rilterig AKKERTJES Gemengde Berichten Gij hebl kou gevat en voell de koorts opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES'', die als kabouters in den nachl Uw opkomende verkoud- heid, Uw Griep zullen verdrijven. Morgen staal Ge op zonder koorls en voell Ge U weer prellig en gezond. AKKER.CACHETS OEMEENTERAAI) VAN ZAAMSLAG. HOEK. AXEL. HONTENISSE. ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. POLITIEREOHTER TE MIDDELBURG. een geheime zender. DOOR DE GLADHEID GEVALLEN EN /VAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. EEN GERUOHTMAKEND FAILLISSEMENT. Jlederlandsch Ongeevenaard bij gevatte kou iv Product Griep( rheumalische pijnen, Zenuwpijnen, Hooidpijn, enz. Pei 12 st. 52 ct. Zakdoosje20ct. Volgens recept von Apotheker Dumont (ingez. Med.) en waarin verschillende trouwe leden, door den dood aan de vereeniging ontvallen, werden berdacht, werd onder algemeene instemming aangehoord. De rekening en vferantwoordlng werd door een daartoe aangewezen commissie accoord bevonden en de penningmeester onder dank- betuiging gedecbargeerd. Bij de bestuursverkiezing werd eerst in de vacature voorzien, ontstaan door bet bedan- ken van den heer Bliek. De voorzitter wijdde eerst eenige waardeerende woorden aan bet werk van den beer Bliek als bestuurslid en hoopte, dat hij nog jaren lang een getrouw lid der vereeniging zou blijven. In deze vacature werd door de vergadering gekozen, de beer R. Visser, die deze benoe- ming aannam en die door de voorzitter werd geoomplimenteerd, waarbij deze de hoop uit- sprak, dat bij zicb een even getrouw bestuurs lid zou toonen, als bij zich als een getrouw lid bad doen kennen. De aftredende leden, de heeren M. de Jonge, C. Verlinde en L. J. de Vries werden met al gemeene stemmen herkozen. Hierna kwam aan de orde de verkiezing voor de Provinciale Staten. De secretaris gaf een overzicht van de al gemeene politieke toestand en baalde verschil- iende feiten aan, waaruit ook de politieke be- teekenls van dit college bleek. Versterking van het aantal liberalen, broodnoodig over het geheele land, was ook in onze provincie nood- zakelijk. De gescbiedenis in Oostenrijk en Duitschland, maar ook wat in ons eigen land plaats had of staat te gebeuren, bewijst dit ten duidelijkste. Met ongeveer algemeene stemmen wijst de vergadering als candidaten namens Ter Neu zen aan de heeren L. J. Geelboedt en J. v. d. Peijl. In een vergadering der provinciale kiesver- eeniging in de Oentrale Hulst, waartoe ook Ter Neuzen behoort, zal de geheele lijst voor bet kiesdistrict Hulst worden vastgesteld. Na een woord van dank aan de leden van bet stembureau en een opwekking tot de aan- wezlgen sluit de voorzitter deze vlot verloopen vergadering. PROV. STATEN VERKIEZING. De lijst van de anti-rev. partij in den kies- kring Vlissingen is voor de verkiezing van leden van den Provinciale Staten als volgt samengesteld1. P. G. Laemoes, Vlissingen; 2. H. van Mazij'k, Sluis; 3. H. C. V. Sorel, Vlissingen; A. J. 'Huisman, Meliskerke; 5. C. PoMerman, Koudekerke; 6. J. Koppejan, Zou- telande; 7. L. Simonse, Biggekerke; 8. F. de Rijke, Koudekerke; 9. J. Marijs, Vlissingen; JO Ph. J. Woltering, Vlissingen. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Januari werd aan bet post- en telegraafkantoor alhier op spaar- bankiboekjes ingelegd 39.904,66 en terugbe- taald 37.415,60; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald .f 2489,06. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 42. EEN ANGSTIGE NIVCHT. De motorvlet van de ambtenaren te Hans- weert, welke geregeld dienst doet op de Wes- ter-Schelde, sinds het recherchevaartuig ,,A1- ibatros" te Vlissingen is, was Vrijdagavond circa 6 uur van Bath vertrokken op weg naar Hansweert, een afstand van ruim een uur varen. Ze werden circa acht uur thuis ver- waeht. Men wachtte hen echtei tevergeefs, want de vlet kwam niet binnen. De spanning bij de familie en collega's steeg dan ook met het uur, vooral omdat het maar een klein vaartuig'je is en er een tamelrjk harde Oosten- wind woei. Toen de vlet Zaterdagmorgen nog niet binnen was, is het politievaartuig U P jo uitgevaren om te trachten de vlet op te sporen. Na een uur zoeken kwam men de vlet tegen. Het bleek dat men motor- defect had gekregen en zoo tegen de Plaat Kjmhoog was geraakt, hetgeen door voorbij- varende toooten in bet donker niet werd op- gemerkt. Zaterdagmorgen zijn ze met hoog water vlotgekomen. De bemanning verkeer- de nog in goede conditie, doch had een zeer kouden nacht gehad omdat er geen verwar- ming aan boord is. EEN KOEECEL VOOR FRUIT OP ZUID-BEVEEAND. In de Zaterdagmiddag te Kapelle (Zuid- Beveland gehouden vergadering van de vei- ingsve re en i gin g KapelleBiezelinge en om- streken is besloten tot het bouwen van een vleugel aan het veilingsgebouw te Kapelle en tot oprichting van een koelcel voor fruit. De kosten van een en ander zullen ongeveer .f 25.000 bedragen. Dit zal de eerste koelcel in Zeeland zijn. Naar verluidt is ook reeds in veilingskrin- gen te Goes (veilingsvereeniging Zuid-Beve- land) gedacht aan oprichting van een derge- lijke cel. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zaamslag opende de -voorzitter de vergadering door het uitspre- ken van een rede. Het afgeloopen jaar, aldus spreker, is in alle opzichten, de crisis uitge- zonderd, een gunstig jaar geweest. De ge- meente bleef bewaard voor rampen, de na- tuur verleende een besten oogst. Het was te betreuren, dat de prijzen laag bleven, doch door den steun aan de bedrijven is het te hopen, dat de landbouwers aan bunne ver- plichtingen zullen kunnen voldoen. Spreker herdacht het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder en van Z. K. H. Prins Hendrik, waar- door opnieuw een spontane liefde voor het vorstenhuis tot uiting is gekomen, en waaruit blijkt, hoe noodig het Nederlandsche volk zijn Oranjehuis heeft. Het jaar 1935 belooft een belangrijk jaar te worden, daar zullen moeten plaats hebben de verkiezingen voor Provin ciale Staten en den gemeenteraad. Spr. uitte de hoop, dat dan weer zullen worden gekozen mannen die hlijk hebben gegeven van een juisten kijk op de toestanden. Spreker zal in dit jaar heengaan en hij wenschte de burgerij van Zaamslag toe een man als burgemeester te mogen begroeten, die het recht en de ge- rechtigheid lief heeft, die niet alleen zal zijn een burgemeester, doch een burger„vader". De heer Bakker dankte den Voorzitter voor de tot den raad gerichten heilwensch en hoopte, dat deze heilwensch in vervulling moge gaan. Waar verder de burgemeester op het punt staat te scheiden van de gemeente waarmede hij zoovele jaren lief en leed heeft gedeeld, wenscht hij hem een gelukkigen levensavond toe. Naar aanleiding van een door den heer Haak in de vorige vergadering geuite klacht omtrent de postbestelling in de buitenwijken is, zulks in antwoord op een verzoek om in- lichtingen van Burgemeester en Wethouders, van den directeur van het postkantoor te Ter Neuzen ingekomen een schrijven, waarin deze mededeelt, dat die klacht ongegrond is, en dat in het door den heer Haak geschetste ge- val de bestelling van poststukken veel eerder plants moet hebben dan door hem is mede- gedeeld. Hierbrj moeten natuurlijk gevallen van mist of misvattingen in de expeditie, die vertragingen kunnen doen ontstaan, uitge- sloten worden. De heer Haak kon zich hiermede niet ver- eenigen en zal in een volgende vergadering op deze kwestie nader terugkomen. Als lid der commissie tot het nazien der rekeningen en begrootingen, werd in de plaats van het aftredende lid, den heer Koop- man gekozen de heer Hameltnk. Tot lid der plaatselijke commissie van toe- zicht op het L. O. werd herbenoemd het af tredende lid, de heer H. W. Houg. In afwijking van het voorstel van burg, en weth. werden naar aanleiding van een voorstel van den heer Bakker aangewezen als stembureaux in de gemeente de bewaar- school op het dorp, een lokaal van de Zondag- schoolvereeniging in den polder" en het lokaal der Chr. Zondagschoolvereeniging te Othene. Met algemeene stemmen werd, ter voor- ziening in de vacature ontstaan door het eer- vol ontslag van mej. N. S. Risseeuw, benoemd mej. J. J. A. Smallegange te Nieuwerkerk. Na bespreking in besloten vergadering werd met algemeene stemmen goedgekeurd het voorstel van burg, en weth. tot wrjziging van het besluit van 17 September 1934 tot ver- koop der voormalige openbare school te Othene en vereenigde de raad zich ermede, dit gebouw te verkoopen aan J. W. de Putter voor de sbm van f 2500. Hierna had plaats de behandeling der ge- meentebegrooting voor den dienst 1935, welke vrijwel overeenkomstig het voorstel van burg, en weth. werd vastgesteld. De heer Maas nam de omvraag voor zijn rekening, waarvan wrj aanstippen een infor- matie naar den gang van zaken bij het „hand- dorschen". De voorzitter deelde mede, dat dit zeer goed loopt en dat hij omtrent de resul- taten zeer tevreden was. Alle moeilijkheden zijn nog wel niet opgelost, ook de financieele zijde baart nog zorgen, doch het verloop is wel van dien aard dat van een geslaagde proef gesproken mag worden. De heer A. Dees deelde zijn ervaringen met het handdorschen mede, terwijl de heer Koopman aanspoorde om deze loyale proef ook op loyale wijze uit te voeren. Jaarvergadering Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenbond alhier hield Maan dag j.l. haar jaarvergadering in de Gehoor- zaal alhier. Door den voorzitter, den heer P. Allaart, werd deze vergadering, die maar heel matig bezocht was, geopend door het zingen van Ps. 84 3. Hij sprak een op- wekkend welkomstwoord en heette bijzonder welkom de heeren Kok, hoofdbestuurder en J. Geelhoed. Deze laatste sprak een ernstig ope- ningswoord, wijzende op de donkere tijden waarin wrj leven, doch het oog omhoog en t hart naar boven. Vertrouwend op Gods lei- dende Vaderhand de toekomst tegen. Na hem werd door den heer De Bokx een voordracht gehouden, getiteld: „De winkelier en de schil- der". De secretaris las nu zijn jaarverslag, waaruit bleek, dat dit jaar het ledental van den C. B. B. gestegen is tot 164. Hiervan behooren 125 tot de landarbeiders, 17 tot de Chr. bouw- vakaibeidersbond en 22 tot de Chr. Fabr. en Transportarbeidersbond. In enkele korte trek- ken schetste hij het werk door den besturen bond het afgeloopen jaar verricht. De penningmeester leverde nu zijn finan- cieel overzicht over 1934, waaruit bleek dat er een batig saldo was per 31 December van f 4,52. De controlecommissie, die de boeken had nagezien, verklaarde, dat deze in orde waren bevonden. Na de pauze werd door den oud-voorzitter van den Chr. besturenbond een inleiding ge houden over: „Het Marxisme". Vooraf was door den heer De Bokx nog een gedicht voor- gedragen. De inleider stond stil brj de drie hoofdwet- ten van Marx' leer, het historisch materialis- me, de meerwaarde-theorie en de uit deze wetten voortvloeiende klassestrijd. Hij eindig- de met een blik te richten naar het Duitsch land van thans, waar het Marxisme als weg- gevaagd is, doch waar een rassenstrijd voor de klassestrijd in de plaats is gekomen. Nu was het woord aan den heer Kok, pro pagandist in dienst van het C. N. V. Deze liet verscheidene feiten de revue passeeren, waaruit bleek dat we in Nederland bij alle zorgen en moeite nog zooveel reden hebben tot dankbaarheid als we zien naar andere landen. Hij wees o.a. op het gevaar dat van verschillende zijden dreigt, dat men de vak- bonden weg wil hebben, de werknemersorga- nisaties zijn velen in ons vaderland een doom onze sterkte, maar wel de innerlrjke kracht die we bezitten. Die hebben we niet van ons zelf, maar kunnen we alleen biddend van boven ontvangen. De broodvraag stellen in 't geloof, als Christen, dat is kunnen zeggen: „mijn Hemelsche Vader zorgt voor mij". We moeten wel zorgen, maar bezorgd mogen we niet wezen. Hij eindigde met de aanwezigen op te wekken tot trouw aan het beginsel. Christelijk georganiseerd zijn legt ons dure verplichtingen op. De voorzitter dankte alien die hadden mee- gewerkt tot het doen slagen van deze verga dering, liet zingen Ps. 72 11, waarna hij de vergadering sloot, nadat Ds. Raams in dank- gebed was voorgegaan. Jaarvergadering Chr. Harmonie „Hosanna". In het vpormaldge Beursgebouw, het repetitielokaal hield bovengenoemde ver eeniging onder voorzitterschap van den heer P. le Feber Sr. hare goed bezochte jaarlrjk- sche algemeene vergadering. Na opening der vergadering met gebed en het lezen van den 150sten Psalm riep de praesus alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Met het oog op zijn gezondheidstoestand bekortte deze daarop zijn openingswoord, zich beperkend tot de leden te wrjzen op den moreelen plicht als deel uit- makend van een Christelijke vereeniging tegenover anderen beseheidenheid te betrach- tan en onderling een goede harmonie te be- waren. Hij hoopt dat de jeugdige directeur nog vele jaren aan het hoofd der vereeniging mag staan en door een goede gezondheid vol- ledig in staat moge zijn aan de vereeniging zijn beste krachten en gaven te wijden. Hierop las de secretaris, de heer D. J. Marijs, de notulen der vorige jaarvergadering voor en bracht de financieele commissie rapport uit omtrent kas en boeksn van den penningmees ter. Dit luidde: ontvangsten 512,50, uitgaven f 486,80, batig slot alzoo f 25,70. De begrooting voor 1935 werd bepaald op een cijfer van 525 aan ontvangsten en uit gaven met een post van 10 aan onvoorziene uitgaven. Aan financieele commissie en pen ningmeester werd dank gebracht voor hun arbeid. De secretaris, die inmiddels Ter Neuzen'aar is geworden, bracht daarop op de hem eigene en meer dan schitterende wijze jaarverslag uit over 1934, beginnende met er op te wijzen, dat dit zijn afscheidsverslag als zoodanig is In den breede releveerde hij in welgekozen be- woordingen het optreden meer intiem en in het openbaar bij verschillende gelegenheden. Voor al de feestvergadering ter gelegenheid van het zilveren jubileum in „het Centrum" voor een stampvol gebouw zal sterk in aller herinne- ring voortleven als bij uitstek geslaagd en spontane uiting van medeleven van leden en donateurs. Den heer Dekker—Vermeulen werd dank gebracht voor zijn belangelooze mede- werking. Driemaal heeft de vereeniging het waagstuk uitgehaald op de nog steeds niet gerestaureerde in geenerlei opzicht aan be- scheiden eischen des tijds beantwoordende muziektent een concert te geven. Zulks is in Axel doorgaans nog een zeer ondankbare taak, gezien het onbeschrijfelijke rumoer dat de jeugd veroorzaakt en hetwelk dan ook toen de maat in dit opzicht overliep aan leiding was voor den directeur ddn der con- certen voor het einde te staken. De hoop werd uitgesproken, dat eindelijk aan het hei- densche kabaal op de markt eens op afdoende wijze paal en perk zal worden gesteld, zoodat Axel in dit opzicht geen unicum blijft waar normale uitvoering van programma's door een muziekvereeniging schier tot de onmogelijk- heden behoort. Behalve de traditioneele be- zoeken aan de buitenwijken Spui, Magrette en Schapenbout werd ook den secretaris in ver- band met zijn huwelijk een muzikale hulde ge bracht. Gememoreerd werd het verscbeiden van het verdienstelijk werkend lid de heer J. Dieleman. Geeindigd v.erd met een aanspo- ring den directeur in zijn werk te steunen en te danken voor de aangename samenwerking. De secretaris bood daarop een fraaie foto van de vereeniging aan en sprak de hoop uit dat deze een bescheiden plaatsje in het repe titielokaal zal krjjgen, hetwelk in dank werd toegezegd. De voorzitter dankte den secretaris daar op voor zijn keurig verslag en betreurde zijn bedanken door omstandigheden noodzakelijk en hoe moeilijk het zijn zal hem te vervangen, hoopte hp op een goede keuze in deze vaca ture. Bij de bestuursverkiezing werd met 49 van de 51 stemmen herkozen de heer C. Smies en gekozen in de plaats van den heer L. van Hoeve de heer K. van der Hooft met 37 stem- men. In de plaats van de heer D. J. Marijs werd met 28 stemmen benoemd de heer P. Zonnevijlle. Allen namen hunne benoeming aan. De directeur bond in zijn technisch verslag den leden op het hart trouw ter repetltie te komen, dan alleen kan hij met succes werken. De vergadering benoemde vervolgens bij acclamatie tot eere-lid de heer D. J. Marijs, op wiens eventueel noodige en hoogstgewaar- deerde medewerking voor de toekomst een beroep gedaan werd al is zijn ,,home" nu ook in Ter Neuzen gevestigd. De voorzitter deelde nog mede in 1936 geen herverkiezing als zoo danig meer te ambieeren waarop de vergade ring met het door Ds. J. N. Post uitgesproken dankgebed werd gesloten. Gevonden voorwerpen. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge zijn als gevonden gedeponeerd: gekomen, dat de f^lllietverklaring voomame- lijk is veroorzaakt door het verleenen van hypotheken aan meest kleine veehouders. Doordat deze boeren door de sleohte econo- Een autoreservewiel, een glacd-handschoer. j mische omstandigheden geen kans meer zagen de op deze hypotheken verschuldigde rente aan den notaris te voldoen, en de waarde der boerderijen door de slechte uitkomsten van het veebedrijf buitengewoon sterk daalde, was het den heer F. niet meer mogelijk, aan zpn verplichtingen jegens zijn bankiers te voldoen Het is zijn bank geweest die het faiUissemeint heeft aangevraagd. Tengevolge hiervan zullen nu zeer waar- schijnljjk tientailen boerderijen executoriaal onder den hamer worden gebracht, waardoor talrjjke gezinnen zouden worden gedupeerd. Menschen, die op hun boerderijen jaren lang alle krachten hebben ingespannen om hun zaken ook in deze slechte tijden gaande te houden, zouden thans deze woonplaats moeten ontruimen. Men heeft een actie op touw gezet om dergelijke gevolgen van het geruchtmaken- de faillissement te voorkomen. In dit verband heeft met het o.a. wenschelijk geaoht, don Minister van justitie van de toedracht van deze zaak op de hoogte te brengen. en een wollen handschoen Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. In het donker. Wegens een storing in het electrisch net zatem we Zaterdagavond van ongeveer zes tot zeven in het donker, zeer ten ongerieve van de neringdoenden. E Indies. Dezer dagen werd de eindles gegeven van den Cursus in Landbouwhuishoudkun.de in het Jongenspatronaat te Groenendijk. Na de opening door den voorzitter van den N. C. B., afdeeling Kloosterzande, den heer A. Stallaert, die alien hartelijk welkom heette, werd een gloedvolle rede gehouden door den Hoogeerw. heer Deken. Daarna werd het woord gevoerd door ver schillende sprekers, o.a. door den voorzitter van- den kring Hulst van den N. C. B., den heer J. Truijman van Roschkapelle, de heeren Langenhorst van Hulst en P. Nijskens van Terhole, leden van het kringbestuur. Vervolgens werd overgegaan tot bezichti- ging van hst tentoongestelde. Verder werd het examen afgenomen. Vra- gen betreffende groenteteelt en veevoeding werden gesteld door den heer P. Kuijpers, onderwijzer; afd. Godsdienstleer door kapelaan Soffers, en afdeeling huishoudkunde door de huishoudleerares, mej. C. Crijns. Alle vragen werden vlot beantwoord en aan alle cursisten kon het diploma worden uitgereikt. Deze uit- reiking geschiedde door den Hoogeerw. heer Deken met een ernstig toepasselijk woord. Het diploma verwierven: Rosalia de Booij van Kruisweg; Hermina Duerinck van St. Ni- colaas; Oorrij Freijser van Terhole; Anna Hiel van Walsoorden; Betsy Jansen van de Kwikstraat; Mathilda Joossen van Lams- waarde; Mina van Kampen van den Groenen dijk; Mar. Kegelaer van Schaperspolder; Lisa de Maat van Ossenisse; Francoise Neeteson van Kloosterzande; Anny Neve van Lams- waarde; M. de Nijs van den Knapaf; Dora en Tina Stallaert van Kloosterzande; M. Ver- schuren van HengstdjjkRos. de Waal van Ossenisse en Anna Weesepoel van de Lange- munt. Namens de cursisten sprak mej. Anna Hiel een kort dankwoord, waarna eenige ver- verschingen werden rondgediend. Met enkele voordrachten en liedjes, die zeer in den smaak vielen, werd de avond verder doorgebracht. Goudon huwelijkfeest. Het echtpaar M. Millenaar Hamelink vierde gisteren onder talrijke blijken van be- langstelling het 50-jarige huwelijkfeest. Beide oudjes zijn kras en genieten een uitstekende gezondheid. Rectlficatle. In het jaarverslag der geitenvereeniging Ter verbetering" staat abusievelijk vermeld dat er een nadeelig slot was van f 26,59. De lezer zal vermoedelijk hebben opgemerkt. da dit moest zijn voordeellg. Vereeniging Geref. onderwijs. Zaterdagavond hield de Vereeniging tot be- vordering van Geref. lager onderwijs alhier haar jaarlijksche vergadering. Het batig saldo bedroeg 2479,22. De be- Zitting van 12 Februari 1935. (Belastingzitting. De volgende zaken werden behandeld: P. F. V., oud 22 j.( chauffeur te IJzendijke, wegens overtreding van de wegenhelasting- wet te Philippine op 26 Maart 1934. Eisch: 7,50 hoete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. F. V., oud 38 j., grossier te Hontenisse, wegens alsvoren, te Hontenisse op 13 Maart 1934. Eisch12,50 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak10 boete of 5 dagen hechtenis. Jhr. D. H. v. D., oud 81 j., zonder beroep te Leiden, wegens alsvoren, te Philippine op 27 April 1934. Eisch: 10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. P. J. R., oud 34 j., assuradeur te Leiden, wegens alsvoren, op 27 April 1934 te Philip pine. Eisch15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. G., oud 55 j., landbouwer te Stoppeldijk, wegens overtreding van de Rijwielbelasting- wet, te Hontenisse op 3 Maart 1934. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. J. P. A. V., oud 20 j., steenhouwer te Goes, wegens alsvoren, te Hontenisse op 10 April 1936. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. M- C., oud 21 j., dienstbode te Honte nisse, wegens alsvoren op 2 Maart 1934 te Ter Neuzen. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. A. G., oud 20 j., werkman te Aardenburg, wegens alsvoren, te OostJburg op 23 Februari 1934. Eisch: 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak: 5 boete of 2 dagen hechtenis. EEN GEMEENTE-VELDWACHTER •VEROORDEELD. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft Maandagocbtend uitspraak gedaan tegen J. M., gemeente-veldwachter te Ouderkerk a.d. Ijsel, die door de rechtbank te Rotterdam was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde SOHUTTER VAN DEN RIJKSWEG BH NAARDEN AOHTEIUIAALD EN BEKEURD. Er is, zooals gemeld, dezer dagen op den Rijksweg tusschen de Hakkelaarsfbrug en Naarden uit een auto op een in dezelfde rich- ting passeerenden auto geschoten. Uit het on- derzoek is thans gebleken, dat de auto, waar van het nummer was opgenomen, door twee Delftsche studenten voor een tochtje was ge- bruikt. De jongeman die niet aan het stuur zat, vond dit een bijzondere gelegenheid om zich te oefenen in het schieten met een wind- buks. Hij mikte op telegraafpalen, boomen, e.d. Auto's behoorden niet tot zijn doelwit; het schot op den auto heeft dus een telegraafpaal gemist. Daar zij wi-sten, dat het schot geen emstige schade kon aanrichten, hebben zij niet naar den heer H. uit Huizen, wiens auto geraakt was, omgekeken. De student heeft een proces-verbaal gekregen wegens het in gevaar brengen van het verkeer. Een wind- buks valt buiten de vuurwapenwet, zoodat deswege geen verbaal kon worden opge- maakt. EEN FLESCH IN EEN VERGADERING GEWORPEN. Tijdens een vergadering, die te Tilburg werd gehouden door de Vereeniging van Vrienden van de Sovjet Unie, werd op een gegeven mo ment aan de deur geklopt. Een der aanwe zigen opende de deur. Nauwelijks was de deur op een kier of er werd een flesch geworpen in de riehting van den man, die de deur had opengemaakt. De man werd niet geraakt De flesch vied stuk en bleek een bijtend vocht te bevatten. De man, die de flesch naar binnen had geworpen, kon niet worden achterhaald, daar hij den uitgang had gebarriceerd door er een drietal fietsen voor te zetten. DE N. S. B. EN DE REVOLVERS. Zaterdag zond het persbureau Vaz Dias te Amsterdam draadloos een bericht uit inzake de aanhouding van lieden, die in een kringhuis der N. S. B. daar ter stede revolvers te koop hadden aangeboden. De redactie van dit be- richtje was geraffineerd, een ieder moet uit de lezing ervan wel den indruk krijgen, dat het N. S. B.-ers waren, die zich met dezen ongeoorloofden handel in vuurwapenen af- gaven. Wij hebben ons echter tot het hooftlbureau van politie te Amsterdam om inlichtingen gewend. Daar zeide men ons, ,dat dit natuur lijk weer de gebruikelijke wijze van bericht- geving was wanneer het de N. S. B. betrof. Maar ditmaal dan toch zeker ten onrechte: onmiddellijk na ontvangst van het aanbod tot levering van revolvers heeft de N. S. B. zich met de Amsterdamsche politie in verbindtng gesteld en geheel in samenwerking met de politie zijn de lieden die met revolvers leurden ingerekend. ,,Het zou schandelijk geweest zijn, zoo de N. S. B. zich zelf met het smokkelen van re volvers ingelaten zou hebben", zoo merkte men ons op het politiebureau nog, en terecht, op. Zeer juist. Maar: het is 66k schandelijk door een handig-tendentieus gesteld berichtje een indruk ter zake te wekken, in strijd met de waarheid. Er wordt met twee maten gemeten in Ne derland. Dageljjks. Dat is ons een gruwel, pro en contra welke partij ook. (Midd. Crt.) HOE ONTSTOND DE BRAND IN HEX PA LEI S VOOR VOLKSVIJJT? Naar de Tel. vemeemt wordt thans door de Amsterdamsche politie opnieuw gezocht naar de oorzaak van den brand, die destjjds het Paleis voor Volksvlijt verwoestte. iNimmer heeft men de oorzaak van dozen brand kunnen vaststellen. Bij de kortgeleden ingestelde ondeizoeken in de obligatie-affaire, is de brand herhaalde- lijk ter sprake gekomen, met tot gevolg, dat politie en justitie thans nog eens zullen trach ten uit te maken, op welke wijze het vuur ontstaan is. JONGEN DOOR HET IJS GETjtKT EN VERDRONKEN Zondagmiddag waren op leemkuilen te Eindhoven eenige jongens aan het glijden toen piotseling een tweetal jongens door het ijs zakte. Op het hulpgeroep snelde een zefeere v. d. Laar, welke in de nabijheid was, toe en slaagde er in, een der jongens door een plank in het oogQ Onze s^ rn^op veRf^n I grooting we°rd vastgesteld met een p0st van zijn gericht. Wij moeten werken, pianten en 1281,75 voor onvoorziene mtgaven nat maken, medearbeiders Gods zijn, dan zal Hij ook de wasdom geven. Mede door onze vakbeweging mogen we medearbeiders zijn in Zijn Koninkrijk, Hem tot eer en onszelf tot welzijn. Deze vurig uitgesproken rede werd onder ademlooze stilte door de aanwezigen aangehoord en met warm applaus begroet. Door den Weleerw. heer Ds. E. Raams werd j nu een kort slotwoord gesproken. Spr. zeide, dat leer en leven met elkander in overeen- stemming moeten zijn. In de voetstappen van Jezus wandelen. Het ledental beslist niet over Herkozen werden als bestuursleden de hee ren Jac. Verpoorte, H. de Zeeuw en Abr. Dees Czn. In plaats van den voorzitter, de heer J. L. van de Ree, die zich niet herkiesbaar stelde, werd na enkele stemmingen gekozen de heer L. de Blaeij. De voorzitter sprak enkele woorden ten at- scheid, waarna de vice-voorzitter en secreta ris woorden van dank spraken voor hetgeen de voorzitter in het belang der vereeniging verricht had. Z.) mishandeling van den 19jarigen A. v. L., door toe te steken nog te redden, doch de ----- k. schoot onder het ijs weg en verdronk. Het lijk is later opgevischt. De geheime zender te Delft, die als XXX werd aangekondigd en die in den omtrek een groote populariteit had verworven, is tot zwg- len gebracht. Eenige ambtenaren van den radio-controledienst en eenige rechercheurs deden een inval in een pand aan de Hugo Govertstraat, waar een complete zender-ln- stallatie in beslag werd genomen. Vier stu denten een hunner woonde hier op kamers, werden naar het politiebureau overgebracht. OUDE MUNTEN GEVONDEN. Bn het omspitten van een weide te Duiven- dtjke vond men twee aarden kruiken, onge veer 50 meter van elkaar verwijderd, waarin zich 40 zilveren munten ter grootte van een rijksdaalder bevonden. De meeste van deze geldstukken dragen de beeltenis van Koning Philips IV van Spanje (16211665). De 56jarige melkventer J. H. Ket, in dienst bij de fa. Kingma, is Maandagmiddag op de Prinsengracht te Meppel tengevolge van de i gladheid van den weg gevallen. De man kwam i op het hoofd terecht. Hij werd in een winkel I binnengedragen. De te hulp geroepen dok ei kon evenwel slechts den dood constateeren. hem in den avond van Zondag 27 Augustus 1933 op vermoeden van dronkenschap in po- litiearrest gesteld, doch tegen welke vrij- spraak de officier van justitie hooger beroep had aangeteekend. Het Hof behandelde deze zaak op 28 Januari j.l. en na verhoor van een groot aantal getuigen requireerde de ad- vocaat-generaal vernietiging van het vonnls der rechtbank en veroordeeling van verdachte tot /100 boete subs. 25 dagen hechtenis, waarna mr. C. Donker, die als verdediger was opgetreden, bevestiging van de vrtj- spraak pleitte. Het Hof heeft het vrijsprekend vomnis ver- nietigd. omdat het Hof bewezen acht, dat de verdachte opzettelijk v. L. in 't gezicht heeft geslagen en den verdachte wegens mishande ling veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Eenige dagen geleden is de notaris F. te Langweer (Friesland) failliet verklaard. Dit faillissement was aanleiding dat de justitie een onderzoek naar de boekhouding van den notaris deed instellen. Het is nu gebleken, dat net faillissement voor velen hoogst onaan- gename gevolgen met zicb zal brengen. Er is a.l. bij het onderzoek aan het licht

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2