GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. 'Vergadering van Donderdag 7 Februari 1935, des namidda.gs 2 uur. Voorzitter de beer J. Huizinga, burge- jneester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelboedt, D. Scheele, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F. de Bakker, H. J. Oolsen, L J. van Driel, A. J. Harte, J. H. van Doeselaar, P. van Cadsand, G. Dees en N. A. Hamelink. Een vacature. De VOORZITTER opent de vergadering en zegt bet volgende: Bij den aanvang van bet nieuwe jaar, wen- schen wij U alien Gods besten zegen toe voor Uwe gezinnen en Uw werk. Bet jaar 1934 was een belangrij.k jaar aan gebeurtenissen. Ik denk bierbij aan bet ster ven van H. M. de Koningin-Moeder en van Z. K. Hoogheid de Prins Gemaal van onze geeerbiedigde Koningin. Allerwege werd er onderling door de mo- gendheden strijd gevoerd, om de positie die men had te handbaven, anderzijds streefde mpn er naar, om te komen tot meerdere samenwerking Wij hebben geboord van rampen door opko- mende natuurkrachten, waarmede menschen- levens en goederen verloren gingen. Wij betben ons als volk een oogenblik sterk gevoeld door de „Uiver"-vlucht; wij voelden ons kort daarop in rouw door de ramp den „Uiver" overkomen. Hadden wij geboopt dat het uitgaande jaar eenige opleving zou brengen, belaas dit is slecbts ten deele geschied. Er bleef voor velen arbeid, doch er was geen werk genoeg om het aantal wsrkloozen te doen verminderen. In- tegendeel, bet aantal gesteunden bedroeg aan bet eind van bet jaar gemiddeld 312 per week, terwijl dat getal over dezelfde periode van het vorig jaar gemiddeld 239 bedroeg. De verzorging ervan vraagt Uwe voortdu- Tende aandacht, gelijk U wel duidelijk is ge- bleken bg de vaststelling der begrooting. Dit wijst er op, dat er in onze haven een slapte is ingetreden, die onze voile aandacht vraagt. Naar mijn oordeel is voor ons de tijd gekomen, dat wij in samenwerking met de daarvoor in aanmerking komende lichamen ill noem" bier de (Kamer van Koopbandel, de Maritieme Vereeniging e.a. moeten komen tot het aanstellen van een haven-agent. Een. drietal groote werken in onze omge- ving, welke voor uitvoering gereed zijn, doen ons hopen, dat deze het aantal werkloozen zal doen dalen en moge bijdragen tot verhooging van de koopkracbt, in het belang van de han- deldrijvende middenstand. Het verleende aantal bouwvergunningen was in 1934 eenigszins hooger dan een jaar te voren, doch de uitvoering dezer werken, is voor bet meerendeel in handen gekomen van buitenwonenden, een toestand die zicb niet laat bastendigen, waarom wij daaraan onze aandacht h ebb en te wij den. Na dit alles mogen wij de licbtpunten niet vergeten. In den laatsten tijd zijn twee dingen wel aseer duidelijk geworden; eenerzrjds het nalaten van allerlei vreemdsoortige experimenten om de malaise weg te werken; anderzijds bet zoeken naar Internationale samenwerking. Het zoeken naar deze samenwerking, opent de mogelijkheid dat er baan wordt gemaakt voor meer onderling vertrouiwen en het zoeken van elkander. Wij vragen waar noodig Uwe mede- werking voor het verkrijgen van eenige wel- vaart voor onze bevolking, want al moge er door de komende verkiezing wisseling van personen plaats hebben, de bestuurlijke taak voor de gemeente blijft bestaan. Moge God ons in Zijne barmharUgheid ge- denken en Uw werk voortdurend zegenen. Daama komt aan de orde: 1. Vaststelling notulen. De notulen der vergadering van 11 October 1934 worden met algemeene stemmen vast- gesteld zooals die in druk zijn verschenen. De vaststelling der notulen van 13 Decem ber 1.1. wordt aangehouden, daar deze nog niet in druk zijn verschenen. Beeediging waamemend gemeente- secretaris. Op uitnoodiging van den VOORZITTER komt -de heer A. J. Dees, hoofd-oommies ter Becretarie, aangewezen als waamemend ge- meente-secretaris, ter vergadering en legt in handen van den voorzitter de voor laat.st- genoemde functie vereischte eeden af. 3. Ingekomen stukken. a, Kennisgevingen van H. R. J- van der Veen. N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem, HI G. C. Oohen Stuart, P. Fijn van Draat, Mr. A. J. M. Oonincx, J. Struiken, P. Stelling, dat zn hun herbenoeming en benoeming tot lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 14 December 1934, waarbij m, van het bewijs hunner definitieve vast- steBirig voorzien, doen toekomen een exem- plaar der rekening van de ontvangsten en uit gaven der gemeente over 1932. Aangenomen voor kennisgeving. r- Besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 14 December 1934, tot vaststel ling der rekening van het woningbedrijf der gemeente Ter Neuzen over het jaar 1932. Aangenomen voor kennisgeving. d. Proces-verbaal van de op 17 Decembe' 1934 ten kantore van den gemeente-ontvangei gehouden opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waarbij is gebleken, dat de inkomsten van den dienst 1933 hebben bedragan 571.171.62, en die over den dienst 1934 tot t>P datum 419.917,43, te zamen J 991.089,05; dat het nadeelig slot over het dienstjaar 1932 blijkens ingeleverde rekening bedraagt van den gewonen dienst f 1460,06 de uitgaven van den dienst 1933 hebben be dragen 530.004,24 en die over den dienst 1934 414.801,52, te zamen 974.165,82, zoo- in kas moest zijn 43.923,23, hetgeen ■overaenstemde met de in kas bevonden en in bet proces-verbaal omschreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. 'Hi Kennisgeving van J. Deij, dat hij zijn herbenoeming tot lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs in de kom aan- neemt. Aangenomen voor kennisgeving t. Missive van den Minister van Social e T.gken, d.d. 17 December 1934, waarbij wordt toegezonden een afschrift van de baschikking op het beroep van den gemeenteraad tegen een besluit van gedeputeerde staten van Zee- land. luidende als volgt: Wij WILHELMINA bg de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau enz., enz., enz. Beschikkende op het beroep, ingesteld door <den raad van Ter Neuzen tegen het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 15 Juni 1934, waarbij goedkeuring is onthouden aan een wijziging van de bouwverordening; Den Raad van State, Afdeeling voor de ge- schillen van Bestuur, gehoord, advies van 7 November, No. 519; Op de voordracht van Onzen Minister van Sociale Zaken van 21 November 1934, No. 10457 M/P.B.R. Afdeeling Volksgezond- heid; Overwegende: dat de raad der gemeente Ter Neuzen bij besluit van 31 Mei 1934 heeft thgetrokken het tweede en derde lid van arti- kel 26 der verordening op het bouwen en de bewoning, zoodat artikel 26 gelezen wordt: „Bij het bouwen van een gebouw moeten tenzg bij bebouwingsvoorschriften ingevolge artikel 43 der Woningwet anders is bepaald, de zijgevels op de erfscheiding worden ge- plaatst, dan wel tenminste 1 meter daarvan verwijderd blgven. Indien evenwel een zij- gevel van een naastgelegen gebouw zich op een afstand, grooter dan 0,12 meter en kleiner dan 1 meter, uit de erfscheiding bevindt, is het plaatsen van een zijgevel op de erfschei ding niet toegelaten"; dat het tweede en het derde lid van artikel 26 der verordening, welke bij het genoemde raadsbesluit zijn ingetrokken, luiden: „Ten aanzien van het bouwen buiten de kom, moet, tenzij bij bebouwingsvoorschriften ingevolge artikel 39 der Woningwet anders is bepaald, de afstand van den zijgevel van een gebouw, gemeten tot aan de erfscheiding bedragen; a. voor een enkele woning ten minste 2,50 meter; b. voor een dubbele woning ten minste -4 meter; c. voor een blok van meer dan 2 wonin- gen aaneen, 4 meter, vermeerderd met 2 meter voor elke woning, die het blok meer dan twee woningen bevat. ,,Burgemeester en wethouders kunnen toe- staan dat een gebouw aan een zijde op kor- teren afstand van de erfscheiding wordt ge- bouwd, mits de totale open ruimte aan weers- zijden van het gebouw ten minste het dubbele van de onder a, b en c aangegeven maten be draagt en geen kortere afstand dan 1 meter wordt opengelaten" dat gedeputeerde staten van Zeeland bij hun besluit van 15 Juni 1934, No. 230, 3e afdeeling hunne goedkeuring aan het genoemde raads- besluit hebben onthouden, uit overweging, dat zij met den door hen geraadpleegde Inspec- teur van de Volksgezondheid van meening zijn, dat door dit besluit artikel 26 der verordening ten zeerste wordt verzwakt en de voortgezette aaneengesloten bouw langs de vanuit de ge meente loopende wegen (lintbebouwing) be- zwaarlijk kan worden tegengegaan; dat h.i., nu in de gemeente Ter Neuzen een uitbreidingsplan in voorbereiding is in af- wachting daarvan een bepaling, welke thans voorkomt in artikel 26, lid 2 (en 3) allerminst kan worden gemist; dat van het besluit van gedeputeerde staten de gemeenteraad bij ons in beroep is gekomen, aanvoerende, dat bij de toepassing van dit voorschrift gebleken is, dat het tot onbillijk- heid aanleiding geeft, omdat buiten de be- bouwde kom speciaal gebouwd wordt door de minst gesitueerden, die over het algemeen voor de voile waarde hunner hypotheek moe ten opnemen, soms zelfs niet over voldoende middelen beschikken om den bsnoodigden bouwgrond te koopen; dat deze menschen, wier loonen tengevolge van de voortdurende crisis tot een minimum zijn verlaagd, nu ver- plicht worden meer grond aan te koopen, dan him aanmerkelijk beter gesitueerde collega's in de bebouwde kom, waardoor zij zich een hoogere uitgaaf van 200 a f 300 moeten getroosten; dat naar zijne meening het belang der volkshuisvesting zich in geen geval verzet tegen intrekking der genoemde alinea's van artikel 26; dat ook alleen bezwaren worden geopperd om linttoefbouwing te voorkomen; dat de onder- linge afstand tusschen enkele woningen, die over het algemeen worden gebouwd, is vast- gesteld op 2,50 meter; dat,deze afstand naar zijne meening te gering is om de bezwaren, die ongetwgfeld aan de lintbebouwing verbon- den kimnen zijn, ook maar eenigszins weg te nemen; dat, om dit te bereiken de onderlinge af stand der woningen wel op 20 meter zou moe ten worden bepaald; dat het weinige effect, dat de betrokken bepalingen sorteeren, dan ook geenszins opweegt tegen de groote onbil- lijkheid, welke zij in bet leven roepen; dat de voorkoming van lintbebouwing in deze ge meente niet noodzakelijk wordt geacht; dat het college van gedeputeerde staten van Zee- land mogelijk het oog heeft gehad op den Provincialen weg verbindende Ter Neuzen met Axel, maar daarbij hun dan ontgaan is, dat Ter Neuzen buiten de bebouwde kom een absoluut dorpskarakter heeft; dat de bepalin gen, als thans door hen zijn ingetrokken in de bouwverordeningen der omUggende gemeenten niet voorkomen; dat er daarom geen enkele goede grond bestaat, deze wel in de bouwver ordening van Ter Neuzen op te nemen, omdat er geen bezwaar kan bestaan tegen aaneen- sluitende bebouwing in afgelegen polders, waaruit de gemeente Ter Neuzen buiten de bebouwde kom grootendeels bestaat, en waarin zoo goed als geen verkeer voorkomt; dat het verder als eene groote onbillijkheid gevoeld wordt, dat in de buurtschap Sluiskil deels behoorende tot Ter Neuzen, deels tot West- dorpe, aaneensluitende bebouwing onder de gemeente Westdorpe is toegelaten, terwijl het in de gemeente Ter Neuzen is veriboden; Overwegende dat de bepalingen van het tweede en derde lid van artikel 26 der bouw verordening van Ter Neuzen de strekking hebben te voorkomen, dat aan wegen gelegen buiten het uitbreidingsplan, eene intensieve bebouwing ontstaat; dat deze bepalingen in de bouwverordening bezwaarlijk kunnen worden gemist aangezien op grond van de overgelegde ambtsberichten en de nadere op verzoek van de Raad van State, voor de geschillen van bestuur, inge- wonnen inlichtingen moeten worden aange nomen, dat een intensieve bebouwing buiten het uitbreidingsplan langs de toegangswegen tot Ter Neuzen uit een stedebouwkundig oog punt geen aanbeveling verdient; dat voorts blijkens ambtelijke stukken niet te verwachten is dat de handhaving van de bedoelde bepa* lingen in artikel 26 der verordening tenge volge zal hebben, dat de bouw van woningen voor het minst draagkrachtige deel der bevol king in noemenswaardige mate zal worden bemoeilijkt; dat dus de gemeenteraad ten onrechte deze bepaling heeft doen vervallen en gedeputeerde staten terecht aan het raadsbesluit hunne goedkeuring hebben onthouden. Gezien de Woningwet; Hebben goedgevonden en verstaan: het beroep ongegrond te verklaren. De heer VAN CADSAND concludeert uit dit Kon. besluit dat in het vervolg dus elke bouwer 2,50 M. aan weerszijden zijner woning olibo:bouwd zal moeten laten, dus 5 M. meer grond zal moeten hebben dan de grond welke voor het stichten van een woning noodig is. De VOORZITTER kan momenteel niet juist zeggen, hoeveel grond precies onbebouwd moet gelaten worden, doch dit is geregeld in de bouwverordening. g. Het raadsbesluit van 13 December 1934, waarbij garantie voor rente en aflossing wordt verleend voor een door de Vereeniging tot Ziekenverzorging aan te gane geldleening. voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. h. Kennisgeving van J. P. van Doeselaar, dat hij zijn hertienoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs voor Sluiskil/Driewegen aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. i. Besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 21 December 1934, waarbij de be- slissing van dat college over de goedkeuring der gemeentebegrooting voor 1935 is ver- daagd en het gemeentebestuur gemachtigd wordt om te beschikken over de helft der op die begrooting voor gewone uitgaven ge- brachte sommen en te innen op die begroo ting geraam.de inkomsten, voor zoover de uit gaven en inkomsten ook op de begrooting voor het loopende jaar voorkomen. Aangenomen voor kennisgeving. j. Het raadsbesluit van 13 December 1934, tot verlaging van de huur der gemeentewoning aan het schoolplein, voorzien van het bewgs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. k. Een adres van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, lui dende als volgt: Het Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond verzoekt uwen raad bijzondere aandacht te willen schenken aan het navolgende: Met groote teleurstelling is door ons kennis genomen van het feit, dat door Uedelachtbaren afwijzend is beschikt op ons adres van 10 December 1934, om den heer L. Bierens, voor- heen agent van politie in uwe gemeente in het genot te stellen van een geldelijkq uitkeering boven zijn pensioen of te bevorderen, dat hij aan administratieve bezigheden geholpen wordt. Zooals reeds eerder medegedeeld, zal het aan L. Bierens toegekende invaliditeitspensioen slecbts ongeveer f 700 bedragen, waardoor het gezin Bierens in groote moeilijkheden komt te verkeeren, ongetwgfeld door de zorgelijke financieele omstandigheden van het gezin, is de geestestoestand van den heer Bierens weer veel minder geworden en is naar ons werd meegedeeld, reeds herhaaldelijk politie- assistentie ten huize van den heer Bierens verleend, wegens het optreden van Bierens. De mogelijkheid is dan ook niet uitgesloten, dat de geestestoestand van den heer Bierens mede door de zorgelijke financieele omstandig heden, zoodanig zal worden (Bierens is reeds weder onder dokters behandeling) dat hij zal moeten worden opgenomen in een inricbting, waardoor de gemeente voor hooge kosten.zou komen te staan. Afgezien van het feit, dat door het toeken- nen van een geldelijke toelage boven bet aan Bierens toegekende pensioen, het gezin van Bierens, die de gemeente Ter Neuzen gedu- rende vele jaren op trouwe wijze heeft ge- diend, voor een financieelen ondergang kan worden behoed, is het ook zeer waarschijnlijk, dat wanneer de financieele omstandigheden voor het gezin Bierens wat dragelijker kon- den worden gemaakt, de geestestoestand van Bierens zal verbeteren. Mocht opname in een inrichting onverhoopt toch noodzakelijk blijven, dan zou door Uedel achtbaren altgd nog kunnen worden besloten de aan Bierens toe te kennen geldelijke toe lage in te trekken of te verminderen. Op grond van het vorenstaande heeft het Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederland schen Politiebond de eer Uedelachtbaren nog- maals beleefd te verzoeken den heer L. Bie rens, oud-agent van politie der gemeente Ter Neuzen, in het genot te stellen van een gelde lijke uitkeering boven zijn pensioen en deze uitkeering b.v. te bepalen op f 200 h f 300, daar hij op dit oogenblik voor elk werk onge- sohikt is. Burgemeester en wet ouders stellen voor op dit adres afwijzend te beschikken. De heer CGLSEN vraagt den voorzitter of het de bedoeling is, ook een besloten vergade ring te hebben, hij wenschte n.l. deze aangele- genheid in besloten vergadering behandeld te zien. De VOORZITTER kan mededeelen, dat in- derdaad na afloop der openbare vergadering nog een onderonsje zal worden gehouden. De heer COLSEN verzoekt dan, dit stuk aan te houden ter bespreking in besloten ver gadering. Aldus wordt besloten. 1. Het raadsbesluit van 13 December 1934, tot bet beleggen van gelden, voorzien van het. bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. m. Dankbetuiging van de familie De Jager, voor de belangstelling betoond bij het over- lijden van den heer J. J. de Jager. Aangenomen voor kennisgeving. n. Een schrgven van het bestuur van den Pierssenspolder, waarin dit, onder verwijzing naar reeds esrder gehouden besprekingen met burgemeester en wethouders onder uwe wel- willende aandacht brengt, dat het in principe nog steeds bereid is het onderhoud aan de gemeente over te dragen van den weg in hun nen polder, eigendom van den Coegorspolder, tegen vergoeding van ondarhoudskosten; loopende dit gedeelte vanaf de huizen van den oprit bij den heer Bleijenberg, tot aan den dijk Coegorspolder, langs de bebouwde kom te Sluiskil. De heer Vl^N CADSAND heeft bg de stuk ken het schrijven van het bestuur van den Pierssenspolder aangetroffen. Spreker be- grijpt, dat het niet doenlijk is, op dit verzoek zooals het daar ligt, in te gaan, doch hij wou vragen, dit verzoek te verwijzen naar burge meester en wethouders ter belegging van een conferentie, teneinde te trachten met het bestuur van den polder zoo mogelijk tot over- eenstemming te komen. Spreker had het idee dat het een goede oplossing zou zijn, indien de gemeente erin kon slagen. zoo al niet den geheelen weg, dan toch het gedeelte van den ,,kop van Bleijenbergh" tot de woning van P. Andriessen over te nemen, dit zal een afstano zijn van pl.m. 500 meter, en juist over dien afstand is de weg bebouwd. Het is daar hard noodig, dat er een voorziening komt, want de weg is daar een modderpoel. De heer GEELHOEDT deelt mede, dat het al meer gebeurd is, dat een conferentie met het bestuur van den Pierssenspolder is gehou den. Op een verzoek, dat zoo vaak gesteld is, waarin geen cijfers worden genoemd, is het naar zijne meening onbegonnen werk, in te gaan. Gezien de ervaring met het polder- bestuur, bestaat er bij burgemeester en wet houders weinig lust, uit zichzelf aanknooping met dit bestuur te zoeken. Indien het polder- bestuur het ernstig meent, dat het dan kome met cijfers, welke als basis voor een te sluiten overeenkomst kunnen gelden. De heer VAN CADSAND kan mededeelen deze week met den dijkgraaf van den Piei s senspolder te hebben gesproken. Het plan dat spreker heeft geopperd, n.l. tot ovemame van het gedeelte van 500 meter, had deze nog niet bedadht, doch naar bg heeft bemerkt, voelde men daar wel wat voor. Het zou een uit- komst wezen voor ieder die daar woont, want zooals thans de toestand is, is het een moeras. Spreker veronderstelt dat het polderbestuur niet ongenegen zal blijken om te onderhan- delen. De VOORZITTER kan zich aansluiten bij hetgeen de heer Geelboedt heeft gezegd, dit geeft ook volkomen den geest van burgemees ter en wethouders weer. Zooals thans de brief van het polderbestuur luidt, kan men niet verder gaan. De heer VAN CADSAND is het daarmede eens. De VOORZITTER merkt op, dat het polder bestuur toenadering zal dignen, te zoeken, over de rest kan men het dan wellicht eens worden o. Het raadsbesluit van 13 December 1934. tot wijziging der begrooting voor 1934, voor zien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. p. Een besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 18 Januari 1935, waarbij dit college, kennisgenomen hebbende van het raadsbesluit van 11 October 1934, tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1934; overwegende dat onder volgnummer 390 van de begrooting voor 1934 een bedrag van 40.000 is geraamd voor het bouwen van een school te Sluiskil; dat de Minister van Onderwijs,. Kunsten en Wetenschappen birjkens diens beschikking van 28 December 1933, no. 11.511, afd. L.O.A. aan het besluit van den raad der gemeente Ter Neuzen van 26 October 1933 betreffende de plaats, waar de nieuw te bouwen school te Sluiskil zou worden gevestigd, goedkeuring heeft onthouden uit overweging, dat nu door het aanbrengen van herstellingen het be- staande schoolgebouw nog eenige jaren als school zal kunnen worden gebruikt, stichting van een nieuw gebouw onder de huiddge om standigheden niet verantwoord kan worden geacht; dat de raad bij diens vorengemeld besluit van 11 October 1934 voor het aanbrengen van de noodig geachte herstellingen een bedrag voteert van 1250 en mitsdien de raming onder volgnummer 390 verlaagt met 38.750 dat mede blijkens een aan het gemeente bestuur van Ter Neuzen gericht schrijven van den Inspecteur van het lager onderwijs te Goes d.d. 5 Juli 1934 A 913, het herstellen van de openbare lagere school te Sluiskil niet als een kapitaalsuitgaaf kan worden aange- merkt, weshalve de desbetreffende raming dient te worden overgebracht naar afdeeling I (gewone dienst) van de begrooting voor 1934) gelet op de bepalingen van de gemeente- wet; besluit: aan vorengenoemd besluit tot wijziging van debegrooting yoor 1934 de goedkeuring te onthouden. Aangenomen voor kennisgeving. q. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 25 Januari 1935, waarbij zij, van het bewijs hunner definitieve vaststelling voorzien, doen toekomen een exemplaar der rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1933. Aangenomen voor kennisgeving. r. Besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 25 Januari 1935, tot vaststelling der rekening van het woningbedrijf der ge meente Ter Neuzen over het jaar 1933. Aangenomen voor kennisgeving. De VOORZITTER deelt mede, dat er thans nog een verzoek in de lucht hangt, dat een dezer dagen zal afkomen. Het betreft een aan- vraag voor het huren der localiteiten boven het gebouw der arbeidsbeurs. Spreker vraagt den raad machtiging, indien dit verzoek in- komt, deze localiteiten te verhuren onder de zelfde voorwaarden als destijds aan den Crisis- opsporingsdienst is geschied. Met algemeene stemmen wordt de gevraag- de machtiging verleend. 4. lienoemen le<len stembureaux. Burgemeester en wethouders bevelen ter benoeming tot lid der stembureaux in de ge meente aan de heeren: Hoofdstembureau. Voorzitter: J. Huizinga. Leden: H. W. R. Kramer, B. I. Zonnevijlle, D. Scbeele en N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem. Plaatsverv: leden: L. C. Wabeke en J. J Kaan. Stembureau I (gemeentehuis). Voorzitter: J. Huizinga. Leden: B. I. Zonnevijlle en B. J. Schreuder. Plaatsverv. leden: A. F. Voerman en J. C. J. Olgslager. Stembureau II (Hervormde school). 'Voorzitter: L. J. Geelhoedt. Leden: C. van de Bnlck en J. van Riet. Plaatsverv. leden: D. J. van Wijck en L. T. de Vries. Stembureau III (Grenulaan). Voorzitter: C. A. Verlinde. Leden: G. Dees en A. de Bruijn. Plaatsverv. leden: N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem en H. Heersema. Stembureau IV (School C). Voorzitter: L. J. van Driel. Leden: W. Bedet en C. Ribbens. Plaatsverv. leden: J. J. Kaan en A. A. Hamelink. Stembureau V Ambachtschool Voorzitter: M. de Jonge. Leden: L. de Feijter en C. A. Kaan. Plaatsverv. leden: K. de Vries en F. Dekker. Stembureau VI (Driewegen). Voorzitter: D. van Aken. Leden: J. de Bruijne en J. F. de Klerk. Plaatsverv. leden: Aarn. de Bruijne en H. de Regt. Stembureau VII (Sluiskil). Voorzitter: H. J. Colsen: Leden: P. van Cadsand en C. J. van Hoote- gem. Plaatsverv. leden: A. M. Verpoorte en J. H. van Doeselaar Wzn. De VOORZITTER verzoekt de heeren De Jonge en Verlinde met hem het stembureau te vormen. TJitgebracht worden 14 stemmen, die alle blijken uitgebracht op de aanbevolenen, die al- zoo met algemeene stemmen zijn benoemd. zjjn goedkeuring niet wegdragen. Bg naden- ken kwam hij op de gedachte, dat dit tooh hoogstens voor 11% a 2 jaar kon zijn, en dat er dan een algeheele verandering zou komen. In dat licht bezien kan spreker er vrede mee hebben. De VOORZITTER antwoordt, dat bij burge meester en wethouders ook die gedachte heeft voorgezeten, en onder die conditie dit voorstel is gedaan. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Btaioenien admlnistrateur van het woningbedrijf. Burgemeester en wethouders stellen voor, te benoemen tot admmistrateur van het woning bedrijf, ter voorziening in de vacature ont- staan door het vertrek van den heer J. L. Dregmans, den heer J. Versprille, ambtenaar ter gemeente-secretarie, en zulks met ingang van 1 Januari 1935. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. concessit' N.V. Radjodistrt- Draadornroepbcdrijf te Ter 5. Benoemen anibtenaar van den Burger- lijUen Stand. Burgemeester en Wethouders stellen voor, te benoemen tot bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, belast met het voltrekken van huwelijken, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. J. de Jager, den heer J. Huizinga, thans onbe- zoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Zij stellen voor, deze benoeming te doen m- gaan 1 Januari 1935. De heer VAN AKEN wenscht hierover een kleinigheid te zeggen. Toen hij het voorstel van burgemeester en wethouders las, kon het 7. Verieenen butie- en Neuzen. In de raadsvergadering van 13 December 1934 schrgven burgemeester en wethouders werd besloten, het vaststellen der notulen van de raadsvergadering van 11 October jJ. aan te houden speciaal omdat een deel van de raad meende, dat de notulen niet juist weer- gaven de beslwiten, die Inzake het radiodlstri- butiebedrrjf in die vergadering war en ge nomen. Bij deze besprekingen stonden sommige leden op het standpunt, dat het radiodistribu- tiebedrijf meer rechten had gekregen dan uit de notulen bleek, terwijl anderen de meening waren toegedaan, dat de notulen wel niet ge- heel juist waren, doch dat ook de eischen van het radiodistributiebedrijf niet geheel ingewil- ligd moesten worden. Wij kunnen nog mededeelen, dat, waar met de concessionaris alleen was gesproken over de tgdsduur der consessie en over de te be- talen vergoeding, onze overtuiging was, dat alleen deze twee punten in het geding waren, vandaar dat door ons een besluit is ontwor- pen waarbij met deze twee bestreden punter is rekening gehouden, hoewel we willen toe- geven, dat het radiodistributiebedrijf nog ver- langens heeft kenbaar gemaakt, waartegem ook wij geen bezwaren hadden. Om nu aan alle moeilijkheden een elnde te maken, zouden wij Uw college willen voorstel- len, het raadsbesluit van 11 October 1934 in te trekken en het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen; besluit aan de Naamlooze Vennootschap Radio-di3tri- butie- en draadomroepbedrijf, gevestigd te Ter Neuzen, Van Steenbergenlaan no. 13, behol ders de rechten van derden en wettelijke voor- schriften welke bestaan of zullen worden vastgesteld, voor een tjjdvak van tien jaren vergunning te verleenen met uitsluiting van leder ander boven de openbare straten, wegen en gemeente-eigendommen draden te spannen, te hebben en te onderhouden en in gemeente- grond palen te plaatsen, te hebben en te on derhouden een en ander ten behoeve van het distribueeren van radio- en draadomroepuit- zendingen en zulks onder de navolgende voor waarden 1. onverminderd de naleving van de van Rgkswege vastgestelde voorschriften, moeten bij het plaatsen van palen en bij de aanleg en het onderhouden van de geleidingen over ge meente-eigendommen door de Vennootschap in acht worden genomen de voorwaarden en aan- wijzingen, welke nader door of vanwege bur gemeester en wethouders zullen worden noo dig geacht; 2. de schade, welke eventufiel wordt ver- oorzaakt bij het plaatsen van palen of bij het aanleggen of herstellen van geleidingen door het breken van spandraden, bevestigingsmid- delen en toebehooren, komt geheel voor reke ning van de Vennootschap; 3. de vennootschap vrijwaart de gemeente voor alle aanspraken, welke derden eventueei kunnen doen gelden, tot vergoeding van schade aangebracht aan hun eigendommen door het plaatsen of opruimen van palen of door het aanbrengen, herstellen en verwrjderen der draden en al hetgeen daarmede in verband staat; 4. bij het eindigen dezer vergunning zullen alle palen, draden, bevestigingsmiddelen enz. binnen een door burgeitoeester en wethouders te bepalen termijn door of op kosten van de Vennootschap moeten worden verwijderd; 5. ter erkenning van het eigendomsrecht der gemeente op de grond waarin palen wor den geplaatst en waarboven draden worden gespannen betaalt de Vennootschap ieder jaar een bedrag van vgftig gulden 50,boven- dien vergoedt de Vennootschap aan de ge meente ieder jaar voor de eerste 400 abonne's een bedrag groot 50,—, voor de 401ste t/m 500ste ab. 1,—; voor de 501ste tfm 600ste ab. 1,25; voor de 601ste t/m 700ste ab. 1,50; voor de 701ste t/m 800ste ab. 1,75; voor de 801ste en meer abonne's 2,per jaar en per abonne, te berekenen als volgt: voor perceelen, waarvan de radioaanslulting is aangebracht voor 1 Juli van het kalender- jaar is de voile bijdrage verschuldigd; voor die waarvan de aansluiting is aangebracht na 1 Juli van het kalenderjaar is in dat jaar geen bgdrage meer verschuldigd. Wordt een aansluiting voor 1 Juli van het kalenderjaar verwijderd of buiten gebruik ge steld, dan is voor die aansluiting geen betaling verschuldigd voor het loopende kalenderjaai Wordt een aansluiting na 1 Juli van het kalen derjaar verwijderd of buiten gebruik gesteld, dan is de vergoeding verschuldigd tot het voile bedrag. De Vennootschap is verplicht ieder jaar vooi 15 Juli een lijst in te zenden aan burgemees ter en wethouders van de aangeslotenen met hun adres naar de toestand op 1 Juli. Uit deze lijst moet tevens blijken, welke aansliutingen in het voorafgaande tijdperk zijn verwgderd of buiten gebruik gesteld met nauwkeunge opgave van de datum waarop zulks is ge schied. Bovenstaande gelden worden ten kantore van den gemeente-ontvanger gestort voor 31 December- van ieder jaar; 6 deze vergunning zal alleen gel-dig zgn. indien zij binnen een maand na hare dag- teekening door verzoeker bg een op zegel ge- schreven verklaring wordt aanvaard; 7 wanneer de gestelde voorwaarden met worden nageleefd, zal de vergunning worden ingetrokken, zonder dat de vergunninghoud- ster eenig recht zal kunnen doen gelden op eenige schadevergoeding hoe ook genaamd; 8. dit besluit wordt geacht te zgn ingegaan 1 Januari 1935. In verband met bovenstaande stellen wg L college voor, de notulen van de vergadering van 11 October 1934 ongewgzigd goed te keuren. Van P. C. Oorschot, directeur der N.V Radiodistributie- en Draadomroepbedrijf, is ingekomen een schrgven, luidende. 13 December 1934 In uw vergadering van

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6