Aspirin Buiteniand Slecht weer op komst! Regen, wind, hagelbuien Zij zijn te verwachten in dezen tijd van het jaar. En dat beteekent het gevaar van griep. U kunt U daar gelukkig krachtig tegen wapenen, dank zij Aspirin. Als U zich eens niet heele- maal fit voelt - neem Aspirin! Dan heeft de griep de minste kans. jaagt de griep op de vlucht TER NEUZEN, 18 MAART 1935. Ter Neuzen: RECHTSZAKEN. VOETBAL. AXEL. (lngez. Med.) ■waarde de hoofdsommen bij deze regeling zul- Jen mogen worden aangetast. Daamaast opent de regeling de mogelijk- iaeid. een betalings- of uitstelregeling ook met de niet hypothecate sehuldeischers te treffen. Deze regeling zal echter geheel vrij- willig moeten tot stand komen, van dwang zal daarbij geen sprake mogen zijn. De minister ontkende niet, dat de aan de oammissie toegedacbte taak uiterst zwaar, uiterst verantwoordelyk is. Hoewel overbo- dig, wilde bij tocb gaame nog tot de grootst mogelijke voorzichtigbeid aansporen. De taak der commissie bij het uitbrengen van haar adviezen zal zijn de belangen van alle par- tijen af te wegen, rekening te houden met aller belang, geenszins echter om in alle ge- vallen, die zich zullen voordoen, practisch tot -een executie-verbod mede te werken. De rede van den minister werd beantwoord door mr. dr. J. Donner, voorzitter der com missie. Onmiddellyk na de installatie zijn de werkzaamheden aangevangen. GEZONDHEIDSTOESTAND HONING IN-\Y DDI E VAN BELGIE. lOfficieel wordt uit Brussel medegedeeld dat de gezondheidstoestand van de koningin- weduwe zorg baart en dat de koningin reeds verscheidene dagen het bed houdt. Zij slaapt echter rustig en neemt regelmatig voedsel tot zich. DE „BLUDE INTBEDE" VAN HET BELGISCHE KONINKLIJKE EOHTPAAR. Nu de hofrouw ten einde loopt, wordt aan de voorbereiding gedacht van diverse plech- tigheden die, volgens de traditie, in verbanc met de troonbestijging van den jongen vorst, dit jaar nog moeten plaats habben. Zoo za.1 het koninklijke echtpaar zijn ,,blijde intrede" moeten doen in de hoofdstad van ieder der negen provincien, Brabant alleen nitgezon- derd Het eerst aan de beurt komt Antwer- pen en wel op 12 Mei a.s. Koning Leopold en Koningin Astrid zullen twee dagen in de Scheldestad verblijven. Er zal een scheeps- paraae op de rivier gehouden worden. 's Avonds wordt de stad geillumineerd. Koning Leopold zal tevens van zijn verblijf te Antwerpen gebruik maken om het by deze stad gelegen deel van het Albertkanaal op 13 Mei in te wijden. DE BELGISCHE SPOOBWEGTABIEVEN. Geraimen tijd geleden werd door de Natio- nale Maatschappij van Belgische Spoorwegen tot een verlaging van verschillende goederen- tarieven overgegaan. Thans wordt ook een vermindering van de tarieven voor het per- aonenvervoer in uitzicht gesteld. Deze ver mindering zou ongeveer 10 pet. bedragen en nog v66r het intreden van den zomer worden toegepast. De nationale Maatschappij van Spooiwegen verwacht dat zij zoodoende, mede in verband met de Brusselsche Wereldten- toonstelling, het toeristenverkeer in een niet onaanzienlijke mate zal Ibevorderen. GRIEKSCHE OPSTAND LEVEBT BATIG SALDO OP. De Grieksche minister van financien deelt mede, dat de door den opstand veroorzaakte hasten op 500 millioen drachmen (omstreeks 7% millioen gulden) worden geschat. Door het in beslag nemen van de vermogens der leiders van de revolutie, die in totaal op een milliard drachmen (15 millioen gulden) wor den geraamd, hoopt men echter alle schade voor rekening van de opstandelingen zelf te kunnen herstellen. met e6n groot stuk te komen, zooals aanvan- kelijk in de bedoeling lag. De keuze van de stukken was wel goed te noemen. Men zou kunnen zeggen, „voor elk wat wils". Het eerste stukje was het bekende blijspel Intermezzo" door J. B. Schuil, een juweeltje onder de een acters. Het is vlot en prettig geschreven, van het begin tot het einde vol tintelende humor van de beste soort. Het was jammer dat dit door het spel niet altijd tot zijn recht kwam. Wil lem de Vries, die de rol van de vaderlijke vriend Dolf vertolkte, was niet erg rolvast en ook, wellicht mede diaardoor, niet vrij van chargeeren. In een stuk als dit, waarin geen woord te veel of te weinig is mag dat niet. Het doet te veel afbreuk aan de fijne dialoog. Zoo bijvoorbeeld de aardige telefoonsoene. In- dien Dolf zich wat meer aan de text had ge houden en soberder gespeeld had, zou die meer tot zijn recht gekomen zijn. Nu maakte het een eenigszins onrustigen indruk. Ook Kommer Kleijn, die de rol van de wanhopige afgewezen minnaar speelde, was over het al gemeen niet down genoeg. Overigens werd het vlot gespeeld, ook de „verzoening" oogstte veel succes. Het spel van de andere stukjes was veel beter. Vooral van „Het Huwelijksaanzoek" was veel werk gemaakt. Behalve dat het soms iets te gerekt scheen, viel het bij het publiek zeer in de smaak. Willem de Vries was, als zenuwzieke jongeman, die aanzoek doet om de hand van de dochter van zijn buur- man, meesterlijk. Kommer Kleijn was een heel mooi type van een oude Russische boer, dom, huichelachtig en opvliegend, die stomgraag van zijn dochter afwil. Ook Oorry Roozendaal was wel goed doch had geen gemakkelijk spel tegen deze beide sterk geteekende figuren. In „Lef" had Kommer Kleijn een welver- diend succes als inbreker. Hij was in een woord prachtig, zoowel in spel als in grime en wist het publiek van het begin tot het einde te boeien. Ook Miep van den Berg gaf hier heel goed spel evenals in het laatste stuk, ,,De deur van de Badkamer". Dit blijspel met zijn komische tooneeltjes had, zooals te verwach ten was, veel succes. Het werd heel vlot en gemakkelijk gespeeld. Kommer Kleijn was een echte leuke jongeman, bijna een kwajon- gen, en liet het publiek dikwijls lachen. Wil lem de Vries was af in zijn rol van een oud heertje. Corry Roosendaal had hier een dank- baarder rol en wist daar goed gebruik van te maken. Tusschen het eerste en tweede stukje gaf Kommer Kleijn een paar voordrachten in Gel- dersch dialect van Meurs waarmee hij veel succes had. Over het geheel was deze laatste avond in dit seizoen van het Nut weer geslaagd. Er was een vrij goede opkomst. TOURIN GCABS NAAB BELGIe. De B. B. N., Bond van bedrijfsautohouders in Nederland, deelt nader mede, dat hij zich, naar aanleiding van elkander tegensprekende geruchten over de betaling van wegenbelas- ting voor touringcars in Belgie, om inlich- tingen tot de Belgische belastingadministratie "neeft gewend. Medegedeeld wordt nu, dat tusschen Neder land en Belgie onderhandelingen zijn aange- knoopt, om het verkeer met touringcars van het eene land naar het andere te regelen. In afwachting van een te tTeffen regeling, zijn bedoelde voertuigen in Belgie vrij van verkeersbelasting. EXAMEN KOOBLEIDEB. Voor het examen koorleider vanwege den Bond van Chr. Zang- en Oratoriumver. in Nederland slaagden 13 Maart j.l. o.m. te Den Haag mej. B. de Mul te Wemeldinge en den heer J. Rijn Jzn. te Goes. Beiden zijn leer- lingen van den cursus-koorleider te Goes, welke gegeven wordt door de heeren PC. Brakman te Axel en Adr. Kousemaker te Amsterdam. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. de Overhead, gsleidelyk op het voor-oorlogsche levenspeil terug te zakken. In de tweede plaats dat de Christelijke patroonsbonden eigenlrjk weinig anders blijken te zijn, dan eene copie van de neutrale bon- den; zij missen eigenlijk een geheel eigen lijn en maken ons nog steeds niet duidelijk dat zij naar een ander doel streven. Dat voorts de christelijke sociale beweging in de voorbij gaande 20 jaren, vrijwel voort- leeft in negatieve leuzen, althans men mist een behoorlijke aanwijzing van wat het Evan gelic wil en ons leert, waarvan al terstond het gevolg is, dat met den steun aan het land- bouwbedrijf hoe goed ook bedoeld niet verkregen is wat men er van verwacht heeft. Hetzelfde kan ook gezegd worden met be- trekking tot de werkloosheid, terwrjl de hoog- geroemde „ordening" de weg naar eene nood- zakelijke oplossing, z6er zal bemoeilijken. Spreker gaf daarna eenige aanwijzingen waarlangs in een zeer langzaam tempo ziende op de historie verbetering kan wor den verwacht en de mogelijkheid kan komen, dat met de hangende nevelen rondom het maatschappelrjk leven, 66k de malaise wat zal optrekken. Van de gelegenheid om van gedachten te wisselen, werd door 'n 5-tal aanwezigen ge bruik gemaakt, die alien werden beantwoord. Hoewel het aantal aanwezigen niet groot is geiweest, was het volgens de aanwezigen een genoeglyken avond. 3e klasse De ZeeuwenOranje HulstVlissingen 2 Temeuzen 2Breskens HoofdplaatSluiskil 5—1 3—2 41 4—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 14 10 1 3 21 59—19 Hulst 14 10 1 3 21 34—21 De Zeeuwen 15 9 3 3 21 30—19 Breskens 16 8 1 7 17 4043 Terneuzen 2 15 6 2 7 14 26—31 Vlissingen 2 14 5 2 7 12 26—24 Sluiskil 15 5 10 10 23—43 Hoofdplaat 14 4 10 8 23—30 Oranje 13 2 2 9 4 19—53 Oranje twee punten in mindering we- gens staken wedstrijd Oranje De Zeeuwen. 3e klasse B. Zeeuwsche BoysRCS 1—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Goes 14 12 1 1 25 52—8 Zierikzee 14 8 3 3 19 46—20 Z. Boys 14 8 1 5 17 36—20 RCS 14 8 1 5 17 46—30 Middelburg 2 14 7 7 14 34—38 Zeelandia 2 14 6 8 12 28—52 Goesche Boys 14 2 1 11 5 1949 Hansweert 14 1 1 12 3 13—57 160 240 266 283 307 309 310 311 VEREENVOUDIGING van de ADM INISTRATIE DEB INVOEBBECHTEN EN ACOIJNZEN. De Minister van Financien heeft bepaald, dat met ingang van 1 Mei 1935 de aangiften ter bekoming van binnenlandsche paspoorten anders dan voor het vervoer over vreemd grondigebied of over zee in duplo moeten worden ingeleverd. De hier bedoelde aangiften worden geschre ven op formulisren, die van rijkswege tegen betaling verkrijgbaar gesteld worden op de kantoren der invoerrechten en op de kantoren der accrjnzen. Het is den belanghebbenden nvenwel geoorloofd gebruik te maken van de formulieren, die zij zelf hebben doen drukken, mits die formulieren, wat formaat en indee- ling betreft, gelijk zijn aan de van rijkswege verkrijgbaar gestelde. MAATSCHAPPIJ TOT 'T NUT VAN T ALGEMEEN. Tooneelavond door het Kommer Kleijn-ensemble. De tooneelavond, welke het gezelschap Kommer Kleijn Vrijdagavond voor het Nut beeft gegeven, viel over het algemeen wel in de smaak, hoewel het messt moeilijk is het publiek te voldoen met uitsluitend tooneel- atukjes van een bedrijf. Door omstandigheden het 't gezelschap echter niet mogelijk 19 21 38 39 40 14 19 20. 29 J. van Luik, slager, Noordstraat 47. G. Barelds, caf6 ..Centrum", Markt 14. N.V. Waterleiding Mjj (kantoor), Hee- rengracht 10. A. de Clercq, architect, Axelschestr. 36. Ir G. Dikotter, Scheldekade 52. Ing. Bureau v/h J. v. Hasselt en De Ko ning, uitv. Ing. Ir K. Drok, Axelsche- straat 10. J. J. van Hoorn, aardapp., groenten en fruithandel, Dijkstraat 41. A. Mannaertvan Kouteren, kolenhan- del, Donze-Visserstraat 53. Biervliet W. J. Naeijede Jonge, commissionnair, Raadhuisstraat 112. A. Brevet, Nieuwl. molen. Sluiskil P. P. Kapucijnen, N. Kerkstraat 24. F. J. Kool, loodgieter, Middenstr. 3. Brandweer, le brandm. C. Vermeulen. Stoppeldijk. E. Kindt, Smederij C 66. Walsoorden. C. Hertnans—Maas, vrachtrijder, A 14. Westdorpe. E. VerhelstPuijlaert, landbouwer, B 37. Ch. Dhert, autobusondem., Zwartenhoek. IJzendyke. Oodp. Handielsvereeniging N. C. B. Zaamslag. J. de Vos, schoenmaker, A 35. Boschkapelle. C. Bruggeman, landb., Oopwijkscheweg. Driekwart. Vleeschauwer, handelaar, Zand- ABBON DISSEMENTS-BECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van 15 Maart 1935 werd nog de volgende zaak behandeld: J. A. G., oud 32 j., werkman te Middelburg, werd ten laste gelegd, dat hij in Januari 1933 te Ter Neuzen een rijwiel, toebehoorende aan de Velo-Wachmachine Maatschappij, welk rij wiel hij in huurkoop had, heeft verduisterd. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. BELEEDIGENG PER INGEZONTWEN STUK. In de maand Juli 1934 verscheen in „De Zeeuw", dagblad voor Zeeland, te Goes, een ingezonden stuk, waarin er de aandacht op werd gevestigd, dat in schrille tegenstelling met de rouw, die toen in Nederland heerschte, in de gemeente St. Kruis de kermis in vollen gang was, en dat men daar in de danstenten, met medeweten en in bijzijn van politie en hoofd van politie, sterken drank tapte en lus- tig zijn potje bier dronk. Dit alles zou tegen de wettelijke voorschriften geschieden. In het naburige Aardenlburg zou aan een en ander streng de hand worden gehouden en zou de goe gemeente een en ander ziende, daarvan de schuld moeten zoeken by den burgemeester van Aardenburg. De vraag werd gesteld, of de raad van St. Kruis, in meerderheid katho- liek met een eveneens katholieken burgemees ter, dan niet zouden weten, dat in deze dagen de Roomsch Katholieke geestelrjkheid, ook te Aardenburg, waaronder ook St. Kruis ressor- teert, alles doet om de jeugdige personen voor verleiding te bewaren. Of het hoofd van politie van St. Kruis ook niet wist, dat er nog zoo iets als wettelijke voorschriften zijn, dan wel, of zij dat alles maar aan hun laars lapten. Het artikel besloot met de woorden: „Wel een goed voorbeeld in deze tijden van verwording op zoo velerlei gebied. Is het een wonder als men ziet, hoe de dragers van het gezag zelf de wet laten overtreden, dat het volk geen eerbied meer voor het gezag heeft? En bij velen rijst de vraag, weet men dat „hooger op" niet Zal dat zelfde spelletje Donderdag nog eens gespeeld worden?" Door den burgemeester van St. Kruis, die zich door den inhoud van het stuk beleedigd gevoelde, werd destijds bij de justitie een klacht ingediend. Als verdacht de schrijver van voomoemd ingezonden stuk te zijn, had zich Vrijdag voor de rechtbank te Middelburg te verantwoorden A. I. C., gemeenteraadslid en grossier te Aar denburg. Als eerste getuige werd gehoord de hoofd- redacteur van „De Zeeuw" die verklaarde, dat het ingezonden stuk van verdachte af- komstig is. De burgemeester van St. Kruis als getuige gehoord, verklaarde zich door den inhoud van het stuk in eer en goeden naam aangetast en op een vraag van den president, welke woor den hij voor zich beleedigend vindt, zegt ge tuige, dat dit speciaal geldt voor dat gedeelte, waar gezegd wordt, dat in bijzijn van de poli tie de wet op emstige wijze wordt overtreden. Verdachte ondervraagd, zegt het stuk te hebben doen plaatsen in het algemeen belang. Mr Kuipers, de raadsman van verdachte, verzoekt de rechtbank te worden toegelaten tot het leveren van het bewijs van datgene, waarop in het ingezonden stuk door verdachte de aandacht wordt gevestigd en daarna eerst zijn pleidooi te mogen houden. Dit verzoek wordt door de rechtbank ingewilligd en ver- daagl zij vervolgens de verdere behandeling der zaak op 12 April a.s. Zeeuwsche Voetbalbond. Axel 3Temeuzen 3 21 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. •Wel niemand in heel den lande zal maar eenigszins bevroed hempen, dat de wedstrijd PSVWillem n zou eindigen in een over- winning voor de club, die straks in het veld zal moeten komen om haar eerste klasseschap te verdedigen. Doch Willem II heeft het klaar gespeeld om de zuidelijke kampioenen bij het afsluiten van him seizoen nog een klinkende nederlaag van 13 toe te brengen, hetgeen voor de kampioenen nu niet zoo schitterend is. Voor Willem H heeft deze wedstrijd een goeden ruggesteun, want nu zal zij zeer zeker rustiger de degradatiewedstrijden tegemoet zien, een club die de zuidelijke kampioenen oveiwon behoort toch niet in de Tweede Klasse te spelen. Middelburg kan er dus al- vast op rekenen dat Willem H haar lastigste concurrent zal zijn en wie weet of de herove- ring van het Eerste Klasseschap nog wat uit- gesteld zal moeten worden. Dit heeft dan weer invloed op de samenstelling van de Tweede Klasse en blijft dan weer Middelburg in haar midden. Doch wij loopen vooruit en zullen maar afwachten de dingen die komen zullen. NAGJuliana werd zooals te verwachten was een zeer aardige en vlotte party, waarbij geen der elftallen de overwinning kon behalen, zoodat met een gelijk spel 33 de strijd be- eindigd werd en NAG als tweede in de rang- lijst haar seizoen heeft afgesloten. BleijerheideBVV is zoowaar in een 43- overwinning voor de thuisclub geeindigd, het geen wel meer is dan Bleijerheide verwacht zal hebben, want BW is een club die constant een zeer goede partij speelt en een der steun- pilaren der Zuidelyke Eerste Klassers is. Nu zal BW haar plaats in de ranglijst af moe ten staan aan Juliana. LONGANO AD, de plaatselijke ontmoe- ting, eindigde met een stevige overwinning voor LONGA, die met 52 NOAD den laat- sten wedstrijd in dit seizoen met een neder laag deed besluiten. TKveede Klasse A. VlissingenDOSKO. 10. De strijd tusschen beide sterke Tweede UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B. Afd. TV. le klasse. V. de straat 5. Vergadering .Patrimonium". j.l. Zaterdag 16 Maart, werd alhier eene vergadering met genoodigden van de Afd. „Fatrimonium" gehouden, waarin als spreker optrad, de E. Achtb. heer Huizinga, van Ter Neuzen, met het onderwerp: „Met de malaise in de mist". Spr. stelde vast het ontstaan van de crisis welke over gegaan is tot de malaisetoestand van heden, waarmede we thans in nevelen zijn vast gsraakt, althans zoodanig met nevelen zijn omgeven, waardoor een oplossing moei- lyk schijnt te vinden te zijn. De moeilijkheid om er uit te geraken is allereerst deze, dat de Christelijke Bonden als .Patrimonium"*, Clhr. Nat. Werkmansbond, en de Standsorganisaties verzuimd hebben in 1920 de leiding te nemen, om met behulp van PSVWillem H NAGJuliana BleijerheideBW LONGA—NOAD gsp. gew. gel. verl. PSV 18 13 3 2 NAC 18 11 5 2 Juliana 16 7 5 4 BVV 17 8 2 7 LONGA 16 6 4 6 Eindhoven 17 6 3 8 NOAD 18 5 3 10 MW 18 4 5 9 Bleijerheide 17 5 4 8 Willem H 17 3 3 11 2e klasse A. pnt. 29 27 19 18 16 15 13 13 14 9 VlissingenDOSKO ZeelandiaDe Baronie RBCTemeuzen Middelburg Vlissingen DOSKO De Baronie Temeuzen TSC RBC Breda Zeelandia Alliance 1—3 3—3 4—3 5—2 doelp. v.—t. 43—20 47—19 32—29 38—42 34—37 34—39 31—47 26—28 25—35 17—37 1—0 3—4 4—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. 17 15 1 1 31 74—19 17 11 2 4 24 44—20 15 7 5 3 19 27—19 18 9 1 8 19 49—50 16 9 7 18 4941 15 7 1 8 15 47—39 18 5 3 10 13 35—52 18 4 3 11 11 25—57 16 4 2 10 10 25—43 17 1 6 10 8 2753 Klassers is met een kleine overwinning van de thuisclub geeindigd, een overwinning die volkomen verdiend was, daar Vlissingen byna voortdurend aan het woord was. Hiermede heeft Vlissingen zoo goed als zeker de tweede plaats veroverd, daar het aan DOSKO wel niet meer gelukken zal de vier punten achter- stand in te halen. ZeelandiaDe Baronie. 34. Zeelandia heeft zich in dezen wedstrijd kra- nig geweerd en het is jammer voor haar dat het harde zwoegen op het laatste oogenblik tevergeefs bleek te zijn. Tot op het laatst van den strijd bleef de stand gelijk, doch toen ge- lukte het aan De Baronie het winnende doel- punt te maken, waarmede de punten binnen waren. Door deze overwinning heeft De Baro nie zich voor dit oogenblik op de vierde plaats genesteld, maar moet, daar zij zelf is uitge- speeld, afwachten wat de onder haar staande ploegen vender nog-zullen presteeren. BBCTerneuzen. 43. Het is aan het Roosendaalsche RBC weder- om gelukt aan onize stadgenooten de beide punten af te snoepen, hoewel de laatsten ook ditmaal het beste van het spel hadden. Vooral de eerste helft vertoonde Temeuzen een fraai spel; in de tweede helft was het minder. De wedstrijd stond onder leiding van den heer P. Koster. Nadat door den aanvoerder van RBC den toss is gewonnen trapt Kouw- ijzer af. De bal wordt door RBC overgenomen en zij ondememen een aanval, die door Dooms wordt onderschept, waarbij hij het leder naar zijn voorhoede retoumeert. Een der verdedi- I gers van RBC maakt dan buiten de lijnen een freecick.- De vrije trap wordt door Laurens genomen, waarbij de bal in de handen van den Roosendaalschen doelman komt. Wanneer er vijf minuten gespeeld zijn, komt de eerste comer, van de zrjde van RBC waarbij de bal echter achter het doel terecht komt. De stryd gaat de eerste tien minuten vrijwel gelijk op, zonder dat voor een der doelen be paald gevaar ontstaat. Temeuzen neemt dan langzamerhand het spel in handen, en de voorhoede, goed gesteund door de middenlinie, maakt het de verdediging van RBC herhaalde- lijk lastig. Na een kwartier krijgt ook Terneu zen haar eerste comer te nemen. Van links wordt de bal voor het doel geplaatst, waarna Riemens inschiet, maar de keeper staat op de goede plaats en weet het schot te keeren. Bij een volgenden aanval schiet Laurens van verren afstand ver naast. Kouwijzer en Ha- melink combineeren dan aardig samen; op het moment dat Hamelink zal schieten, is Kouwijzer wat te ver doorgeloopen, waardoor hij zich in buitenspelpositie bevindt. Er zijn twintig minuten gespeeld als Laurens met een verren trap naar M. Riemens het spel opent. De laatste geeft een scherpen voorzet, z66 scherp zelfs, dat de bal tegen de het verst van hem verwijderde paal terecht komt en achter den keeper in het net verdwynt. De roodzwarten hebben dus de leiding, 01. Eenige minuten later geeft Van den Eeck hout een voorzet, de bal wordt door Hame link juist over de lat uitgetrapt. Kouwijzer zal het ook eens van verren afstand probee- ren, maar ook voor hem is daarvoor het doel veel te klein. Een aanval van RBC gaat te niet door buitenspel. We zien dan weer Lau rens van flinken afstand een schot inzenden, maar op zulke ballen heeft de doelman van de Roosendalers een goeden kijk en laat zich niet vermurwen. Ongeveer een half uur is er gespeeld als de rechtsbinnen van RBC een kansje krijgt. Geensen weet echter nog juist op tijd den bal tot comer te verwerken. Direct na dezen comer is reeds weer de voorhoede van Temeuzen in actie, Van den Eeckhout geeft voor, Kouwijzer lost een schot, de bal vliegt voor den doelmond nog juist tegen een vallenden RBC-speler. Als de roodzwarten dan weer terugkomen, kopt Hamelink goed in, maar ook nu is de keeper op zijn plaats. Bg een aanval van RBC veroorzaakt Van der Hooft een vrijen trap wegens hands. De bal wordt voor het doel van Terneuzen geplaatst en eenige Roosendalers loopen toe, maar Dooms komt ver uit zijn doel geloopen en is het eerst bij den bal, waardoor deze kans aan de thuisclub wordt ontnomen. Als daarna de bal van de linkervleugel van Temeuzen voor het doel wordt geplaatst, heeft M. Riemens een goede kans tot scoren. Hij schiet echter het leder hoog over. De eerste helft is bijna verstreken als door M. Riemens een comer moet worden genomen. Hij geeft den bal goed voor, deze komt tegen de knie van den doel man terecht en voordat deze speler kans krijgt het gevaar af te wenden, heeft Laurens den bal reeds in het net geplaatst. 02. Eenige oogenblikken later wordt de rust aangekondigd. Zooals reeds gemeld was het spel van onze stadgenooten in de tweede helft veel minder en dit komt reeds direct tot uiting. Wanneer de bal weer aan het rollen is gebraeht, gaat RBC op doel af. De linksbinnen speelt daarbij echter het leder met de handen, wat de scheidsrechter opmerkt. RBC komt weer terug en men is nog maar twee minuten aan den gang als, tengevolge van een fout in de roodzwarte verdediging, de thuisclub gelegen heid krijgt den aehterstand te verkleinen. 1—2. De Roosendalers krygen moed en komen onstuimig opzetten en reeds, nadat de tweede helft nog maar vijf minuten oud is, is zoo waar de gelijkmaker al gesooord. Dit doel- punt had echter niet toegekend mogen wor den, daar de middenvoor meters buitenspel stond, toen hem den bal werd toegespeeld. De achterhoede van Temeuzen raakt geheel de kluts kwijt en RBC speelt den boventoon, waardoor gevaarlyke momenten ontstaan. Eenige comers, door haar genomen, leveren niets op. Elf minuten zijn er gespeeld als Van Pienbroek het ongeluk heeft een bal verkeerd op zijn schoen te krygen en in eigen doel te trappen. 32. Deze enkele minuten na de rust zijn dus wel bijzonder fataal voor Temeuzen, daar een mooien voorsprong verloren ging en zij nu zelfs een aehterstand hebben te boeken. Toch geven zij den moed niet op en komen er lang zamerhand weer wat beter in. De partijen gaan dan gelijk op. Nadat een beide zrjden eenige malen over of naast doel is geschoten, komt na ongeveer twintig minuten een voor zet van M. Riemens voor doel. Kouwijzer is er bij en de keeper denkt dat deze speler zal schieten. Deze berekening faalt echter, omdat de bal iets van richting verandert, waardoor Kouwijzer er niet bij kan. Maar ook de doel man weet het leder niet meer te bereiken en de stand is tenslotte weer gelijk. 33. Na dit doelpunt komt Temeuzen weer aan het woord en RBC is weer de mindere. Byna is de tweede helft een half uur oud als Kouw ijzer door de verdediging heenglipt en alleen voor den keeper komt. De laatste loopt uit en tenslotte schiet Kouwijzer den bal oyer het doel. Wanneer men algemeen denkt dat Ter neuzen weer de leiding zal weten te nemen, gebeurt dit juist aan de andere zyde. Als van de linkervleugel van RBC een schuiver wordt ingezonden, doet Dooms een uitval, maar kan er niet bij en de rechtsbinnen tikt den bal naast hem in het doel. 43. i Eenige minuten daarna gaat Hamelink door de verdediging van Roosendaal heen. Hy komt op enkele meters afstand van den kee per. Juist op het moment dat hij zal schieten wordt hij van den bal gewerkt en weg is de kans. De bal komt bij den linksbuiten var. RBC en deze schiet van ver op doel. Dooms weet nog juist den bal van onder de lat tot comer te werken. Hoe Temeuzen ook zwoegt en alles tot zelfs den aanvoerder in den aanval betrekt, het gelukt haar niet om in de resteerende minuten nog een bres in de Roo sendaalsche verdediging te schieten. De Bra- banders houden stand en als het einde wordt aangekondigd heeft alzoo de thuisclub de overwinning uit het vuur gesleept, waardoor deze ploeg dus op waardige wijze deze compe- titie heeft besloten. Nog is de kans om op de derde plaats te eindigen voor onze stadgenooten niet geheel en al verkeken, maar zrj dienen dan de beide resteerende wedstrijden te winnen. D»rde Klasse. De ZeeuwenOranje. 5—1. De Zeeuwen hebben onze verwachtingen niet beschaamd en door een flinke 5—1 overwin ning getoond dat zij nog steeds van plan zyn in den eventueelen beslissingskamp om het kampioenschap een woordje mee te spreken. Hiervoor is echter noodig dat zij zelf van Axel wint en Hulst nog 6£n puntje aan de tegenpartij afstaat. Blijven deze beide clubs in de nog voor hen resteerende wedstrijden de meerdere, dan zijn de Zeeuwen uitgescha- keld. HulstVlissingen 2. 32. Nogmaals is het Hulst gelukt om de reser ves van Vlissingen er onder te houden en mt met dezelfde cijfers als eenige weken te Vlis singen het geval was. Voor Hulst is deze uit- slag zeer veel waard, want nu gaat heter heel aardig naar uitzien, dat bij het afsluiten van dit seizoen Axel en Hulst als gelijke zl*~ len eindigen en dus 6dn van beide clubs de eeretitel zal veroveren in een beslissingskamp die door velen eventueel zal worden bgge- woond. Temeuzen 2Breskens. 4—1 Wij hadden van de stoere Breskensche spe- lers meer verwacht, dit ook al rekenende naai haar stand in de competitie en de mooie uit- slagen die zg in den loop van de competitie wist te behalen, want de reserves van Terneu zen waren niet eens in den vorm zooals wy hen al eens hebhen zien spelen. Een groote fout van Breskens was, dat zy den bal veel te hoog speelden, waardoor er teveel tijd verloren ging en dan de verdedigers van Terneuzen volop gelegenheid kregen zich te herstellen. By Ter neuzen viel op de linksbuitenspeler, die voorzetten voortdurende goed wist te plaat sen. Vooral in den aanvang speelden de reser ves van Temeuzen een heel vlotte partij eo kreeg de verdediging van Breskens het direct kwaad te verantwoorden. Door een fout ran den doelman kon Terneuzen de leiding nemen en bijna was direct daarop het tweede doel punt gevolgd, als de paal voor de gasten geen redding had gebraeht. Met den stand 1—0 ging de rust in en bij de hervatting geleek het er veel op of Breskens zou zich volkomen her stellen. Uit een goed combinatiespel werd de gelijkmaker gescoord, maar daarna zakte het spel van Breskens geheel af en nam Temeu zen weder de leiding. Toen daarop de stand 3i werd was het pleit geheel beslist en uit een goed samenspel van linksbuiten en links binnen, die heel tactisch elkaars positie be- grepen, werd het vierde doelpunt er nog aan toegevoegd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2