Burgerlijken Stand LOOP DER BEVOLKING. 35jjn, indien als stemlokaal een localiteit werd aaagewezo;: die gelykvloersch ligt, daar had- den veel menschen plezier van. Het is thans voor ouden van dagen en gebrekkigen een heele klimpartij en spreker is ervan overtuigd, dat, indien een lokaal gelykvloersch, b.v. een der schoollokalen, voor dien dag beschikbaar gesteld kon worden, het voor die menschen voor het uitbrengen van hun stem een heel verschil zou maken. Hi) wil dezen wenk aan den Taad in overweging geven, en hoopt, dat een verandering ten goede, voomanaelijk voor de gebrekkigen zal kunnen plaats hebben. De VOORZITTER menkt op, dat de voorge- stelde verordening eigenlijk niet in Burge meester en Wethouders is behandeld, zoodat hierover ook nog geen discussie is gevoerd. De heer DE FEIJTER bevestigt, dat deze aangelegehheid in Burgemeester en Wethou ders niet besproken is. Het idee van den heer Bakker is reeds enkele malen naar voren ge- bracht, en is de wenscheltjkheid besproken voor de verkiezingen de beschikking te hebben over een localiteit die gelijkvloersch lag. Hy stemt toe, dat het voor sommige menschen een heele toer is, thans hun stemplicht te gaan uitoefenen. Er zijn menschen die niet graag geholpen willen worden, en er prijs op stellen, zelf dien gang te doen, hoewel het voor lien moeilijkheden oplevert. Het is ook niet zoo, dat hij die menschen niet wil tegemoetkomen. Zooals hij reeds heeft gezegd, is deze zaak reeds meer ter sprake gebracht, doch telkens weer afgesteld, omdat er op dat moment geen verkiezingen voor de deur stonden. Spreker voelt persoonlijk veel voor het idee van den heer Bakker. De heer A. DEES kan zich bij de woorden van den heer Bakker aansluiten. Hij voelt er ook voor, een lokaal der openbare school voor dit doel ter beschikking te stellen. Naar zijn meening zuUen de kosten van het m orde maken niet zoo hoog loopen. De VOORZITTER meent, dat dat met zoo- veel moeite zal kosten. De heer BUIJZE kan ook medegaan met het idee van den heer Bakker. Indien de be- staande toestand bestendlgd zou worden, wordt het voor vele menschen een moeilijken gaDe' heer VAN HOEVE bevestigt, dat het inderdaad waar is, dat het thans voor ouden van dagen moeilrjk is, ter stembus te gaan. Ontegenzeggelijk is echter ook, dat er men schen zrjn die graag klagen. Liefst wees spreker voor stembureau geen school aan. Indien een schoollokaal aange- wezen wordt, is men verplicht, de kinderen een dag vrij te geven. Wat betreft stemlokaal III, dat loopt best „j„„ Dit stemlokaal is gevestigd in een Zond g- school, en daar heeft dus niemand verlet van. Nu had sprekier gedacht, dat ook de moge- lijkheid zou bestaan, stembureau I zittmg e doen houden in de bewaarschool. Het is ten atotte niet zoo erg, die kleuters een dag vnjaf te seven en in zooverre was dan aan klachten tesemoet gekomen. Het is niet mogelijk, een hissing uit te stellen tot een volgende ver gadering! daar 17 April a.s. reeds een stem ming gehouden wordt. Indien men dus gaat verhuilen, moet nu de beslissing genomen worden. De openbare school heeft twee lngan- sen en zou daar ook nog van de trap gebruik gemaakt moeten worden. Bovendien zou dim het onderwijs een dag moeten stilliggen. komt hem dan ook het meest gewenscht voor, een localiteit als de bewaarschool voor stem lokaal aan te wijzen De heer BAKKER deelt mede, hierover ook te hebben gedacht. Ook had hij het oog ge vestigd op een ander lokaal, de barak van het comit6 voor werkloozenzorg. De heer HAMELINKDie is dan al afge- ^D^heer D. DEES is van meening, dat het bet beste is voor de menschen eenjakaal ge lijkvloersch aan te wijzen. Hem zyn ook klachten bekemd van menschen die onxnogelijk vrynden gaan stemmen De heer HAAK kan dit onderschrrjven. Niet dat hem klachten zijn ter oore gekomen. Da ev-beurt bij hem uiteraard met. Hi) kan onder- scbrijven dat er voor sommige menschen be- zwaren aan de raadzaal zijn verbonden en acht ook dat een geschikte localiteit gelijkvloersch plaats is, die als stemlokaal kan wor- de^hee76ZHAMELINK merkt op, dat dan stemlokaal II het eenige stemlokaal een school is gevestigd, en waarvoor dus het onderwijs moet stilliggen Naar zijn meening is hiervoor ook een op- lossing te vinden, door namelijk aan te wijzen het lokaal der zondagsschool. dat gevestigd i- in de voormalige poldersche school, de vroe- ,rere openbare school. Dan blijft de Ch School te Reuzenhoek ook intact. De heer HAAK wist niet juist hoe de toe stand danr was. In ieder geval wordt dit een algeheele verandering, doch ledere verandering is geen vertbetering. De heer D. DEES deelt mede, met het voor stel van den beer Hamelink ook accoord te Het is daai een centrum naar zijn meening is het daar een geschikte ge- legenheid. ,De heer VAN HOEVE deelt mede, dat wegens gehrek aan een geschikte plaats deze localiteit is aangewezen. Het is jurat dat het door den heer Hamelink voorgestelde lokaal in het centrum is gelegen. Doch Reuzenhoe is ook een centrum. Zaamslag-Veer stemt tegenwoordig ook in II, dus wat centrum e- treft is de „polder" goed. De heer Maas is dankbaar. dat Othene te Othene kan blijven stemmen, doch hij moet niet vergeten, dat eeheel Spui ook aldaar stemmen moet. Het was hieivoor ook gewenscht mdien een gele- eenheid kon gevonden worden, waarbij een stemlokaal meer in het midden gevonden kon worden. Indien de menschen van Spui de redenee ring van den heer Maas gin gen vo zouden die ook kunnen zeggen, hever fin stemlokaal te Spui te willen hebben, en de menschen van Othene naar Spui te laten komen. Doch in het midden ligt niets dat voor het doel eenigszins geschikt is, en in dit opzicht heeft Othene de oudste bneven. De heer HAAK is van meening, dat er veel voor te zeggen is het stemlokaal voor II in den polder te vestigen. Wat het zwaarst is, moet het zwaarste wegen. Oyer het alge- meen is deze zaak met gemakkelijk te regelen. Dat Spui te Othene stemt, komt hem niet bezwaarlyk voor, de afstand is niet zoo groot. Niet ieder gehucht kan tenslotte een stem lokaal heibben. Wei is er iets voor te zeggen, de menschen uit de Groenstraat in het dorp te laten stemmenDit is maar een klein hoopje, die zitten bovendien vlak tegen het dorp aan, en was het dan ook beter, deze in het dorp te doen stemmen. Hij gelooft ook, dat de beste oplossing zal -zijn, het door den heer Hamelink genoemde lokaal voor stembureau II aan te wijzen. De VOORZITTER vraagt, of de leden er- mede accoord gaan, dat deze materie aan Burgemeester en Wethouders wordt overge- laten om hierover nader te beraadslagen en te besluiten. De SECRETARIS merkt op, dat de raad besluit, waar de stemlokalen gevestigd moe ten worden. De VOORZITTER vraagt den leden, of deze ermede accoord gaan voor stembureau I de bewaarschool op het dorp aan te wijze n Indien deze eventueel niet beschikbaar kan gesteld worden, zal een lokaal der openbare school op het dorp aangewezen worden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De heer VAN HOEVE deelt mede, dat dit voorbehoud gemaakt moet worden, daar uiteraard geen bespreking, en ook geen on- derzoek heeft kunnen plaats hebben. Hfl vraagt den heer Hamelink of in het door hem aanbevolen lokaal verwarming is aangebracht. De heer HAMELINK bevestigt, dat dit het geval is. De heer VAN HOEVE vraagt verder, wie er zeggenschap over de bedoelde localiteit heeft. De heer HAMELINK deelt mede, dat de zeggenschap hierover berust bij de zondags- schoolvereeniging. Deze heeft de localiteit voor een jaar gehuurd en heeft dus ook zeg genschap erover. Het voorstel van den heer Hamelink, om als stembureau voor stemdistrict II aan te wijzen een lokaal der voormalige Poldersche school" wordt in stemming gebracht en aan- genomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Wisse, Buijze, Maas, Haak, Hamelink, D. Dees en Van Hoeve; tegen stemmen de heeren IKoopman, Bakker, A. Dees en De Fester. De heer DE FEUTER vraagt den heer Hamelink, of het lokaal in goeden toestand is. Hij heeft daar al eens meer gezeten, en toen waren er enkele ruiten kapot, en trok het zoodanig, dat het er niet uit te houden was. Ook wenscht hij te weten of er ver warming aanwezig is. Het kan in April nog danig koud zijn. De heer HAMELINK kan verzekeren, dat het lokaal in orde is. Het lokaal waar de heer De Feijter op doelt was een ander dan hetgeen thans gebruikt wordt. De heer BAKKER dankt den raad voor het gevolg dat hij aan zijn voorstel heeft gegeven. Hij is van meening dat velen over dit besluit tevreden zullen zijn. 9. Benoeming onderwijzeres aan de open- bare lagere dorpsschool. Naar aanleiding van het aan mej. N. S. Risseeuw met ingang van 15 Februari a.s. op haar verzoek verleend eervol ontslag, noodi- gen Burgemeester en Wethouders den raad uit eene benoeming te doen uit de navolgende in overleg met den Inspeteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Goes opgemaakte voordracht 1. Mej. J. J. A. Smallegange te Nieuwer- kerk; 2. mej. G. J. M. de Hullu te Goes en 3. taiej. M. C. de Hondt te Scherpenisse. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders mej. Smallegange heb ben laten komen om proefles te geven, en deze is uitstekend bevallen. Hij is van meening, dat deze kracht goed voor het onderwijs zijn zal. De heer HAAK verzoekt den Voorzitter mede te deelen, of Burgemeester en Wethou ders slechts 1 onderwijzeres proefles hebben laten geven. De VOORZITTER antwoordt bevestigend. Omtrent de twee andere onderwyzeressen waren de inlichtingen niet zoo schitterend. Daarom hebben Burgemeester en Wethouders gemeend, in verband met de noodige zuinig- lieid, slechts 1 onderwijzeres te laten komen. Uitgebracht worden 11 stemmen. Hiervan verkrijgt mej. J. J. A. Smallegange te Nieu- werkerk 11 stemmen, zoodat deze met alge meene stemmen is benoemd. De heer VAN HOEVE: Wat is de raad eensgezind! 10. Verkoop voormalige lagere school en onderwijzerswoning te Othene. Burgemeester en Wethouders deelen mede: Het besluit van 17 September 1934 no. 6, tot verkoop van opgemelde gebouwen aan F. Romeijnsen, timmerman, wonende te Ter Neu- zen, voor de somma van f 3100 werd goedge- keurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van 25 September 1934 onder no. 65 lste afd. Herhaaldelijk hebben wij daama Romeijnsen voomoemd uitgenoodigd zijn kooppenningen te komen bstalen, helaas heeft hij daaraan niet voldaan, terwijl ons bij onderzoek gebleken is dat de koopsom niet is te verhalen. Op 29 Januari d.a.v. is daarop door ons andermaal tot openbaren verkoop bij opbod overgegaan en is thans hoogste bieder gewor- den J. W. de Putter voor de som van twee duizend vijf honderd gulden. Wij stellen U voor voor dit bedrag een en ander aan J. W. de Putter te verkoopen en in te trekken het besluit van 17 September 1.1. Intusschen deelen wij Uwe vergadering mede niet stil te zullen zitten ten opzichte van verschil in prijs tusschen den laatstelijk plaats gehad hebbenden verkoop en den eersten ver koop n.l. j 600. De VOORZITTER deelt mede, dat het prae- advies van Burgemeester en Wethouders niet geheel juist is. Bij publieke verkoop is door J. W. de Putter geboden 2400, terwijl nadien Burgemeester en Wethouders gevraagd heb ben of hij voor f 2500 de gebouwen zou willen aanvaarden. De heer D. DEES deelt mede, den indruk te hebben, dat dit geen zaak is die geschikt is voor behandeling in openbare vergadering. De VOORZITTER schorst de vergadering, welke overgaat in een zitting met gesloten deuren. Na heropening deelt de VOORZITTER mede, dat Burgemeester en Wethouders voorstellen de gebouwen der voormalige openbare school te Othene te verkoopen aan J. W. de Putter voor de som van f 2500. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 11. Behandeling gemeentebegrooting dienst 1935. Ter uitvoering van de wet van 22 Decembei 1933 S 715 betreffende steun aan noodlijdende gemeenten en maatregelen ter voorkoming van noodlijdendheld, berichten wij U dat de door ons aan Gedeputeerde Staten ingezonden ontweTp begrooting dienst 1935 is terug- ontvangen met bet navolgende schrijven: Het onderzoek van de onwerp-begrooting voor 1935 geeft ons geen aanleiding aan te dringen op het nemen van bijzondere maat regelen Slechts doen wij U opmerken, dat de hoogte van den belastingdruk een spoorslag moet zijn om te komen tot een verlaging van het uitgaveapeil. Ter bevordering van een vlottere bebanae- llng van de begrooting verzoeken wij U echter met de volgende opmerkingen rekening te wil len houden. Volgn. 1. Het batig slot van den dienst van 1931 is als gevolg van een gewijzlgde vast- stelling van de rekening van dat jaar f 57 te hoog in den dienst van 1933 verantwoord. Daar mitsdien ook de rekening over 1933 ge- wijzigd zal mo:-.ten worden vastgesteld is de raming onder dit volgnummer derhalve ver- moedelijk /57 te hoog berekend. Volgn. 28. Blijkens de ter Griffie ingezon den jaarwedde berekeningen bedraagt de jaar- wedde van den ambtenaar, belast met de huweltjksvoltrekkingen, met inbegrip van een persoonlijike toelage, over 1935 42. De raming is derhalve f 13 te laag berekend. Bladzijde 32. Een raming wegens ingehou- den couponbelasting ontbreekt. Volgn. 166. De by drage uit het werkloos- heidssubsidiefonds is te hoog berekend, door- dat by de toepassing van de schaal, behooren- de bij de memorie van toelichting op het Wets- ontwerp betreffende voorzieningen terzake van gemeentelrjke kosten van werkloosheids- zorg bij de uitgaven wegens kosten van steun- uitkeering aan werkloozen ten onrechte ook de bijdrage aan het plaatselyk crisis-comitd ad 226 (volgn. 171) is opgesteld. Mitsdien stellen wij U voor de begrooting dienst 1935 zooals die in het bezit der leden is vast te stellen met de navolgende wyzigingen onder de inkomsten te verminderen de post Hoofdstuk I volgn. 1. Batig slot enz. 57; onder de inkomsten te vermeerderen de post Hoofdstuk IX 2 volgn. 166. Bijdrage enz. 3680; blyft meer 3643 onder de uitgaven te vermeerderen de pos- ten: Hoofdstuk II volgn. 28. Bezoldiging enz. 13; Hoofdstuk IX 2 volgn. 169a. Kosten van werkverschaffing door derden ondemomen /4000; totale vermeerdering /4013; onder de uitgaven te verminderen de post: Hoofdstuk XVI volg.n 221. Onvoorziene uit gaven 390 blijft een vermeerdering der uitgaven van 3623. Opgemerkt wordt, dat in deze wijziging tevens is verwerkt het geraamde bedrag voor handdorschen. Wat de bfemerking betreft dat eene raming wegens ingehouden couponbelasting ontbreekt deelen wij U mede, dat die raming wel is aan gebracht, zie volgn. 42, maar dat abusieveljjk bij het overschrijven van het exemplaar voor de griffie bestemd. deze post niet was inge- vuld. De VOORZITTER vraagt of de leden prys stellen op artikelsgewijze behandeling der begrooting. De heer HAMiELLNK wil omtrent de be grooting wel iets zeggen. De heeren behoe- ven zich niet ongerust te maken dat hij al gemeene beschouwingen zal gaan houden. Toen de begrooting werd aangeboden heeft hij in een vorige vergadering aanmerking ge maakt op de volgorde der nummers, en gezegd, enkele nummers niet te kunnen vinden. Bij onderzoek bleek, dat er een blad mankeerde. Toen echter in dit tekort was voorzien, was een en ander nog niet voor elkaar. Hierover met den wethouder Van Hoeve sprekende, noodigde deze laatste hem uit, de begrootin- gen met elkander te vergelyken en toen bleek, dat de heer Van Hoeve in het bezit was van het blad dat spreker miste. De SECRETARIS vraagt voor dit abuts excuus. De heer HAMELINK merkt op, dat hy dit niet zou gezegd hebben, indien niet de heer D. Dees had verklaard, dat zijn exemplaar in orde was... iDe SECRET ARIS merkt op, dat van de begrooting een gelijk aantal exemplaren in doordruk is gemaakt, zoodat dit in orde moest zijn. De heer HAMELINK heeft hierop maar willen wijzen, opdat hij er niet op aangezien zou worden, dat hij niet in staat zou zijn, een en ander te kunnen constateeren. De VOORZITTER: Dan hebben tenslotte zoowel u als de Secretaris gelijk gehad. De heer D. DEES merkt op, dat er voor de begrooting niet veel belangstelling blijkt te bestaan. Spreker heeft geen opmerkingen, behalve dan omtrent post 149. De hee'r HAAK wil een kleinigheid zeggen naar aanleiding van den wenk die vanuit Mld- delburg is gegeven om te hezuinigen. Spreker is het ermede eens, dat de belas tingdruk in de gemeente zwaar, zeer zwaar is. Hij heeft de begrooting bestudeerd en is het hem voorgekomen, dat het moeilijk is, hier bezuinigingen uit te halen. Spreker heeft twee kleine postjes waaromtrent hy nadere inlichtingen wenscht, doch deze kun nen geen aarde aan den dijk brengen. Hij wenscht alleen ingelicht te worden omtrent enkele posten. Hoofdstuk 1. 28. Bezoldiging ambtenaar van den bur- gelyken stand. 412. 29. Gverige kosten burgerly'ke stand. 70. 30. Bevolkingsregisters en huisnummering. 50. 32. Verzekering tegen brand- en storm- schade. f 31,80. 35. Pensioenen. f 235,60. 36. Pensioensbydragen. 1644,71. 38. Bijdragen voor inkoop van pensioenen. f 13,32. Inkomsten 42. Ingehouden couponbelasting. f 73,85. Uitgaven 43. Couponbelasting. f 73,85. Kosten raadsverslag. f 150. Kosten registratuurtoureau. 50. Kleeding- en rrjwieltoelage gem.-bode. Gratificatien. 75. Kleeding en uitrusting politiedienaars. Kleeding- en rijwieltoelage. /25. Vergoeding woninghuur veldwachter. 44. 45. 46. 20. 47. Subsldie Vereen. Burgemeesters en Secretarissen in Z.-Vlaanderen O.D. f 3,61. Hoofdstuk III. Openbare veiligheid. Inkom s ten 48. Verhaal pensioensbijdragen. 206,13. Uitgaven 49. Belooning inspecteurs, agenten enz. 1500 50. 51. 100. 52. 53. 150. De heer KOOPMAN merkt op, dat dit bedrag f 50 hooger is geraamd. De SECRETARIS licht den heer Koopman in, dat bij de laatste vaststelling der jaar- wedderegeling de jaarwedde van den veld wachter op een lager bedrag is bepaald, ter wijl ingevolge het verlangen van Gedeputeer de Staten de vergoeding voor woninghuur op dit bedrag is bepaald. De heer VAN HOEVE bevestigt dit. 54. Huiavesting rijkspolitie. 5. 55. Dag-, week- en maandbladen en boe- ken. f 5. 56. Reis- en verblijfkosten. 5. 57. Bewaring van gearresteerden. f 10. 58. Reisgeld passanten en overige uitga ven. 25. 59. Geneeskundige behandeling en keuring politie. 25. 60. Toelagen voor politie-diploma's. 25. 61. Onderhoud lantaams en verdere kos ten. f 1500. 62. Kosten verzekering, pensionneering enz. f 395,29. 63. Kosten burgerwacht en bijz. vrijw. landstorm. 125. 64. Subsldie aan de vrijwillige brandweer. f 200. 65. Pensioenen. f 2. Hoofdstuk IV. Volksgezondheid. Den VOORZITTER is hiervan niets be- kend. De heer HAAK vindt het een eigenaardig idee, dat de klokkenluider voor deze bijzon dere gelegenheid nog geld zou moeten ont- vangen. Naar sprekers meening is het werk dat hij moet verrichten, goed betaald. Vorig jaar is het voorgekomen, dat hy enkele malen meer heeft moeten luiden, doch hij blyft erbij dat het goed betaald Is. De VOORZITTER merkt op, dat het hier een buitengewoon geval was. De heer BUIJZE wilde dit vragen, in ver band met het feit, dat ook des Zondags ge- luid wordt. De heer DE FEUTER merkt op, dat de ge meente hiervoor geen vergoeding geeft, doch dat de klokkenluider des Zondags dienst heeft voor de kerk. De heer HAMELINK meent dat deze hier-- over beter had kunnen zwijgen. De heer VAN HOEVE is van meening, dat den heer Buijze halve inlichtingen zijn ver- strekt. De heer BUUZE deelt mede, dat de klok kenluider hem had medegedeeld, dat in de vorengenoemde gevallen voor het luiden wel een vergoeding was gegeven. De heer VAN HOEVE: Doch dan heeft hy u waarschynly'k niet gezegd, hoe de regeling was voor het luiden op Zondag. De VOORZITTER merkt op, dat het des Zondags luiden niet voor rekening der ge meente is. In Ter Neuzen b.v. luidt men des Zondags niet. Daar wordt alleen by brand geluid. De heer BLTIJZE is hierdoor tevreden ge steld. Hem was niet gezegd, dat voor het luiden op Zondag een afzonderlyke regeling getroffen was. Indien het anders was had hi; moeten zeggen, dat in dit geval de man on- rechtmatig bediend was. Nu zal hy zich bij het besluit der vergadering neerleggen. 90. (Kosten begraafpiaats en begravtng. 450. 91. Kosten gemeentereiniging. i 750 92. Kosten verzekering, pensiomneenng enz. 630. Inkomsten 93. Opbrengst verkoop oude materialen Memorie. 94. Verhaal pensioensbydragen 276,30 95. Bydragen van anderen onderhoud wegen en voetpaden. 300. U i t g av en 96. Verzekering tegen brand- en storm- schade. 12,65. 97. Rente geldleeningen. j 1096. 98. Aflossing geldleeningen. 1900. 99. Reis- en verblyfkosten. 9.91 Hoofdstuk VII. Eigendommen, niet voor den openbaren dienst bestemd. Inkomsten Huur van huizen en andere gebouwen Opbrengst van grasverpachttngen. Inkomsten 66. Aandeei batig slot Memorie. Uitgaven 67. Pensioensbydrage keuringsdienst. Vroegere diensten. Inkomsten 1. Batig slot volgens laatste rekening. f 216,09. 2. Achtersstallige inkomsten. Memorie. Uitgaven 2. Achterstalligie inkomsten. Memorie. Hoofdstuk II. Algemeen beheer. Inkomsten 4. Uitkeering gemeentefonds, art. 3, a. 3000. 5. Uitkeering gemeentefonds, art. 3, b. f 12814,97. 6. Secretarieleges en rechten burgeiyke stand. 500. 7. Rechten vuurwapenreglement. 100. Uitgaven 8. Jaarwedde burgemeester. 3400. 9. Jaarwedde wethouders. 380. 10. Jaarwedde secretaris. 3400. 11. Jaarwedde ontvanger. 1380. 12. Presentiegelden raadsleden. 200. 13. Jaarwedd-en ambtenaren secretarie enz. j 1866,67. 14. Schryf- en bureaubehoeften. briefpor- ten enz. 250. 15. Druk- en bindwerk. 525. 16. Onderhouden en schoonhouden gemeen- tehuis. 100. 17. Onderhoud en aankoop meubelen ge- meentehuis. 25. 18. Verliohting en verwarming. .f 250. 19. Staatsblad, boeken enz. j 54,75. De heer HAAK verzoekt inlichtingen hier- omtrent. De SECRETARIS antwoordt, dat indien de heer Haak ziet naar de memorie van toe lichting, hem zal blyken dat het betreft abon- nementen op het Staats- en Provinciaal blad, reehterlyke en administratieve beslissingen en de Gemeentestem, abonnementen dus, die de gemeente moet nemen. De eenige moge- lijkheid zou zijn, het abonnement op de Ge meentestem, dat niet verplicht is, te doen vervallen, doch het is toch ook van belang, dat men kennis neemt van de besluiten en be slissingen welke uitkomen. De heer HAAK constateert, dat dit laat ste abonnement dan toch in het belang der gemeente is, en kan daarmede genoegen nemen. De heer HAMELINK noemt als een der nummers van de posten die hy niet vinden kon, het volgnummer 37. De SECRETARIS antwoordt, dat niemand die op de begrooting zal kunnen vinden. Deze post is n.l. een verzamelpost, die over de ver- schillende hoofdstukken wordt verdeeld. Bij de hoofdstukken in de begrooting nu zyn de afzonderlyke bedragen vermeld, zoodat ver- meHing van post 37 achterwege bleef. 20. Archief. Memorie. Plaatsen advertentien. 30. Reis- en verblyfkosten. 25. Onkosten postrekening. 35. Abonnement telefoon en telefoonge- 21. 22. 23. 24. sprekken. 85. 25. Kiezerslysten en kiesverrichtingen. 350. 26. Verteringen stehi'bureau. 115. 27. Kosten kadaster. 10. secretaris gezond- heidscommissie. Memorie. 68. Kosten maatregelen besmettelyke-ziek- tenwet. 45. 69. Bijdrage centrale gemeente of provin- cie keuringsdienst warenwet. 550. De heer HAAK heeft zicht afgevraagd of hierby de noodige zuinigheid betracht wordt. De SECRETARIS antwoordt, dat het hier betreft de kosten voor de warenwet te Goes. Hierin heeft de gemeente niets te zeggen. De heer HAAK: Dus een verplichte by- drage. 70. Kosten verzekering, pensionneering enz. f 3,56. 71. Subsidie „Het Groene Kruis". /750. 72. Subsidie ziekenhuizen en sanatoria. 225. 73. Kosten van een lokaal voor noodslach- tingen. 30. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting. Inkomsten 74. Vergoeding administratiekosten enz. 3023,26. De heer HAMELINK constateert, dat dit bedrag is verlaagd, ten opzichte van het vorige dienstjaar. De SECRETARIS antwoordt bevestigend. De heer HAMELINK merkt op, dat dit dus wordt vastgesteld op 3023. Het ware te wenschen, dat het gevolg was, dat minder woningen leegstonden. Dc VOORZITTER deelt mede, dat dit reeds het geval is. Dat is te danken aan de nieuwe industrie, de schoenfabriek. 75. Renten en aflossing voorschotten volks huisvesting. 1608,05. Uitgaven 76. Annuiteiten voorschotten volkshuis vesting. 3023,26. 77. Bydragen in rente en aflossing voor schotten volkshuisvesting. f 2418,33. Hoofdstuk VI. Openbare werk en. Inkomsten 78. Brug-, kaai-, kraan-, sluis-, dok- en veergelden. j 2200. 79. Marktgelden, wik-, weeg- en meetgel- den. Memorie. 80. Heffing gebruik giervat. 35. 81. Begrafenisrechten. 350. 82. Opbrengst asch en vuilnis. Uitgaven 83. Jaarwedden personeel openbare wer- f 1750. Onderhoud straten en pleinen 500. Onderhoud wegen en voetpaden 1300. Onderhoud wandelplaatsen en plant- soenen. 200. 87. Onderhoud pompen en riolen. 250. 88. Kosten havens, vaarten, sluizen enz. 950. 89. Onderhoud en bediening klokken, uur- werken enz. 150. De heer BUIJZE wenscht een toe lichting omtrent post 89. Hieruit blijkt, dat de klokkenist een toelage krijgt van /100 en de klokkenluider van 25. Hy vraagt wat de werkzaamheden van den klokkenluider zrjn, moet deze luiden by brand? De VOORZITTER antwoordt, dat de taak van den klokkenluider in het algemeen is, te luiden, indien iets bekend gemaakt moet worden, by brand enz. De heer BUIJZE merkt op, dat by het over- lyden van H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik de klokkenluider dage- lyks heeft geluid, en hiervoor geen vergoe ding heeft ontvangen. De VOORZITTER deelt mede, dat het de taak is van den klokkenluider, de klok te luiden, indien hem dit wordt opgedragen. De heer BUIJZE voert hiertegen aan, dat in andere plaatsen de klokkenluider voor deze gelegenheden wel een vergoeding heeft ont vangen. 101. 355. 102. 104. 103. Cijnzen en erfpachten. 303.07 104. Recognition ter zake van vergunnin- gen. 110. 105. Renten van kapitalen. 46. 106. Rente bel. gelden herstel waarborg- sotamen. 69,02. Uitgaven 107. Grondlasten. 27,99. 108. Dyk- en polderlasten. 5. 109. Erfpachten, grondrenten enj 63,50. 110. Onderhoud en administratie bezittin- gen. f 100. 111. Verzekering tegen brand- en atorm- schade. 15. 112. Rente van geldleeningen. 52 113. Aflossing van geldleeningen. 100. (Wordt vervolgd.) Memorie. ken. 84. 85. 86. HONTENISSE. Huwelyks-aangiften. 7 Febr. Leon Jacobus Claessens, oud 30 j., jm. en Hedwig Windlber- ger, oud 25 j., jd. Josephus Mannaart (van Hengstdyk), oud 35 j., jm. en Maria Elisa beth de Booy, oud 35 j., jd. 8 Febr. Leonar- dus Albert van Stevendaal (van StoppeMyk), oud 20 j., jm. en Angelina Versdhurem, oud 16 j., jd. Huwel^jks-voltrekkingen. 7 Fetor. Qu-st&af Hofmans (van Ekeren, B.), oud 29 j., jm en Paulina Phiiomena Maas, oud 26 jd. 8 Febr. Petrus Johannes Rottier (van Haarleiri- mermeer), oud 32 j., jm. en Maria Josephina Kegels, oud 32 j., jd. 13 Febr. Ludovicus Schillemans, oud 33 j., jm. en Mathilda Phiio mena Strobbe, oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Petrus Franciscus, z. van Andre Petrus Arens en van Emma L. Picavet. 5 Febr. Julia Maria, d. van Char les Franciscus Rottier en van Anna Maria Asselman. Overlijden. 5 Febr. Johanna Kas, oud 65 j.. wed. van Jan Francies Struyiaert. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 19 Jan. Rene PF de Guchteneire, oud 23 j., jm. en Oellna Augusta van Laere, oud 23 j., jd. Hubertus A. Suy, oud 26 j., jm. en Inghels, oud 21 j., jd. Geboorten. 11 Jan. Tilly Martha Coieta M., d. van J. Frankevyle en van J. M de Potter. Overlijiden. 6 Jan. Theresia Hajmerltnck, oud 59 j-, echtg. van Bruno B. Baert. 14 Jan. Maartje M. van Rijn, oud 1% m., d. van C. A. van Ryn en van R. M. Naessens. 17 Jan. Jacobus Verschraegen, oud 81 j., echtg van Eugenia Baert. 31 Jan en Alicia E HONTENISSE. In de eerste helft van Februari hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. P. van Eebvelde, Kloosterzande, van Ter Neuzen. M. Cammaert, Groenendyk, van Huizen Vertrokken: D. v. d. Klooster geb. Weemaes, Schudde- beurs, naar Graauw. F. C. J. v. d. Klooster, Schuddebeurs, naai Graauw. R. v. d. Klooster, Schuddebeurs, naar Gin neken M. L. Sameel, Kloosterzande, naar HuisL J. F. M. Freyser, Lamswaarde, naar St. Ni- C°M;aSdeBBakker, Kloosterzande, naar Clinge van Denderen, Lamawaarde, M. S. naar Lamswaarde, naar Ekeren (B.) F. Nijskens en gezin, Kloosterzande, naar R E M. L. Remorie, Walsoorden, naar Bosch- kapelle.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6