Pluimvee-Rubriek Burgerlijken Stand INGEZONDEN STUKKEN. LOOP DER BEVOLKING. SPANNENDE JACHT BIJ GOUDA. Brigadiers der Rijksveldwacht uit Gouda en Waddlnxveen en twee ambtenaren van den oentralen crisis-con troledienst waren per auto op inspectie in den Zuidplaspolder. Juist na- tat op den driesprong bij het station Moor- drecht in den weg RotterdamGouda een wag en ter onderzoek was aangehouden, na- derde uit de riciiting Rotterdam een personen- auto met zeer groote snelheid. Aan het stop- teeken van de politie gaf de bestuurder geen gevolgmet onverminderde vaart reed iiij door. Een der politiemannen had zich midden op den weg opgesteld en slechts door op het iaatsrte moment opzij te springen, voorkwam kij, dat hij door den recht op hem inrijdenden wagen overreden werd. De auto verdween in de richting 's Graven- itage, onmiddeilijk gevolgd door den wagen der politie, die het optreden van den onbeken- <ipn automobilist al zeer verdacht vond. De dolle jacht duurde slechts kort, want na onge- veeT een kilometer werd de achtervolgde auto met nog draaienden motor tegen een boom gevonden. •Het bleek, dat de bestuurder vaart gemin- derd en uit den rjjdenden wagen gesprongen was, welke daarop tegen een boom liap en aan de voorzjjde licht bescbadigd werd. Dadelijk werd de omgeving afgezocht, maar het gelukte ondanks ijverige en lang- durige pogingen, niet, den vluchteling te vin den, die onder dekking van de duisternis in den polder een goed heankomen had gezocht. W61 trof de politie twee vischstroopers uit Moordrecht, die met een zegen aan het werk waren en reeds een goed voorzienen buit had den THn passant werd het tweetal geverbali- seerd, de zegen in beslag genomen en de bun leeggegooid. Nog steeds onkundig van de beteekenis van de geheimzinnige gebeurtenis, nam de politie het achtergelaten voertuig mede naar Gouda Hier wachtte de oplossing. Uit Rotterdam was inmiddels telefonisch bericht ontvangen, dat daar een auto was gestolen. Deze bleek de wagen te zijn, waarmede zulk een span- oend avontuur werd beleefd. De Rijksveld wacht bad dus de auto al, voor de diefstal haar bekend was. INBRAAK TE GRONINGEN OPGEHELDERD. •De Groningsche politie is het gelukt den Verdachte op te sporen van de inbraak, welke werd gepleegd in den nacht van Vrijdag 12 op Zaterdag 13 Mei 1933 in de rjjwielzaak van de firma Fongers aan den Heereweg te Gro- ningen. Bij wijze van reclame had de firma Fongers voor een van de etalage-ruiten een bedrag van 48,50 gelegd, zjjnde de prjjs van een Fongersrijwiel. Dien nacht werd de groote spiegelruit voor deze etalage vemield en het geld, waaronder eenige gouden tientjes, ontvreemd. Het is gebleken, dat deze dief stal werd gepleegd door den 22-jarigen recla- meschilder D. R. D., die thans een gevange- nisstraf van 2 jaar ondergaat in de strafge- vangenis te Amhem, ter zake van het plegen van verscheidene diefstallen en inbraken in de buurt van Amhem. VALSCHE AANGIFTE. Inde:tjjd heeft zekere G. wonende te Haar lem, aangifte gedaan dat bij hem in den nacht van 2 cp 3 Februari was ingebroken. Hij had des nachts beneden gestommel gehoord, en toen hij naar beneden ging verraste hij er een iuforeker die eenige revolve:schoten op hem toste, waarvan edn hem in den duim trof. De nachtelijke bezceker was daarna gevlucht met medeneming van ruim 1700. De politie, die een onderzoek instelde, vermoedde reeds dade lijk. dat het verhaal veraonnen was. Een verdachte omstandigheid was, dat het geld den dag na de inbraak aan een verzekerings- naaatschappij moest worden afgedragen. Dezer dagen kreeg de politie eenige aariwjjzingen op grcnd waarvan men aanleiding vond G. aan te houden. Bij het verhoor bekende hij het verhaal van de inbraak te hebben verzonnen. Om de geloofwaardighoid ervan te verhoogen had hij zicbzelf in den duim geschoten. Daar G. bij een andere verzekeringsmaatschappij tegen ongevallen verzekerd was, vermoedt de politie, dat het bovendlen zijn bedoeling was deze maatschappij op te llchten. Hij is in bewaring gesteld. EEN DltlFTIGi: SLACtHTER TE BERKEL. Vanwege het Rotterdamsch abattoir is een z.g. stadcontrole-dienst in het leven geroepen. Dozer dagen hebben twee amibtenaren van dien dienst te Berkel een spannend avontuur beleefd. Reeds eenigen tijd had men op dezen dienst den indruk, dat het met de slachterjj van J. H., die ingeschreven staat als noodslacht- piaats, niet heelemaal pluis was. Tegen H. was het vorige jaar ook al eens proces-ver- baaJ opgemaakt. Dezer dagen is in deze slachtplaats een in- val gedaan. Men trof er een clandestien ge- slacht varken, aldus de N. R. Crt. De beide amibtenaren gingen over tot in beslagneming van het varken, waarna zjj proces-verhaal tegen H. wilden opmaken. H. maakte zich zeer kwaad en hij liep eensklaps de slacht plaats uit, roepende: Sterven zullen jullie! Even later kwam hij terug met een buks, waaruit hij, nog op het erf staande v66r het slachthuis twee schoten loste in de richting van de slachtplaats. De beide ambtenaren zochten dadeljjk dekking achter een paar sdhotten en zij trokken bun revolvers, waar- mee zij H., die als een wildeman te keer ging al thans eenigszins in bedwang wisten te hou den, terwijl een zoon van H. inmiddels het in besl'ag genomen varken voor hen in een wagen laadde. Van het gebeurde is bij den veldwachter te Berkel aangifte gedaan. H. is later voor den burgemeester geleid en gehoord. Hij verklaarde onder drankinvloed te hebben gebandeld. De buks, welke van het kal.ber 9 m.M. is, is in beslag genomen. Tegen H. is proces-verbaal opgemaakt. OFLICHTER GEARRESTEERD. Dinsdagmorgen bereikte de Arnhemsche politie een telegrafisch bericht uit Kampen, dat door een 22-jarigen jongeman oplichting van goederen was gepleegd tot een waarde van enkele honderden guldens, en dat de mogelljkheid bestond, dat de dader zich te Amhem zcu cphouden, meldt de Msb. Onmiddeilijk werden recheroheurs uitge- zonden met het resultaat, dat men den man wel dicht op de hielen kwam, doch telkens was hjj van de plaats, waar men hem meende te zullen tref fen, verdwenen. Omstreeks 12 uur was het onderzoek zoo- ver gevorderd, dat kon worden vastgesteld dat de man even tevoren per auto in de richting ApeMoom was vertrokken. De inspecteur der recherche begaf zich met enkele rechercheurs dadelijk per politie-auto naar Apeldoorn ten einde te trachten den man te achterhalen. Toen Apeldoom nagenoeg was bereikt, was de man nog niet gevonden, doch nadat in de nabijheid in deze gemeente een post was uit- gezet, arriveerde daar even later een auto. De ter plaatse geposteerde rechercheur vond aanleiding den wagen te inspecteeren. Tot zijn groote verwondering trof hij den gezoch- ten persoon daarin aan. De man werd aan- gehouden en in afwachting van zijn transport naar Kampen aan het politiebureau te Arn- hem in bewaring gesteld. Een vrjj groot bedrag aan geld werd op den arrestant gevonden en in beslag genomen. In den loop van den dag werden te Am hem nagenoeg alle verduisterde goederen, welke de man reeds bad verkocht, in beslag genomen. WOEDENDE MUSICUS SLAAT RUIT IN. Een impresario, wonende aan de Keizers- gracbt te Amsterdam, kreeg bezcek van een musicus uit Den Haag, die om een betrekking kwam vragen. Toen de impresario hem teleur moest stellen werd de musicus zoo on- beleefd, dat de impresario hem de deur wees. Toen de man buiten stond, sloeg hij, volgens de Tel., een groote ruit van het kantoor in. Mien waarsohuwde de politie, die den man overbracht naar het politiebureau Stadhou- derskade. MISDAAD OF MIS PLAATSTK GRAP? Dinsdagochtend wera gemeld .schrijft de N. R. Crt., dat men in een trein op het Waterloostation te Londen een pak heett ge vonden, dat twee mannenbeenen bevatte. Het lag onder de bank in een coupA Dadelijk is Scotland Yard aan bet weik getrokken om dit geval op te helderen. Tot dusver zonder succes. Er zijn verschillende omstandigheden die deze vondst raadselachtig maken. De beenen waren bij de knie afgesneden, niet af- gezaagd. Het afsnijden was geschied met slechts twee balen van het mes en volgens Sir Bernard Spilbury, den politiedeskundige, zou een ervaren ehirurg het niet beter heb ben kunnen doen. Voor zoover aan deze on- deitoeenen te zien was, was er geen reden geweest, om tot amp'utatie over te gaan. De teenen waren samengetrokken, maar zoolang men bet lichaam n.et gevonden heeft, kan men niet uitmaken, of hieruit geconcludeerd moet worden, dat de man, aan wien de beenen hebben toebehoord, een geweldadigen dood gestorven is. Men meent te kunnen zeggen, dat de beenen ongeveer 20 uur voor de ont- dekking waren a.gesneaen van een lijk, dat misschien reeds twee of drie dagen geiegen had. De beenen waren verpakt in een nummer van een krant van 21 September en bet num mer van een andere kiant van Januari. Het pak was heel losjes vastgebonden, zoodat ieder, die het oppakte moest ontdekken wat er inzat. Dit plaatst de politie voor een nieuw raadsel. Zij kan zich met indenken, dat, als men met een geval van moord te doen heeft, iemand, die zoo'n behendigheid beett getoond in het arsnijden van de ledematen, zich zoo aan ontdekking zou hebben blootgesteld, bij zijn poging, om er zich van te ontdoen. Zoo- ais een van de rechercheurs zeide, de manier waarop het pakje is achtergelaten is als het ware een u.tnoodiging om het te vinden. Aan den anderen kant verliezen de politie mannen niet uit het oog, dat de trein, waarin het pak gevonden is, eenige malen de rivier passee.t, zoodat het mogelijk is, dat andere aeelen van het lichaam uit het raam zijn ge- worpen, totdat het instappen van een anderen passagier het wegwerken van het laatste pak zcu hebben be^et. Een dergelijke theorie heeft men een paar jaar geieden opgesteld, teen men in de buurt van Vvimbledon de bee nen van een vrouwelijk lijk heeft gevonden, waarvan verder ook nooit 'n spoor ontdekt is. Als men met moord te doen heeft, staat men voor een aantal nieuwe feiten in de ge- schiecenis van zulke miadrijven. In de eerste plaats is dit de eerste maal, dat mansbeenen op zoo'n manier ontdekt z\jn. Vervolgens is het de eerste keer, dat beenen van een lijk bjj de knie zyn algesneden, inpiaats van bij de beup en ten derae, is bet ae eerste keer, dat voor het scheiaen van de beenen van de romp een mes is gebruikt, inpiaats van een zaag. Medische deslfundigen erkennen, dat het heel goed mogelijk is, al is het onwaarschijn- lyk, dat deze leaematen afkomstig zijn van een of andere snijkamer, en ook in die rich ting stelt de pol.tie een onderzoek in. Dat voor de verpakaing een krant is gebruikt van een half jaar terug, zou in deize richting wij- zen. Ouae kranten vindt men eerder in een ziekenhuis of soortgelrjke instelling, dan in een gewoon gezin. Natuurlijk heeit de politie een nauwkeurig onderzoek ingesteld langs de geheele lijn van den Zuiderspoorweg, v. elke bereden is door den trein, waarin de beenen zjjn gevonden. Men heeht groote beteekenis aan het vinden van zwachtels en watten in een spoorweg- coupS op een zij spoor te Hounslow Maandag- ochtend in de vroegte. De poetser, die zwach- teis en watten had gevonaen, had ze wegge- worpen, doch men is er in geslaagd ze weer op te spoien. De chef van het station Hounslow heeft meegedeeld, dat Maandag zijn aandacht was getroffen door drie mannen, die in de wacht- kamer met elkaar zaten te praten en waar van een vuurrood haar had. Toen de bewuste trein naar Waterloo binnenreed, begaf de roodharige zich in een coupd. De beide an deren bleven op het station achter. De chef had niet gezien of de vertrekkende man een pak bij zich had. •Natuurlijk gaat de politie ook na, of er verband bestaat tusschen de ontdekking van deze mansbeenen en het vinden van de beenen en de rump van een viouwelijk in de bagage- depots te Brighton en Londen eenige maanaen geieden. De trein van Hounslow naar Water loo stcpt o.a. te Brentford en, en naar men zich zal herinneren, was in een van de kof- fers, waaiin de deelen van het vrouwenljjk gevonden zijn, ook een stuk bruin papier ge vonden, van een grooter stuk afgescheurd, waarop nog de uicgang ford te lezen was. Men heeft van dien z.g. koffermoord No. 1 een man verdacht, die te Dartford in den trein was gestapt en vandaar met een boemeltrein naar London-Bridge was gegaan. Ook de man of de menscihen, die de thans gevonden beenen in de spoorwegcoupe hebben achter gelaten, hebben gebruik gemaakt van een boemeltrein, die aan ongeveer 20 stations stopte. Dat maakt natuurljjk het onderzoek naar zijn of hun gangen des te moeilijker. Ook inzake koffermisdrijf Nr. 1 gelooft men met meer can edn dader te doen te hebben. De pol'ltie vraagt zich af, of men sams bang is I geweest, dat 6en van de medepldchtigen van ait misdrijf zou gaan spreken en men hem daarom van kant heett gemaakt. DE TRAGISCHE DOOD VAN DE MEISJES DC BOIS. Zooals reeds gemeld is, heeft de lijkschou- wersjury van Zuid en West-Essex uitgemaakt. dat de meisjes du Bois zich in een aanval van verstandsvefbijstering van het leven beroofd hebben. De lijkschouwer 'heeft de twee brie- ven voorgelezen, geadresseerd aan den beer en mevromV d'u Bois; In dezfe brieven geven de meisjes inderdaad te kennen, dat het on- geluk van het Engslsche legervliegtuig op Sicilie en de dood van de. luitenants Forbes en Beatty haar tot haar wanhoapsdaad gedreven hebben. Met name de liefde van de jongste voor luitenant Forbes is aanleidiriig geweest tot de daad. Zooals bij bet verhoor van den vader bleek, had de jongste een grooten in- vloed op haar zuster en was zij een beetje overgevoelig. In de brieven is dan ook alleen sprake van haar liefde voor Charles (Forbes). Beide brieven zijn door beide meisjes samen geschreven, d.w.z. begonnen door de oudste en voortgezet door de jongste. Deze schrijft dan aan haar vader: „Charle3 was verloofd met een ander meisje, maar zou zijn verloving ver- breken en wij zouden waarschijnlijk van den zomer getrouwd zijn. Er zal nooit een ander voor mij bestaan." In den brief aan haar moe- der schrjjven de meisjes, dat zij naar de kerk St. Martin-in-the-Fields zijn geweest om een bidstond voor Charles en Patrick bij te wonen. Hoewel de beide meisjes niet waren aange- nomen, stond men haar toe de communie te genieten en gaf men haar absolutie van haar zonden. „De tekst was de parabel van de werk- lieden in den wijngaard. Wij hebben slechts een enkei uur gewerkt, maar zullen ons loon deelachtig worden". Verder verzoeken zij de rest van hun banksaldo, zoo het niet aan haar vader behoort, te schenken aan de weduwen van leden van de Kon. Luehtmacht. Beide brieven getuigen van groote liefde voor de ouders. De jury, zooals gezegd, sprak zich uit voor zelfmoord in een aanval van verstandsverbijs- tering. De voorzitter zei, dat de jury haar deehieming wenschte te betuigen met de ouders en ook uiting wilde geven aan haar medegevoel voor den vlieger. Zij bewonderden zijn onverschrokkenheid in het bewaren van zijn koelbloedigheid in een hoogst moeilijken toestand. De lijkschouwer zeide hierop, dat hij nog een ding moest zeggen en wel, dat hij hoopte, dat dit geen nieuw middel tot zelfmoord zou worden. Ware dit zoo, dan zou het eenige middel er tegen zijn, de verplichting, dat er in iader toestel een wacht zou zijn, om op passagiers te letten. Men weet, hoe zulke din- gen prikkelen tot navolging. Majoor Cooper, de inspecteur van ongeluk- ken van het ministerie van luchtvaart, zeide hierop, dat het plaatsen van een bediende in dergelijke toestellen voor 6 passagiers, ten gevolge zou hebben, dat de passageprijzen verhoogd moeten worden, terwijl bovendien de nuttige last zou verminderen. Dat zou voor de ondememers een leelijk ding zijn. De lijkschouwer antwoordde hierop, dat het inderdaad een moeilijk geval is. Hetzelfde geldt immers in meerdere of mindere mate ook voor een spocrwegeaupe, waarin de pas sagiers zalf de deur kunnen openen, om er uit te springen. DROEF EINDE VAN EEN KEGELPARTIJ. In het kleine dorp Dhron bij Neumagen aan de Moezel is een kegelbiaan, die dicht aan een bergwand was gebouwd, voor een deel onder neerstortende steen- en aaromas- sa s begraven. Er bevonden zich ih het ge- bouwtje acht kegelaais, waarvan er vijf zijn gedocd; de drie anderen werden ernstig ge- wond. Vermoeflelijk zijn de aardmassa's los- geraakt als gevolg van den sterken neerslag van de laatste dagen. Onmiddeilijk na het be kend wo: den vain het ongeluk snelden Roode Kruis-colonne's, vrijwillige jjrandweer en S. A.-l.eden naar de plaats van de ramp om bijstand te verleenen. GRIEP BREIDT ZICH IN BELGI6 UIT. In Belgie blrjft de griep nog steeds toe- neoien. Byzonde:e ernstig schijnt zij vooral in het Waalsche gedeelte van het land te woe- den. Te Gendron zijn alle scholen gesloten. Ook te Meux verwaoht men voor heden een dergelijken maatregel, daar de helft van het onderwijzend personeel door de griep is aan- getast en meer dan 40 pet. der schoolkinde- ren eveneens ziek is. Bijna in ieder gezin heeft men 6en of meer zieken. Te Meux heeft men ook een geval van typhus vastgesteld. Uit tal van andere plaat sen in het land komen eveneens berichten van een uitbreiding van epidemie. Ook In Frankrjjk. iDe griep-epidemie in Frankrij'k eischt voort- durend nieuwe slaohtoffeis. Uit het gamizoen Bar-le-Duc wordt een nieuw geval met doo- delijken afloop gemeld, uit Rouaan twee nieuwe gevallen.. Te Stenay liggen 500 man van het gami zoen aldaar in het hospitaal. De burgerbevolking van Quimper moet bij- zonder zwaar getroffen zijn. Hier moeten vele gevallen met doodelijken afloop zijn voor- geivallen. RUWIIEID BIJ HET VOETBALSPEL. Tjjdens de voetbalwedstrjjden van Zondag zjjn te Weenen weer verschillende ineidenten en voorbeelden van ruw spel voorgekomen. Tijdens een voetbalwedstrijd in het Piater gingen de spelers der beide elftallen en hun aanhangers uit het publiek, elkaar te lijf, waarbij ook van messen gebruik werd ge maakt. Een speler moest ernstig gewond naar het ziekenhuis worden gebracht. Bij een anderen wedstrjjd werd zoo ruw ge- speeld, dat de eerste hulp bij ongelukkenpost vijf personen moest behandelen. Bij de ove- jige voetbalwedstr\jden van den dag werden nog vier personen vrij ernstig gewond. In tc'taal moesten zes spelers in den loop van den dag naar het ziekenhuis worden vervoerd. ONVOORDEELIGE KLANTEN. Bij den juwelier R. aan de Hoofdstraat te Hillegom vervoegden zich een heer en een dame, die het voornemen te kennen gaven enkele sieracen te wlllen koopen. Zij lieten zich allerlel fraais toonen, doch het eind van het liedje was, dat geen keus kon worden ge maakt. Onder het aanbieden van veront- schuldigingen vertrok het tweetal weer per twoseater. Toen de heer R. echter zijn voorraad con- troleerde, merkte hij, volgens de Tel, tot zijn ontsteltenis, dat drie kostbare ringen verdwe nen waren. Onmiddeilijk werd de politie van het geval in kennis gesteld, doch de „klanten" waren natuurlijk spoorlcos verdwenen. Gelukkig kon de heer R. nog een signal e- ment van het tweetal opgeven. De politie doet jjverig nasporingen. BEMANNING VAN EEN LICHTSCHIP NA TWAALF DAGEN AFGELOST. Tengevolge van de hevige stormen van de afgeloopen veertien dagen kon de bemanning van vier liohtschepen aan de Iersche kust niet afgelost worden. Twaalf dagen te laat konden de mannen tenslotte te Rosslare aan land worden gebraoht. In totaal hadden zij 26 dagen op het liohtschip gezeten zonder ver- binding met de buitenwereid. De levensmid- delen en de voorraad zoet water waren zoo schaarsch geworden, dat zij gerantsoeneerd moesten worden. Het aflossen van de beman ning ging met groote moeilijkheden gepaard en bleef gevaarljjk, aangezien er nog zeer hooge zeeen stonden. TWEE PRINSESSEN GEWOND BIJ EEN AUTO-ONGELUK. Prinses Ileana van Roemenig, de gemalin van aartshertog Anton van Habsburg en prin ses Irene van Griekenland zijn licht gewond bij een botsing tusschen de auto, waarin de vorsteljjke personen waren gezeten, en een andere auto op een straatweg in de bergen tusschen Padua en Rovigo. De beide prinses- sen zijn naar een ziekenhuis vervoerd. VIJF KINDER EN" LEVTEND VERBRAND. Een tragisch ongeluk wordt uit Saint Quen- tin gemeld: Vijf kinderen,'in den leeftjjd van 7 maanden tot 4 jaar, zijn daar in de vlam- •men omgekomen. De ongelukkige moeder der vijf kinderen werd levensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis vervoerd. De brand brak uit in de houten barak, waarin het gezin, dat uit tien leden bestaat gehuisvest was. In en kele oogenblikken was het huis 66n vlam- menizee. De moeder probeerde nog haar kin deren te redden, doch geraakte, geheel met brandwonden overdekt, buiten bewustzijn. De lichtgebouwde barak brandde volkomen af. De overige leden van het gezin waren bij het uitbreken van den brand niet in de woning aanwezig. LAWAAJBESTRIJDING EN BRUSSEL. Te Brussel is 'men thans voornemens, het straatrumoer krachtig te bestrijden. De auto- mobilisten mogen tusschen middemacht en zonsopgang slechts in het uiterste geval van de claxons gebruik maken. In normale ge vallen moet het geluad worden vervangen door knipperen met de koplampen. Ook an dere lawaai-veroorzakers, zooals luidsprekers en luidruchtige melkverters, zullen aan be- perkende bepalingen worden onderworpen. AUTO OMGEVALLEN. EJen autobus uit Stuttgart, welke een ge- zelschap skiers naar Zwitserland vervoerde Is, doordat de chauffeur de macht over zijn stuur verloor, voor het raadhuis van Wallwie- san omgevallen. Talrijke inzlttenden werden gekwetst, van wie negen ernstig. DE TRAGISOHE DOOD VAN DE MEISJES DU BOIS. De lijkschouwer heeft Maandagochtend uit- spraak gedaan inzake den tragischen dood van de doohters van den Amerikaanschen consul-generaal te Napels, die verleden week boven Upminster uit een vliegtuig zijn ge sprongen. Volgens deze uitspraak hebben zij zelfmoord gepleegd In een aanval van ver- standsverbijsterinig. EEN STEWARD IN ELK VLIEGTUIG? In verband met den sprong van de gezusters Du Bois uit een vliegtuig, heeft het conser- vatieve Lagerhuislid Goldie medegedeeld, dat hij den minister van Verkeerswezen zal vra gen of deze, ten einde de veiligheid van per sonen, die per vliegtuig reizen, te waarbor- gen, maatregelen wil treffen in dien zin, dat elk vl.egtuig een steward aan boord moet hebben. VERSTEKELING. Zondagmiddag is met het Engelsche stoom- schip Black Gull in de Rotterdamsche haven aangekomen de 22-jarige Poolsche arbeider L. K., die afkomstig is uit Warschau. De man, die een tijd in Antwerpen had gewerkt, was daar werkloos geworden. H(j is toen in de Scheldestad aan boord van de Black Hawk geslopen, die op weg was naar Amerika, om daar werk te gaan zoeken. Reeds in het Kanaal werd de man ontdekt. Hij is toen overgegeven aan die Black Gull, die op weg was naar Rotterdam. De Pool is thans aan den Vreemdelingendienst overgegeven, die hem naar Antwerpen of naar zijn vaderland terug zal zenden. (Buiten verantwoordel(jkheid der Redactie.t MOORD IN DE GEVANGENIS. Zondagmorgen hebben- in de gevangenis te Uurustadt in Hongarije, terwijl de bewaker naar de kerk was, twee arrestanten een per soon, die in voorloopige hechtenis zat, over- vallen. Zij sloegen hem den schedel in en vluchtten vervolgens over de gevamgenis- muur. Zij ontkwamen in de richting van de Poolsche grens. Ondeizoek heeft uitgewezen, dat zij er in geslaagd zijn de grens te passee- ren. De Poclsche politie zat het onderzoek naar de vluchtelingen voort. EEN AFSCHUWELIJKE ONTDEKKING. Een afschuwelijke ontdekking is in het bu reau van gevonden voorwerpen van een Lon- j densch station gedaan. Er is daar een pakket afgegeven, dat kort tevoren in een trein uit Kingston bij Londen was gevonden. In het pakket bevonden zich de beenen van een man, Men gelooft dat de ledematen pas eenige uren tevoren van het;. lichaam waren gescheiden. f De spcorwagen, jyaarin het packet is gevon- den, is door de politie in beslag genomen. Hoek, 28 Fetoruari 1935. Mijn'heer de Redacteur. Beleefd verzoek ik een plaatsje in Uw blad naar aanleiding van de bewering van den heer Van Petegem, als zou hij altijd bij hem aan huis de bestuursvergaderingen hebben gehou- den. De heer Van Petegem moet met deze bewering niet aankomen, want gedurende de 2 jaar, die ik als bestuurslid van ,,Ons Belang" de vergadejtng heeft bijgewoond, is er niet 6 6nmaal aan huis bij den heer Van Pete gem vergadeid, maar altijd in het gemeente- huis in het ontvangerskantoor of ook wel een keer op de raadzaal. Voor mijn part mag het bestuur van „Ons Belang" daar vergaderen zooveel ze zelf wil. Ik hab dat alleen naar voren gebracht, candat er een aanval gedaan werd op de andere vereenigingen, die het recht gekregen hebben, en ook moeten behou- den, om op de gemeentezaal te vergaderen. Dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, J AC. DEN HAMER. SAS VAN GENT. Gelboorten. 21 Fetor. Johny, z. van Johan Cornells Vermast en van Maria Louisa Ran- schaert. SAS VAN GENT. Van 21 tot en met 27 Februari hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. Th. M. Heeffer, monteur, van Gent. A. P. F. de Graeve, dienstbode, van Ter Neuzen. •H. C. van Hoecke en gezin, fatorleksartoei- der, van Westdorpe. P. Jeras en gezin, kommies R. D. B., van Hulst. Vertrokken: H. M. Bergmans en gezin, zonder beroep, naar Bergen op Zoom. A. M. Schaut, zonder beroep, naar Selzaete. Vragen, deze rubriek betreffend*, kunnen door onze abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. ZIEKTEBESTRIJDING DOOR ANDERB V OEDERIN GSMETH ODEN In een vorig artikel wees ik op de waarde van legwedstrjjden in verband met een der voornaamste probletmen van den tegenwoordi- gen tijd voor de pluimveehouderjj n.l. met het oog op de toenemende sterfte. De Engelschen behandelen dit onderwerp serieus en geven een overzicht van de sterfteooxzaken, in No derland hoort men weinig over de sterfte- cijfers en nog minder over de sterfteoorzaken Dit heeft zijn v66r en zjjn tegen, doch ik vrees dat de nadeelen van dit systeem veel grooter zullen zjjn dan de voordeelen. Zoo heb ik a) herhaalde malen van pluimveehou- ders de vraag gekregen of het waar is dat de Barnevelders en de Welsummers zoo sterk gedegenereerd zijn en de sterfte daaronder zoo boog is. Het is moeilijk daarop een juist ant woord te geven en de onzekerheid maakt dat er dan allerlei overdreven verhalen in omloop komen. Omtrent de Welsummers is nu een verslag over den legwedstrijd in 19331934, gehouden te Beekbergen, versehenen en dit verslag ziet er niet fraai uit. Van de 70 die- ren zijn er niet minder dan 20 gestorven, dat is dus 28.6 pet. Zoo'n cjjfer is verschrikkelijk en beteekent den ondergang van elk bedrijf als men daarbjj nagaat dat het jonge hennen betreft die op de best bekende manier behane deld worden. In een overmaat van productie kan het hier ook niet liggen, want het gemid delde aantal eieren per hen bedroeg maar 153.5 ei, waarvan het gemiddeld gewicht 65,7 gram bedroeg. In totaal was het gemiddelde per hen aan gelegde eieren dus 10,068 K.G Neemt men nu een goede leghorn hen die 180 eieren legt van 58 gram dan legt deze een grooter gewicht aan eieren, die waarschijnlijk ook meer opbrengen, terwijl de sterfte onder Wit Leghorns op de meeste legwedstrijden lang zoo hoog niet is bjj een gemiddelde van 180 eieren. Maar men moet de zaak ook van een anderen kant bekijken en eens zien of de kippen dan wel de fokkers de schuld hebben. Als we de sterfte in de boomen nagaan blijkt dat er drie boomen geen sterfte hadden, vjjf tcomen 66n kip (dus 20 pet.), drie toomen 2 kippen (dus 40 pet.) en drie toomen 3 kippen (dus 60 pet.). De drie toomen zonder sterfte legden gemiddeld 130, 190 en 149 eieren efi legden resp. 8,351, 14,955 en 10,155 K.G. eieren. De 2e en 3e toom zijn dus goede die- ren en de 2e zelfs uitstekende dieren. In deze toom bevinden zich ook de kippen die no. L 4 en 7 van den geheelen wedstrijd gehaald hebben en no. 1 legde 236 eieren van een ge middeld gewicht van 68.7 gram. Dit Is dus wel een prachtdier. t De vraag doet zich dus nu voor: „Waaraan zijn de kippen gestorven in de andere toomeu en welke fokmethoden houden de verschillen de fokkers er op na? Fokken zij van jonge Of van oude dieren, hoe is hun voedermethode, enz. enz. Kjjk, als dergelijke vragen nage- gaan worden dan krijgt een dergelijke wecb strfjd waarde. Mijns inziens moet men ter- dege rekenschap houden met de fokkers al- vorens men de dieren zelf de schuld geeft. ,T' Ik sprak daar juist over de voeding in ver band met de toenemende sterfte en dat brengt me weer op een ander punt. In verschillende landen vraagt men zich af of de voedermetho de wel deugt, afgezien van de voedersamen- stelling. Over de voedersamenstelling wil ik het nu niet hebben, als deze niet deugt, ligt het voor de hand, dat de dieren ziek worden Maar uu de voedermethode. Laten we aan nemen dat een kip in leg zoo ongeveer 106 gram droog voer per dag eet en dat dit, zoo als dit tegenwoordig het geval is, verdeeld wordt in 50 gram graanvoer en 50 gram meel- voer. Nu is dat meelvoer veel eiwitrijker dan het graanvoer, sommige meelvoeren bevatten tot 30 pet., doch laten we aannemen dat het meelvoer 10 pet. vischirieel en 10 pet. dier- meel bevat. Doordat de kip nu veel meel te eten krjjgt zullen haar ingawanden heel an- ders werken dan wanneer zjj haar voer in natuurlijken vorm krjjgt als graan, sappig groen, insecten, wormen, enz. Daarop Is nu een nieuwe theorie gebaseerd welke weer terug wil tot den meer natuurlijken vorm van voedsel en fokkers van naam, die deze metho- de gedurende de laatste jaren boepasten, zijn daarover ook zeer content. Zooals ik zeide, groen, wormen, insecten en dergelijke voeder- stoffen zijn vochtig, sappig en wormen en in secten zjjn feiteljjk geconcentreerd eiwitvoer Welnu, men geeft nu bjj de nieuwe voeder methode alleen de eiwitbronnen als meel en het graan weer aUemaal als geheel graan. zooals dat bjj de boerenkippen vroeger op de boerenerven ook het geval was. Bij ons voor- beeld zou men dan b.v. per kip per dag 80 gram graanvoer geven en een meelmengsel van 50 pet. vischmeel en 50 pet. diermeel, rul aangemaakt ongeveer 20 gram per kip per dag. Om deze beide laatste producten beter rul aan te kunnen maken worden ze met een weinig meel vermengd. Deze nieuwe methode breekt dus geheel met de methode die tot nu toe gebruikeljjk geworden is en laat aan de kippenmaag en de sapipen van het spijsver teringskanaal weer over wat thans in de meelmolens geschiedt. Zou deze methode er ingaan dan zou zjj een totale ommekeer bren- gen in de tegenwoordige toestanden, want een der voordeelen van het tegenwoordig sys teem is juist dat daardoor graanafvalproduc- ten dienstbaar gemaakt kunnen worden voor kippenvoer. De nieuwe methode neemt het graan in origineelen vorm en schakelt de mo- lens weer uit. Een voordeel is dat de vertorui- ker het voer dan weer veel beter beoordeeleh kan, daar granen zich beter laten beoordeelen dan meel. Zoowel in Duitschland als in Frankrjjk, waar ik deze week de groote international^ tentoonstelling te Parijs bezocht, ziet men al op verschillende stands van voederfirma's graanvoer vermengd met gedroogde vischjes Deze vischjes zijn ongeveer 3 a 5 c.M. lang en komen meestal uit Engelsch-Indie. Hier wordt dus ook het vischmeel zelf al uitgeschakeld eia menschen die ik ef over sprak waren A zeeir content over. Hoe deze nieuwe voederings- methodes zullen verlocpen valt niet te zeggen. Zeker is wel dat er in verschillende landen meer en meer aandacht aan besteed wordt en dat juist de verhoogde 6terfte de menschen aan het zoeken gebracht heeft of er in de wjjze van voedering niet wat verbeterd zou kunnen worden. Het prlncipe van alleen het hoogst noodige in meelvoer te verwerken en de rest in graanvoer te verstrekken is al ver schillende jaren gepropagandeerd door som- migen uit zuinigheid, daar de boer meestal het graan zelf wel had en alleen vischmeel, dier meel, levertraan, enz. moest koopen. Deze ge- dachte van zgn. ,,voederkemen" vindt dus in de nieuwe voederingsric'hting ook weer steun,. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 4