Evangelisatie-Samenkomsten Predikbeurten Advertentien Afdeeling VREDERUST Coop. Boerenleenbank Heropening HULST. SELZAETE. MIDDELBURG. VOETBAL. RECHTSZAKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDIN GEN, ENZ. W. VAN AALST, A. SOHOUTEN. G. SCHOUTEN—BOULOGNE. Liberate Kiesvereniging „De Vrijheid" te Axel in de Chr. Bewaarschool Maandag 11 Febr., des av. 7 uur. Te Sluiskil in de Kerk, Dinsdag 12 Febr., des av. half zeven. Spreker de heer J. VAN WIJCK uit Antwerpen. Allen hartelijk welkom. De Evang.-Vereeniging. VEREENIGING De aangekondigde vergadering NIET op Donderdag 14 Febr. 1935, wordt gehouden op Vrijdag 15 Februari, ter zelfder uur en plaats. HET BESTUUR. TER NEUZEN. Groote Huijssenspolder CAFE „OSTENDE" Dijkstraat 71 op Zaterdag 9 Febr. Beleefd aanbevelend, H. DE NIJS. aifdeelingskas te voteeren tot behoud van kin- deren voor het openbaar onderwijs daar ter plaatse. Op de Landelijke vergadering op 3 en 4 November j.l. werd de afdeeling ver- tegenwoordigd door den voorzitter, terwijl de secretaris de demonstratieve vergadering in den Dierentuin te 's Gravenhage op 15 Decem ber bijwoonde. Deze vergadering getuigde volgens het jaarverslag van heftig, maar ge- rechtvaardigd en heilig verzet om het onrecht wegens het wegconcentreeren van niet minder dan 300 scholen in den lande tegenover het openbaar onderwijs gepleegd. Gelukkig h'eeft de afdeeling Axel nog niet rechtstreeks tegen het „marchandeeren" op onderwijsgebied moe- ten stelling nemen, omdat onze school nog in alierlei opzicht ,,safe" is. De hoogtepunten in het afdeelingsleven war en wel de gezellige avond in het „Cen- irum" in Februari gehouden, waar mej. Abra- hamse weer van haar gaven liet blyken en het schoolreisje naar Antwerpen, dat nog versch in aller geheugen ligt. Ook voor 1935 staat een dergelijk schooluitstapje op het program, waarvoor bereids maatregelen werden ge- troffen, Dank werd gebracht aan hetgeen de heer D. A. van Houte als hoofd der school heeft gepresteerd. Het overzicht eindigde met een persoonlijk woord aan het mede ter vergade ring aanwezige nieuwe hoofd, de heer J. Buma. Het jaarverslag oogstte luiden bijval der vergadering en de voorzitter bracht dank voor den stijlvollen toon. De heer A. Reedijk bracht als penningmees- ter verslag uit over 1934. Daar de uitgaven f 290,83 bedroegen waartegenover slechts 248,56 aan baten stonden is er een nadeelig saldo van 42,27. De heer Joost Platteeuw rapporteerde namens de kascommissie tot goedkeuring daar de verschillende bescheiden in correcte orde waren bevonden, waarop de praesus voorstelde de penningmeester voor zijn riehtig beheer te dechargeeren. Een nieuwe kascommissie voor 1935 werd door den voorzitter benoemd bestaande uit de heeren F. N. Hiemstra, P. Huijssen en W. Millenaar. De collecte-commissie werd met het oog op den omvang der werkzaamheden (het bezoe- ken van pl.m. 500 adressen) noodzakelijkerwrjs uitgebreid van 4 tot 10 leden. De gemeente zal in verschillende rayons worden verdeeld, voor een vlotter en intensiever volbrengen der werkzaamheden. Ook de propaganda-commissie werd uitge breid tot 6 personen. Alle voor het commis- soriale werk benoemde leden namen himne benoeming aan. De aftredende bestuursleden A. Vermaas, J. A. Platteeuw en de voorzitter werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter en het hoofd der school, de heer Buma deden mededeeling omtrent het met de Oudercommissie gepleegde overleg inzake de in Maart of April te organiseeren jaarlijksche gezellige avond. Deze mededee- lingen gaven aanleiding tot breedvoerige dis- cussie's die evenals het bij de omvraag naar voren gebrachte een zuiver huishoudelijk karakter droegen. Het klokje liep reeds naar elven toen de in een uitnemende verstandhouding verloopen vergadering, die door geen enkele dissonnant verstoord werd, door den heer Schieman werd gesloten. Auto-ongeluk. Het 8-jarig zoontje van den slager H. V. had jJ. Woensdagmiddag tegen schooltijd het •ongeluk in de Nieuwstraat door de auto van Dr. Bom £e worden overreden met het nood- lottig gevolg, dat zijn linkerdijbeen gebroken Week. Het knaapje werd direct naar het R.K. ziekenhuis te Sluiskil vertransporteerd waar het gebroken lichaamsdeel direct is gezet. Jaarvergadering „Ter Verbetering". Op de bovenzaal van het hotel ,,'s Lands Welvaren" hield onze plaatselijke geitenver- eeniging Woensdagavond hare jaarvergade ring die onder leiding van den heer P. C. Man gold staande door 19 leden was bezocht. Met een hartelijk welkomstwoord van den voor zitter, inzonderheid aan den heer Versluis van .Serooskerke, die het nut van de geitenfokkerij op deze vergadering nader uiteen zou zetten en wijzend op het feit dat de vereeniging Hit jaar haar 25-jarig bestaan zal gedenken ver- klaarde hij de vergadering voor geopend. •Omtrent de plannen tot herdenking van het zalveren jubileum kon de voorzitter nog geen definitieve mededeeiingen doen. De Secretaris, de heer C. A. Verschelling, las daarop de notulen der vorige jaarvergade ring en het jaarverslag over 1934 voor. Uit het laatste bleek een uiteenzetting der in het ;afgeloopen vereenigingsjaar geleverde werk zaamheden welke verbonden waren aan keu- ring en tentoonstelling. Er is in de verbete ring van het geitenras sterke vooruitgang te constateeren, hetwelk Week op de te Kruinin- gen gehouden tentoonstelling waar onze ver eeniging met een 12-tal geiten vertegenwoor- digd was en niet minder dan 10 prijzen be- haalde. De secretaris hoopt dat met de be scheiden middelen waarover beschikt wordt zal kunnen worden voortgegaan. De inkom- sten van den werkman zijn laag en daarom is het doel der vereeniging het voorzien in zekere behoeften van het werkmansgezin van zoo groot belang. Het jaarverslag van den penningmeester wijst een inkomstencijfer aan van 210,76 en aan uitgaven 184,17 zoodat er een nadeelig saldo is van 26,59. De kascommissie rappor- teert bij monde van den heer J. Verpoorte tot goedkeuring der rekening. De voorzitter dankt de penningmeester voor ziin zuinig en correct beheer. Hierop volgt een verslag over de plaatse- Jijtke keuring en de tentoonstelling waaruit groote belangstelling spreekt. De aftredende bestuursleden de heeren van Alten en C. Witte werden als zoodanig herkozen. De begrooting voor 1935 werd daarop vast- gei>aar de voorzitter, de heer Mangold, de ver gadering wegens familieomstandigheden moest verlaten, nam de heer P. van Alten de leiding °^Het woord was nu aan de heer Versluijs die toegon met een gelukwensch aan de vereeni ging met het oog op haar jubileum en zet daarop in den breede het doel en groote nut der geitenfokkerij uiteen. Met cijfers docu- menteert hij het nut van de geitenhoudenj en bewijst dat o.a. door selectie de opbrengst steeds grooter wordt. De noodige wetenschap komt. naar hetgeen blijkt in de praktqk ten goede. Geitenmelk bezit hooge voedmgs- waarde en komt daardoor tegemoet in de be hoeften onzer gezinnen. Met een opwekking het vereenigingsleven steeds hooger op te voeren eindigt spreker. De voorzitter dank e de heer Versluijs voor zijn uitvoerige rede en liet een gedichtje hooren, getiteld ,,Dieren- JieiheWn; werden verschillende zaken van huishoudelijken aard besproken en de vergadering daarop door den heer Van Alten gesloten, waarop alien voldaan huiswaar.s keerden. Woensdagnacht heeft een zekere F. K wonende alhier, getracht in te breken in de woning van ds. W. Hermanides, aan de Groote Bagijnenstraat. De oplettendheid van een omwonende echter heeft den dief be- let zijn voornemen uit te voeren. K. wandelde n.l. in den vooravond steeds op en neer voor een poortje, dat toegang geeft tot den tuin van ds. Hermanides aan de achterzijde van de woning in de Kleine Bagij nenstraat. Een tegenover dit poortje wonende winkelier, de heer Buysrogge, koesterde arg- waan, en hield K. in het oog. Toen deze zijn kans veilig waande, deed hij het poortje open en verdween in den tuin, hetgeen echter on- middellijk opgemerkt werd door den winke lier, die terstond den dotainee waarschuwde. Deze begaf zich toen met een zijner zoons naar den tuin, terwijl de heer Buysrogge weer aan de achterzijde van het huis postvatte. K. die de bewoners hoorde naderen klom over den steenen muur om te vluchten, doch werd daar opgevangen door den heer Buys rogge. De politic werd van een en ander in kennis gesteld. Ook eenige maanden geleden hebben zich eenige personen toegang tot de woning van Ds. Hermanides verschaft. Toen echter werd een der zoons door het aandraaien van het electrische licht wakker, waarop de dieven een goed heenlcomen zochten op de stadswal- len. De daders dezer eerste inbraak zijn tot nu toe nog niet gevonden. HET CENTRUM. Na de fleurige en schitterende revuefilm van vorige week, krijgt men thans weer een programma van een geheel ander genre, zoo een waarbij men met de hoofdfiguren vanaf de zetel meehelpt om de schuldigen te ach- tervolgen en te straffen en dat natuurlijk op een niet al te zachbzinnige wijze. Als tweede hoofdnurnmer wordt daarbij nog vertoond het leuke en boeiende filmwerk ,,De danshuzaar", zoodat het programma weer „elck wat wils" biedt. De onbekende passagier. In dit filmwerk worden de hoofdrollen ver- vult door Harry Piel en Maria Solveg. Als altijd, wanneer Harry Piel in een film de hoofdrol vervult, zijn ook thans sensatie en spanning rijkelijk aanwezig. Spanning noch sensatie wij,ken een oogenblik en duren voort vanaf het begin, wanneer de koene parachute- spropg plaats vindt, tot aan het einde, wan neer het uiterst gevaarlijk gifgas uit den cylinder stroomt. Natuurlijk ontbreekt ook de romantiek niet, daar is Maria Solveg borg voor. Het geheel beweegt zich om een professor, die een gevaarlijk gifgas heeft uitgevonden. Dit gas zou in tijd van oorlog worden aange- wend om vijandelijke legers te vernietigen. Twee jonge mannen, leden van een Wereld- bond, hebben zich nu ten doel gesteld dit wa- pen, dat vanzelfsprekend ook een groot gevaar voor de weerlooze burgerij opievert, onschade- lijk te maken, door den professor het geheim van de samenstelling af te koopen. Deze plannen kunnen echter maar niet zon- der meer ten uitvoer worden gebracht. Een van de jonge mannen wordt reeds in den aanvang van de geschiedenis overhoop geschoten, doch de andere zet moedig door. Met behulp van 's professors dochter slaagt hij er tenslotte in, echter niet dan na meerdere avonturen, zijn doel te bereiken. Zooals de fil!m laat zien, bereikt Harry Piel, want dat is de ondernemende jongeman, zelfs meer dan zijn doel. De Hollandsche bewerking van deze film mag er zijn. Het kan misschien wel eenigs- zins eigenaardig zijn, niet-Nederlandsche ar- tisten vlotweg Nederlandsch te hooren spre- ken, doch het groote voordeel is, dat het ge- sprokene thans woord voor woord te volgen is, zonder dat men zich behoeft te vermoeien met het lezen van onderschriften. Smokkelwagen tot staan gebracht. Woensdagmorgen heel vroeg werd door douaniers aan de mouterij De Glercq, West- kade, alhier, een gepantserde auto met een twintigtal koeien aangetroffen. Het vrachtje was bestemd voor de vroeg- markt te Gent. De smokkelaars konden ont- komen, daar zij tijdig het gevaar hadden inge- zien. Veertig jaar arts. Heden is het veertig jaar geleden, dat een bekend stadgenoot, de aistricts-tuberculose- arts, A. J. Hoorweg, die als zoodanig in de geheele provincie een bekende persoonlijkheid is, aan de Rijks Universiteit te Utrecht tot arts werd bevorderd. Spoedig daarna vestigde hij zich alhier, waar hij zich zoo in de sym- pathie van zijn patienten mocht verheugen. Dit dankte hij aan de trouwe toewijding, waar- mede hij de geheeskunst en de lijdende menschheid diende. Later vertrok hij naar Heinkenszand waar dezelfde sympathie hem om dezelfde redenen ten deel viel. In 1923 keerde hij, de voorvechter op het gebied van het organiseeren van de tuber- culosebestrijding als districtsarts te Middel- burg terug en sindsdien trekt hij dag in dag uit de provincie door. Door uitstedigheid heeft hij zich aan een huldiging onttrokken. Maar hier moge een gelukwensch en een woord van dank voor het vele, door hem in Zeeland gepresteerd, toch even worden ver- meld en de wensch worden uitgesproken, dat arbeidslust en arbeidsgelegenheid hem nog vele jaren geschonken moge worden. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. EERSTE KLASSE. Na het kleine programma van vorige week, krijgt de Eerste Klasse in Afdeeling IV thans een groot menu te verwerken, want slechts twee clubs, PSV en BVV, staan niet op de voetlbal-spijskaart vermeld. LONGAMVV is, gezien den stand in de ranglijst, een wedstrijd die voor beide clubs nog niet van belang ontbloot is, want alhoe- wel Willem II er inderdaad al heel slecht voorstaat, toch bestaat nog steeds de kans, zij het dan geringe, dat Willem H nog 6 pun- ten kan binnenhalen en daardoor nog gelijk zou kunnen kumen met MW en DONGA, ja met nog een derde en vierde club. EJen gelijk spel zou voor MVV al voldoende zijn om zich definitief veilig te stellen en LONGA zou hiervoor een overwinning moeten behalen. LONGA is iets sterker dan MVV en het feit dat de strijd op hara terrein wordt gespeeld. zal een kleine overwinning voor DONGA het meest voor de hand liggen. Willem IIBleijerheide is d e strijd in het Zuiden en het is wel opmerkelijk, dat terwijl Willem II nog slechts 3 wedstrijden te spelen heeft, zij na deze ontmoeting nogmaals tegen Bleijerheide zal moeten uitkomen, want Bleijerheide zal de Tilburgsche tricolores nog op eigen terreinontvangen. Willem II, de kampiocnscluib van vorig seizoen, staat er z66 slecht voor, dat men algemeen deze club als de definitieve candidaat voor de degrada- tiewedstrijden beschouwt, maar nog altijd blijft er een kansje voor haar open, mits zij dan de drie resteerende wedstrijden wint en haar puntental daardoor opvoert tot 13. Vo rige week heeft Willem II aan het zeer sterke NAG handen vol werk gegeven en de eervolle nederlaag van 01 doet vermoeden dat Bleijerheide thans een elftal tegenover zich krijgt, dat zich tot het alleruiterste inspant en daardoor ook de overwinning zal weten te behalen. Dit is zoo niet de allerlaatste kans, toch wel de meest beslissende, want indien j Willem II verliest, dan bestaat er alleen nog de kleine mogelijkheid dat Bleijerheide haar nog gezelschap houdt, en zou men mogen verwachten, dat Bleijerheide uit de dan nog voor haar vier resteerende wedstrijden geen enkel puntje kon bemachtigen? Mogelijk is het, doch niet denkbaar. Daarbij komt nog dat Willem II de allerzwaarste strijd te wach- ten' staat, n.l. tegen PSV! NACNOAD mag men wel als een ko- mende overwinning van NAC voorspellen, voor NOAD is er niet zoo heel veel aan gele- gen, terwijl NAC nog steeds in de onmiddel- lijke nabijheid van PSV vertoeft. EindhovenJuliana brengt, hoe ook de uit- slag zal zijn, voor beide clubs niet veel ver- andering, beide hebben niets meer te hopen noch te vreezen. Bij de eerste ontmoeting op het terrein van Juliana bleven de gastheeren de baas en werd Eindhoven met een 31 ne derlaag naar huis gestuurd. Na deze strijd is het programma voor Eindhoven zoo goed als afgewerkt, slechts een wedstrijd blijft er voor haar dan nog te spelen. TWEEDE KLASSE. ZeelandiaAlliance. Dat belooft nog een spannenden strijd te worden, want al zweeft Alliance dan ook om de brandende kaars, Zeelandia is er ook niet zoover van verwijderd. Deze heeft n.l. 8 pun- ten uit 13 wedstrijden en Alliance 7 punten uit 14 ontmoetingen. Een overwinning van Alliance zou al een heele ommekeer kunnen brengen en Breda dat vorige week zoo'n groote nederlaag te slikken kreeg, zelfs onder haar plaatsen. Het zou niet de eerste maal zijn, dat Alliance op het allerlaatste oogen- blikje den dans ontsprong. De worsteling in de onderste gelederen zou dan verbazend groot worden. Zeelandia zal dus terdege moeten op- passen. RBC—DOSKO. Bij de eerste ontmoeting tusschen beide clubs, behaalde DOSKO op eigen terrein een 20 overwinning en uit den stand in de rang lijst zouden zij thans een tweede overwinning van de Bergenaren moeten voorspellen. RBC heeft vorige week weer voor een verrassing gezorgd door De Baronie met 52 te kloppen waardoor zij ineens de gevaarlijke zone vaar- wel zeide. De mogelijkheid is dus niet uitge- sloten dat zij nogmaals uit haar slof schiet en ook DOSKO het lot van De Baronie doet deelen. Wij zullen het maar houden op de be- zoekende club. TerneuzenVlissingen. Terneuzen houdt blijkbaar van gelijke cij fers, want nu zij 12 wedstrijden heeft ge speeld, heeft zij ook 12 punten vergaard. Zes wedstrijden werden verloren en 6 wedstrijden werden gewonnen, 35 maal zag zij haar doel doorfooord en 35 malen wisten de rood-zwar- ten de doelverdedigers der tegenpartij te ver- schalken. Gelijkmatiger kan het haast niet. Ditmaal moet echter die eenheid in cijfers verbroken worden, het kan niet anders. Zal het in het voor- dan wel nadeel zijn? Reeds tweemaal heeft Vlissingen in dit seizoen zich de meerdere getoond, n.l. in de ontmoe ting te Vlissingen en in de twee weken ge leden plaats gevonden ontmoeting voor de bekerronde. De beste kansen zijn dus onge- twijfeld voor de gasten, die al hebben zij Mid- delburg niet van de eerste plaats kunnen ver- dringen, toch een schitterende tweede plaats in de ranglijst innemen. Wij verwachten ech ter een stevigen tegenstand van de ontvan- gende club die een goede partij voetbal zal waarborgen. TSCMiddelburg. TSC neemt thans nog de derde plaats in, doch wij gelooven niet dat bij het einde van het seizoen deze plaats door haar bezet zal worden. DOSKO is hier de meest gegadigde voor. Niettemin heeft TSC zich na de aan- vankelijke tegenslagen krachtig weten op te werken en verdient daarvoor reeds een pluimpje. De komende strijd tegen Middel burg zal wel te zwaar voor haar zijn, want Middelburg heeft wel getoond de meerdere te zijn van al haar klasgenooten en streeft zij er naar de verloren plaats in de Eerste Klasse te heroveren, TSC zal er niet in slagen dit streven te dwarsboomen. DERDE KLASSE. Vlissingen 2Breskens. iBreskens heeft de vorige week haar goede positie te Hulst moeten prijsgeven en al zal de wil om te winnen van de reserves van Vlissingen er niet onder lijden, het mooie eind- doel is dit seizoen niet meer te bereiken en kan dit van invloed zijn op haar spel. Vlissin gen 2 is een elftal dat de eene week voor ver- rassingen zorgt en de volgende week teleur- stelt. Breskens heeft door haar betere resul- taten wel de beste papieren, dat zij die dus voor den dag haalt. De ZeeuvvenTerneuzen 2. De Zeeuwen blijven nog steeds gegadigden voor de eerepalm, ofschoon Hulst en Axel haar voor zijn. Daarbij komt dat voor de zwartjes nog een spaarpotje in de safe van den KNVB is opgeborgen, die een kostbaar puntje kan te voorschijn tooveren. Dit weten zij drommels goed en daarom zullen de reser ves van Terneuzen voor een lastige taak wor den gesteld, een taak die zij wel niet met suc- ces zullen weten te volbrengen. OranjeAxel. De uitersten ontmoeten elkaar, Axel op de eerste plaats en Oranje dat de onderste plaats inneemt. De vorige week hadden de kam- pioenscandidaten al een slechten dag, want Sluiskil was er bijna in geslaagd de mooie droom wreed te verstoren. Axel is dus wel gewaarschuwd en zal nu tegenover Oranje uit een heel ander vaatje moeten tappen. SluiskilHulst. Voor 'Hulst komt er nog een lastige klip, waarop Axel bijna is gestrand. De fraaie overwinning op Breskens doet echter vermoe den, dat de Hulstenaren zeer wel bewust zijn van de goede kans, die zij bezitten en de mo gelijkheid insluit dat een beslissingswedstrijd zal noodig zijn om de gelukkige als eerste te plaatsen. Een verloren wedstrijd moet voor de Hulstenaren echter uitgesloten zijn en dus zal Sluiskil een felle strijd te wachten staan. December 1934 te Sluiskil zich heeft verzet tegen de Marechaussee en gemeente-politie, die hem wegens dronkenschap naar zijn schip geleidden. Eisch14 dagen gevangenisstraf en f 15 boete of 10 dagen hecbtenis. G. A. H., oud 25 j., lichtmatroos aan boord van het Zweedsche s.s. ,,Patria", zonder vaste woonplaats, werd verdacht dat hij zich op 24 December 1934 te Sluiskil heeft verzet tegen de Marechaussee en gemeente-politie, die hem wegens dronkenschap naar zijn schip geleidden. Eisch: 3 weken gevangenisstraf. G. F. A. F., oud 24 j., mecanicien te Hulst, was op 20 Nov. 1934 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 2 X 10 boete of 2 X 10 dagen heehtenis en verbeurdverkla- ring van de inbeslaggen'omen margarine, ter zake van overtreding van de Crisis-Zuivelwet op 25 October 1934. De verdachte was in hOoger beroep ge- komen. lEisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Het volgende vonnis werd uitgesproken: J. H. B., oud 34 j., landbouwer te Clinge, werd wegens zware mrshandeling veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaarde- lijk, proeftijd 3 jaar, en 100 boete of 25 dagen heehtenis en vernietiging van het auto- matisch pistool. BRUGWACHTER VEROORDEELD. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft terecht gestaan een 46-jarige gezagvoerende pontwachter, thans brugwachter te Duiven- drecht, aan wien ten laste was gelegd, dat het aan zijn onoplettendheid, roekeloosheid en onvoorzichtigheid te wijten was, dat op Vrij- dag 10 Augustus 1934 een auto van de pont te Velsen afgleed, waardoor twee meisjes ver- dronken. De officier van justitie eischte twee maanden hechtenisstraf. De verdediger mr. P. Tideman pleitte vrijspraak. Gistermorgen veroordeelde de rechtbank den pontwachter tot twee maanden hechtenis straf. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 8 Februari 1935. De volgende zaken werden behandeld: H. O. F. O., oud 20 j., tremmer a/b van het Zweedsche s.s. „Patria", zonder vaste woonplaats, werd verdacht dat hij op 24 ZONDAG 10 FEBRUARI 1935. Ned. Hervormde Kerk. TE5R NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 9.30 u., de heer H. M. J. van Duyne; 2 u., de heer H. J. Plaggemars. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloo< van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groene- veld. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEIK. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Dekikerstraat Ter Neuzen. Nam. 6 u., de heer H. M. J. van Duyne. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. EVANGELISATIE-SAMENKOMSTEN te AXEL Maandag 11 Febr., n.m. 7 uur, te SLUISKIL, Dinsdag 12 Febr., nam. 6.30 uur. Spreker de heer J. van Wijck. "it Antwerpen. TER NEUZEN. Donderdag werd alhier door den architect Joh. A. Feij alhier aanbesteed het verbouwen met vrije bovenwoning van het woon- en win- kelhuis, Noordstraat 5 te Ter Neuzen, voor rekening van mej. wed. KoeneBliek alhier. Ingeschreven werd als volgt: le perceel, metselwerk: NieuwelinkGoossen te Ter Neuzen f 415 A. W. Nieuwelink te Hoek 393 Gebr. Kolijn te Ter Neuzen 334 2e Perceel, timmerwerk: Joris Kolijn te Ter Neuzen 395 J. G. de Groen te Ter Neuzen 383 S. J. Mjelen te Ter Neuzen 375 J. C.J Rinders te Hoek 365 3e Perceel, ijzerwerk: C. L. VerhageDung te Ter Neuzen 35 4e Perceel, lood en zinkwerk: Gebr. Guequierre te Ter Neuzen 119 A. Nicolle en zoon te Westdorpe 107 5e Perceel: glas- en verfwerk: J. F. Emmaneei te Ter Neuzen 251 D. R. Riemensvan Driel te Zaamslag 249 A. van Duijse en zoon te Ter Neuzen 237 2e en 3e perceel, timmer- en ijzerwerk: J. G. de Groen te Ter Neuzen 415 Gegund aan de laagste inschrijvers. ZAAMSLAG. Donderdag werd alhier door den architect J. WisseDekker in het logetoent bij den heer C. P. de Regt aanbesteed het bouwen van een woonhuis met garage in den Reuzen- hoekschen weg. Ingeschreven werd als volgt: Metselwerk A. J. Lensen 2105 M. de Bruijne 2098 J. C. de Vos 2090 J. A. Lensen 2079 A. J. de Visser 1698 J. C. Houg 1666 Timmerwerk: L. W. Hamelink 1070 K. Dieleman 1058 M. Wisse 1024 A. D. Kaijser 982 Wed. D. Galle 965 Ijzerwerk: L. Willemsen f 157 J. Willemsen 140 Schilderwerk C. Haak f 225 F. Riemens 192 C. WisseGalle 184 J. M. Wisse 178 C. Dees 173 C. Kaijser 158 Electrisch licht: H. W. Houg 52 C. de Ruijscher 47 14 Februari hopen onze gelief- de Ouders, Behuwd- en Groot- ouders G. J. MINNIK en J. DIELEMAN, hunne 40-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen: G. J. MINNIK. C. MINNIKv. KERKVOORDE GEERIE. STIENTJE. Amsterdam E. C. DAVIDS—MINNIK. J. K. DAVIDS. Mag. 1800 Roeden, Sloterdijk, Amsterdam (W.). Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader in den ouderdom van ruim 63 jaren. Uit aller naam, Wed. W. VAN AALST— TEIJLINGEN. Ter Neuzen, 8 Februari 1935. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het plotseling overlijden van onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANNA CORNELIA BOULOGNE— v. 4. LINDEN, betuigen wij hiermede onzen oprech- ten dank. Namens de Familie, Ter Neuzen, 8 Febr. 1935. Namens de eenige erf- gename van den heer J. J. DE JAGER, in leven wonende te Ter Neuzen, zegt de ondergeteekende hier- bij alle contribution en a bon nemen ten te name van den erflater op. Notaris VAN DER VEEN. (Afdeling v/d Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond". ALGtEMENE VERGADERING op Maandag 11 Februari 1935, des avonds te 8 uur op de bovenzaal van den heer H. DE VRIEZE. Punten van behandeling: Rehalve een aantal huishoudelijke zaken, bespre- king van de a.s. verkiezing voor de Provinciale Staten. Daarna candi- daatstelling. Voor het Bestuur, L. J. GEELHOEDT, Voorzitter. J. v. d. PELJL, Secretaris. Afgehaald kunnen worden: Loopende rekening boekjes t/m no. 400 Spaarbank- 1800 mits ingeleverd voor of op 6 Febr. jJ. Zij, die hun boekjes nog niet hebben ingeleverd, worden beleefd verzocsht dit ten spoedigste te willen doen. De Kassier, L. CH. WABEKE. Ter Neuzen, 8 Febr. 1935. Het Bestuur van den brengt ter kennis der Ingelanden, dat de opgemaakte lijst van Stembevoegde Ingelanden gedurende veertien dagen ter inzage ligt vanaf 11 Februari 1935, en nadat de lijst is af gesloten nog maals ter inzage ligt de laatste helft van Maart 1935 ten kantore van den Ontv.-Griffier. Zaamslag, 8 Februari 1935. Het Bestuur voomoemd, K. DE KOEIJER Fz., Dijkgraaf. C. A. DE KRAKER, Ontv.-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2