tollenaar; J. Kolpn; Mevr. J. E. Varel; J. Hamelink; C. de Jonge; K. Hamelink. Ddt adres in handen gesteld van den ge- meente-architect deelt het volgende mede: Vanaf de woning van Gilles Missu tot aan de woning van de wed. Tollenaar ligt een steenen goot en deze watert uit in een smerige vuile sloot en gaat over in een ontvangput met rio leering. De goot langs de woning van den heer Missu tot aan het dwarspad is lang 30 M. en wordt goed onderhouden. De heer Missu en overige bewoners vragen niet om een riolee ring, zoodat dit punt achterwege blijven kan. De open goot vanaf het dwarspad tot aan de Wed. Tollenaar is lang 78 M. en de sloot 47 M. De bestaande rioleering ligt echter met laag genoeg om hierin 50 c.M. wijde buizen te leggen en voldoende schot te krijgen, zoodat 30 c.M. wijde buizen moeten gelegd worden. De sloot moet na het leggen der buizen, ge- vuld worden met grond of zand. In de samen 125 M. lange rioleering zouden minstens 4 ontvangputten met stankschermen en deksels moeten geplaatst worden. Het is noodig de opmerking te maken, dat de bestaande goot door de bewoners slech wordt onderhouden en door allerlei vuiligheid wordt verontreinigd, waanbij komt dat de goot weder moet worden gelegd en dezelfde toestand zich herhalen kan. Tevens bieden de ontvangputten een prachtgelegenheid tot beerruiming. De kosten zullen bedragen: 125 M. 30 c.M. wijde betonbuizen 4 ontvangputten met deksels enz. 94 M3. zand voor aanvulling sloot Arbeid buizen leggen en goten uit- breken en weder leggen en sloot vullen Onvoorzien 175,— 72,— 188,— 140,- 25,- Totaal f 600,— Burgemeester en Wethouders deelen mede dat zooals de architect terecht opmerkt de goot slecht wordt onderhouden. Gemeente- water moet daar niet door, zoodat deze afwa- tering eene zuivere particuliere is. De bewo ners hebben bovendien aan de voorzijde van hunne perceelen eene rioleering, zoodat deze aangelegenheid een geheele particuliere is. Zij stellen U daarom voor op het verzoek van adressant afwijzend te beschikken. De VOORZITTER geeft nog te kennen, dat Burgemeester en Wethouders meenen voor dit werk geen 600 te kunnen beschikbaar stellen. Bovendien helbben die mensehen toch v66r hun huizen een rioleering. Indien ze daarop zou den ingaan, zal bovendien het gevolg zijn, dat ook anderen komen vragen om achter hun woning een rioleering aan te leggen, hetgeen dan aan de gemeente op groote kosten zou komen te staan. De heer WISSE kan niet nalaten op te mer- ken, dat het toch de aandacht trekt, dat, wan neer verbetering van bestaande of nieuwe rio leering wordt aangevraagd, daarop van wege den gemeente-architect telkens een afwijzend advies wordt uitgebracht. Er kan toch niet gezegd worden, dat hier in de gemeente geen verbetering der rioleering zou noodig zjjn Burgemeester en Wethouders grondsn hun afwijzend advies ook op de overweging, dat na het leggen der rioleering ook de open goot weer zou moeten worden herlegd. Maar dat is toch niet noodig? Als de gemeente besluit tot uitibreiding der rioleering kunnen de men sehen verplicht worden, daarop voor hun erf aan te sluiten. Als dat daar achter die wo- ningen nu toch zoo smerig is, waarom moet dat daar dan steeds zoo maar blijven liggen? Ondanks dien sleehten toestand, adviseert de gemeente-architect maar dat het niet noodig is! Er komt nog bij, dat het ook een soort werkverschaffing zou beteekenen voor de ambaehtslui. Waarom laat men niet eens wat werk uitvoeren om die mensehen ook wat tegemoet te komen, en tegelijk een vuilen toestand op te ruimen? I.et is hard noodig, dat er op verschillende plaatsen wat aan rio- leeringswerk wordt gedaan. En daarom spreker herhaalt dit trekt het de bijzondere aandacht, dat de adviezen van den gemeente- architect over opruiming van die slechte toe- 3tanden toch steeds afwijzend zijn. De heer BUIJZE deelt mede, dat hij ter plaatse eens een kijkje heeft genomen en de gevraagde rioleering hard noodig acht. Het is er een grooten troep, vooral daar van achter op het eind van de goot, bij de weduwe Tolle naar, waar het weer sloot wordt. Tusschen den gemeente-secretaris en Haak is het weer beter, maar het water loopt niet weg. Het ziet er daar niet rooskleurig uit, het water kan niet weg, maar dat zit hem in de water- gang tusschen Dekker en Ko de Klerk. Spreker is van oordeel, dat hier verbetering zou moeten komen. Burgemeester en Wethou ders zeggen nu wel, dat het hier particulieren grond betreft, maar dit is toch in de gemeente in vele gevallen al gebeurd, om toestanden te verbeteren. Ddt zou toch geen bezwaar be- hoeven te zijn. Burgemeester en Wethouders wijzen op de hooge begrooting voor het werk en merken dan nog op, dat een ondergrondsche riolee ring een prachtgelegenheid schept voor beer ruiming. In verband daarmede moet spreker zeggen, dat het hem niet mogelijk is, een scheikundige analyse te maken van de stoffen die daar thans in de open goot en bij het be gin der sloot worden aangetroffen. Maar toch kwam het hem voor, dat daar toch ook wel een „beerluchtje" uit schijnt voor te komen. Bovendien, tegen misbruik van de rioleering moet politietoezicht worden uitge- oefend. Als op het verzoek werd ingegaan, was dat vuile zaakje daar weg. Hij zou er prijs op stellen, dat die mensehen werden tegemoetgekomen, verder dan de goot kan het vuil nu niet loopen. Spreker acht het advies van den gemeente-architect te veel donker gekleurd, als het rioleeringen betreft. In de Korte Delft is de rioleering doorgestoken, maar 't rioolwater blijft uetjes op peil staan, het kan niet weg. Al zulke dingen komen in verband met de rioleering voor en het is, zooals de heer Wisse opmerkte, als er ver- beteringen werden aangebracht, zou dat tege lijk ook werkverruiming beteekenen. Hij ziet op de begrooting S140 staan voor werkloon en de ambachtsmenschen zouden dan aan de buizen ook wat kunnen verdienen. De VOORZITTER merkt op, dat de heer Wisse beweerde, dat het niet noodig zou zijn, de open goot te herleggen. Maar, waar zou dan het hemelwater van die achtererven heen moeten vloeien? De uit»oering van dat werk zou echter /600 moeten kosten en Burge meester en Wethouders zrjn van oordeel, dat ze onder de huidige omstandigheden die voor ddt werk niet beschikbaar kunnen stellen. Indien er voor het uitvoeren van werk ter verbetering van toestanden geld beschikbaar was, zou naar hij meent eerst de Noordzijde van het dorp in aanmerking behooren te komen, om daar stoepen aan te leggen. In dien daar ook trottoirs konden worden aan- gelegd, zou dat het dorp veel versieren, even- als naar de Veerstraat. Maar dat kon niet lijden. De heeren weten, hoe alle zeilen bij- gezet moeten worden om de begrooting klop- pend te maken en geld voor de steuntrek- kers bij een te krijgen. Dan hebben Burge meester en Wethouders overwogen, dat er v6or de woning van adressanten een riolee ring ligt en ze daarop dan ook zouden kun nen aansluiten. Burgemeester en Wethouders zijn van mee- ning, dat, indien er gelden voor verbetering van het dorp beschikbaar komen, er andere plaatsen zijn, waar het harder noodig is, en die dus eerst in aanmerking zouden moeten komen. De heer WISSE merkt op, dat de aanvra- gers natuurlflk naar andere straten kijken, waar rioleering achter de woningen is aange bracht, b.v. het straatje bij den dokter, dat was toch ook particulier terrein, er is zelfs nog niet eens bekend, aan wien dat behoort. En dan de rioleering achter de Rozemarijn- straat. Spreker heeft er ook hard aan mee- gewerkt, dat die er komen zou en die was er ook noodig, en de mensehen die er wonen, zijn er zeer dankbaar voor. Maar dddr kijken andere mensehen dan toch ook naar. Wanneer er voor een of ander werk geld- middelen noodig zijn, wordt het maar steeds op de noodzakelijkheid tot bezuiniging gescho- ven, om het niet te moeten uitvoeren. Maar als men nu maar alles laat liggen, is dat vol gens spreker toch een verkeerd idee. Dat zal zich ten laatste toch wreken. Hij acht het ook een schande, dat het aan de Noordzijde van het dorp maar blijft liggen, zooals het er nu bij ligt. Hij is van meaning, dat zou be hooren getracht te worden tot uitvoering van het noodige werk te komen en het noodige geld daarvoor op een of andere manier te zien te vinden. De VOORZITTER acht dat mooi en goed, maar de heer Wisse weet ook, dat het de al- lergrootste moeite heeft gekost, om de begroo ting kloppend te krijgen, en als nu voor dat werk geld werd gevoteerd, dan zou het hoek- jaar 1935 sluiten met een te kort. En daar moet voor worden gewaakt! Overigens is het met de gemeente, zooals de heer Maas het zeide van de werkloozen: ook de gemeente verarmt steeds meer en meer en als nu alles wat zou moeten gedaan wor den, wordt uitgesteld, zal er over een jaar of 4 aan veel gebrek zijn. Er zal dan op de een of andere manier moeten getracht worden dat in te halen, maar nu op het oogenblik kan er toch geen geld voor gevonden worden. De heer DEES heeft de toestand ter plaatse ook eens opgenomen; hi} zal niet tegenspre- ken, dat daar verbetering zou moeten worden aangebracht, maar gezien de groote som die voor de verbetering vereischt wordt, en het kleine postje voor onvoorzien, is hij ook bang om er aan te beginnen, en zal hij zich aan sluiten bij het advies van Burgemeester en Wethouders. De VOORZITTER merkt op, dat het met het door den heer Wisse genoemde straatje bij den dokter iets geheel anders was, de daar met him erf op uitkomende mensehen zaten voortdurend onder water. Daarom is toen be- sloten daar voor dat kleine eindje buizen er onder te leggen. Maar z66 is de toestand hier niet. De heer DE FEIJTER erkent, dat het daar by adressanten zeker een vuile boel is. Maar men moet toch niet uit het oog verliezen, dat daar aan den voorkant reeds een riool ligt en de mensehen dus daarop, als ze het willen, met een riool van af hun erf kunnen aan sluiten. Er zy'n andere plaatsen, waar in 't geheel geen riool ligt op het gemeenteterrein, waar dus nog niets is en waar dus noodzake- iyk iets zal moeten gedaan worden. Spreker wijst daarvoor op het straatje waar de heer Buijze woont en op de Polderstraat. Maar zoowel de raad als Burgemeester en Wethou ders kunnen thans niet verder springen dan hun stok lang is. Er is geen geld, en als dat beschikbaar gesteld kan worden, staan er toch andere dingen op het programma, die eerder moeten uitgevoerd worden, dan die rioleering bij adressanten. Het afwyzend voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt met algemeene stem- men aangenomen. 7. Behandeling verzoek van J. J. de Bree om eene tegemoetkoming uit de ge- meentekas op grond van het bepaalde bij art 13 der L. O. wet 1920. Naar aanleiding van een ingekomen adres stellen Burgemeester en Wethouders voor te nemen het navolgende besluit. De raad der gemeente Zaamslag, Gelet op een adres van J. J. de Bree, d.d. 6 Februari 1935, houdende verzoek om voor zyn dochtertje Aagtje geboren 24-2-28 eene tegemoetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen ten bedrage van f 25,per jaar; Overwegende dat adressants kind de school voor Christeiyk Volksonderwijs te Zaamslag bezoekt per autobus en die school meer dan 5 K.M. van adressants woning is gelegen; dat bedoeld kind nog geen andere school heeft bezocht en dat eene vergoeding van vijf- en-twintig gulden per jaar billijk moet wor den geacht; Gelet op art. 13 der Lager Onderwijswet 1920; Op voorstel van Burgemeester en Wet houders besluit I. Aan J. J. de Bree met ingang van 24 Februari 1935 voor zyn dochtertje Aagtje, geboren 24 Februari 1928 eene tegemoetko ming te verleenen ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, ten bedrage van vijf en twintig gulden 25) voor den tijd gedurende welk genoemd kind opgemelde school bezoekt en de woning van adressant meer dan 5 K.M. van opgemelde school verwijderd is. H. Afschrift van dit besluit te zenden aan adressant, onder mededeeling, dat hp binnen dertig dagen na den dag, waarop hem de uit- spraak is toegezonden daartegen bp Gedepu teerde Staten van Zeeland in beroep kan komen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 8. Wijziging begrooting gemeentelijk elec- trisch bedrijf dienst 1934. Burgemeester en Wethouders stellen voor de begrooting van opgemeld bedrijf als volgt te wpzigen: onder de inkomsten te vermeerderen de vol gende posten: opbrengst stroomlevering 1153,35; straat- verlichting 43,75; meter- en kabelhuur 192; diverse baten 123; verhaal pensioens- bijdragen 15,39%; uitkeering gemeente ver- lies 0,29%totale vermeerdering 1527,77; onder de inkomsten te vertainderen de vol gende posten: reductie maximale 472,78; totale vermin- dering f 472,78; blijft een vermeerdering der inkomsten met 1054,99; onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: Ibelastingen enz. f 5,87; diverse onkosten 70,32; uitkeering aan de gemeente wegens rente aan kapitaalschuld 1840,48, totale ver meerdering f 1916,67 onder de uitgaven te verminderen de vol gende posten; stroominkoop 596,82; arbeidsloonen 33,89; onderhoud 38,76; drukwerk 34,60; onvoor- ziene uitgaven 157,61; totale vermindering 861,68; blijft een vermeerdering der uitgaven met f 1054,99. Kapitaaldienst onder de inkomsten te vermeerderen de vol gende posten: kapitaalverstrekking door de gemeente 1810,91; uitkeering van de P.Z.E.M. wegens overname van het bedrpf 72.343,13; uitkee ring van de gemeente wegens overname voor- malig magazpn 3636,96%; totale vermeer dering f 77.791,00% onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: uitkeering aan de gemeente wegens buiten gewone aflossing 75.980,09%; kosten wegens uitbreiding 1810,91; totale vermeerdering 77.791,00%. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van stem- bureaux voor de verldezing van leden van de Provinciale Staten. Te benoemen zijn voor stembureau I: twee leden en twee plaatsvervangende leden. De Burgemeester is van dit bureau ambtshalve voorzitter. Voor stembureau H: een voorzitter, twee leden en twee plaatsvervangende leden. Voor stembureau ni: een voorzitter, twee leden en twee plaatsvervangende leden. Burgemeester en Wethouders bevelen aan*. Voor stembureau I: A. Dees en A. Haak als leden en als plaatsvervangende leden J. CL Epke en D. Dees. Voor stembureau H: A. de Fepter, voorzit ter; H. Bakker en C. H. H. Wisse als Iedes. en als plaatsvervangende leden S. Bupze <ea. K. Hamelink. Voor stembureau in: S. van Hoeve, voor zitter; C. Maas en D. G. Koopman als leden. en als plaatsvervangende leden Johs Scheete en M. Dekker. De voorgedragen heeren worden met alge meene stemmen benoemd. 10- Voorstel van Burge'pneester en Wethaa- ders tot benoeming stembureaux roor de verldezing van leden van den ge- meenteraad. Te benoemen zpn voor stembureau I: twee leden en twee plaatsvervangende leden. De Burgemeester is van dat stembureau ambts halve voorzitter. Voor stembureau neen voorzitter, twee leden en twee plaatsvervangende leden. Voor stembureau HI: een voorzitter, twee- leden en twee plaatsvervangende leden. Burgemeester en Wethouders bevelen aan: Voor stembureau I: D. Dees en C. H- EL Wisse als leden en als plaatsvervangende leden A. Haak en J. C. Ep'ke. Voor stembureau H: A. de Feijter, voorzit ter; D. G. Koopman en S. Bupze als leden en als plaatsvervangende leden W. M. Ferdinan dusse en H. Bakker. Voor stembureau III: S. van Hoeve, voor zitter; C. Maas en K. Hamelink als leden ett als plaatsvervangende leden J. de Regt en A- H. Dekker. De voorgedragen heeren worden met aig»e- meene stemmen benoemd. 11. Voorstel van Burgemeester en Wetlnow- ders tot benoeming van een hooM- stembureau tevens centraal stembureaw voor de verldezing van leden van gqmeenteraad. Te benoemen zijn: vier leden en drie piaate- vervangende leden. De burgemeester is Tan. dat bureau ambtshalve voorzitter. Burgemeester en Wethouders bevelen aan: J. Stolk Lzn; H. J. Wpn; J. Kosten en F.. C. Jansen-Verplanke, leden; plaatsvervangende leden A. de Fepter, S. van Hoeve en J,. C Epke. De voorgedragen leden worden met alge meene stemmen benoemd. 12. Voorstel van Burgemeester eu Wfi houders tot goedkeuring van eene wfjn- glng der begrooting van het Algemeew Burgerlijk Armbestuur dienst 1934. Burgemeester en Wethouders stellen voor de navolgende wijziging goed te keuren: onder de inkomsten te vermeerderen de vol gende posten: gewone collecten f 17,84%inkomsten rrpj- willige bpdragen /244; verhaal pensioensb®- dragfii f 1,12%invaliditeitsrente f 15,51; snb- sidie der gemeente 18,04; totale vermeerde ring 296,52; onder de inkomsten te verminderen de v«i8- gende posten: beschikking over vermoedelijk slot f 506,76% huur van huizen 2; totale vermindering- 508,76%; blpft een vermindering der inkomsten ateSL f 212,24%. onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: bedeeling in brandstoffen 0,05bedeeling; im kleeding f 39,35; kosten van geneeskundigKfi bijstand 659,76; medicpnen 50,96; adtver- tentien 1,60; kosten van vergadermgeo /9,40; totale verimeerdering 761,12: onder de uitgaven te verminderen de vo»- gende posten: bedeeling in levensmiddelen 170,80: be deeling in geld 308,88; onderhoud van ge- bouwen 9,80; begrafeniskosten 35; schrgf- en bureaubehoeften 71,04; vuur en tkaht 2,40; briefporten enz. /4,04; onvoorziene uitgaven f 371,40totale vermindering 973,36%; blpft een vermindering der uitgaven ansi f 212,24%. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 13. Voorstel van Burgemeester en Wothon ders tot vaststelling kohier hondemfae- lasting dienst 1935. Burgemeester en Wethouders stellen voar dit kohier vast te stellen op 397 met AS eerste klasse honden en 89 tweede klasse tan- den en te bepalen dat de betaling moet ge- schieden in een tertnpn, vervallende 1 fah 1935. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging begrooting dienst 1934. In verband met de overgave van het ge meentelijk electrisch bedrpf aan de N.'V. P.Z.E.M. stellen Burgemeester en Wethouders- voor de begrooting dienst 1934, kapitaaldienst te wpzigen als volgt; onder de inkomsten te vermeerderen de vol gende posten: bpdrage van hoofdstuk XIII 1 van den kapitaaldienst 3636,96%; buitengeswone af lossing op het door het bedrpf aan de ge meente verschuldigde kapitaal 75.980,09% totale vermeerdering 79.617,06; onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: aankoop van het Gem. Elec. Bedrpf van bet voormalig magazijn 3636,96%buiten gewone- aflossingen van geldleeningen ten laste van hoofdstuk Xm 1 komende 68.100; bijdrags

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 5