Laatste Berichten Marktberichten Burgerlijken Stand bloedigg carnavalsdagen in TRAGISOHE DOOD VAN PARACHUTIST. LOOP DER BEVOLK1NG. BRAZILIe. In de hoofdsteden der Noord-Braziliaansohe staten Amaeonas, Ceara en Rio Grande do Norte few am het in de laatste camavalsdagen die in Brazilie vooral door luidruohtige straat- feesten gevlerd worden, tot ernstige botsin- gen tusschen militairen en politie, waarbij in totaal tien personen gedood en talrijke ver- srond werden. De Braziliaansche minister van oorlog ver klaarde, dat de bloedige gebeurtenissen in de NoordeUjke staten een uitvloeisel waren van een misdadig plan, dat gerijpt was in het breln van extremistisohe elementen in het ieger, die uit het buitenland soldij betrokken en soortgelijke wanordelykheden ook in de staten Rio de Janeiro en Sao Palo beraamd had den. Door uitgebreide maatregelen van het mini- Sterie van oorlog, op welks bevel de onrust- stokers in Rio de Janeiro reeds voor het car- naval in arrest waren gesteld, is het gelukt yerdere onlusten te vermijden, zoodat de wan- ordelijkheden zich tot enkele gevallen in het Noorden van het land beperkten. GEEN PLEZIER VAN NIEUWEN WAGEN. Te Zurich had een man juist zijn rijbewijs voor automobilist gekregen en reed in een iionkel-hagelnieuwen wagen door de Banhhoff- strasse. Plotseling maakte hij een verkeerde beweglng, raasde het trottoir op en kwam terecht midden in een etalage van een winkel. Hierbjj werd den persoon gedood en ddn levensgevaarlijk gewond. De automobilist, die zelf kwesturen had opgeloopen, werd op staanden voet gearresteerd. De Deensche parachutist John Tranum, de houder van het wereldrecord parachutesprin- gen en van het wereldrecord sprong met ge- sloten parachute, had vorige week Dinsdag een poging gedaan tot het vestigen van een nieuw wereldrecord, welke poging hij echter in verband met de groote koude in de hoogere luchtlagen moest opgeven. Donderdagmiddag wilde hij een tweede poging wagen. Daarbij verloor hij echter het leven, zander uit de machine te zijn gesprongen. Het vliegtuig, waaruit hij zijn sprong zou doen, steeg, bege- leid door twee andere toestellen, 's middags tegen drie uur op het vliegveld Kastrup op. Om 17 uur 20 keerde het vliegtuig op het vliegveld terug met den bewusteloozen Tra num. Naar de piloot mededeelde, bevond het toestel zich op een hoogte van 6000 meter, toen Tranum hem op den schouder klopte en hem beduidde, dat hij dalen wilde. De piloot daalde daarop zoo snel, dat het toestel reeds na 1% minuut in lagere luchtlagen was. Na aankomst op het vliegveld Kastrup werd de bewustelooze onmiddellijk onder me- (lische behandeling gesteld. Ruim een uur werd getracht den man tot bewustzijn te brengen. Daarop werd Tranum naar het zie- kenhuis gebracht. Bij aankomst was hij ech ter reeds overleden. Men vermoedt, dat hij den inhoud van zijn vuurstofflesch te snel vre- bruikt heeft en het bewustzijn heeft verloren >oor hij een reserveflesch in gebruik kon nemen. Tranum was houder van het wereldhoogte- record (sprong uit een vliegtuig) met 7850 meter en het wereldrecord vallen met gesloten parachute met 5900 meter. DE KOUDE IN ITALIe. De hemieuwde en voor Italie om dezen tijd van het jaar ongewone koude heeft na den regenval van den laatsten tijd, tot ver in Zuid- Italie geheel onverwacht nog een keer sneeuw gebracht. Op den Vesuvius en de heuvels aan de Golf van Napels ligt sneeuw, terwijl in de iaagvlakte de amandelboomen bloeien. EEN SLANG DOOR EEN MUIS GEDOOD. De universitelt van Vermont heeft het ver- lies van zijn prachtige Bao Constrictor te be- treuren gehad en wel tengevolge van een muis, welke de boa tot maaltijd had moeten dienen. De slanig was door de uiversiteit aange- kocht. Om het beest in goede conditie te hou- den werd het door de studenten der universi telt met levende dieren gevoed. Op zekeren dag werd een muis in de kooi gezet. Waar de boa op dat oogenblik geen honger had, liet hij zijn maal onaangeroerd. De muis echter was wel hongerig en viel op den staart van den boa aan, waarvan hij een aanzienlijk deel afknabbelde. Hierdoor kreeg de slang een infectie.waar- aan hij eenige dagen later overfeed, en hier- mede is het zeldzame felt geregistreerd, dat een muis een boa constrictor gedood heeft. DE SCHOONE SLAAPSTER VAN CHICAGO. Ook Chicago heeft zijn ,,schoone slaapster", Patricia Maguire, die 1 April a.s. 30 jaar zal worden, heeft zich n.l. in Februari 1932 ter ruste gelegd en sluimert sindsdien onafgebro- ken. Toch wordt haar slaap iets lichter. Ge- drukte briefjes, welke vaak voor haar gezicht gehouden worden, kan ze reeds lezen en soms geeft ze ook antwoord op vragen, haar ge steld, terwijl zij ook eenvoudige bevelen, door haar moeder gegeven, opvolgt. Haar hoofd en ledematen beweegt zij van tijd tot tijd en ook vloeibaar voedsel kan zij tot zich nemen. Gedurende haar slaap is zij geregeld door den neus gevoed. Haar moeder hoopt, dat zij spoedig zal ont- waken. Intusschen echter krjjgt zij tallooze brieven van menschen, die een geneesmiddel tegen deze slaapziekte weten. Zelfs uit Indie bereiken haar desgelrjke raadgevingen, waar van geen enkele deugdelijk bleek. Haar moeder is van meening, dat men het aan de natuur moet overlaten en dat ,,Pat" zal ontwaken, wanneer dat voor haar gezondheid het beste is. DE SPAANSOHE ZILVERVLOOT. Een Spaansche Ingenieur, Moxo, wil een nieuwe poging gaan wagen om het goud en zilver te lichten uit de zgn. Spaansche zilver- vloot, die in October 1702 in 't gevecht met de Engelsch-Nederlandsche vloot in de bocht van Vigo door den Spaanschen adlmiraal tot zinken is gebracht, omdat hij niet wilde, dat de kostbare lading in handen van den vijand zou vallen. Er zijn reeds herhaaldelijk pogin- gen aangewend de lading te bergen. Moxo schijnt te werk te willen gaan op de wijze, die ook bij de pogingen tot berging van het goud uit de Lutine is toegepast. DE ASSYRISCHE CHRISTENEN. Omtrent de Assyrische Ohristenen, het uit- stervend Christenvolk uit Irak, wordt bericht, dat Frankrijk zonder daarom gevraagd te zijn en zonder dat er veel ophef over gemaakt is, 3000 Assyriers in Syrie heeft opgenomen. De Franscihe regeering heeft hun aan de vrucht- bare oevers van de rivier de Khabour een plaats van vestiging aangewezen, heeft daar huizen voor hen in gereedheid laten brengen en helpt hen met zaad en levensmiddelen door den eersten moeilijksten tijd heen. Wij vinden de mededeeling in het Journal religieux de la Suisse Romande. TWEE KINDEREN VERDRONKEN DOOR DE SCHULD VAN EEN VELDWACHTER. In Sollingn in Brunswjjk zijn twee tien- jarige meiisjes door een veldwachter in de rivier geworpen, waarbij zij am het lever zijn gekcmen. Hoewel men aanvankelijk geen spoor van den dader had, kwam bij een tweede verhoor van den veldwachter aan het licht, dat hij de schuldige was. Hij legde een bekentenis af. De beide meisjes waren samen uitgegaan om katjes te plukken. De veldwachter had de kinderen bemerkt, toen zij hiermee bezig wa ren en hij besioop hen van aohteren om ze af te straffen. Toen zij hem zagen, tracbtten zij te vluchten over een brug over de rivier, waar bij een der meisjes kwam te vallen. Het an dere sprong uit angst in het water en de veld wachter wierp haar het gevallen kind achter- na. Even daarna zou hij eveneens in de rivier gesprongen zijn om de kinderen nog te red den, doch dit was te laat. De veldwachter is gearresteerd. ERNSTIGE ONLUSTEN TE WREXHAM. In een mijn te Wrexham is een staking uit- gebroken, omdat de arbeiders, nog onder den indruk van de ramp in de naburige mijn te Gresford, de veiligheidsmaatregelen niet af- doende achtten. Er kwam een geschil over een loomkwestie bij. De beide eerste dagen hebben de stakers slechts door posters getracht hun werkwillige makkers te overreden ook het werk neer te leggen, maar toen dat niet hielp zijn zij tot een fellen aanval overgegaan op de drie ge- pantserde vrachtauto's, waarmee de werk willigen vervoerd werden. De eerste auto ont- snapte, maar in den tweeden werden de be- stuurder en een politieagent naast hem door steenen getroffen, zoodat de chauffeur zijn macht over het stuur verloor en de auto be- gon te slingeren. Een der passagiers heeft het voertuig ten slotte nog in het spoor kunnen houden. De stakers verbroken daarna de po- litieafzetting langs den toegangsweg en kwa- men met ongeveer 300 man aan den ingang van de sohac'ht waar een politiemacht van 50 man was saamgetrokken. Door tactisch optreden van den hoofdin- specteur gelukte het dp stakers van hun voornemen om de onwillige kameraden uit de mijn te halen, te laten afzien, maar's middags toen de dagploeg naar boven kwam was er weer een groote massa volk op de been en werden de werkwilligen langs een anderen weg naar hun woonplaatsen terug gebracht. Verscheidene werkwilligen kwamen echter vrijwillig naar den ingang en beloofden zich bij hun stakende kameraden te zullen aan- sluiten en niet meer aan het werk te gaan. Er zijn 5 personen gearresteerd en 4 met verwondingen naar een ziekenhuis gebracht, onder wie de bestuurder en de agent van den tweeden auto. LEVEND VERBRAND. Op den weg tusschen Juan les Pins en Nice was de motor van een autobus onklaar ge- raakt. Toen de chauffeur de motorkap op- lichtte om naar de oorzaak van het euvel te zoeken, geraakte door onbekende oorzaak het benzinereservoir in brand en in een oogwenk stond de geheele bus in vlammen. Terwijl de chauffeur zich in veiligheid wist te stellen, trachtte de oonducteur de passagiers en ba- gage te redden. Hierbrj werden hij en een vrouw met haar 6jarig kind door de vlam men gegrepen. Alle drie zijn levend verbrand. DE GEVONDEN BEENEN BESTEMD VOOR WETENSCHAPPELUK ONDERZOEK. Het politieonderzoek in verband met de vondst van den geheimzinnigen koffer, die afgesneden beenen bevatte in een derde klas coupd van een trein naar een der voorsteden van Londen heeft, naar de United Press meldt, nog niets bijzonders opgeleverd. Toch meenen beambten van Scotland Yard te mo- gen aannemen, dat men in het geheel niet met een moord te doen heeft, doch dat een medicus de beenen voor wetenschappelijke doeleinden had willen gebruiken en zijn koffer in den trein had laten liggen. Deze medicus, zoo onderstelt men, zou zich thans niet aan- melden, daar hij er van terugschrikt het mid- delpunt van een dergelijke sensationeele af faire te worden. gelooven dat aan het uitstervingsproces een einde is gekomen. Over een afstand van dui- zenden mijlen brengen de geneeskundigen in dienst van de regeering hun geneeskunst naar de door de Eskimo's bewoonde streken. Daar bij wordt gebruik gemaakt van alle verkeers- middelen, van 't vliegtuig tot de hondenslee toe. Vroeger was de aankomst van de eerste walvischvaarder of vrachtsohepen elk seizoen het sein voor het uitbreken van verkoudheids- en influenza-epidemies, waarvoor de Eskimo's zeer bevattelijk zijn. De geneeskundige diensten in het Noorden doet thans al het mogelijke om bij de aan komst der eerste schepen de verspreiding der ziekten tegen te gaan. Er zijn verbeteringen gebracht in de me- thoden van kindervoeding. Bovendlen wordt den Eskimo's geleerd, zich niet te zeer aan te passen bij het voedsel der blanken. Dit alias heeft volgens het genoemde rap port tot resultant gehad, dat de gezondheids- toestand bij de Eskimo's veel venbeterd is. HOE OUD IS DE AARDE? Dr. F. Hecht en zijn assistente, Edith Kroupa, hebben te Weenen de hoeveelheid radioaktiviteit onderzocht van rotsen en mi- neralen, afkomstig uit de nabijheid van Win nipeg in Canada en daaruit afgeleid, dat de aarde sedert 1 milliard 725 millioen, misschien sedert 1 milliard 820 millioen jaar bestaat. Die gevolgtrekking stemt overeen met vroe- gere onderzoekingen vtin geleerden. Aldus weer mineralen, afkomstig van Sinya Pala in Rusland, nagegaan, en in dat geval sprak men zich uit voor 1 milliard 850 millioen jaar. TENTOONSTELLING VAN „LYNCHKUNST". Onider auspicien van het nationaal verbond voor de bevordering der belangen der gekleur- de volken, de National Association for the Advancement of Coloured People, en gesteund door tal van vooraanstaande personen op het gebied van kunst en letteren, wordt momen teel te New-York een tentoonstelling gehou den genaamd „Kunstcommentaar op het lyn- chen". Een der schilderijen is het bekende werk van wrjlen George Bellows ,,De wet is te lang- zaam", voorstellende een neger die door een menigte verbrand wordt. Een ander schil- derij stelt een moeder voor, die haar doch- tertje omhoog tilt om haar het lynchen te laten zien. Aanvankelijk zou de tentoonstelling worden gehouden in de bekende kunstzaien van Jac ques Seligmann, doch op het laatste moment verklaarde deze dat men politieken, econo- mischen en socialen druk op hem had uitge- oefend om zijn zalen niet beschikbaar te stel- len, zoodat hij van zijn aanvankelijk voorne men afzag. Een andere kunstzaal werd ech ter bereid gevonden de tentoonstelling te huisvesten. EUROPA'S BEST GEKLEEDE DIEF. De politie te Belgrado heeft Hendrik Tsja- jagija, den best gekleeden dief van Europa, gearresteerd. Toen zgn woning werd door- zocht, vond de politie 15 splintemieuwe cos- tuums van uitstekende coupe, 80 zijden over- hemden, tallooze ztjden pyama's en meer dan 100 paar van de mooiste zijden sokken. Tsjajagija is de leider van een bende, die een tijd lang groote hoeveelheden zijden goe- deren uit een fabriek heeft ontvreemd. Hij werd verraden door een danseres, wie hij ee* stuk zijde voor een japon had geschonken. Het medsje vond de kleur niet mooi en bracht het naar den winkel terug, waar men vaststelde, dat het van diefstal afkomstig was. 106-JARIGE ZOEKT WERK. Het rhythme doet het 'm. Onlangs konden de Londenaren tot hun groote verbazing, in een groot blad de vol- gende advertentie lezen: ,,Een honderd-zes-jarige man, werklustig als een veertiger, zoekt betrekking. Jeugdige verschijning, algemeen ontwikkeld en welbe- spraakt." Nu heeft de persoon, die de advertentie liet plaatsen, zich dezer dagen bekend ge- Het is de inderdaad honderd-zes-jarige Al fred Arnold, die er als een man van goed vijftdg jaar uitziet. Aan iedereen, die hem naar het geheim van zijn eeuwige jeugd vraagt, vertelt Ar nold, dat hij, toen hij zeventig jaar was, in Benares een 147-jarigen Jogi ontmoette, die hem „de wet van het rhythme leerde. Arnold leerde van hem rhythmisch adem- halen en rhythmische lichaamsoefeningen en hieraan schrijft Arnold zijn krachtige ge zondheid toe. ONAANGENAME GEVVAARWORDING. Een inwoner van Brookcale, in Au3tralie, werd een dezer dagen uit zijn middagslaapje gewekt door een eigenaardig geluid. Toen hij eens rondkeek. ontwaardde hij tot zijn grooten schrik een giftige slang, die voor den spiegel zachtjes met het bovenlijf heen en weer zwaaide. Voorzichtig verliet hij de kamer, om hulp en wapens te halen. Toen de man terugkeer- de, zag hij, dat de slang zich nog niet had verpla atst, en nog steeds haar eigen spiegel- beeld bewonderde, of hierdoor wellicht ge- hypnotiseerd werd. Behoedzaam naderde men daarop de slang, die zich hiervan in het ge heel niet bewust scheen en zoodoende met stokken kon worden gedood. DE ESKIMO'S. Tot voor kort vreesde men, dat de Eskimo's zouden uitsterven en dat het geheele ras van den aardbodem zou verdwijnen. Volgens een rapport van het departement van binnenlandsche zaken, dat dezer dagen is gepubliceerd, is er thans echter reden om te TER BESCHERMING VAN EEN VIJFLING Men zal zich herinneren, dat nu ongeveer een jaar geleden, of juister tien maanden ge- leden een boerin in Ontario het aanschijn heeft geschonken aan een vijfling. De vrjf meisjes, die aanvankelijk zwak waren, zijn in leven gebleven en nu zijn er ondememende schouwburgdirecteuren, die de gelukkige ouders, die hun kindertal met een bevalling hadden zien verdubbeld zij hadden n.l. al vijf kinderen op hun tooneelen aan het publiek laten kijken en zoo een extraatje maken. Zij zouden natuurlijk nog veel meer verdienen, als zij de vijfling zelf lieten kijken. Nu de kinderen door de eerste kinderzwak- ten heen zijn, zou het langzamerhand moge- lijk worden. De regeering wil daar echter een stokje voor steken en de minister van volksgezondheid van Ontario, heeft een wet aangekondigd ter bescherming van Yvonne, Annette, Marie, Cecile, and Emilie Dionne, dat is de naam van de vijfling. Deze wet is een gevolg van het feit, dat de vader van de kinderen, die een contract nopens de bescher ming van de kleintjes had gesloten met de regeering, dit contract verandend wil hebben, omdat hij meent, zooals hij het uitdrukt, „dat een deel van de fondsen, die opgebracht zijn voor de vijfling, beschikbaar moet worden ge steld voor de vijf andere kinderen. Dat is tamelijk ondankbaar van den heer Dionne. Want tot dusver zijn alle uitgaven voor de vijfling betaald uit gelden, die door publieke giftem zijn bijeengebracht en krijgen de ouders bovendien nog 75 dollar per maand. In 1936, wanneer het huidige contract afloopt, zal er 20.000 op de vijf meisjes vaststaan. De regeering, aldus heeft Hepbrun, de pre- „Op den rug van ieder meisje is een baby in een deken gewonden, die ze heeft te ver- zorgen en in veel gevallen is de verizorgster niet veel grooter dan de baby zelf. De oudere meisjes zijn in den regel vrjj behoorlijk ge- kleed, hoewel de kleeding van het bovenlijf bij de verschillende stammen nogal verschilt. De vrouwen zijn mooi gebouwd, vooral de rug is prachtig van lijn wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat zij zware lasten op het hoofd dragen. Gezetheid wordt als eerste vereischte van schooniheld besehouwd en een der grootste complimenten, die men een kaffervrouw kan maken, is door haar met de betiteling „vet- klomp" aan te spreken. De vrouwen hebben groote voeten, zware botten en zijn, daar zij het werk in de kraal en op het veld verrichten, meer gespierd dan de mannen, die in den regel den heelen lieven dag voor den ingang der kraal in de zon zit- ten. Moeders en vaders zijn in hun optre den tegen hun dochters zacht, om de dood- eenvoudige reden dat ze bang zijn door een ruwe behandeling de marktwaarde te verla- gen. Meestal worden zij aan den hoogsten bieder verkocht. De jongens worden ruw behandeld, zij hebben geen marktwaarde en een ruwe opvoeding maakt hen geschikter om den strjjd des levens, die voor een kaffer moeilijk en zwaar is, te strijden. De kinder- sterfte is vrij groot, gemiddeld bereiken drie k vier kinderen van elke vrouw den volwas- sen leeftijd. De meeste kaffervrouwen leven in strenge afzondenng van hun man geduren de den tijd, dat ze het kind zelf voeden, het- geen zij ongeveer drie jaar doen. Deze ge- woonte draagt er toe bij, de veelwijverij in stand te houden. De mode onder kaffers is evenzeer aan ver- andering onderihevlg als die te Parijs. Het eene jaar dragen aile vrouwen als oorringen veiligheidsspelden, het andere jaar worden ze niet aangezien. Knoopen zijn in de mode en spelden er uit. Bij 6en stam zijn blauwe zakdoeken een rage, vijftig mijl verder keurt niemand ze een talik waardig, daar adoreeren ze katoenen hemden. Het eenige algemeen gedragen versiersel is kraalwerk. Alle kaf fers hebben een buitengewone gave voor kleuroomibinatie en kleuronderscheiding. ALles wordt in versierselen omgezet. Oude cacaobussen, stukjes glas, patroonhulzen, kortom elk voorwerp wordt als ornament ge- bruikt. Patroonhulzen laten zich uitstekend tot snuifdoozen vermaken man zoowel als vrouw snuift en worden in de doorboorde ooren gedragen. Een kaffer heeft n.l. het eigenaardige idee, dat iemand niet goed kan hooren, als zijn ooren niet doorboord zijn. MOORD AANSLAG. GELDERMALSEN. Hedenmorgen heeft in het naburige Rumpt een moordaanslag plaats gehad op de ongeveer 70-jarige weduwe W. van Wijk, die na een woordenwisseling werd doodgeslagen. Zij was des morgens naar de R.K. kerk geweest en toen zij huiswaarts keerde, kreeg zij op den Middenweg ruzie met haar 30-jarigen buurman Buunders, welke twist zoo hoog liep, dat de man de vrouw dood sloeg. Omtrent de oorzaak van de twist verkeert men nog in het onzekere. De dader heeft zich na het plegen van zijn daad aange- meld bij de politie. Overlijden. 1 Febr. Helena Rijkwel, oud 67 j., echtg. van Pieter den Hamer. 14 Febr. Wouter Johan van Eck, oud 71 j., weduwn. van Anna Jenner. 22 Febr. Hendrina Hen- derika Wisse, oud 82 j., echtg. van Jacob Hendrik Houg. 24 Febr. Ailke Sievertje Mulder, oud 7 m., d. van Egbert en van Eta Hendrika Kenter. 25 Febr. Cornelia Janna van Maelsaeke, oud 42 j., d. van Pieter Kor- nelis en van Jozina Cornelia Wisse. Pieter- nella Suzanna Deij (overl. te Ter Neuzen), oud 41 j., echtg. van Johannes den Beer. 27 Febr. Maria Verhelst, oud 63 j., echtg. van Pieter Koster. TER NEUZEN. In de afgeloopen week zijn uit deze ge- meente vertrokken: M. B. van Herwijrten, onderwijzer, Nleuw- streiat 16, naar Breda. R. Fikke, officier Leger des Heils, Donze- Visserstraat 61, naar Amhem. VERKOOPtNGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. 12 en 13 Maart. TER NEUZEN. Evangelisatiedienst in het gebouw Emmanuel. 13 Maart. TER NEUZEN. Veiling Rijwielen. Derur- waarder Huineman. 14 Maart. AXEL. Aanbesteding bouwen woon- en winkelhuis. Bouwkundige P. le Feber Jr. 15 Maart. TER NEUZEN. Tooneeluitvoering in het Luxor Theater. Het Nutsbestuur. 19 Maart. TER NEUZEN. Veiling woonhuis. Notari* Van der Veen. DE OPSTAND IN GRIEKENLAND. ATHENE. De ruiterij der regeeringstroepen is gisteravond Serres binnengetrokken. 3000 rebellen gaven zich over. De leider heeft de soldaten in den steek gelaten. In regeerings- kringen verwadht men, dat morgen geheel Oost Macedonie en Thracie weer in het bezit der regeering zal zijn. ATHENE. Men is hier van meening, dat zeer spoedig een beslissing in den strijd tus schen de Regeering en de rebellen kan worden verwacht. Generaal Kodylis heeft met zijn generalen staf ovemacht in het dorp Provata in de nabijheid van Serres. Men verwacht, dat Maandagmorgen om 4 uur een nieuwen aanval zal worden gedaan op de versterkte stellingen der opstandelingen. Op alle wegen die naar het front leiden wordt een druk verkeer waargenomen van munitie- en proviandcolonnes en van militairen van alle wapens. Zondag zijn te Athene 50 hoogere officieren aangekomen die in Saloniki hadden deelgenomen aan het verzet tegen de RegM- ring. Soldaten en burgers bedreigden de offi cieren zoo emstig, dat de politie hen in be- /I i V^VCl J X4WW* I, - - VXWA V** U M J mier verklaard, wil echter niet dulden, dat acherming moest nemen. Zij werden ge arresteerd. ATHENE. De Regeeringstroepen zijn Maan dagmorgen vroeg tot dicht in de nabijheid van Serres doorgedrongen, terwijl een strijd van man tegen man plaats had. In de beide laatste dagen zijn ongeveer 1400 rebellen ge- vangen genomen. De Regeering deelt mede, dat de weerstand der opstandelingen ineen- stort. Generaal Khyalystras heeft medege- deeld, dat hij bij de stad Drama de overwin- ning heeft behaald. Hij rukt nu in Oostelijke richting op teneinde zich te vereenigen met de strijdkrachten van Generaal Kondylis. Gemeld wordt, dat het er de schijn van heeft dat de rebellen air den linkeroever van de Stroema zich bijeentrekken. ISTAMBOEL. De Turksche pers is veront- waardigd, dat Turksche schepen door muiten- de Grieksche schepen zijn aangehouden. de kinderen zoo lang zij nog onvolgroeid zijn worden tentoongesteld ten nadeele van haar gezondheid. KINDERBEWAARPLAATS OP EEN STATION. Op het Flinders Street-station te Melbourne een der grootste en drukste stations van de wereld is ook een groote bewaarplaats, waar moeders, die in de stad werken, gedurende den dag hun babies kunnen achterlaten. On geveer 40 kinderen worden tusschen 8 en 9 uur afgegeven en tusschen 5 en 6 uur des middgs weer gehaald. De bewaarplaats be staat uit twee kamers met kinderbedden voor slapende babies, een ruime speelzaal, een eet- zaal, een keuken en vertrekken voor het per- soneel. Al de kleeren van de babies worden bij aankomst ontsmet. Het is, sinds de kin- derbewaarplaats werd geopend slechts een- maal voorgekomen, dat een moeder nagelaten heeft, haar baby te halen en men heeft toen zooveel bekendheid hiervan gegeven, dat er zeer velen waren, die het kind wilden adop- teeren. GROOTINDUSTEIEEL VER3IAAKT ZIJN VROUW EEN SHILLING. Ben kort geleden gestorven groot-indu- strieel heeft zijn geheele vermogen van 200.000 pond sterling aan de hertogin van Kent vermaakt, die in Engeland zeer geliefd is. Zijn eigen vrouw vermaakte hij slechts een shilling. In zijn testament verklaarde hij, dat hij zijn vrouw onterfde, omdat zij hem gedurende hun huwelijk steeds verhin- derd had rustig de krant te lezen en zij hem door heen en weer te loopen of overbodige vragen altijd hinderde. Daar leden van de koninklijke familie vol gens de wet dergelijke erfenissen niet mogen aannemen, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de onterfde vrouw toch nog in het bezit van het vermogen van haar man komt. DE KAFFERVROUWEN. In het tijdschrift ,,Nederland" komt een in- teressant verhaal over de kaffervrouwen voor, van G. W. Dekking, die uit eigen aanschou- wing deze vrouwen van nabij kent. Daarin vertelt hij ook een en ander over de eigen- aardig'heden van deze vrouwen. Hij levert hier het bewijs, dat vrouwelijke schoonheid niet een vaststaand gegeven is, maar samen- hangt met allerlei factoren en het getuigt bovendien dat de vrouw in West-Europa, ook de werkende, zelfs de hard-werkende vrouw er nog wel ,iets beter aan toe is dan haar zuster in het donkere Kafferland. Wij geven uit het artikel enkele brokstuk- ken weer: Rotterdam, 11 Maart 1935. VEEMARKT. Aangevoerd: 502 vette runderen, 310 vette en graskalveren, 443 schapen en lammeren, 449 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,50f 0,52, 2e kw. 0,44 0,46, 3e kw. 0,32/0,38; Ossen le kw. 0,46—/0,48, 2e kw. 0,42—f 0,44, 3e kw. 0,40; Kalveren le kw. 0,750,80, 2e kw. 0,650,70, 3e kw. 0,500,55; Schapen le kw. 0,37, 2e kw. 0,33, 3e kw. /0,30; per stuk 16, 12, 8; Lammeren le kw. 0,39r 2e kw. 0,34, 3e kw. /0 30; per stuk /ll, 9, 7; Varkens le kw. 0,40—0,45, 2e kw. 0,39, 3e kw. 0,38. Vette koeien en ossen waren minder aange voerd, de handel was kalm tot prijzen als die van vorige week Dinsdag. Prima ossen gingen tot 52 cent en prima koeien tot 56 cent per K.G. Vette kalveren waren ruimer ter markt, zjj werden flauw verhandeld tot prijzen van vorige week Maandag. Prima kwaliteit ging tot 90 cent per K.G. Varkens waren weinig aangevoerd, de handel was vlug tot hoogere prijzen; prima soorten gingen tot 41 cent per K.G. Schapen en lammeren minder aange voerd; de handel was slecht tot prijzen van vorige week. Prima lammeren gingen tot 13 per stuk. Enkele partijtjes schapen werden voor export verkocht. VLAS. Aangevoerd: Blauw 10090 K.G. 0,58 0,65; Holl. Geel 7200 K.G. 0,55—0.63; Groningsch 4000 K.G. 0,550,57%Dauw- root 2000 K.G. 0,52%—0,55. Op het land bestond er meer belangstelling. Op de beurs was de handel aanvankelijk zeer traag doch ten slotte kon alles geruimd wor den tegen iets lagere prijzen dan vorige week. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 3,10/3,40; Zeeuwscbe Ronte 2,70/3,10; Zeeuwsche Eigenheimera 1,702; Brielsche Eigenheimers 1,80 /2,80; Blauwe Eigenheimers 1,90—-f 2,25; Drielingen Eigenheimers 1,601,90; Frie- sche Eigenheimers 2,502,80; Bonte en Blauwe Eigenheimers 22,30; Red Star 2,502,90; Bravo's 2,803, alles p. HL Westl. zand 67 cent per K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 55,50; Haver 6 /6,40; Erwten, kleine groene /910,60; Schokkers 10—/ 12,60; Bruine Boonen 11,50 -/12,60. FIJNE ZADEN. Wegens geringen aanvoer werd geen no teering opgemaakt. aa. Oil. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Maart. Willem Jacobus de Regt, oud 24 j., jm. en Elisabeth Sara de Jonge, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Maart. Elisabeth Adriana, d. van Arend Dieleman en van Maria West- strate. 5 Maart. Leonardus Joseph, z. van Jozud van Kouteren en van Florentina Du- rinck. Overlijden 1 Maart. Neeltje Catharina Bevelander (van Zaamslag), oud 47 j., echtg. van Dingeman Greorgius Koopman. 7 Maart. Eulalia Amelia Rubbens (van Sas van Gent), oud 79 j., wed. van Karel Johannes de Mil- liano. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 7 Febr. Adriaan de Feijter, oud 26 j., jm. en Adriana Hofman, oud 26 j., jd. Salomon Pieter de Bruijne, oud 26 j., jm. en Maatje Dieleman, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Leendert Jan Roose, oud 22 j., jm. en Elizabeth Hof man, oud 22 j., jd. 21 Febr. Adriaan de Feij ter, oud 26 j., jm. en Adriana Hofman, oud 26 j., jd. Geboorten. 8 Febr. Janna Suzanna Catrina, d. van A. C. de Putter en van M. J. de Feijter. 9 Febr. Pieter, z. van J. Hamelink en van E. de Jonge. 10 Febr. Pietemella, d. van J. Scheele en van E. Klaassen. 13 Febr. Ma ria Pieternella, d. van E. J. Verpoorte en van N. A. Scheele. 28 Febr. Jacomina, d. van K. L. Sol en van T. Geense. SCHEEP V AARTBEWEGIN G. Voor Ter Neozen: 8 Maart. Duitsch KURZESEE, 333, ledig, Hamburg. Van Ter Neuzen: 9 Maart. Duitsch KURZESEE, 333, kunstmest, Barmen. Voor Sliiiskil: 8 Maart. Duitsch EULER, 913, stukg., Bremen. 9 Maart. Duitsch s.s. NORDFELS, 735, led., Bremen. Van Sas van Gent: 8 Maart. Eng. sj. PEBBLE, 303, fosfaat, Londonderry. Van Selzaete: 8 Maart. Duitsch s.s. OST- SEE, 153, ledig, New-Castle. Voor Riemen: 8 Maart. Fransch s.s. CAM- BRAISIEN, 1961, ledig, Duinkerken. Van Riemen: 8 Maart. Duitsch s.s. OST- MARK, 96, ledig, Hamburg; Zweedsch sj, HAGFORS, 534, fosfaat, Malmo. Van GentTer Neuzen: 10 Maart. Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London. Voor Gent: 8 Maart. Eng. s.s. CRICH- TOUN, 506, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Antwerpen; Zweedsch s.s. SAXEN, 530, kolen, Blyth; Eng. as. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 9 Maart. Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Brugge; Deensch s.s. BELGIE1N, 1173, kolen, Gdynia; Ned. s.s. MARY, 84, pekkolen, Ports mouth; Eng. ss. DA T EM ORE, 3171, erts, Vizigapatans; Noorsch s.s. SHARV, 472, ledig, London. 10 Maart. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, pekkolen, Goole; Eng. s.s. TEAL, 735, stukg., London. Van Gent: 8 Maart. Ned. sjs. ZUIDLAND, 263, ledig, Vlaardingen; Eng. s.s. FERR6- CRE1ST, 259, ijzer, New-Castle; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Newport; Eng. s.s. THE MERQUIS, 354, cement, Dublin; Duitsch s.s. DROSSEL, 552, fosfaat, Stettin; Estl. s.s. LINDA, 677, flzer, Boness; Eng. s.s. CRICH- TOUN, 506, stukg., Grangemouth; Eng. s.s. MOORFOOT, 1077, stukg., Leith; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Glasgow; Belg. sj. ANNA, 431, ijzer, Grangemouth;. 9 Maart. Ned. s.s. PASCHOLL 166, kunst mest, Kingslynn; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg, Hull; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg, Belfast; Deensch s.s. ELSBORG, 954, pyr, Oxelosund; Duitsch s.s. CHRISTIAN, 573, ijzer, Stettin; Noorsch s.s. ARA, 553, ledig, Antwerpen. 10 Maart. Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg, Goole; Ehg. s.s. KILVEY, 288, ijzer, London; Ned. s.s. MARY, 84, ledig, Antwerpen; Rusa. s.s. SAKKO, 1278, ijzer, Moermansk; Lett sh. SAULE, 722, ledig, Blyth.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3