Pluimvee-Rubriek Burgerlijken Stand MIDDEL EN VAN VERVOER, s.rateo to d, totototo* S S LOOP DER BEVOLKING, Richting: SPOORWEG MECMELEN—TER NEUZEN. BAANVAK TER NEUZEN—SELZAE^E. Burgemeester en Wethouders voegen hier aan toe, dat eenige leeningen voor verschil lende doeleind-en zijn aangegaan, waarbij een tjjdstip van eerste aflossing werd vastgesteld, welk tijdstip echter nader later werd gesteld, ads gevolg van de omstandigheid dat de des betreffende geldleening ook later werd opge- npmen, in verband met de kaspositie der ge meente. Dit was aanleiding dat met het op- nemen van het geld zoo lang mogelijk werd gewacht, meestal even voor het sluiten van den dienst. Zij stellen thans voor de desbetreffende be- sluiten in te tiekken en deze gewijzigd op- nieuw vast te stellen. Deze betreffen: a. Ihet raadsbesluit van 19 April 1932, tot aangaan eener leening van 8000 voor het stichten van een slachthuis, waarvan de af F. Blok, ambtshaive voorzitter. Leden: J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, J. de Feijter Lzn. en A. E. C. Kruijsse. Plaatsvervangende leden: Corn. Hamelink, A. P. de Ruijter en A. P. Esseibrugge. De heer VAN KAMPEN wenscht, alvorens tot stemming over te gaan nog een enkele opmerking hieromtrent. Naar zijn muening is de voordracht voor de samenstelling van j het Centraal Stembureau eenzijdig, en kan hij zich deze eenzijdigheid niet begrijpen. Kij viaagt of ten aanzien hiervan Burgemeester en Wethouders van oordeel zijn, dat voor ieze funetie menschen noodig zijn die op de hoogte zijn met de uitlegging der wet. En dan meent hij, dat men deze hier in den raad ook wel vinden kan. Uitgebracht warden 12 stemmen. Hiervan verkrijgen de heeren I. de Fejjter 9, C. Hamelink 3, A. E. C. Krugsse 3, J. de Feijter 3, B. Seghers 3, en de heer J. de Kra- ker 2 stemmen, zoodat de heer I. de Fejjter is gekozen. Thans moet plaats hebben een herstemming tusschen de candidaten C. Hamelink, A. E. C. Kruijsse, J. de Feijter en B. Seghers. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan verkrijgen de heeren C. Hamelink 3, A. E. C. Kruijsse 4 en B. Seghers 5 stemmen. Bij herstemming tusschen de heeren Se ghers en Kruijsse worden uitgebracht 11 stemmen. Hiervan verkrijgt de heer B. Seghers 4 en A. E. C. Kruijsse 7 stemmen. Gekozen is alzoo de heer A. E. C. Kruijsse. uittoreidingsplan, waarvan de aflossing wordt geacht te zijn aangegaan in 1934; c. Het raadsbesluit van 26 Juli 1932, tot het aangaan eener leening van 17.000 tot bestriding der kosten van den bouw eener mareehausseekazerne, waarvan de aflossing wordt geacht te zijn aangevangen in 1934; d. het raadsbesluit van 27 Augustus 1931, tot het aangaan eener leening ad 2500, voor het verbeteren van verschillende hoeken van stichten van een slachthuis, waarvanaem, I \ra^UheT\dioofdastembureeau j De VOORZITTER is. gezien den uitslag lossmg wordt geacht te zijn aangevangen in rege, le(jen van den raad m aanmerking dezer stemming eenigszins ongerust om het- komen. Dit systeem is ook hier gevolgd. b. het raadsbesluit van 5 Nov. 1931/19 Voor de henoeming voor leden van het hoofd- April 1932, tot het aangaan eener leening ad stembureau is de voordracht samengesteld, 3750 voor het aanleggen eener straat in het zooajs dat bureau tijdens de vorige zitting bestond. Er is met geen enkele andere reden rekening gehouden. De voordracht houdt met politiek geen verband. Naar zijn meening is bovendien de voordracht niet von uien aard, dat deze bestaat uit personen, waarop een zekere drang zou kunnen worden uitgeoefcnd. De heer Van Kampen is het met dit. laatst niet eens. Naar zijn meening dient her stem- bureau een weergave te zijn van de schakee- ringen in de maatschappij. En dan was het W°MHSi"emem. wordt aMusV j; j? lnP'»ag A' E' t C. Kruijsse de heer C. Hamelink. SK"-en- j De VOORZITTER merkt op, dat de voor- r. Een schrjjven van Gedeputeerde Staten dracht slechts bedoelt te zijn een leidraad, van Zeeland, dd. 21 December 1934, naar <joch dat de raad vrij is te benoemen wien aanleiding van de ter goedkeuring ingezonden bij wil. C. Th. van de Bilt, J. de Kraker Rzn. en I. de Feijter. Op de vraag van den VOORZITTER ver- klaren de heeren Van de Bilt en I. de Feijter deze benoeming te aanvaarden. 5. Verkoop van gronil. Naar aanleiding van een ingakomen ver zoek van P. A. van Hoeve en Zn., stellen Burgemeester en Wethouders voor aan deze fiiima, die het verzoek doet namens een prin- cipaal, in koop af te staan een stuk bouw- grond ter br-sedte van pl.m. 14 meter, en ter oppervlakte van 280 M2. gelegen in de Prins Hendrikstraat, op het bouwplan bekend onder no. 68, tegen den daarvoor vastgestelden prjjs van /3,50 per M2. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. (Wordt vervolgd.) verordenmgen betreffende de hetiing van op- centen op de hoofdsom van de gemaente- fonus- en de peisoneele belasting, waarom- trent eenige opmerkingen van administratie- ven aard worden gemaakt, terwijl zij naar aanleiding der Personeele belasting net vol- gende schrijven: Blijkens de desbetreffende raming in de ontwerp begrooting voor 1935, waarop be- trekking had onzen brief van 2 November 1934, no. 96, le afdeeling, wordt rekenin ge houden met een heffing van 185 opceaten op de hoofdsom der peisoneele belasting voor het belastingjaar 1935. In afwijking hiervan wordt In artikel 1 van de verordening een heffing van 180 opcentsn geregeld. Voor zoover wij ons daaromtrent een oor deel hebben kunnen vormen, zal de gewone dienst van 1934 niet een batig slot opieveren van ongeveer gelijke beteekenis als in de be grooting van 1935 is opgenomen. Daarvan za! het gevolg zijn, dat de begrooting voor 1936 buitengewoon moeilijk zal zijn sluitend te krijgen. In verband daarmede zal het aan- beveling verdienen reeds thans het aantal op- centen op 200 te bepalen. Burgemeester en Wethouders stellen naar aanleiding van dit schrijven voor: a. aan de verordening tot heffing van op- centen op d'e gemeentefondsbelasting toe te voegen: „Zij blijft van kracht ten aanzien van de De heer DE RUIJTER brengt in het midden j dat een zeker aantal leden van het hoofd- j stembureau moet gekozen worden. Indien men dus een ander wil dan op de voordracht vermeld, kan men den naam van dezen iaatste I doorslaan en er dien van zijn candidaat voor in de plaats zetten. De VOORZITTER herhaalt dat de stem- i ming vrij is, dat dus ieder lid vrij is te stem- j men dien hij wil. De heer VERSCHELLING had ook een i kleine opmerking. Hij kan zich volkomen aan- j I sluiten bij hetgeen de heer Van Kampen heeft j gezegd. De heer Kruijsse b.v. heeft blijk ge- geven geen behoefte te hebben aan het leven in de gemeente deel te nemen, anders zou hij ook zijn zetel bezet hebben. Toch willen Burge meester en Wethouders hem thans terug in het hoofdstembureau brengen. Spreker had zich o.ok een andere samenstelling van het stembureau gedacht. De VOORZITTER antwoordt hierop, dat de zelfde systeem te volgen voor de stemming voor leden der stembureaux en vindt het ver- kieslijker, de leden voor ieder stembureau afzonderlijk te benoemen. Voorgesteld wordt te benoemen leden en plaatsvervangende leden voor de stembureaux voor de verschillende verkiezingen in de eerst- volgende periode van 4 jaar. Door Burgemeester en Wethouders worden ter benoeming voorgedragen: Stembureau I (raadzaal): F. Blok, burge meester, voorzitter; J. de Feijter Dz. en A. Th. 't Gilde, leden; J. L. J. Maris en J. de Kraker Rz., plaatsvervangende leden. Stembureau II (bijzondere school, Nieuw- straat): J. M. Oggel, voorzitter; C. Hamelink en Iz. de Feijter, leden; L. de Feijter en H. van Luijk, plaatsvervangende leden. Stembureau III (voormalige R.K. school) C. Th. van de Bilt, voorzitter; A. P. de Ruij ter en P. J. van Bendegem, leden; J. Francke en A. Hamelink, plaatsvervangende leden. Stembureau IV (openbare lagere school): Fr. Dieleman, voorzitter; Adr. Verschelling en C. van Kampen, leden; J. A. de Smidt en B. Seghers, plaatsvervangende leden. Stembureau I: Uitgebracht worden 12 stemmen. Hiervan verkrijgen de heeren F. Blok 12, J. de Feijter Dzn. 10, A. Th. 't Gilde 12, J. L. J. Maris 12, J. de Kraker Rzn. 12, P. van Bendegem 1 en Fanoy 1 stem. Gekozen is alzoo tot voorzitter de heer F. Blok, tot leden de heeren J. de Feijter Dzn. en A. Th. 't Gilde, tot plaatsvervangende leden de heeren J. L. J. Maris en J. de Kra ker Rzn. Stembureau II: Uitgebracht worden 12 stemmen. Hiervan verkrijgen de heeren J. M. Oggel 11, C. Hamelink 11, I. de Feijter 10, D. de Feijter 11, H. van Luijk 11, A. E. C. iKruijsse 1, M. Wieland 1, Dr. Bom 1, Koe- voets 1, Van Male 1 en Hiemstra 1 stem. Gekozen zijn alzoo tot voorzitter de heer J. M. Oggel, tot leden de heeren C. Hamelink en raad de leden der stembureaux benoemt, doch j J Feijter, tot plaatsvervangende leden de 1 ViPPrcm T. TTVmtor pti TT van T.nnl' dat Burgemeester en Wethouders hier slechts een leidraad gegeven hebben. Alsnu wordt overgegaan tot stemming. Uitgebracht worden 12 stemmen. Hiervan verkrijgen de heeren J. M. Oggel 10, C. Th. van de Bilt 10, J. de Feijter Lzn. 4, A.' E. C. Kruijsse 5, I. de Feijter 6, C. Hame link 3, Hiemstra 2, J. Fanoy 2, A. van Male 2, Van der Swan 2, F. Dieleman 1, P. van Bendegem 1 stem, terwijl voor benoeming tot belastingjaren "welke^voor" dien ^tum z*n ZSL 10, Dr. Bom 2, W. A. den Boggende 2, B. Se- ghers 2, J. de Kraker Rzn. 1, J. de Feijter 1, A. Th. 't Gilde 1 stem verkrijgen. Benoemd zijn alzoo tot leden van het hoofd stembureau, met den heer F. Blok ambtshalve voorzitter, de heeren J. M. Oggel en C. Th. van de Bilt en tot plaatsvervangende leden de heeren C. Hamelink, A. P. de Ruijter en A. P. Esseibrugge. heeren L. de Feijter en H. van Luijk. i Stembureau HI: Uitgebracht worden 12 stemmen. Hiervan verkrijgen de heeren C. Th. van de Bilt 11, A. P. de Ruijter 12, P. van Bendegem 11, J. Francke 12, A. Hamelink 12, B. Seghers 1, Van Male 1 en A. Hamelink 1 stem. i Gekozen zijn alzoo tot voorzitter de heer C. Th. van de Bilt, tot leden de heeren A. P. j de Ruijter en P. J. van Bendegem, tot plaats vervangende leden de heeren J. Francke en •geeindigd". b. de invorderingsverordaning voor de Per soneele belasting in verband met de hernum- mering van de artikels der Gemeentewet, en ook die betreffende de Gemeentefondsbelas ting, met de nieuwe nummering, opnieuw vast te stellen. Wat betreft de vraag of het niet gewenscht is, om de opcenten op de Personeele belasting op 200 te bepalen geven Burgemeester en Wethouders te kennen, dat hunnerzijds aan Gedeputeerde Staten zal worden bericht, dat "in het vastgestelde aantal gean wijziging wordt gebracht, zulks met het oog op het te verwachten eindresultaat van het saldo der rekening over 1934. De VOORZITTER kan hieraan toevoegen, dat Burgemeester en Wethouders van oor deel waren, dat een verhooging der opcenten op de Personeele belasting niet noodig was. Met algemeene stemmen wordt overeen- komstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten. S. Benoeming van leden van stembureaux. De VOORZITTER verzoekt over te gaan tot de benoeming van leden van het hoofd- of centraal stembureau voor de verkiezing van den gemeenteraad. Hij noodigt de heeren Van Kampen en C. Hamelink uit, met hem het stembureau te vormen. Door Burgemeester en Wethouders worden ter benoeming voorgedragen: Stembureau IV: Uitgebracht worden 12 stemmen. Hiervan verkrijgen de heeren F. Dieleman 11, A. Verschelling 11, C. van Kam pen 11, J. A. de Smidt 11, B. Seghers 9, C. van Kampen 1, J. de Kraker 2, B. Seghers 1, C. van Bendegem 1, C. Hamelink 1 en A. Hamelink 1 stem. Gekozen zijn alzoo tot voorzitter de heer F. Dieleman, tot leden de heeren Adr. Verschel ling en C. van Kampen en tot plaatsvervan- 4. Benoeming missie. leden der sehattingsoom- Daar thans een tweede vrije stemming moet j ""S cn v*u w plaats hebben, geeft de VOORZITTER den heeren J. A. de Smidt wenk, niet tot leden van het hoofdstembureau seg te stemmen degenen die thans benoemd zijn tot plaatsvervangende leden. De heer DE RUIJTER kan het met dezen wenk niet eens zijn. Indien een der gekozen plaatsvervangende leden bij een vrije stem ming tot lid zou worden gekozen is dit naar zijne meening geen bezwaar. De VOORZITTER antwoordt, dat daar- tegen geen wettelijk bezwaar is. Hij gaf dit evenwel in overweging, terwille van den voor het stemmen noodigen tijd. De heer DE RUIJTER merkt op, dat zich thans de eigenaardigheid kan voordoen, dat het verloop der stemming zoodanig zou kun nen zijn, dat, indien een der gekozen plaats vervangende leden zou worden gekozen tot zittend lid, opnieuw een vrije stemming zou moeten plaats hebben voor een plaatsvervan- gend lid. De VOORZITTER kan mededeelen, dat een stemming op deze manier niet weer geschie- den zal. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat per 1 Mei a.s. de periode is verstreken, waarop de leden van de schattingscommissie zitting hebben. Zij stellen voor uit onderstaande dubbel- tallen een benoeming te doen. 1. J. M. Oggel; 2. F. Dieleman. 1. C. Th. van de Bilt; 2. J. J. Michielsen. 1. J. de Feijter Dz.; 2. J. de Kraker Rz. il. Iz. de Feijter; 2. J. K. de Putter. Uitgebracht worden 12 stemmen. iHiervan verkrijgen de heeren J. M. Oggel 7, F. Dieleman 5, C. Th. van de Bilt 8, J. J. Michielsen 1, J. de Feijter Lzn. 3, J. de Kra ker Rzn. 8, I. de Feijter 8, J. K. de Putter 3, Van Male 3, A. Verschelling 1 en C. van Ben degemGoossens 1 stem. Gekozen zijn alzoo de heeren J. M. Oggel, Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonnd's worden gszonden aan Dr. Te Hennepe, biergaardesingel 96a te Rotterdam, i Postzegel voor antwoord insluiten j en blad vermelden. VOORBEREIDING TOT HET BROEDSEIZOEN. Fok bij voorkeur niet van eerste legs hemien. De stroom vragen over het sexen houdt aan, daarom geef ik nog even den titel van het Engelsche boekje daarover. Ik heb deze titel in het eerste artikel reeds vermeld maar men heeft er blijkbaar niet genoeg op gelet. Ziedaar de gegevens; de titel is: „Sexing day- old chicks." ,,A Treatise on Sex Determina tion in Pure and Cross-bred chicks." W. P. Blount. Pu'bliced bij Poultry World Ltd, Dorset House, Stamfordstreet, Londen S.E.I. De was-modellen die in Amerika gebruikt worden voor het onderwijs zijn verkrijgbaar bij de International Baby Chick Associa tion", 3225 Troost Avenue, Kansas City, Missouri, U.S.A. Prijzen daarvan weet ik niet. Ik kom net terug van een bezoek aan de Groene Week in BerlQn. Daar is men op het oogeniblik ook druk aan het sexen en geven twee Japanners een cursus. Maar de voor- mannen zijn evenals ik erg benauwd dat we de eerste jaren een geweldig bedrog zullen krijgen en dat heel wat menschen opgeknapt zullen worden met haantjse inplaats van hen- netjes. Doch nu eerst een paar vragen uit de praktijk en dan gaan we kijken wat ik in Berlijn beleefd heb. Uit een paar brieven: Ik zit in bedrijfs- moeilijkheden. Mijn kuikens gaan dood en ik zend er paar voor gratis onderzoek naar de Rijksseruminrichting. Waar zit die sterfte in, ik weet niet. Het eigenaardige is dat ik 3 machines heb, ddn van het merk (X) en twee van het merk (Y). Ik heb vier keer ingelegd om de beurt. De kuikens uit de X gaan dood en uit de Y machines blijven leven en de uitkomsten van beide zijn best. Zou het in de machines zitten of in de kippen. Deze zie'n er frisch en gezond uit en leggen goed. De kuikens die dood gaan krijgen op- gedroogde pooten en sterven dan in den nacht. Wat voor een ziekte is dat nu? De kuikens die men tenslotte overhoudt en daar de be- drijfsbeesten uitzoekt, zou dat er later weer uit'komen als er van gebroed wordt? Ziehier een zeer interessante vraag. De ziekte waar het om gaat is pullorum. Daar begint het nu de tijd weer voor te worden. Het interessantste is dat in beide machines de uitkomsten goed zijn, doch de sterfte uit de eene machine groot is en uit de andere klein. Het komt daarvan dat door het broeden in de eene machine de kuikens zwak ter wereld komen en uit de andere sterk en het is dus een bewijs van het feit van hoe groot belang het voor de ziektebestrijding is, dat het broeden goed geschiedt. In dit geval zit het dus zoowel in de machines als in de kippen, want de smetstof moet tenslotte uit de kippen komen. Hoofdvereischten voor goede, sterke kuikens zijn: Goede fokdieren, goed broeden, goed opfekken. Aan het op- fokken zijn we nog niet toe, althans nog niet in massa's. Wat er zoo 's winters opgefokt wordt zijn meestal slachtkuikens van Noord- Hollandsche Blauwen en die dieren doen het met goede verzorging, waarbij vooral op de hygiene en het voer gelet moet worden, uit- stekend. Waar we thans aan toe zijn is de zorg voor de foktoomen en daarbij letten we op gezonde dieren en goede voedering. Op beide gebie- den wordt nog geweldig gezondigd. Aller- eerst dan: gezonde dieren. Mienschen die kippen op den leg controleeren zijn al hee) gauw geneigd bp de samenstelling der fok toomen te veel te letten op het aantal ge- legde eieren en te weinig op de dieren zelf. Dat is totaal mis en noodlottig voor het na- geslacht. De sterfteeijfers nemen voortdu- rend toe en een der voornaamste oorzaken daarvan is het fokken van dieren die weinig weerstandsvermogen bezitten tegen allerlei schadelijke invloeden. Alle schadelrjke in- vloeden kunnen niet vermeden worden daar we ze niet kennen, maar we weten wel dat een kip, die uiterlijk op de een of andere manier afwijkt van het normale, niet ge- schikt is als fokdier. Tot de schadelijke in vloeden reken ik ook een geforceerde leg. Maar hoe deze invloeden ook zijn, we kun-, nsn ze heel moeilijk beoordeelen. Er is maar 6fin middel dm aan de door deze invloeden veroorzaakte schade te ontkomen en dat is; niet te fokken van eerste legs hennen. Ik veroordeel dit hier dus niet uit een foktech- nisch oogpunt maar veroordeel het sterk uit het oogpunt van verzwakking van den pluim- veestapel. Van eerste legs dieren kent men het weer standsvermogen niet, men weet niet hoe hun organen zich zullen houden als de leg een flink aantal maanden duurt. Men weet niets van den aanleg tot gezwelvorming en in ver band hiermede wijs ik op de theorie dat de beruchte vei lamming feitelijk een soort ge zwelvorming in het zenuiwweefsel is. Wie dus met de grootste mogelijke zeker- heid flinke kuikens wil fokken moet dit in geen geval van eerste legs dieren doen. Men zoekt dus voor de foktoomen hennen van goeden bouw die al een legperiode achter den rug hebben. Men weet dan meteen wat zulke dieren gepresteerd hebben, wat men bij jonge hennen niet weet. Ten tweede zorgt men dat de fokdieren door een dierenarts op pullorum onderzocht zijn, want het fokken met dieren die niet behoorlijk onderzocht zijn kan tot groote sterfte der kuikens leiden. Ten derde: als men aldus flinke, gezonde foktoomen heeft, dan moet men ze ook goed voeren. Elk ei is lang geen broedei al heeft het ook een normaal gewicht. Ten opzichte van de ge- zondheid van het kuiken doet de groote van het ei er weinig toe maar wel de inhoud. Een broedei moet beladen zijn met een groote hoeveelheid levensstoffen, vitaminen, minera- len en andere en deze kan een flink leggende kip alleen in haar eieren afgeven als zij ook behoorlijk gevoerd wordt. Let dus in dezen ter voorbereiding van de broedperiode meer op de hoedanigheid der eieren dan op de hoeveelheid en let in het opfokvoer meer op vitaminen, mmeralen, dan op eiwit. Dr. B. J. C. TE HENNEPE (Nadruk verboden.) SAS VAN GENT. Gedurende het tijdvak 31 Jan.6 Febr. hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. F. L. Kaijser en gezin, timmerman, van Ter Neuzen. H. M. de Vriese, huishoudster van Chaam, L. van Wijnsberghe en gezin, schaapherder, van Wondelgem (B.). Vertrokken: J. P. M. Adriaansens, R.K. priester, naar Oosterhout. H. Kwist, zonder beroep, naar Assenede. M. de Jonge, huishoudster, naar IJzendijke. P. de Backer, landb.knecht, naar Hoek. J. F. Volckaert en gezu^ schaapherder, naar Hoek. SAS VAN GENT. Van 31 Januari tot en met 6 Februari heb ben in deze gemeente geen aangiften plaats gehad. COOPERATIEVE VRUCHTENVEIL1NG ZEEUWSCH-VLAANDEREN GJV. TE TER NEUZEN. Veiling van 6 Febr. 1935. Eieren: Kipeieren le soort /2,47 2e soort 2,22 per 100 stuks. Fruit: Gieserwildeman 8 tot 10 ct. per K.G. Groenten: Roode kool 2 tot 5 ct., Sav. kool 2 tot 4 ct. per stuk; Spruiten 5 tot 10 ct., i Witlof 2 tot 8 ct., Uien 1 tot 3 ct., Wortelen 1 tot 2 ct., Koolrapen 1 tot 2 ct. per K.G.; Knolselderij 1 tot 2 ct. per knol; Prei 7 tot i 12 ct. per bos. I Aardappelen (Rood Star) 2 tot 2,25 per 100 K.G. v. Breskens Hoofdplaat, Biervliet a. Pyramide v. Pyramide a. Philippine Philippine Hoek a. Ter Neuzen Temeuzen Driewegen a. Zaamslag v. Zaamslag 6.26 Rapenburg d. 6.38 Hengstdijk 6.45 Groenemdijk 6.55 KVoosterzamde 7. a. Walsoorden 7.10 v. Philippine a. Sas van Gent Dienstregeling ingaande 7 October 1934. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPI1 BreskensPuramidePhilippineTer Neuzen Zaamslag Walsoorden. v jt 1 r 11 in 14 if 8.30 8.50 9.— 9.10 6.15 6.35 6.37 6.47 7.02 7.35 7.45 8.— 8.03 8.15 8.22 8.32 8.40 8.50 9.11 9.31 9.32 9.42 9.57 11.30 11.40 11.55 11.57 12.09 12.16 12.26 12.32 12.42 12.10 12.25 12.35 12.45 12.47 13.10 13.12 13.22 13.37 14.30 14.40 14.55 14.59 15.11 15.18 15.28 15.35 15.45 15.45 16.— 16.10 16.20 16.21 16.41 16.43 16.53 17.08 17.40 17.50 18.06 18.09 18.19 18.28 18.36 18.41 18.45 18.25 18.45 18.55 19.05 19,08 19.36 19.39 19.49 20.04 20.05 20.15 20.30 Walsoorden Kloosterzande Groenendijk Hengstdijk Rapenburg d. a. Zaamslag v. Zaamslag 5.40 Driewegen 5.55 a. Ter Neuzen 6.05 v. Ter Neuzen 6.10 Hoek 6.20 a. Philippine 6.35 v. Philippine 6.36 a. Pyramide 6.55 v. Pyramide 6.57 Biervliet 7.07 Hoofdplaat 7.12 a. Breskens 7.32 7.15 7.20 7.25 7.35 7.45 8.— 8.03 8.18 8.28 9.05 9.15 9.30 9.32 9.52 9.55 10.05 10.10 10.30 11.10 11.15 11.20 11.30 11.40 11.55 11.57 12.12 12.22 12.45 12.55 13.11 13.12 13.32 13.35 13.45 13.50 14.10 14.10 14.15 14.20 14.30 14.40 14.55 14.58 15.12 15.22 16.20 16.30 16.41 16.43 17.06 17.08 17.18 17.23 17.43 17.36 17.40 17.44 17.49 17.55 18.08 18.09 18.23 18.33 19.10 19.20 19.36 19.39 19.59 18.55 19.— 19.05 19.15 19.25 19.40 Richting: IJzendijkeVeldzicht Grens. v. IJzendijke 8.44 a. Veldzicht Grens 8.51 15.32 15.39 18.35 18.40 v. Veldzicht Grens a. IJzendijke 8.52 8.59 15.40 15.47 18.42 18.49 Autobusdiensten. Richting: St. JansteenHulstWalsoorden. v. St. Jansteen -j- 8.10 Huisit (Station) 6.30 8.15 a. Walsoorden 7.10 8.55 v. Walsoorden 7.15 Hulst (Station) 7.55 a. St. Jansteen 8. al0.20 al0.25 all.— 12.25 12.30 14.55 al6.45 15.al6.50 13.10 15.40 al7.30 Z18.05 18.11 Markt 18.45 a9.05 a9.45 b9.40 bl0.20 all.10 all.50 13.20 15.55 14.— 16.35 al7.36 al8.10 Markt 18.50 19.30 19.45 19.50 20.30 20.40 21.20 Z a. b. Op tijdig verzoek van of naar St. Jansteen. Alleen op Zondag. Zondags niet. Werkdagen niet. a9.50 bl0.25 all.55 14.05 16.40 19.35 Richting: PhilippineSas van GentAxelZaamslag. 6.36 9.35 13.15 16.45 19.40 7.02 10.— 13.40 17.07 20.05 v. Sas van Gent Westdorpe Drieschouwen v Zaamslag 8.10 11.56 15.01 18.10 19.41 20.35 Axel Kerkdr. 8.26 12.15 15.19 18.30 20.— 20.55 a. Drieschouwen 8.31 12.20 15.24 18.35 20.05 21. v. Drieschouwen 5.25 8.32 12.22 15.25 18.36 Westdorpe 5.40 8.47 12.37 15.40 18.51 a. Sas van Gent 6.9.07 12.50 16. 19.11 v Sas van Gent 6.10 9.10 12.51 16.20 19.15 a! Philippine 6.30 9.31 13.10 16.40 19.35 7.03 10.45 13.55 17.08 20.06 7.20 11.05 14.10 17.20 20.20 7.40 11.25 14.30 17.40 20.401 v. Drieschouwen 5.15 6.7.42 11.26 14.32 17.42 Axel Kerkdr. 5.20 6.05 7.47 11.31 14.37 17.47 a. Zaamslag 5.35 6.25 8.02 11.50 14.57 18.05 t Rijdt op verzoek door tot Axel-Brug. Dienstregeling ingaande 1 Februari 1935. Autobusdienst Breskens—Schoondijke—IJzendijke—Pyramide met zijtak IJzendijke v. Breskens (Boot) v. Schoondijke a. IJzendijke v. IJzendijke a. Pyramide 9.53 10.03 10.04 11.24 10.24 11.44 10.35 11.55 5.30 5.40 5.59 Pyramide a. IJzendijke v. IJzendijke a. Schoondijke a. Breskens (Boot) 6.58 7.08 7.39 7.59 8.10 6.45 6.55 9.12 9.22 8.12 8.24 8.43 9.— 9.10 9.40 9.50 10.45 10.57 11.16 12.46 12.56 12.- 12.12 12.31 12.35 12.45 13.34 13.44 13.54 14.14 14.25 13.20 13.30 16.21 16.31 14.30 14.42 15.01 16.09 16.19 17.07 17.17 17.39 17.69 18.10 —Veldzicht Grens. 18.12 18.19 19.41 18.34 20.— 16.55 18.55 17.05 19.05 19.06 19.16 19.17 19.36 20.01 20.15 20.16 20.35 20.45 tram bus Ingaande 3 Februari 1935. v. Ter Neuzen Sluiskil Axel Kjjkuit Hulst Greenwichtijd. Clinge (Tol) St. Gilles a. St. Nicolaas v. St. Nicolaas Mechelen a. Brussel (Nrd) a. Rijdt niet op Zon- en Feestdagen. b. Rijdt alleen op Zon- en Feestdagen. 6.15 10.58 14.04 al7.02 bl8.25 6.24 11.06 14.13 17.11 18.34 6.33 11.14 14.21 17.21 18.43 6.41 11.21 14.29 17.23 18.51 6.53 11.33 14.40 17.42 19.01 6.51 11.25 14.33 17.37 18.57 7.02 11.32 14.40 17.49 19.0S 7.13 11.40 14.48 17.58 19 17 8.23 12.09 15.06 18.07 19.38 9.24 13.24 16.15 19.14 20.56 10.01 13.51 16.42 19.45 21.20 v. Brussel (Noord) C5.17 8.03 9.54 13.16 17.58 Mechelen 6.10 8.36 10.27 13.57 18.24 a. St. Nicolaas 7.16 9.39 11.30 14.56 19.26 v. St. Nicolaas 7.25 12.06 15.12 19.48 St. Gilles 7.35 12.18 15.21 19.59 Clinge 7.46 12.30 15.31 20.12 Amsterdamsche tijd. Hulst (Tol) 8.20 13.03 16.— 20.44 Kijkuit 8.27 13.11 16.08 20.53 Axel 8.36 13.19 16.16 21.— Sluiskil 8.46 13.28 16.25 21.09 a. Ter Neuzen 8.53 13.37 16.34 21.18 •s Zondags en up Feestdagen geschorst. In de week vertrek uit Brussel-Zuid te 5.17, uit Laeken te 5.31 en uit Schaarbeek te 5.34. Amsterdamsche tijd. Ter Neuzen Sluiskil Sluiskil-Brug Philippine Sas van Gent Belgische tijd. a. Selzaete 7.05 v. Selzaete 7.24 a. Gent (St. Pie ter) 8.06 6.50 b8.50 12.25 17.40 6.59 b8.59 12.34 17.49 7.03 b9.03 12.38 17.53 7.07 b9.07 12.42 17.57 7.20 b9.20 12.55 18.10 b9.05 11.— 11.41 12.40 12.53 13.46 17.55 18.10 18.55 Belgische tijd. v. Gent (St. Pieter) 6.26 a. Selzaete 7.22 v. Selzaete 7.30 8.29 9.18 9.21 12.01 12.53 13,— 17.08 20.30 18.01 21.25 al8.20 b21.30 Amsterdamsche tijd. Sas van Gent 8.9.51 13 30 Philippine 8.08 9.59 13.38 Sluiskil-Brug 8.12 10.03 13.42 Sluiskil 8.16 10.07 13.46 a. Ter Neuzen 8.24 10.15 13.54 a. Niet op Zon- en Feestdagen. b. Alleen op Zon- en Feestdagen. al8.50 al8.58 al9.02 al9.06 al9.14 b22.— b22.08 b22.12 b22.16 P22.24

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 8