Sport Gemengde Berichten AXEL. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. VOETBAL. 4 oieele toestand der vereeniging zorgelijk, aan- gezieh door de vemUndering der gemeenteljjke jrubsidie noodzakelrjke reparatie aan instru- raenten mcest achterwege blijven, terwijl er van aankoop van nieuwe instrumenten geen aprake kan zjjn- Oak dient men er rekening mede te houden, dat de werkende leden reeds aedert eqn geheel jaar vrijwillig dubbele con- tributie, wordt betaald, waaruit de goeden wil der leden blijkt. Ook de opkomst op de repetities is geregeld goed, wat aan de kwali- teit van de uitvoeringen zeer ten goede komt. Ais bestuurslid werd gekozen de heer F. de Groote en. herkozen de beer J. A. Jurrij. Bazar. Door de muziek- en zangvereeniging zal in vereeniging met Paschen een bazar worden gebouden, nit de financieele voordeelen waar- van men de vereenigingen hoopt te kunnen gteunen. Door verscbillende particulieren worden belangeloos voorwerpen vervaardigd, waarvan er al enkele inmiddels zijn ingeko- men. Het isvoor de vereenigingen die ten alotte bet eenig plaatselijk vermaak verzor- gen te bopen, dat deze bazar in alle opzicbten moge slagen. Geitenf okvereeni ging Op Zaterdag 9 Februari bield de geitenf ok- vereeniging t re Eendracbt albier bare jaar- vergadering. De voorzitter sprak hierbij een kort woord waarin bij wees op verscbillende feiten die in t afgeloopen jaar in de vereeni ging zijn gebeurd. Hij sprak de boop uit, dat ook 1935 een goed jaar zon wezen. Hierna las de seeretaris de notulen der vorige jaar- vergadering en deelt 't een en ander mee. Door den penningmeester werd reke ning en verantwoording gedaan. Hieruit bleek, dat de inkomsten bedroegen f 136,26 en de uit- gaven 124,10, zoodat er nog een goed slot is van 12,16. De aftredende bestuursleden C. de Blaaij en P. Haak worden weer herkozen. Nu wordt meegedeeld, dat geen prijzen wor den verloot zooals gewoonte is, daar de be- grooting voor 1935 er niet te rooskleurig uit ziet. De seeretaris leest thans bet verslag ifan de Provinciate vergadering voor die ge- bouden is te Middelburg onder voorzitterscbap van Mr. P, Dieleman. De plaatselijke vereeni- gm<r is rdet 3 leden vooruitgegaan en telt f-hHTis 22 leden. Nadat nog eenige buisboude- ljjke zaken werden besproken, sloot de voor- aitter deze vergadering. Vereeniging voor Chr. onderwijs. Zaterdag j,i. bield de vereeniging voor Cbr. onderwijs te Hoek (Knol) bare jaarvergade- ring. De voorzitter de beer P. Scbeele opent ^0 vergadering door bet laten zingen van Ps. 68 10, waama bij voorging in gebed. Hjj las Ps. 46 en siprak naar aanleiding biervan een kort openingswoord. Hoerwel w£ een tjjd beleven van geestelijke en stoffelijke verwarring is er nochtans voor den Christen weg indien we slecbts bet oog gericbt bouden op Hem, die gezegd beeft: „Ik ben de weg, de waarbeid en bet leven'V Hoewel er veel is, dat ons bedreigt zullen we niet ver- slappen, maar moedig de toekomst hoe die ook zjjn moge, tegemoet treden. In den weg van bidden en werken zal God ons Zijn zegen niet ontbouden. We zullen zegt spr. dan ervaren dat Hi) is een toevlucbt en sterkte, Hij is kracbtelijk bevonden een bulpe in benauwd- beden, de God Jacobs is ons een hoog vertrek De seeretaris las de notulen der vorige jaarvergadering voor, en scbetste den toestand der vereeniging. De penningmeester deed rekening en verantwoording over het afge loopen boekjaar. Door een commissie uit bestuur en leden is deze nagezien en werd alzoo goedgekeurd. De aftredende bestuurs leden werden met groote meerderheid van atemmen herkozen, welke hunne herbenoeming aanvaarden. Tot nieuw lid der controleoom- missie werd gekozen de beer Jer. Pladdet. Door enkele leden werden bij de rondvrgag eenige vragen gesteld die door den voorzitter werden beantwoord. Hij dankte de aanwezi- gen voor hun opkomst en bet gezellig samen- ztjn, liet zingen Ps. 138 1, en sloot de verga dering waarbij het hoofd der school voorging in dankgebed. Zeldzaam verjaringsfeest. Een ongewone dag van zelfs voor een diaco- niebuis ongewoon gebeuren was het j.l. Zater dag. Joost Geensen, in de volksmond „den ouwe Joos" geheeten vlerde n.l. zijn 95sten geboortedag. Het bastuur en de vader en moeder van ons Ned. Herv. Diaconiehuis .jZorgvliet" hadden met het oog op dezen heugelijken dag heel wat drukte verwacht, maar zoo groot als de belangstelling is gewor- den was door hen waarschijrrtrjk niet voorzien. Stapels felicitatiekaartjes en ook vele persoon- ljjke gelukwensChen, maar daarnaast ook tal van stoffelgke blijken van sympatbie in den vorm van lekkernijen waren getuigen dat men Joost niet wou vergeten. Fier en gelukkig en uitstekend gezond van geest en lichaam voel- de hij zioh op dezen dag als een vorst. Het was hem aan te zien dat het ,,zijn" dag, waar de 90ste Psalm spreekt van ,,de uitndrhendste van die is moeite en verdriet" is Joost op dezen regel wel een buitengewone uitzonde- ring! Het beStbur van de stichting offreerde den grijsaard die nog vaak flinke wandelingen maakt een fraaden wandelstok met zllveren knop. Onze hoogbejaarde „Joost" moge daar nog veel genot van hebben en zijn restende 1 evens- dagen in even goede gezondheid en levenslust doorbrengen. Den afgeloopen zomer moest Joost" kost wat kost mede naar Knocke met de autorit voor onze ouden van dagen. En er waren er vele die minder goed by de pink waren. Het ga u well Joost, in uw verdere levens- avond! IJsvreugde. Ongedacht en betrekkelijk vrij onverwacht konden onze schaatsenrjjdende en ijsminnende jongeren Zaterdag en gisteren bun hart op balen. De Tragel voorbij het z.g. Klein Brug- getje was het .Dorado" waar zip hun zwierige sport een paar middagen bebben beoefend. Het bestuur der Axelsche IJsclub bad reeds maatregelen genomen hedenmiddag te 1 ure de nieuwe „jjsbaan" te openen die zich achter bet scbietterrein ultstrekt en gister reeds in puike conditie verkeerde. Edocb, alle illusie's zjjn wreed verstoord! Op het dikke sneeuw- pak van gisteravond is de dooi ingetreden en het ziet er niet naar uit dat Hollands oudste en meest geliefkoosde wintersport dezen win ter nog hoogtij zal vleren. De Medusa op bezoek. Het behoort niet tot de alledaagsche ge- beurtenissen dat zich een oorlogsbodem in de Sassche wateren komt vertuien. Woepsdag- woortniddag evenwel hadden we hier den mij- nenlegger Medusa op bezoek. Het oorlogs- schip onder bevel staande van den luitenant ter zee eerste klasse, den heer J. H. van Rlnkhuizen., meerde vlak voor de phosphaat- fabriek en had onmlddellijk de belangstelling van een groot aantal nieuwsgierlgen opge- wekt. Nadat de commandantdoor een der officieren van zijn aankomst ten stadhuize had kennis gegeven, werd onmiddellijk den stadsomroeper Mobelus er op uitgestuurd om aan de bevolking kenbaar te maken, dat het scbip op enkele vastgestelde uren des namid- dags en ook Donderdag in den voormiddag ter bezichtiging werd gesteld. 's Namiddags volgde bet officieele bezoek van den commandant zelf ten stadhuize, waar hij door den waarnemenden burgemeester, den heer A. Marquihie, met den seeretaris, den beer F. Stubbe, ontvangen werd. 's Namid- m dags maakte een gedeelte der equipage een wandeling door de plaats, terwijl verscbillen de industrieen bezicbtigd werden. Het laatst was een bezoek aan de glasfabriek aan de orde. Omstreeks vier uur verdrongen zich voor de Medusa reeds een aantal personen, die van de geboden gelegenbeid om het scbip te be- zichtigen, gebruik wenschten te maken. Als belangstellend krantenman hebben wij deze zeldzame gelegenheid natuurlijk met beide banden aangegzepen om een indruk te krij- gen van een van Hr. Ms. oorlogstaodems en van het leven aan boord, waarvan een leek zich zonder eigen aanschouwing: en betrouw- bare voorlichting maar moeilijk een dank- beeld kan maken. Na met eenige heeren of ficieren voor zoover deze aan boord waren, te bebben kennis gemaakt, waren we nieuws- gierig genoeg om in de eerste plaats naar het doel van dit zeldzame bezoek te informeeren. Men vond ons evenwel geenszins indringerig en vertelde ons met de vriendelijkste welwil- lendheid, dat dit bezoek enkel en alleen als een beleefdbeidsvisite aan dezen uitersten landpaal van Nederland moest beschouwd worden. Onze verdere vraag, of bet ter bezichtiging atellen ook ten doel bad, jongelui in de ge legenbeid te stellen met het leven aan boord van een oorlogschip en bet verkrijgen van een globaal-indruk van zoo'n vaartuig, werd be antwoord in dien zin, dat dit ook werkelijk het geval was. Waar inlichtingen daaromtrent te bekomen waren? Men heeft ons medegedeeld, dat omtrent dit punt alle inlichtingen te bekomen zijn bij den seeretaris der commissie van aanwerving, Kon. Wachtschip te Vlissingen. Nu onze nieuwsgierigheid op deze punten genoegzaam bevredigd was, werden we uit- genoodigd zelf eens een kijkje in de verschil- lende ruimen te nemen, betgeen we met groote waardeering voor onzen vriendelijken mentor en explicateur aangenomen hebben. Men bracbt ons allereerst in het ruim, waar niet minder dan 65 zcemijnen netjes naast elkander geordend in een grooten spitsboog stonden geschaard. Onze onrust, toen we ons daar zoo te mid den van de versehrikking bevonden werd evenwel gekalmeerd door de geruststellende mededeeling, dat er volstrekt geen gevaar was. Het gevaar begint pas, wanneer de mijn' is uitgezet. Wee dan bet schip, dat bet onge- luk heeft, tegen een dergelijk gevaarte aan te varen. We hebben van zulke catastrophen tijdens den oorlog proeven te over gehad. Na nog een demonstratie te hebben meege- maakt hoe zoo'n mijn er wel van binnen uit- ziet, tot welk doeleinde een mijndeksel was afgenomen, om bet mecanisme te kunnen gadeslaan, zijn we, na een vlucbtig bezoek aan de machinekamer met de drie cylinder compound-machine en de elctrische installa- tie, naar een andere afdeeling getrokken. Ik had n.l. mijn vriendelijke leidsman te kennen gegeven eens met eigen oogen te willen aan- scbouwen hoe de janmaats slapen. Hij vatte de zaak van den komischen kant op en gaf me lachend ten antwoord, dat ik dat pas om een uur of twaalf zou kunnen constateeren. Zoo zijn onze Jantjes, je moet op je tellen passen, want bun eigenaardig leven aan boord heeft ben tot halve philosophen gemaakt. Mijn mentor begreep echter zeer goed mijn bedoeling en... terwijl hij zich als een meteoor langs een zwaar touw naar beneden bad laten glijden, werd ik uitgenoodigd om desge- lijks te doen. Maar al is een lid van onze Koninklijke Marine ook bedeeld met acroba- tische eigenschappen, daarom is uw onderda- nige dienaar zulks nog niet. Voorzichtig daal ik langs de ijzeren ladder met het koord als trapleuning stevig in de band geklemd naar beneden en land veilig aan in de ruimte, waar twintig hangmatten kunnen worden opge- hangen. Zij liggen echter nog netjes opge- rold op een stapel tegen een tusscbenscbot van het schip. Maar op een wenk van mijn begeleider heeft 6en der Janfnaats er al een te pakken en in minder tijd dan ik noodig heb om de heele manipulate te beschrijven, hangt al een stel aan de zware ijzers, kant en klaar om nummer zoo en zooveel op te nemen. Men heeft zelfs de vriendelijkheid om me uit te noodigen het geval eens te probeeren. Maar daaraan waag Ik me maar liever niet, onvoorbereid als ik ben en dan in tegenwoor- digheid van twee getuigen. De proef mocht eens mislukken! Na deze dehionstratie is bet me vergund nog een kijkje te nemen in de eetkamer. Op helderwit geschuurde tafels staat het souper voor de manschappen al klaar. Het zal reeds tijd zijn om te beginnen. Enkele Jantjes zit- ten reeds op bun bestemde plaats om den slag te beginnen. Maar de drukte aan boord, veroorzaakt door het nog steeds circuleeren- de putoliek, maakt het noodig om nog een stuitje te wachten. Intusschen drijft men de vriendelijkheid zoo ver, mij zelfs uit te noo digen om mee aan te zitten. Maar ook daar- voor moet ik tot mjjn spijt bedanken, of- schoon het menu anders wel tot meedoen aanspoort. Oordeel zelf maar: heerlijk brood, koffie, spiegeleieren, doorregen spek in dunne reepjes gesneden en nog meer, wat tot een hartig avondmaal dienen kan. Met een woord van vriendelijken dank aan mijn begeleider voor de betoonde welwillend- beid en de bartelijke invitatie heb ik afscheid genomen, mijn teleurstelling uitdrukkende, dat Sas van Gent officieren en manschappen op dit oogenblik hun geen coknpensatie kon aantbieden voor de betoonde gastvrijheid aan boord. Onze plaats kan niet bo'gen op tooneel- en cinemavoorstellingen, tenzij bij brjzondere ge- legenheden, maar wat wij wel kunnen is: onzen dank te betuigen voor dit officieele be zoek en onze bewondering uit te spreken voor de wijze, waarop door ons Departement van Defensie gezorgd wordt om het leven van alien die aan boord zjjn zoo aangenaam mo- gelijk te maken. Want niet alleen worden er alle mogelijke zorgen besteed aan het lichamelrjk welzijn van onze mannen, wier leven gewijd is aan den dienst voor het vaderland, doch ook mo- reel wordt al het mogelijke gedaan om dit zeemansleven waarin naast stipte plichtsbe- trachting vaak zwaren ar'beid en gevaren veribonden zijn, te maken tot een mensch- waardig bestaan. Donderdag, nadat door de oudste leerlin- gen der openbare school onder geleide van het hoofd der school, den heer Van Rooij, nog een lang bezoek aan het schip gebracht is ge- worden, tijdens betwelk weer -met de zelfde dienstvaardigheid weer alles getoond en uit- gelegd is geworden, heeft de Medusa weer het ruime sop gek<teen. Medusa! vreeselijke naam, naaiii van de mytologische wraakgodinnen, met slangen op het hoofd in plaats van baar, wier aan- blik z66 ontzettend was, dat ieder, die haar aanzag in steen veranderde! Neen, ondanks haar vemielenden inhoud en haar drie dreigende kanonnen, maakt zij op degenen, die haar bezoeken een heel wat prettigeren indruk. SLAPENDE CHAUFFEUR. Voor de rechtbank te Utrecht werd behan- deld een zaak tegen een 22jarigen chauffeur uit Rotterdam, die met zijn vrachtwagen een wielrijder had aangereden. De chauffeur was niet verscbenen, doch de zaak was zeer duide- lijk, de aanrijding was te wijten geweest aan het feit, dat de autobestuurder achter zijn stuur bad zitten slapen, zooals degene, die naast hem had gezeten, verklaarde. Deze man bad den bestuurder eenige malen wakker moeten schudden. De verklaringen, door den ondernemer van het transportbedrijf, waarbij de betrokken chauffeur werkzaam was, wierp een wel scbril licht op de arbeidsvoorwaarden, die in het autotransportbedrrjf kunnen voorkomen. De chauffeur was 's morgens om half negen begonnen met schoonmaken van zijn wagen en dergeiyke werkzaamheden. Des middags om half een was hij gaan rijden tot ongeveer drie uur des nachts. Den volgenden morgen om vijf uur moest bij weer met de auto op pad. Op deze reis geschiedde het ongeval waar- voor de chauffeur thans terecbt moest staan. De president zeide: „Het is een schande,. eigenlijk moest u in de1 beklaagdenbank staan. Aan u is het ongeluk te wijten." Getuige: ,,Het was een drukke tijd." President: „Dan had u maar meer men- scben in dienst moeten nemen." Getuige: ,,Ze hadden 's avonds veel vroeger thuis kunnen zijn, al om een uur of half elf, maar ze hebben den wagen onderweg neer- gezet om te gaan slapen." President: „In elk geval is het niet in orde, dat iemand die om drie uur thuls komt om vqf uur al weer op pad gaat." De officier van justitie achtte de feiten be- wezen, doch de door den werkgever afgelegde verklaring vormde een aanmerkelijk verzach- tende omstandigheid. Spr. wilde in dit geval dan ook niet meer eischen dan 50 gulden of 25 dagen, maar voegde er aan toe, dat wan neer nog meer van dergelijke gevallen zich mochten voordoen hij geen verzachtende om- standigheden meer zou laten gelden. Wanneer de arbeidstijden te lang zijn moe ten de chauffeurs maar maatregelen trachten te nemen. De veiligheid van het publiek gaat voor de belangen der chauffeurs. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B. Afd. IV. le klasse. Alles afgekeurd. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. NAC 15 10 4 1 24 38—14 PSV 14 10 3 1 23 37—14 Juliana 14 6 4 4 16 27—25 BVV 15 7 2 6 16 33—37 Eindhoven 16 6 2 8 14 31—36 MW 16 4 5 7 13 24—23 NOAD 14 5 2 7 12 2833 LONGA 14 4 4r- 6 12 *27—34 Blerjerheide 13 3 3 7 9 16—25 Willem n 15 2 3 10 7 14—34 2e klasse A Zeelandia Alliance 2—1 RBC—DOSKO 1—4 TerneuzenVlissingen 4—1 TSC—Middelburg 0—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Middelburg 14 12 1 1 25 53—15 Vlissingen 14 9 2 3 20 38—18 DOSKO 11 6 4 1 16 23—14 TSC 13 7 1 5 15 30—25 Terneuzen 13 7 6 14 39—36 De Baronie 15 6 1 8 13 38—43 RBC 15 4 3 8 11 30—39 Zeelandia 14 4 2 8 10 22—36 Breda 16 3 3 10 9 24—53 Alliance 15 1 5 9 7 2543 3e klasse A Vlissingen 2- Breskens 1—0 De Zeeuwen- -Temeuzen 2 3—2 Rest afgekeurd. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 14 10 1 3 21 59—19 De Zeeuwen 14 8 3 3 19 25—18 Hulst 12 8 1 3 17 28—17 Breskens 14 8 6 16 37—37 Vlissingen 2 12 5 2 5 12 22—18 Terneuzen 2 14 5 2 7 12 22—30 Sluiskil 15 5 9 10 22—39 Hoofdplaat 13 3 10 6 19—29 Oranje 11 2 1 8 3 16—46 Oranje twee punten in mindering we- gens staken wedstrijd OranjeDe Zeeuwen. 3e klasse B Middelburg 2Goesche Boys 31 Zeeuwsche BoysZeelandia 2 70 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Goes 14 12 1 1 25 52—8 Zierikzee 12 7 2 A 3 16 39—18 RCS 12 T 15 43—26 Middelburg 2 13 7 6 14 34—33 Z. Boys 11 6 1 4 13 29—16 Zeelandia 2 12 5 7 10 2246 Goesche Boys 11 1 1 9 3 11—11 Hansweert 10 10 9—47 DE WEDSTRIJDEN. Geen enkele wedstrijd heeft in de Zuidelijke Eerste Klasse doorgang gevonden daar alle velden ortbespeelbaar waren. Dit in tegen- stelltng met de velden van de Tweede Klas- sers, welke wedstrijden alle zijn doorgegaan. TWeede Klasse A. ZeelandiaAlliance 21. In de Zeeuwsche hoofdstad heeft het tus- schen beide clubs gespanncn, want beide elf- tallen waren volkomen bewust van het groote belang van een overwinning, die hen van de laatste plaats kon houden. De Zeeuwen zijn tenslotte de gelukkigen geweest, en al staan zij nog niet veilig, een flinke voorsprong heb ben ze nu toeh wel. Het zag er In het begin van dezen wedstrqd niet naar uit, dat de thuisclub de overwinning zou behalen, want Alliance trok direct stevig van leer en spoe- dig was een doelpunt voor Alliance de beloo- ning. Hoe Zeelandia ook werkte om los te komen, bet gelukte niet en de ruststand bleef ongewtj zigd. In de tweede helft lijkt het er veel op, dat Alliance haar kruit verschoten heeft, want nu is het Zeelandia die den tocn aangeeft. De stugge verdediging van de achterhoede van Alliance voorkomt het doel- punten, doch eindelqk heeft Zeelandia den gelijkmaker te pakken. Nu ontstaat er een felle strijd obi het winnende punt en daar .Zeelandia thans werkelijk sterker is ligt het voor de hand dat dit punt zal zijn in het voor- deel van de thuisclub, hetgeen dan ook ge- schiedt. Met 21 komt het einde. BBCDOSKO 11. Een onverwachte groote overwinning van DOSKO was het resultaat van deze ontmoe- ting, dat RBC zich geweldig zou moeten in- spannen om DOSKO van zich af te houden, was te voorzien, maar dat de gasten zooda- nig de gastheeren zouden overweldigen, had wel niemand verwacht. Ondertusschen DOSKO heeft de score geleidelijk weten op te voeren tot 04, waarmede de rust inging. In de tweede helft had RBC zich in zooverre hersteld dat de partijen volkomen gelijkwaardig waren, slechts eenmaal wist RBC te doelpunten en van de andere zijde kwamen geen doelpunten meer. TemeuzenVlissingen. 41. Het is voor Vlissingen wel een teleurstelling geweest, dat Temeuzen de hij haar uit den aard der zaak nog sluimerende hoop op de eerste plaats in de ranglijst zoo wreed heeft verstoord, en zij thans door de nederlaag al- hier 5 punten bij Middelburg is ten achter ge- komen, zoodat deze club zich van het kam- pioenschap zeker kan achten. Terneuzen heeft dus Middelburg een goeden dienst bewezen door de eenige concurrent van haar twee pun ten afhandig te maken. Eerlijk gezegd had den wij daarop niet veel moed, daar Vlissin gen reeds tweemaal in dit seizoen met succes Terneuzen had bestreden en Vlissingen toch ook Middelburg van de 4 punten er 3 had af handig weten te maken. Zoo is de beslissing dus in deze klassen nog eerder gekomen dan verwacht werd en ook de candidaat voor de onderste plaats is reeds zoo goed als zeker besproken, want Alliance zal er wel niet meer in slagen het vereischte aantal punten te ver krijgen. Door de ingetreden vorst was het veld hard en heeft dit zonder twijfel invloed gehad op de verrichtingen van beide elftallen. De lei- ding berustte bij den heer Groffen, die weder- om blijk heeft gegeven van zijn goeden kijk op het spel en er stipt voor waakte dat de overtredingen oogenblikkelijk werden be- straft. Niet zoodra was het spel aan den gang of Temeuzen gaat ten aanval, die leidt tot een vrije trap voor de thuisclub. Van der Hooft plaatst den bal naar Kouwijzer en geen minuut nadat de bal aan het rollen is ge bracht, geeft deze speler den doelman van Vlissingen het nakijken. 10. Direct daarop is Terneuzen weer voor het doel van Vlissingen en M. Riemens krijgt de kans het voorbeeld van Kouwijzer te volgen, doch zijn scbot is niet zuiver en veel te hard gaat de bal langs het doel. Een aanval van Vlissingen strandt op buitenspel en kort daarop begaat de linksbuiten van Vlissingen de fout niet snel genoeg terug te trekken, zoodat als hem het lecler wordt toegespeeld, de scheidsrechter weder tusschenbeide moet komen. Als Kouwijzer den bal mooi heeft vrij- gemaakt, plaatst hij goed voor het doel, doch iets te dicht bij den keeper die juist den bal kan opvangen v66r Laurens er van kan pro- fiteeren. Kort daarop is het Van den Eeckhout die tot teleurstelling der supporters een mooie kans mist. Als de heele voorlinie in den aanval is, heeft de achterhoede van Vlissingen zwaar werk en kan moeilijk het ieder weg- werken, doch de halflinie van Temeuzen was te ver achtergebleven om zich van den bal meester te maken. Terneuzen blijft echter aanvallend optreden en Van den Eeckhout plaatst goed naar Kouwijzer, die naast schiet. Nu is het M. Riemens die een hard schot in- zendt, dat Kats nog juist tot hoekschop kan stompen. Deze wordt echter slecht genomen en gaat direct achter. Vlissingen onderneemt thans haar eersten gevaarlijken aanval, doch de rechtsbinnen schiet naast, dadelijk daar op herhaalt hij dit, doch hij was thans in een moellijker positie dan de eerste maal. Toch keert Vlissingen weder terug en moet Van de Wege ingrijpen. Vlissingen komt er beter in, want het initiatief gaat nu van haar uit. Een goede aanval van de rood-witten weet Dooms nog juist tot comer te verwerken. De bal wordt goed voor het doel geplaatst, en Geen sen kan het Ieder maar een klein eindje ver- plaatsen. De linksbuiten van Vlissingen heeft verzuimd zich tijdig van de hoekvlag te ver- wijderen en als hij nu den bal krijgt toege speeld, staat hy buitenspel. De druk op het doel van Temeuzen is nu voorbij en is het aan de overzijde dat gevaar dreigt. De rechtsach- terspeler moet bij een aanval van Temeuzen den bal achter werken, hetgeen een corner tot gevolg heeft. Deze blijft zonder gevolg, maar kort daarop moet Kats toch ingrijpen. Lau rens krijgt uit een vrijen trap den bal toege speeld, en als hij zijn hard schot inzendt, trapt hij juist in handen van den doelman. Nu wordt een aanval van Temeuzen door buitenspel onderbroken. De halflinie van Terneuzen is echter goed op dreef waarbij vooral Van der Hooft uitblinkt, die trouwens den geheelen wedstrijd door zich bijzonder heeft onder- scheiden. Van den Eeckhout krijgt vlak bij het doel den bal toegespeeld, maar Kats is er ook bij en tegen diens meerdere kracht moet Temeuzen's linksbuiten het afleggen. Niet zoodra heeft C. Riemens een aanval van Vlissingen onderschept of de rechtervleugel komt terug en Dooms stopt een bal die naast zal gaan toch nog even, hetgeen een comer veroorzaakt. Deze wordt slecht genomen, doch dadelijk daarop krijgt Vlissingen nogmaals een hoekschop toegekend, maar hiervan ko men dezen wedstrijd geen doelpunten, want even later krijgt Terneuzen een corner te nemen, als de doelman der gasten den bal over stompt, en evenzeer blijft de verdedi ging meester van het terrein. Even later krijgt Kouwijzer dicht bij het doel het Ieder toegespeeld en schiet hij hard in. Kats stopt wel dit schot, doch kan niet verhinderen dat de bal uit zijn handen in zijn doel rolt. 20. Als Vlissingen een vrije trap te nemen krijgt wordt deze te hard naar voren geplaatst, waardoor Dooms gemakkelijk werk krijgt. Van den Eeckhout plaatst nu kort achter elkaar zijn voorzetten te laag, waardoor de rechtsback van Vlissingen het gevaar kan voorkomen. Terneuzen blijft echter aanvallend en na een comer genomen te hebben krijgt Laurens den bal toegespeeld doch v66r hij zijn schot kan plaatsen is de rechtsback van Vlis singen er bij en voorkomt deze het gevaar. Dadelijk daarop is het rusten. Bijna is de tweede helft een herhaling van het eerste gedeelte, doch Kats kan het harde schot van Laurens nog juist stoppen. Bij een volgenden aanval laat Kats den bal uit zijn handen glippen, maar de linksback is op de goede plaats en zendt het Ieder weer het veld in. Nu komt Vlissingen weder in den aanval en tot driemaal toe zwermen de rood-witten bij het doel van Temeuzen, waarbij Dooms eenmaal den bal tot comer stompt en de vol- gende maal de middenhalf van de gasten van te verren afstand Dooms wil verschalken, hetgeen niet gelukt. Laurens schiet daarop wel goed in, maar de keeper retoumeert direct den bal. Van Pienbroek weet dan een aanval van Vlissingen te onderbreken, en als de verdediging van Temeuzen in voile actie is, lost de middenhalf van Vlissingen een hard schot, dat juist over de lat scheert. Vlissingen krijgt een vrije trap te nemen en Geensen die zich naast Dooms in het doel had geplaatst kan het schot stoppen voor de bal de doellijn heeft bereikt. Het gevaar is nog niet voorbij want bij een aanval der rood- witten moet Van de Wege een corner for- ceeren, die ditmaal slecht genomen wordt. Als Laurens, die zich tactisch uit de voor- hoede had teruggetrokken om tevens verde- digend werk te kunnen verrichten, den bal mooi heeft opgebracht, geeft hij door naar Van den Eeckhout, die goed voorzet en J. Hamelink kopt juist naast het doel. Kouwij zer lost een hard schot dat naast gaat. Bij een aanval van Vlissingen speelt Van der Hooft terug op zijn keeper. Dooms moet uit- loopen omdat de linksbinnen van Vlissingen hard toesnelt. Hij rolt met deb bal over den grand en van Peenen attacqueert Temeuzens doelman wel met succes doch de scheidsrech ter staat dien aanval niet toe en Temeuzen krijgt een vrijen trap te nemen. Laurens lost van verren afstand een schuiver die Kats nog juist kan keeren. Kouwijzer is ten aanval ge trokken en moet vlak bij het doel den bal toch nog doorgeven naar Van den Eeckhout, deze centert evenwel direct op Kouwijzer terug en voor de derde maal is het doel van Vlissingen doorboort. 30. Er zijn thans nog 14 minuten te spelen. Als Van den Eeckhout een mooie kans heeft ge- mist, herstelt hij direct daarop deze mistrap en plaatst nu mooi voor het doel, waar Kats het ieder opvangt. Niet zoodra is het Ieder weer in het veld of de linkervleugel van Ter neuzen is weer opgedrongen, waarbij Van den Eeckhout den bal goed voor het doel plaatst en in een kluwen van spelers J. Hamelink on- houdbaar langs Kats in het doel trapt. 40. Vlissingen trapt af en het spel is geen halve minuut ouder of de middenvoor van Vlissin gen schiet voor iemand er op bedacht is op het doel van Temeuzen, waar de bal tusschen de toppen van de vingers van Dooms en de deklat in het doel verdwijnt. 41. Temeuzen probeert dit kunstje op dezelfde wijze te beantwoorden, maar nu scheert het ieder juist over de lat. Uit een vrije trap komt het ieder dicht hij het doel van Terneu zen, doch C. Riemens voorkomt het gevaar voor zijn cluib. Even later is het Geensen die een vrijen trap voor Vlissingen, zij het dan ook ten koste van een hoekschop kan keeren. Nadat dezer comer is weggewerkt wordt een aanval van Terneuzen wegens buitenspel on- derbroken> waarop de linksback van Vlissin gen een schot van Laurens onschadelijk weet te maken. Kort achter elkaar krijgt Temeu zen nu twee vrije trappen te nemen, maar deze leveren voor de verdedigers van Vlissin gen geen moeilijkheden op. Juist als een aan val van Vlissingen is afgeslagen en Temeuzen naar voren trekt kondigt de scheidsrechter het einde van dezen wedstrijd aan. TSC—Middelburg 0—2. De Middelburgers hebben het in Oosterhout niet gemakkelijk gehad en alleen het feit, dat TSC niet in staat bleek de aanvallen behoor- lijk af te werken, bezorgde haar ten slotte de overwinning. Bij de rust was de stand, zooals de eindstand werd, n.l. 02, en mede door- dat Vlissingen te Ter Neuzen een nederlaag leed, staan de groen-witten er beter voor dan ooit te voren. Derde Klasse A. De wedstrijden OranjeAxel en Sluiskil Hulst hebben geen doorgang gevonden. Vlissingen IIBreskens 10. Breskens heeft thans te Vlissingen haar opvolgende nederlaag te pakken en is thans in de middenmoot voor goed gearriveerd, evenals de reserves van Vlissingen en Ter neuzen. Van eenig belang was deze strjjd overigens niet. De ZeeuwenTemeuzen 32- De Zeeuwen hebben in de reserves van Ter-~ neuzen een lastiger tegenstander gehad dan zij wel verwacht zullen hebben, want ofschoon er voor De Zeeuwen zeer veel op het spel stond, konden zij in de eerste helft slechts 64n doelpunt behalen 10. Na de rust ging het fortuinlijker en werd de stand zelfs 30. Toen was het met de thuisclub gedaan en begon Temeuzen H van leer te trekken en werd de achterstand op- gehaald tot 312. Hoe de reserves van Ter neuzen ook werkten om een gelijk spel te be halen, De Zeeuwen verdedigden met alle macht en konden zoodoende de beide punten behouden. OVERVAL MET BEROOVING. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in het rustige dorp Loon-op-Zand (N.-Br.) een brutale overval met berooving geschied. Vier gemaskerde mannen zyn de woning bin- nengedrongen van den 64-jarigen, alleen- wonenden P. Verhoeven. Zij hebben den be- jaarden man aan handen en voeten gebonden, met de dood bedreigd en van al zijn spaar- penningen beroofd. Omtrent de toedracht van dit misdrijf ver- neemt de N. R. Crt. de volgende bjjzonder- heden: Aan de Weteringstraat, een eenzamen land- weg te Loon-op-Zand, woont de 64-jarige op- zichter van de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, de heer P. Verhoeven, alleen in een eenvoudige woning. De bewoner had zich, zooals gewoonlijk, Vrq- dagavend omstreeks tien uur ter ruste bege- ven. Om half twee in den nacht werd hg door gedruisch uit zjjn slaap opgeschrikt. Aanvankelijk dacht V., dat het stormde, doch teen hjj zich in zijn bed oprichtte, bemerkte hjj tot zjjn grooten schrik, dat door het open- geschoven iaam aan de voorzijde van het huis vier mannen binnendrongen, die him ge- laat door zwarte maskers onnerkenbaar had den gemaakt. Twee van de indringers traden op den hevig ontstelden Verhoeven toe en gre- pen hem vast. De opzichter, die ondanks zjjn hoogen leeftjjd> nog een krachtige man is, trachtte zich van zjjn belagers te bevrijden. Er ontstond een hevige worsteling, waarbj) Verhoeven er in slaagde een van zijn aanval- lers tegen den grond te slaan. Daarop snel- den de beide andere gemaskerde mannen toe en wierpen zich eveneens op het slachtoffer. Thans was Verhoeven niet ianger tegen de overmacht opgewassen. Hjj moest het on- derspit delven en kon niet verhinderen, dat de vier mannen hem op hardhandige wijze met touwen handen en voeten bijeensnoerden. Toen het slachtoffer aldus weerloos was gemaakt, eischten de bandieten op ruwe wjjze zjjn geld. Verhoeven weigerde aanvankeljjk te zeggen waar hij zjjn spaarpenningen placht te bewaren. Daarna sleurden de mannen den weerloozen man uit het bed en wierpen hem op den grond. iHiema vingen de mannen hun rooftocht door de woning aan. Het bed werd uiteen- gehaald en doorzocht, kasten en laden werden opengetoroken en de Inhoud over den grond verspreid. In de woning richtten zjj een on- beschrijfelijken chaos aan. Toen het geld echter niet werd gevonden en de oude man bleef weigeren de gewenschte inlichtingen te verstrekken, wonden de onverlaten een touw am den hals en dreigden hem te zullen op- hangen. Nog bleef V. voet bjj stuk houden,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3