Sport TER NEUZEN, 4 FEBRUARI 1935. gevonden voorwerpen. AXEL. ZAAMSLAG. OVERSLAG. BRESKENS. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. HOEK. HONTENISSE. GROENENDIJK. LAMSWAARDE. ANTI-GODSDIENSTIGE ACTIE IN RUSLAND. Te Moskou moet een vrouw terecht staan «mdat ze de 300 kinderen, die in haar pension woonden, ertoe heeft bewogen naar de kerk te gaan. Zij. wordt daarom als ,,klassevijan- din' beschouwd. Zij had aan de kinderen ver- teld, dat zij in het kerkkoor zong en hen uit- genoodigd, eens naar haar te komen luisteren. Volgens den openbaren aanklager heeft zij echter met voorbedachten rade het athe'isti- sche streven der Sowjets getart en de kinde ren naar de kerk gelokt, waar hun kapitalis- tische ideeen zouden worden bijgebracht. Vol gens de autoriteiten waren enkele der kinde ren pioniers (padvinders) en dezen, getrouw aan hun devies ..Waakt!", klaagden de „vijan- delijke hand, die zich naar de kinderen had iritgestrekt", aan. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag a.s., des namiddags 2 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Vaststelling notulen. 2. Beeediging waarnemend gemeente-se- cretaris. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van burg, en weth. tot aan- wijzing van leden voor de stemibureaux. 5. Idem tot aanwijzing van den heer J. toor. Daama zongen de meisjes een Maria- lied en werd een gedicht opgezegd. Nu ibegon de opvoering van „Tilly", een familiedrama in drie bedrijven. Met inacht- neming van de capaciteiten der jeugdige krachten, waarover besehikt werd, Hep het spel nogal vlot van de hand. Na deze opvoering volgde een klein blij- spelletje, gespeeld door 2 meisjes die dit zeer leuk verrichtten. Na het opzeggen van een vroolijk gedicht en het zingen van een liedje was deze avond geeindigd. STOOMSOHIP ..ANVERSOISE". (Het Finsche s.s. „Anversoise" heeft lichte schade aan een der in den westelijken kanaal- arm staande remstoelen veroorzaakt. Nadat een cautie van f 1000 was gesteld, kon het schip zijn reis naar zee voortzetten. (Het SLEEPSCHIP „UMBERXO". Belg. sleepschip „Umberto", jop weg 6. 7. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. met een lading zand naar Belgie is Zondag- morgen naJbij Hoedekenskerke omhooggeva- ren. Het schip is met sleepboothup van de Ter Neuzen Tugboat Company alhier binnen- gebracht. De „Umherto" heeft eenige lekkage gekregen doch kon de reis naar Belgie voort- zetten .4 v 4 J "V AANGEHOUDEN, ONTSNAPT, DOCH NIET VRIJ. Zaterdag werd door de rijksamjbtenaren op den weg van Oudenburgsche sluis aange- houden een vrachtauto taiet welke onge- dekt werden vervoerd bloemkool en witlof. tHuizinga tot bezoldigd ambtenaar van j z[. gelastten den bestuurder D. uit Ter Neuzen hen te vergezellen naar het kantoor van den ontvanger te Zuiddorpe. Toen men daar aan- gekomen was, gaf de bestuurder plotseling vol gas en gaf de amibtenaren het nakijken. Hij reed met zijn vracht naar een boerderij onder Sluiskil waar hij de door hem vervoerde groente loste, en reed met zijn ledige vracht auto naar huis. Zijn vlucht heeft hem echter weinig baat gebracht, daar hij bij de kom- miezen bekend was en bij zijn komst te Ter Neuzen reeds werd opgewacht. Hij heeft het er door een en ander voor zichzelf niet beter op gemaakt. den burgerlijken stand. Idem tot het benoemen van den heer J. Versprille tot administrateur van het woningtoedrijf. Idem tot het verleenen van vergunning aan de N.V. Radiodistributie- en draad- omroepbedrijf. Idem tot het vaststellen eener verorde- ning als bedoeld in art. 16, sub 3a, van het motor- en rijwielreglement. Idem tot toekenning van een tegemoet- koming uit de gemeentekas ex art. 13 der L. O. wet 1920 aan K. Hamelink te Ter Neuzen. Idem tot het verleenen van vergunning aan S. J. Mielen te Ter Neuzen tot het bouwen van een erker boven gemeente- grond en een muur in en op gemeente- grond. Idem tot het verleenen van vergun ning aan tot het hebben van 2 kelderlichten in gemeenteghond. Idem tot wijziging der gemeentebe- grooting dienst 1934. Idem tot vaststelling van het voor- schot op de vergoeding ex art. 101 der L. O- wet 1920 voor 1935. Idem tot het garandeeren van rente en aflossing van een geldleening aan te gaan door de woningbouwvereeniging ..Werkmansbelang" alhier. Idem tot conversie van twee geldlee- ningen met de N.V. Mij voor Gemeente- crediet te Amsterdam. Mededeeling inzake wijziging huren woningwetiwoningen en in verband hiermede conversie geldleening aange- gaan met de N.V. Mij voor Gemeente- crediet te Amsterdam. Vaststelling suppletoir kohier honden- belasting dienst 1934. Benoeming raadscommissies. Onderzoek geloofsbrief J. den Hamer. PROV. STATENVERKIEZING. Oentrale A. R. Kiesvereeniging in den HET VEER WAESOORDEN—HANSWEERT. De aanlegplaatsen van het veer Walsoor- denHansweert zijn van dien aard, dat het meermalen voorkomt, dat voertuigen, welke aan den eenen kant zijn geladen, aan den an- pVerwHe Te" Neuzen deren kant niet gelost kunnen worden, waar- P. verhage te ler neuzen voor dezen veerdienst in gebruik ge- nomen ferry-booten, geschikt voor het ver- voer van alle soorten voertuigen, niet tot hun recht komen. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan Gedeputeerde Staten van Zeeland om verbetering van deze aanlegplaatsen te widen bevorderen, heeft dit college medegedeeld dat vanwege den Provin- cialen Waterstaat wordt onderzocht of, en zoo ja, op welke wijze aan de geopperde be- zwaren kan worden tegemoet gekomen. BEZWAARSCHRIFT. De stoomtram-imaatschappij Breskens-Mal- deghem heeft een bezwaarschrift bij de Kroon ingediend tegen de verleende autobusconces- sie baanvak Breskens—Schoondijke v.v. der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij. In hoogste instantie zal dus worden uitge- maakt of deze autobusdienst al of niet be- stendigd mag blijven. SCHOORSTEENBRANDJE. Bij den heer v. d. V. onder de gemeente Hoek ontstond Vrrjdagavond een begin van brand in den schoorsteen. Door het krachtig optreden van v. d. V., diens echtgenoote en een kostganger kon erger voorkomen worden. De schade is onaanzienlijk en bleef beperkt tot den schoorsteen. De inspecteur van politie alhier maakt be kend dat omtrent ondervolgende gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen. Een pakje winkelbonnen, M. v. d. Velden, Dijkstraat 2. Dameshandschoen, J. A. Deenhouts, Steen- kamplaan 98. Leesboek C. J. V., bureau van politie. Horloge met ketting, Luxor-Theater. Portemonnaie en zegelring, J. Smallegange, Othene D 83. Oliejas, J. Gerreinan, Donze-Visserstr. 100. Rrjwielbelastingmerk, A. M. Verpoorte, Veldstraat 5, Sluiskil. Idem. J. van Hoeve, Benedenweg 5, Sluisk. Idem, P. Harms, Tholensstraat 35. Heerenhandschoen, N. van Luijk, Emma- laan (Schelde-oord). De kieskring Hulst heeft de volgende personen candidaat gesteld voor de verkiezing van de Prov. Staten 1. Mr. P. Dieleman te Middelburg; 2. S. v. Hoeve Zaamslag; 3. J. M. Oggel te Axel; 4. H. R. van der Veen te Ter Neuzen; 5. A. P. de Ruijter te Axel. VERPEAATST. Met ingang van 1 Maart is verplaatst naar Eindhoven de adjunct-commies bij 's rrjks be- lastingen de heer C. Zweemer, werkzaam ten leant ore van den ontvanger der directe be- lastingen alhier. AUTOBUSDIENSTEN IN ZEELAND. Op het einde van 1934 werden in de pro- vincie Zeeland niet minder dan 68 autobus- diensten geexploiteerd, verdfeeld over de ver- schillende deelen der provincie als volgt: Schouwen en Duiveland 4, St. Philipsland 1, Tholen 3, Noord-Beveland 4, Zuid-Beveland 19, Walcheren 7, tusschen Walcheren en Zuid- Beveland 7, Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 18, West Zeeuwsch-Vlaanderen 8. NOSE-COMITe. Voor Vrijdagavond ontvingen we een uit- noodiging van het hiehbovengenoemde comitd tot bijwoning van een vertooning der weten- schappelijke film „Avonturen op den bodem der zee", waaraan we gaarne gevolg gaven Al kon de belangstelling grooter zijn ge- weest, was toch het „Luxor-Theater" voor een groot deel gevuld met belangstellenden, die voorzeker van hun foezogk geen spijt zullen hebben gehad. Voor den aanvang zette de voorzitter, de heer Van den Bruele nog eens doel en stre ven van het comite uiteen, en wekte hen die daarvoor in aanmerking komen op, lid te worden van het Nose-comite. Daama kregen we een journaal, en een vroolijk filmblijspel, waarvan de titel ons ont- gaan is, doch dat niet naliet op de lachspie- ren te werken. Na de pauze, die toen volgde, onthaalde de heer Van den Bruele ons op eenige voordrach- ten, waarvan twee uit eigen werk. Hiema volgde dan eigenlijk de hoofdschotel „Avon- turen op den bodem der zee." Niemand van hen, die deze film gezien hebben, zullen ver- wachten daarvan hier een beschrijving te vinden. Het is eenvoudig ondoenlijk al het achoone dat die film ons bood, in woorden weer te geven. Wij kunnen voor deze ver tooning het genoemde comite niet dankbaar geaoeg zijn. In een vroegere uiteenzetting heeft de heer Van den Bruele als voorzitter van het Nose- oomite eens verklaard, dat dit comite zich ook ten doel stelde, te werken niet alleen in de stoffelijke belangen van Ter Neuzen, doch dat men ook op de idieele belangen van de Ter Neuzenaren letten wou. Er draaien in de groote steden meermalen dergelijke documentaire films als we Vrijdag zagen, en die op de normale wijze hier wel nooit vertoond zullen worden. Kon het Nose-comit§ besluiten Ter Neuzen nu en dan op een dergelijke film te onthalen, dan heeft het zij het een voorloopige goede taak gevonden. UITV OERING. Gisteravond werd door het Meisjespatro- naat een uitvoering gegeven in het R.K Ver- eenigingsgebouw. Voor dezen avond bestond nogal belangstelling van de zijde van het pu- bliek. De avond werd begonnen met een kort openingswoord van den Zeereerw. heer Pas- straat een jongetje kwam aangereden met eenige manden op zijn fiets. Blijkbaar bemerkte hij te laat de naderen- de auto zoodat hij er reoht op kwam aanrijden. In zijn poging om een aanrijding te voor komen en mede als gevolg van het plotselinge remmen reed Dr. L. op een ter zijde van den weg staande ijzeren paal van het electrisch net, waama de auto zwaar gehavend tot stil- staan kwam. Het jongetje heeft blijkbaar een klap van den wagen gekregen en liep een vrij ernstige hoofdwonde op. Nadat Dr. L. ter plaatse een verband had gelegd, bracht hij het jongetje per auto naar huis, zoodat dit ongeval nog vrij goed afliep. Gemeenteraad. Dinsdag a.s.t des namiddags twee uur, zal door den gemeenteraad een openfoare verga dering worden gehouden, waarbij de volgen de punten worden behandeld: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van: a. Leden van het hoofd- bf centraal stambureau voor de verkiezingen van den gemeenteraad; b. Leden van de stembureaux voor de verkiezingen, gedurende de eerstvol- gende periode van vier jaar. 4. Voorstel tot benoeming van leden der schattingscommissie als bedoeld in art. 57 der wet op de Inkomstenbelasting. 5. Voorstel tot verkoop van grond in de Prins Hendrikstraat aan de heeren P. A. van Hoeve en Zn. 6. Voorstel tot vaststelling van de huur voor de woning van het hoofd der O. L. school. 7. Voorstel tot wijziging van de verorde- ning op de heffing van een belasting op tooneelvertooningen en andere ver- makelijkheden. 8. a. Voorstel tot vaststelling van een verordening op het zwemmen en baden in het openbaar in de gemeente. b. Idem tot wijziging en aanvulling der algemeene politieverordening en in- trekking van de vorige verkeersbepa- lingen. 9. a. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling van de O. L. school. b. Voorstel tot afrekening met de bij- zondere scholen over het jaar 1932. c. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten als bedoeld in ar. 101 der L. O. wet 1920 aan de bijzondere scho len voor het jaar 1935. 10. a. Voorstel op verzoeken om onthef- fing van schoolgeld wegens vertrek. b. Voorstel op een verzoek om vrij- stelling van hondenbelasting. Distorting perceel. Een in gemeentebeheer uitgevoerd bouw- werk aan een perceel in het Jufferkwartier stortte Vrijdag met een donderend geraas in- een en wonder boven wonder is alles buiten- gewoon goed afgeloopen en vielen geen men- schenlevens te betreuren. Zelfs was er door tijdige waarschuwing van daar ter plaatse spelende kinderen van persoonlijk letsel geen sprake. Een in een belendend perceel arbei- dende schoenmaker kon ook tijdig het veege lijf bergen. Burgemeester en gemeente-op- zichter die spoedig ter plaatse waren, konden door het nemen van maatregelen verder drei- gende instortingen doen voorkomen. Intus- schen is de schade naar wij vemamen voor de gemeente niet onbelangrijk daar behalve aan het werk, ook schade werd toegebracht aan onroerende goederen, waaronder eenige rijwie- len. Het ongeluk moet te wijten zijn aan on- dergraving van fimdeeringen. Aanrijding. Een tijdelijk in een logement hier ter plaatse gedomicilieerd gebrekkig persoon, die door een oesoheiden negotietje in zijn onderhoud tracht te voorzien werd j.l. Zaterdag nabij de Sas- sing door een wielrenner zoodanig aangereden dat directe opneming in het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil dringend nocdzakelijk bleek, nadat de ongelukkige ernstig bloedend was opge- nomen. De man moet er ernstig aan toe zijn. Tegen den wielrenner is proces-verbaal op- gem aakt. Gemeenteraad. Door den gemeenteraad zal op Maandag 11 Februari, des namiddags half twee een hulp werd ingeroepen. De geneesheer consta- teerde bloedvergiftiging en de patient werd ter verdere behandeling opgenomen in het ziekenhuis te Groenendijk. Woensdagavond trachtte een auto, vermoe- delijk een partij sinokkelwaar bevattende, in deze gemeente de grens te overschrijden op een oogenblik, dat de inzittenden dachten den weg vrij te hebben, daar het Belgische kan toor gesloten was en geen douanebeambten te zien waren. De ontvanger echter zag het en de bedoeling der automobilisten begrij- pende, sprong hij te voorschijn, in allerijl nog een paar ambtenaren waarschuwende. De bestuurder van de auto, die nog slechts juist over de grens was, zag zich den doorgang versperd en wist niet beter te doen, dan on- middellijk zijn wagen achteruit te rijden, waardoor hij, vddr de douanen bij hem waren, weer op Nederlandsch grondgebied was. Ook hier bleef hij niet toeven, doch maakte zich dadelrjk uit de voeten, v66r er de Nederland- sche kommiezen aan te pas konden komen. In de algemeene vergadering van de Zwem- vereeniging ,,Scheldestroom" alhier werden de heeren J. Scheerens en I. de Visser tot bestuursleden gekozen. Besloten werd de Rotterdamsche dames Willy den Ouden en Rie Mastenbroek uit te noodigen o>m dezen zomer alhier zwemdemonstraties te komen geven. Dpgegeven wegens gebrek aan baten het faillissement van Chr. de Merjer, wonende te Sluis, curator Mr. W. B. Lemair, aldaar. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B. Afd. IV. le klasse. Willem II—NAC 0—1 MW—BW 3—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t NAC 15 10 4 1 24 38—14 PSV 14 10 3 1 23 37—14 Juliana 14 6 4 4 16 27—25 BW 15 7 2 6 16 33—37 Eindhoven 16 6 2 8 14 31—36 MW 16 4 5 7 13 24—23 NOAD 14 5 2 7 12 28—33 LONGA 14 4 4 6 12 27—34 Bleijerheide 13 3 3 7 9 16—25 Willem II 15 2 3 10 7 14—34 2e klasse A. MiddelburgBreda RBCDe Baronie Te rneuzenAlliance Middelburg Vlissingen TSC DOSKO De Baronie Te rneuzen RBC Breda Zeelandia Alliance 12—0 5—2 7—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. 13 11 1 1 23 51—15 13 9 2 2 20 37—14 12 7 1 4 15 30—23 10 5 4 1 14 19—13 15 6 1 8 13 38—43 12 6 6 12 35—35 14 4 3 7 11 29—35 16 3 3 10 9 24—53 13 3 2 8 8 20—35 14 1 5 8 7 24—41 3e klasse A. HoofdplaatOranje SluiskilAxel ■HulstBreskens 6—2 0—1 5—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. V.- -t. Axel 14 10 1 3 21 59- -19 Hulst 12 8 1 3 17 28- -17 De Zeeuwen 13 7 3 3 17 22- -16 Breskens 13 8 5 16 37- -36 Temeuzen 2 13 5 2 6 12 20—27 Vlissingen 2 11 4 2 5 10 21- —18 Sluiskil 15 5 f 9 10 22- —39 Hoofdplaat 13 3 10 6 19—29 Oranje 11 2 1 8 3 1646 Oranje twee punten in mindering we- 3e klasse B. Goesche BoysZeeuwsche Boys Zeelandia 2Goes HansweertRCS 1—6 0—3 2—8 EEN ZEEUWSCH GF.DENKTEEKEN VOOR WIJLEN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. De Vereeniging ,,Uit het Volk Voor het Volk" te Middelburg heeft het initiatief ge- nomen tot het oprichten van een Zeeuwsch gedenkteeken voor wijlen H. M. de Koningin- Moeder. Allereerst zal begonnen worden met de vor- ming van een cere-com it 6. Van den Commis- saris der Koningin, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, mocht het bestuur de toezegging ontvangen, dat hij bereid is als eere-voorzit- ter te fungeeren. Tot verschillende burge- meesters in de provincie (ieder als vertegen- woordiger van een bepaalde streek) is het ver zoek gerioht in het eere-comite zitting te wil len nemen. Na de installatie van dit comitd zullen ver dere plannen uitgewerkt worden. DE INBRAAK AAN HET STATION TE MIDDELBURG. Er is dus licht gekomen in de zaak betref- fende de inbraak, die in den nacht van 7 op 8 Januari j.l. aan het station te Middelburg is gepleegd. Toen de politie, die geregeld met die in ver schillende andere plaatsen onderhandelde, vernam dat ten huize van W., die thans is aangehouden, te Breda goederen afkomstig van diefstal waren gevonden, begaf een rechbrcheur zich derwaarts en herkende en kele voorwerpen, als zeer vermoedelijk af komstig van den diefstal te Middelburg. De weg wees naar Bergen op Zoom en ook hier bleken goederen te zijn, die W. daar achter had gelaten. In den bewusten nacht is iemand met een rijwiel in de buurt van het station gezien, die blijkbaar stond te wachten en ook heeft de B.. die thans ook is aangehouden, ver klaard, dat zijn zwager W., van 7 tot 9 Januari er zooals meer met zijn rijwiel op „uit" is geweest. Het schijnt, dat W. die een oude bekende van politie en justitie is, zijn toehten veelal f per rijwiel ondemam. Aanrijding. i Vrijdagmiddag reed Dr. L. alhier in de rich- j ting Mauritsfort toen uit de Koudepolder- openbare vergadering worden gehouden. De I gens staken wedstrijd OranjeDe Zeeuwen. volgende punten worden daarbij behandeld: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Benoemen lid der commissie voor het nazien der rekeningen en begrootingen. 5. Vaststelling voorschotten aan bijzonde re scholen overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. 7. Benoeming lid van de plaatselijke com missie van toezicht op het lager onder- wijs. 8. Benoeming onderwijzeres aan de Open- bare lagere Dorpsschool. 9. Behandeling begrooting dienst 1935. 10. Voorstel Burg, en Weth. tot wijziging van het besluit van 17 September 1934 no. 6, inzake verkoop voormalige school met onderwijzerswoning te Othene. 11. Voorstel burg, en weth. tot wijziging begrooting dienst 1934. 12. Omvraag. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Goes 14 12 1 1 25 52—8 Zierikzee 12 7 2 3 16 39—18 RCS 12 7 1 4 15 43—26 Middelburg 2 12 6 6 12 31—32 Z. Boys 10 5 1 4 11 22—16 Zeelandia 2 11 - 5 i 6 10 22—39 Goesche Boys 10 1 1 8 3 10—38 Hansweert 10 10 947 Gevonden voorwerpen. Bij den gemeenteveldwachter den heer J. v. Westenbrugge, alhier is als gevonden gede- poneerd: een rijwielbelastingmerk 1934-1935. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Maximum snelheid. Herhaalde malen is door menig bewoner onzer gemeente de wensch geuit, dat men hier ook zou besluiten de maximum snelheid voor motorrijtuigen in te voeren. Thans kun nen de voorstanders zich gelukkig prijzen, want op een paar na zijn de begeerde borden geplaatst met het opschrift „40 K.M.". De lnorden zijn duidelrjk. Naar we van bevoegde zijde vernemen, zal hieraan streng de hand worden gehouden; wat vooral noodig is bij het van en naar de Prov. boot rijden, aangezien het dan soms wel lijkt of menig motorrijder geen tijd meer heeft. Oppassen zal hier de boodschap zijn. De heer Mar. Jeremiasse, sedert ruim tien jaar wachtmeester bij de brigade alhier, is bevorderd tot opperwachtmeester. Bloedvergiftiging. De bakker B. alhier had een onbeduidend wondje aan zijn hand, waar weinig of geen aandacht aan werd besteed. De pijn werd echter erger en erger, zoodat geneeskundige (KNVB-beker (5e ronde). MSC—NOAD 5—2 PSVVlissingen 61 DOSKOHelmond 01 FrisiaEindhoven 31 DE WEDSTRIJDEN. EERSTE KLASSE. De ontmoeting tusschen Willem IINAC is op een gelukkige zege voor de laatste uit- geloopen. Wij hadden gedacht dat NAC het gemakkelijker zou hebben gehad, maar ja, een kat in het nauw - in dit geval Willem II doet soms rare sprongen. De Tilburgsche ploeg speelde een zeer goede partij en van overwicht van NAC was totaal geen sprake. Tot ver na de rust bleef de stand nog steeds blank, tot het aan NAC gelukte het eenige doelpunt in dezen wedstrijd te maken. NAC blijft dus haar kans behouden, terwrjl de pa- pieren van Willem II nog slechter zijn ge- worden. De andere ontmoeting, MWBVV, eindig- de in een 31 overwinning voor de thuis- club. De Maastrichtenaars hebben zich zoo goed als zeker veilig gesteld. Momenteel ziet het er naar uit, dat de strijd nog alleen zal gaan tusschen Willem II en Bleijerheide. TWEEDE KLASSE. MiddelburgBreda. 120. Een uitslag die voor zich zelf spreekt. Het was een wedstrijd waarbij feitelijk slechts 6dn ploeg voetbal speehje, en wel de thuiscluib, die er dan ook lustig op las scoorde. Het werd een wel smadelijke nederlaag voor de ploeg van Franken (120). De positie van Breda begint nu ook uiterst precair te worden, want slechts twee punten meer, maar ook twee wedstrijden meer gespeeld dan nummer laatst is niet zoo schitterend te noemen. RBCDe Baronie. 5IE. RBC houdt blijkbaar niet van halve maat regelen, want ook nu behaalde zij weder een overwinning en wel op het Bredasche De Baronie, dat met 52 werd geslagen. RiBC heeft thans reeds vier punten meer dan haar stadgenooten, zoodat zij vrijwel niets meer heeft te duchten. TemeuzenAlliance. 72. Voor de tweede maal in deze coinpetitie heeft Temeuzen met flinke cijfers van Allian ce gewonnen. De regen en den fellen wind vddr en tijdens den wedstrijd was oorzaak dat de belangstelling niet was zooals ge- woonlijk. Ook het terrein had onder de weers- omstandigheden te lijden; in de tweede helft was haar toestand aldus, dat de meeste spe- lers moeite hadden zich op de been te houden. De leiding was in handen van den heer P. Koster. Vele malen heeft deze een signaal moeten doen weerklinken, hoofdzakelijk voor de buitenspelregel, daar door Alliance van het begin tot het einde de bekende buiten- spelval en met succes werd opengezet. De hardnekkigheid, waarmede de thuisclub steeds maar doorging zich hiertoe te laten verleiden, was opmerkelijk. De toss werd gewonnen door den aanvoer- der van Alliance, die den wind in het aa- deel verkoos. Evenals vorige week is ook nu weer gebleken, dat combinatiespel tegen den wind in beter gaat. Beide partijen hebben hier gister de ondervinding mee opgedaan. Wegens de eenheid in clubkleuren waren de thuisspelers ditmaal in witte hemden ge- s token. Door (Kouwijzer wordt de bal aan het rollen gebracht en de thuisclub gaat direct naar het doel harer tegenpartij. De aanval gaat echter te niet, doordat M. Riemens de eerste is, die in de opgestelde val loopt. De bal wordt dioor Heijnen, die ditmaal in de verdediging speelt, naar zijn voorhoede geplaatst. Een geweldlg tempo wordt er door de Roosendalers ingezet en spoedig hebben zij succes. Een voorge- geven bal wordt door Dooms gestopt. Hjj wordt echter door drie tegenstanders gehin- derd, van wie een hem den bal uit zjjn han den schopt en hem dan in het net deponeert. 01. Men, is nog maar drie minuten bezig. Spoedig is het echter weer al gelijk. Bij een aanval van Temeuzen geeft Kouwijuei door naar Laurens. Deze lost op verren af- stand van het doel een van zijn bekende schoten, waar de keeper geen kijk op heeft. 1—1. Uit de wijze waarop Alliance den strjjd aanpakt, blijkt dat deze club besloten is haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Zeer snel wordt de bal van speler naar ape- ler overgegeven en de aanvallen die hieruit ontstaan, Worden steeds door de vleugels ge- leid. Haar achterhoede zoekt daamaast haar steun in de reeds door ons geinemoreer- de val, waarmede veel succes wordt behaald. Mooie aanvallen gaan hierdoor voor de thuis club te niet, hoofdzakelijk ook doordat de voorhoede der laatste halsstarrig vOortgaat zich in deze val te laten lokken. Het vlugge combinatiespel is echter niet den grond slag van het tweede doelpunt van Alliance, want het is juist den linksbinnen die door indivi- dueel spel asm zijn club na 25 minuten de leiding hergeeft. 12. Temeuzen begint zich dan meer te weren en het wordt nu een zeer spannende partij Twaalf minuten voor de rust gaat Van den Eeckhout er van door, op het juiste moment geeft hij door naar ItCouwijzer en van diens schoen komt nogmaals de gelijkmaker. 22. Direct daarop passeeren Hamelink en Kouwijzer goed samenspelend de Roosendaal- sche verdediging. De laatste besluit dit met een schot, dat aan de thuisclub de leiding geeft. 32. Nu Temeuzen de leiding heeft is er geen houden meer aan en de thuisclub heeft nu het beste van het spel. Eenige minuten voor het einde wordt dan de voorsprong vergroot. Bij een voorzet van Van den Eeckhout wil de keeper, uitloopende, den bal opvangen, Kouw ijzer die is komen toesnellen, hindert hem echter zoodanig, dat hij misgrijpt en het leder verdwijnt achter hem in zijn doel. 24. Dan komt de rust. Kort na de hervatting ontkomt Alliance op het nippertje aan een doelpunt. Bij een voorzet van Riemens weet de keeper wel den bal te vangen, maar hij laat hem dan uit ztfn handen vallen. Van den Eeckhout komt toe snellen, juist op het moment echter dat deze bij den bal komt, weet de keeper het leder nog corner te werken. Een vrijen schop wordt door M. Riemens goed voor doel geplaatst; de bal komt b{j Laurens, die echter buiten- spel staat. Uit het spel van Alliance blijkt, dat zij voor de rust te veel van haar krachten heef gevergd, want zij spelen veel minder. De thuisclub is dan ook hoofdzakelijk aan het woord. Na een kwartier spelen wordt dan ook de voorsprong verhoogd, n.l. wanneer na een voorzet van Van den Eeckhout de bal door Kouwijzer verder wordt getransporteerd naar Hamelink, welke tenslotte weet te sco- ren. 52. Dit was wel het mooiste doelpunt van den geheelen wedstrijd. Het overwicht van onze stadgenooten wordt nog grooter. Jammer echter dat door buitenspel zooveel kansen verloren gaan. Hoofdzakelijk is dit te wijten aan het feit dat men te weinig op de vleugels speelt althans in het begin der tweede helft en men den bal te lang in zijn bezat houd, waardoor de verdediging van Roosen- daal de situatie steeds voldoende kan over- zien. Zoo is men ongeveer 25 minuten bezig als Kouwijzer een ,,dOt van een kans" mist Op ongeveer een meter afstand van den keeper trapt hij het leder nog hard naast. Even later ziet hij warempel kans dit spel- letje ofschoon nu in wel wat lastiger po sitie te herhalen. Het is natuurlijk te be- grijpen dat zulke kansen niet licht terugkee- ren en er stijgt dan ook n zucht van teleur- stelling op uit de Temeuzen-aanhangers. Een ingezonden bal van Laurens kan de keeper nog juist uit zijn doel wegtrappen. De kee per van Temeuzen heeft een gemakkelijke taak daar Alliance hoofdzakelijk niet verder komt dan Van de Wege en Geensen, die bei- den zeer goed in vorm zijn. Vooral Van de Wege blijkt van het gladde terrein totaal geen hinder te hebben, wat van Geensen nu juist niet kan worden gezegd. Dit doet edhter aan het spel van den laatste niets af. Zoo is men ruim een half uur aan den gang, ale bij een aanval der huisclub door een Rooeen- daalsche verdediger hands wordt gemaakt in het noodlottige gebied. Het wordt echter door den scheidsrechter niet opgemerkt, eoo- dat wordt doorgespeeld. De bal komt dan bij Laurens en deze geeft den keeper van de degradatiecandidaten ten zesde male het na kijken. 62. De ,,oude" Heijnen, die in de verdediging nog goed zijn mannetje staat, gaat dan naar de voorhoede. Ook hij is echter met in staat den achterstand te verkleinen. Zoo verstrjjkt de tijd met Temeuzen nog steeds in de meerderheid. Een paar minuten voor het einde legt Hamelink den bal keung voor Kouwijzers voeten en nogmaals kan de Al- liancekeeper het leder uit het net halen. rj2 Spoedig daarop komt het einde.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2